"Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-19, 09:54   #61
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

Cytat:
Napisane przez mychaaa
tzn tego mu nie powiedziałam "nie ma pewności,że dziecka nie będzie" bo to dodałam w tej wypowiedzi od siebie i chodzi o to że nawet jeśli sie jakoś tam zabiespiecze to ja nie mam 100% pewności że nie bede w ciąży bo gdyby tak było to by chyba nikt sie nie wachał przed tym czy to zrobić czy nie...o to mi przynajmniej chodziło w tej wypowiedzi i jesli to odebrałaś jakoś inaczej to sorki za niejasność
Ok teraz zrozumiałam (sorry,że tak późno odpisuję)
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 10:00   #62
mychaaa
Raczkowanie
 
Avatar mychaaa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Bryjoow;)
Wiadomości: 386
GG do mychaaa
Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

ok nic sie przecież nie dzieje ale naprawde czytając ten artykół i wypowiedzi tych dziewczyn to ręce opadają...ludzie powinni o tym rozmawiać bo np ze mną ani mam ani w szkole nikt na ten temat nie rozmawia a to ma konsekwencje jakie ma...niestety tragiczne bo jest coraz więcej 14-15 letnich matek
mychaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 10:37   #63
dark_rose
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 59
Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

Cytat:
(...)Długo się zastanawiałam nad napisaniem tego listu, jednak depresja, która mnie ogarnia, jest nie do wytrzymania.

Miesiąc temu wybrałam się na prywatkę do znajomych brata. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu i innych środków odurzających.

Ponieważ mój brat już dawno spał, nie czułam się bezpiecznie.

Kolega brata chodził za mną krok w krok. W pewnym momencie zaczął mnie dotykać, próbował pocałować. Nie zgadzałam się na to, jednak on nie reagował na moje protesty. Powiedział, żebym poszła z nim na górę. Natychmiast odmówiłam. Zaczął mnie ciągnąć na siłę. Krzyczałam i wyrywałam się. Jednak nikt nie reagował, bo wszyscy myśleli, że żartujemy. Wepchnął mnie do pokoju i rzucił na łóżko. Chciałam uciekać i wtedy po raz pierwszy mnie uderzył. Cały czas się wyrywałam, jednak on był dużo silniejszy.

To się stało, chociaż chciałabym, żeby to był tylko zły sen.

Dziesięć dni później miałam dostać okres... Niestety, wyczekiwana miesiączka nie nadeszła. Poszłam do lekarza. Zdecydowałam, że zrobię badanie krwi. Wynik był wstrząsający.

Jestem w ciąży! Mam 18 lat. Matura, studia - wszystko stanęło pod znakiem zapytania... Nie wiem, co mam robić. Nie jestem gotowa zostać matką.

Proszę, pomóżcie! Czy w świetle prawa mam szansę na usunięcie ciąży? Chcę, żeby moje życie wyglądało normalnie... Jak każdej nastolatki.
Ona też sama sobie zrobiła dziecko i jest tylko i wyłącznie jej wina? No nie sądzę... A raczej nie sprowokowała niczym tego chłopaka. Takich przypadków, jak ten jest naprawdę mnóstwo!
Poza tym tam jest troszkę napisane o ojcach dzieci, jak się zachwoują - np duszą ciężarną dziewczynę, co jest dla mnie nie do pomyślenia. Ale fakt, że te niektóre "małe" mają naprawdę straszne podejście do seksu... :-(
dark_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 10:46   #64
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

Cytat:
Napisane przez dark_rose
Ona też sama sobie zrobiła dziecko i jest tylko i wyłącznie jej wina? No nie sądzę... A raczej nie sprowokowała niczym tego chłopaka. Takich przypadków, jak ten jest naprawdę mnóstwo!
Poza tym tam jest troszkę napisane o ojcach dzieci, jak się zachwoują - np duszą ciężarną dziewczynę, co jest dla mnie nie do pomyślenia. Ale fakt, że te niektóre "małe" mają naprawdę straszne podejście do seksu... :-(
Czy ktoś tu rozmawia o gwałtach? Jakoś nie zauważyłam. To jest temat na całkiem inną dyskusję.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 14:07   #65
mloda71
Zadomowienie
 
Avatar mloda71
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Aachen (DE)
Wiadomości: 1 477
GG do mloda71
Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

Cytat:
Napisane przez natii4
I właśnie o to mi chodziło. To było celem tej dyskusji. Chciałam nakłonić do refleksji po przeczytaniu tego artykułu,a bohaterkami tego artykułu są dziewczyny,więc nie dyskutujemy na temat chłopaków. Niestety nie znamy punktu widzenia młodocianych ojców, ich opini na temat tego co się stało,więc dlaczego mamy tych chłopaków oceniać i osądzać??

