Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-01-18, 11:18   #2581
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

No właśnie ja się boję dawać zdjęcie, bo nie jestem zbyt atrakcyjna ani fotogeniczna i mam wrażenie, że wtedy już żaden pracodawca się nie odezwie. Inna sprawa to fakt, że wyraźnie unikam zawodów, w których aparycja mogłaby mieć znaczenie.


Adresu natomiast nie podaję nigdy.
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 12:15   #2582
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Kilka dni mnie nie było, a tutaj już tyle stron do nadrobienia


Nadal czekam na wyniki egzaminu, ale nie jestem do końca zadowolona.
Zobaczymy.


Ja zawsze dodaję zdjęcie - wolę tak,bo wolę, żeby na etapie rekrutacji ktoś,kto woli oceniać po wyglądzie - odrzucił mnie, niż aby obie strony marnowały czas na rozmowę, dojazd, przygotowanie się, a ostatecznie,żeby się okazało, że komuś nie podpasuję z wyglądu (może to założenie to przesada,ale wolę tak, bo szkoda też mi marnować mój czas)


U mnie w obecnej pracy nie ma osoby, która by miała więcej niż 8km do pracy z domu. Ja mam najdalej, bo 20. I mnie też pytali, czy będę w stanie dojeżdżać. Na dłuższą metę to jest dość męczące i nigdy się nie jest blisko domu, żeby w razie awaryjnych sytuacji,żeby szybko przyjechać.
W tym momencie, kiedy minimalna poszła tak w górę, to o wiele bardziej opłacało by mi się znaleźć bliżej miejsca zamieszkania, bo finansowo bym wyszła o wiele,wiele lepiej. Powiedzmy, że po odjęciu paliwa zostaje mi np. 1600, a przy minimalnej miałabym te np. 1900 (chyba teraz jest?) i piechotką lub rowerem do pracy.

No,ale że nie ma nic blisko domu to tak trzeba...


Choć jak pisałam, umowy nie będę mieć przedłużonej, więc bardziej będę myśleć w ten sposób, bo bycie blisko domu to jest spory komfort.

---------- Dopisano o 13:15 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

A i w tym tygodniu napisał do mnie Pan z HR na linkedin, czy jestem zainteresowana pracą, ciekawa firma, jednak odrzuciłam ofertę, bo proponowano mi pracę w tzn. "miękkim HR" - czyli rekrutacja i te sprawy,a ja niestety/stety szukam czegoś mocno "twardego" :P - typowo finansowego - księgowość, liczenie, takie tam.

Edytowane przez drzewosandalowe
Czas edycji: 2020-01-18 o 12:13
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 12:23   #2583
1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 321
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Menadżerowie, których znam w większości odrzucają ludzi z daleka, nawet jak ci piszą, że chcą się przeprowadzić. Zbyt wielkie ryzyko, że coś nie wyjdzie.

Ja sama w aplikacjach jako miejsce zamieszkania podaję miasto, do którego dopiero chcę się przeprowadzić i w którym szukam pracy i przy ewentualnych telefonach kłamię, że już tam jestem. Inaczej się niestety nie da.

Muszę od jutra wziąć się w garść i postarać się o więcej energii, bo po pierwsze, w ostatnich miesiącach sporo utyłam i po drugie, oglądanie całymi dniami netflix nie jest bardzo produktywnym zajęciem. (Na plus, po raz pierwszy od dawna znalazłam nowy serial, który mnie wciągnął).

Edytowane przez 1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a
Czas edycji: 2020-01-18 o 12:27
1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 12:29   #2584
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Co to za serial?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 12:30   #2585
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

carmen33, a jak przy podpisywaniu umowy musisz podać swoje dane adresowe, to co robisz?
Ja bym chyba tak nie umiała. Pamiętam, jak raz uciekł mi pociąg, a następny miałam dopiero za godzinę. I weź się tu potem tłumacz, że nie masz jak dojechać, jak nakłamałaś odnośnie swojego miejsca zamieszkania.


