Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;)))) - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-04-26, 17:00   #871
KaSiaEG
Raczkowanie
 
Avatar KaSiaEG
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 382
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

a co do tego testu czy będzie chłopiec czy dziewczynka na około 70%wyszło ze dziewczynka i w sumie od początku cały czas sama mam przeczucie , że to będzie dziewczynka może sie sprawdzi, zobaczymy.
pozdrawiam, miłego wieczoru mamusie
__________________
GŁOSIKI NA KACPERKA :

http://www.bebiko.com.pl/#/galeria/9...b609505b1af6d9
KaSiaEG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-26, 20:23   #872
asiapl2
Przyczajenie
 
Avatar asiapl2
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 2
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Cześć dziewczyny! Strasznie dawno tu nie zaglądałam ale myślę, że już jedną nogą mogę do was dołączyć, bo w czwartek robiłam test i były DWIE KRECHY , w piątek powtórzyłam i znowu DWIE KRECHY szok. Zamurowało mnie bo staramy się o maleństwo jakoś od lipca, z małą przerwą. W poniedziałek idę zrobić betę, a we wtorek mam nadzieje, że moja gin potwierdzi ciążę, bo powiem wam, że jakoś jeszcze nie dowierzam, musi mną ktoś chyba potrząsnąć porządnie .

Trzymajcie kciuki
asiapl2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-27, 08:06   #873
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Cytat:
Napisane przez asiapl2 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Strasznie dawno tu nie zaglądałam ale myślę, że już jedną nogą mogę do was dołączyć, bo w czwartek robiłam test i były DWIE KRECHY , w piątek powtórzyłam i znowu DWIE KRECHY szok. Zamurowało mnie bo staramy się o maleństwo jakoś od lipca, z małą przerwą. W poniedziałek idę zrobić betę, a we wtorek mam nadzieje, że moja gin potwierdzi ciążę, bo powiem wam, że jakoś jeszcze nie dowierzam, musi mną ktoś chyba potrząsnąć porządnie .

Trzymajcie kciuki
witamy i gratulujemy

po wizycie u gina chetnie wciagniemy na liste oczekujących...

witam prawie ze letnio wszystkie mamusie i dzis chyba obowiązkowy spacer nas czeka bo szkoda pogoder przegapić
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-27, 09:01   #874
lagowianka
Zakorzenienie
 
Avatar lagowianka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 12 439
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość
na nim jest napisane ze od 4 mca ale nie ma nic o kończynach czy dziecku w ogole..

porostu tak pisza bo wczesniej raczej brzuch nie rosnie i nie ma potrzeby.. a poza tym nie jest wskazane masowanie brzucha we wczesnej ciązy.. a to jest krem do masażu..

ja uzywam od poczatku (ale nie codziennie) tego kremu i jak naraziejest oki i ze mna i z dzidzia.. moje kolezanki tez wszystkie stosowaly fissan od poczatku ciązy i dzidzie sa zdrowiutkie.. (te juz urodzone)

lagowianka nie ma sensu straszyc dziewczyn i wprowadzać schiz i wyrzutów sumienia..
nie chcę nikogo straszyć ani schizować, przeczytałam o tym w czasopiśmie, które dostałam od ginekologa, więc dzielę się tą wiedzą

Ginekolog mówil mi jeszcze zeby całkowicie zrezygnować z kawy, bo nawet niewielkie ilości mogą prowadzić do poronienia. To są wyniki nowych badań - w pierwszej ciąży nie zabraniał mi pić kawy.
lagowianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-27, 09:09   #875
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

lagowianka jest wielu lekarzy i tyle samo teorii, czy nowych badań.. tak samo jak kazda z nas jest inna i każda ciąża inna..(jednej cos moze zaszkodzic a drugiej to samo pomóc)

ja bylam u 2 ginow (i awaryjnie u 3) i zaden mi niczego nie zabranial... mowia ze ciaza to nie choroba i nie trzeba sobie niczego odmawiac (oprocz alkoholu i papierosów ktore sa zbronione ale to logiczne) tylko zachowac zdrowy rozsądek..


