Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :) - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-09-19, 14:18   #301
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez czarownica_tea Pokaż wiadomość
Ja jem wszystko. Nie stosuję żadnej diety :. Waga 60 kg. Przed ciążą 68 kg. Ciągle chodzę głodna
Wow! A do jakiej wagi doszłas w ciąży?

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 14:49   #302
Mediona
Zadomowienie
 
Avatar Mediona
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 996
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Ma dzisiaj mialam termin a tu mala jest juz z nami 13 dni. ; F

---------- Dopisano o 14:49 ---------- Poprzedni post napisano o 14:37 ----------

Cytat:
Napisane przez misiskuku Pokaż wiadomość
jeju mi na razie nic nie urosło - odczekam jeszcze i muszę kupić jakiś usztywniany stanik do karmienia bo te miękkie mnie psychicznie wykończą. Nie zakładam ich na noc bo mnie denerwują, jak karmię przykładam sobie wacik do drugiej piersi

od wyjścia ze szpitala (we wtorek) straciła 100g (ważąc dziś) - to chyba mało, biorąc pod uwagę, że odstawiliśmy mm i lecimy na kp?

dziewczyny co Wy jecie? stosujecie normalną dietę czy jednak się wystrzegacie? co jecie na śniadania, kolację? obiady bardzo lekkie gotuje mi Mama ale nie wiem co w sumie można jeść.. znając żołądek mój i Tż, to jednak muszę być na diecie.

od porodu minął tydzień (no prawie bo urodziłam na wieczór) zostało mi 11 kg do zrzucenia. ciekawe czy się uda, na razie jest nieźle (widzę z dnia na dzień, serio) bo mocno spuchłam po porodzie (całą ciążę nie miałam takich kostek)
Moja po tygodniu straciła 200gram. Wczoraj była znów wazona (po kolejnym tygodniu czyli w 12dniu) i przybrala. Ma taka sama wage jak ja urodzilam. A jedziemy tylko na cycu.
Nie stosuje jakiejs diety. Na sniadanie jajecznica, albo serek wiejski, kanapki z szynka serem i warzywami. Obiad to zależy. Zazwyczaj gotowane mieso albo duszone wystrzegam sie pieczonego i smarzonego do tego jakies swierze warzywa. Czasami zupa. Kolacja to co wpadnie. Albo kanapki, gofry, serek swierze owoce.
Mi już spadlo 10kg. Zostalo jakies 5.
__________________
02.07.2001
24.12.2008
12.11.2011
19.09.2015 Mała Mi.
http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/21309
Mediona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 15:13   #303
AaaMarta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 064
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez misiskuku Pokaż wiadomość
I kolejne pytanie bo wzięłam się za papierkowe sprawy - czy Wy dostałyście jakieś specjalne zaświadczenie o urodzeniu dziecka ze szpitala? Ja dostałam tylko "kartę leczenia informacyjnego" i nie wiem czy pracodawcy a raczej ZUS to wystarczy..

Nie sądzę, trzeba mieć odpis aktu urodzenia
__________________
AaaMarta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 16:02   #304
TusiaeM
Zakorzenienie
 
Avatar TusiaeM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Z laptopa
Wiadomości: 4 443
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez elcia88 Pokaż wiadomość
A ja 3 bitą zrobilsm sasasa:-D
, ale bym zjadla.






Cytat:
Napisane przez misiskuku Pokaż wiadomość
I kolejne pytanie bo wzięłam się za papierkowe sprawy - czy Wy dostałyście jakieś specjalne zaświadczenie o urodzeniu dziecka ze szpitala? Ja dostałam tylko "kartę leczenia informacyjnego" i nie wiem czy pracodawcy a raczej ZUS to wystarczy..
Ja dostałam oprocz wypisu, kartke z zaświadczeniem, ze urodzilam i w uwagach bylo napisane, ze w celu urlopu macierzynskiego.


Moja mała ma jakies krostki na buzi i nie wiem czy to od pakowania rączek do buzi, potowki czy moze jakas alergia pokarmowa.
__________________

I like my money right where I can see it... hanging in my closet!


