Mamusie styczniowe 2020 cz.2 - Strona 149 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-02-27, 12:36   #4441
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Nie są, podeszwa jest elastyczna i są leciutkie. No i Mlody chodzi w nich jakby wcale nie mial butow na nogach. Mierzylismy np Mrugaly to chodzil jak bocian, a te mu super pasują.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-28, 09:03   #4442
netkaa00
Zakorzenienie
 
Avatar netkaa00
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 4 479
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Tez mamy zamiar jechać i kupić bucki do jakiegoś specjalistycznego sklepu żeby dobrali, bo ja chyba bym przy tym osiwiala do reszty

Do tej pory mała nie chodziła po dworze a do wózka mieliśmy takie z HM ala emu, w domu w skarpetkach z antypoślizgiem

Z ciekawości jakie rozmiaru butow maja Wasze dzieci?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
netkaa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-28, 09:28   #4443
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Moj ma stope 12,5cm co w zaleznosci od firmy a nawet modelu moze byc od rozmiaru 20 do 22. Te Primigi ma akurat 20.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-28, 09:29   #4444
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez netkaa00 Pokaż wiadomość
Tez mamy zamiar jechać i kupić bucki do jakiegoś specjalistycznego sklepu żeby dobrali, bo ja chyba bym przy tym osiwiala do reszty

Do tej pory mała nie chodziła po dworze a do wózka mieliśmy takie z HM ala emu, w domu w skarpetkach z antypoślizgiem

Z ciekawości jakie rozmiaru butow maja Wasze dzieci?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pantofle w zlobku ma 20.

Twoja juz zaczela zlobek?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-28, 11:06   #4445
netkaa00
Zakorzenienie
 
Avatar netkaa00
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 4 479
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez milawo Pokaż wiadomość
Pantofle w zlobku ma 20.

Twoja juz zaczela zlobek?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jeszcze nie, zaczynamy od czerwca/lipca, narazie wykorzystuje zaległy urlop do końca marca, później zajmie się nią trochę moja mama i od wakacji rusza, już się boje tego wszystkiego


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
netkaa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-28, 21:48   #4446
verna_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 648
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Mój ma 22, a te które kupiliśmy 23, bo 22 były za małe 🙉
verna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-01, 07:58   #4447
MagJa123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 521
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Ja zamówiłam takie ala adidasy z Emela, bo nie mieliśmy jak podjechać stacjonarnie i są ok, dobrze w nich chodzi, jeśli już się zdecyduje, bo ogólnie jakby się boi i nie za bardzo chce sama chodzić na dworze. Po następne już pojedziemy. Z pomiarów mi wyszło, że ma stopę 12cm i zamówiłam rozmiar 20
MagJa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-03-11, 19:37   #4448
Justi2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 481
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Hej dziewczyny co u was i waszych maluchów?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justi2019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-14, 09:24   #4449
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Justi2019 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny co u was i waszych maluchów?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hej ☺️ Moja robi pierwsze kroki ale do samodzielnego chodzenia to jeszcze trochę. Poza tym ostatnio jest trochę bardziej absorbująca mniej niż kiedyś zabawi się sama zaczyna wymuszać takim jęczeniem bo płacz to nie jest tylko dźwięk który doprowadza mnie do szału 😄 Poza tym jest coraz mądrzejsza, ładniejsza i kochana 😁❤️
A co u Ciebie?
Przy okazji mam pytanie jakie serki czy też jogurty dajecie dzieciom? Oprócz zwykłego naturalnego.
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-14, 10:30   #4450
Angelika1237
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 517
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

U nas wczoraj gorączka bo szczepilysmy się tydzień temu na ospę Odrę i różyczkę dziś jak narazie jest okej
Młoda już cały czas ładnie chodzi . W nawet po podwórku po nierównym jej super idzie .
Ja daje małej Fruvita pure jest on w biedronce w składzie ma tylko jogurt naturalny i owoce


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Angelika1237 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-14, 10:50   #4451
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

U nas ciagle choroba. Juz drugi raz oskrzela. Mala ladnie juz nawet chodzi ale ze jeszczw nie ma butow to na zewnatrz nie spacerowala
Tez daje ten z biedry i serek z lidla piratki czy jakos tak. Taki zolty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-14, 10:51   #4452
Angelika1237
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 517
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Ja newet ostatnio dałam małej szyneczkę i parówki te piratki . Akurat byliśmy w gościach i mieli