kazda z nas przede wszystkim powinna sluchac sie swojego lekarza bo on nas i ciąże zna najlepiej i słuchać siebie... moj organizm sam odrzuca to co dla niego nie dobre.. na sery pleniowe, surowe mięso itp nie moge nawet patrzeć, za to pochlaniam tony owoców i warzyw
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-27, 09:51   #876
niobe7
Zadomowienie
 
Avatar niobe7
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 517
Send a message via Skype™ to niobe7
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Witajcie w ten piekny poźny poranek
Spacer dzis obowiazkowy, pogoda w koncu nas wynagradza za te zimne dni
Az chce mi sie sprzatac w domu jak jest tak ładnie na dworzu i dlatego wczoraj wszytsko powymywalam Na powrót TZ, bo przez ostatnie 2 tygodnie musialam radzic sobie sama.

asiapl2 - gratuluje
niobe7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-27, 10:27   #877
KaSiaEG
Raczkowanie
 
Avatar KaSiaEG
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 382
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Cytat:
Napisane przez asiapl2 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Strasznie dawno tu nie zaglądałam ale myślę, że już jedną nogą mogę do was dołączyć, bo w czwartek robiłam test i były DWIE KRECHY , w piątek powtórzyłam i znowu DWIE KRECHY szok. Zamurowało mnie bo staramy się o maleństwo jakoś od lipca, z małą przerwą. W poniedziałek idę zrobić betę, a we wtorek mam nadzieje, że moja gin potwierdzi ciążę, bo powiem wam, że jakoś jeszcze nie dowierzam, musi mną ktoś chyba potrząsnąć porządnie .

Trzymajcie kciuki

GRATULACJE i witamy


ja od piątku byłam nastawiona na niedzielnego grilla za miastem a tu niestety muszę poczekać do czwartku 1maja bo mój TZ musiał iść w niedziele do pracy. no i do wieczora znowu sama jak ja tego nielubię, wiec co do spaceru to pozostaje mi tylko spacer z pieskiem do parku ewentualnie odpoczywanie na tarasie.

a co do kawy ja na początku ciąży piłam ją, zanim jeszcze sie o ciąży dowiedziałam, potem od razu odstawiłam i juz niepije ale od wczoraj taka za mna chodzi ochota na kawke, że kupiłam sobie rozpuszczalna i właśnie sobie zaparzyłam słabiutką i będę powoli piła, w końcu w herbacie normalnej też jest kofeina w małej ilości, czy teina niepamiętam dokładnie, a herbate pije z 4 razy dziennie i nic maleństwu niejest lekarka mi nie zabroniła , jak ja pytałam czego lepiej nie jeść czy nie pić na wizycie.

Zresztą jestem tego samego zdania co Scorpionec, ze nie trzeba sobie nieczego odmawiac w ramach zdrowego rozsądku oczywiście, oraz zaleceń własnego lekarza prowadzącego.

miłego dnia mamusie , u mnie tez pieknie świeci słoneczko dzisiaj, później jeszcze pewnie zajrze na forum
pozdrawiam
__________________
GŁOSIKI NA KACPERKA :

http://www.bebiko.com.pl/#/galeria/9...b609505b1af6d9
KaSiaEG jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-27, 10:27   #878
siobhan1
Zadomowienie
 
Avatar siobhan1
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 1 103
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Laseczki, czy w ciąży można stosować 1 raz w tyg paste z fluorem na wzmocnienie szkliwa, czy mam sobie podarować? Mam wrażenie, że zrobiła mi się mała dziurka i chciałabym spróbować ją zmineralizować (szkliwo) ale nie wiem czy powinnam tego używać. Mam troszke osłabione zęby po aparacie orto, więc mam nadzieję, że się to bardziej nie rozwinie.

