Mamy wizaż czytają, a dzieci z łóżeczek spadają - mamusie maj-czerwiec 2013 - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Jaki ma być tytuł kolejnej części?
Mama w necie, do kontaktu palce wsadza dziecię - mamusie maj czerwiec 2013 2 3,77%
Do majowo-czerwcowych kurator wkracza, kończy patologię, każda rozpacza - mamusie maj czerwiec 2013 10 18,87%
Dziecko nie przebrane, obiad nie gotowy, zawsze jest czas na wizażowe rozmowy - mamy V VI 2013 4 7,55%
Majówki od wizażu uzależnione, dzieci zaniedbane, samotne, nie nakarmione.- mamy maj czerwiec 2013 2 3,77%
W domu syf, w domu smród przez Internet cierpię głód - dzieci majowo-czerwcowe 2013 5 9,43%
Każda mama jak sarenka po wizażu hasa, a dzieci ich brudne i gile do pasa- mamusie maj czerwiec 2013 5 9,43%
Jem warzywek kilkanaście, budzę się, gdy mama zaśnie- mamusie maj czerwiec 2013 14 26,42%
Już mamusie lamentują, czy nam żółtka posmakują- mamusie maj czerwiec 2013 2 3,77%
Jak ten czas nam szybko leci, pierwsza gwiazdka naszych dzieci - mamusie maj czerwiec 2013 21 39,62%
Wątek wolno nam leci, bo pilnujemy dzieci- mamusie maj czerwiec 2013 0 0%
Kto rano wcześnie wstaje, temu dziecię spać nie daje - mamusie maj czerwiec 2013 5 9,43%
Większość dzieci już ząbkuje, a Emil to nawet raczkuje - mamusie maj czerwiec 2013 0 0%
Na dworze chłód doskwiera, a u nas gorąca atmosfera- mamusie maj czerwiec 2013 0 0%
Pierwsze ząbki i obiadki, jak dobrze nam w roli matki - mamusie maj czerwiec 2013 2 3,77%
Ząbki, marchewki, gluteny i cuda – za nami jesień złotoruda! - mamusie maj czerwiec 2013 0 0%
Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013 na odchowalni, cz.6 2 3,77%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 53. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-11-29, 13:02   #3001
banka26
Zakorzenienie
 
Avatar banka26
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 218
Dot.: Mamy wizaż czytają, a dzieci z łóżeczek spadają - mamusie maj-czerwiec 2013

Cytat:
Napisane przez Magiusa Pokaż wiadomość
Przypominam dziś ostatni dzień, a później niech głosuje kto pamięta
https://www.bebiklub.pl/konkurs/nasz...ia/porada/1253

W każdym razie póki co Diabli na 1szym miejscu. I jeśli ten konkurs nie potrwa za długo ( ile trwa?) to niekapek będzie Twój Diabli.

Będziecie ze mnie dumne, ja matka- zakupocholiczka zrobiłam wczoraj, a nie kupiłam mojemu dziecku zabawkę. Jest dwustronna i tak wiem, że to nie szczyt profesjonalizmu, ale ja jestem dumna Oto ona
Załącznik 5493878

Załącznik 5493880

Tak się wciągnęłam, że w planach mam kolejne- sowę, żyrafę, samochodzik, tyle, że planuje już w nich zamiesczać jakieś dodatki np. coś szeleszczącego, grzechoczącego etc

A i chyba nam się wyregulowały kupy, od jakiegoś czasu są codziennie lub co 2 dni. Tak więc małe gówno, a mnie cieszy
super sliczne
napewno wygra
Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
pewnie tak jakiś cebion, juvit itd. dla niemowlakow dostaniesz w kropelkach, wiec latwiej podac.
mnie dziewczyny szkolily jeszcze w poczekalni, ze zelazo trzeba podawac z witamina c!

---------- Dopisano o 10:48 ---------- Poprzedni post napisano o 10:46 ----------



będziesz na biezaco z lekturami!

[/COLOR]



[COLOR=silver]

kciukasy już pewnie niepotrzebne, na pewno wszystko ok.
wszytko ok dzieki
Cytat:
Napisane przez Atena564 Pokaż wiadomość
Hej Hej hej hej .................kope postów mnie niebyło
Cytat:
Napisane przez Atena564 Pokaż wiadomość
Dziś stwierdziłam że jak minął ten okropny dłuuugi skok rozwojowy u Natalki to wpadam do Was
Mam do nadrobienia jakieś 2 watki chyba ale co to dla mnie dam rade

Widzę ,że wiele nowych mam dołączyło, ujawniło sie , dużo pewnie nadal podczytuje....

Dobra napisze najpierw co u nas:

Natalka mam już pół roku, osttanie 3,5 tyg masakra, szczególnie 1,5 ostnie---> skok rozwojowy okropny, matrudzenie, płącze nieusatnne, brak drzemek w dzień, noce z pobudkami.....ale przerzylismy, mamy go za sobą (niezapeszając)

Co Natalka ma,umie, potrafi mając 6 mc
* czasem chcwilke siedzi sama, a mając minimalne podparcie umie sziedzieć
* niepełza, nieraczkuje, wogóle leń totalny
* z brzucha nawet nierobi prób przewrotów bo po co ---> lepiej płakać , mama pomoże
* zabawki najlpiej jak trafiją na podłoge, a niepodniesienie jej odrazu kończy się płaczem.... a jak próbuje zrzucić zabawke i niespadnie n apodłoge z hukiem , tylko np. zatrzyma sie na łóżku to nerwy okropne
* mamy 2 zęby , ząbkujemy dalej
* gaworzy... no bardziej wykrzykuje coś tam pod nosem
* uwielbia stać na nóżkach i sie "odbijać"
* świetnie robi "cześć" podajac rączke i uwielbia przybijać "piątki", jeszcze troszkę i "żółwiki" bedziemy robić
* umie jeść sama łyzeczka jak jej sie da na niej np. deserek, uwielbia zupki , deserki, je już mnóstwo rzeczy i ma swoje też ulubione jak. np. gotowany burak czy pieczone jabłko
* laptop, komórka ulubione zabawki

.......................

ide na spacer, własnie był kurier i przywiózł mi naprawiony stelarz od wózka bo nam pękł i po tyg spedzonym w domu wkońcu na swierze powietrze sie wyjdzie...