My life is happening now, not in a one or two years, but now.
TusiaeM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 16:33   #305
agu23gda
Wtajemniczenie
 
Avatar agu23gda
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 131
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez misiskuku Pokaż wiadomość
I kolejne pytanie bo wzięłam się za papierkowe sprawy - czy Wy dostałyście jakieś specjalne zaświadczenie o urodzeniu dziecka ze szpitala? Ja dostałam tylko "kartę leczenia informacyjnego" i nie wiem czy pracodawcy a raczej ZUS to wystarczy..
Tak. Dostalismy zaswiadczenie
agu23gda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 16:56   #306
CienSkrzydla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 303
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez grita Pokaż wiadomość
Ja miałam tak samo, ostatni miesiąc ciągle myszkowałam po szafkach w poszukiwaniu czegoś dobrego
A jakie było zdziwienie, gdy w szpitalu przed porodem mnie zważyli i już przez 9 mc nie przytyłam ani grama. Może i u Ciebie tak będzie, nie zamartwiaj się


Cytat:
Napisane przez czarownica_tea Pokaż wiadomość
Ja też pofolgowałam z czekoladą. Zjadłam 6 kostek . Teraz piekę tartę gruszkową. Jak ja kocham jesień

Cytat:
Napisane przez elcia88 Pokaż wiadomość
Ja to samo. Ciapie co chwilę coś slodkiego gdzie w 1 i 2 trym w ogóle nie jadłam. do tego zagryzam to owocami i modle się że szybko to zgubie po porodzie:-P
Też wznosze modły by szybko to co przybiore- zgubić. Ogólnie mam 15 kg na plusie...

A na czekoladę miałam taką chcice ze szok! I to konkretnie na tą jedną :p
Co zrobił Tz jak mu napisałam ze zezarlam dwie tabliczki? Pojechał i kupił... Tą ogromną milke oreo!
Teraz nie wiem czy mam go opierdzielic czy ucałowac



Cytat:
Napisane przez Kissmisiaa Pokaż wiadomość
Z Alles Mama polecają. Tylko nie wiem jak z rozmiarówka.

Te 6 kg raz dwa zrzucisz, zaraz spacerki z małym będą to raz dwa nam pójdzie.

Ja mam zamiar trochę diety potrzymać.
Głównie będę jadła wszystko ale większość jedzenia będę na parze gotowała lub w piekarniku piekła.
Mam z alles mama ale nie pamiętam rozmiaru ale mega wygodny i sliczny <3
CienSkrzydla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 17:04   #307
elcia88
Wtajemniczenie
 
Avatar elcia88
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 738
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez TusiaeM Pokaż wiadomość
, ale bym zjadla.
.
Zapraszam;-)
__________________
z moim skarbem od 29.01.2006
formalnie żona swojego męża 14.07.2012
a teraz czekamy na dzidzie
elcia88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-19, 17:07   #308
petel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 237
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez Virves Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam też pytania do rozpakowanych i tych które mogą cokolwiek doradzić.

1. W czym śpią Wasze pociechy?

Ja ubrałam tak jak w szpitalu i ma zimne łapki przykryłam kocykiem dodatkowym i też guzik kocyk jakiś szajs z przeceny a może zakupić jaki otulaczek czy inne cudo?

2. jak u Was z ubrankami?
Przed porodem byłam tak wielce przygotowana, że dziś pierwszy dzień w domu a wychodzi na to że wszystko albo za duże i to baaaardzo, albo nie takie czyt. nie wiem jak ubrać przez głowę lub dekolt po pępek

3.Co z pępkiem woda czy ten cały octanisep? Kazali w szpitalu wodą z mydłem i ewentualnie jak co to ten specyfik. Mały ma bardzo "krótki" pępek ciężko cokolwiek tam zrobić patyczkiem

4. Co do pupy po każdym przewijaniu? Ja w szpitalu miałam linomag, ale mija trzecia doba życia a w tubce nie wiele

5. Pionizujecie dzieci po jedzeniu żeby nie ulały? Jak to robić tzn wiem że trzeba kark podtrzymać ale mały strasznie nie lubi tej pozycji i kręci głową dwa razy bardziej. Boje się że coś mu zrobię albo przytknie nos do mnie i wiecie...

