Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-02-17, 09:24   #991
Yellow_Cherry
Zadomowienie
 
Avatar Yellow_Cherry
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1 040
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;89121056]Taaa... mnie też wielokrotnie zapewniali, że zawsze się odzywają i dają feedback nawet jak odpowiedź jest negatywna i co? Gunwo

Chociaż właśnie bardziej mnie bawią maile z automatu po jakimś pół roku czy nawet roku od rozmowy, że dziękują, ale zakończyli rekrutację. No dzięki za info bulwo.[/QUOTE]Niech by bylo z automatu, ale w jakims sensowym czasie np 2 tygodnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Yellow_Cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-17, 09:34   #992
KathyLeonia
Kathy Leonia
 
Avatar KathyLeonia
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Polska Centralna
Wiadomości: 1 291
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Czajcie, że do niej poszłam a dyrektorki nie było

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka



to zupełnie jak w piosence bo pewnie dyrektorka "jest gdzieś lecz nie wiadomo gdzie xd "
__________________
Kathy Leonia - wejdź do świata magii kosmetyków!

http://kathyleonia88.blogspot.com
KathyLeonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-17, 09:39   #993
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Do tej pory nie miałam kompletnie kontaktu z takimi osobami rekrutującymi z konkretnego zdarzenia. Zmieniło się to, gdy dołączyłam do nowej firmy. Teraz gdy pracujemy w jednym miejscu mam okazję trochę podpytać o rekrutacje od strony pracodawcy i - przynajmniej w tej firmie - baaardzo zwracają uwagę nie tylko na to, czy ktoś nadaje się do pracy, bo ma takie doświadczenie, ale też na to, czy ta praca, którą oferują będzie ciekawa i rozwojowa dla kandydata. On oczywiście na rozmowie zawsze powie, że to jest to, co chce robić, ale zwracają uwagę, czy to nie jest poniżej jego możliwości i za chwilę nie będzie się nudził albo szukał nowego miejsca, bo to nie jest to, czego oczekuje.
I też szczera chęć pracy w tym miejscu i na tym stanowisku. Zainteresowanie firmą, marką, produktami itp. Co jakiś czas moja przełożona mówi, że jestem specjalistką od marki i image'u, bo sporo o niej wiem i przedstawiłam to na rozmowie Taka mała rzecz, a może mieć znaczenie.

To taki tylko mój komentarz odnośnie rekrutacji i reakcji z drugiej strony

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-18, 07:36   #994
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Jezu dziewczyny, jestem naprawdę zadziwiona atmosferą w pracy. Mój mózg tego nie ogarnia. Normalnie ze sobą rozmawiamy, śmiejemy się, zbijamy żółwiki, nie ma problemu żeby ktoś mi pomógł, nie ma żadnej sztywności, nie ma rozkazywania. Dzisiaj zostałam nawet spytała o zdanie w pewnej sprawie... W poprzedniej pracy nie było mowy, żeby ktoś mnie pytał co sądzę na dany temat, żeby brano moje zdanie pod uwagę. Poza tym, lepiej, dziewczyny! Mam pełną swobodę w działaniu, ba, nawet zostałam pochwalona!!! Że czymś się sama zajęłam, wpadłam na taki a nie inny pomysł... W poprzedniej robocie musiałam pytać o zgodę na wszystko, a jak zrobiłam coś sama to usłyszałam "zachowujesz się jak idiotka".
W O W

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka


To świetnie, że tak dobrze trafiłaś Dla reszty to też nadzieja, że można na prawdę dobrze trafić

Ja mam szkolenie bhp w poniedziałek 28.02. Miało być o 9, ale jak wspomniałam, że będę po nocy, przesunęli na 13 Nawet nie prosiłam o przesunięcie, sami zmienili godzine. To też jakoś o nich świadczy. Moja dyrektorka kazałaby mi się nie kłaść po nocy i być na 9
__________________
Książkoholiczka
siabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-18, 20:41   #995
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Ja dostałam dziś info, że nie zaproszą mnie na rozmowę. No szkoda. Powinnam wysłać więcej niż jedno CV, skoro już je odświeżyłam...