Poza tym jak już wcześniej cytowałam tą dziewczyną 14 latkę jak rodziła.Po urodzeniu dziecka nadal się spotykała z ojcem dziecka jak mieli potrzeby seksualne i ona nie rozumie tego co zrobiła źle. Kto tu jest winny? Facet,bo się z gówniarą przespał czy ta dziewczyna,która pozwalała sobie na takie traktowanie i nie potrafi zrozumieć,że sama zniszczyła sobie życie zachowując się jak darmowa dziwka,z którą ten chłopak mógł sypiać i tak czy siak wiedząć,że jak będą tego jakieś kosekwencje i ona nadal będzie z nim seks uprawiać i nic się nie zmieni w kontaktach między nimi.

Temat: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

Jak widac mowa tam tez byla o facetach.
Jak juz pisalam "do tanga trzeba dwojga", wg. mnie zadne z nich nie nalezy do osob z duzym ilorazem inteligencji.
__________________
" Pojawiam sie... i znikam i znikam i znikam..."




mloda71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 14:16   #66
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

Cytat:
Napisane przez natii4
Fajnie byłoby gdyby ten 1000 faktycznie zostałby spożytkowany na rzeczy dla dzieci,a nie na nowe jeansy albo na dyskotekę Sfinks
No tak okrutne, ale prawdziwe.
__________________
"Szukaj małej różnicy, która uczyni wielką różnicę w Twoim życiu"
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 15:22   #67
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

Cytat:
Napisane przez dark_rose
Ona też sama sobie zrobiła dziecko i jest tylko i wyłącznie jej wina? No nie sądzę... A raczej nie sprowokowała niczym tego chłopaka. Takich przypadków, jak ten jest naprawdę mnóstwo!
Poza tym tam jest troszkę napisane o ojcach dzieci, jak się zachwoują - np duszą ciężarną dziewczynę, co jest dla mnie nie do pomyślenia. Ale fakt, że te niektóre "małe" mają naprawdę straszne podejście do seksu... :-(

To jest anonimowy list jaki przyszedł do Federacji na Rzecz Planowania Rodziny,a nie fragment artykułu.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-19, 16:30   #68
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Cool Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

Ja nie współczuję takim dziewczynom... rozumiem: zacofanie, niewiedza, niedouczenie w szkołach. Ale tyle do cholery jasnej mówi się wokół o ciąży, nastoletnich matkach!
Jestem pewna, że jesli którejkolwiek z tych niedojrzałych gówniar przyszło do głowy, że może zajść w ciążę, to odpowiedz była: "mnie to nie dotyczy". I to jest błąd. Bo to dotyczy każdej.
Jak grochem o ścianę...
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-22, 19:14   #69
*Claire*
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 347
Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

Nie wyobrażam sobie jak mozna miec dziecko w tak mlodym wieku.Widzialam wczoraj w szpitalu mlodocianych rodzicow,mieli pewnie po 16-17 lat.Zdziwilam sie,bo razem z ta dziewczyna byl chlopak ojciec dziecka,ktory widac bylo ze sie nia opiekowal.Wiec chyba sa jeszcze jacyś odpowiedzialni chlopacy.
__________________

*Claire* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-22, 19:44   #70
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

Ani smiać się, ani płakać. Działać! Wprowadzić edukację seksualna na odpowiednim poziomie, zatrudniając do tego odpowiednich ludzi (nie księży, katechetów, co dostają rumienców na hasło "seks"). Można pokazywać "Niemy krzyk" na lekcjach religii jako przykłąd zła, niech pokażą film z porodu. Niech "małolaty" mają świadomość, czym jest seks, ciąża, odpowiedzialność, szacunek do ciała, do drugiej osoby...
Mam koleżankę, jest w moim wieku (24 lata), ma dwoje dzieci, jedno 8 letnie, drugie 7. Nietrudno policzyć, ile miała lat kiedy rodziła. Dzieci sa zdrowe, niczego im nie brakuje, a dziewczyna studiuje, pracuje. Ma zdrową, normalną rodzinę. Jak się chce, to wszystko można.
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-22, 21:06   #71
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

"Antykoncepcji nie stosowałam - uśmiecha się zażenowana. Przez kilka miesięcy się nawet udawało. Koleżanka doradzała: nic nie bierz, ja już tak robię dwa lata"

p r z e r a ż a j ą c e


Ale jest jedno. Dziewczyny przedstawione tutaj to nie dość, że są naprawdę głupiutkie to jeszcze w większości z rodzin patologicznych, biednych, z maleńkich miasteczek, dyskotek, techników... myślę, że to też ma wpływ na ich wychowanie i uświadomienie.