6. Co ile mam go przystawiać do piersi? Mały należy raczej do osób lubiących błogi sen i nie budzi się na jedzenie w jakichś tam swoich porach a cyce wyglądają jak pękające arbuzy i do tego mega, strasznie bolą

Booooszeee czytają co to prawie płaczę, że jestem debil a nie matka. Czy znajdzie się jakaś dobra dusza co odpowie chociaż na część pytań/?liz:
Dopiero w pon ide zgłosić położną, a kiedy się zjawi...
Heh. Jestem bardzo mało doświadczona mamą, ale może coś pomogę.
1.w tym, w czym w ciągu dnia. Czyli body lub pajac, na to pielucha ciasno owinieta (denerwuje się bez niej) i do rozka. Inaczej nie ma spania w zasadzie, musi być ciasno i juz.
2.przez głowę ubieram wg Zawitkowskiego, poszukaj na yt
3.octanisept do psikania plus patyczkiem do przejechania, raz dziennie
4.jak się nic nie dzieje, to nic. Na odoparzenia alantan krem zmieszany z termentolum, przy każdej zmianie pieluchy, grubo (schodzi po jednym dniu). Ta sama mieszanka raz dziennie, profilaktycznie
5.jak bardzo ryczy to nie zawsze (ale on w zasadzie nie ulewa). Spróbuj innych pozycji, np na Twoich udach, brzuszek na jednym, a reszta ciała wisi przez drugie.
6.mnie jak bolą to go budzę
petel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 17:24   #309
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez TusiaeM Pokaż wiadomość
, ale bym zjadla.








Ja dostałam oprocz wypisu, kartke z zaświadczeniem, ze urodzilam i w uwagach bylo napisane, ze w celu urlopu macierzynskiego.


Moja mała ma jakies krostki na buzi i nie wiem czy to od pakowania rączek do buzi, potowki czy moze jakas alergia pokarmowa.
Może być też trądzik niemowlęcy. Jeśli kupa jest taka jak wcześniej to alergia odpada. Mój tez ma czerwone krostki od 3 dni ale się nimi nie przejmuję.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 17:50   #310
aakkzzii
Zakorzenienie
 
Avatar aakkzzii
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 8 348
GG do aakkzzii
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Obwód mi trochę zmalał ale miska się jeszcze zwiększyła. Już teraz mogę pomarzyć o kupieniu stanika w normalnym sklepie...

Wow sporo Ale wyrzutów sumienia nie miej
Byłam dziś w h&m i kupiłam sobie stanik za 60 zł 85 E jest ogromny. Ale tak wygodny. Chodziłam w tych sportowych i mialam cyce na brzuchu teraz jest idealnie

---------- Dopisano o 18:46 ---------- Poprzedni post napisano o 18:42 ----------

Cytat:
Napisane przez zuzulka_89 Pokaż wiadomość
Narobiłyście mi smaka czekoladą aż polecę zaraz do sklepu i zrobię sernik czekoladowy
Sernik czekoladowy ? Ojacie ! Musi być przepyszny !!

---------- Dopisano o 18:49 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
Ej czy tylko ja po rozpakowaniu mam problem z powrotem do staeych ubran? Sa rozmiarowo ok a ja caly czas mam w glowie ze sie nie zmieszcze i odruchowo biore te ciazowe.
Ja mam proble m ze spodniami. W żadne sprzed ciąży się nie mieszcze

---------- Dopisano o 18:50 ---------- Poprzedni post napisano o 18:49 ----------

Cytat:
Napisane przez misiskuku Pokaż wiadomość
ja to nawet jeszcze nie próbuję - ale biorąc pod uwagę ile kg mi jeszcze zostało to się jeszcze zejdzie.

Dziewczyny (szczególnie po CC) - czy Wy masujecie brzuch? ja się jakoś boję
A masować trzeba ??
__________________
bardzo przepraszam za błędy ortograficzne !
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1wu9i2qk0.png

wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1112886
aakkzzii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 18:05   #311
Kissmisiaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kissmisiaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 439
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Kupiłam ten oslawiony bio oil. Ciekawa jestem czy coś pomoże
__________________
Filip
Kissmisiaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-19, 18:12   #312
AaaMarta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 064
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez Kissmisiaa Pokaż wiadomość
Kupiłam ten oslawiony bio oil. Ciekawa jestem czy coś pomoże