Tak myślę sobie o podnoszeniu kwalifikacji i natknęłam się dzisiaj na stronę szkoły policealnej z mojego miasta. Nauka zaoczna, bezpłatna i akurat w okolicy, więc nie musiałabym dojeżdżać. Uważacie, że warto inwestować w to swój weekendowy czas? Interesuje mnie technik BHP z elementami oceny ryzyka zawodowego. Nauka zaczyna się już w lutym, więc wolałabym się szybko zdecydować.
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 12:44   #2586
1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 321
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
carmen33, a jak przy podpisywaniu umowy musisz podać swoje dane adresowe, to co robisz?
Ja bym chyba tak nie umiała. Pamiętam, jak raz uciekł mi pociąg, a następny miałam dopiero za godzinę. I weź się tu potem tłumacz, że nie masz jak dojechać, jak nakłamałaś odnośnie swojego miejsca zamieszkania.
Ale ja mam zamiar się do tego miasta przeprowadzić. Więc jak zaproponują mi np. rozpoczęcie w lutym to pakuję walizkę, wynajmuję coś jeśli trzeba najpierw na tydzień, dwa i przeprowadzam się.

Jeśli chodzi o rozmowy no to cóż, trzeba to jakoś zorganizować.

Nie wyobrażam sobie, żeby dane adresowe mogły być problemem. Nawet jak bym mieszkała w mieście, w którym szukam to dane adresowe pewnie i tak bym podała rodziców, 200 km dalej, bo ja się znacznie częściej przeprowadzam niż oni.

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Co to za serial?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Call my Agent

Na szczęście tylko 3 sezony.
1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 12:49   #2587
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

W sumie racja. Nie pomyślałam o tym, bo ja adres zameldowania mam ten sam, co adres zamieszkania.
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-18, 14:13   #2588
Screen
Raczkowanie
 
Avatar Screen
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 273
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja podaję tylko miasto zamieszkania. I chyba w sumie dobrze, bo jakbym nie podała to bym jechała bez sensu na rozmowę dowiedzieć się, że szukają kogoś z okolicy.
A zdjęcie mam. Moim zdaniem to pomaga. Od kuzynki z HR słyszałam, że wolą CV ze zdjęciem nie że względu na wygląd osoby. Po prostu takie CV pozwala bardziej poznać kandydata, i jak wchodzi na rozmowę to od razu wiedzą z kim rozmawiają.

A co do Netflixa to też od paru dni się wyciągnęłam w serial i nic więcej mi się nie chce więc rozumiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Screen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 14:27   #2589
magi18
Zadomowienie
 
Avatar magi18
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Rożnowice
Wiadomości: 1 109
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja w CV nie mam miejsca zamieszkania.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
__________________
O książkach: booklikes
lubimyczytac

Wyzwanie zwane życiem ---> "Milion cudownych listów"
magi18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 15:10   #2590
netya
Raczkowanie
 
Avatar netya
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 304
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Mam przyjść, bo przy okazji pracodawca musi wypełnić kwitek, dlaczego mnie nie przyjął.
Aha, rozumiem


Cytat:
Napisane przez Screen Pokaż wiadomość
Do mnie dzisiaj zadzwonili w sprawie oferty, która bardzo mi się podobała. Niestety Pan dzwonił tylko się upewnić, że mieszkam tam gdzie wpisane w CV (40 km od firmy). Po moim potwierdzeniu powiedział, że szuka kogoś z bliższej okolicy ale jeśli nie znajdzie to się odezwie. Szkoda bo to było ciekawe stanowisko.
No i oddzwonili ze spedycji, że są zainteresowani. Mogę zacząć od połowy przyszłego tygodnia, bo wtedy będzie dostępna osoba od szkolenia. Na razie się zgodziłam. I tak myślę, że spróbuję jeszcze raz jako spedytor. Pierwsza umowa jest tylko na miesiąc więc chyba zobaczę co i jak, w każdej firmie jest inaczej, może tu nie będzie tak źle. No i niedaleko, jakieś 25 km.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tą odległością to bez sensu, przecież od Ciebie zależy czy chcesz dojeżdzać i czy jesteś na to gotowa.
Gratulacje! Spedycja zawsze wydawała mi się spoko, ale u mnie ogłoszenia były z wymaganym doświadczeniem zawsze, więc nici.

