Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV - Strona 129 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-04-16, 17:48   #3841
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Do mnie zadzwonili, ale okazało się, że oferowana praca w obsłudze klienta to kolejne MLM.
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-16, 19:05   #3842
Screen
Raczkowanie
 
Avatar Screen
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 273
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kayk0 Pokaż wiadomość
Gratulacje Mam nadzieje, że wszystko będzie dobrze


Ja już czekam ponad 2 tygodnie na ostateczny telefon od 2 firm i nic w obywdu byłam już na ostatnim etapie rekrutacji, obiecali opowiedz a ja już wariuje patrząc na ten telefon
Mam wrażenie że już nie zadzwonią
Do mnie zadzwonili po 4 tygodniach od wysłania zadań, też już myślałam że nic z tego a to wszystko przez pandemię więc nie zrażaj się

Nightwishlove gratulacje teraz to rzeczywiście lepiej wziąć cokolwiek, zresztą jak są te dwa tygodnie na zleceniu to na spokojnie zobaczysz co i jak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Screen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-16, 19:21   #3843
netya
Raczkowanie
 
Avatar netya
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 304
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Haha no ja pamiętam jednego, który spytał mnie (+/- 2 lata temu odbywała się ta rozmowa) ile chce zarabiać, powiedziałam, że na początek przynajmniej 2000 zł (a potem wiadomo, wincyj), na co ten, że no TAKIE zarobki to mają u nich długoletni pracownicy tak że tak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aha xD

Cytat:
Napisane przez NightwishLove Pokaż wiadomość
Wiecie co... konkurencja była gorsza... dostałam telefon, że zaczynam od poniedziałku nawet chcieli jutro, ale mam pogrzeb i nie dam rady. Jestem w szoku, bo po takiej rozmowie wydawało mi się, że mnie nie wybiorą...
współczuję rozmowy, bo dramat, ale gratuluję hah Oby okazało się, że będzie fajna robota!
__________________
Life is too short 4 boring music and boring beer
netya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-16, 22:07   #3844
MerryMeMary
Raczkowanie
 
Avatar MerryMeMary
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 274
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Faktycznie rozmowa nie wyglądała za ciekawie, ale trzymam kciuki, żeby praca okazała się w porządku
MerryMeMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-17, 09:21   #3845
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez NightwishLove Pokaż wiadomość
Ja już po rozmowie. Totalna porażka w moim odczuciu. I to nie mojej osoby, a osoby prezesa. Zadawał dziwne pytania, np. jakie przedmioty zdałam na maturze (10lat temu), czy lubię matematykę (i czy potrafię liczyć procenty i proporcje), czemu wybrałam taką a nie inną szkołę średnią, czemu po typowo humanistycznej maturze poszłam na techniczną uczelnię wyższą... ani słowa o stanowisku, o obowiązkach, czy mam jakieś pytania... Jak doszło do kwestii finansów powiedziałam swoje oczekiwania, a on na to, że najpierw 2 tygodnie dają umowę zlecenie (czas na zapoznanie się z firmą itd.) i jak się podoba to wtedy umowa na 3 miesiące itd. Pani z HR nawet się słowem nie odezwała, na 10:30 mieli kolejną kandydatkę. Jak to Pan prezes stwierdził: "zadzwonią jeżeli konkurencja nie okaże się lepsza"...

O wow,mega dziwne,ale widzę,że jednak zaczynasz od poniedziałku. Przynajmniej ta umowa zlecenie nie będzie wiązać od razu, zobaczysz co i jak.
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-17, 09:25   #3846
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ale powiem Wam, tak wątkiem koronowirusowo-pracowym,że myślalam,że chodzenie do pracy będzie czymś odrywającym od rzeczywistości.
Ale gdzie tam.
Oczywiście główny temat to wirus, teoretycznie spoko, no bo o tym się mówi,ale ...cała reszta.
Dorosłe kobiety, które kichają w przestrzeń, kaszlą w przestrzeń (kobiety 40+ ), oczywiście znawczynie całej polityki, twierdzenie,że maski nic nie dadzą, jakieś dziwne teorie spiskowe, które zwyczajnie mnie rozwalają (np. że znajoma znajomej pracuje w szpitalu i tak umiera więcej ludzi, a rząd źle podaje - OK, rozumiem,że nie każdy wierzy, ale te "znajome znajomej" to nigdy mnie nie przekonywało...)


