szkielka kontaktowe - blaaaaagam o pomoc!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-12-08, 11:12   #1
mrumru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 55

szkielka kontaktowe - blaaaaagam o pomoc!!!


Witajcie kochane Wizazaneczki! Znowu mam maly dylemacik i jak zwykle pomyslalam, ze tylko Wy mi mozecie pomoc. A mianowicie od niepamietnych czasow nosilam okularki. Wczoraj po raz pierwszy zalozylam soczewki i jak dotad jeszcze nie moge sie przyzwyczaic :P Ale to nie ten problem. Optyk powiedzial mi, ze gdy uzywa sie soczewek, to nie wolno uzywac kredki "wewnatrz" oka. Mam nadzieje, ze wiecie, o co mi chodzi. I tu sie troche zawiodlam, bo zawsze myslalam, ze szkielka dadza mi te mozliwosc, ze bede mogla malowac moje slipki jak tylko bede miala ochote (tym bardziej, ze do wieczornego makijazyku bardzo lubie obmalowac cale oczko kredka ). Moze jednak sa jakies kredki, ktore nie uszkadzaja soczewki (ja jak narazie mam takie jednorazowe, ktore nakladam rano i wieczorkiem wyrzucam). Blagam Was o pomoc i z gory dziekuje! Buziaczki
mrumru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-08, 11:20   #2
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Re: szkielka kontaktowe - blaaaaagam o pomoc!!!

A to ciekawe, że każdy mówi coś innego. Ja noszę szła od 8 kl. podstawówki, a od 2 lat prawie codziennie maluję kredką kreskę po wewnętrznej lini oka. I co? I nic. Ani nie bolą oczy, ani nie szczypią, ani nie brudzi się soczewka ,no zupełnie nic. Do tego na kontolach lekarze są b. zadowoleni z mojego "stanu" oczu, tzn nie są zaczerwienione, podrażnione, nie mają bardziej widocznych naczynek krwionośnych niż zwykle.
Ja uważam że gdy przyzwyczaisz się do szkieł to nic nie stoi na przeszkodzie by się tak malować. Mnie lekarze przestrzegali przed myciem włosów w szkłach! [bo wpadnie kropla] nie mówiąc już o braniu prysznica. Hihi nawet jak pada deszcz <hahaha> Oczywiście nigdy nic się nie stało
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-08, 11:26   #3
maxx
Raczkowanie
 
Avatar maxx
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 145
Re: szkielka kontaktowe - blaaaaagam o pomoc!!!

nosze szkła z 9 lat i maluje oczy, tuszuje a nawet raz miałam robioną henne u kosmetyczki w szkłach i żadnych problemów
maxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-08, 11:26   #4
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Re: szkielka kontaktowe - blaaaaagam o pomoc!!!

Ja nosze szkła od 6 lat i maluje sobie szkła, ba nawet w nich pływam (ale nie murkuje bez gogli) i sie kapię i myje włosy i robie wszystko oprócz spania. Naprawde to nic nie szkodzi, bylebyś miała dobrze dobrane szkła. Bo ja np mam J&J a Baush mnie tak sczypie że nie moge wytrzymać. Nie wiem czemu...
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-08, 11:27   #5
mrumru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 55
Re: szkielka kontaktowe - blaaaaagam o pomoc!!!

Uffff...!!! Az mi sie lziej na sierdusku zrobilo Rzeczywiscie, pochodze w nich kilka dzionkow i sprobuje. Mi jeszcze optyk powiedzial, ze trzeba uwazac na lakier do wlosow, bo tez moze uszkodzic.
Slicznie Ci dziekuje czarna.noc'ko Cmok
mrumru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-08, 11:28   #6
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Re: szkielka kontaktowe - blaaaaagam o pomoc!!!

Ja się w swoich soczewkach kąpałam i cały czas zastanawiałam się czemu ja tak dobrze widzę Przetrwały moje nurkowanie w wanne więc rada jedna-lekarze nie muszą mieć racji-a swoją drogą ciekawa jestem ilu z nich-optyków i okulistów,którzy nam mówią o soczekawach je nosi,bo co innego teoria,a co innego praktyka.Masz soczewki jednorazowe,więc śmiało możesz sprawdzić jak się twoje oko będzie zachowywało
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-08, 11:28   #7
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Re: szkielka kontaktowe - blaaaaagam o pomoc!!!