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Co to w ogóle za argument z tym, że masz do pracy 40 km i dla pana to za dużo 🤦
Ja jeżdżę codziennie 120 km w jedną stronę i nikogo to zbytnio nie obchodzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szczerze podziwiam Dla mnie dojazd na drugi koniec miasta to jest daleko. Dłużej niż te 40 min odpada

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Ja kiedyś jeździłam do pracy pociągiem, przy czym musiałam zarówno dojechać na dworzec w swoim miasteczku, jak i w potem w innej miejscowości do siedziby firmy. Zaczynałam o dziewiątej, a wstawałam o piątej rano, w domu często byłam dopiero około dwudziestej. Pamiętam, że byłam wiecznie zmęczona i po powrocie na nic nie miałam już siły, nawet nie mogłam niczego pójść załatwić. Na dłuższą metę bym tak nie potrafiła.
Ja mam w pracy takie osoby, które dojeżdzają pociągiem/busem zza miasta. Jedna dziewczyna wstaje o 5 właśnie, w domu jest po 17 najwcześniej, mimo, że kończy pracę o 15. Dla mnie to męka. Serio musiałabym mieć sporą kasę żeby tak się męczyć, a i tak pewnie po jakimś czasie szukałabym innej pracy. Ale w sumie to urząd, to wiadomo że ludzie się trzymają pracy, no i w jej okolicy pewnie nie ma nic ciekawego.
Druga też dojeżdza te 90km.


Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Kochane, a jak reagujecie, kiedy pracodawca życzy sobie CV ze zdjęciem? Gdy pracowałam za granicą, nikt czegoś podobnego ode mnie nie wymagał i tam właśnie nauczyłam się, żeby do CV nie dołączać swojego zdjęcia, bo pracodawca powinien przy wyborze potencjalnych pracowników kierować się ich umiejętnościami, a nie wyglądem.


Jak jest u Was?
Nie miałam takiej sytuacji. I tak mam cv ze zdjęciem od zawsze.

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Podkreśle po raz kolejny, że nie chodzi mi o to, że "ja robię 120 km to czemu pochylacie się nad 20 km". Chodzi mi tylko o to, że uważam za bardzo niesprawiedliwie to, że potencjalny pracodawca SAM decyduje za potencjalnego pracownika, czy 40 km (bądź 10, 20, 60 - wstaw dowolną ilość kilometrów) to dla niego za dużo czy nie. Przecież osoba ubiegająca się o pracę jest w stanie sama to ocenić i gdyby odległość była zaporowa (= choroba lokomocyjna, za duża strata czasu etc.) to by na tą rozmowę nie poszła.
Jeśli dla Was 20 km jest za dużo to ok, każdy mierzy po swojemu, ale to nie fair, jeżeli ktoś wam mówi (czy wręcz wmawia) ze to za dużo. Czasami z jakiejś wsi do sensownego miasta z pracą jest właśnie te 30-40 km - i wyobraźcie sobie, że się taką osobę odrzuca, bo według kogoś tam ma za daleko.
Zgadzam się.

---------- Dopisano o 16:10 ---------- Poprzedni post napisano o 16:01 ----------

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość

U mnie w obecnej pracy nie ma osoby, która by miała więcej niż 8km do pracy z domu. Ja mam najdalej, bo 20. I mnie też pytali, czy będę w stanie dojeżdżać. Na dłuższą metę to jest dość męczące i nigdy się nie jest blisko domu, żeby w razie awaryjnych sytuacji,żeby szybko przyjechać.
W tym momencie, kiedy minimalna poszła tak w górę, to o wiele bardziej opłacało by mi się znaleźć bliżej miejsca zamieszkania, bo finansowo bym wyszła o wiele,wiele lepiej. Powiedzmy, że po odjęciu paliwa zostaje mi np. 1600, a przy minimalnej miałabym te np. 1900 (chyba teraz jest?) i piechotką lub rowerem do pracy.

No,ale że nie ma nic blisko domu to tak trzeba...


Choć jak pisałam, umowy nie będę mieć przedłużonej, więc bardziej będę myśleć w ten sposób, bo bycie blisko domu to jest spory komfort.

---------- Dopisano o 13:15 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

A i w tym tygodniu napisał do mnie Pan z HR na linkedin, czy jestem zainteresowana pracą, ciekawa firma, jednak odrzuciłam ofertę, bo proponowano mi pracę w tzn. "miękkim HR" - czyli rekrutacja i te sprawy,a ja niestety/stety szukam czegoś mocno "twardego" :P - typowo finansowego - księgowość, liczenie, takie tam.
Ja też zawsze szukałam blisko domu, nie lubię dojeżdzać, to dla mnie ogromna strata czasu i zmęczenie ;/
Czemu nie będziesz mieć umowy przedłużonej i co to za praca? Wybacz, może nie doczytałam, ale miałam ciężki tydzień.