A poziom wszystkich przedstawionych ojców to jest po prostu dramat. Niedojrzałość skrajna, nieodpowiedzialność, często bezuczuciowość totalna. Chyba jednak te dziewczyny są ciut bardziej "dorosłe".
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-28, 14:10   #72
dark_rose
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 59
Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

Cytat:
Napisane przez marcelina73
Czy ktoś tu rozmawia o gwałtach? Jakoś nie zauważyłam. To jest temat na całkiem inną dyskusję.
Racja, nikt tu nie rozmawia o gwałtach, tylko o nastoletnich matkach, ale to jest moja odpowiedź do jednej z osób, która właśnie napisała, że te dziewczyny nie zostały zgwałcone, tylko, że same się zgodziły na to.
dark_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-16, 17:27   #73
sagefighter
Raczkowanie
 
Avatar sagefighter
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 73
Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

Cytat:
Napisane przez natii4
Ja także o tym nie rozmawiałam z rodzicami, przystosowanie do życia w rodzinie jest w szkołach jakie jest,ale podejście tych dziewczyn do życia i do seksu przeraża.
Np. Ewa-dziewczyna, która ma problemy materialne pisze,że rozmawia ze swoim facetem na temat drugiego dziecka,bo "wspaniale,gdyby teraz urodziła się córeczka-Mogłabym już wtedy być taką prawdziwą mamą"

Kinga-14 lat jak rodziła- "Pamiętam jak trzęsąc się cała ze złości kazała Adamowi wybierać. Albo ona i dziecko,albo imprezy. Dała mu tydzień na zastanowienie. Po dwóch dniach przyjechała i powiedział,że woli imprezy. Jednak jak mieliśmy potrzeby seksualne to się nadal spotykaliśmy. (...) Kinga nie wie gdzie popełniła błąd"

Przykłady tych dwóch dziewczyn nie do końca odnoszą się do seksu i antykoncepcji,ale podejścia młodych dziewczyn do życia i posidania dzieci.
ja po prostu mam teraz klasyczne afro po tym jak przeczytalam ten artykul, ale ze strachu.....wlos sie jezy na glowie....Po prostu brak slow....
Edukacja seksualna w szkolach i BEZPLATNA antykoncepcja jest nie standardem ale koniecznoscia!!!! Bo inaczej bedzie kolejna taka Kinga czy Madzia, ktore beda zaczynaly swoje nastoletnie zycie od urodzenia dzieci i dawania biedy w dziedzictwie tym swoim maluchom, ktore urodzily...Rozpacz mnie bierze....Zrobie wszystko co w mojej mocy zeby moje dziecko nie znalazlo sie w takiej sytuacji, bynajmniej tyle moge zrobic...
sagefighter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 15:43   #74
grey daze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 20
Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

właśnie przedwczoraj wybrałam sobie 'nastoletnie matki' jako temat badań socjologicznych... no i co tu dużo mówić, muszę przeankietować parę nastoletnich, więc musze się wybrać do Domu Samotnej Matki i Dziecka i zastanawiam się, co tam zobaczę, czy którakolwiek ze mną porozmawia...
przebrnęłam przez ten wątek i muszę powiedzieć, że wasze wypowiedzi naprawdę mi pomogły w zbieraniu informacji dot. tego problemu. Ale mam jeszcze prośbę, jeśli są tu jakieś mamy, które urodziły, gdy miały te kilkanaście lat lub może są teraz w ciąży, to byłabym wdzięczna, gdybyście mi odpowiedziały na tę ankietę, ona jest anonimowa:

1 Czy myślałaś o
a) aborcji TAK/NIE
b) oddaniu dziecka do adopcji TAK/NIE
2 Czy sprawujesz opiekę nad dzieckiem razem z ojcem dziecka? TAK/NIE
3 Czy spotkałaś się z przypadkami nietolerancji innych ludzi wobec stanu, w którym się znalazłaś? TAK/NIE
4 Czy kontynuowałaś/kontynuujesz edukację? TAK/NIE
5 Czy uważasz, że zajęcia z wychowania seksualnego w szkołach są odpowiednio przeprowadzane? TAK/NIE
6 Czy ty sama uzyskałaś odpowiednią widzę w zakresie wychowania seksualnego? TAK/NIE
7 Czy możesz/mogłaś liczyć na wsparcie (finansowe/psychiczne) swojej rodziny? TAK/NIE
8 Czy możesz/mogłaś liczyć na wsparcie (finansowe/psychiczne) rodziny ohca dziecka? TAK/NIE
9 Czy środki finansowe, którymi dysponujesz, wystarczają na miesięczne utrzymanie? TAK/NIE
10 Czy korzystasz z pomocy socjalnej? TAK/NIE

I na koniec metryczka:

Przedział wiekowy: poniżej 19 lat/ 19-30 lat/ powyżej 30 lat
Wykształcenie: podstawowe/zasadnicze zawodowe/średnie/policealne/wyższe
Miejsce zamieszkania w czasie trwania ciąży: miasto/wieś

Z góry dziękuję za wypełnienie tego, naprawdę pomogłoby mi to. Dziewczyny, jeśli chcecie się wypowiedzieć odnośnie jakiegoś pytania, to nawet wskazane, nie krępujcie się
Pozdrawiam
grey daze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 16:07   #75
Asiqlec
Raczkowanie
 
Avatar Asiqlec
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: NeW sAcz CitY :D
Wiadomości: 402
Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

no.. ja mam 18 lat, a moja kumpela z podstawówki już sobie z wózeczkiem pomyka po osiedlu
__________________
Maturzystka 2008 :ee k:

5.05 - polski podst.
6.05 - angielski rozsz.
9.05 - geografia podst.
Asiqlec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 16:15   #76
AliceTigra
Raczkowanie
 
Avatar AliceTigra
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wenus
Wiadomości: 111
Exclamation Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

To co się teraz dzieje jest poprostu PRZERAŻAJĄCE!!!!!
Czy My żyjemy w epoce kamienia łupanego???? Że te dziwczynki nie mają pojęcia o antykoncepcji???? jak są takie dorosłe i dojrzałe żeby wskoczyć z facetem pod kołderke to niech pózniej nie obciążają rodziców ani placówek pomocy swoimi "Niespodziwanymi" dziećmi!!!!!
Jestem poprostu zbulwersowana tym co się teraz dzieje..
i z przykrością muszę stwierdzić , że nadchodzi i rośnie Nam "Pokolenie Nieodpowiedzialnych Ladacznic"...
przykra sprawa
AliceTigra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 16:24   #77
atka83
BAN stały
 
Avatar atka83
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 022
Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

Smiać się czy płakać,??Smiać się i płakać z ich własnej głupoty.Zal mi tylko tych maleńkich istot.A młodym naiwnym dziewczynkom,tylko można pokazać gest,stukając się w głowe. Dzieci robiące dzieci,żenujące.

Edytowane przez atka83
Czas edycji: 2007-04-22 o 22:51
atka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 18:15   #78
aalutka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 411
Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

Drogie dziewczęta! Potrzebuję Waszej pomocy Poszukuję dziewczyn, które zaszły w ciążę lub urodziły dziecko, mając mniej niż 18 lat lub w wieku do 19 lat (chociaż głównie tych najmłodszych mam). Jestem studentką resocjalizacji i ped. opiekuńczo-socjalnej i piszę pracę licencjacką na temat młodych mam. Jeśli urodziłyście dziecko do 19. roku życia, ale mimo to obecnie jesteście już starsze, także proszę o wypełnienie ankiety. Jeśli znajdą się dziewczęta, które dopiero zaszły w ciążę i czekają na narodziny swojego malucha, także zapraszam do wypełniania, odpowiedzi powinny pasować
Pytania są tzw. "testowe", zamknięte, więc powinno się Wam w miarę sprawnie na nie odpowiadać, mimo iż jest ich 46 Mam też nadzieję, że nie będziecie czuły się urażone tymi pytaniami, bo niektóre, szczerze mówiąc, "zaglądają" w Waszą prywatność, ponieważ odpowiadają po prostu teorii w literaturze na ten temat... ale ankieta jest oczywiście ANONIMOWA!

Oto link do ankiety: http:// moje- ankiety. pl/respond-10310.html (trzeba usunąć spacje)

Mam nadzieję, że nie łamię regulaminu Wizażu tym ogłoszeniem, jeśli tak proszę o jakąś podpowiedź
__________________

aalutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:04.