Mi niestety nie pomógł. Smaruje się nim od połowy ciąży, a i tak mam rozstępy...
__________________
AaaMarta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 18:15   #313
Kissmisiaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kissmisiaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 439
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez AaaMarta Pokaż wiadomość
Mi niestety nie pomógł. Smaruje się nim od połowy ciąży, a i tak mam rozstępy...
Ja juz wszystkiego się łapie...
Bardziej go zakupiłam aby nawilzyc skórę i zmniejszyc te istniejące.
__________________
Filip
Kissmisiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 18:23   #314
petel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 237
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez Virves Pokaż wiadomość
Dzięki za gratulację z tymi bólami to mogę tylko podpowiedzieć, że rzeczywiście " tych" nie da się pomylić czy przegapić także jeśli tylko da się je rozchodzić czy cokolwiek innego to na pewno nie te właściwe.
Wiem jednak jak sie czujesz i jakie pewnie masz rozmyślenia. Ja na takiej "tykającej bombie" dosyć długo siedziałam i tego typu rozterki miałam non stop.
Gratulacje dla Kubusia i jego mamy
petel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 18:41   #315
Virves
Raczkowanie
 
Avatar Virves
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 456
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Dziewczyny bardzo Wam dziękuję za informacje. Dziś czuję się o niebo lepiej psychicznie i fizycznie. Chyba wczoraj dopadł mnie ten spadek nastroju co przychodzi kilka dni po porodzie. Na podstawie info od Was coś tam mi się rozjaśnia w głowie więc może tytuł najgorszej matki roku mnie ominie .

Co do zaświadczenia ze szpitala to ja również dostałam taki papier, że ja to ja i że urodziłam. Jest też info o urlopie macierzyńskim tzn od kiedy się zaczyna.

Jeszcze jak byście mogły tak w skrócie naprowadzić mnie na te całye rytuały dla maluchów tzn. nie mam pomysłu jak to ma wyglądać, te stałe pory (pomijam karmienie) kąpieli, przebierań itp. Np. mały się budzi i co kąpie przebieram, karmię i do spania? czy najpierw je potem się myje i na końcu czysta pielucha i lulu?
Virves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 18:43   #316
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez Virves Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam też pytania do rozpakowanych i tych które mogą cokolwiek doradzić.

1. W czym śpią Wasze pociechy?

Ja ubrałam tak jak w szpitalu i ma zimne łapki przykryłam kocykiem dodatkowym i też guzik kocyk jakiś szajs z przeceny a może zakupić jaki otulaczek czy inne cudo?

2. jak u Was z ubrankami?
Przed porodem byłam tak wielce przygotowana, że dziś pierwszy dzień w domu a wychodzi na to że wszystko albo za duże i to baaaardzo, albo nie takie czyt. nie wiem jak ubrać przez głowę lub dekolt po pępek

3.Co z pępkiem woda czy ten cały octanisep? Kazali w szpitalu wodą z mydłem i ewentualnie jak co to ten specyfik. Mały ma bardzo "krótki" pępek ciężko cokolwiek tam zrobić patyczkiem

4. Co do pupy po każdym przewijaniu? Ja w szpitalu miałam linomag, ale mija trzecia doba życia a w tubce nie wiele

5. Pionizujecie dzieci po jedzeniu żeby nie ulały? Jak to robić tzn wiem że trzeba kark podtrzymać ale mały strasznie nie lubi tej pozycji i kręci głową dwa razy bardziej. Boje się że coś mu zrobię albo przytknie nos do mnie i wiecie...

6. Co ile mam go przystawiać do piersi? Mały należy raczej do osób lubiących błogi sen i nie budzi się na jedzenie w jakichś tam swoich porach a cyce wyglądają jak pękające arbuzy i do tego mega, strasznie bolą

