Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-03-21, 13:41   #1081
ojejuniu1974
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 715
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Yellow_Cherry Pokaż wiadomość
Przuyznam szczerze, nie orientuje sie nawet co oznacza ten skrot ani czym jest to drugie stanowisko.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:09 ---------- Poprzedni post napisano o 13:08 ----------

Ok, domyslam sie ze PH to przedstswiciel handlowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, PH = przedstawiciel handlowy.
Jesli nie wiesz, to polecam się zorientować, Twoja wiedza branżowa może się okazać bardzo cenna.
+ nie wiem czy jest wiele podobnych działek, gdzie bez konkretnych wymogów dotyczących wykształcenia można zarobić dobrą kasę
ojejuniu1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-21, 15:41   #1082
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Mój mąż tak przeszedł - z działu technicznego do innej firmy na handlowca. Bardzo jest zadowolony z tej decyzji, klienci też, bo w końcu mają z kim porozkminiac tematy, jest tez pierwszą osoba z taką wiedzą techniczną i realnym doświadczeniem w firmie, dzięki temu wszyscy bardzo dużo z tego korzystaja. Doświadczenia w handlu nie miał żadnego więc to naprawdę jest fajny trop, o ile ktoś się widzi na takim stanowisku

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-22, 01:24   #1083
ojejuniu1974
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 715
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Mój mąż tak przeszedł - z działu technicznego do innej firmy na handlowca. Bardzo jest zadowolony z tej decyzji, klienci też, bo w końcu mają z kim porozkminiac tematy, jest tez pierwszą osoba z taką wiedzą techniczną i realnym doświadczeniem w firmie, dzięki temu wszyscy bardzo dużo z tego korzystaja. Doświadczenia w handlu nie miał żadnego więc to naprawdę jest fajny trop, o ile ktoś się widzi na takim stanowisku

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
Super historia!
ojejuniu1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-22, 12:25   #1084
daryu
Raczkowanie
 
Avatar daryu
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 128
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

A to się akurat bardzo przydaje - zrozumienie techniczne np. sprzętu czy też zrozumienie co przeszkadza lub czego potrzebuje osoba kupująca jest mega ważne.
daryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-22, 17:24   #1085
rybeczkawizaz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 193
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Mój mąż tak przeszedł - z działu technicznego do innej firmy na handlowca. Bardzo jest zadowolony z tej decyzji, klienci też, bo w końcu mają z kim porozkminiac tematy, jest tez pierwszą osoba z taką wiedzą techniczną i realnym doświadczeniem w firmie, dzięki temu wszyscy bardzo dużo z tego korzystaja. Doświadczenia w handlu nie miał żadnego więc to naprawdę jest fajny trop, o ile ktoś się widzi na takim stanowisku

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
idealnie : ))
rybeczkawizaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-22, 22:28   #1086
netya
Raczkowanie
 
Avatar netya
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 304
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Yellow_Cherry Pokaż wiadomość
Moze ja robie gdzies bledy w cv, ale nie widze sensu w wykreslaniu stanowisk. Wydaje mi sie, ze takie przerwy i luki w zatrudnieniu zle by wygladaly.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zgadzam się.

Cytat:
Napisane przez siabra Pokaż wiadomość
Ja z doświadczenia w CV nic nie usuwam, nawet zlecenia. Lepiej wygląda kilka różnych, nawet krótkich prac (zawsze można to wytłumaczyć) niż kilkuletnia dziura.


Ja usunęłam tylko 3 miesiące magazynu w wersji biurowej, ale jutro jak będę mieć siłę to robię drugą wersje cv, bo na oferty biurowe mam, druga będzie na handlowe/magazynowe, no i to nieszczęsne podsumowanie/cel zawodowy muszę napisać, a kompletnie nie wiem jak.
Zdjęcie muszę też wybrać i kumpela obrobi to też będę miała bardziej profesjonalne.

Oczywiście z biurowej ostatnio mnie odrzucili, z Rossmanna również, także wesoło.

Jutro jade do firmy, w której chcą pracownika biurowego. Babka się umawiała ze mną na obserwacje jak praca wygląda, ale napisała, że mam 4-5 zarezerwować na to, więc dziwnie i ogólnie nie podoba mi się to, bo cały dzień w d***. Ale zobaczymy.