..................

potem nadrabiam
brawo ładne wyniki na 6 mc
Cytat:
Napisane przez JennyAniolek Pokaż wiadomość
Wow! Wasz model ma chyba najdłuższą gondolkę ??
Cytat:
Napisane przez JennyAniolek Pokaż wiadomość

Zaraz z ciekawości zmierzę naszą (bo mam ją w domu), a jak W. się obudzi to i jego spróbuję zmierzyć - chociaż ubranka nosimy 68 i są ok

edit: Nasza gondolka ma jakieś 72-73 cm, więc to już naprawdę ostatnie spacerki


Pomysłowa miseczka

---
[COLOR=silver]Pewnie temat już był wałkowany, ale napiszcie jeszcze raz () co Wasze maluchy dostaną na Mikołaja/Święta ?? Potrzebuję inspiracji (gdyby tak teściowie podpytywali ) bo nie chcę żeby W. dostał coś co nam się nie przyda
mój hule kule, bongosy, obala pilke duza, apatar FP , pilot Fp i klocuszki sensoryczne Fp
__________________
testowanie było 4x II słabe kreseczki Michaś
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64773.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64774.png
banka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-29, 13:05   #3002
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Mamy wizaż czytają, a dzieci z łóżeczek spadają - mamusie maj-czerwiec 2013

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 12:04 ---------- Poprzedni post napisano o 11:50 ----------

aaa i chwale się jednym z prezentow mikołajkowych http://www.krainaekozabawek.pl/170-m...k-ebulobo.html plus lyzeczka wlasnie doszly. miska super, malutka, ale gleboka, wiec żeby odkryc wilka mlodabedzie się musiala postarać :P
super ta miseczka
Cytat:
Napisane przez JennyAniolek Pokaż wiadomość
---
Pewnie temat już był wałkowany, ale napiszcie jeszcze raz () co Wasze maluchy dostaną na Mikołaja/Święta ?? Potrzebuję inspiracji (gdyby tak teściowie podpytywali ) bo nie chcę żeby W. dostał coś co nam się nie przyda
ja już kupiłam książki Miasteczko Mamoko, Kupa, Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham, Balsam dla duszy dziecka, A gdzie tytuł i Naciśnij mnie rodzinie też powiedziałam, że dla Antka chce książki
do tego kupię mu jeszcze pewnie te klocki drewniane z Biedry i krzesełko chicco polly z czerwonym kapturkiem


widziałyście https://www.youtube.com/watch?v=SPBQII5c9fw ?
__________________
bla bla bla

Edytowane przez karolina2121
Czas edycji: 2013-11-29 o 13:11
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-29, 13:42   #3003
deb
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 4 207
Dot.: Mamy wizaż czytają, a dzieci z łóżeczek spadają - mamusie maj-czerwiec 2013

Cytat:
Napisane przez karolina2121 Pokaż wiadomość
super ta miseczka


ja już kupiłam książki Miasteczko Mamoko, Kupa, Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham, Balsam dla duszy dziecka, A gdzie tytuł i Naciśnij mnie rodzinie też powiedziałam, że dla Antka chce książki
do tego kupię mu jeszcze pewnie te klocki drewniane z Biedry i krzesełko chicco polly z czerwonym kapturkiem


widziałyście https://www.youtube.com/watch?v=SPBQII5c9fw ?
Ale zestaw książek ja na razie kupię jakąś jedną, dwie na mikołaja. Chyba już czas żeby zdążyły dojść

straszne...

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Kinga_20 Pokaż wiadomość
Hejka

Wpadłam napisać, że u nas ok, ale teraz kompletnie prawie, że nie mam czasu, bo Lili zaczęła raczkować na całego i coraz sprawniej sobie radzi. W środę była szczepionka i ważonko, wyszło 7250g i że ma niby 64 cm, aczkolwiek my ją mierzyliśmy i wg nas ma 68 i to by się zgadzało, bo większość ubranek 68 zaczyna trafiać do pudła, a w ruch idą 74. Zaczęliśmy rozszerzać dietę metodą BLW, krztusi się czasami, ale walczy i ładnie jej to idzie, bo w kupce jest dużo marchewki, a jutro spróbujemy brokułka I znowu jakby nawrót z zębami, bo się częściej budzi w nocy :/

No i cały czas się zastanawiam nad pneumokokami, bo po tej jelitówce co ja miałam to nie wiem co by było gdyby ona nie była zaszczepiona na rota, może też by nie zachorowała, ale jakoś dzięki temu byłam spokojniejsza.

---------- Dopisano o 13:51 ---------- Poprzedni post napisano o 13:48 ----------

Jenny u nas to Mała dostanie na Mikołaja piramidkę z Lamaze, a pod choinkę to nie wiem, bo kuli huli chyba jednak nie kupimy. Od mojej siostry, a swojej chrzestnej dostanie na Mikołaja kombinezon na zimę. A od reszty to nie wiem, od mojego taty dostała $ i nie wiem na co to przeznaczyć, zabawek nie chcę już kupować, a ubranka znowu paczka idzie od mojego taty. Może Wy macie jakieś pomysły? Albo może coś co się przyda jak podrośnie? Kompletnie nie mamy pomysłu.
Super, Lili pięknie się rozwija
My szczepiliśmy od razu na pneumo.

A co do prezentów to może jakiś fajny kocyk, albo ręczniki. Takie już większe żeby były na dłużej. Ja właśnie jakiś pomysł na kocyk chcę swoim rodzicom podrzucić.
__________________
21.05.2013 Helenka
deb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-29, 13:55   #3004
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Mamy wizaż czytają, a dzieci z łóżeczek spadają - mamusie maj-czerwiec 2013

Cytat:
Napisane przez Magiusa Pokaż wiadomość
Będziecie ze mnie dumne, ja matka- zakupocholiczka zrobiłam wczoraj, a nie kupiłam mojemu dziecku zabawkę. Jest dwustronna i tak wiem, że to nie szczyt profesjonalizmu, ale ja jestem dumna Oto ona
Załącznik 5493878

Załącznik 5493880

Tak się wciągnęłam, że w planach mam kolejne- sowę, żyrafę, samochodzik, tyle, że planuje już w nich zamiesczać jakieś dodatki np. coś szeleszczącego, grzechoczącego etc

A i chyba nam się wyregulowały kupy, od jakiegoś czasu są codziennie lub co 2 dni. Tak więc małe gówno, a mnie cieszy
śliczna zabawka!!!

Cytat:
Napisane przez ankaaa206 Pokaż wiadomość
choróbsko się rozwinęło i jest jak za starych dobrych czasów, leżę pod kocykiem, z kubkiem herbaty czytając książkę
małż został dziś w domu i opiekuje się Nikosiem, robi obiad, sprząta ahh czego chcieć więcej
także czuję się jak na wakacjach
korzystaj ile możesz ale zdrowiej

Cytat:
Napisane przez Veronic Pokaż wiadomość
sharp czas leci jak szalony
a w ciąży tak mi się dłużyło...
a mi też leciało


Bartuś pełza!! ale super przy tym wygląda

---------- Dopisano o 14:55 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------

Cytat:
Napisane przez justyna_g4 Pokaż wiadomość
JEszcze rozważam te kostki http://www.ceneo.pl/17376960 chyba justi je ma nie wiem jak się sprawdzają.
właśnie się nimi bawi, lubi je zjadać