Mam wrażenie, że praca zdalna jest wszędzie, każdy tak pracuje/może pracować, a ja nie mam pojęcia, jak się w to wkręcić. Nie mam noża na gardle, ale kurde... do czerwca bym chciała coś znaleźć.

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:34 ----------

Gratki dziewczyny, że znalazłyście nowe i lepsze miejsca!
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-19, 07:33   #996
hattivatti
Raczkowanie
 
Avatar hattivatti
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 99
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

pandora__, ja pracuję zdalnie, ale na odpowiedź firmy, do której składałam CV, czekałam kilka miesięcy (w sumie to złożyłam CV i zapomniałam, bo i tak pracowałam gdzie indziej).

Istnieje praca zdalna, do której można się dostać praktycznie "z buta", ale tam nie ma wysokich zarobków ani jakichś super warunków dla pracownika, niestety.
hattivatti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-20, 11:56   #997
Martii
Zadomowienie
 
Avatar Martii
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 1 324
Wyślij wiadomość przez MSN do Martii
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Ma ktoś doświadczenie w pracy jako Data Analyst ? Chciałabym się przebranżowić no i tak szukam i szukam bo mam możliwość zrobienia szkolenia/dyplomu cały czas pracując tu gdzie jestem no i warto by było to zrobić w branży w której bym mogła później pracować na swoje konto, ktoś coś ?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Martii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-02-21, 21:33   #998
netya
Raczkowanie
 
Avatar netya
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 304
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez hattivatti Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że dostaniesz tę pracę - mogą wziąć pod uwagę wiele różnych czynników i nie zawsze idealne wykonanie zadania jest tym decydującym.
oby tak było, dziś mi się sniło, że ją dostałam, ale na razie cisza.

Cytat:
Napisane przez Yellow_Cherry Pokaż wiadomość
Niech by bylo z automatu, ale w jakims sensowym czasie np 2 tygodnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja czasem dostaje automaty, dobre i to. Raz dostalam z jednej korpo, kompletnie nie pamiętałam, że do nich aplikowałam xD

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;89123671]Ja dostałam dziś info, że nie zaproszą mnie na rozmowę. No szkoda. Powinnam wysłać więcej niż jedno CV, skoro już je odświeżyłam...

Mam wrażenie, że praca zdalna jest wszędzie, każdy tak pracuje/może pracować, a ja nie mam pojęcia, jak się w to wkręcić. Nie mam noża na gardle, ale kurde... do czerwca bym chciała coś znaleźć.[COLOR="Silver"]
[/QUOTE]

A co to za praca była? dlaczego Cię nie zaprosili?