Głowa mnie boli od tego, dopiero przestaje jak wracam do domu, gdzie w spokoju gadamy sobie o czymś normalnym, oglądamy głupie filmy.
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-17, 16:28   #3847
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Screen Pokaż wiadomość
Do mnie zadzwonili z firmy od zadań. Powiedzieli, że są zainteresowani współpracą, zadania zrobione dobrze, tylko jakieś małe szczegóły do poprawy ale to bez znaczenia.
Tylko niestety przez koronawirusa nie mogę od razu zacząć pracy bo mają problemu z obostrzeniami i muszą rozlokować pracowników. Ogólnie mam czekać na info bo współpracę na pewno podejmujemy, ale najprawdopodobniej od maja/ połowy maja.
Tak się cieszę, myślałam że już do niczego się nie nadaje a tu takie wieści 🥰


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez MerryMeMary Pokaż wiadomość
U mnie też dobre wieści, od maja inna praca Powoli zaczynam iść w kierunku, który mnie interesuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez NightwishLove Pokaż wiadomość
Wiecie co... konkurencja była gorsza... dostałam telefon, że zaczynam od poniedziałku nawet chcieli jutro, ale mam pogrzeb i nie dam rady. Jestem w szoku, bo po takiej rozmowie wydawało mi się, że mnie nie wybiorą...
Super Dziewczyny, gratulacje, dobrze, że w tym trudnym okresie są też pozytywne informacje.

Ja mam skrajne myśli: z jednej strony wszystkie jakieś rzeczy, które mogą być symptomem zwolnień chyba w tej swojej paranoi nadinterpretowuję (po redukcjach w mojej poprzedniej firmie). Np. zapowiedź powrotu do firmy widzę jako okazję do wręczenia wynagrodzeń, tak samo interpretuję wybieranie urlopów i nadgodzin. Szefowa zapomniała o nas przy ustalaniu jednej rzeczy i też widzę to jako odsuwanie od obowiązków, tłumaczyła, że nie miała czasu. Wygląda na paranoję?

Z plusów odezwała się do mnie rekruterka z linkedina. Przeszłam wstępną rekrutację i mam mieć rozmowę przez windows teams. Orientuje się może ktoś z Was czy bez problemu to będę miała na kompie czy co muszę zrobić, żeby to mieć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-17, 16:37   #3848
netya
Raczkowanie
 
Avatar netya
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 304
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Ale powiem Wam, tak wątkiem koronowirusowo-pracowym,że myślalam,że chodzenie do pracy będzie czymś odrywającym od rzeczywistości.
Ale gdzie tam.
Oczywiście główny temat to wirus, teoretycznie spoko, no bo o tym się mówi,ale ...cała reszta.
O właśnie, mnie to irytuje w pracy, ciągle bombardowanie informacjami, teoriami itp. Ile można. W domu nawet wiadomości nie czytam na ten temat, bo mam dość. Dlatego cieszyłam się, że bywałam mniej w pracy i siedziałam ostatnio sama i teraz też na pewno najbliższe 2 tyg będę sama.

Co do reszty nic nie mówię, bo mam swoje zdanie na temat tego co się dzieje
__________________
Life is too short 4 boring music and boring beer
netya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-17, 19:36   #3849
MerryMeMary
Raczkowanie
 
Avatar MerryMeMary
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 274
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Super Dziewczyny, gratulacje, dobrze, że w tym trudnym okresie są też pozytywne informacje.

Ja mam skrajne myśli: z jednej strony wszystkie jakieś rzeczy, które mogą być symptomem zwolnień chyba w tej swojej paranoi nadinterpretowuję (po redukcjach w mojej poprzedniej firmie). Np. zapowiedź powrotu do firmy widzę jako okazję do wręczenia wynagrodzeń, tak samo interpretuję wybieranie urlopów i nadgodzin. Szefowa zapomniała o nas przy ustalaniu jednej rzeczy i też widzę to jako odsuwanie od obowiązków, tłumaczyła, że nie miała czasu. Wygląda na paranoję?