Jutro się zaczynają 2dniowe targi pracy online Jobicon, mozna skonsultowac cv albo się umówić na testową rozmowę z rekruterami itp. Może się jutro zapiszę. W czw u mnie niedaleko są też targi pracy normalne, zobacze, może się przejdę.

Z jednego biura rachunkowego mam info zebym wyslala cv i umowie sie na rozmowe moze na czw.

Tak to co pytam na fb o jakas spoko robote to albo smieszna umowa albo stawka albo dalekoo albo godziny takie ze nie ma szans.
__________________
Life is too short 4 boring music and boring beer
netya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-23, 19:22   #1087
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Wydaje mi się bez sensu podsumowanie czy formułka dla niskich stanowisk np magazynowych. Nawet na szeregowe wydaje się to czasem głupie.
Spójrzcie. chciałabym pracować jako pomocnik administracji dla najlepszej firmy w mieście x? Albo, moim marzeniem zawsze było księgowanie wyciągów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-03-23, 19:26   #1088
rybeczkawizaz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 193
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez netya Pokaż wiadomość
Zgadzam się.





Ja usunęłam tylko 3 miesiące magazynu w wersji biurowej, ale jutro jak będę mieć siłę to robię drugą wersje cv, bo na oferty biurowe mam, druga będzie na handlowe/magazynowe, no i to nieszczęsne podsumowanie/cel zawodowy muszę napisać, a kompletnie nie wiem jak.
Zdjęcie muszę też wybrać i kumpela obrobi to też będę miała bardziej profesjonalne.

Oczywiście z biurowej ostatnio mnie odrzucili, z Rossmanna również, także wesoło.

Jutro jade do firmy, w której chcą pracownika biurowego. Babka się umawiała ze mną na obserwacje jak praca wygląda, ale napisała, że mam 4-5 zarezerwować na to, więc dziwnie i ogólnie nie podoba mi się to, bo cały dzień w d***. Ale zobaczymy.

Jutro się zaczynają 2dniowe targi pracy online Jobicon, mozna skonsultowac cv albo się umówić na testową rozmowę z rekruterami itp. Może się jutro zapiszę. W czw u mnie niedaleko są też targi pracy normalne, zobacze, może się przejdę.

Z jednego biura rachunkowego mam info zebym wyslala cv i umowie sie na rozmowe moze na czw.

Tak to co pytam na fb o jakas spoko robote to albo smieszna umowa albo stawka albo dalekoo albo godziny takie ze nie ma szans.
trzymam kciuki : ) dobrze by było w tej kancelarii/biurze rachunkowym ; p
rybeczkawizaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-23, 21:16   #1089
1f523025fec1a137a503b9538176c8d184ddfe4a_6265d6840ddc6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 401
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Wydaje mi się bez sensu podsumowanie czy formułka dla niskich stanowisk np magazynowych. Nawet na szeregowe wydaje się to czasem głupie.
Spójrzcie. chciałabym pracować jako pomocnik administracji dla najlepszej firmy w mieście x? Albo, moim marzeniem zawsze było księgowanie wyciągów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja nie mam w cv podsumowania zawodowego. Pracuję na niskich stanowiskach, na których nie mam żadnych osiągnięć (bo i charakter pracy nie jest związany z wynikami). Nie mam czym mierzyć swojej pracy, a i taki opis własnej osoby to byłoby wg mnie powielenie tego, co mam niżej.
1f523025fec1a137a503b9538176c8d184ddfe4a_6265d6840ddc6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-24, 05:09   #1090
Yellow_Cherry
Zadomowienie
 
Avatar Yellow_Cherry
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1 040
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

[1=1f523025fec1a137a503b95 38176c8d184ddfe4a_6265d68 40ddc6;89160920]ja nie mam w cv podsumowania zawodowego. Pracuję na niskich stanowiskach, na których nie mam żadnych osiągnięć (bo i charakter pracy nie jest związany z wynikami). Nie mam czym mierzyć swojej pracy, a i taki opis własnej osoby to byłoby wg mnie powielenie tego, co mam niżej.[/QUOTE]

