Olimpiada Języka Polskiego i Literatury - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-05, 15:34   #931
linguaphile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 281
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Olimpiada Języka Francuskiego. Musiałam w krótkim czasie ogarnąć całą kulturówkę i 2 książki oraz ułożyć o nich wypowiedzi oraz interpretacje scen. Za to na polski sama nie wiem, czego się uczyć. A to już w sobotę...
linguaphile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 15:57   #932
gosiamm2023
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 5
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Cytat:
Napisane przez 0o0lla Pokaż wiadomość
Jaki jest w Waszych okręgach przewidywany czas tej "miłej rozmowy" z szanowną komisją?
gosiamm2023, ja się boję, że kiedy dostanę pytania, spanikuję i nie będę potrafiła kompletnie NIC powiedzieć... Jaki temat wybrałaś na cz. pisemnej II etapu??
Kompletnie nie wiem nawet jak ma to wyglądać.. Przeszło dalej ok 30 osób, komisja będzie odpytywała w 5 salach, więc powinno pójść szybko. Jednak w piśmie przewidują obiad (a będziemy tam od 10.00) Czy wiecie, co będziemy tam robić tyle (i ile? ) czasu?
Ooolla Boję się tego samego, że będę zmuszona powiedzieć komisji "Nie potrafię odpowiedzieć, dziękuję, do widzenia" i zobaczę wszędzie okrągłe zero punktów (do którego okręgu należysz?Ja ze Szczecińskiego )
Co do części pisemnej- zajęłam się tematem odwagi, jak widziałam wyżej, bardzo popularnym
gosiamm2023 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 16:08   #933
linguaphile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 281
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Cytat:
Napisane przez gosiamm2023 Pokaż wiadomość
Ooolla Boję się tego samego, że będę zmuszona powiedzieć komisji "Nie potrafię odpowiedzieć, dziękuję, do widzenia" i zobaczę wszędzie okrągłe zero punktów
Ja też strasznie się tego boję.
linguaphile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 17:54   #934
ephemeris
Przyczajenie
 
Avatar ephemeris
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 10
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Cytat:
Napisane przez gosiamm2023 Pokaż wiadomość
Podjęłam temat "Poeta odchodzi" w kontekście życia, twórczości i oczywiście śmierci Wisławy Szymborskiej. Nie mam pojęcia jakich pytań mogę spodziewać się na etapie ustnym...
Gosia! Ja też wybrałam temat "Poeta odchodzi", lecz pisałam o Baczyńskim. I już sama nie wiem, jakie pytania komisja może wymyślić!
ephemeris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 18:11   #935
ronnie23
Przyczajenie
 
Avatar ronnie23
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 12
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Hej, jest może ktoś kto wybrał Pana Tadeusza? Ja też nie mam pojęcia o co mogą zapytać. Boję się tej rozmowy, chociaż wiem mniej więcej jak to wygląda, bo byłam w tamtym roku. Niestety nie mam miłych wspomnień.
ronnie23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 19:24   #936
linguaphile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 281
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

ronnie23, jak to wyglądało? Podziwiam, że pomimo złych wspomnień ponownie bierzesz udzial
linguaphile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 19:34   #937
ronnie23
Przyczajenie
 