Booooszeee czytają co to prawie płaczę, że jestem debil a nie matka. Czy znajdzie się jakaś dobra dusza co odpowie chociaż na część pytań/?
Dopiero w pon ide zgłosić położną, a kiedy się zjawi...
1. Moja śpi w takich samych ubraniach co jest w dzień. Do tego przeważnie rożek i kocyk. Rączki też ma czasem zimne, ale widocznie taka jej uroda, bo reszta cieplutka. No cóż, w końcu dziewica
2.U nas spoko, mam sporo 50 i właśnie w tym sie nosimy, cały czas pisałam, że 56 będzie za duże!
3. Mamy mieszaninkę spirytu, rywanou i czegoś jeszcze ale nie wiem co to, robione w aptece. My pępek wycinalismy chirurgicznie bo pępowina była gruba i głęboka, słońce tam nie docierało.
4.Niczym nie smaruje, po co Smaruję tylko jak są jakieś coś a tak to szkoda tyłka zapychać.
5.Tak, też się wierci, szuka cyca, głowa lata na wszystkie strony - nic mu nie będzie nawet jak gwałtownie odegnie ją do tyłu i nie złapiesz I tak ulewa, ale przynajmniej brzuch nie boli.
6.Jeśli da sie obudzić to tak co 3-4 h, a jak nie to jak będzie chciał. Ja swojej nie dobudzę np.
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 18:55   #317
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez Virves Pokaż wiadomość
to i ja przywitam się w nowym wątku już rozpakowana Kuba przyszedł na świat po wielu trudach 15 września. dziś przyjechaliśmy do domu i jesteśmy w czarnej doooppie tzn ja jestem,a dodatkowo walczymy z zastojem pokarmu i ulewaniem
Niestety nie uda mi się Was nadrobić, ale mam nadzieję że u wszystkich rozpakowanych do tej pory mam jest wszystko dobrze no i cały czas trzymam kciuki za przyszłe mamuśki z wrzesnia
Gratuluję synka

Cytat:
Napisane przez party_girl7 Pokaż wiadomość
Witam się przy mleku z miodem zagryzajac czosnkiem od 3:30 nie śpię, a wczoraj wieczorem rozbolało mnie gardło po prostu pięknie, poród lada dzień a ja będę osłabiona przeziębieniem :/ mam tylko nadzieje ze szybko przejdzie...

Virves gratulacje!
zdrówka
że akurat w takim momencie musiało cię coś złapać

Cytat:
Napisane przez CienSkrzydla Pokaż wiadomość
Jestem okropna! Zezarlam 2 tabliczki milki oreo i nie zostawiłam Tz ani kawałka! Jezu ale miałam na to chcice... Aż mi wstyd...
znaczy się czekolada była dobra

Cytat:
Napisane przez Małgosia89 Pokaż wiadomość
Mam tak samo. Zre jak swinia, na wage juz nie wchodze. Lepiej nie wiedziec ile przytylam w tym ostatnim miesiącu
też jem i jem. Na wagę nie wchodzę, gorzej, że w poniedziałek znowu kontrola u lekarza więc i wagę będą sprawdzać
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 19:00   #318
aakkzzii
Zakorzenienie
 
Avatar aakkzzii
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 8 348
GG do aakkzzii
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Ja mam codziennie mniej na wadze ale jeszcze długa droga przedemna
__________________
bardzo przepraszam za błędy ortograficzne !
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1wu9i2qk0.png

wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1112886
aakkzzii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 19:06   #319
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez Danaeee84 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja jestem niska, drobna i chuda, a urodziłam siłami natury dzieci o wadze prawie 3700 kg, także reguły nie ma. I maluszek był podwójnie owinięty pępowiną (bo miałam jakąś strasznie długą).

Ja po jednym dniu w szpitalu jestem wykończona. Przez trzy godziny mały nie chciał jeść ani spać, tylko ciągle na rękach. Mi się oczy zamykają same, bo mało w nocy spałam. Jak go karmiłam dzisiaj to jadł 5 minut i wypluwał pierś Strasznie niespokojny jest...
biedny maluszek, pewnie niespokojny bo chory, do tego szpitalny stres. Zdrowiejcie szybko !

Cytat:
Napisane przez Kissmisiaa Pokaż wiadomość
Podejrzewam, że u mnie będzie tak samo.