Cytat:
Napisane przez humpback Pokaż wiadomość
też mamy żółtą kaczuszkę z kaczątkami. ale że młody jeszcze nie kumaty, to póki co mąż mi je wrzuca do wanny i okazało się że jedno kaczątko ma skłonności samobójcze i pływa głowa w dół bo jakaś dziurka się mu zrobiła

aaa i mamy jeszcze książeczkę kąpielową z wielorybem, która jak każda inna zabawka służy do memłania i ciamkania póki co
też mamy kaczuchę do kąpieli, Bart ją uwielbia

Cytat:
Napisane przez banka26 Pokaż wiadomość
czemu zmuszona ??
chociażby do lekarza jak M. w pracy
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-29, 14:09   #3005
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Mamy wizaż czytają, a dzieci z łóżeczek spadają - mamusie maj-czerwiec 2013

Cytat:
Napisane przez JennyAniolek Pokaż wiadomość
Wow! Wasz model ma chyba najdłuższą gondolkę ??
gondola faktycznie jest dluga i szeroka pamiętam, ze jak kupowaliśmy wozek to gość pokazal nam jeszcze jeden model tako, który sam zaprojektowal (i niesamowicie się tym szczycil ) i tam gondola miała chyba 90cm i była minimalnie szersza (u nas to jest 45cm). wozek był ladny, ale z takim okropnym koniem i zaczelismy narzekac na tego konia, a on probowal nas przekonać, ze kon jest w tym wszystkim najlepszy hehehe.

Cytat:
Napisane przez JennyAniolek Pokaż wiadomość
Zaraz z ciekawości zmierzę naszą (bo mam ją w domu), a jak W. się obudzi to i jego spróbuję zmierzyć - chociaż ubranka nosimy 68 i są ok
Nelka tez nosi jeszcze 68, body 74 na niej wisza :P

Cytat:
Napisane przez JennyAniolek Pokaż wiadomość
edit: Nasza gondolka ma jakieś 72-73 cm, więc to już naprawdę ostatnie spacerki
http://tako-poland.eu/city-move/ tu na samym dole sa wszystkie wymiary.

---------- Dopisano o 15:09 ---------- Poprzedni post napisano o 15:04 ----------

Cytat:
Napisane przez JennyAniolek Pokaż wiadomość
Pomysłowa miseczka
fajna, wygodna do trzymania - za kapturka hehe. sklep oglosil na fb promocje (lyzeczka w cenie miseczki), wiec postanowiłam dac się skusic

Cytat:
Napisane przez JennyAniolek Pokaż wiadomość
Pewnie temat już był wałkowany, ale napiszcie jeszcze raz () co Wasze maluchy dostaną na Mikołaja/Święta ?? Potrzebuję inspiracji (gdyby tak teściowie podpytywali ) bo nie chcę żeby W. dostał coś co nam się nie przyda
ooo wlasnie. chociaż sledze na bieżąco i z tego co wyczytałam to najpopularniejszym prezentem jest hula kula i drewniane klocki z biedronki
Nela od dziadka/babci/babci -Mikolajow dostanie duza pake pampersow, słoiczki deserki i biedronke projektor. a pod choinke myslimy i wymyslic nie możemy.
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-29, 14:09   #3006
Magiusa
Zakorzenienie
 
Avatar Magiusa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 926
Dot.: Mamy wizaż czytają, a dzieci z łóżeczek spadają - mamusie maj-czerwiec 2013

Cytat:
Napisane przez deb Pokaż wiadomość
Magiusa - super zabawka! Robiłaś z jakiegoś tutka
Nie tzn. wpisałam sobie w google w grafice np : "kot z filcu", " słoń z filcu" i jak mi się jakiś spodobał to po prostu robiłam coś +/- w swój deseń tzn. na razie tylko kota, ale zamierzam zrobić słonia, sowe,autko i żyrafę i włożyć do środka jakieś pudełko a w nim ryż by wydawało dźwięk albo uszy lub stopy jakąś reklamówkę by szeleściło.
A największy challenge to mi mój TŻ zrobił bo stwierdził, że autko mam spróbować zeobić w 3d tzn. by nie było takie na płasko zszyte tylko normalnie szerokie Będę próbowała. Dziś dokupiłam więcej kolorów filcu , więcej różnych wstążeczek i pewno mam zajęcie na miesiąc
__________________
Dziś oprócz Was, wiem, nie mam nic

07.07.2012

12.06.2013 DARUŚ
&
20.02.2015 BARTUŚ



Magiusa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-29, 14:13   #3007
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Mamy wizaż czytają, a dzieci z łóżeczek spadają - mamusie maj-czerwiec 2013

Cytat:
Napisane przez justyna_g4 Pokaż wiadomość
U nas na Mikołaja i święta łącznie
http://www.ceneo.pl/610666 to od moich rodziców. Już przyszło i jest rewelacyjne według mnie. Każdy element albo szeleści albo ma jakąś fajną fakturę. Nawet za tą kasę się opłaca.
a jak duzy jest ten "basenik"? bo mój tz uznal, ze to jest kicha, bo ona się w tym nawet nie odwroci i frajdy z zabawy w piłeczkach nie będzie hehe.
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-29, 14:14   #3008
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Mamy wizaż czytają, a dzieci z łóżeczek spadają - mamusie maj-czerwiec 2013

Cytat:
Napisane przez deb Pokaż wiadomość
Ale zestaw książek ja na razie kupię jakąś jedną, dwie na mikołaja. Chyba już czas żeby zdążyły dojść

straszne...

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:41 ----------

nie wszystkie dostanie od razu tak naprawdę to te książki to bardziej prezent dla mnie niż dla niego
__________________
bla bla bla
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-29, 14:17   #3009
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Mamy wizaż czytają, a dzieci z łóżeczek spadają - mamusie maj-czerwiec 2013

Cytat:
Napisane przez JennyAniolek Pokaż wiadomość
Pokazało mi na stronce, że ten drugi pakiet ma zawierać łyżeczkę + kupony na słoiki po 6 miesiącu
w pierwszy tez była lyzeczka, nie?

aaa wlasnie, czy ktoras odebrala prezent w rossmanie (body 74) i chciałaby go sprzedać, bo rozm. nie pasuje itd.?
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-29, 14:22   #3010
sharpnowaja
Zakorzenienie
 
Avatar sharpnowaja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 459
Dot.: Mamy wizaż czytają, a dzieci z łóżeczek spadają - mamusie maj-czerwiec 2013

Atena wielkie brawa dla Natalki za osiągnięcia. U nas to samo ale bez ząbków

my pod choinkę dostaniemy od jednych i drugich dziadków klocki z biedronki. Chciałam dwa opakowania
my damy na mikołaja garnuszek z fb a pod choinkę gąsienicę (albo na odwrót) i klocki z ikeii takie z materiału. A od chrzestnego ma dostać jakieś zabawki do kąpieli.
__________________
Nasz_Dzień
Nasze_Serce
sharpnowaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-29, 14:34   #3011
Hawwa87
Zakorzenienie
 
Avatar Hawwa87
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 5 268
Dot.: Mamy wizaż czytają, a dzieci z łóżeczek spadają - mamusie maj-czerwiec 2013

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
dzięki. czyli to nie przegięcie hehe.

no to jeszcze jedno...