Avatar ronnie23
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 12
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Cytat:
Napisane przez linguaphile Pokaż wiadomość
ronnie23, jak to wyglądało? Podziwiam, że pomimo złych wspomnień ponownie bierzesz udzial
Pytania, które zadawali tylko luźno dotyczyły pracy. Przyczepili się do szczegółów. W tamtym roku pisałam o toposie "miejsca przyjemnego", więc nastawiałam się, że może poproszą mnie o rozwiniecie tego motywu w innych utworach, a oni zapytali o jego przeciwieństwo czyli "locus horridus" - jak ten topos funkcjonuje w literaturze. To było pierwsze pytanie, natomiast pytanie z języka oparli na jednym wyrażeniu z mojej pracy. Do tego wszystkiego doszedł stres. Jeden pan z komisji próbował mnie jakoś naprowadzać, ale byłam tak zestresowana, że nic mi to nie pomogło.
ronnie23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-05, 19:38   #938
Palga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 24
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Ja w tym tygodniu dzięki mojej przewspaniałej polonistce miałam ze dwie "symulacje" ustnego etapu. W tym jedną z nauczycielką, która w tamtym roku przygotowywała uczennicę do OLiJP. O dziwo udało mi się zebrać myśli, chociaż zazwyczaj okropnie panikuję. Liczę tylko na to, że uda mi się zachować przynajmniej połowiczny spokój. Tak, żeby na wejściu nie paść trupem. W razie czego wezmę sole trzeźwiące
__________________
Teatrololo trololo trololo TROLOLOLOLO
Palga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 19:45   #939
linguaphile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 281
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Zazdroszczę, moja polonistka nie pomogła praktycznie wcale. Cóż mogę zrobić, jeszcze jutro coś przejrzę, najwyżej beznadziejnie mi pójdzie i zacznę poważne powtórki do matury. W niedzielę jadę do TŻ, to pocieszy . Zaczynam mieć czarne myśli i tak, ale Wam życzę powodzenia, pewnie dużo się uczyłyście.
linguaphile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 19:52   #940
Djali
Przyczajenie
 
Avatar Djali
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 2
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Ja pisałam z Pana Tadeusza. Rzecz jasna też nie mam pomysłu, o co mogą zapytać, ale niepokoję się, bo dostałam za tę pracę tylko 46 pkt. No i do tego pierwszy raz jestem na ustnym.
Djali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 19:57   #941
Switezianka123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 6
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

.

Edytowane przez Switezianka123
Czas edycji: 2015-03-22 o 18:39
Switezianka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-05, 20:43   #942
gosiamm2023
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 5
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Wiecie, czy może pojawić się pytanie np. z gramatyki?
gosiamm2023 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 21:27   #943
dziobaczek_
Raczkowanie
 
Avatar dziobaczek_
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 55
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Dziewczynym, doskonale Was rozumiem, bo sama w zeszłym roku jak mnie poprosili do sali to przez ułamek sekundy miałam wrażenie, że w momencie kiedy przekroczę próg, to zemdleję, umrę, nie wiem, po prostu osunę się na ziemię i koniec. Weszłam do sali, nic takiego się nie stało, usiadłam na krześle, zobaczyłam uśmiechnięte twarze, wieć też się uśmiechnęłam. Bardzo nie lubię ustnych egzaminów, jestem osobą niepewną swojej wiedzy, ale minimum dostałam, w moim przypadku uważam to za sukces. Ale chcę Wam powiedzieć coś innego: nie stresujcie się aż tak bardzo. Stres towarzyszy wszystkim i może być dobry, kiedy jest w miarę opanowany i wtedy motywujący. Zatapianie się w myśleniu "Mogą dać pytania z kosmosu, nic im nie powiem jak mnie zapytają o to czy tamto" paraliżuje i sprawia, że nie myśli się dobrze. Uczyłyście się, wiele z Was pewnie nadal się uczy, więc macie wiedzę. Wiem, że jestem mądra, bo mam to już za sobą i że mogę sobie tak mówić, sama też rok temu słyszałam takie rzeczy a stres i tak robił swoje, ale spróbujcie. Wyśpijcie się jutro porządnie, żeby mieć świeżą głowę, jeśli jeszcze robicie powtórki to ze spokojem, nie panikujcie. Jesteście przygotowane, umiecie. Co najwyżej pytania Wam nie podpasują, trudno. Nie Wasza wina. Zdaje się, że rok temu usłyszałam pod mojego kochanego profesora, że to "zabawa", za kilka lat będę się z tego śmiała. Wiem, że to dla Was ważne, ale świat się nie zawali jak coś pójdzie nie tak. Już dużo osiągnęłyście.