Tyle to ja w liceum ważyłam. Mnie się waży waga 65-70kg. Dużo niestety przede mną.
teraz też mi się marzy po ciąży 65-75kg, i boję się teraz bo jak na początku ciąży te kg tak nie wskakiwały, tak teraz na końcówce masakra, wiem, że sporo z tego to woda.
Ale boję się, że przyjdzie zmęczenie, nie będzie czasu na aktywność i dupka po ciąży będzie rosła

---------- Dopisano o 20:06 ---------- Poprzedni post napisano o 20:02 ----------

Cytat:
Napisane przez misiskuku Pokaż wiadomość
I kolejne pytanie bo wzięłam się za papierkowe sprawy - czy Wy dostałyście jakieś specjalne zaświadczenie o urodzeniu dziecka ze szpitala? Ja dostałam tylko "kartę leczenia informacyjnego" i nie wiem czy pracodawcy a raczej ZUS to wystarczy..
ZUS na pewno będzie chciał akt urodzenia, pracodawca raczej też
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-19, 19:15   #320
TusiaeM
Zakorzenienie
 
Avatar TusiaeM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Z laptopa
Wiadomości: 4 443
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Może być też trądzik niemowlęcy. Jeśli kupa jest taka jak wcześniej to alergia odpada. Mój tez ma czerwone krostki od 3 dni ale się nimi nie przejmuję.
A jaka bylaby kupa przy alergii?

Smarujesz je czyms?


Co do rytuałów to gdy mała się obudzi to ja przebieram pieluche, a potem karmie. Czasem przebieram tez po jak coś zrobi w trakcie, ale rzadko. Przy kąpieli to staramy się ją myć około godziny, półtorej po karmieniu i po kąpieli obowiązkowe znowu jedzenie. Rano myje jej buzke, oczka i nosek.
__________________

I like my money right where I can see it... hanging in my closet!


My life is happening now, not in a one or two years, but now.
TusiaeM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 19:21   #321
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez Virves Pokaż wiadomość
Dziewczyny bardzo Wam dziękuję za informacje. Dziś czuję się o niebo lepiej psychicznie i fizycznie. Chyba wczoraj dopadł mnie ten spadek nastroju co przychodzi kilka dni po porodzie. Na podstawie info od Was coś tam mi się rozjaśnia w głowie więc może tytuł najgorszej matki roku mnie ominie .

Co do zaświadczenia ze szpitala to ja również dostałam taki papier, że ja to ja i że urodziłam. Jest też info o urlopie macierzyńskim tzn od kiedy się zaczyna.

Jeszcze jak byście mogły tak w skrócie naprowadzić mnie na te całye rytuały dla maluchów tzn. nie mam pomysłu jak to ma wyglądać, te stałe pory (pomijam karmienie) kąpieli, przebierań itp. Np. mały się budzi i co kąpie przebieram, karmię i do spania? czy najpierw je potem się myje i na końcu czysta pielucha i lulu?
U takiego malucha to nie takie proste u nas to jest jedzenie mucie jedzenie i dobrze byloby spac ale bywa roznie. No i myje co 2-3 dni.
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 19:24   #322
malaja86
Rozeznanie
 
Avatar malaja86
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 895
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Wiecie co chyba boje sie porodu. Jakies 40 min temu miałam taki skurcz, że aż łzy w oczach miałam. Jak ja was podziwiam, że prżeżyłyscie porod.
Ps: ja i tak obstawiam, że to mocny straszak
__________________
udało się - będziemy rodzicami
malaja86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 19:32   #323
czarownica_tea
Zakorzenienie
 
Avatar czarownica_tea
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 6 750
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Ridja- przed ciążą 68 kg, w ciąży max 70,5 kg. Po porodzie 61 kg a teraz 60 i tak się trzyma. Wiszą na mnie ubrania sprzed ciąży szczególnie spodnie. Ale to wszystko dieta cukrzycowa ja już w ciąży czułam że chudnę w tyłku, udach i innych partiach oprócz brzuszka.
__________________
Mama małej czarowniczki Alki



czarownica_tea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 19:59   #324
Blondynka17
Zadomowienie
 
Avatar Blondynka17
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 365
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Boziu podziwiam dziewczyby ktore maja czas po porodzie udzielac się i byc na bierzaco. Nie jestem wstanie nadrobic zaleglosci z podzedniego watku a tu juz tyle stron kolejnego
Trzymam kciuki za szybkie rozwiązania