Z plusów odezwała się do mnie rekruterka z linkedina. Przeszłam wstępną rekrutację i mam mieć rozmowę przez windows teams. Orientuje się może ktoś z Was czy bez problemu to będę miała na kompie czy co muszę zrobić, żeby to mieć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teamsy działają przez przeglądarkę, nie trzeba instalować. Chyba nawet za aplikację się płaci, ale tego nie jestem pewna.
MerryMeMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-18, 07:44   #3850
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Mój TŻ wczoraj wrócił z ciekawymi wieściami na temat mojego przyszłego pracodawcy, które dały mi do myślenia... Koleżanka znajomej z pracy miała "szczęście" tam pracować i okazuje się, że pan prezes traktuje ludzi dokładnie tak samo jak mnie na rozmowie, gbur i prostak. Do tego praca za najniższą krajową, a umowa zlecenie obowiązuje tam nie 2 tygodnie, a 3 miesiące. Czyli pierwsze dwa tygodnie oswajasz się z firmą, a jak chcesz dalej pracować to na 3 miesiące znowu dostajesz umowę-zlecenie, oczywiście za najniższą stawkę. Dziewczyny w biurach zmieniają się podobno w takim tempie, że stałe pracownice nie są w stanie nawet powiedzieć jak miała na imię poprzedniczka... To kolejna tego typu opinia i zastanawiam się czy zatrudnienie się tam to nie będzie skórka za wyprawkę...
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-18, 08:46   #3851
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Szczerze, to nie wiem czego innego się spodziewałas, skoro już na etapie rozmowy byl burakiem skoro w takiej sytuacji gość nie umie się zachować to co dopiero na co dzień. I jeszcze ten tekst na koniec rozmowy o konkurencji... 🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-18, 09:24   #3852
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Generalnie nie zdziwiły mnie te wieści po opisie rozmowy kwalifikacyjnej. Pracowałam raz w tego typu firmie i generalnie nie było to nic przyjemnego. Jeden raz w życiu postanowiłam, że wole być bezrobotna i pozbawić siebie środków do życia i to był tamten moment. A ja zwykle jestem bardzo ostrozna z rzucaniem wypowiedzenia. W sumie można iść zawsze na te 2 tygodnie i rzeczywiście się przekonać, ale nie nastawiałabym się, że to opowieści są calkowicie wyssane z palca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-18, 09:40   #3853
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Wszystko zależy od tego jaka masz sytuację finansową. Jeżeli nie masz noża na gardle to szkoda czasu, szukaj dalej. A jeżeli potrzebujesz kasy to umowa zlecenie przynajmniej cię nie wiąże z nim na długo, w każdej chwili możesz zrezygnować.
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-18, 10:14   #3854
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Szczerze, to nie wiem czego innego się spodziewałas, skoro już na etapie rozmowy byl burakiem skoro w takiej sytuacji gość nie umie się zachować to co dopiero na co dzień. I jeszcze ten tekst na koniec rozmowy o konkurencji... 🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hmmm... W poprzedniej pracy dyrektor, który na pierwszy rzut oka był burakiem okazał się bardzo miłym człowiekiem, z którym można było o wszystkim porozmawiać i z którym dało się pracować. Tak, wiem - za duże zaufanie do ludzi.
Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Generalnie nie zdziwiły mnie te wieści po opisie rozmowy kwalifikacyjnej. Pracowałam raz w tego typu firmie i generalnie nie było to nic przyjemnego. Jeden raz w życiu postanowiłam, że wole być bezrobotna i pozbawić siebie środków do życia i to był tamten moment. A ja zwykle jestem bardzo ostrozna z rzucaniem wypowiedzenia. W sumie można iść zawsze na te 2 tygodnie i rzeczywiście się przekonać, ale nie nastawiałabym się, że to opowieści są calkowicie wyssane z palca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Domyślam się, że to co o firmie mówią nie do końca jest wyssane z palca.
Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
Wszystko zależy od tego jaka masz sytuację finansową. Jeżeli nie masz noża na gardle to szkoda czasu, szukaj dalej. A jeżeli potrzebujesz kasy to umowa zlecenie przynajmniej cię nie wiąże z nim na długo, w każdej chwili możesz zrezygnować.
Nie mamy noża na gardle, TŻ dobrze zarabia i mówi, że szkoda czasu na takie firmy, tym bardziej, że gość już na rozmowie pokazał jaki jest. Jest w stanie nas utrzymać oboje za swoją pensję, a ja mam zasiłek z UP, więc nie jest tragicznie.
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-18, 11:14   #3855
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Moim zdaniem burak burakowi nierówny, ale burak cwaniak no to już wyższy kaliber a opowieści na pewno mają coś z prawdy, kazda jedna. Tylko teraz musisz się zastanowić, czy chcesz/musisz spróbować mimo wszystko - i ok, tylko może lepiej nie nastawiaj się na pokaz kultury w biznesie albo odpuszczasz.
Łatwo się mówi, żeby dać sobie siana, bo gość pajac, ale myślę, że gdybym w obecnej sytuacji szukała pracy i nic innego nie było, to bym się pewnie skusiła i w razie czego bardzo szybko zrezygnowała. Ale gdyby to miało miejsce nie wiem, pół roku-rok temu, to nigdy w życiu. Więc punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-18, 12:13   #3856
Screen
Raczkowanie
 