Taaa, u mnie tez ileś znajomych na zdalnej, wszystko cacy, a ja takiej pracy nie mogę znaleźć
__________________
Life is too short 4 boring music and boring beer
netya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-22, 10:58   #999
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Często teraz dużo osób na zdalnej z powodu pandemii- wcześniej normalnie z biura, ale raz ich wysłali no i już tak zostało (u mnie tak jest od 2 lat). Widziałam sporo ogłoszeń ale z pracą hybrydową (kilka dni z biura, kilka z domu). I myślę że docelowo sporo biurowych będzie tak wyglądało już po pandemii. Z branż to najczęściej właśnie IT/finanse tak pracują bo nie ma wymogu bycia w lokalnym biurze wtedy. Jeśli pracuje się w outsourcingu to już nie ma to ogóle znaczenia gdzie siedzisz bo np. klepiesz faktury dla Niemiec/UK/Francji, więc dla nich bez różnicy w jakim miejscu to robisz. Wtedy bardziej liczą się business hours - żeby się mniej więcej wpasować w ich czas pracy (w Europie nie ma problemu, gorzej gdy np pracujesz dla innego kontynentu). Więc myślę, że tu trzeba się rozglądać za pracami na zasadzie "robię dla kogoś kogo i tak nie ma w Polsce". Nie wiem też w jakie branże celujecie?
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-22, 11:32   #1000
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Martii Pokaż wiadomość
Ma ktoś doświadczenie w pracy jako Data Analyst ? Chciałabym się przebranżowić no i tak szukam i szukam bo mam możliwość zrobienia szkolenia/dyplomu cały czas pracując tu gdzie jestem no i warto by było to zrobić w branży w której bym mogła później pracować na swoje konto, ktoś coś ?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mniej więcej. Co robisz obecnie i jakie chciałabyś szkolenie zrobić? Co to znaczy że chcesz pracować na własne konto?
Raczej nie widzę tego by szkolenie pomogło ot tak. Lepiej dostać się gdzieś do raportowania na najniższy szczebel (specjalista da analiz/raportów itp) i zbierać doświadczenia. A równolegle ewentualne dobre szkolenie.
Bez poparcia tego w CV może nie być łatwo. Ale może masz jakieś zbliżone studia aby się sprzedać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-22, 15:47   #1001
ojejuniu1974
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 715
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Martii Pokaż wiadomość
Ma ktoś doświadczenie w pracy jako Data Analyst ? Chciałabym się przebranżowić no i tak szukam i szukam bo mam możliwość zrobienia szkolenia/dyplomu cały czas pracując tu gdzie jestem no i warto by było to zrobić w branży w której bym mogła później pracować na swoje konto, ktoś coś ?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
1. Data Analyst w każdej firmie może oznaczać coś innego, ta nazwa sama w sobie nic nie mówi. Dlaczego akurat ten zawod Cie zainteresowal?
2. Data analyst freelancer to rzadkie zjawisko, zwlaszcza jesli nie ma sie duzego doswiadczenia. Zresztą mozesz łatwo znaleźć w necie, ile powiazanych ofert jest publikowanych na portalach dla freelancerow
ojejuniu1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-02-22, 17:57   #1002
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez ojejuniu1974 Pokaż wiadomość
2. Data analyst freelancer to rzadkie zjawisko, zwlaszcza jesli nie ma sie duzego doswiadczenia. Zresztą mozesz łatwo znaleźć w necie, ile powiazanych ofert jest publikowanych na portalach dla freelancerow
Właśnie, dlatego się zdziwiłam. Sama się z tym nie spotkałam. Może myślimy o innym zawodzie niż pytająca
Czemu Data Analyst a nie analityk danych? I bardziej analityk data science, biznesowy, a może na danych finansowych
Generalnie są fajne studia podyplomowe (myślę o UW, PW, sgh), i szkolenia z kilku narzędzi, ale najbardziej liczy się własna nauka. I bez używania wiedzy, nie ma to dużego sensu.
Przy okazji, ważność certyfikatu z power bi, Microsoft właśnie skraca do roku (chyba od wakacji 22). Ostatnio czytam że jakaś moda nastała na niego. Ludzie szukają potem modnej pracy bez zera praktyki (portfolia projektów, doświadczenia, czegokolwiek) Ale zgodnie z zasadą '3z'

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:57 ---------- Poprzedni post napisano o 18:43 ----------

Taki przykład jak różne mogą być wyzwania https://cuvalley.com/?fbclid=IwAR3lX...KOZUJRio5CtWoc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-23, 10:14   #1003
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez hattivatti Pokaż wiadomość
pandora__, ja pracuję zdalnie, ale na odpowiedź firmy, do której składałam CV, czekałam kilka miesięcy (w sumie to złożyłam CV i zapomniałam, bo i tak pracowałam gdzie indziej).

Istnieje praca zdalna, do której można się dostać praktycznie "z buta", ale tam nie ma wysokich zarobków ani jakichś super warunków dla pracownika, niestety.
Co masz dokładnie na myśli?