Ja mam mega nawal odkad przekroczyłam prog domu. Ignas maruda nie chce lapac cyca więc musze uzywac nakladek. W szpitalu mega sie nameczylam z karmieniem bo byl ciagle glodny i nic nie lecialo. Pierwsza noc w domu nie najgorsza 3 pobudki z tym ze ostatnia byla najdluzsza by go uspokoic ale jak sie udalo to spal 4h ;-)
Teraz za to walcze z nawalem

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Kissmisiaa Pokaż wiadomość
Ja juz wszystkiego się łapie...
Bardziej go zakupiłam aby nawilzyc skórę i zmniejszyc te istniejące.
Powinny ladnie wykasniec

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 20:59 ---------- Poprzedni post napisano o 20:55 ----------

Cytat:
Napisane przez party_girl7 Pokaż wiadomość
Witam się przy mleku z miodem zagryzajac czosnkiem od 3:30 nie śpię, a wczoraj wieczorem rozbolało mnie gardło po prostu pięknie, poród lada dzień a ja będę osłabiona przeziębieniem :/ mam tylko nadzieje ze szybko przejdzie...

Virves gratulacje!
Wspolczucia wiem co to znaczy a po cc kaszel to byla masakra duzymi literami!

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxhqvk7zqzw700.png
06.04. pierwsze kopniaczki
Blondynka17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 20:00   #325
Kissmisiaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kissmisiaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 439
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez Blondynka17 Pokaż wiadomość
Boziu podziwiam dziewczyby ktore maja czas po porodzie udzielac się i byc na bierzaco. Nie jestem wstanie nadrobic zaleglosci z podzedniego watku a tu juz tyle stron kolejnego
Trzymam kciuki za szybkie rozwiązania

Ja mam mega nawal odkad przekroczyłam prog domu. Ignas maruda nie chce lapac cyca więc musze uzywac nakladek. W szpitalu mega sie nameczylam z karmieniem bo byl ciagle glodny i nic nie lecialo. Pierwsza noc w domu nie najgorsza 3 pobudki z tym ze ostatnia byla najdluzsza by go uspokoic ale jak sie udalo to spal 4h ;-)
Teraz za to walcze z nawalem

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:49 ----------


Powinny ladnie wykasniec

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 20:59 ---------- Poprzedni post napisano o 20:55 ----------


Wspolczucia wiem co to znaczy a po cc kaszel to byla masakra duzymi literami!

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Spokojnie teraz jest wszystko dla was nowe. Ciesze się ze juz w domku i pokarm jest. Teraz tylko poradzić sobie z nawał em i będzie dobrze.
__________________
Filip
Kissmisiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 20:02   #326
Blondynka17
Zadomowienie
 
Avatar Blondynka17
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 365
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Condo wagi to u mnie bylo 74.4 a dzis czyli 4 doba po cc jest 67 😊 do wagi z przed jeszcze 10kg

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:02 ---------- Poprzedni post napisano o 21:00 ----------

Maskakra stoje w lazience po prysznicu i leci mi ciurkiem samo z cyckow nirmalnie czuje se jak jakas dojna krowa! Cyce jak donice co tu robic??

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxhqvk7zqzw700.png
06.04. pierwsze kopniaczki

Edytowane przez Blondynka17
Czas edycji: 2015-09-19 o 20:03
Blondynka17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 20:07   #327
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez malaja86 Pokaż wiadomość
Wiecie co chyba boje sie porodu. Jakies 40 min temu miałam taki skurcz, że aż łzy w oczach miałam. Jak ja was podziwiam, że prżeżyłyscie porod.
Ps: ja i tak obstawiam, że to mocny straszak
ja przy każdym straszaku mam panikę w oczach, ale jakoś nie boję się już tego bólu, ale przeraża mnie, że może to już teraz.
jakaś dziwna seria mnie złapała jak psiaka wykąpałam, siedziałam na czworakach, oddychałam do brzuszka i mówię do siebie, nie teraz psa muszę wysuszyć. A na jutro mam w planach kino. Więc jeszcze nie teraz Matyldo

i ciągle mam schizę, że mi wody odejdą. Wczoraj wieczorem usiadłam na czymś mokrym i spodnie od piżamy na pupie były mokre, o mało zawału nie dostałam
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 20:28   #328
Mediona
Zadomowienie
 
Avatar Mediona
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 996
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez malaja86 Pokaż wiadomość
Wiecie co chyba boje sie porodu. Jakies 40 min temu miałam taki skurcz, że aż łzy w oczach miałam. Jak ja was podziwiam, że prżeżyłyscie porod.
Ps: ja i tak obstawiam, że to mocny straszak
A dlaczego podziwiasz?? Przeciez tez musisz urodzic. No chyba ze masz cc.