PRZEKLUWACIE DZIEWCZYNKOM USZY? bo znajoma w sobote swoja mala "ozdobila" i dzisiaj mialysmy debate. dziwnie na mnie znajome patrzyly, jak powiedziałam, ze Nela kolczyków mieć nie będzie poki sama o tym nie zdecyduje. no i wysluchalam historii, jak to później boli, jak ciężko się goi...i znow, ze robie z malej chłopca hehe.
Nie przekłuwamy Mnie rodzice nie przekłuli, potem mąż powiedział, że jemu kolczyki się nie podobają i do dziś nie mam Jak córcia kiedyś zechce, to pomyślimy

Cytat:
Napisane przez megusia87 Pokaż wiadomość
A co jest jeszcze największym hitem - moje dziecko nie pije z butelki wogóle a dziś wytrąbiło setkę mleka z niekapka który wczoraj kupiłam :-o znów takie jajca


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Brawo dla niego

Cytat:
Napisane przez ankaaa206 Pokaż wiadomość
przyszłam sie pochwalić -mamy 1 ząbka u Was tez jest taka tradycja że jeśli mama znajdzie 1 ząbka to dostaje sukienkę od taty?

Nie znam tej tradycji


Miałam więcej pocytowane i mi zjadło...

Ciągle Was gonię, dziś odwiedzamy znajomych, więc raczej nie dogonię, a jutro firmowe andrzejki z męża pracy i już tęsknię za małą
__________________

Powód do śmiechu dał mi Bóg

Rdz 21,6



Postanowienia 2014:
Czytam 13/25
Oglądam 13/25
Gram 23/50


Razem
Zaręczeni
Szczęśliwa żona
Hawwa87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-29, 14:41   #3012
lonely_lady
Zakorzenienie
 
Avatar lonely_lady
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 242
Dot.: Mamy wizaż czytają, a dzieci z łóżeczek spadają - mamusie maj-czerwiec 2013

hej, hej
my już po obiadku, relaksujemy się z Tż na kanapie a dziecko śpi od 3 godzin
no tak.. ale co ja się dziwię, jak dzisiaj w nocy to za dużo nie pospał.
Spróbuję troszkę ponadrabiać
__________________
Nasze Szczęście





lonely_lady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-29, 14:52   #3013
vil84
Wtajemniczenie
 
Avatar vil84
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomości: 2 987
Dot.: Mamy wizaż czytają, a dzieci z łóżeczek spadają - mamusie maj-czerwiec 2013

zlikwidowaliśmy jeden poziom łóżeczka turystycznego i to był chyba błąd ... Młody teraz widzi wszystko przez siatkę, zamiast spać to się gapi i co na niego spojrzę to się chichra jak wariat teraz leży na brzuszku i zaczepia mnie gadaniem i cieszeniem się

postaram się coś nadrobić, jak nie rozwali łóżeczka
__________________
09.04.13 Przemuś


vil84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-29, 14:57   #3014
lonely_lady
Zakorzenienie
 
Avatar lonely_lady
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 242
Dot.: Mamy wizaż czytają, a dzieci z łóżeczek spadają - mamusie maj-czerwiec 2013

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
lonely, tak, mozliwe jest uczulenie na marchewke. wprawdzie rzadkie jest, dlatego idzie na pierwszy rzut, ale moj brat i bratanica tez na poczatku mieli... bratu szybko przeszlo, to taka raczej nietolerancja...
ciekawa jestem czy to na marchewkę..
oby nie..
na razie czekam, jak zejdzie to spróbuję jeszcze raz. Wczoraj już prawie widać nie było, ale jeszcze ma te policzki zarumienione. Prawy dużo bardziej

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
ubieracie na spacer same spodenki? pod kombinezon jakos mi wygodniej rajstopy i już. w domu tez malej jakos w tych rajstopkach chyba wygodniej.
kilka razy założyliśmy już zimowy kombinezon, za każdym razem właśnie na rajstopki. Ogólnie lubimy rajstopki,w domu często w nichjest. może są mało męskie ale mały wygląda w nich uroczo. I wygodnie mu
Nasz chłopak w rajtuzach

Cytat:
Napisane przez ankaaa206 Pokaż wiadomość
przyszłam sie pochwalić -mamy 1 ząbka u Was tez jest taka tradycja że jeśli mama znajdzie 1 ząbka to dostaje sukienkę od taty?
super
bardzo fajna tradycja. Nie słyszałam, ale już przeczytałam o tym zwyczaju Mężowi

Cytat:
Napisane przez maluska88 Pokaż wiadomość
Widzę ząbki wszystkim wychodzą a Emil dalej szczerbaty i nic sie nie zapowiada
u nas też jeszcze żadnego nie widać. Ja tam się nie przejmuję, będzie miał zdrowsze ząbki
__________________
Nasze Szczęście





lonely_lady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-29, 15:26   #3015
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Mamy wizaż czytają, a dzieci z łóżeczek spadają - mamusie maj-czerwiec 2013

Cytat:
Napisane przez humpback Pokaż wiadomość
też mamy żółtą kaczuszkę z kaczątkami. ale że młody jeszcze nie kumaty, to póki co mąż mi je wrzuca do wanny i okazało się że jedno kaczątko ma skłonności samobójcze i pływa głowa w dół bo jakaś dziurka się mu zrobiła

aaa i mamy jeszcze książeczkę kąpielową z wielorybem, która jak każda inna zabawka służy do memłania i ciamkania póki co
prawdziwa kaczka dziwaczka munchkin ma fajne kąpielowe gadzety
http://allegro.pl/munchkin-zabawka-p...731451942.html
http://allegro.pl/munchkin-zabawka-d...732675640.html
http://allegro.pl/munchkin-swiecaca-...738407240.html
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-29, 15:31   #3016
Ashyshqa
Zakorzenienie
 
Avatar Ashyshqa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 643
Dot.: Mamy wizaż czytają, a dzieci z łóżeczek spadają - mamusie maj-czerwiec 2013

Cześć

Po raz pierwszy od wieków Sofia nie mogła spać w nocy... Zazwyczaj budzi się to fakt, ale przy piersi odpływa. A teraz do problemów z wieczornym usypianiem doszło spanie po pobudkach na cyca... Nie spałyśmy od 2.30 do 5. Dziś jest w związku z tym dzień marudy jeszcze bardziej niż ostatnimi czasy. Teraz na szczęście zasnęła już jakiś czas temu i udało mi się zrobić i zjeść obiad i nawet bagietki wstawić do piekarnika

Modro - wierzę Ci Ale jak widać jesteś w mniejszości i większość mam korzysta z kompa/komórki przy dzieciach

Sharp super, że Twój TŻ pracuje w takich a nie innych godzinach Marzenie!