Zazdroszczę telefonu z hr - sama takiej pracy szukałam i bez doświadczenia totalna klapa, zero ogłoszeń, nawet na staż już chcieli coś i oczywiście się nie odezwali.

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Ja bym chyba tak nie umiała. Pamiętam, jak raz uciekł mi pociąg, a następny miałam dopiero za godzinę. I weź się tu potem tłumacz, że nie masz jak dojechać, jak nakłamałaś odnośnie swojego miejsca zamieszkania.


Tak myślę sobie o podnoszeniu kwalifikacji i natknęłam się dzisiaj na stronę szkoły policealnej z mojego miasta. Nauka zaoczna, bezpłatna i akurat w okolicy, więc nie musiałabym dojeżdżać. Uważacie, że warto inwestować w to swój weekendowy czas? Interesuje mnie technik BHP z elementami oceny ryzyka zawodowego. Nauka zaczyna się już w lutym, więc wolałabym się szybko zdecydować.
Ja tak samo, dla mnie każdy dojazd rano to stres. Mogłam aplikowac do urzędu zza miastem, oferta fajna, dojazd nienajgorszy, bo pociągiem, tylko co z tego jak byłabym w 100% uzależniona od tego pociągu, a nie daj coś się spóźni, będzie wypadek, ja nie zdąże i kaszana

Z nauką zaoczną spoko, jeśli wiesz że dasz radę się zmobilizować do uczenia w weekend po tygodniu pracy. Ja wiem że to nie dla mnie, dlatego nigdy na zaoczne studia nie poszłam, a teraz jak bym miała cały weekend siedzieć jeszcze na uczelni jak padam na ryj po tygodniu to dziękuję, nie. Musiałabym mieć bardzo silną motywację do tego typu awans w pracy.
__________________
Life is too short 4 boring music and boring beer
netya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 15:20   #2591
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33 504
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Kochane, a jak reagujecie, kiedy pracodawca życzy sobie CV ze zdjęciem? Gdy pracowałam za granicą, nikt czegoś podobnego ode mnie nie wymagał i tam właśnie nauczyłam się, żeby do CV nie dołączać swojego zdjęcia, bo pracodawca powinien przy wyborze potencjalnych pracowników kierować się ich umiejętnościami, a nie wyglądem.


Jak jest u Was?
Nigdy nie wysyłałam CV ze zdjęciem.
Wszystko zależy gdzie i na jakie stanowisko bym kandydowała.
Jeśli miała to być praca gdzie prezencja byłaby ważna to zastanowiłabym się.
Do każdej innej pracy (biurowa, w sklepie, w produkcji) wysłałabym CV bez zdjęcia, wygląd nie jest istotny a umiejętności i doświadczenie zawodowe, inaczej zahacza to o dyskryminację.
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-18, 15:21   #2592
Screen
Raczkowanie
 
Avatar Screen
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 273
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez netya Pokaż wiadomość
Aha, rozumiem



Z tą odległością to bez sensu, przecież od Ciebie zależy czy chcesz dojeżdzać i czy jesteś na to gotowa.
Gratulacje! Spedycja zawsze wydawała mi się spoko, ale u mnie ogłoszenia były z wymaganym doświadczeniem zawsze, więc nici.


Szczerze podziwiam Dla mnie dojazd na drugi koniec miasta to jest daleko. Dłużej niż te 40 min odpada



Ja mam w pracy takie osoby, które dojeżdzają pociągiem/busem zza miasta. Jedna dziewczyna wstaje o 5 właśnie, w domu jest po 17 najwcześniej, mimo, że kończy pracę o 15. Dla mnie to męka. Serio musiałabym mieć sporą kasę żeby tak się męczyć, a i tak pewnie po jakimś czasie szukałabym innej pracy. Ale w sumie to urząd, to wiadomo że ludzie się trzymają pracy, no i w jej okolicy pewnie nie ma nic ciekawego.
Druga też dojeżdza te 90km.




