Koty część XIII - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-16, 10:51   #751
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Koty część XIII

Dla mnie właśnie nie w normie, bo znam kociaki, które tak nie robią

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-16, 10:52   #752
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty część XIII

A moje trzy koty tak robią. Serio, każdy kot jest inny, nie ma w tym nic dziwnego, że gryzie podczas zabawy czy pieszczot.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-16, 11:02   #753
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty część XIII

Maluchy mają się dobrze, nauczyły się wskakiwac na łóżko

Czarnulka poznała smak mokrego jedzenia i jej smakuje, za to karmelek i rudasek odkryli suche :/ nawet gryzą :0

Karmelek tej nocy uparł się spać ze mną, co go zdejmowalam na podłogę to wlazil spowrotem, przytulał się i zasypial. No to tyle miałam ze spania

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-16, 12:28   #754
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Koty część XIII

To będę obserwować. Na razie to gryzienie nie boli, ale musimy się z kotem dotrzeć, więc nie chcę wprowadzać złych nawyków.

Ile trzymacie otwartą puszkę z mokrym w lodówce?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-16, 14:45   #755
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty część XIII

Jak podgryza palce - zabierać rękę. Obserwować, kiedy podgryza bo ma dość głaskania/głaskanie nie w tym miejscu, a kiedy podgryza bo chce się bawić.

Dużo bawić się zabawkami z nim (w bliskim kontakcie, typu zapasy), rękę zarezerwować do głaskania.

Moj Leo do dziś lubi podgryzc, Kropka też. Z Leo było najgorzej, bo on "atakował" przechodzących ludzi, a zwłaszcza mojego syna. Lekko, ale było to uciążliwe i syn się bał i denerwował.

Przeszło, gdy parę razy niepedagogicznie Leo dostał "pac po nosie" jak od mamy i zrobiliśmy to, co wyżej pisałam.

Teraz zazwyczaj przygryzienie to dość już późny znak "zostaw mnie, już dość".

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-16, 18:47   #756
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty część XIII

Łosio musi robić za lampę :/

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-16, 19:04   #757
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
to jest kot, tego nie pomalujesz

❤️🤣 boskie!

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
Dla mnie właśnie nie w normie, bo znam kociaki, które tak nie robią

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mój jest też niedotykalski. 9/10 prób pieszczot kończy się gryzieniem i kopaniem. Nie wiem czym sobie zasłużyłam, ale jak czasami sam przychodzi podrapać do mnie tyłek to czuję się jak wybraniec narodu... przez 15 sekund. Jak przestanie swędzieć to odchodzi.

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
To będę obserwować. Na razie to gryzienie nie boli, ale musimy się z kotem dotrzeć, więc nie chcę wprowadzać złych nawyków.

Ile trzymacie otwartą puszkę z mokrym w lodówce?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja trzymam aż nie zje, ale dolewam wrzątku przed podaniem

Cytat:
Napisane przez witchwq Pokaż wiadomość
Łosio musi robić za lampę :/

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka

Co się stało, że jest lampą? ☹️


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-16, 19:07   #758
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty część XIII

Wczoraj wdal się w bójkę, nie było źle, była rana. Zaczął wylizywac i wygryzac i dziś jest już źle, więc jest lampa i maści i opieka. Będzie nosił abażur aż się wygoi, bo rozwalił sobie tą ranę masakrycznie.

Pokazalabym zdjęcie, ale jest drastyczne.

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-16, 19:44   #759
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez witchwq Pokaż wiadomość
Wczoraj wdal się w bójkę, nie było źle, była rana. Zaczął wylizywac i wygryzac i dziś jest już źle, więc jest lampa i maści i opieka. Będzie nosił abażur aż się wygoi, bo rozwalił sobie tą ranę masakrycznie.

Pokazalabym zdjęcie, ale jest drastyczne.

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka

Bidulek ☹️


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-16, 19:50   #760
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty część XIII

Mam nadzieję, że teraz już ładnie zacznie się goić.

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-17, 08:11   #761
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Koty część XIII

Mój kotek jest na diecie mięsnej drób z marchewką,i nie ma w końcu biegunek
Tylko bardzo proszę was o radę co dalej?
Nie mogę go karmić ciągle mięsem,na dietę Barf nie mogę mu pozwolić bo rodzic nie tolerują mięsa dla kota w lodówce,druga kwestia,że to dość droga dieta.Chciałabym mu wprowadzić suchą karmę i łączyć czasami z mięsem sparzonym,tylko jak mu teraz nie zaszkodzić?Zamówiłam karmę Brit na allegro bo Royal Canin miał wcześniej i pewnie po nich takie biegunki
Jak wprowadzić mu bezpiecznie teraz suchą karmę?żeby znów nie dostał biegunki?
Przez dwa dni chcę,go jeszcze tym mięsem karmić,chyba mu nie zaszkodzę bo w samym mięsie nie ma tylu witamin ile w suchej karmie.
Czy on może mieć dostęp do suchej karmy cały czas?I mięso oraz podroby 3 razy w tygodniu?
Tylko w jakich odstępach bo mięso i sucha karma to się chyba różnie trawią?

Edytowane przez Onnaa88
Czas edycji: 2017-04-17 o 08:14
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-17, 11:22   #762
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty część XIII

Mieszasz z tym jedzeniem. Już lepiej mięso na zmianę z mokrą dobrą karmą. Może mieć dostęp do suchego cały czas.