A
siobhan1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-27, 11:17   #879
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

ja tez pije slabą rozpuszczalna kawe z duza ilością mleka...


siobhan1 ja mam taki zel elmex do fluoryzacji ale odkąd jestem w ciazy go nie uzywam, ostanio zapomnialam zapytac lekarza czy moge

chyba powinnas zasięgnąć porady lekarza w sprawie tej pasty jakbys sie cczegos dowiedziala to daj znac chetnie sie dowiem co i jak
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-27, 16:00   #880
poisone
Rozeznanie
 
Avatar poisone
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 730
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Cytat:
Napisane przez siobhan1 Pokaż wiadomość
Laseczki, czy w ciąży można stosować 1 raz w tyg paste z fluorem na wzmocnienie szkliwa, czy mam sobie podarować? Mam wrażenie, że zrobiła mi się mała dziurka i chciałabym spróbować ją zmineralizować (szkliwo) ale nie wiem czy powinnam tego używać. Mam troszke osłabione zęby po aparacie orto, więc mam nadzieję, że się to bardziej nie rozwinie.

A
A co? Nie wolno pasty z flruorem? Napiszcie coś wiecej
poisone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-27, 16:41   #881
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Cytat:
Napisane przez poisone Pokaż wiadomość
A co? Nie wolno pasty z flruorem? Napiszcie coś wiecej
w obecnych czasach wiekszosc past ma fluor.. chodzi o te duze stezenia jak przy fluoryzacji
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-27, 16:57   #882
anikarenina
Przyczajenie
 
Avatar anikarenina
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 22
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Cześć Dziewczyny,

Dawno się nie odzywałam, ale poczytuję Was codziennie.

W piątek byłam na USG i nie stwierdzono na tym etapie ciązy wad genetycznych.
Malenstwo ma już 5 cm.
Co do kawy, to mi lekarz powiedział, że i z umiarem, ale i tak jest ona zdrowsza od herbaty, wiec...

Ale wiecie co mnie dziwi, mimo, że nie mam zagrożonej ciąży lekarz nie pozwolił mi chodzić na gimnastykę ciążową, powiedział, że lepiej pójść na spacer czy też pospać się niż męczyć niepotrzebnymi ćwiczeniami. Jestem załamana, myślałam, że chociaż trochę się poruszam i będę w lepszej kondycji i nie będę tak tyć.
Nic z tego nie rozumiem.
anikarenina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-27, 17:02   #883
siobhan1
Zadomowienie
 
Avatar siobhan1
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 1 103
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Do lekarza wybieram się dopiero 12/05,ale oto co znalazłam:

"Pasty z fluorem

Pasty takie mają działanie wspomagające w zapobieganiu próchnicy i pomagają odbudowywać drobne uszkodzenia szkliwa Do regularnego szczotkowania zębów pastą z fluorem należy przyzwyczajać już małe dzieci. Zawsze należy nadzorować dziecko podczas mycia zębów, ilość nakładanej pasty (najlepiej przeznaczonej specjalnie dla dzieci) powinna mieć wielkość ziarenka grochu.

Najważniejszy jednak jest fluor dostarczany do naszego organizmu z pożywieniem i wodą oraz preparatami doustnymi. Dobowe zapotrzebowanie na fluor wynosi 1-2mg.Samodzielne dawkowanie fluoru może wywołać objawy przedawkowania. Ostre przedawkowanie u dorosłej osoby może wystąpić po jednorazowym zażyciu ponad 100 tabletek zawierających po 1 mg. Fluoru Objawami są: nudności, nadmierne ślinienie, wymioty, bóle brzucha i biegunka.
U dziecka ostre przedawkowanie może wystąpić po zażyciu 100-200 tabletek zawierających po 0,25 mg.fluoru. Należy wtedy jak najszybciej wywołać u dziecka wymioty, podać dużą ilość mleka do picia oraz kontaktować się z najbliższym szpitalem.

Fluor ostrożnie powinny przyjmować osoby z niewydolnością nerek i wątroby, chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy. Nie powinny go przyjmować kobiety w ciąży, ponieważ łożysko stanowi barierę dla jonu fluorowego i nie ma żadnego wpływu na redukcję próchnicy u dziecka juz po narodzinach. Sporadycznie preparaty fluoru mogę wywołać objawy uboczne. Jest to zwykle łagodne zaczerwienienie skóry, które szybko ustępuje po przerwaniu leczenia."