Atena: dla Natalki za masę umiejętności i pokonianie wrednego skoka. Oby szybko u Was znów nie zawitał.

Magiusa - żyrafka jest piękna! Twórz, twórz bo super Ci to wychodzi. Kto wie, może dzięki temu nie odczujesz za bardzo, że za chwilę pensja zmaleje o 40%

A właśnie. Mam pytanie do mam, które rodziły w maju i wynagrodzenie dostają w przelewach od pracodawcy (choć nie wiem czy to ma znaczenie czy z ZUSu czy od pracodawcy... ) Wczoraj otrzymałam wypłatę za listopad i była niższa, ale tylko o jakieś 200zł... Na szczęście 40% mojej pensji to ciut więcej niż 200zł i zastanawiam się o co kaman. Urodziłam 7 maja więc za jeden tydzień z miesiąca powinnam dostać 100%, a za reszte 60% przynajmniej tak mi się wydaje. Nie płaczę oczywiście Być może wyrównają w przyszłym miesiącu i nie dostanę nic
Ashyshqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-29, 15:36   #3017
pawie_oczko
Wtajemniczenie
 
Avatar pawie_oczko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 712
Dot.: Mamy wizaż czytają, a dzieci z łóżeczek spadają - mamusie maj-czerwiec 2013

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
tak kupiłam ten w kropki. http://allegro.pl/show_item.php?item=3718484409 wzor 1w, choć po zakupie zastanawiałam się czy nie zmienić na 4w wydaje mi się, ze najbardziej pasuje do naszego wozka. zobaczymy jak dojdzie. licze na to, ze będzie na te i nastepna zime.

z kula to ja mam dylemat - Happy mi w glowie namieszala obiecywałam sobie już dawno, ze nie będziemy kupować grających, mrugających, plastikowych zabawek... Nela i tak dostanie ich mnosto po chlopakach. z drugiej strony ja bedac dzieckiem marzyłam o kolejnych klockach lego, wiec pewnie duplo mloda dostanie :P ciezka sprawa, bo kula wydaje mi się fajna zabawka "na już". Nelcia 90 % swojego zabawowego czasu spedza na brzuszku, wiec może gonitwa za kula bylaby dla niej fajna. ciężko cos kupic polrocznemu dziecku, tak żeby zabawka była na teraz tym bardziej jeśli już ma cale stado szelszczacych grzechoczacych i roznofakturowych zabawek.
mój tz to się chwyta za glowe, bo najpierw oznajmiam, ze Nela chce to i to a za 3 dni pytam co my jej kupimy pod choinke... nie może za mna nadazyc, a ja non stop zmieniam zdanie.
aaa i znow przypomniałam sobie, ze chciałam lale od maliny z pakamery...
http://img.pakamera.pl/i1/1/539/inne...6759069539.img
http://www.pakamera.pl/uplimg_add/i1/1/509/inne-12080462_8469043509.img
http://img.pakamera.pl/i1/1/806/inne...9511178806.img
http://img.pakamera.pl/i1/1/741/inne...4685588741.img
http://img.pakamera.pl/i1/1/346/inne...7780268346.img
http://img.pakamera.pl/i1/1/270/inne...2052437270.img

(choć tu z kolei tz kaze mi zebrac dupcie i sama się wysilić )
chyba jeszcze musze to przemyslec...może Happy cos podpowie skoro zbila mnie z tropu ale jeśli wybralibyśmy jednak kule to chyba Kubusiowa
Ja wlasnie chyba klikne ten 4w, czekam na Tz bo nie moge sie zdecydowac albo ten albo ten womar od Mysi

Co do kuli, to ja czekam na mikolajki, mloda ma obiecany od szwagierki pchacz, my jej kupujemy zyrafke i klocki miekkie, pewnie dostanie tez cos od chrzestnych i dziadkow, wiec jesli spytaja to moze wlasnie kule im podsune

A lalki piekne ile kosztuja? Ty masz zakaz kupowania, masz maszyne, umiesz szyc, do roboty my jestesmy teraz biedni i oszczedzamy na czym sie da, wiec sama uszyje albo kupie od Ciebie heeh
__________________
N.
pawie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-29, 15:38   #3018
banka26
Zakorzenienie
 
Avatar banka26
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 218
Dot.: Mamy wizaż czytają, a dzieci z łóżeczek spadają - mamusie maj-czerwiec 2013

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
śliczna zabawka!!!

korzystaj ile możesz ale zdrowiej

a mi też leciało


Bartuś pełza!! ale super przy tym wygląda

---------- Dopisano o 14:55 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------

właśnie się nimi bawi, lubi je zjadać

też mamy kaczuchę do kąpieli, Bart ją uwielbia


chociażby do lekarza jak M. w pracy
Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
w pierwszy tez była lyzeczka, nie?

aaa wlasnie, czy ktoras odebrala prezent w rossmanie (body 74) i chciałaby go sprzedać, bo rozm. nie pasuje itd.?
Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
Cześć

Po raz pierwszy od wieków Sofia nie mogła spać w nocy... Zazwyczaj budzi się to fakt, ale przy piersi odpływa. A teraz do problemów z wieczornym usypianiem doszło spanie po pobudkach na cyca... Nie spałyśmy od 2.30 do 5. Dziś jest w związku z tym dzień marudy jeszcze bardziej niż ostatnimi czasy. Teraz na szczęście zasnęła już jakiś czas temu i udało mi się zrobić i zjeść obiad i nawet bagietki wstawić do piekarnika

Modro - wierzę Ci Ale jak widać jesteś w mniejszości i większość mam korzysta z kompa/komórki przy dzieciach

Sharp super, że Twój TŻ pracuje w takich a nie innych godzinach Marzenie!

Atena: dla Natalki za masę umiejętności i pokonianie wrednego skoka. Oby szybko u Was znów nie zawitał.