Nie miałam takiej sytuacji. I tak mam cv ze zdjęciem od zawsze.



Zgadzam się.

---------- Dopisano o 16:10 ---------- Poprzedni post napisano o 16:01 ----------



Ja też zawsze szukałam blisko domu, nie lubię dojeżdzać, to dla mnie ogromna strata czasu i zmęczenie ;/
Czemu nie będziesz mieć umowy przedłużonej i co to za praca? Wybacz, może nie doczytałam, ale miałam ciężki tydzień.

Zazdroszczę telefonu z hr - sama takiej pracy szukałam i bez doświadczenia totalna klapa, zero ogłoszeń, nawet na staż już chcieli coś i oczywiście się nie odezwali.



Ja tak samo, dla mnie każdy dojazd rano to stres. Mogłam aplikowac do urzędu zza miastem, oferta fajna, dojazd nienajgorszy, bo pociągiem, tylko co z tego jak byłabym w 100% uzależniona od tego pociągu, a nie daj coś się spóźni, będzie wypadek, ja nie zdąże i kaszana

Z nauką zaoczną spoko, jeśli wiesz że dasz radę się zmobilizować do uczenia w weekend po tygodniu pracy. Ja wiem że to nie dla mnie, dlatego nigdy na zaoczne studia nie poszłam, a teraz jak bym miała cały weekend siedzieć jeszcze na uczelni jak padam na ryj po tygodniu to dziękuję, nie. Musiałabym mieć bardzo silną motywację do tego typu awans w pracy.
Ja już pracowałam w spedycji więc mam doświadczenie, ale ogólnie zauważyłam, że w moich okolicach biorą prawie każdego. W poprzedniej pracy szef brał praktycznie wszystkich, ale większość osób odchodziła po 1/2 dniach. Ale tam było bardzoo słabe szkolenie.
Tutaj też nam mieć szkolenie bo bedzie inna giełda transportowa, mam nadzieję że ktoś postara się bardziej to wszystko wytłumaczyć niż poprzedni szef.
Z odległością to dla mnie też bez sensu, ale może miał swoje powody, kto wie.
Tutaj będę dojeżdżać nie całe 30 km więc w sumie spoko jakieś 20 minut samochodem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Screen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 15:30   #2593
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33 504
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

[1=57d469676eb95e4afe06d5c 46bd77df5270daf8d_6584d1a 317847;87514084]Standardowo wysyłam CV bez zdjęcia. Tylko raz dołączyłam, jak było wymagane - szukano przedstawiciela handlowego, a byłam gotowa przyznać, że aparycja może mieć w takim zawodzie znaczenie. Do innych prac nie widziałam takiej potrzeby.

I zgadzam się, że nie powinno się decydować za potencjalnego pracownika, ile km to będzie dla niego za daleko. Swoją drogą podawanie adresu w CV chyba nie jest obowiązkowe?

A odległość to też kwestia względna. Ja mam tylko 15km do pracy, a autem muszę liczyć godzinę jazdy (w jedną stronę). Dlatego wolę jechać pociągiem, chociaż od dworca muszę jeszcze kilometr przejść

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Adres w CV nie jest obowiązkowy tak samo jak podawanie daty urodzenia. Chociaż biorąc udział w konkursach gdzie trzeba załączyć świadectwa pracy to tam jest data urodzenia

---------- Dopisano o 16:30 ---------- Poprzedni post napisano o 16:24 ----------

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
carmen33, a jak przy podpisywaniu umowy musisz podać swoje dane adresowe, to co robisz?
Ja bym chyba tak nie umiała. Pamiętam, jak raz uciekł mi pociąg, a następny miałam dopiero za godzinę. I weź się tu potem tłumacz, że nie masz jak dojechać, jak nakłamałaś odnośnie swojego miejsca zamieszkania.


Tak myślę sobie o podnoszeniu kwalifikacji i natknęłam się dzisiaj na stronę szkoły policealnej z mojego miasta. Nauka zaoczna, bezpłatna i akurat w okolicy, więc nie musiałabym dojeżdżać. Uważacie, że warto inwestować w to swój weekendowy czas? Interesuje mnie technik BHP z elementami oceny ryzyka zawodowego. Nauka zaczyna się już w lutym, więc wolałabym się szybko zdecydować.