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Angelika1237 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 01:03   #4453
Justi2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 481
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Dziewczyny rosną nam te szkraby , Ada mając tyle co Oliwka dziś czyli 13,5 miesiąca miała dopiero odwagę puścić moją rękę i zacząć sama chodzić a Oliwka zaczęła przed rokiem chodzić teraz trzeba za nią biegać , wszędzie wejdzie jak nie może gdzieś dostać to podsuwa sobie taki miękki fotel i po nim do góry , od tygodnia opanowała na szczęście schodzenie tyłem z łóżek i kanap i już mogę zostawić ją samą w pokoju z Adą nie bojąc się że mi spadnie z łóżka . Jest bardzo pocieszna , uśmiechnięta , nie płacze z byle powodu , jeszcze jak by mi przesypiała całe noce to bym była do końca szczęśliwa hehe Najważniejsze że zdrowa . Też musze zadzwonić i ustalić szczepienie. Jogurciki je takie jak wasze maluszki .
Karmicie nadal piersią ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justi2019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 09:50   #4454
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Justi2019 Pokaż wiadomość
Dziewczyny rosną nam te szkraby , Ada mając tyle co Oliwka dziś czyli 13,5 miesiąca miała dopiero odwagę puścić moją rękę i zacząć sama chodzić a Oliwka zaczęła przed rokiem chodzić teraz trzeba za nią biegać , wszędzie wejdzie jak nie może gdzieś dostać to podsuwa sobie taki miękki fotel i po nim do góry , od tygodnia opanowała na szczęście schodzenie tyłem z łóżek i kanap i już mogę zostawić ją samą w pokoju z Adą nie bojąc się że mi spadnie z łóżka . Jest bardzo pocieszna , uśmiechnięta , nie płacze z byle powodu , jeszcze jak by mi przesypiała całe noce to bym była do końca szczęśliwa hehe Najważniejsze że zdrowa . Też musze zadzwonić i ustalić szczepienie. Jogurciki je takie jak wasze maluszki .
Karmicie nadal piersią ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja od powrotu do pracy karmiłam tylko rano ale ostatnio widzę że mała jest coraz mniej zainteresowana dzisiaj np nie chciała, także chyba zaraz skończę całkowicie.
Moja sama na łóżko jeszcze nie wejdzie ale schodzić tyłem jest nauczona tyle tylko że najfajniejsza dla niej zabawa to skakanie po sofach itd także masakra😕
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-17, 09:18   #4455
Justi2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 481
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

My wczoraj po szczepieniu , myślałam że będziemy czekać na termin dłużej a tu udało się od razu ale ani nie zmierzyli ani nie zwazyli mi jej także niby wszystko szybko bo pandemia a w przychodni oprócz mnie 4 matki z dziećmi także ten....
Czy po 9 dniach po szczepionce pojawiła się u waszych maluszków wysypka? Pielęgniarki mówiły że może wystąpić .
U nas cyc jest jeszcze 3-4 razy na dniu i raz w nocy ale ja zamierzam jak najdłużej karmić tylko najgorsze jest to szczypanie mojej małej podczas karmienia , szczypie mnie po dekolcie i piersi z której je , też tak robią wasze maluchy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justi2019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-17, 09:25   #4456
Angelika1237
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 517
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

U nas po 8 dniach zaczęła się gorączka przez 2 dni . Wysypki nie widziałam U nas cyca w dzień już nie było ale jak miała gorączkę to wrócił i teraz jest raz dziennie a w nocy cały czas ma dostęp bo śpi z nami niestety


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Angelika1237 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-17, 09:28   #4457
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Justi2019 Pokaż wiadomość
My wczoraj po szczepieniu , myślałam że będziemy czekać na termin dłużej a tu udało się od razu ale ani nie zmierzyli ani nie zwazyli mi jej także niby wszystko szybko bo pandemia a w przychodni oprócz mnie 4 matki z dziećmi także ten....
Czy po 9 dniach po szczepionce pojawiła się u waszych maluszków wysypka? Pielęgniarki mówiły że może wystąpić .
U nas cyc jest jeszcze 3-4 razy na dniu i raz w nocy ale ja zamierzam jak najdłużej karmić tylko najgorsze jest to szczypanie mojej małej podczas karmienia , szczypie mnie po dekolcie i piersi z której je , też tak robią wasze maluchy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja karmie caly czas, i w dzien i nocy, czasem w dzien po poludniu to wisi na mnie caly czas
i tez mnie dotyka po drugiej piersi, ale w zasadzie tylko w nocy, doprowadza mnie to do szalu
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-17, 12:07   #4458
Skarpeciara12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 151
Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Wszystkie dzieciaki już chodzą samodzielnie? Moja jest jedną z najstarszych, a zrobi max 1 samodzielny krok
Dziewczyny, czy któraś z Was ma kitchen helper? Możecie jakiś polecic? Zupełnie nie wiem czym się różnią te za 200 od tych za 400. Na estetyce kompletnie mi nie zależy, chodzi mi tylko o to żeby okiełznać ten tajfun który szaleje po mieszkaniu. Samej jej w pokoju ani salonie nie moge zostawic, bo wychodzi na kanape, na stół, fotel, parapet. Koszmar. A w kuchni z nią nie moge zrobic nawet herbaty, nie mówiąc już o jakimkolwiek posiłku. Kaszka błyskawiczna to max co mogę zrobić jedną ręką, drugą przytrzymując drzwiczki od spiżarki a nogą trzymać szafkę gdzie stoi kosz na śmieci (ten jest najciekawszy). Już mi sił brakuje