Magiusa - żyrafka jest piękna! Twórz, twórz bo super Ci to wychodzi. Kto wie, może dzięki temu nie odczujesz za bardzo, że za chwilę pensja zmaleje o 40%

A właśnie. Mam pytanie do mam, które rodziły w maju i wynagrodzenie dostają w przelewach od pracodawcy (choć nie wiem czy to ma znaczenie czy z ZUSu czy od pracodawcy... ) Wczoraj otrzymałam wypłatę za listopad i była niższa, ale tylko o jakieś 200zł... Na szczęście 40% mojej pensji to ciut więcej niż 200zł i zastanawiam się o co kaman. Urodziłam 7 maja więc za jeden tydzień z miesiąca powinnam dostać 100%, a za reszte 60% przynajmniej tak mi się wydaje. Nie płaczę oczywiście Być może wyrównają w przyszłym miesiącu i nie dostanę nic
ja rodzilam 3 kwietnia i w listopadzie jeszcze mialam normalna pensje a teraz w grudniu bede miala 60 pocent
__________________
testowanie było 4x II słabe kreseczki Michaś
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64773.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64774.png
banka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-29, 15:40   #3019
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Mamy wizaż czytają, a dzieci z łóżeczek spadają - mamusie maj-czerwiec 2013

Cytat:
Napisane przez Kinga_20 Pokaż wiadomość
Hejka

Wpadłam napisać, że u nas ok, ale teraz kompletnie prawie, że nie mam czasu, bo Lili zaczęła raczkować na całego i coraz sprawniej sobie radzi. W środę była szczepionka i ważonko, wyszło 7250g i że ma niby 64 cm, aczkolwiek my ją mierzyliśmy i wg nas ma 68 i to by się zgadzało, bo większość ubranek 68 zaczyna trafiać do pudła, a w ruch idą 74.
ooo wazy tyle co Nela
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-29, 15:40   #3020
pawie_oczko
Wtajemniczenie
 
Avatar pawie_oczko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 712
Dot.: Mamy wizaż czytają, a dzieci z łóżeczek spadają - mamusie maj-czerwiec 2013

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
teraz niech się dzieli swoja lista prezentowa Nela tez wsunela kaszke i mialysmy isc na spacer...no to spi już godzine chyba uznala, ze matce należy się leniwe przedpołudnie.

---------- Dopisano o 12:04 ---------- Poprzedni post napisano o 11:50 ----------



my tez nadal w gondoli i licze na to, ze jeszcze trochę pojeździmy wczoraj moja mama probowala Nelcie mierzyc: pierwsza proba 76 (niemożliwe!), no to druga 68 i trzecia (bo się babci przypomniało, ze kiedyś niemowlęta mierzono na boku) 80cm także Nela ma 68-80cm wzrostu w sumie gondola ma 88cm...wiec jeździmy jak długo się da!
aaa i chwale się jednym z prezentow mikołajkowych http://www.krainaekozabawek.pl/170-m...k-ebulobo.html plus lyzeczka wlasnie doszly. miska super, malutka, ale gleboka, wiec żeby odkryc wilka mlodabedzie się musiala postarać :P
Zazdroszcze Ci tych keniwych popoludni :ziew:
Moja zaraz konczy druga drzemke
Swietna miska wez przekaz Twojemu tz, ze mu wspolczuje, ze ciagle wyszukujesz takie cuda
__________________
N.
pawie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-29, 15:46   #3021
pawie_oczko
Wtajemniczenie
 
Avatar pawie_oczko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 712
Dot.: Mamy wizaż czytają, a dzieci z łóżeczek spadają - mamusie maj-czerwiec 2013

Cytat:
Napisane przez karota11 Pokaż wiadomość
za alko hehe jaki przekupny
Ale fajnie , jak jest przeprowadzka, to wszytsko na nowo sie ukąłda, czyści, ma swoje plusy



kwiaty na poddaszu oglądałam film

ale fajnie sciagasz tak szybko, ja to bym chyba z godzinę siedziała ;/



ogromniastą macie gondolkę


chyba? hule kule
tablet z nazwami zwierząt
nocnik fisher
Podejrzewam, ze oni tam delikatnie melanzuja, ale nam to na reke,kupic raz na kilka dni flache wodki a oni popilnuja i posprzataja

Kurcze, nie zawsze mi sie udaje taka ilosc w takim czasie malam ze 2 dni, ze w ciagu godz. To z 40ml tylko i jeszcze wylalam troche no ale przewaznie 70-80 ml szybko z godz. Po przebudzeniu
__________________
N.
pawie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-29, 15:51   #3022
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Mamy wizaż czytają, a dzieci z łóżeczek spadają - mamusie maj-czerwiec 2013

Cytat:
Napisane przez karolina2121 Pokaż wiadomość
super ta miseczka


ja już kupiłam książki Miasteczko Mamoko, Kupa, Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham, Balsam dla duszy dziecka, A gdzie tytuł i Naciśnij mnie rodzinie też powiedziałam, że dla Antka chce książki
do tego kupię mu jeszcze pewnie te klocki drewniane z Biedry i krzesełko chicco polly z czerwonym kapturkiem


widziałyście https://www.youtube.com/watch?v=SPBQII5c9fw ?
niezle zamówienie chyba tez musze jeszcze zerknąć na książki hehe.

a film niezły - kolejny z cyklu zagramy na emocjach i może dotrze! oby...

---------- Dopisano o 16:51 ---------- Poprzedni post napisano o 16:49 ----------

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
Bartuś pełza!! ale super przy tym wygląda

super!
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-29, 15:53   #3023
Veronic
Wtajemniczenie
 
Avatar Veronic
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ciechocinek
Wiadomości: 2 398
Dot.: Mamy wizaż czytają, a dzieci z łóżeczek spadają - mamusie maj-czerwiec 2013

W. śpi w łóżeczku turystycznym, usypiał w płaczu ,ale grunt ,ze teraz śpi, zajęło mu to krócej niż w normalnym łożeczku

dzisiaj bawiłam się z nim w łódź na morzu, bujałam i jeżdziłam łózeczkiem po mieszkaniu,a on leżał sobie na brzuszku i się cieszył


jenny- hmm prezenty? wychodzę z założenia, że W. wiele nie potrzeba bo taka jest prawda

na mikołajki u nas zawsze są jakieś słodkości wkładane w buty (czyste!) ,więc my z tż kupimy sobie jakieś czekolady,a Wojtuś dostanie słoiczek

a na święta od nas niewiele bo ksiązeczkę i piramidkę z kółeczkami FP myślę,ze mu to wystarczy <jeszcze laczki chyba dostanie>a niech ma!

moi rodzice i moja siostra (chrzestnej) mają już jakieś prezenty (ale nie wiem jakie)

a teściowie i brat tża (chrzestny) kompletnie o nic się nie pytają, co potrzebujemy , zresztą oni niczym się nie interesująitp, więc nie wiem czy cokolwiek kupią

to tyle

justi- brawa dla Barta za pełzanie


muszę lecieć,bo Wojtek już buczy...
Veronic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-29, 15:57   #3024
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Mamy wizaż czytają, a dzieci z łóżeczek spadają - mamusie maj-czerwiec 2013

Cytat:
Napisane przez Magiusa Pokaż wiadomość
Nie tzn. wpisałam sobie w google w grafice np : "kot z filcu", " słoń z filcu" i jak mi się jakiś spodobał to po prostu robiłam coś +/- w swój deseń tzn. na razie tylko kota, ale zamierzam zrobić słonia, sowe,autko i żyrafę i włożyć do środka jakieś pudełko a w nim ryż by wydawało dźwięk albo uszy lub stopy jakąś reklamówkę by szeleściło.
A największy challenge to mi mój TŻ zrobił bo stwierdził, że autko mam spróbować zeobić w 3d tzn. by nie było takie na płasko zszyte tylko normalnie szerokie Będę próbowała. Dziś dokupiłam więcej kolorów filcu , więcej różnych wstążeczek i pewno mam zajęcie na miesiąc
alez się wkrecilas super czekam na auto!