Cytat pochodzi ze strony Linemed - fluor i zęby.
siobhan1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-27, 17:17   #884
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

anikarenina moze lekarz uwaza ze czasem takie zajecia prowadza niekompetentne osoby..albo ze nie sa dostosowane indywidualnie do kazdej z dziewczyn tylko do grupy.. a wiadomo ze kazda ma inna wytrzymałość zwlaszcza w ciązy...

moze faktycznie lepiej isc na spacer czy basen bo lepiej mozna w ten sposob kontrolowac zmęczenie...(na cwiczeniach zawsze stara sie nadazyc za grupą)..

nam ciaza wypada w fajny czas bo mozemy duzo czasu spedzac na zewnątrz i dotleniac dzidzie... to widac lepsze niz cwiczenia np w klimatyzowanej sali
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-27, 17:17   #885
niobe7
Zadomowienie
 
Avatar niobe7
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 517
Send a message via Skype™ to niobe7
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Cytat:
Napisane przez anikarenina Pokaż wiadomość
(...)
Ale wiecie co mnie dziwi, mimo, że nie mam zagrożonej ciąży lekarz nie pozwolił mi chodzić na gimnastykę ciążową, powiedział, że lepiej pójść na spacer czy też pospać się niż męczyć niepotrzebnymi ćwiczeniami. Jestem załamana, myślałam, że chociaż trochę się poruszam i będę w lepszej kondycji i nie będę tak tyć.
Nic z tego nie rozumiem.
A ja zapomnialam sie swojego gin zapytac czy moge wykonywac cwiczenia dla babeczek w ciazy czy nie... A w sumie chcialabym od czasu do czasu przejsc sie na basen chociaz i tak relaksacyjnie zeby sie nie zmeczyc troszke popływac. Na razie chodze na spacery, a ze len jestem to w domu cwiczyc mi sie za bardzo nie chce
No coz zaczekam w takim razie do konca maja kiedy to mam nastepna wizyte i najwyzej wtedy zaczne, zwlaszcza ze mialam troche odklejona kosmowke...
gratuluje zdrowego Bobaska
niobe7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-27, 19:43   #886
mała82
Zakorzenienie
 
Avatar mała82
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 568
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Cytat:
Napisane przez niobe7 Pokaż wiadomość
A ja zapomnialam sie swojego gin zapytac czy moge wykonywac cwiczenia dla babeczek w ciazy czy nie... A w sumie chcialabym od czasu do czasu przejsc sie na basen chociaz i tak relaksacyjnie zeby sie nie zmeczyc troszke popływac. Na razie chodze na spacery, a ze len jestem to w domu cwiczyc mi sie za bardzo nie chce
No coz zaczekam w takim razie do konca maja kiedy to mam nastepna wizyte i najwyzej wtedy zaczne, zwlaszcza ze mialam troche odklejona kosmowke...
gratuluje zdrowego Bobaska
Proszę napisz mi kiedy dowiedziałaś się o odklejeniu kosmówki, jak duży był krwiak i ile musiałaś leżeć?? Ja dowiedziałam się w 6tc i od tego czasu ciągle leżę Odklejenie ma wielkość 15mm, nie wiem czy to źle, bo lekarz mi nic nie mówi, tyle tylko, że dzidzia ma złę warunki do rozwoju i że jest za mała, bo w 11tc ma tylko 32mm Będę ci bardzo wdzięczna za odpowiedź
mała82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-27, 22:53   #887
logest
Zadomowienie
 
Avatar logest
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 092
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Cytat:
Napisane przez KaSiaEG Pokaż wiadomość
a co do kawy ja na początku ciąży piłam ją, zanim jeszcze sie o ciąży dowiedziałam, potem od razu odstawiłam i juz niepije ale od wczoraj taka za mna chodzi ochota na kawke, że kupiłam sobie rozpuszczalna i właśnie sobie zaparzyłam słabiutką i będę powoli piła, w końcu w herbacie normalnej też jest kofeina w małej ilości, czy teina niepamiętam dokładnie, a herbate pije z 4 razy dziennie i nic maleństwu niejest lekarka mi nie zabroniła , jak ja pytałam czego lepiej nie jeść czy nie pić na wizycie.
Mi powiedzeli, zeby kawy i herbaty unikac, ale jesli mam straszna ochote to wypic, ale bezkofeinowa.
Tak samo zreszta sa rozne opinie na temat lotow samolotem w ciazy. Ja niedawno wrocilam z Florydy. Lecialam za pozwoleniem lekarza prowadzacego, a bylam w 8 tyg ciazy.
__________________
All Because Two People Fell In Love...
logest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 07:44   #888
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

witam z samego rana...