Avatar Screen
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 273
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez NightwishLove Pokaż wiadomość
Hmmm... W poprzedniej pracy dyrektor, który na pierwszy rzut oka był burakiem okazał się bardzo miłym człowiekiem, z którym można było o wszystkim porozmawiać i z którym dało się pracować. Tak, wiem - za duże zaufanie do ludzi.

Domyślam się, że to co o firmie mówią nie do końca jest wyssane z palca.

Nie mamy noża na gardle, TŻ dobrze zarabia i mówi, że szkoda czasu na takie firmy, tym bardziej, że gość już na rozmowie pokazał jaki jest. Jest w stanie nas utrzymać oboje za swoją pensję, a ja mam zasiłek z UP, więc nie jest tragicznie.
A wiesz jak jest z zasiłkiem jakbyś się zatrudniła na te dwa tygodnie i potem zrezygnowała? Bo jeśli dobrze zrozumiałam w UP to chyba możesz znowu pobierać ale tylko resztę z tego co już wybrałaś?
Ja też mam zasiłek i się właśnie zastanawiam jak by to było. Wiem, że przy umowie o pracę można dostać jeszcze dodatek aktywizacyjny.
Bo też szkoda by było stracić zasiłek jak się okaże, że jest tam fatalnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Screen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-18, 15:36   #3857
netya
Raczkowanie
 
Avatar netya
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 304
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Szczerze, to nie wiem czego innego się spodziewałas, skoro już na etapie rozmowy byl burakiem skoro w takiej sytuacji gość nie umie się zachować to co dopiero na co dzień. I jeszcze ten tekst na koniec rozmowy o konkurencji... 🤦


Cytat:
Napisane przez NightwishLove Pokaż wiadomość
Nie mamy noża na gardle, TŻ dobrze zarabia i mówi, że szkoda czasu na takie firmy, tym bardziej, że gość już na rozmowie pokazał jaki jest. Jest w stanie nas utrzymać oboje za swoją pensję, a ja mam zasiłek z UP, więc nie jest tragicznie.
Super, że masz wsparcie partnera

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Moim zdaniem burak burakowi nierówny, ale burak cwaniak no to już wyższy kaliber
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zgoda. Ja w obecnej sytuacji finansowej i psychicznej na pewno bym odpuściła, ale ja to ja. Każdy ma inną sytuację wiadomo.