Ja nie potrzebuję aktualnie etatu, ani wielkiej kasy. Raczej sobie chciałam dorobić do podróży No i u mnie minusem może być to, że nie pracowałabym z Polski, a z Włoch, bo tu aktualnie mam główne zajęcie

---------- Dopisano o 11:14 ---------- Poprzedni post napisano o 11:09 ----------

Cytat:
Napisane przez netya Pokaż wiadomość

A co to za praca była? dlaczego Cię nie zaprosili?

Taaa, u mnie tez ileś znajomych na zdalnej, wszystko cacy, a ja takiej pracy nie mogę znaleźć
Wysłali maila, takiego w stylu kopiuj-wklej, że zdecydowali się mnie nie zapraszać, ponieważ "zgłosiły się do nas osoby lepiej odpowiadające sylwetce idealnej osoby kandydackiej."

Praca fajna, bo zdalna, na część etatu, wypłata też okej (podali w ogłoszeniu, szok!), zakres obowiązków to tworzenie treści do social mediów, marzy mi się w coś takiego wkręcić.
Najlepsze, że oni chyba dopiero teraz się skumali, że social media muszą śmigać, i dobrze, ich facebook ma kilkaset polubień i zadnej relacji z odbiorcami, a ja prowadzę fb i insta o swojej pasji, gdzie mam kilka tysięcy 'followersów', a pod postami 200-350 polubień i od groma komentarzy i udostępnień.

Moja ostatnia praca w PL była w dziale promocji wydawnictwa, ale kurde... wiedzieli, że znam się na fb i insta i co - "rozkręcaj tik toka i pinteresta". To są (dla mnie) tak niewdzięczne kanały do pracy, że nic poza frustracją... A dziewczyna od fb i insta niby czaiła o co chodzi, a efektów żadnych...

Bardzo bym chciała dorwać coś zdalnie, projekt włoski mi się kończy pod koniec wakacji i chcę tu zostać, więc płynność finansowa wskazana
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-23, 12:04   #1004
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Pandora, masz w CV wytłuszczoną informację o danych z Twojego FB, o liczbie reakcji, zasięgach? To powinno przykuć oko rekrutera.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-23, 12:28   #1005
rybeczkawizaz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 193
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;89129808]Co masz dokładnie na myśli?

Ja nie potrzebuję aktualnie etatu, ani wielkiej kasy. Raczej sobie chciałam dorobić do podróży No i u mnie minusem może być to, że nie pracowałabym z Polski, a z Włoch, bo tu aktualnie mam główne zajęcie

---------- Dopisano o 11:14 ---------- Poprzedni post napisano o 11:09 ----------



Wysłali maila, takiego w stylu kopiuj-wklej, że zdecydowali się mnie nie zapraszać, ponieważ "zgłosiły się do nas osoby lepiej odpowiadające sylwetce idealnej osoby kandydackiej."

Praca fajna, bo zdalna, na część etatu, wypłata też okej (podali w ogłoszeniu, szok!), zakres obowiązków to tworzenie treści do social mediów, marzy mi się w coś takiego wkręcić.
Najlepsze, że oni chyba dopiero teraz się skumali, że social media muszą śmigać, i dobrze, ich facebook ma kilkaset polubień i zadnej relacji z odbiorcami, a ja prowadzę fb i insta o swojej pasji, gdzie mam kilka tysięcy 'followersów', a pod postami 200-350 polubień i od groma komentarzy i udostępnień.

Moja ostatnia praca w PL była w dziale promocji wydawnictwa, ale kurde... wiedzieli, że znam się na fb i insta i co - "rozkręcaj tik toka i pinteresta". To są (dla mnie) tak niewdzięczne kanały do pracy, że nic poza frustracją... A dziewczyna od fb i insta niby czaiła o co chodzi, a efektów żadnych...