Ja pierwszy raz slysze o czyms takim jak podsumowanie zawodowe w cv. Pezyblizy ktos temat, co to, po co itd?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Yellow_Cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-24, 05:47   #1091
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Yellow_Cherry Pokaż wiadomość
Ja pierwszy raz slysze o czyms takim jak podsumowanie zawodowe w cv. Pezyblizy ktos temat, co to, po co itd?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W kilku zdaniach przedstawiasz się jako superpracownik i też przemycając tutaj swoje podejście do pracy i błyskawiczne zwrócenie uwagi na atuty związane z doświadczeniem i tym, czego oczekujesz od kolejnej pracy.
Być może cześć rekruterow na to nie patrzy, ale to zawsze taki osobisty i spersonalizowany wkład pokazujący Cię jako pracownika. Coś, co warto zapamiętać o Tobie, czym chcesz się wyróżnić na tle podobnych kandydatów.
Nie jakaś długa rozprawka czy list motywacyjny, bo tego na pewno nikt nie przeczyta. Kilka celnych zdań pokazujących Cię z dobrej strony i mających zaintrygować rekrutera.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-03-24, 06:14   #1092
Yellow_Cherry
Zadomowienie
 
Avatar Yellow_Cherry
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1 040
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
W kilku zdaniach przedstawiasz się jako superpracownik i też przemycając tutaj swoje podejście do pracy i błyskawiczne zwrócenie uwagi na atuty związane z doświadczeniem i tym, czego oczekujesz od kolejnej pracy.
Być może cześć rekruterow na to nie patrzy, ale to zawsze taki osobisty i spersonalizowany wkład pokazujący Cię jako pracownika. Coś, co warto zapamiętać o Tobie, czym chcesz się wyróżnić na tle podobnych kandydatów.
Nie jakaś długa rozprawka czy list motywacyjny, bo tego na pewno nikt nie przeczyta. Kilka celnych zdań pokazujących Cię z dobrej strony i mających zaintrygować rekrutera.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale ze to sie w cv wpisuje? Czy jakos dodatkowa wiadomosc kiedy sie rozsyla? Bo pisalam takie cos jak np byl podany mail na ktory wyslac cv, a jak byla rekrutacja np przez pracuj to nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Yellow_Cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-24, 06:23   #1093
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Yellow_Cherry Pokaż wiadomość
Ale ze to sie w cv wpisuje? Czy jakos dodatkowa wiadomosc kiedy sie rozsyla? Bo pisalam takie cos jak np byl podany mail na ktory wyslac cv, a jak byla rekrutacja np przez pracuj to nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, w CV, gdzieś na górze w miarę możliwości.
Wpisz sobie w grafikę Google "CV Canva" i zobaczysz przykłady.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-24, 09:46   #1094
daryu
Raczkowanie
 
Avatar daryu
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 128
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Canva jest na prawdę super Są różne opcje i style. Dla mnie super.
daryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-28, 15:16   #1095
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 1 333
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cześć dziewczyny Na plotkowym nie dostałam odzewu, więc może tutaj się uda. Czy zmieniałyście kiedyś pracę po kilku miesiącach? Jak było to odbierane przez rekruterów?
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-28, 15:36   #1096
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

[1=747bf32364fc13da37122d4 9c7e01f75501e8a1a_65540b7 83ff7c;89165429]Cześć dziewczyny Na plotkowym nie dostałam odzewu, więc może tutaj się uda. Czy zmieniałyście kiedyś pracę po kilku miesiącach? Jak było to odbierane przez rekruterów?[/QUOTE]Zmieniłam po 5 miesiącach, rozmowę rekrutacyjną miałam miesiąc wcześniej.
Pierwsze pytanie rekruterów na rozmowie "Dlaczego zmienia pani pracę tak szybko?". Wiedziałam, że będzie zadane i wiedziałam, co odpowiedzieć.
Przedstawiłam "dobrą prawdę" - że w sumie w obecnym miejscu jest mi dobrze, nie szukam aktywnie pracy, ale akurat ich oferta mnie tak zainteresowała i tak dobrze wpisuje się w moje zainteresowania i potrzeby pracowe, że dużym zaniedbaniem i wręcz ignorancją z mojej strony byłoby, gdybym przepuściła tę okazję i nie wysłała CV.
Była to prawda, wysłałam wtedy tylko jedno jedyne CV właśnie do nich, zależało mi na pracy właśnie u nich i... po kilku dniach miałam informacje, że mnie chcą zatrudnić