---------- Dopisano o 16:57 ---------- Poprzedni post napisano o 16:54 ----------

Cytat:
Napisane przez lonely_lady Pokaż wiadomość
ciekawa jestem czy to na marchewkę..
oby nie..
na razie czekam, jak zejdzie to spróbuję jeszcze raz. Wczoraj już prawie widać nie było, ale jeszcze ma te policzki zarumienione. Prawy dużo bardziej
a może to po spacerze? temp. wiatr itd.


Cytat:
Napisane przez lonely_lady Pokaż wiadomość
kilka razy założyliśmy już zimowy kombinezon, za każdym razem właśnie na rajstopki. Ogólnie lubimy rajstopki,w domu często w nichjest. może są mało męskie ale mały wygląda w nich uroczo. I wygodnie mu
Nasz chłopak w rajtuzach
http://vikisiezna.blogspot.com/2013/...rajtuzach.html tak w temacie
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-29, 16:04   #3025
karbie1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 116
Dot.: Mamy wizaż czytają, a dzieci z łóżeczek spadają - mamusie maj-czerwiec 2013

Cytat:
Napisane przez Magiusa Pokaż wiadomość
Nie tzn. wpisałam sobie w google w grafice np : "kot z filcu", " słoń z filcu" i jak mi się jakiś spodobał to po prostu robiłam coś +/- w swój deseń tzn. na razie tylko kota, ale zamierzam zrobić słonia, sowe,autko i żyrafę i włożyć do środka jakieś pudełko a w nim ryż by wydawało dźwięk albo uszy lub stopy jakąś reklamówkę by szeleściło.
A największy challenge to mi mój TŻ zrobił bo stwierdził, że autko mam spróbować zeobić w 3d tzn. by nie było takie na płasko zszyte tylko normalnie szerokie Będę próbowała. Dziś dokupiłam więcej kolorów filcu , więcej różnych wstążeczek i pewno mam zajęcie na miesiąc
zainspirowałaś mnie tą zabawką klask i:
już szukałam w gogle co można zrobić i żyrafka mi wpadła w oko
a gdzie taki filc się kupuje ?
w pasmanterii ?
karbie1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-29, 16:04   #3026
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Mamy wizaż czytają, a dzieci z łóżeczek spadają - mamusie maj-czerwiec 2013

Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
A właśnie. Mam pytanie do mam, które rodziły w maju i wynagrodzenie dostają w przelewach od pracodawcy (choć nie wiem czy to ma znaczenie czy z ZUSu czy od pracodawcy... ) Wczoraj otrzymałam wypłatę za listopad i była niższa, ale tylko o jakieś 200zł... Na szczęście 40% mojej pensji to ciut więcej niż 200zł i zastanawiam się o co kaman. Urodziłam 7 maja więc za jeden tydzień z miesiąca powinnam dostać 100%, a za reszte 60% przynajmniej tak mi się wydaje. Nie płaczę oczywiście Być może wyrównają w przyszłym miesiącu i nie dostanę nic
wczoraj znajoma o to pytala, bo w pue mam fajnie rozpisane te ich wyplaty ja mam tak:
od 1-5 listopada 100% od 6-19 tez 100% i od 20-30 już 60% (rodziłam 22go). policz sobie tygodnie.
do 20 listopada mam 26 tygodni (100%), a później już 60. u Ciebie pewnie jest podobnie.
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-29, 16:11   #3027
vvgh
Wtajemniczenie
 
Avatar vvgh
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2 291
Dot.: Mamy wizaż czytają, a dzieci z łóżeczek spadają - mamusie maj-czerwiec 2013

Cytat:
Napisane przez JennyAniolek Pokaż wiadomość
---
Pewnie temat już był wałkowany, ale napiszcie jeszcze raz () co Wasze maluchy dostaną na Mikołaja/Święta ?? Potrzebuję inspiracji (gdyby tak teściowie podpytywali ) bo nie chcę żeby W. dostał coś co nam się nie przyda
Ja już mam:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60061967/

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80163229/

i od rodziców:

http://www.smyk.com/smiki-klocki-sof...y-dla-dzieci-p

---------- Dopisano o 17:09 ---------- Poprzedni post napisano o 17:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Magiusa Pokaż wiadomość
Przypominam dziś ostatni dzień, a później niech głosuje kto pamięta
https://www.bebiklub.pl/konkurs/nasz...ia/porada/1253

W każdym razie póki co Diabli na 1szym miejscu. I jeśli ten konkurs nie potrwa za długo ( ile trwa?) to niekapek będzie Twój Diabli.

Będziecie ze mnie dumne, ja matka- zakupocholiczka zrobiłam wczoraj, a nie kupiłam mojemu dziecku zabawkę. Jest dwustronna i tak wiem, że to nie szczyt profesjonalizmu, ale ja jestem dumna Oto ona
Załącznik 5493878

Załącznik 5493880


piekne
Jakie ładne

Tak się wciągnęłam, że w planach mam kolejne- sowę, żyrafę, samochodzik, tyle, że planuje już w nich zamiesczać jakieś dodatki np. coś szeleszczącego, grzechoczącego etc

A i chyba nam się wyregulowały kupy, od jakiegoś czasu są codziennie lub co 2 dni. Tak więc małe gówno, a mnie cieszy
piękne

---------- Dopisano o 17:11 ---------- Poprzedni post napisano o 17:09 ----------

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość

aaa i znow przypomniałam sobie, ze chciałam lale od maliny z pakamery...
http://img.pakamera.pl/i1/1/539/inne...6759069539.img
http://www.pakamera.pl/uplimg_add/i1/1/509/inne-12080462_8469043509.img
http://img.pakamera.pl/i1/1/806/inne...9511178806.img
http://img.pakamera.pl/i1/1/741/inne...4685588741.img
http://img.pakamera.pl/i1/1/346/inne...7780268346.img
http://img.pakamera.pl/i1/1/270/inne...2052437270.img

(choć tu z kolei tz kaze mi zebrac dupcie i sama się wysilić )
chyba jeszcze musze to przemyslec...może Happy cos podpowie skoro zbila mnie z tropu ale jeśli wybralibyśmy jednak kule to chyba Kubusiowa
Boooooooskie te lalki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!
__________________
"Je suis Saint Esprit
Je suis sain d'esprit."
vvgh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-29, 16:13   #3028
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Mamy wizaż czytają, a dzieci z łóżeczek spadają - mamusie maj-czerwiec 2013

Cytat:
Napisane przez pawie_oczko Pokaż wiadomość
Ja wlasnie chyba klikne ten 4w, czekam na Tz bo nie moge sie zdecydowac albo ten albo ten womar od Mysi
ciekawa jestem co wybierze bo mój średnio chciał się angazowac.