Bardzo bym chciała dorwać coś zdalnie, projekt włoski mi się kończy pod koniec wakacji i chcę tu zostać, więc płynność finansowa wskazana [/QUOTE]

a znajdziesz coś;p kurcze no musisz Pandora ; ))
rybeczkawizaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-23, 14:25   #1006
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Pandora, masz w CV wytłuszczoną informację o danych z Twojego FB, o liczbie reakcji, zasięgach? To powinno przykuć oko rekrutera.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie nie... To jest mysl! muszę nad tym zastanowić, gdzie i jak to naprawdę dobrze opisać. Nie każdemu będzie się chciało na te moje socjale wchodzić.

A ja nawet sama postawiłam stronę www, na wordpressie, ale zawsze. Chcialabym się rozwijac w tym kierunku, malymi kroczkami zbudowac portfolio, bo nawet na takim glupim useme nie mam odwagi kandydować do zlecenia, jak widzę doświadczenie innych. Trudno jest zaczac.

---------- Dopisano o 15:25 ---------- Poprzedni post napisano o 15:21 ----------

Cytat:
Napisane przez rybeczkawizaz Pokaż wiadomość
a znajdziesz coś;p kurcze no musisz Pandora ; ))
musze, muszę.
Planuje zostać tutaj na roczny staż, ale płacą za niego jakieś 450 euro. Potrzebuję te 200-300 dorobić, aby bez żadnych trosk sobie żyć i się wygrzewać na słońcu
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-23, 15:42   #1007
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Jasne, umieść te dane gdzieś w dobrym miejscu pokazując, że w wolnym czasie, sama dla siebie stworzyłaś dobrze klikalny content i z chęcią przelozysz to doświadczenie na pracę nad socialami danej marki.

A tam na miejscu u Ciebie nie ma za bardzo pracy do dorobienia? Coś fizycznego może?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-24, 17:32   #1008
1f523025fec1a137a503b9538176c8d184ddfe4a_6265d6840ddc6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 401
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Ja w kwietniu mialam zmienić pracę, zaraz powinnam skladac wypowiedzenie w robocie, a w zwiazku z obecną sytuacją geopolityczną naprawdę się zastanawiam czy dobrze robię. Teraz pracuję w jednostce finansów publ, a to będzie międzynarodowa korpo... Jestem tak zestresowana tym wszystkim. Nie wiem czy dobrze robię ... Gdy podejmowalam decyzję na początku lutego, to sytuacja geopolit nie była tak zaogniona.
1f523025fec1a137a503b9538176c8d184ddfe4a_6265d6840ddc6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-24, 18:35   #1009
hattivatti
Raczkowanie
 
Avatar hattivatti
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 99
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

pandora, na pewno dasz sobie radę! Koleżanka dała Ci dobrą radę. Prowadzenie poczytnych kont w social mediach potrafi zagwarantować pracę (sama tego doświadczyłam!).

Co do pracy zdalnej, to jakąś opcją jest też telemarketing. Jak pracuje się na ciepłej bazie dla danej firmy, gdzie klienci sami chcą kupić produkt (i nie zawraca ludziom gitary jakimiś zaproszeniami, wygranymi tabletami czy innym badziewiem), to serio jest to przyjemna robota (dorabiałam tak sobie na studiach). Sama też pracowałam kiedyś jako np. ankieter zdalny.
hattivatti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-02-26, 21:47   #1010
Yellow_Cherry
Zadomowienie
 
Avatar Yellow_Cherry
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1 040
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Przegladam ogloszenia na pracuj i szczerze troche nie wiem co robic. Jest troche ogloszen w moim miescie ktore sa z mojej branzy, ale wlasnie chcialam sie przebranzowic.
Tak po namysle pomyslalam o logistyce, spedycji, eksporcie - wydaja sie przyszlosciowe i ciekawe. Ktoras z was pracuje w tych branzach?
Zastanawiam sie jak sie zabrac za prsebranzowienie w tym przypadku, bo we wszystkich ogloszeniach wymagaja min2 lat doswiadczenia, a najlepien wlasnej bazy klientow (przy spedycji), a doswiadczenia mam tu rowne 0. Jedynie to konczylam studia, gdzie w specjaliacji w nazwie byla logistyka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Yellow_Cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-27, 10:03   #1011
Screen
Raczkowanie
 
