Relacja stoi w miejscu, zamknięty uczuciowo chłopak - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-05-13, 20:32   #1
emiliakowalik1999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 8

Relacja stoi w miejscu, zamknięty uczuciowo chłopak


Cześć wszystkim. Chciałabym, aby ktoś pomógł w pewnej sprawie. Od 3 miesięcy spotykam się z pewnym chłopakiem. Oboje mamy po 19 lat. Nasze pierwsze spotkanie było doslownie randką w ciemno. Nie znaliśmy się. Kojarzyliśmy się tylko z widzenia, ponieważ jesteśmy z jednej miejscowości. Podobał mi się przez rok i w końcu, spotykamy się, zakochuję się w nim. Jeszcze kilka miesięcy temu nie powiedziałabym, że kiedykolwiek się umówimy, a tym bardziej, że przez 3 miesiące. Problem jest taki, że między nami nie ma żadnej bliskości, mimo, że wiem, że mu się podobam, nie powiedział mi tego wprost, ale to się czuje. Po tym jak się przy mnie zachowuje, że pisze do mnie gdy jest pijany. Widzę, że mu na mnie zależy. Ciągle proponuje spotkania. Poznałam już jego znajomych. Strasznie boję się czegoś zainicjować, nawet głupiego złapania za rękę. Nie mam okazji. Widzę, że on nie szuka bliskości fizycznej, chyba się tego boi i nie wie jak to zacząć, bo nigdy nie spotykał się z żadną dziewczyną. Jestem tą pierwszą. Boję się sama zrobić jakiś pierwszy krok, ponieważ w moich poprzednich relacjach to chlopak sam to zaczynał i totalnie boję się złej reakcji, albo, że nie wyjdzie po mojej myśli. I tutaj jest pytanie, jak dać mu do zrozumienia, że ja tego chcę, nie mam nic przeciwko i go nie odrzucę i że nie ma się czego bać. Wiem, są teraz czasy, w których kobieta nie musi czekać na mężczyznę, aż on ją „zdobędzie”, jednak myślę, że zrobiłabym to tylko po pijaku, a w najbliższym czasie nie mamy okazji iść na żadną imprezę razem. Dla mnie ta relacja idzie za wolno, nie wiem jak z nim o tym porozmawiać, bo chlopak jest naprawdę zamknięty w sobie pod tym względem, co spotkanie bardziej się na mnie otwiera i widzę, że czuje się swobodniej, ale nie chcę czekać wieczności. Są jakieś sposoby żeby dać mu do zrozumienia, że ja tego chcę? Liczę na szczere rady, bardzo mi na nim zależy, bo jest cudowną osobą. Z góry dziękuję
emiliakowalik1999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-13, 20:42   #2
emiliakowalik1999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 8
brak kontaktu fizycznego w relacji

Cześć, przychodzę z problemem i liczę na szczere rady. Od 3 miesięcy spotykam się z chlopakiem. Relacja rozwija się bardzo powoli, dla mnie aż za powoli. Oboje mamy po 19 lat. On wcześniej nie spotykał się z żadną dziewczyną. Między nami nie ma ŻADNEGO kontaktu fizycznego. Jak dać mu znak, że ja tego chcę, że go nie odrzucę? Sama boję się tego zrobić i wolalabym, aby on zrobił ten pierwszy krok. Sama nie mam zbytniego doświadczenia w tych sprawach i straszliwie się tego boję. Jeżeli byłby idealny moment to możliwe, że zrobiłabym coś, ale owego momentu nie bylo, nie bylo nawet blisko takiej chwili. Wiem, że mu się podobam, ciągle proponuje mi spotkania, pisze gdy jest pijany, poznałam jego znajomych. Jest bardzo zamknięty na bliskość, nawet gdy siedzimy razem na ławce, siada trochę ode mnie, tak że byłoby dziwne jakbym wyciągnęła do niego rękę pół metra, aby złapać jego dłoń. Jak mu to zakomunikować? Że naprawdę nie ma się czego bać, że ja tego naprawdę chcę, nie odrzucę go, wręcz przeciwnie. Proszę o rady, z góry dziękuję za pomoc
emiliakowalik1999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-13, 21:18   #3
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: brak kontaktu fizycznego w relacji

Zastanów się poważnie, czy będziesz chciała chłopaka tak cały czas otwierać na różne sprawy, bo wątpię, czy stanie się cud i on się nagle całkowicie otworzy dzięki jakiemuś znakowi z Twojej strony.