Także podsumowując - szybka zmiana wzbudza zainteresowanie i może być różnie odebrana, ale można to dobrze rozegrać i przedstawić się w pozycji "nawet mi tak bardzo nie zależy, bo mam pracę, która jest ok, ale czuję, że wy możecie dać mi więcej możliwości i mogę dać WAM szansę, żebyście zatrudnili MNIE"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-28, 22:49   #1097
netya
Raczkowanie
 
Avatar netya
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 304
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez rybeczkawizaz Pokaż wiadomość
trzymam kciuki : ) dobrze by było w tej kancelarii/biurze rachunkowym ; p
dzięki

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Wydaje mi się bez sensu podsumowanie czy formułka dla niskich stanowisk np magazynowych.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
[1=1f523025fec1a137a503b95 38176c8d184ddfe4a_6265d68 40ddc6;89160920]ja nie mam w cv podsumowania zawodowego. Pracuję na niskich stanowiskach, na których nie mam żadnych osiągnięć (bo i charakter pracy nie jest związany z wynikami). Nie mam czym mierzyć swojej pracy, a i taki opis własnej osoby to byłoby wg mnie powielenie tego, co mam niżej.[/QUOTE]

Ja tez mam takie prace, ale wiele razy mi zwracano uwage że nie mam tego wpisanego, nie mam cech swoich po prostu wpisanych czy krótko o sobie, a teraz widzę że to standard, zatem coś tam wymyśliłam, chociaż niewiele. Osobno na stanowiska biurowe szeroko pojęte, a osobno na prace z towarem, magazyny itp, bo jednak cv też bedzie mialo inny wygląd.

Cytat:
Napisane przez Yellow_Cherry Pokaż wiadomość
Ja pierwszy raz slysze o czyms takim jak podsumowanie zawodowe w cv. Pezyblizy ktos temat, co to, po co itd?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
to mnie zaskoczyłaś

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
W kilku zdaniach przedstawiasz się jako superpracownik i też przemycając tutaj swoje podejście do pracy i błyskawiczne zwrócenie uwagi na atuty związane z doświadczeniem i tym, czego oczekujesz od kolejnej pracy.
Być może cześć rekruterow na to nie patrzy, ale to zawsze taki osobisty i spersonalizowany wkład pokazujący Cię jako pracownika. Coś, co warto zapamiętać o Tobie, czym chcesz się wyróżnić na tle podobnych kandydatów.
Nie jakaś długa rozprawka czy list motywacyjny, bo tego na pewno nikt nie przeczyta. Kilka celnych zdań pokazujących Cię z dobrej strony i mających zaintrygować rekrutera.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dokładnie


byłam we środe tam w tej szkole jazdy, posiedziałam, atmosfera spoko, roboty sporo i do nauki, pogadałam z babką z biura,chciałam jakieś konkrety co do umowy to powiedziała, że na 4-5 miesięcy to zlecenie na czas szkolenia aha fajnie, oczywiście kręcenie nosem delikatne na umowe o pracę. No cóż. Miała dzownić dzis lub jutro czy jestem dalej zainteresowana i czy oni się zdecydują (chociaz nie wiem na co, na zatrudnienie kogokolwiek czy co). Także w sytuacji, że nic nie mam innego to dobre i to, ale na pewno bym szukała innej pracy na UoP.