Avatar Screen
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 273
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Yellow_Cherry Pokaż wiadomość
Przegladam ogloszenia na pracuj i szczerze troche nie wiem co robic. Jest troche ogloszen w moim miescie ktore sa z mojej branzy, ale wlasnie chcialam sie przebranzowic.
Tak po namysle pomyslalam o logistyce, spedycji, eksporcie - wydaja sie przyszlosciowe i ciekawe. Ktoras z was pracuje w tych branzach?
Zastanawiam sie jak sie zabrac za prsebranzowienie w tym przypadku, bo we wszystkich ogloszeniach wymagaja min2 lat doswiadczenia, a najlepien wlasnej bazy klientow (przy spedycji), a doswiadczenia mam tu rowne 0. Jedynie to konczylam studia, gdzie w specjaliacji w nazwie byla logistyka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja pracuję w transporcie. Jak szukałam pracy to też w większości chcieli osoby z doświadczeniem. Ale wiem, że są takie firmy które przyjmują na młodszego spedytora bez doświadczenia i przyuczają. Ja akurat nie chciałam pracować typowo jako spedytor więc szukałam czegoś innego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Screen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-27, 10:13   #1012
Yellow_Cherry
Zadomowienie
 
Avatar Yellow_Cherry
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1 040
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Screen Pokaż wiadomość
Ja pracuję w transporcie. Jak szukałam pracy to też w większości chcieli osoby z doświadczeniem. Ale wiem, że są takie firmy które przyjmują na młodszego spedytora bez doświadczenia i przyuczają. Ja akurat nie chciałam pracować typowo jako spedytor więc szukałam czegoś innego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A mozesz przyblizyc na czym faktycznie polega praca w transporcie/spedycji? Bo w internetach tylko jakies w sumie ogolniki sa, a chcialabym uslyszec czy to faktycznie taka ciekawa praca jak to wyglada

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Yellow_Cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-27, 23:40   #1013
netya
Raczkowanie
 
Avatar netya
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 304
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;89129808]

Wysłali maila, takiego w stylu kopiuj-wklej, że zdecydowali się mnie nie zapraszać, ponieważ "zgłosiły się do nas osoby lepiej odpowiadające sylwetce idealnej osoby kandydackiej."
[/QUOTE]

To ja tak miałam ostatnio, najpierw info, że przeszłam do następnego etapu, super świetnie, przesłali zadania w excelu do wykonania, dobra, poświęciłam z facetem czas, wysłałam i co? najpierw napisali że gratulują przejścia dalej, po czym 5 dni później "Po etapie zadań oraz selekcji aplikacji informujemy, że na ten moment nie możemy zaprosić Pani / Pana na rozmowę rekrutacyjną."



Cytat:
Napisane przez Yellow_Cherry Pokaż wiadomość
Tak po namysle pomyslalam o logistyce, spedycji, eksporcie - wydaja sie przyszlosciowe i ciekawe. Ktoras z was pracuje w tych branzach?
Też myślałam o logistyce, ale no tak samo niestety nie wiedziałabym jak sie za to zabrać i w ogłoszeniach jednak chcą doświadczenia.
Miałam koleżankę, która z nauczycielki przebranżowiła się na spedytora, ale nie wiem jak, no i poza tym miała na to kase.

Cytat:
Napisane przez hattivatti Pokaż wiadomość

Co do pracy zdalnej, to jakąś opcją jest też telemarketing. Jak pracuje się na ciepłej bazie dla danej firmy, gdzie klienci sami chcą kupić produkt (i nie zawraca ludziom gitary jakimiś zaproszeniami, wygranymi tabletami czy innym badziewiem), to serio jest to przyjemna robota (dorabiałam tak sobie na studiach). Sama też pracowałam kiedyś jako np. ankieter zdalny.
To byłoby spoko, byle bez wciskania, ale takich ofert prawie nie widzę.