Cytat:
Napisane przez pawie_oczko Pokaż wiadomość
Co do kuli, to ja czekam na mikolajki, mloda ma obiecany od szwagierki pchacz, my jej kupujemy zyrafke i klocki miekkie, pewnie dostanie tez cos od chrzestnych i dziadkow, wiec jesli spytaja to moze wlasnie kule im podsune
my uznaliśmy, ze mikołajkowe prezenty maja być "praktyczne", a pod choinke od aniołka będą zabawki. także ewentualna kula 24go hehe.

Cytat:
Napisane przez pawie_oczko Pokaż wiadomość
A lalki piekne ile kosztuja? Ty masz zakaz kupowania, masz maszyne, umiesz szyc, do roboty my jestesmy teraz biedni i oszczedzamy na czym sie da, wiec sama uszyje albo kupie od Ciebie heeh
na te lalki to ja już od dawna choruje te, które maja 35cm kosztują ok. 80zl - zależy jakie ubranko itd. także tyle co hula...
do roboty to ja się musze w końcu wziąć, bo już wszystkie blizny wygojone! ale az takiej prezycji (szydelko itd.) nie mam. chociaż najbardziej krzywy mis, ale zrobiony własnoręcznie cieszy zupełnie inaczej niż kupiony.

---------- Dopisano o 17:13 ---------- Poprzedni post napisano o 17:12 ----------

Cytat:
Napisane przez pawie_oczko Pokaż wiadomość
Zazdroszcze Ci tych keniwych popoludni :ziew:
Moja zaraz konczy druga drzemke
Swietna miska wez przekaz Twojemu tz, ze mu wspolczuje, ze ciagle wyszukujesz takie cuda
lepiej nie.
Nela wstala, pobrykala pol godziny i znow spi wśród zabawek...ide ja polozyc. co za spioch! a miała jesc deser :P
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-29, 16:17   #3029
justyna_g4
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_g4
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4 544
Dot.: Mamy wizaż czytają, a dzieci z łóżeczek spadają - mamusie maj-czerwiec 2013

Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
Cześć

Po raz pierwszy od wieków Sofia nie mogła spać w nocy... Zazwyczaj budzi się to fakt, ale przy piersi odpływa. A teraz do problemów z wieczornym usypianiem doszło spanie po pobudkach na cyca... Nie spałyśmy od 2.30 do 5. Dziś jest w związku z tym dzień marudy jeszcze bardziej niż ostatnimi czasy. Teraz na szczęście zasnęła już jakiś czas temu i udało mi się zrobić i zjeść obiad i nawet bagietki wstawić do piekarnika

Modro - wierzę Ci Ale jak widać jesteś w mniejszości i większość mam korzysta z kompa/komórki przy dzieciach

Sharp super, że Twój TŻ pracuje w takich a nie innych godzinach Marzenie!

Atena: dla Natalki za masę umiejętności i pokonianie wrednego skoka. Oby szybko u Was znów nie zawitał.

Magiusa - żyrafka jest piękna! Twórz, twórz bo super Ci to wychodzi. Kto wie, może dzięki temu nie odczujesz za bardzo, że za chwilę pensja zmaleje o 40%

A właśnie. Mam pytanie do mam, które rodziły w maju i wynagrodzenie dostają w przelewach od pracodawcy (choć nie wiem czy to ma znaczenie czy z ZUSu czy od pracodawcy... ) Wczoraj otrzymałam wypłatę za listopad i była niższa, ale tylko o jakieś 200zł... Na szczęście 40% mojej pensji to ciut więcej niż 200zł i zastanawiam się o co kaman. Urodziłam 7 maja więc za jeden tydzień z miesiąca powinnam dostać 100%, a za reszte 60% przynajmniej tak mi się wydaje. Nie płaczę oczywiście Być może wyrównają w przyszłym miesiącu i nie dostanę nic
JA rodziłam w czerwcu i też dostałam mniej. Tyle samo co we wrześniu ale to chyba zalezy od tego ile jest dni roboczych w miesiącu a w listopadzie mieliśmy chyba 19.

---------- Dopisano o 17:17 ---------- Poprzedni post napisano o 17:15 ----------

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
wczoraj znajoma o to pytala, bo w pue mam fajnie rozpisane te ich wyplaty ja mam tak:
od 1-5 listopada 100% od 6-19 tez 100% i od 20-30 już 60% (rodziłam 22go). policz sobie tygodnie.
do 20 listopada mam 26 tygodni (100%), a później już 60. u Ciebie pewnie jest podobnie.
A ja rodziłam 7 czerwca i też mam mniej. A dopiero w grudniu bede dostawała 60%. Ja nie mam pue bo nie miałam ochoty na wizytę w zusie.
__________________
Razem od 12. VII. 2009
Zaręczyny 25. II. 2011
Ślub 27. X. 2012


Laura

http://lb1f.lilypie.com/YodDp2.png
justyna_g4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-29, 16:18   #3030
karbie1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 116
Dot.: Mamy wizaż czytają, a dzieci z łóżeczek spadają - mamusie maj-czerwiec 2013

Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
Cześć

A właśnie. Mam pytanie do mam, które rodziły w maju i wynagrodzenie dostają w przelewach od pracodawcy (choć nie wiem czy to ma znaczenie czy z ZUSu czy od pracodawcy... ) Wczoraj otrzymałam wypłatę za listopad i była niższa, ale tylko o jakieś 200zł... Na szczęście 40% mojej pensji to ciut więcej niż 200zł i zastanawiam się o co kaman. Urodziłam 7 maja więc za jeden tydzień z miesiąca powinnam dostać 100%, a za reszte 60% przynajmniej tak mi się wydaje. Nie płaczę oczywiście Być może wyrównają w przyszłym miesiącu i nie dostanę nic
ja rodziłam 5 maja, ale mam zupełnie inna sytuację ( pożalę się)
we wrześniu dostałam pomniejszoną wypłatę więc myślałam, że ZUS przesłał mi już te 60%
w październiku kasy nie dostałam w ogóle, myślałam, że mają jakieś zamieszanie i nie dzwoniłam, bo i tak z tych pieniędzy nie korzystam. ale teraz w listopadzie też nic nie dostałam.
dzwonię więc do ZUS i mówię, że od 2 miesięcy nie dostałam kasy, a te 60% miałam już we wrześniu wyliczone.
a pani na to:
że we wrześniu dostałam wyrównanie, bo oni mają informację, że korzystam tylko z PODSTAWOWEGO URLOPU MACIERZYŃSKIEGO - szlak mnie trafił bo podanie o przedłużenie do roku składałam w terminie u pracodawcy- pytam co mam zrobić i czy dostanę te zaległe pieniądze. jeśli pracodawca prześle im informację, to POWINNAM dostać.
miała któraś z was podobną sytuację?
bo mnie krew zalewa, dzisiaj dzwoniłam do ZUS ale jeszcze poczty nie otrzymali
karbie1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:40.