Oczywiscie chodziło mi o malowanie oczu a nie szkieł. A kreseczki wewnątrz oka maluje sobie bardzo czesto.
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-12-08, 11:29   #8
mrumru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 55
Re: szkielka kontaktowe - blaaaaagam o pomoc!!!

No i reszcie dziewczyn oczywiscie!!! Odpowiedzi wplynely tak szybciutko, ze nie zauwazylam tych kolejnych (gluptasek ze mnie :P ).
mrumru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-08, 11:31   #9
mrumru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 55
Re: szkielka kontaktowe - blaaaaagam o pomoc!!!

Rzeczywiscie, ten u ktorego ja bylam tez mial okulary Hahahaha... No i byl Norwegiem (a oni sa az ZA ostrozni)
mrumru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-08, 11:40   #10
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Re: szkielka kontaktowe - blaaaaagam o pomoc!!!

Aha, chyba tylko miał rację z tym lakierem i dezodorantami w aerozolu faktycznie moga szkiełka zrobić się takie.. zmatowione [ale nie jednodniowe] ale właściwie nebezpiecznie jest też sobie psikać do oczu nawet bez soczewek i później chodzić w tych oparach
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-08, 17:33   #11
Salka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 263
GG do Salka
Re: szkielka kontaktowe - blaaaaagam o pomoc!!!

Ja nosilam soczewki i musze Wam powiedzic ze lepiej uwazac.Ja swoje oczy nastawiałam nadziałanie takich specyfików jak aerozole woda i tusze itp. az sie doigrałam.Miałam uszkodzona rogowke.Ale jest na to sposób-najlepiej uzywac kredek dostosowanych do malowania wew.powieki-ja mam Isa Dore - In Liner-to jest kredka dostosowana do oczu z soczekami.Ja dodatkowo przed sciagnieciem ich wkraplalam Tears Naturale II.Wtedy sciagaja sie bez podraznien.Polecam ale badzicie ostrozne albo zoperujcie sobie wzrok tak jak ja!Pzdr
Salka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-12-08, 18:22   #12
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Re: szkielka kontaktowe - blaaaaagam o pomoc!!!

Myślę,że większość osób,które nosi soczewki miało choć raz jakąś infekcję.Ja też miałam problemy ze swoją rogówką,a było to spowodowane zbyt długim czasem noszenia soczewek i pracą na kompie w soczewkach.
Salka napisał(a):
>Ja dodatkowo przed sciagnieciem ich wkraplalam Tears Naturale II.
Dobrym rozwiązaniem są tzw.sztuczne łzy-przed założeniem soczewek wkrapla się do oka,zapobiega to infekcjom,otarciom.Jednyn minus to to,że trzeba sztuczne łzy wkraplać ok.30 min przed założeniem soczewek-dla śpiochów się nie nadaje

A jeżeli chodzi o tą operację korekty to jaką metodą miałaś robione i czy nie masz problemów z prowadzeniem auta wieczorem-słyszałam,że się takie moga pojawiać.
Pozdrawiam Natalia
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-09, 15:36   #13
d0da
Raczkowanie
 
Avatar d0da
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 56
GG do d0da Send a message via Skype™ to d0da
Dot.: szkielka kontaktowe - blaaaaagam o pomoc!!!

ja czesto maluje oczy i nic mi sie nie dzieje jak kupujesz kosmetyki to sie zapytaj na - niektorych tuszach i kredkach pisze czy moga byc uzywane z soczewkami
d0da jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-10, 22:37   #14
lilka22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 56
Dot.: szkielka kontaktowe - blaaaaagam o pomoc!!!

ja tez nosze soczewki i jak na razie, mimo robienia roznych rzeczy w nich nic sie nie stalo, ale to chyba nie znaczy ze nie moze. Dolaczam sie do pytania o operacje oczu, zastanawiam sie wlasnie nad zrobieniem jej i ciekawa jestem wrazen kogos kto juz ja mial. Pozdrawiam
lilka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-10, 23:02   #15
gabi121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 441
Dot.: szkielka kontaktowe - blaaaaagam o pomoc!!!