U mnie cisza z tej rekrutacji, ale stwierdzam, że nie wiąże nadziei i ostatnio trochę nad cv siedziałam, coś tam próbowałam pozmieniać, muszę dodać podsumowanie zawodowe, bo dotychczas nie miałam i nie wiedziałam zupełnie jak to napisać. No i wysyłanie dalej
__________________
Life is too short 4 boring music and boring beer
netya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-28, 08:41   #1014
Yellow_Cherry
Zadomowienie
 
Avatar Yellow_Cherry
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1 040
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez netya Pokaż wiadomość
To ja tak miałam ostatnio, najpierw info, że przeszłam do następnego etapu, super świetnie, przesłali zadania w excelu do wykonania, dobra, poświęciłam z facetem czas, wysłałam i co? najpierw napisali że gratulują przejścia dalej, po czym 5 dni później "Po etapie zadań oraz selekcji aplikacji informujemy, że na ten moment nie możemy zaprosić Pani / Pana na rozmowę rekrutacyjną."





Też myślałam o logistyce, ale no tak samo niestety nie wiedziałabym jak sie za to zabrać i w ogłoszeniach jednak chcą doświadczenia.
Miałam koleżankę, która z nauczycielki przebranżowiła się na spedytora, ale nie wiem jak, no i poza tym miała na to kase.



To byłoby spoko, byle bez wciskania, ale takich ofert prawie nie widzę.

U mnie cisza z tej rekrutacji, ale stwierdzam, że nie wiąże nadziei i ostatnio trochę nad cv siedziałam, coś tam próbowałam pozmieniać, muszę dodać podsumowanie zawodowe, bo dotychczas nie miałam i nie wiedziałam zupełnie jak to napisać. No i wysyłanie dalej
Ja mialam rozmowe 2 albo 3 tyg temu zdalnie, podobne stanowisko jak mam teraz ale inna branza, mieli dac znac czy sa na tak czy na nie, cisza. Zastanawiam sie czy nie napisac po prostu maila do osoby z hr z ktora mialam rozmowe jaki jest ststus rekrutacji. Serio, wole szablon "znalezlismy lepszego kandydata" Niz takie obiecanki ze poinformuja nawet jak sa na nie, bo zawsze tli sie nadzieja...



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Yellow_Cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-28, 10:54   #1015
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Yellow_Cherry Pokaż wiadomość
Ja mialam rozmowe 2 albo 3 tyg temu zdalnie, podobne stanowisko jak mam teraz ale inna branza, mieli dac znac czy sa na tak czy na nie, cisza. Zastanawiam sie czy nie napisac po prostu maila do osoby z hr z ktora mialam rozmowe jaki jest ststus rekrutacji. Serio, wole szablon "znalezlismy lepszego kandydata" Niz takie obiecanki ze poinformuja nawet jak sa na nie, bo zawsze tli sie nadzieja...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie.

Netya, eh słaba sytuacja. Jak takich ludiz traktowac powaznie?!
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-01, 20:13   #1016
Screen
Raczkowanie
 
Avatar Screen
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 273
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Yellow_Cherry Pokaż wiadomość
A mozesz przyblizyc na czym faktycznie polega praca w transporcie/spedycji? Bo w internetach tylko jakies w sumie ogolniki sa, a chcialabym uslyszec czy to faktycznie taka ciekawa praca jak to wyglada