No, to takie małe co nieco dla otuchy od starszej koleżanki. Miało być krótko, wyszło jak zwykle. Humanista
Powodzenia, trzymam kciuki, dacie radę.
__________________
Kraków 2014 <3
Je t'aime
dziobaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 21:43   #944
0o0lla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 23
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Cytat:
Napisane przez gosiamm2023 Pokaż wiadomość
Wiecie, czy może pojawić się pytanie np. z gramatyki?
Wydaje mi się, że może się pojawić. Zajrzyj sobie do pytań ustnych z zeszłych lat (na stronie OLiJP) - tam jest wiele takich pytań.

---------- Dopisano o 22:43 ---------- Poprzedni post napisano o 22:29 ----------

Cytat:
Napisane przez dziobaczek_ Pokaż wiadomość
Bardzo nie lubię ustnych egzaminów, jestem osobą niepewną swojej wiedzy, ale minimum dostałam, w moim przypadku uważam to za sukces.
Ja również nie lubię ustnych egzaminów. Też chciałabym zdobyć przynajmniej te wymagane 30 punktów...
Mówiłaś cały czas płynnie? Ach, właśnie, ważne pytanie: czy miałaś jakiś czas na przygotowanie, czy odpowiadałaś od razu po wejściu i przeczytaniu pytań?
0o0lla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 21:56   #945
dziobaczek_
Raczkowanie
 
Avatar dziobaczek_
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 55
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Cytat:
Napisane przez 0o0lla Pokaż wiadomość
Mówiłaś cały czas płynnie? Ach, właśnie, ważne pytanie: czy miałaś jakiś czas na przygotowanie, czy odpowiadałaś od razu po wejściu i przeczytaniu pytań?
W ogóle nie dostałam pytań na kartce (Szczecin), dostawałam pytanie i miałam chwilę na zastanowienie, później następne pytanie i chwila na przemyślenie. Mówiąc "chwila" mam na myśli czas niecałej minuty.
W ogóle 3 pytania to bardziej oznacza, że poruszane są trzy aspekty, jak zaczniesz mówić to zadają też pytania pomocnicze albo doszczegóławiające (czyżbym stworzyła neologizm?), więc nawet na 2 mniejsze pytania udało mi się nie odpowiedzieć. I nie, nie mówiłam płynnie, zacinałam się trochę, trochę bardziej niż powinnam, ale starałam się mówić, mówić, mówić, żeby nie było ciszy. Nie był to mój najlepszy występ, ale coś musiało w nim być, skoro dostałam 25 pkt (w zeszłym roku była trochę niższa punktacja, na pisemnym też, teraz widzę trochę się pozmieniało).
Spokojnie, ważne żebyś mówiła możliwie dużo i czuła się pewnie. Ja byłam przerażona i marzyłam tylko o tym, żeby wyjść, dzisiaj wiem, że nie była to najlepsza metoda. Mimo wszystko dobrze wspominam ten szczególny czas, olimpiada dużo mnie nauczyła, miedzy innymi właśnie odpowiedniego podejścia do egzaminów ustnych. Powodzenia
__________________
Kraków 2014 <3
Je t'aime

Edytowane przez dziobaczek_
Czas edycji: 2015-03-05 o 21:57
dziobaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 22:09   #946
gosiamm2023
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 5
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Ooolla Wolę nie oglądać tych pytań, bo tylko jeszcze bardziej się zestresuję xD

---------- Dopisano o 23:09 ---------- Poprzedni post napisano o 22:58 ----------

Mam jeszcze jedno pytanko, może głupie, ale trudno Najlepiej udzielać odpowiedzi tylko danemu członkowi komisji, który zadawał pytanie, czy raczej mówić do wszystkich? Wiecie o co chodzi.. kontakt wzrokowy i te sprawy ;p

Edytowane przez gosiamm2023
Czas edycji: 2015-03-05 o 22:11
gosiamm2023 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 22:10   #947
0o0lla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 23
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Cytat:
Napisane przez gosiamm2023 Pokaż wiadomość
Ooolla Wolę nie oglądać tych pytań, bo tylko jeszcze bardziej się zestresuję xD
W sumie to racja Po co się dodatkowo stresować.
Przyłączam się do pytania Gosi - też mnie to zastanawia...