Ja bym chłopaka zapytała o co kaman, bo nie, to że cały czas zaprasza i chce się spotykać nie musi wcale świadczyć o romantycznym charakterze relacji.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-13, 21:19   #4
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: brak kontaktu fizycznego w relacji

Cytat:
Napisane przez emiliakowalik1999 Pokaż wiadomość
Cześć, przychodzę z problemem i liczę na szczere rady. Od 3 miesięcy spotykam się z chlopakiem. Relacja rozwija się bardzo powoli, dla mnie aż za powoli. Oboje mamy po 19 lat. On wcześniej nie spotykał się z żadną dziewczyną. Między nami nie ma ŻADNEGO kontaktu fizycznego. Jak dać mu znak, że ja tego chcę, że go nie odrzucę? Sama boję się tego zrobić i wolalabym, aby on zrobił ten pierwszy krok. Sama nie mam zbytniego doświadczenia w tych sprawach i straszliwie się tego boję. Jeżeli byłby idealny moment to możliwe, że zrobiłabym coś, ale owego momentu nie bylo, nie bylo nawet blisko takiej chwili. Wiem, że mu się podobam, ciągle proponuje mi spotkania, pisze gdy jest pijany, poznałam jego znajomych. Jest bardzo zamknięty na bliskość, nawet gdy siedzimy razem na ławce, siada trochę ode mnie, tak że byłoby dziwne jakbym wyciągnęła do niego rękę pół metra, aby złapać jego dłoń. Jak mu to zakomunikować? Że naprawdę nie ma się czego bać, że ja tego naprawdę chcę, nie odrzucę go, wręcz przeciwnie. Proszę o rady, z góry dziękuję za pomoc
Jak się tak będziecie dalej czaić to może na 30 urodziny cię pocałuje w policzek. Daj spokój, skoro od 3 miesięcy randkujecie to może czas zacząć komunikować swoje oczekiwania. Po prostu mu powiedź, że dziwi cię ten kompletny brak kontaktu fizycznego, że czujesz od niego dystans i nie wiesz jak to interpretować.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-14, 06:21   #5
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: brak kontaktu fizycznego w relacji

A czego ty sie tak straszliwie boisz?
Jezeli siedzi pol metra od ciebie usiadz blizej ,idziecie obok siebie zlap go za rękę co w tym takiego strasznego?
Jezeli cie odepchnie w jakikolwiek sposob odtraci reke lub sie odsunie to dalabm sobie spokoj bo to jakiś dzikus
Jestes pewna ze on widzi w tobie swoją dziewczynę? Spotyacie sie jako para czy zwykli kumple?

Edytowane przez 7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Czas edycji: 2021-05-14 o 06:25
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-14, 06:36   #6
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: brak kontaktu fizycznego w relacji

1. Ty sama możesz zainicjować kontakt fizyczny, pytając wczesniej czy mozesz. Skąd się u ciebie wzięlo, że to męzczyzna ma inicjować takie rzeczy? Tobie na tym zależy, to ty to zainicjuj
2. Wyznacznikiem relacji jest pisanie do partnera/partnerki kiedy jest się w stanie upojenia alkoholowego?
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-14, 08:24   #7
silly_sylwia
Raczkowanie
 
Avatar silly_sylwia
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 183
Dot.: brak kontaktu fizycznego w relacji

Od czego są usta? Narządy mowy? Język, zęby, podniebienie? Ano żeby artykułować myśli w słowa i by to było dość zrozumiałe. Na prawdę polecam to wziąć sobie do serca i zacząć się zastanawiać nad tym by to co dała Ci ewolucja wykorzystać mówiąc co ci po głowie chodzi. Nikt z nas nie wie co on ma w głowie, nie zapytamy się za ciebie czemu jest jak jest. Trzeba się przemóc i ze sobą porozmawiać od serca. Jeżeli zależy Ci na kontakcie fizycznym to się zapytaj o co chodzi, ze go nie ma. Poza tym - chcesz fizyczności? To zacznij iść w tym kierunku. Nie usprawiedliwiaj się, ze ty nie jesteś w tym doświadczona i wolisz by on to zrobił. Może on też nie ma w tym zakresie jakiś wielkich doświadczeń, a wymagasz od niego tego co Ciebie samą przeraża. POROZMAWIAJ.
silly_sylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-05-18, 10:16   #8
twiggz
demoralizator
 
Avatar twiggz
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 315
Dot.: brak kontaktu fizycznego w relacji

Może on boi się wykonać pierwszy krok, tak samo jak Ty?
twiggz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-18, 11:57   #9
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: brak kontaktu fizycznego w relacji

Rany to się przysuń do niego na tej ławce i obejmij, albo jak idziecie to weź go pod rękę. Boisz się niekomfortowego zmieszania jakby cię odtrącił ale jak tak się stanie to trudno - będziesz miała czarno na białym że się rozmijacie w potrzebach i nie warto z nim się dalej bujać. Do 30 będziesz tak się czaić ze zwykłym złapaniem za rękę? Jeśli po takim czasie wzdryga się na myśl o takim kontakcie albo uważa cię za platoniczną koleżankę - thank you, next.
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-18, 18:20   #10
emiliakowalik1999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 8
Dlaczego on chce ze mną randkować?