u mnie znow cieplo i slonko po prostu bosko.. ale zeby nie bylo za pięknie wszystkie lzejsze bluzki sa za krótkiea ja musze do klienta i nie mam co na siebie wlozyc..chyba wystapie w spodniach ciazowych z "golfem na brzuch" plus stanik... chyba sie zagapilam z zakupami albo brzuch mi z dnia nadzien urusl bo w zeszlym tygodniu jeszcze ciuchy pasowały


a jak u was tez brzuch tak rośnie?? czy tylko ja taka pękata?
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 08:07   #889
KaSiaEG
Raczkowanie
 
Avatar KaSiaEG
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 382
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Scorpionec ja tez juz normalnie niemam zadnych dobrych bluzek prawie , szkoda że nie mam aparatu to bym wkleiła zdjęcie jaki mam brzuch juz , normalnie jakbym była w 5 lub 6 miesiącu ciąży, naprawdę każdy się dziwi , ze juz mam taki brzuszek, u mnie juz w żadnym przypadku nie da sie ukryć , że jestem w ciąży, w 9 miesiącu bedę chyba wyglądała jak olbrzym, mam nadzieje, że po porodzie wróce to formy a nawet jeszcze zrzuce zbędne kilogramy.

Logest no własnie każdy lekarz mówi co innego , ale póki co wszystko jest w porządku i trzeba sie tylko z tego cieszyć.

mała82 ja w 11 tygodniu, dokładnie w 10tyg 4dniu jak byłam u lekarki i miałam USG to moje maleństwo mierzyło 3cm 4mm i jak pytałam jej czy niejest za małe powiedziała, ze wszystko jest w porządku i znowu co lekarz to inaczej twierdzi, najwazniejsze , żeby nasze maleństwa były zdrowe, napewno sie wszystko ułoży bądź dobrej mysli

pozdrawiam mamusie
__________________
GŁOSIKI NA KACPERKA :

http://www.bebiko.com.pl/#/galeria/9...b609505b1af6d9
KaSiaEG jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-28, 08:46   #890
"Magdalena"
Rozeznanie
 
Avatar "Magdalena"
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 661
GG do "Magdalena"
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Hej mamusie

Ja kawy tez niepije bo raczej mi niesmakuje, ale herbatke czasem tak,
Co do lotu samolotem to wlasnie wrocilam z polski a lecilam tez za püozwoleniem lekarza
Jutro ide do doktorka, wreszcie uslysze serduszko mojego malenstwa

mam wilekiego smaka na nalesniki, oczywiscie sobie zrobilam i byl smaczny ale co z tego jak juz jest spuszczony w WC i ciagle jestem glodna
__________________
"Magdalena" jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 10:50   #891
moniola
Raczkowanie
 
Avatar moniola
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 310
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Witam Przyszle Mamusie

Musiałam nadrobić trochę stron bo 2 dni mnie nie bylo.
Wszystko dlatego że cały czas trzyma mnie ten katar Kicham i kicham i nie wiem czy iść do lekarza czy leczyć sie domowymi sposobami (herbatkami z sokim malinowym lub cytryną). Najbardziej martwi mnie to, że od tych kliku dni znowu pobolewa mnie brzuch na dole. Ból podobny jest do tego co czułam na samym początku ciąży ale wtedy był spowodowany rozciąganiem więzadeł a teraz jestem w 13 tc i nie wiem czy taki ból jest normalny Tak sobie myślę że może to przez to kichanie tak mi się tam wszystko naciąga? Jak myślicie?
Jak mi do jutro nic nie przejdzie to chyba zadzwonie do swojego lekarza bo wizyte mam dopiero 9.05 a planowaliśmy wyjechać z TŻ na majówkę do Austrii i teraz nie wiem cy tego wszystkiego nie odwołać bo trochę się wystraszyłam: u przeziębieie, tu jakieś bóle brzucha ... Co myślicie?
moniola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 10:54   #892
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

zdrowiejcie szybko dziewczynki bo szkoda wiosny..