Zawsze warto inwestować w siebie a jak jeszcze szkoła bezpłatna to jak najbardziej.
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 15:55   #2594
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

netya, chodziło mi o szkołę policealną, a nie studia. Studia mam już dawno za sobą i nie wiem, czy w tym wieku chciałabym już powracać na uniwersytet. Raczej nie.


Na szkołę raczej się zdecyduję. Zawsze będę mogła potem zrezygnować.
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 16:02   #2595
aannyaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 40
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
netya, chodziło mi o szkołę policealną, a nie studia. Studia mam już dawno za sobą i nie wiem, czy w tym wieku chciałabym już powracać na uniwersytet. Raczej nie.


Na szkołę raczej się zdecyduję. Zawsze będę mogła potem zrezygnować.
A macie w mieście zapotrzebowanie na pracowników BHP? Ja bym się tylko tym sugerowała.

Jestem po policealnej - kierunek masaż, i nie pracuje w swoim zawodzie. Mieszkam w miasteczku uzdrowiskowym więc co krok to inne sanatorium, ale jednak pracodawca zdecydowanie przychylniej patrzy na mgr aniżeli technika

Ja po swoim doświadczeniu z policealna szkoła, raczej bym się w to nie pchala. No ale skoro Ty masz mgr, a szkoła zaoczna to na pewno Ci nie zaszkodzi się zapisać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aannyaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 16:05   #2596
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Mi się wydaje, że zapotrzebowanie na BHPowcow jest cały czas i wszędzie dużo firm nie ma nikogo u siebie na etat, tylko zleca ta "usługę" komuś z zewnątrz. Tylko ta odpowiedzialność...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 16:32   #2597
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Kiedy pracowałam na zakładzie, mieliśmy sporo szkoleń o BHP, bo jeśli ktoś nie stosował się do zasad i nie używał odpowiednich środków ochronnych, to naprawdę mógł sobie zrobić krzywdę. W miasteczku mamy parę większych i mniejszych zakładów. Nie wiem, jak z zapotrzebowaniem jako takim, ale może jako osoba, która wcześniej pracowała na maszynach, miałabym nieco łatwiej, bo znałabym zagrożenia w praktyce.


Nie ukrywam też, że idę do tej szkoły głównie dlatego, żeby coś robić i nauczyć się czegoś nowego. Żeby nie siedzieć w domu, nie gnuśnieć i nie myśleć.
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 19:07   #2598
5e174d638782fcc6bf92aea81c4f77463b6907f9_631a73f229d31
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 225
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja zrezygnowałam z pracy, gdzie musiałam dojechać 1h 15 min pociągiem, do tego metro plus dojście 1 km do siedziby firmy. Wstawałam o 5, w domu byłam o 21. Byłam wykończona już po dwóch dniach. Za takie pieniądze nie warto było się męczyć
5e174d638782fcc6bf92aea81c4f77463b6907f9_631a73f229d31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 19:30   #2599
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

[1=5e174d638782fcc6bf92aea 81c4f77463b6907f9_631a73f 229d31;87515451]Ja zrezygnowałam z pracy, gdzie musiałam dojechać 1h 15 min pociągiem, do tego metro plus dojście 1 km do siedziby firmy. Wstawałam o 5, w domu byłam o 21. Byłam wykończona już po dwóch dniach. Za takie pieniądze nie warto było się męczyć [/QUOTE]Rzeczywiście masakra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-18, 19:46   #2600
zuzka0
Zakorzenienie
 
Avatar zuzka0
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 391
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja teraz dojeżdżam do pracy autem, droga zajmuje mi około 10 minut. Ale nie ukrywam, ze przeglądam ogłoszenia o pracę, chyba z przyzwyczajenia lub... a może akurat coś lepszego się trafi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
W górach nie ma granic, tam szuka się wolności. — Krzysztof Wielicki
zuzka0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 22:16   #2601
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Tak myślę sobie o podnoszeniu kwalifikacji i natknęłam się dzisiaj na stronę szkoły policealnej z mojego miasta. Nauka zaoczna, bezpłatna i akurat w okolicy, więc nie musiałabym dojeżdżać. Uważacie, że warto inwestować w to swój weekendowy czas? Interesuje mnie technik BHP z elementami oceny ryzyka zawodowego. Nauka zaczyna się już w lutym, więc wolałabym się szybko zdecydować.
Szkoła policealna to nie jest zły wynalazek, o ile celuje się w zawody, które rzeczywiście są poszukiwane w Twoim regionie. Przejrzyj https://barometrzawodow.pl/ i ogłoszenia w Twoim regionie, to się przekonasz.