Nowe ogłoszenie na stronie OLiJP:

Publikacja wyników części ustnej
Wysłane przez operator w czw., 05/03/2015 - 22:33
Szanowni Państwo!
Zebranie Prezydium zatwierdzające wyniki II etapu odbędzie się w środę 11 marca. Najpewniej tego samego dnia - jeśli nie dojdzie do wypadków uniemożliwiających zatwierdzenie wyników w zaplanowanym terminie - upublicznione zostaną ogólnopolski ranking i wyniki ze wszystkich okręgów.

KG OLiJP


Środa - to w sumie nie będzie trzeba długo czekać...

Edytowane przez 0o0lla
Czas edycji: 2015-03-05 o 22:32
0o0lla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 22:52   #948
dziobaczek_
Raczkowanie
 
Avatar dziobaczek_
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 55
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Pytała zadawała mi tylko jedna osoba (przewodniczący) i tylko na niego patrzyłam, ale wynikało to ze stresu. Kompletnie zapomniałam, że mój profesor mówił, żebym patrzyła na wszystkich, żeby nikt nie czuł się "pominięty". Dopiero jak wyszłam to zdałam sobie sprawę, że zachowywałam się, jakby pozostałych osób w ogóle nie było Nie róbcie tak Chyba lepiej jednak spojrzeć na każdego, i pamiętajcie: na wejście ładny uśmiech, coby się ośmielić i zrobić dobre pierwsze wrażenie
__________________
Kraków 2014 <3
Je t'aime

Edytowane przez dziobaczek_
Czas edycji: 2015-03-05 o 22:54
dziobaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 06:09   #949
Roza1518
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 47
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Hej
Tak, etap ustny to szczęście. Wydaje mi się, że najważniejsze, to potrafić udowodnić swoją tezę. W literaturze nie ma odpowiedzi na zasadzie "tak lub nie", samemu należy szukać. Przynajmniej w Poznaniu, nikt nikogo nie chce zniszczyć. Wszystko jest kwestią dobrego uzasadnienia. W zeszłym roku na etapie pisemnym udowadniałam, że dwóch (według podręczników) bardzo różnych poetów ma kilka cech wspólnych. Potem przed etapem w Warszawie, już po ustnym KG jeszcze raz sprawdzał wszystkie prace. Efekt? Nawet oni nie zabrali mi żadnego punktu. Trzeba uwierzyć w siebie. Oczywiście, nie mówić o kosmitach, ale też nie podchodzić do tego na zasadzie: gdy dostanę określone pytanie, muszę odpowiedzieć tak, jak jest w jednej książce. Choć nie jest idealistką, wiem jak wyglądają te etapy. Tak, odwaga jest ważna, lecz nie zawsze wystarczy. To szczęście i ufność połączona z wiedzą. Jeśli chodzi o pytania językowe... Pisałam o dramacie romantycznym, więc musiałam wymienić cechy języka epoki. Po krótkiej relacji pani doktor poprosiłam mnie o to, abym pokazała, jak wygląda sprawa kolokwializmów, wyrazów potocznych na przestrzeni różnych epok. Oni nie są zobowiązani, aby tak bezpośrednio poruszana kwestia dotyczyła pracy. W ogóle, zaobserwowaliśmy z uczestnikami, że pytanie miały taki charakter: pierwsze-jakiś problem odnośnie pracy (rozwinąć pewną kwestię, wytłumaczyć), drugie było językowym, ale wymagało też odniesienia się tak trochę ponad pracę, a trzecie charakteryzowało się taki: czy literatura współczesna nadal zmaga się z określonym problemem, rozważ na przykładzie współczesnych dzieł itd. Naprawdę! To nie jest straszne (nadal żyję, choć przez wszystko szczęśliwie przeszłam), ale nie oszukujmy się, nie jest też proste, w końce to Olimpiada Powodzenia
__________________
,,nie wiem
gdzie się kończy pamięć
a zaczyna rzeczywistość"
H.Poświatowska
Roza1518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-06, 09:35   #950
linguaphile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 281
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