Wczoraj w pracy atmosfera koszmarna, bo okazało się, że nie dostaniemy premii, która była już pewna.
Wszyscy wkurzeni, bo za ciągłe jeżdzenie do pracy i ten zapiep** to należy nam się jak nie wiem.
Podwyżek też prawdopodobnie nie będzie, a miałam nadzieję że się jeszcze załapię To już przewidywałyśmy, że w tym czasie będzie pewnie cięzko, żeby dostać, ale kurde premia? :/

Podłamałam się i wkurzyłam, bo ta kasa to jedyne na co mogę liczyć w mojej sytuacji
Także nie dość, że ustawiczne nerwy, stres, młyn to jeszcze zero kasy motywacyjnej w tym czasie
__________________
Life is too short 4 boring music and boring beer
netya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-18, 19:30   #3858
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Obawiam się, że wkrótce może dojść do tego iż te osoby, które mają w ogóle pracę, choćby za minimum będą postrzegani jak wybrańcy losu. U mojego TZ-ta już zapowiedzieli zwolnienia, czekamy na informacje na kogo wypadnie. Ja w tym tyg byłam na urlopie, pracodawca nas poprosił żebyśmy wzięli te 4 dni po świętach bo obroty siadly.
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-18, 20:35   #3859
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Moim zdaniem burak burakowi nierówny, ale burak cwaniak no to już wyższy kaliber a opowieści na pewno mają coś z prawdy, kazda jedna. Tylko teraz musisz się zastanowić, czy chcesz/musisz spróbować mimo wszystko - i ok, tylko może lepiej nie nastawiaj się na pokaz kultury w biznesie albo odpuszczasz.
Łatwo się mówi, żeby dać sobie siana, bo gość pajac, ale myślę, że gdybym w obecnej sytuacji szukała pracy i nic innego nie było, to bym się pewnie skusiła i w razie czego bardzo szybko zrezygnowała. Ale gdyby to miało miejsce nie wiem, pół roku-rok temu, to nigdy w życiu. Więc punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeszcze się zastanawiam. Moi rodzice też radzą odpuścić sobie ten zakład pracy parę ofert pracy jest w mieście, wysyłałam też swoje CV bezpośrednio do kadr. Nawet po rozmowie wysłałam kilka.
Cytat:
Napisane przez Screen Pokaż wiadomość
A wiesz jak jest z zasiłkiem jakbyś się zatrudniła na te dwa tygodnie i potem zrezygnowała? Bo jeśli dobrze zrozumiałam w UP to chyba możesz znowu pobierać ale tylko resztę z tego co już wybrałaś?
Ja też mam zasiłek i się właśnie zastanawiam jak by to było. Wiem, że przy umowie o pracę można dostać jeszcze dodatek aktywizacyjny.
Bo też szkoda by było stracić zasiłek jak się okaże, że jest tam fatalnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tego co czytałam to jeżeli podpiszę umowę, nawet zlecenie, to zasiłek mi się nie należy już. Dlatego też mój TŻ mówi, że jeżeli gościu jest taki jak mówią opinie to będzie skórka za wyprawkę. Bo jeżeli zrezygnuje za dwa tygodnie i pójdę znowu do UP to zasiłku już nie dostanę.
Cytat:
Napisane przez netya Pokaż wiadomość




Super, że masz wsparcie partnera



Zgoda. Ja w obecnej sytuacji finansowej i psychicznej na pewno bym odpuściła, ale ja to ja. Każdy ma inną sytuację wiadomo.


Wczoraj w pracy atmosfera koszmarna, bo okazało się, że nie dostaniemy premii, która była już pewna.
Wszyscy wkurzeni, bo za ciągłe jeżdzenie do pracy i ten zapiep** to należy nam się jak nie wiem.
Podwyżek też prawdopodobnie nie będzie, a miałam nadzieję że się jeszcze załapię To już przewidywałyśmy, że w tym czasie będzie pewnie cięzko, żeby dostać, ale kurde premia? :/

Podłamałam się i wkurzyłam, bo ta kasa to jedyne na co mogę liczyć w mojej sytuacji
Także nie dość, że ustawiczne nerwy, stres, młyn to jeszcze zero kasy motywacyjnej w tym czasie
No tak. Jest kilka ofert pracy, zresztą nawet po rozmowie rozsyłałam kolejne CV ze względu na moje odczucia.
Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
Obawiam się, że wkrótce może dojść do tego iż te osoby, które mają w ogóle pracę, choćby za minimum będą postrzegani jak wybrańcy losu. U mojego TZ-ta już zapowiedzieli zwolnienia, czekamy na informacje na kogo wypadnie. Ja w tym tyg byłam na urlopie, pracodawca nas poprosił żebyśmy wzięli te 4 dni po świętach bo obroty siadly.
Branża mojego TŻ nie odczuła aktualnej sytuacji więc nie boimy się o jego stanowisko.