Ja też nosze szkła kontaktowe i nie miałam problemów z malowaniem oczu.okulistka tylko mówiła żeby najpierw malować a potem zakładać chociaz teraz robie różnie. nie powinno się używać sypkich specyfików reszta ok
gabi121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-10, 23:04   #16
gabi121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 441
Dot.: szkielka kontaktowe - blaaaaagam o pomoc!!!

Aha ja też dołanczam się do pytania o korekcję laserową oczu. gdzie należy sie głaszać? podobno czeka sie około roku (chodzi mi o bezpłatne)
gabi121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-10, 23:31   #17
Annake
Raczkowanie
 
Avatar Annake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 302
Dot.: szkielka kontaktowe - blaaaaagam o pomoc!!!

Świetnie,że taki temacik jest Mam wadę wzroku, wprawdzie małą, ale stwierdziłam,że coraz częściej siedzę przed komputerem i może kupię sobie okulary lub soczewki, okulary miałam i wiem jak to jest,ale powiedzcie mi czy soczewki są wygodniejsze?
Annake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-11, 08:34   #18
lilka22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 56
Dot.: szkielka kontaktowe - blaaaaagam o pomoc!!!

z tego co sie orientuje, to w tej chwili nie ma darmowych operacji, hmm chyba ze o czyms nie wiem a fajnie byloby
lilka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-11, 08:38   #19
niandra
Raczkowanie
 
Avatar niandra
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 93
Dot.: szkielka kontaktowe - blaaaaagam o pomoc!!!

Cytat:
Napisane przez gabi121
Ja też nosze szkła kontaktowe i nie miałam problemów z malowaniem oczu.okulistka tylko mówiła żeby najpierw malować a potem zakładać chociaz teraz robie różnie. nie powinno się używać sypkich specyfików reszta ok
hehe, a moja okulistka mówiła, że trzeba najpierw zakładać a potem malować no i bądź tu mądry człowieku! ja noszę soczewki od 6 lat i podobnie jak dziewczyny robie w nich dosłownie wszystko.
faktycznie, trzeba uważać na sypkie cienie do oczu, używać hypoalergicznych kosmetyków. okuliści radzili mi jeszcze, by w szkłach nie kąpac się w morzu (chodzi o naprawdę słone morze, a nie bałtyk), bo sól osiada na soczewce ją niszczy, bla, bla, bla ale skoro masz jednodniowe to nawet nie zdążą się zniszczyć
pozdrawiam!
niandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-11, 08:46   #20
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: szkielka kontaktowe - blaaaaagam o pomoc!!!

Cytat:
Napisane przez Annake
Świetnie,że taki temacik jest Mam wadę wzroku, wprawdzie małą, ale stwierdziłam,że coraz częściej siedzę przed komputerem i może kupię sobie okulary lub soczewki, okulary miałam i wiem jak to jest,ale powiedzcie mi czy soczewki są wygodniejsze?
Przeszukaj Wizaż jest tu mnóstwo tematów o soczewkach.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-11, 08:49   #21
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: szkielka kontaktowe - blaaaaagam o pomoc!!!

Cytat:
Napisane przez gabi121
Aha ja też dołanczam się do pytania o korekcję laserową oczu. gdzie należy sie głaszać? podobno czeka sie około roku (chodzi mi o bezpłatne)
Jeszcze nie słyszałam o takiej klinicie,gdzie można przeprowadzić za darmo korekcję laserową oczu.
Przede wszystkim korekcje są przeprowadzane w prywatnych klinikach,a wątpię,by były refundowane z NFZ,bo nie jest to operacja pilna,potrzbna,ratująca życie.Powiększenia biustu też nikomu z NFZ nie zrefundują.
Przeszukaj forum,bo był tu dużyyyyyyy wątek o operacjach i wypowiadała się tam osoba pracująca w klinice.Odpowiedzi są bardzo fachowe.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 08:49   #22
Asiqlec
Raczkowanie
 
Avatar Asiqlec
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: NeW sAcz CitY :D
Wiadomości: 402
Dot.: szkielka kontaktowe - blaaaaagam o pomoc!!!