Co do wysypki po szczepieniu, u nas była. Zniknęła po 2 dniach

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Skarpeciara12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-17, 15:14   #4459
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Skarpeciara12 Pokaż wiadomość
Wszystkie dzieciaki już chodzą samodzielnie? Moja jest jedną z najstarszych, a zrobi max 1 samodzielny krok
Dziewczyny, czy któraś z Was ma kitchen helper? Możecie jakiś polecic? Zupełnie nie wiem czym się różnią te za 200 od tych za 400. Na estetyce kompletnie mi nie zależy, chodzi mi tylko o to żeby okiełznać ten tajfun który szaleje po mieszkaniu. Samej jej w pokoju ani salonie nie moge zostawic, bo wychodzi na kanape, na stół, fotel, parapet. Koszmar. A w kuchni z nią nie moge zrobic nawet herbaty, nie mówiąc już o jakimkolwiek posiłku. Kaszka błyskawiczna to max co mogę zrobić jedną ręką, drugą przytrzymując drzwiczki od spiżarki a nogą trzymać szafkę gdzie stoi kosz na śmieci (ten jest najciekawszy). Już mi sił brakuje

Co do wysypki po szczepieniu, u nas była. Zniknęła po 2 dniach

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Polecam zabezpieczenia do szafek na magnes - z zewnatrz nic nie widac, wiec dziecka nie interesuje i jest nie do rozpracowania

Ja mam kh z allegro - najwazniejsze, zeby byl ciezki i stabilny, bo jak widze te takie z delikatnych listewek i przypomne sobie co moj potrafi wyczyniac w naszym kh to przed oczami mam od razu jakas tragedie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-17, 15:51   #4460
Skarpeciara12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 151
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
Polecam zabezpieczenia do szafek na magnes - z zewnatrz nic nie widac, wiec dziecka nie interesuje i jest nie do rozpracowania

Ja mam kh z allegro - najwazniejsze, zeby byl ciezki i stabilny, bo jak widze te takie z delikatnych listewek i przypomne sobie co moj potrafi wyczyniac w naszym kh to przed oczami mam od razu jakas tragedie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A możesz podać link do aukcji? Potrzebuje zamówić na już


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Skarpeciara12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-18, 08:54   #4461
netkaa00
Zakorzenienie
 
Avatar netkaa00
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 4 479
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
Polecam zabezpieczenia do szafek na magnes - z zewnatrz nic nie widac, wiec dziecka nie interesuje i jest nie do rozpracowania

Ja mam kh z allegro - najwazniejsze, zeby byl ciezki i stabilny, bo jak widze te takie z delikatnych listewek i przypomne sobie co moj potrafi wyczyniac w naszym kh to przed oczami mam od razu jakas tragedie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Polecasz jakieś konkretne? Kupiłam jakieś zabezpieczenia na magnes ale dziadostwo totalne, nic nie trzyma


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
netkaa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-18, 09:30   #4462
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Takie na allegro kupilam
IMG_2855.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-18, 15:57   #4463
Rose08
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 660
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Skarpeciara12 Pokaż wiadomość
Wszystkie dzieciaki już chodzą samodzielnie? Moja jest jedną z najstarszych, a zrobi max 1 samodzielny krok
Dziewczyny, czy któraś z Was ma kitchen helper? Możecie jakiś polecic? Zupełnie nie wiem czym się różnią te za 200 od tych za 400. Na estetyce kompletnie mi nie zależy, chodzi mi tylko o to żeby okiełznać ten tajfun który szaleje po mieszkaniu. Samej jej w pokoju ani salonie nie moge zostawic, bo wychodzi na kanape, na stół, fotel, parapet. Koszmar. A w kuchni z nią nie moge zrobic nawet herbaty, nie mówiąc już o jakimkolwiek posiłku. Kaszka błyskawiczna to max co mogę zrobić jedną ręką, drugą przytrzymując drzwiczki od spiżarki a nogą trzymać szafkę gdzie stoi kosz na śmieci (ten jest najciekawszy). Już mi sił brakuje