mam tu dla was porównanie ciązowych wspomagaczy bo częśc z nas już bierze a cześć zara zacznie..

porównanie składu i cen ZESTAWóW WITAMINEK DLA KOBIET W CIążY .. moze komuś sie przyda buziaki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg skanuj0005.jpg (195,1 KB, 38 załadowań)
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 11:55   #893
KaSiaEG
Raczkowanie
 
Avatar KaSiaEG
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 382
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

ja właśnie biore witaminy Falvit M, a na nastepny miesiąc juz sobie kupiłam jak te mi sie skończa centrum materna

Moniola ja tez ostatnio chorowałam w dodatku na zapalenie oskrzeli i angine ale wtedy szłam na wizyte do ogólnego lekarza powiedziałam jej ze jestem w ciąży i kazała brac tylko wapno wit.C i w razie gorączki czy bólu apap a do tego ponad 2tygodnie zwolnienia i wygrzewanie sie w łózku zostało no i w końcu choroba przeszła, tez wlaśnie mnie tak pobolewal brzuszek jak kaszlałam ciągle, ale jak wyzdrowiałam to przeszło. dawaj znac jak sie czujesz i duzo zdrówka dla Ciebie i Maleństwa życzę

Scorpionec jak tam z doborem garderoby? ja sie w nastepnym tygodniu wybiore po jakies bluzki luzniejsze, jakis sweterek zeby sie zaopatrzyc trochę

pozdrawiam
__________________
GŁOSIKI NA KACPERKA :

http://www.bebiko.com.pl/#/galeria/9...b609505b1af6d9
KaSiaEG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 12:54   #894
mała82
Zakorzenienie
 
Avatar mała82
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 568
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Cytat:
Napisane przez KaSiaEG Pokaż wiadomość
mała82 ja w 11 tygodniu, dokładnie w 10tyg 4dniu jak byłam u lekarki i miałam USG to moje maleństwo mierzyło 3cm 4mm i jak pytałam jej czy niejest za małe powiedziała, ze wszystko jest w porządku i znowu co lekarz to inaczej twierdzi, najwazniejsze , żeby nasze maleństwa były zdrowe, napewno sie wszystko ułoży bądź dobrej mysli

pozdrawiam mamusie
ale mnie pocieszyłaś W dniu USG byłam w 11tyg i 3 dniu, czyli o tydzień później od Ciebie, ale u mnie późno pokazało się echo płodu, więc to może ma jakieś znaczenie. Nie przejmuję się więc rozmiarami dzidzi, ważne, że w ogóle rośnie Pozdrawiam
mała82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 14:12   #895
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Cytat:
Napisane przez KaSiaEG Pokaż wiadomość

Scorpionec jak tam z doborem garderoby? ja sie w nastepnym tygodniu wybiore po jakies bluzki luzniejsze, jakis sweterek zeby sie zaopatrzyc trochę

pozdrawiam

w ramach ''doświadczeń naukowych'' wybralam sie na miasto w dzinsach z przed ciązy i to takich dość wysokich.. jestem w szoku ze w nie wlazlam a byly prosto z prania..

teraz bede sie wszędzie chwalić ze w 4 miesiącu chodziłam w dzinsach sprzed ciązy tak ze mnie laska hihih

większe zakupy planuje równiez na po wekendzie majowym
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 15:17   #896
KaSiaEG
Raczkowanie
 
Avatar KaSiaEG
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 382
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

mała82 cieszę się, ze mogłam Cie troszke pocieszyc napewno będzie dobrze trzymam kciuki daj znac jak będziesz po wizycie u ginekologa jak sie maleństwo rozwija