Mam jeszcze jutrzejszy dzień na zastanowienie się co teraz zrobić. Mam nadzieję, że podejmę właściwą decyzję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-19, 13:28   #3860
1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 321
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Super Dziewczyny, gratulacje, dobrze, że w tym trudnym okresie są też pozytywne informacje.

Ja mam skrajne myśli: z jednej strony wszystkie jakieś rzeczy, które mogą być symptomem zwolnień chyba w tej swojej paranoi nadinterpretowuję (po redukcjach w mojej poprzedniej firmie). Np. zapowiedź powrotu do firmy widzę jako okazję do wręczenia wynagrodzeń, tak samo interpretuję wybieranie urlopów i nadgodzin. Szefowa zapomniała o nas przy ustalaniu jednej rzeczy i też widzę to jako odsuwanie od obowiązków, tłumaczyła, że nie miała czasu. Wygląda na paranoję?

Z plusów odezwała się do mnie rekruterka z linkedina. Przeszłam wstępną rekrutację i mam mieć rozmowę przez windows teams. Orientuje się może ktoś z Was czy bez problemu to będę miała na kompie czy co muszę zrobić, żeby to mieć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teams to jeden z lepszych/ mniej problematycznych komunikatorów. Nie powinnaś mieć problemów. Można łączyć się przez przeglądarkę.
1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-19, 19:37   #3861
tess_d
Zadomowienie
 
Avatar tess_d
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 682
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez NightwishLove Pokaż wiadomość
Jeszcze się zastanawiam. Moi rodzice też radzą odpuścić sobie ten zakład pracy parę ofert pracy jest w mieście, wysyłałam też swoje CV bezpośrednio do kadr. Nawet po rozmowie wysłałam kilka. Z tego co czytałam to jeżeli podpiszę umowę, nawet zlecenie, to zasiłek mi się nie należy już. Dlatego też mój TŻ mówi, że jeżeli gościu jest taki jak mówią opinie to będzie skórka za wyprawkę. Bo jeżeli zrezygnuje za dwa tygodnie i pójdę znowu do UP to zasiłku już nie dostanę. No tak. Jest kilka ofert pracy, zresztą nawet po rozmowie rozsyłałam kolejne CV ze względu na moje odczucia. Branża mojego TŻ nie odczuła aktualnej sytuacji więc nie boimy się o jego stanowisko.

Mam jeszcze jutrzejszy dzień na zastanowienie się co teraz zrobić. Mam nadzieję, że podejmę właściwą decyzję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Możesz wrócić na uzupełnienie zasiłku, jeżeli zarejestrujesz się w UP w ciągu 14 dni od zakończenia pracy. Tylko po umowie zleceniu musisz mieć zaświadczenie od pracodawcy o tym od kiedy do kiedy faktycznie świadczyłaś pracę, bo sama umowa niewiele mówi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez tess_d
Czas edycji: 2020-04-20 o 08:38
tess_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-20, 06:23   #3862
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez tess_d Pokaż wiadomość
Możesz wrócić na uzupełnienie zasiłku, jeżeli zarejestrujesz się w UP w ciągu 14 od zakończenia pracy. Tylko po umowie zleceniu musisz mieć zaświadczenie od pracodawcy o tym od kiedy do kiedy faktycznie świadczyłaś pracę, bo sama umowa niewiele mówi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobrze wiedzieć na przyszłość