---------- Dopisano o 20:28 ---------- Poprzedni post napisano o 20:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Virves Pokaż wiadomość
Dziewczyny bardzo Wam dziękuję za informacje. Dziś czuję się o niebo lepiej psychicznie i fizycznie. Chyba wczoraj dopadł mnie ten spadek nastroju co przychodzi kilka dni po porodzie. Na podstawie info od Was coś tam mi się rozjaśnia w głowie więc może tytuł najgorszej matki roku mnie ominie .

Co do zaświadczenia ze szpitala to ja również dostałam taki papier, że ja to ja i że urodziłam. Jest też info o urlopie macierzyńskim tzn od kiedy się zaczyna.

Jeszcze jak byście mogły tak w skrócie naprowadzić mnie na te całye rytuały dla maluchów tzn. nie mam pomysłu jak to ma wyglądać, te stałe pory (pomijam karmienie) kąpieli, przebierań itp. Np. mały się budzi i co kąpie przebieram, karmię i do spania? czy najpierw je potem się myje i na końcu czysta pielucha i lulu?
Powinno się odczekac 20 min po jedzeniu za nim zaczniesz kapac dziecko. Ja czekam az mala powoli się budzj na jedzenie. Tylko nie tak na maxa żeby się darla. Wtedy kapie, pampers, spiochy, cycek i spac. Tak co 2 dzien kapie narazie.
__________________
02.07.2001
24.12.2008
12.11.2011
19.09.2015 Mała Mi.
http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/21309
Mediona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 20:30   #329
namisek1990
Wtajemniczenie
 
Avatar namisek1990
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 690
GG do namisek1990
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Agu
Przykre że nie możesz pójść na zakupy... To ja mam luksus bo zostawiam małego z mamą albo babcią tz i jadę na zakupy...

Oczarowana
Dobrze że już w domu jesteście!

Bianeczkaa
Oj to strach z tym ulaniem. Mój wczoraj na boku leżał i mimo, że mu się odbiło to tak się krztusił szybko wzięłam go na ramię i wyrzygał na mnie wszystko, ale najważniejsze że dzieciom nic się nie stało...

Malaja
No ten ból przy porodzie nie jest super. Ja wypieram go z głowy jak tylko mogę. Ale powiem Ci, że teraz mam odczucie, że poród był już dawno temu .

Dziewczyny mam pytania odnośnie urlopu 2 tyg ojcowskiego. Ile wtedy jest płatne? 80%? Ile to z najniższej krajowej? 600zł? No i po jakim czasie to zus wypłaca?
__________________
Szalona żona i matka wariatka
namisek1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 20:31   #330
zuzulka_89
Zadomowienie
 
Avatar zuzulka_89
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 000
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez meryy82 Pokaż wiadomość
ja przy każdym straszaku mam panikę w oczach, ale jakoś nie boję się już tego bólu, ale przeraża mnie, że może to już teraz.
jakaś dziwna seria mnie złapała jak psiaka wykąpałam, siedziałam na czworakach, oddychałam do brzuszka i mówię do siebie, nie teraz psa muszę wysuszyć. A na jutro mam w planach kino. Więc jeszcze nie teraz Matyldo

i ciągle mam schizę, że mi wody odejdą. Wczoraj wieczorem usiadłam na czymś mokrym i spodnie od piżamy na pupie były mokre, o mało zawału nie dostałam
Mi Mały szaleje w brzuchu i mam co jakiś czas skurcze raz u dołu brzucha a raz na górze...
Kopie, grzebie w Bożenie i mnie to tak boli, że co chwila jest tylko auć..auć..auć...

do tego łupie mnie w kręgosłupie i chodzę po mieszkaniu jak kowboj..
__________________
30.12.2009 r.
30.12.2012r.
07.02.2015r.
zuzulka_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-22 19:36:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:44.