Pomocy.. paznokcie u jednej reki idealne, u drugiej koszmar - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-19, 16:57   #1
ramoncia217
Wtajemniczenie
 
Avatar ramoncia217
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 580

Pomocy.. paznokcie u jednej reki idealne, u drugiej koszmar


Na poczatku chciałam przeprosic jesli taki wątek już był, ale nie zauważyłam takiego..
Muj problem to że paznokcie u lewej reki sa no poprostu ładne , rosna normalnie , i tylko czasem mi sie któryś złamie.. a u prawek koszmar.. kazdy juz mi sie złamał.. próbowałam ratowac takiego złamanego ale wkońcu tak i tak sie złamał.. sa krótkie , jak juz troche sie uchoduja znów mi sie zadzieraja i łamia,. a szkoda mi ciagle obcinac tych u lewej reki..
stosuje odzywki itd.. błagam co zrobić zeby normalnie zaczeły rosnąć i żeby wygladały jak u lewej? nie mam zdjec ale mozna sobie to wyobrazic....
ramoncia217 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 21:42   #2
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Pomocy.. paznokcie u jednej reki idealne, u drugiej koszmar

Powodem pewnie jest fakt, że prawa ręka (o ile nie jesteś leworęczna) jest dużo bardziej narażona na uszkodzenia, bo w każdej sytuacji to ona pierwsza idzie w ruch.
Jeśli odzywki nie pomogą, łykanie skrzypu i witamin, to pozostaje zażelować pazurki żelem silikonowym, który wygląda jak lakier na paznokciach a jest bardzo elastyczny dzięki czemu paznokcie się tak nie łamią.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 09:25   #3
ramoncia217
Wtajemniczenie
 
Avatar ramoncia217
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 580
Dot.: Pomocy.. paznokcie u jednej reki idealne, u drugiej koszmar

TAk jestem prawo reczna.. no i własnie ona czesto wszystko robi...
a czy takie żelowanie nie poniszczy mi paznokci???
ramoncia217 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 09:44   #4
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Pomocy.. paznokcie u jednej reki idealne, u drugiej koszmar

Wykonane przez profesjonalistkę nie powinno. Także musisz zrobić porządny wywiad, żeby Ci jakaś tipsiara nie zrobiła kuku.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 09:56   #5
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Pomocy.. paznokcie u jednej reki idealne, u drugiej koszmar

Do naturalnych pazurkwo - jesli oczywiscie zalezy ci tylko na ich wzmocnieniu - sa specjalne zele silikonowe. Jest pare firm, ktore maja w swojej ofercie takie zele. charakteryzuja sie one tym, ze sa bardzo rzadkie i nimi nie buduje sie pazurka tylko pokrywa podobnie jak lakierem , utwradza w lampie i mozna je troche opilowac, alby nadac ksztalt. Sa bardzo elastyczne i pracuja razem z twoim pazurkiem. Mam kolezanke, ktora wlasnie tak utrzymuje swoje paznokcie natural, maluje je lakierami (lakier tez sie dluzej na takim zazelowanym pazurku trzyma). Oczywiscie stylista powinna je umiejetnie zelowac z racji tego, iz naturalna plytka ma troche inna przyczepnosc niz np tips i zel podczas naswietlania moze sie skurczyc, co skutkuje odchodzeniem zelu od wolnego brzegu paznokcia. Ale taki sposob jak najbardziej polecam!!
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 12:26   #6
ramoncia217
Wtajemniczenie
 
Avatar ramoncia217
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 580
Dot.: Pomocy.. paznokcie u jednej reki idealne, u drugiej koszmar

Poszukam troche o tej metodzie wiadomości..
Ale czy może jest coś jeszcze oprócz tego??
Może ja coś z nimi zle robię??
ramoncia217 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 13:57   #7
zaczarowana24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 23
Dot.: Pomocy.. paznokcie u jednej reki idealne, u drugiej koszmar