Byłam w firmie. Rozmawiałam z babką z HR, powiedziałam że rezygnuję - nie mam noża na gardle, TŻ wczoraj jeszcze raz ze mną o tym rozmawiał. Jednak plotki miały bardzo dużo prawdy - najniższa krajowa na zleceniu, później pierwsze 3 miesiące też. Rozmawiałam z nią też o prezesie i jego zachowaniu - sama przyznała, że prezes taki jest na co dzień i ona wcale się nie dziwi. Pomiędzy słowami wywnioskowałam, że nie ja pierwsza rezygnuję z pracy z powodu zachowania prezesa i w pełni to rozumie. Zatem szukam dalej.
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-20, 18:37   #3863
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez NightwishLove Pokaż wiadomość
Dobrze wiedzieć na przyszłość


Byłam w firmie. Rozmawiałam z babką z HR, powiedziałam że rezygnuję - nie mam noża na gardle, TŻ wczoraj jeszcze raz ze mną o tym rozmawiał. Jednak plotki miały bardzo dużo prawdy - najniższa krajowa na zleceniu, później pierwsze 3 miesiące też. Rozmawiałam z nią też o prezesie i jego zachowaniu - sama przyznała, że prezes taki jest na co dzień i ona wcale się nie dziwi. Pomiędzy słowami wywnioskowałam, że nie ja pierwsza rezygnuję z pracy z powodu zachowania prezesa i w pełni to rozumie. Zatem szukam dalej.
Dziwne, że jeszcze panu prezesowi nie przeszło do głowy, że przez jego buractwo nie może nikogo znaleźć. On swojego zachowania z pewnością nie dostrzega...
__________________
Książkoholiczka
siabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-20, 21:20   #3864
netya
Raczkowanie
 
Avatar netya
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 304
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
Obawiam się, że wkrótce może dojść do tego iż te osoby, które mają w ogóle pracę, choćby za minimum będą postrzegani jak wybrańcy losu. U mojego TZ-ta już zapowiedzieli zwolnienia, czekamy na informacje na kogo wypadnie.
Taaa, ja już zaczynam się tak czuć, jak słyszę "ciesz się że masz pracę", ekhm no cóż, mam swoje zdanie na ten temat.
U mojego faceta podwyżki przełożyli, a premia będzie mniejsza niestety.


Cytat:
Napisane przez tess_d Pokaż wiadomość
Możesz wrócić na uzupełnienie zasiłku, jeżeli zarejestrujesz się w UP w ciągu 14 dni od zakończenia pracy. Tylko po umowie zleceniu musisz mieć zaświadczenie od pracodawcy o tym od kiedy do kiedy faktycznie świadczyłaś pracę, bo sama umowa niewiele mówi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O, to nie wiedziałam. Umowy o pracę rozumiem, że to nie dotyczy?

Cytat:
Napisane przez NightwishLove Pokaż wiadomość
Byłam w firmie. Rozmawiałam z babką z HR, powiedziałam że rezygnuję - nie mam noża na gardle, TŻ wczoraj jeszcze raz ze mną o tym rozmawiał. Jednak plotki miały bardzo dużo prawdy - najniższa krajowa na zleceniu, później pierwsze 3 miesiące też.
No to chyba dobrze zdecydowałaś, jak nie masz noża na gardle to myślę, że ok.
__________________
Life is too short 4 boring music and boring beer
netya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-20, 21:43   #3865
tess_d
Zadomowienie
 
Avatar tess_d
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 682
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez netya Pokaż wiadomość

O, to nie wiedziałam. Umowy o pracę rozumiem, że to nie dotyczy?
Samo uzupełnienie zasiłku dotyczy każdej umowy. Natomiast jeżeli pytasz o zaświadczenie, to tylko po zleceniu. Wiadomo po umowie o pracę jest świadectwo pracy, a po zleceniówkach wymagane jest właśnie zaświadczenie. Chociaż z drugiej strony co urząd, to inne praktyki.
Tak w ogóle dzisiaj mignęła mi informacja, że w planach jest podniesienie kwoty zasiłku do połowy minimalnego wynagrodzenia. Oczywiście kolejna zagrywka przed wyborami, ale gdyby to przeszło, to chyba nikt nie miałby nic przeciwko temu..