Hej, umawiam się z pewnym chlopakiem już od jakiegoś czasu. Głównie to on proponuje spotkania, nie mam pojęcia co on we mnie widzi. Może inaczej, wiem, że ma możliwość o wiele ciekawiej spędzać czas, a jednak wybiera mnie. Nasze rozmowy są zwykłe, właściwie nie robimy nic ciekawego. Spotykamy się i gadamy o codziennych sprawach przez parę godzin, czasami tylko trafi się głębszy temat.
emiliakowalik1999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-23, 00:25   #11
emiliakowalik1999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 8
Co ja właściwie czuję? Boję się o relację. Czy to zakochanie czy zauroczenie?

Witam wszystkich, którzy to czytają ). A więc zaczynając, od prawie pół roku spotykam się z pewnym chlopakiem. Od początku naszej znajomości miałam jakiegoś bzika na jego punkcie. Wiedzialam na 100%, że to jest to. Miesiąc temu wyznał mi swoje uczucia, odpowiedziałam tym samym, od tamtego momentu można powiedzieć, że jesteśmy razem. W sensie, nie zostało to jasno powiedziane, ale tak to po prostu wygląda. Wyszlo tak naturalnie. Jednak boję się, że go stracę, ponieważ jestem jego pierwszą dziewczyną (oboje mamy po 19 lat). Powiedział mi nawet, że mnie kocha (nie odwzajemniłam tej wypowiedzi, bo dla mnie to naprawdę wielkie słowa), jednak jestem w nim zakochana, myślę o nim non stop odkąd się poznaliśmy. To jak strzała amora. Boję się tylko o to, że to tylko przelotne, głównie z jego strony, no bo jestem „tą pierwszą”, słowa „kocham cię” z jego ust moim zdaniem padły dość szybko, bo po 4 miesiącach dość wolno rozwijającej się relacji (padły dopiero, gdy obije wyznaliśmy sobie uczucia). Boję się, że mu zaraz przejdzie, że to takie tymczasowe, ale z drugiej strony widzę, że on naprawdę się wkręcił, że tego chce, chce mnie, stara się o mnie. Sama też nie wiem, czy również odwzajemnić jego słowa „kocham”, nigdy nikomu tego jeszcze nie powiedzialam, mialam wcześniej 2 chłopaków, jednak dopiero do niego poczułam coś tak silnego i nie wiem, czy to już jest miłość.
emiliakowalik1999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-23, 16:03   #12
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Co ja właściwie czuję? Boję się o relację. Czy to zakochanie czy zauroczenie?

Cytat:
Napisane przez emiliakowalik1999 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich, którzy to czytają ). A więc zaczynając, od prawie pół roku spotykam się z pewnym chlopakiem. Od początku naszej znajomości miałam jakiegoś bzika na jego punkcie. Wiedzialam na 100%, że to jest to. Miesiąc temu wyznał mi swoje uczucia, odpowiedziałam tym samym, od tamtego momentu można powiedzieć, że jesteśmy razem. W sensie, nie zostało to jasno powiedziane, ale tak to po prostu wygląda. Wyszlo tak naturalnie. Jednak boję się, że go stracę, ponieważ jestem jego pierwszą dziewczyną (oboje mamy po 19 lat). Powiedział mi nawet, że mnie kocha (nie odwzajemniłam tej wypowiedzi, bo dla mnie to naprawdę wielkie słowa), jednak jestem w nim zakochana, myślę o nim non stop odkąd się poznaliśmy. To jak strzała amora. Boję się tylko o to, że to tylko przelotne, głównie z jego strony, no bo jestem „tą pierwsząâ€, słowa „kocham cię” z jego ust moim zdaniem padły dość szybko, bo po 4 miesiącach dość wolno rozwijającej się relacji (padły dopiero, gdy obije wyznaliśmy sobie uczucia). Boję się, że mu zaraz przejdzie, że to takie tymczasowe, ale z drugiej strony widzę, że on naprawdę się wkręcił, że tego chce, chce mnie, stara się o mnie. Sama też nie wiem, czy również odwzajemnić jego słowa „kocham”, nigdy nikomu tego jeszcze nie powiedzialam, mialam wcześniej 2 chłopaków, jednak dopiero do niego poczułam coś tak silnego i nie wiem, czy to już jest miłość.
Ale na czym polega problem? Poznałaś chłopaka, za którym szalejesz, jesteście razem, ciesz się tym. To, że związek się w końcu skończy, nie wyklucza tego, żeby się nim cieszyć. Nic w życiu nie jest na zawsze i trzeba się nauczyć po prostu to akceptować.