Wysłałam cv do tego biura rachunkowego, po godzinie szefowa zadzwoniła i w czw miałam rozmowę.
Pierwszy raz jadąc gdziekolwiek miałam awarię tramwaju i musiałam pisać, że się spóźnię, no pech od rana, bo jeszcze musiałam wracać się do domu po kartę, żeby mieć za co bilet kupić xD
Ale dojechałam w końcu, na szczęscie nic sie nie stalo takiego. Bardzo kulturalna i miła kobieta, popytala o podatki, o poprzednia prace i VAT itp, czy chce sie uczyc, czy godziny mi pasuja, dojazd i ogolnie.
Pierwszy raz w karierze miałam pytanie delikatne o sytuacje prywatna (dzieci itp.), ze wzgledu na planowanie urlopow itp. Wiem, że nie powinno to pytanie paść i przeprosiła, że o to pyta, ale mnie to nie przeszkadza, bo ja dla pracodawcy jestem atrakcyjna o tyle bardziej właśnie, że nie mam zobowiązań typu dzieci itp

Miala mieć inne jeszcze rozmowy, ale bedzie sie szybko odzywac bo chca kogos juz od 1 kwietnia, a najpozniej od 4tego.

Spoko, spisałam to na straty raczej, bo na pewno bedzie ktos lepszy niż ja, a tu dziś zadzwoniła i dostałam tą pracę!
Jestem w szoku jak nie wiem
Jutro bedzie dzwonic kiedy mam lekarza itp. Normalnie nie wierzę XD po 5 miesiącach szukania
__________________
Life is too short 4 boring music and boring beer
netya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-29, 04:41   #1098
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Netya super, gratuluję
Świetnie, że dostałaś tę pracę! Mam nadzieję, że będziesz z niej bardzo zadowolona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-29, 04:57   #1099
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Netya super! Oby to było to, trzymam kciuki, żebyś tła zadowolona i miała spokojną głowę na dłużej

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-03-29, 08:33   #1100
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Netya, gratulacje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-29, 17:28   #1101
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 1 333
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Zmieniłam po 5 miesiącach, rozmowę rekrutacyjną miałam miesiąc wcześniej.
Pierwsze pytanie rekruterów na rozmowie "Dlaczego zmienia pani pracę tak szybko?". Wiedziałam, że będzie zadane i wiedziałam, co odpowiedzieć.
Przedstawiłam "dobrą prawdę" - że w sumie w obecnym miejscu jest mi dobrze, nie szukam aktywnie pracy, ale akurat ich oferta mnie tak zainteresowała i tak dobrze wpisuje się w moje zainteresowania i potrzeby pracowe, że dużym zaniedbaniem i wręcz ignorancją z mojej strony byłoby, gdybym przepuściła tę okazję i nie wysłała CV.
Była to prawda, wysłałam wtedy tylko jedno jedyne CV właśnie do nich, zależało mi na pracy właśnie u nich i... po kilku dniach miałam informacje, że mnie chcą zatrudnić

Także podsumowując - szybka zmiana wzbudza zainteresowanie i może być różnie odebrana, ale można to dobrze rozegrać i przedstawić się w pozycji "nawet mi tak bardzo nie zależy, bo mam pracę, która jest ok, ale czuję, że wy możecie dać mi więcej możliwości i mogę dać WAM szansę, żebyście zatrudnili MNIE"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję za odpowiedź u mnie ciężko będzie to w ten sposób przedstawić, bo praca, którą wykonuję jest dość mocno regulowana i podobna wszędzie. Ale może coś się uda wykombinować.
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-29, 19:24   #1102
rybeczkawizaz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 193
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez netya Pokaż wiadomość
dzięki





Ja tez mam takie prace, ale wiele razy mi zwracano uwage że nie mam tego wpisanego, nie mam cech swoich po prostu wpisanych czy krótko o sobie, a teraz widzę że to standard, zatem coś tam wymyśliłam, chociaż niewiele. Osobno na stanowiska biurowe szeroko pojęte, a osobno na prace z towarem, magazyny itp, bo jednak cv też bedzie mialo inny wygląd.



to mnie zaskoczyłaś



dokładnie


byłam we środe tam w tej szkole jazdy, posiedziałam, atmosfera spoko, roboty sporo i do nauki, pogadałam z babką z biura,chciałam jakieś konkrety co do umowy to powiedziała, że na 4-5 miesięcy to zlecenie na czas szkolenia aha fajnie, oczywiście kręcenie nosem delikatne na umowe o pracę. No cóż. Miała dzownić dzis lub jutro czy jestem dalej zainteresowana i czy oni się zdecydują (chociaz nie wiem na co, na zatrudnienie kogokolwiek czy co). Także w sytuacji, że nic nie mam innego to dobre i to, ale na pewno bym szukała innej pracy na UoP.