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tess_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-21, 08:32   #3866
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez siabra Pokaż wiadomość
Dziwne, że jeszcze panu prezesowi nie przeszło do głowy, że przez jego buractwo nie może nikogo znaleźć. On swojego zachowania z pewnością nie dostrzega...
No dokładnie. Nawet HR zdaje sobie z tego sprawę. Babeczka mi powiedziała, żebym zachowała sobie jej numer jakbym szukała pracy (czyli jest taka rotacja jak mówią plotki) to jak coś będzie to umówi mnie na spotkanie o pracę, ale tak żeby ewentualnym moim przełożonym był ktoś inny niż prezes.
Cytat:
Napisane przez netya Pokaż wiadomość
No to chyba dobrze zdecydowałaś, jak nie masz noża na gardle to myślę, że ok.
Też tak myślę
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-21, 10:52   #3867
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Też uważam, że dobra decyzja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-21, 19:05   #3868
netya
Raczkowanie
 
Avatar netya
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 304
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez tess_d Pokaż wiadomość
Samo uzupełnienie zasiłku dotyczy każdej umowy. Natomiast jeżeli pytasz o zaświadczenie, to tylko po zleceniu. Wiadomo po umowie o pracę jest świadectwo pracy, a po zleceniówkach wymagane jest właśnie zaświadczenie. Chociaż z drugiej strony co urząd, to inne praktyki.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aha, dzięki, czyli powinnam o tym doczytać, chociaż nigdy zasiłek mi nie przysługiwał.

Cytat:
Napisane przez NightwishLove Pokaż wiadomość
No dokładnie. Nawet HR zdaje sobie z tego sprawę. Babeczka mi powiedziała, żebym zachowała sobie jej numer jakbym szukała pracy (czyli jest taka rotacja jak mówią plotki) to jak coś będzie to umówi mnie na spotkanie o pracę, ale tak żeby ewentualnym moim przełożonym był ktoś inny niż prezes.

Też tak myślę
O, jak miło z jej strony No to trzymam za coś następnego konkretnego
__________________
Life is too short 4 boring music and boring beer
netya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-22, 09:57   #3869
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Też uważam, że dobra decyzja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam nadzieję, chociaż wczoraj TŻ przyniósł do domu niezbyt dobre wieści - obniżyli im wypłaty o 20%... Co prawda pani prezes jeszcze tydzień temu pisała im maila, że firma jeszcze nigdy nie była w tak świetnej kondycji finansowej... Wyczuwam, że ktoś tu chce zarobić na koronawirusie...
Cytat:
Napisane przez netya Pokaż wiadomość
O, jak miło z jej strony No to trzymam za coś następnego konkretnego
No mam nadzieję, że coś znajdę. Póki co same oferty do sklepów albo na pracowników fizycznych (głównie mężczyzn)...


Dzisiaj skoczyło mi ciśnienie - w marcu starałam się o pracę w laboratorium badawczym. Niby byłam w drugim etapie na rozmowie z kierownikiem, ale zadzwonili (po interwencji znajomej z HR), że nie przeszłam dalej - nie wiem czy kojarzycie. I co dzisiaj widzę? Dokładnie to samo ogłoszenie na to samo stanowisko w tej firmie, ale tym razem przez agencję pracy. Serio?
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-22, 10:16   #3870
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez NightwishLove Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, chociaż wczoraj TŻ przyniósł do domu niezbyt dobre wieści - obniżyli im wypłaty o 20%... Co prawda pani prezes jeszcze tydzień temu pisała im maila, że firma jeszcze nigdy nie była w tak świetnej kondycji finansowej... Wyczuwam, że ktoś tu chce zarobić na koronawirusie...

No mam nadzieję, że coś znajdę. Póki co same oferty do sklepów albo na pracowników fizycznych (głównie mężczyzn)...


Dzisiaj skoczyło mi ciśnienie - w marcu starałam się o pracę w laboratorium badawczym. Niby byłam w drugim etapie na rozmowie z kierownikiem, ale zadzwonili (po interwencji znajomej z HR), że nie przeszłam dalej - nie wiem czy kojarzycie. I co dzisiaj widzę? Dokładnie to samo ogłoszenie na to samo stanowisko w tej firmie, ale tym razem przez agencję pracy. Serio?
Eee, masakra ...pewnie chodzi o kasę,niestety
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-24 22:32:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:04.