Nie mów "kocham", jeżeli masz rozterki. Powiedz to dopiero, kiedy faktycznie to poczujesz.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-23, 16:10   #13
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Co ja właściwie czuję? Boję się o relację. Czy to zakochanie czy zauroczenie?

Cytat:
Napisane przez emiliakowalik1999 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich, którzy to czytają ). A więc zaczynając, od prawie pół roku spotykam się z pewnym chlopakiem. Od początku naszej znajomości miałam jakiegoś bzika na jego punkcie. Wiedzialam na 100%, że to jest to. Miesiąc temu wyznał mi swoje uczucia, odpowiedziałam tym samym, od tamtego momentu można powiedzieć, że jesteśmy razem. W sensie, nie zostało to jasno powiedziane, ale tak to po prostu wygląda. Wyszlo tak naturalnie. Jednak boję się, że go stracę, ponieważ jestem jego pierwszą dziewczyną (oboje mamy po 19 lat). Powiedział mi nawet, że mnie kocha (nie odwzajemniłam tej wypowiedzi, bo dla mnie to naprawdę wielkie słowa), jednak jestem w nim zakochana, myślę o nim non stop odkąd się poznaliśmy. To jak strzała amora. Boję się tylko o to, że to tylko przelotne, głównie z jego strony, no bo jestem „tą pierwsząâ€, słowa „kocham cię” z jego ust moim zdaniem padły dość szybko, bo po 4 miesiącach dość wolno rozwijającej się relacji (padły dopiero, gdy obije wyznaliśmy sobie uczucia). Boję się, że mu zaraz przejdzie, że to takie tymczasowe, ale z drugiej strony widzę, że on naprawdę się wkręcił, że tego chce, chce mnie, stara się o mnie. Sama też nie wiem, czy również odwzajemnić jego słowa „kocham”, nigdy nikomu tego jeszcze nie powiedzialam, mialam wcześniej 2 chłopaków, jednak dopiero do niego poczułam coś tak silnego i nie wiem, czy to już jest miłość.
nikt nie moze ci obiecac ze go nie stracisz
czy by powiedzial ze cie kocha po 4 miesiacach czy po roku to zawsze moze mu przejsc
zwiazki zawierane w waszym wieku rzadko kiedy przetrwaja probe czasu
zwykle koncza sie kiedy jedna z osob idzie na studia albo do pracy i poznaje innych ludzi
co ma byc to bedzie nie da sie przewidziec przyszlosci ,ciesz sie tym co jest teraz i nie zadreczaj za duzo tym co bedzie bo nie masz zabardzo na to wplywu
sama zreszta tez mozesz sie odkochac czy oduroczyc za miesiac
ps.patrzac na twoje inne watki dochodze do wniosku ze strasznie rozbijasz gowno na atomy'a to za wolno sie toczy relacja a teraz z kolei za szybko wez wyluzuj dziewczyno

Edytowane przez 7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Czas edycji: 2021-06-23 o 17:18
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-23, 16:50   #14
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Co ja właściwie czuję? Boję się o relację. Czy to zakochanie czy zauroczenie?

Bez względu jak nazwiesz, to co czujesz, przede wszystkim ciesz się chwilą, zamiast przewidywać czarne scenariusze.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-23, 17:21   #15
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Co ja właściwie czuję? Boję się o relację. Czy to zakochanie czy zauroczenie?

Czyli wychodzi na to, że zamartwiasz się na zapas dla samego zamartwiania się...
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-24, 12:20   #16
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Co ja właściwie czuję? Boję się o relację. Czy to zakochanie czy zauroczenie?

Cytat:
Napisane przez karawanna Pokaż wiadomość
Czyli wychodzi na to, że zamartwiasz się na zapas dla samego zamartwiania się...
To już chyba 4 wątek w tym roku na temat tego samego chłopaka.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-24, 12:36   #17
Wszedobylska_Snupa
Jadowita Żmija
 
Avatar Wszedobylska_Snupa
 
Zarejestrowany: 2021-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 459
Dot.: Co ja właściwie czuję? Boję się o relację. Czy to zakochanie czy zauroczenie?

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
To już chyba 4 wątek w tym roku na temat tego samego chłopaka.

Nieźle
__________________
,, Rasowy?
– Poczwórnie.
– To znaczy, że jak?
– Znaczy nogi jamnika, morda buldoga, uszy wyżła, ogon owczarka – a razem, uważasz pan, mój pies''
Wszedobylska_Snupa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-24 13:36:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:21.