Ja robiłam kiedyś rachunkowość. Nigdy potem nic z tym nie zrobiłam, bo po prostu nie chciałam, ale ode mnie z grupy kilka osób zaczęło pracować w tym zawodzie i w sumie nie mogę narzekać na szkołę, bo księgować rzeczywiście nas tam nauczyli.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2020-01-18 o 22:20
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 22:47   #2602
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

megamag, wielkie dzięki za link! Wygląda na to, że technicy BHP znajdują się w "równowadze", więc jest jakaś szansa na to, że kierunek mi się przyda.
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 23:08   #2603
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja mam studia podyplomowe z bhp i generalnie w moim rejonie nie bylo zbyt wiele pracy dla BHPowcow. Udało mi sie zrobić rok w zawodzie, mogłabym pracować już jako specjalista (technik bhp może być najwyżej starszym inspektorem), ale sie wycofalam z branży.

Nie chce zniechęcać, ale po prostu warto wiedzieć, ze rynek nie jest łatwy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 23:22   #2604
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Mimo wszystko nie widzę lepszych ofert, przynajmniej z bezpłatnych kierunków. Techników administracji u nas aż nadto, a ofert pracy dla florysty nie widziałam nigdy. Opiekun medyczny jest fajny, ale bardzo ciężko u nas o pracę w zawodzie.


Wiem, że nie będzie łatwo i nie wiem nawet, czy kiedykolwiek zrobię z tej wiedzy użytek. Nie chcę po prostu siedzieć w domu.

Edytowane przez AleKosmos
Czas edycji: 2020-01-18 o 23:24
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-19, 13:05   #2605
1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 321
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Ja zawsze dodaję zdjęcie - wolę tak,bo wolę, żeby na etapie rekrutacji ktoś,kto woli oceniać po wyglądzie - odrzucił mnie, niż aby obie strony marnowały czas na rozmowę, dojazd, przygotowanie się, a ostatecznie,żeby się okazało, że komuś nie podpasuję z wyglądu (może to założenie to przesada,ale wolę tak, bo szkoda też mi marnować mój czas)
Teraz od jakiegoś czasu spotykam się nawet z żądaniem nagrania się na video jako część procesu rekrutacyjnego. Siedzisz i gadasz do kamerki. Bardzo tego nie lubię.

Chyba zacznę schodzić odrobinę z oczekiwaniami finansowymi, bo martwię się, że nic nie znajdę a zależy mi żeby znaleźć szybko. Niby miałam już sporo rozmów w ciągu ostatnich 2 tygodni, ale kilka firm, co do których spełniałam warunki 100% i ogłoszenia były nowe jednak nie odpowiedziało.
1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-19, 13:32   #2606
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

[1=1110060bd2fa2752dc53950 4bcb5246e1c314d18_5eaf4d1 1e849a;87517226]Teraz od jakiegoś czasu spotykam się nawet z żądaniem nagrania się na video jako część procesu rekrutacyjnego. Siedzisz i gadasz do kamerki. Bardzo tego nie lubię[/QUOTE]
Nigdy jeszcze się z czymś takim nie spotkałam. W jakiej branży tak robią?
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-19, 13:37   #2607
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja tak raz miałam do Ikei po wysłaniu CV, kolejny odsiew to było właśnie nagranie filmiku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-19, 13:38   #2608
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ale chyba nie na stanowisko zwyczajnego pracownika sklepu?


Co kazali Ci mówić na tym filmiku?
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-19, 13:40   #2609
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Ale chyba nie na stanowisko zwyczajnego pracownika sklepu?


Co kazali Ci mówić na tym filmiku?
Nie, to było jakieś inne stanowisko (coś chyba z zakupami albo logistyka), nie pamiętam dokładnie, bo to olalam
Nie mniej jednak widać, że takie etapy rekrutacji również się zdarzają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-19, 13:42   #2610
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

I zrobiłaś to? Bo ja chyba bym nie dała rady, zrezygnowałabym.
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-24 22:32:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:16.