Co do wysypki po szczepieniu, u nas była. Zniknęła po 2 dniach

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Hej, dawno mnie tu nie było Nie, moja skończyła parę dni temu 14miesiecy i nadal nie robi żadnego kroku sama. Mało tego, nawet niespecjalnie sama staje, tzn rzadko to robi i dość krótko, wiem że potrafi ale niespecjalnie ja to interesuje. Czasem się zastanawiam czy na pewno jest wszystko ok.
Poza tym non stop chce być na rękach, chciałam wierzyć że to jakiś skok, że zęby, że coś, ale czas mija a nic się nie zmienia. W zasadzie nie mogę się bez niej ruszyć, nawet na krok. Trwa to już z dobre 2miesiace i nic się nie zmienia. Oczywiście jak jej nie podniosę to w sekinde potrafi rozpłakać się niemal do wymiotów, jakiś koszmar. Panie w żłobku narzekają że jest wymuszaczem
Ja jeszcze nie szczepilam mmr, musiałam przesuwać z uwagi na jej chorobę i drugi raz gdy mnie coś brało. Wstępnie mamy zaplanowane na przyszłą środę. Pytanko, w trakcie tej wysypki puszczalyscie dziecko do żłobka? Czy nikt takiego dziecka nie przyjmie?
Odnośnie kitchen helpera to u nas mój mąż zrobił sam, taki rozkładany do stolika. Ale szczerze mówiąc rzadko korzystam, nie ogarniam robienia czegoś i pilnowania jej w tym, żeby nie upadła :/
Rose08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-18, 16:44   #4464
Skarpeciara12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 151
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Rose08 Pokaż wiadomość
Hej, dawno mnie tu nie było Nie, moja skończyła parę dni temu 14miesiecy i nadal nie robi żadnego kroku sama. Mało tego, nawet niespecjalnie sama staje, tzn rzadko to robi i dość krótko, wiem że potrafi ale niespecjalnie ja to interesuje. Czasem się zastanawiam czy na pewno jest wszystko ok.
Poza tym non stop chce być na rękach, chciałam wierzyć że to jakiś skok, że zęby, że coś, ale czas mija a nic się nie zmienia. W zasadzie nie mogę się bez niej ruszyć, nawet na krok. Trwa to już z dobre 2miesiace i nic się nie zmienia. Oczywiście jak jej nie podniosę to w sekinde potrafi rozpłakać się niemal do wymiotów, jakiś koszmar. Panie w żłobku narzekają że jest wymuszaczem
Ja jeszcze nie szczepilam mmr, musiałam przesuwać z uwagi na jej chorobę i drugi raz gdy mnie coś brało. Wstępnie mamy zaplanowane na przyszłą środę. Pytanko, w trakcie tej wysypki puszczalyscie dziecko do żłobka? Czy nikt takiego dziecka nie przyjmie?
Odnośnie kitchen helpera to u nas mój mąż zrobił sam, taki rozkładany do stolika. Ale szczerze mówiąc rzadko korzystam, nie ogarniam robienia czegoś i pilnowania jej w tym, żeby nie upadła :/