Wysłałam cv do tego biura rachunkowego, po godzinie szefowa zadzwoniła i w czw miałam rozmowę.
Pierwszy raz jadąc gdziekolwiek miałam awarię tramwaju i musiałam pisać, że się spóźnię, no pech od rana, bo jeszcze musiałam wracać się do domu po kartę, żeby mieć za co bilet kupić xD
Ale dojechałam w końcu, na szczęscie nic sie nie stalo takiego. Bardzo kulturalna i miła kobieta, popytala o podatki, o poprzednia prace i VAT itp, czy chce sie uczyc, czy godziny mi pasuja, dojazd i ogolnie.
Pierwszy raz w karierze miałam pytanie delikatne o sytuacje prywatna (dzieci itp.), ze wzgledu na planowanie urlopow itp. Wiem, że nie powinno to pytanie paść i przeprosiła, że o to pyta, ale mnie to nie przeszkadza, bo ja dla pracodawcy jestem atrakcyjna o tyle bardziej właśnie, że nie mam zobowiązań typu dzieci itp

Miala mieć inne jeszcze rozmowy, ale bedzie sie szybko odzywac bo chca kogos juz od 1 kwietnia, a najpozniej od 4tego.

Spoko, spisałam to na straty raczej, bo na pewno bedzie ktos lepszy niż ja, a tu dziś zadzwoniła i dostałam tą pracę!
Jestem w szoku jak nie wiem
Jutro bedzie dzwonic kiedy mam lekarza itp. Normalnie nie wierzę XD po 5 miesiącach szukania
congratulation : ))
rybeczkawizaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-29, 23:06   #1103
netya
Raczkowanie
 
Avatar netya
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 304
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Netya super, gratuluję
Świetnie, że dostałaś tę pracę! Mam nadzieję, że będziesz z niej bardzo zadowolona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
oby!

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Netya super! Oby to było to, trzymam kciuki, żebyś tła zadowolona i miała spokojną głowę na dłużej

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
oby tak było!

[1=57d469676eb95e4afe06d5c 46bd77df5270daf8d_6584d1a 317847;89166073]Netya, gratulacje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]



Cytat:
Napisane przez rybeczkawizaz Pokaż wiadomość
congratulation : ))


Stresuję się, wiadomo, bo będzie sporo nauki, rozliczenia, podatki itp., no zobaczymy wszystko, dużo zależy od wprowadzenia i szkolenia, bo jak znowu trafię na byle jakie to będzie słabo. Na razie czekam na telefon w związku z badaniami.
__________________
Life is too short 4 boring music and boring beer
netya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-30, 17:38   #1104
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

[1=747bf32364fc13da37122d4 9c7e01f75501e8a1a_65540b7 83ff7c;89165429]Cześć dziewczyny Na plotkowym nie dostałam odzewu, więc może tutaj się uda. Czy zmieniałyście kiedyś pracę po kilku miesiącach? Jak było to odbierane przez rekruterów?[/QUOTE]

Po kilku miesiącach nie, ale jak teraz po 1,5 roku się zwolniłam, to na rozmowie padło pytanie dlaczego. Nie bardzo wiedziałam co odpowiedzieć (nie chciałam mówić niczego negatywnego, no bo jak by to wyglądało...), dopiero jak okazało się, że jestem kolejną pielęgniarką, która przechodzi do nich z tego konkretnego DPSu - wyjaśniło się. Koleżanki sporo a tamtym miejscu dyrektorowi opowiadały.
__________________
Książkoholiczka

Edytowane przez siabra
Czas edycji: 2022-03-30 o 17:44
siabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-31, 09:58   #1105
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Netya - gratulacje!

Ja w sumie zmieniam pracę dosyć często, ale zawsze wiem, co odpowiedzieć. Gdy idę już na rozmowę to na 90% dostaję propozycję pracy, więc jesli kogoś to nie odstraszy po samym CV, to nie jest to problemem.