No mój problem polega na tym, że wiedzy nie mam i w jeden dzień tego nie zmienię, więc mogę najwyżej się cały dzień stresować i czekać, aż to wszystko się skończy. Życzę tym przygotowanym powodzenia
linguaphile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 10:17   #951
Djali
Przyczajenie
 
Avatar Djali
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 2
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Cytat:
Napisane przez linguaphile Pokaż wiadomość
No mój problem polega na tym, że wiedzy nie mam i w jeden dzień tego nie zmienię, więc mogę najwyżej się cały dzień stresować i czekać, aż to wszystko się skończy. Życzę tym przygotowanym powodzenia
Nie poddawaj się. Naucz się czegokolwiek. Skoro ustny to loteria, to może akurat trafisz
Djali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 14:37   #952
0o0lla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 23
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Jak sądzicie, jaki w tym roku będzie próg punktowy do finału? Dziewczyny pisały, że w zeszłym roku regulaminowy próg wynosił 77 punktów, a rzeczywisty 94. Jak może być teraz, po wprowadzonych zmianach, kiedy regulaminowy próg wynosi 90? Pytam, ponieważ zastanawiam się, czy udałoby mi się zakwalifikować, gdybym zdobyła wymagane 30...
0o0lla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 17:57   #953
Palga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 24
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Hm.... te zawyżone progi minimalne były po to, żeby było mniej tych, którzy przejdą do trzeciego etapu. Można więc przypuszczać, że próg niewiele się zmieni, po prostu będzie krótsza lista
__________________
Teatrololo trololo trololo TROLOLOLOLO
Palga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 18:02   #954
linguaphile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 281
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Ja się tak zestresowałam, że już nie dam rady się uczyć i próbuję jakoś zbierać myśli, wszystko, czego się na polskim nauczyłam XD
linguaphile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 19:05   #955
Switezianka123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 6
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

.

Edytowane przez Switezianka123
Czas edycji: 2015-03-22 o 18:39
Switezianka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 19:52   #956
Palga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 24
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Ja jakoś w miarę na luzie do tego podchodzę. Obkułam się na pisemny i mam nadzieję, że będę w stanie odpowiedzieć na pytania. Gorzej u mnie ze stroną niemerytoryczną Zawsze bardzo się stresuję, kiedy mam mówić ad hoc.
__________________
Teatrololo trololo trololo TROLOLOLOLO
Palga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 19:57   #957
0o0lla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 23
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Cytat:
Napisane przez Palga Pokaż wiadomość
Ja jakoś w miarę na luzie do tego podchodzę. Obkułam się na pisemny i mam nadzieję, że będę w stanie odpowiedzieć na pytania. Gorzej u mnie ze stroną niemerytoryczną Zawsze bardzo się stresuję, kiedy mam mówić ad hoc.
To Twoje pierwsze doświadczenie z Olimpiadą?
0o0lla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 07:04   #958
0o0lla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 23
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Powodzenia, dziewczyny! Samych trafnych odpowiedzi i oczywiście 50/50
0o0lla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 11:44   #959
Palga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 24
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Tak, pierwsze. I ostatnie, jestem w trzeciej klasie.
Ja już po. Masakra jakaś.
__________________
Teatrololo trololo trololo TROLOLOLOLO
Palga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 13:45   #960
linguaphile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 281
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Nie przeszłam. Witaj, maturo :P
linguaphile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-06 11:49:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:59.