Nie rób żelowych, bardzo niszczą paznokcie nawet wykonane przez profesjonalistke w najlepszym gabinecie nie zagwarantuja efektu pieknych paznokci po, wiem cos o tym bo sama robilam sobie sztyczne paznokcie na swoj ślub no i po 2 tyg zaczeły mi one pękac, do dzisiaj mam zniszczoną płytke paznokcia a stosuj rozne odrzywki, nie pozwol aby byly one na twoich paznokciach dłuzej jak 2 tyg, w moim przypaku sztuczny paznokiec na kciuku utrzymał sie przez miesiac co spowodowałao pozniej łamanie sie płytki paznokciowej az do dziiaj((((((((
__________________
Programy
zaczarowana24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-20, 16:32   #8
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Pomocy.. paznokcie u jednej reki idealne, u drugiej koszmar

Cytat:
Napisane przez zaczarowana24 Pokaż wiadomość
Nie rób żelowych, bardzo niszczą paznokcie nawet wykonane przez profesjonalistke w najlepszym gabinecie nie zagwarantuja efektu pieknych paznokci po, wiem cos o tym bo sama robilam sobie sztyczne paznokcie na swoj ślub no i po 2 tyg zaczeły mi one pękac, do dzisiaj mam zniszczoną płytke paznokcia a stosuj rozne odrzywki, nie pozwol aby byly one na twoich paznokciach dłuzej jak 2 tyg, w moim przypaku sztuczny paznokiec na kciuku utrzymał sie przez miesiac co spowodowałao pozniej łamanie sie płytki paznokciowej az do dziiaj((((((((
Skoro po 2 tygodniach pękały to nie były zrobione przez profesjonalistkę. To chyba stanie się moją mantrą: PRZEDŁUŻONE PAZNOKCIE NIE MASAKRUJĄ NATURALNYCH!! Dżizys...
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 22:05   #9
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Pomocy.. paznokcie u jednej reki idealne, u drugiej koszmar

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
Skoro po 2 tygodniach pękały to nie były zrobione przez profesjonalistkę. To chyba stanie się moją mantrą: PRZEDŁUŻONE PAZNOKCIE NIE MASAKRUJĄ NATURALNYCH!! Dżizys...
Byliczka - mnie tez to boli, kiedy slysze, ze zelowanie czy akrylowanie) niszczy paznokcie. PROFESJONALNE PRZEDLUZENIE PAZNOKCI NIE ZNISZCZY WAM WASZYCH PAZNOKCI NATURALNYCH!!!! Nawet gdy chcecie "odpoczac" od zeli czy akryli to nie sciagajcie na wlasna reke tego co macie na pazurkach, trzeba isc wtedy do stylistki i ona -jezeli jest osoba kompetentna - bedzie wiedziala jak to zrobic, aby wasze paznokcie nie ulegly zniszczeniu!!
Natomiast co do innych metod to ja niestety nie znam, no chyba, ze jakies witaminy, oliwki, preparaty itd.. trzymam kciuki)
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 20:10   #10
ramoncia217
Wtajemniczenie
 
Avatar ramoncia217
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 580
Dot.: Pomocy.. paznokcie u jednej reki idealne, u drugiej koszmar

czyli co najlepsze bo juz sama nie wiem...
a chce miec normalne paznokcie nie zniszczone..
ramoncia217 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 20:19   #11
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Pomocy.. paznokcie u jednej reki idealne, u drugiej koszmar