U nas wysypka przypadła na weekend, w poniedziałek miła jakieś resztki więc nie poszła do żłobka. Raczej by jej nie przyjeli i tak.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Skarpeciara12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-20, 20:40   #4465
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Rose08 Pokaż wiadomość
Hej, dawno mnie tu nie było Nie, moja skończyła parę dni temu 14miesiecy i nadal nie robi żadnego kroku sama. Mało tego, nawet niespecjalnie sama staje, tzn rzadko to robi i dość krótko, wiem że potrafi ale niespecjalnie ja to interesuje. Czasem się zastanawiam czy na pewno jest wszystko ok.
Poza tym non stop chce być na rękach, chciałam wierzyć że to jakiś skok, że zęby, że coś, ale czas mija a nic się nie zmienia. W zasadzie nie mogę się bez niej ruszyć, nawet na krok. Trwa to już z dobre 2miesiace i nic się nie zmienia. Oczywiście jak jej nie podniosę to w sekinde potrafi rozpłakać się niemal do wymiotów, jakiś koszmar. Panie w żłobku narzekają że jest wymuszaczem
Ja jeszcze nie szczepilam mmr, musiałam przesuwać z uwagi na jej chorobę i drugi raz gdy mnie coś brało. Wstępnie mamy zaplanowane na przyszłą środę. Pytanko, w trakcie tej wysypki puszczalyscie dziecko do żłobka? Czy nikt takiego dziecka nie przyjmie?
Odnośnie kitchen helpera to u nas mój mąż zrobił sam, taki rozkładany do stolika. Ale szczerze mówiąc rzadko korzystam, nie ogarniam robienia czegoś i pilnowania jej w tym, żeby nie upadła :/
Myślę że nie masz się czym przejmować. Ja też zaczynałam mieć różne myśli moja ma 14 miesięcy i tydzień i nagle dwa dni temu zaczęła chodzić a widać było że się boi i woli być prowadzona a teraz to ulubiona rozrywka, już kręci się w kółko jakby tańczy.
U mnie właśnie jakiś tydzień jest problem z małą a wczoraj przeszła samą siebie, nie mogłam odejść na krok wisi na nodze, wyje nie mogę jej że tak powiem odczepić od siebie tak mnie trzyma mocno. Wcześniej wymuszała, mniej trochę się sama sobą zajmowała ale od wczoraj nie wiem co się dzieje czy się czegoś przestraszyła jak to się nie zmieni to ciężko to widzę natomiast najwięcej czasu z nią spędza moja mama może to też kwestia tego że poświęca jej prawie cały czas uwagę?
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-27, 18:40   #4466
netkaa00
Zakorzenienie
 
Avatar netkaa00
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 4 479
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Moja cały czas wisi mi na nodze, już się przyzwyczaiłam. Nic nie idzie z nią zrobić, masakra.

Tydzień temu kupiliśmy jej buty Emelki za 200 zł a dziś już wyglądają jak po wojnie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
netkaa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-27, 18:59   #4467
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez netkaa00 Pokaż wiadomość
Moja cały czas wisi mi na nodze, już się przyzwyczaiłam. Nic nie idzie z nią zrobić, masakra.

Tydzień temu kupiliśmy jej buty Emelki za 200 zł a dziś już wyglądają jak po wojnie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oo u nas tez Emelki kupione

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-27, 19:17   #4468
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cześć dawno się nie odzywałam

Ale czas zasuwa. Patrze na moja Córcię której dzisiaj kupiliśmy pierwsze buciki i nie wierze, ze jest już taka duża.
Ma już skończone 14 miesięcy a ja patrze na nią i widzę tego maleńkiego bobaska sprzed roku.

Wróciłam już do pracy (minal równo miesiąc), z Mała jest do września moja Mama, także kamień z serca bo nie widzę siebie oddająca Ja do żłobka
Hanulka ma 9 zębów, jakieś 82 cm wzrostu, wazy 11,5 kg. Sama drepta na bosaka w domku, a na spacerku za rączkę. Choć bez problemów jeździ w wózku. Ma jedna drzemkę Ok 2 h. Kocha jedzenie , auta i naszego psa
Cały czas karmie ja piersią. Są tu Jeszcze mamy karmiące?
Końcem lutego szczepilam Ja na mmr, jeden dzień miała stan podgorączkowy, w 9 dniu po szczepieniu.
Na szczęście wszelkie choroby omijają nas szerokim łukiem, miała dwa razy katar, i trzydniowke.
Zdrowa dziewczynka

Czy wszystkie wróciły do pracy? Ja tak bardzo chciałabym być jeszcze z Mała w domu 🥲

Macie/robicie plany wakacyjne? Jak to u Was wyglada?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Słodkaaa
Czas edycji: 2021-03-27 o 19:19
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-10, 19:55   #4469
verna_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 648
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Hej! Mnie też długo tu nie było. Pracuje od 1,5 miesiąca i jakoś mniej mam teraz wolnego czasu Mały chodzi, odkąd skończył 14 miesięcy już pewnie po całym domu. Nadal karmię , ale głównie rano i wieczorem. W ciągu dnia jeśli ma dużo posiłków po których się najada nie potrzebuje już mleka. Mały ma 11 zębów i czekamy na ostatnią czwórkę. Planów wakacyjnych nie mamy, będzie spontan
verna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-14, 15:54   #4470
Skarpeciara12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 151
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Czyżby już wątek dogorywał?
Nie oddzywałam się jakiś czas, ale niestety wirus i nas dopadł. Na szczęście już doszlośmy do siebie.
No i moja księżniczka w końcu też się odważyła chodzić, zdecydowaliśmy się na buty Mido, bo nie ukrywam ja się w nich zakochałam

Co do planów wakacyjnych, my planowaliśmy wyjazd do ukochanych Włoch, no ale zobaczymy jak sytuacja będzie wyglądać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Skarpeciara12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-09 07:47:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:23.