Scorpionec zazdroszcze w takim razie figurki , ja cos czuje , że niedługo niebędzie juz rozmiarów ubrań na mnie jak dalej tak brzucho będzie rósł, no zobaczymy co to będzie dalej mam nadzieje , że niespełni sie ten czarny scenariusz
pozdrawiam
__________________
GŁOSIKI NA KACPERKA :

http://www.bebiko.com.pl/#/galeria/9...b609505b1af6d9
KaSiaEG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 15:25   #897
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

kasiaeg ja juz przed ciążą bylam grubawa wiec pewnie dlatego sie mieszcze...

zawsze milam sklonosci do tycia dlatego mnie dziwi ze tera jakby przystopowaly..

hihi ciekawe na jak długo..
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 16:15   #898
syla39
Wtajemniczenie
 
Avatar syla39
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 639
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Witam wszystkie przyszle mamusie po weekendwej przerwie. Zagladalam tu czasem zeby was poczytac ale jakos nie mialam natchnienia do pisania. Nic mi sie nie chcialo pewnie przez ta pogode (padalo).

Wiele nowych rzeczy napisalyscie wiec moze i ja sie czyms podziele.
Kawa- pije. Pilam przed ciaza 2-3 dziennie, nie moglam sie odzwyczaic wiec pozwalam sobie na jedna w ciagu dnia. Lepsze to niz bol glowy i tabletki przeciw...
Jem prawie wszystko co przed ciaza, oprocz rzeczy zakazanych oczywiscie. Wciaz mnie zadziwia to jak dobrze sie czuje i to ze nic mnie nie odrzuca oprocz zapachu dymu papierosowego.
Z alkoholem tez nie mam problemu, odechcialo mi sie go juz na pare miesiecy przed jak tylko zaplanowalismy z mezem dzidziusia.
Gorzej z ubraniami. Przytylam juz przed ciaza 5kg, co bedzie dalej.

Scorpioniec dziekuje za rade. Dostosowalam sie i zakupilam oliwke do smarowania piersi.
A propos dziewczyny, czy was tez tak bola piersi? Kiedy przestana? Mam problem z przekreceniem sie w nocy z jednego boku na drugi tak mnie ciagna, a jak smaruje oliwka to ledwo je muskam bo inaczej nie daje rady. Zastanawiam sie czy kazda tak ma.

Ale sie rozpisalam....

syla39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 17:26   #899
siobhan1
Zadomowienie
 
Avatar siobhan1
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 1 103
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Cytat:
Napisane przez syla39 Pokaż wiadomość
A propos dziewczyny, czy was tez tak bola piersi? Kiedy przestana? Mam problem z przekreceniem sie w nocy z jednego boku na drugi tak mnie ciagna, a jak smaruje oliwka to ledwo je muskam bo inaczej nie daje rady. Zastanawiam sie czy kazda tak ma.

Ale sie rozpisalam....

Jezeli chodzi o bolace piersi to tez tak mam, i jest to u mnie wlasciwie jedyny obiaw ciazy. Bola mnie do tego stopnia, ze maz sie skarzy, ze sie juz do niego nie przytulam , a ja poprostu nie moge. Powoli zastanawiam sie czy nie spac w bawelnianym staniku, slyszalam, ze moze troszke pomoc.
siobhan1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 17:30   #900
KaSiaEG
Raczkowanie
 
Avatar KaSiaEG
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 382
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość
kasiaeg ja juz przed ciążą bylam grubawa wiec pewnie dlatego sie mieszcze...

zawsze milam sklonosci do tycia dlatego mnie dziwi ze tera jakby przystopowaly..

hihi ciekawe na jak długo..

a myślisz ze ja byłam szczuplutka przed ciążą? a gdzie tam , tylko teraz brzusio mi sie zrobił okragły i tłuszczyku niewidac tylko ciążę hehe


syla39 mnie piersi pobolewały do 8-9 tygodnia teraz juz wcale mnie nie bolą
__________________
GŁOSIKI NA KACPERKA :

http://www.bebiko.com.pl/#/galeria/9...b609505b1af6d9
KaSiaEG jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:33.