Dziewczyny, mam pytanie, co do pracy z językami obcymi. Wiem, że zazwyczaj jest to jakaś obsługa klienta, ale oczywiście nie tylko. Ja obecnie siedzę we Włoszech i przyjechałam tu bez znajomości języka. Jednak po pół roku rozumiem wiele, mówienie też powoli nadganiam. Generalnie mam szczęscie do tego języka, jak się uczę, to przychodzi mi gładko, a po wymowie nawet Włosi się nie zawsze łapią, że jestem spoza Italii. Za pół roku wracam do PL i myślę, że będę mogła ocenić swój włoski na takie pewne B1 (może łamane na B2? zobaczymy). Czy z takim poziomem języka można szukać pracy, która tego języka własnie wymaga? Czy tylko od pewnego B2 w góre? Jakie są wasze doświadczenia? Angielski mam na C1 (ciągle brak mi motywacji, aby to podciągnąć do C2...)

Generalnie bardzo bym chciała dalej cisnąć z włoskim, a najlepiej znaleźć jakąś zdalną pracę i siedzieć we Włoszech właśnie

---------- Dopisano o 09:58 ---------- Poprzedni post napisano o 09:55 ----------

Chociaż z tym ostatnim może być trudno tak od razu, ale to nic, planuję kilka miesięcy/rok posiedzieć jeszcze w Polsce.
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-31, 15:35   #1106
Screen
Raczkowanie
 
Avatar Screen
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 273
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Dostałam wiadomość na LinkedIn z propozycja rozmowy w sprawie pracy (znaleźli mój profil i się odezwali ja nic nie wysyłałam). Odpowiadacie na takie wiadomości? Firma jest znana w mojej branży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Screen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-31, 15:40   #1107
Yellow_Cherry
Zadomowienie
 
Avatar Yellow_Cherry
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1 040
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Screen Pokaż wiadomość
Dostałam wiadomość na LinkedIn z propozycja rozmowy w sprawie pracy (znaleźli mój profil i się odezwali ja nic nie wysyłałam). Odpowiadacie na takie wiadomości? Firma jest znana w mojej branży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak mnie zainteresuje firma to tak, nawet bylam na rozmowie, ale nie spodobalo mi sie na miejscu

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
Yellow_Cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-31, 15:49   #1108
Yersinia_p
Nudziara
 
Avatar Yersinia_p
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 57 149
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Pierwszy raz szukam pracy, gdy moj aktualny pracodawca o tym nie wie. Dostalam sie na drugi etap rekrutacji i troche mnie zgasili, chca, zebym dala 40 minutowa prezentacje, caly cyrk ma trwac 2.5 godziny i w dzien powszedni, wiec musze wziac caly dzien wolnego w pracy. Troche mnie to negatywnie nastawia, bo to jednak sporo mojego czasu na przygotowanie i na ten etap.
Mam z tym tez takie watpliwosci jak z 'zadaniem rekrutacyjnym', czyli wezma sobie moj pomysl i prace, za darmo, a nikogo nawet nie zatrudnia
Nie wiem jak do tego podejsc. Macie jakies porady?
__________________

Yersinia_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-31, 15:51   #1109
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Yersinia_p Pokaż wiadomość
Pierwszy raz szukam pracy, gdy moj aktualny pracodawca o tym nie wie. Dostalam sie na drugi etap rekrutacji i troche mnie zgasili, chca, zebym dala 40 minutowa prezentacje, caly cyrk ma trwac 2.5 godziny i w dzien powszedni, wiec musze wziac caly dzien wolnego w pracy. Troche mnie to negatywnie nastawia, bo to jednak sporo mojego czasu na przygotowanie i na ten etap.
Mam z tym tez takie watpliwosci jak z 'zadaniem rekrutacyjnym', czyli wezma sobie moj pomysl i prace, za darmo, a nikogo nawet nie zatrudnia
Nie wiem jak do tego podejsc. Macie jakies porady?
a są na necie jakieś opinie o nich?
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-31, 17:53   #1110
Yersinia_p
Nudziara
 
Avatar Yersinia_p
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 57 149
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;89169497]a są na necie jakieś opinie o nich?[/QUOTE]To mala i nowa firma. Jestem pierwsza osoba, ktora zatrudnia na to stanowisko.
__________________

Yersinia_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-21 05:08:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:26.