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szczerze jest tyle zmiennych, że ciężko tak ogólnikowo opisać
Ciekawa jest na pewno, w transporcie ZAWSZE się coś dzieje.
Ogólnie jeśli chodzi o pracę spedytora to głównym zadaniem jest załadowanie auta, czyli znalezienie ładunku na giełdzie lub od jakichś stałych klientów, i zorganizowanie go. Masz auta firmowe które prowadzisz, w zależności po kraju lub zagranicę, i szukasz pasujących ładunków. Na pewno trzeba być zorganizowanym, dobrze obeznanym z mapą, komunikatywnym bo rozmów przez telefonów jest mnóstwo.. zarówno z klientami jak i z kierowcami. Pracowałam jako spedytor na budach i to nie moja bajka, miałam kilka aut pod sobą i dziennie kilkanaście ładunków do zorganizowania.
Teraz jestem dyspozytorem czyli klienci sami się do mnie zgłaszają i ja dysponuje tymi ładunkami, układam trasy kierowcom, to sa trasy na 1 dzień, mają około 10 punktów do odbioru.
Ogólnie mogłabym pisać i pisać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Screen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-01, 20:26   #1017
Yellow_Cherry
Zadomowienie
 
Avatar Yellow_Cherry
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1 040
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Screen Pokaż wiadomość
Szczerze jest tyle zmiennych, że ciężko tak ogólnikowo opisać
Ciekawa jest na pewno, w transporcie ZAWSZE się coś dzieje.
Ogólnie jeśli chodzi o pracę spedytora to głównym zadaniem jest załadowanie auta, czyli znalezienie ładunku na giełdzie lub od jakichś stałych klientów, i zorganizowanie go. Masz auta firmowe które prowadzisz, w zależności po kraju lub zagranicę, i szukasz pasujących ładunków. Na pewno trzeba być zorganizowanym, dobrze obeznanym z mapą, komunikatywnym bo rozmów przez telefonów jest mnóstwo.. zarówno z klientami jak i z kierowcami. Pracowałam jako spedytor na budach i to nie moja bajka, miałam kilka aut pod sobą i dziennie kilkanaście ładunków do zorganizowania.
Teraz jestem dyspozytorem czyli klienci sami się do mnie zgłaszają i ja dysponuje tymi ładunkami, układam trasy kierowcom, to sa trasy na 1 dzień, mają około 10 punktów do odbioru.
Ogólnie mogłabym pisać i pisać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziekuje, taki opis juz daje jakikolwiek poglad jak to wyglada.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Yellow_Cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-02, 10:15   #1018
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Mój ojczym jest spedytorem, już jakieś 20 lat. Od kilka ma jakiś tam zespół pod sobą. Praca na pewno fajna pod takim względem, że nie ma nudy Ale trzeba ogarniać mocno, w sensie łączyć kropki, szybko działać, no i (wydaje mi się, że to dosyć powszechne) zaakceptować fakt, że po zakończonej pracy kilka telefonów od kierowców czy kogoś, to norma.
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-02, 10:34   #1019
Screen
Raczkowanie
 
Avatar Screen
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 273
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;89138120]Mój ojczym jest spedytorem, już jakieś 20 lat. Od kilka ma jakiś tam zespół pod sobą. Praca na pewno fajna pod takim względem, że nie ma nudy Ale trzeba ogarniać mocno, w sensie łączyć kropki, szybko działać, no i (wydaje mi się, że to dosyć powszechne) zaakceptować fakt, że po zakończonej pracy kilka telefonów od kierowców czy kogoś, to norma.[/QUOTE]Tak tego ciężko uniknąć, pod telefonem trzeba być cały czas. A w zależności jeśli kierowcy jeżdżą też w soboty to wtedy też się zdarza odebrać kilka telefonów.
Więc jeśli ktoś chce wyłączyć komputer po 8 godzinach i zapomnieć o pracy to to na pewno nie praca dla niego. I oczywiście jak wszędzie liczy się zespół, ja mam pod sobą w większości świetnych kierowców i po prostu prywatnie się lubimy więc popołudniami dzwonią jak już jest konieczność albo po prostu pogadać ale w poprzedniej pracy dzwonili tylko z problemami których mało nie było, i miało się dość bardzo często.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Screen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-02, 11:33   #1020
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Ja aktualnie nie odbieram telefonów po pracy. Poprosiłam wszystkich, żeby w razie co kontaktowali się ze mną smsowo lub poprzez dziennik elektroniczny. I póki co to się sprawdza.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-21 05:08:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:49.