Ja tez nosze soczewki i maluje oczy kredką normalnie... nic sie nie dzieje
__________________
Maturzystka 2008 :ee k:

5.05 - polski podst.
6.05 - angielski rozsz.
9.05 - geografia podst.
Asiqlec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 09:06   #23
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: szkielka kontaktowe - blaaaaagam o pomoc!!!

a np cieniem jak sie maluje (na dolnej powiece np albo po wewnetrznej stronie) to mozna sie paćnąć po oku i beda ślady ja zauważyłam tylko, że jak cień ma duże drobinki brokatu (aprawda duże) albo bardzo mocno sie osypuje to moze chwile podraznic oko (ale wystarczy poruszac soczewka i wszystko wyplywa)
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 10:33   #24
ameska
Rozeznanie
 
Avatar ameska
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 526
GG do ameska
Dot.: szkielka kontaktowe - blaaaaagam o pomoc!!!

ja normalnie maluje oczy, kosmetykami popularnymi, moje oczy sa chyba dziwne bo jedyny raz gdy mialam uczulenie na kosmetyk to byl to dusz do rzes burżuja przeznaczony specjalnie dla soczewkowcow
__________________
ameska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 15:10   #25
waq
Rozeznanie
 
Avatar waq
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 856
Dot.: szkielka kontaktowe - blaaaaagam o pomoc!!!

Myślę, ze może na początku, tak przez pierwszy tydzień nie powinno się mocno malować. Ja nosze soczewki już ok. od roku i maluję tak jak zawsze (kredki, tusze, cienie itp.) i nic mi nie jest (a nie są to kosmetyki hipoalergiczne).
waq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 21:57   #26
Różyczka_89
Rozeznanie
 
Avatar Różyczka_89
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 801
Dot.: szkielka kontaktowe - blaaaaagam o pomoc!!!

Jeśli chodzi o soczewki a makijaż to ja tez od paru lat je nosze i maluje normalnie,nawet pelny makijaz oka,czyli cien,tusz do rzes ,kredka i pod okiem i wewnatrz oka a wcale nie uzywam jakichs specjalnych kredek czy tez kosmetykow tylko zwyklej kredki a tusz to Miss Sporty I nic mi nie dolega.

Jeśłi natomiast chodzi o laserowa operacje oczu to okulistka odradzila mi,powiedziala,ze ona sama sie tym zajmuje i to jest tak,ze jesli laser wyrowna ta rogowke to pozniej po pewnym okresie czasu(ilus tam latkach) ona z powrotem zarośnie i trzeba bedzie powtarzac ten zabieg wiec to nie jest takie super jak sie wydaje,bo sama chcialam sie zdecydowaac na niego,ale sie powstrzymalam
__________________
Nocą,gdy cały świat śpi,czuwam i sercem jestem przy Tobie,marzę,że Ty ze swej gwiazdy ślesz myśli swoje,tak bardzo pragnę z Tobą być i marzeń tych nie przerwie mi nikt,nie ma na świecie miejsca,gdzie bym odejść chciała,bo tylko tu są razem serca dwa: Ty i Ja..
Różyczka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-03, 06:26   #27
smileofangel
Zakorzenienie
 
Avatar smileofangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 162
Dot.: Re: szkielka kontaktowe - blaaaaagam o pomoc!!!

ja nosze szkla dopiero albo juz pol rou i jestem zawzieta pudernica, od czasu do czasu kiedy mam ochote maluje wewn. strone powieki czarna lub biala kredka
__________________
.
smileofangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-03, 10:18   #28
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Re: szkielka kontaktowe - blaaaaagam o pomoc!!!

z laserem to jest tak ze po ilus latach sie nosi okulary plusy (na dalekowzrocznosc)
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:25.