Cytat:
Napisane przez ramoncia217 Pokaż wiadomość
czyli co najlepsze bo juz sama nie wiem...
a chce miec normalne paznokcie nie zniszczone..
moja droga, przedstawilysmy ci tutaj sposob na naturalne pazurki - jak zachowac ich dlugosc przy nieduzym obciazeniu ich... napisalam ci wszystkie argumenty "za" zazelowaniem zelem silikownoym, argumentow "przeciwko" nie widze, no moze jeden, ze tak jak inne zele, nalezy go uzeplniac, ewentualnie nosic do zrosniecia z naturalnym pazurkiem i tylko pilowac z dlugosci.. Grybys np. przyszla do mnie i powiedziala, ze taki i taki masz problem, to ja bym tobie zaproponowala taki sposob, oczywiscie nakladanie oliwki na skorki w ciagu dnia i wmasowywyanie jej rowniez - pazurki staja sie wtedy bardziej elastyczne Ostatnio zelowalam silikonowym pazurki mojej cioci, ktora ma piekna, swoja plytke, dlugosc pazurkow na oko to taka szablonowa, troche podpilowana dwojeczka, ale z racji tego, ze czesto stuka paluszkami w klawiature, pazurki lamia sie... nosi juz zazelowane ponad tydzien i jest bardzo zadowolona... Ale moze ktos zna inny, lepszy sposob pozdrawiam!!
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 22:11   #12
Lawisto
Raczkowanie
 
Avatar Lawisto
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 83
Dot.: Pomocy.. paznokcie u jednej reki idealne, u drugiej koszmar

Tak jak pisałam w innym wątku polecam odżywkę z mirry, jeżeli nie-to zażelowanie, bardzo trwałe, ładne i nie niszczące płytki(kwestia zrobienia). My u siebie wykonujemy taką stylizację bardzo często- żel klasyczny (róż), french na stałe lub żel kolorowy. Wszystkie cieszą się dużym uznaniem wśród klientek które dążą do jak największej naturalności.
Lawisto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 11:38   #13
ramoncia217
Wtajemniczenie
 
Avatar ramoncia217
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 580
Dot.: Pomocy.. paznokcie u jednej reki idealne, u drugiej koszmar

dziekuje za wszystkie pomocne odpowiedzi. napewno skorzystam..
ramoncia217 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 12:32   #14
Aniaf87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 45
Dot.: Pomocy.. paznokcie u jednej reki idealne, u drugiej koszmar

Trafienie na profesjonalistkę jest raczej trudne wszystkie moje znajome narzakały na to, że paznokcie po akrylach i żelach są zniszczone i cieniutkie. Dlatego ja polecam dobrą odżywkę i już. To nawet tańsze rozwiązanie bardziej czasochłonne i efektu nie ma od razu ale paznokcie są nasze, długie i nie trzeba wydawać kolejnej kwoty na uzupełnianie tylko na kolejną odżywkę. Tylko ważne żeby ją stosować zgodnie z zaleceniami bo inaczej może to niewiele dać.
Pozdrawiam
Aniaf87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 21:12   #15
migotka_zdw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 66
Dot.: Pomocy.. paznokcie u jednej reki idealne, u drugiej koszmar

Przyjrzyj się jak wykonujesz czynności prawą ręką. Staraj się nie pukać paznokciami w klawiaturę, zawsze zakładaj rękawiczki do prac domowych, nawet do zmywania.
__________________
zapraszam wszystkich, którzy troszczą się o swoje ciało, włosy i paznokcie.
http://naturalnekosmetykimoniki.blogspot.com
migotka_zdw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 18:52   #16
lollypoop91914
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 16
Dot.: Pomocy.. paznokcie u jednej reki idealne, u drugiej koszmar

Witaj. Miałam podobny problem z paznokciami taż u prawej ręki, jakoś z tego wyszłam ale to było koszmarne uczucie gdy pieknie zapuszczone pazurki sie łamały Myślę, że możesz spróbować olejowania paznokci, to je troche wzmocni, albo kup suplemęt diety typu skrzypowita. Ostatnim wyjściem jest pójście do kosmetyczki i zribienie żelowych paznokci. Będziesz mieć wymarzone paznokcie tylko nie swoje
POZDRAWIAM!
http://urodowo-kolorowo.blogspot.com/
lollypoop91914 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:41.