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 10:41   #763
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
Dla mnie właśnie nie w normie, bo znam kociaki, które tak nie robią
Moje obydwa łapią mnie zębami w zabawie. Nigdy mnie nie ugryzły mocno. Nie pozwalam sobie na więcej. Nie drapią.

Swojego człowieka kot traktuje inaczej niż cudzego, na więcej sobie pozwala
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 10:58   #764
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty część XIII

Tak, to fakt.

Kurcze, śmieszne uczucie jak trzy kociaki na raz liżą mi stopy i podgryzają opuszki palców...

Karmelek uwielbia spać wtulony we mnie




Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.

Edytowane przez witchwq
Czas edycji: 2017-04-18 o 11:02
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 12:38   #765
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Mieszasz z tym jedzeniem. Już lepiej mięso na zmianę z mokrą dobrą karmą. Może mieć dostęp do suchego cały czas.

wysłane telepatycznie

Ok
Jutro weterynarz,ale ta dieta mięsna widać dobrze mu zrobiła,bo biegunki zniknęły,czekam aż jego karma sucha przyjdzie,puki co cały czas jest na mięsku.Będę stopniowo tą suchą karmę mu wprowadzać i za jakiś czas mokrą mam nadzieję,że od chrupek ani od mokrego nie dostanie znów biegunki
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 12:43   #766
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez witchwq Pokaż wiadomość
Tak, to fakt.

Kurcze, śmieszne uczucie jak trzy kociaki na raz liżą mi stopy i podgryzają opuszki palców...

Karmelek uwielbia spać wtulony we mnie




Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
O, właśnie tak czasami robi - liże i gryzie. To jest niegroźne? Nie nasili się z wiekiem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 12:43   #767
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
O, właśnie tak czasami robi - liże i gryzie. To jest niegroźne? Nie nasili się z wiekiem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nieeeee

Niegroźne. Takie lizanie z podgryzaniem leciutkim to forma mycia/czesania, czyli jesteś swoja i nie umiesz się myć.

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.

Edytowane przez witchwq
Czas edycji: 2017-04-18 o 12:46
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 13:34   #768
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Koty część XIII

Matko, one sa takie slodkie ze chyba bym nie oddala <3
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 13:35   #769
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Matko, one sa takie slodkie ze chyba bym nie oddala <3
Uwierz, nie będzie mi łatwo

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-18, 14:05   #770
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Mój kotek jest na diecie mięsnej drób z marchewką,i nie ma w końcu biegunek
Tylko bardzo proszę was o radę co dalej?
Nie mogę go karmić ciągle mięsem,na dietę Barf nie mogę mu pozwolić bo rodzic nie tolerują mięsa dla kota w lodówce,druga kwestia,że to dość droga dieta.Chciałabym mu wprowadzić suchą karmę i łączyć czasami z mięsem sparzonym,tylko jak mu teraz nie zaszkodzić?Zamówiłam karmę Brit na allegro bo Royal Canin miał wcześniej i pewnie po nich takie biegunki
Jak wprowadzić mu bezpiecznie teraz suchą karmę?żeby znów nie dostał biegunki?
Przez dwa dni chcę,go jeszcze tym mięsem karmić,chyba mu nie zaszkodzę bo w samym mięsie nie ma tylu witamin ile w suchej karmie.
Czy on może mieć dostęp do suchej karmy cały czas?I mięso oraz podroby 3 razy w tygodniu?
Tylko w jakich odstępach bo mięso i sucha karma to się chyba różnie trawią?
sucha i mokra karma potrzebuje calkiem innych warunkow do trawienia. Nie powinno sie ich mieszac.
Ja bym na twoim miejscu calkowicie sucha wywalila, jak kot ma problemy z zoladkiem to na suchych karmach bedzie tylko gorzej.
Moze puszki plus 2-3 razy w tygodniu surowe mieso (gotowane nie ma zadnych wartosci)? wtedy nie bedziesz musiala nic przechowywac w lodowce ani zadnych suplmentow do barfa kupowac. Tylko nie zadne felixy i whiskasy. Animoda, Grau, Mac, mozesz tez na poczatek Butchers kupic, do znalezenia w kazdym markecie.
Barf jest duzo tanszy niz dobre mokre puszki. Podsumowalam miesiac i wyszlo mi 45 zl/msc.


Meeega slodkie te koty. Tez by mi ciezko bylo oddac. Szkoda tamtego, ale coz zrobic.

Edytowane przez 7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Czas edycji: 2017-04-18 o 14:07
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 14:49   #771
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Koty część XIII

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;72965186]sucha i mokra karma potrzebuje calkiem innych warunkow do trawienia. Nie powinno sie ich mieszac.
Ja bym na twoim miejscu calkowicie sucha wywalila, jak kot ma problemy z zoladkiem to na suchych karmach bedzie tylko gorzej.
Moze puszki plus 2-3 razy w tygodniu surowe mieso (gotowane nie ma zadnych wartosci)? wtedy nie bedziesz musiala nic przechowywac w lodowce ani zadnych suplmentow do barfa kupowac. Tylko nie zadne felixy i whiskasy. Animoda, Grau, Mac, mozesz tez na poczatek Butchers kupic, do znalezenia w kazdym markecie.
Barf jest duzo tanszy niz dobre mokre puszki. Podsumowalam miesiac i wyszlo mi 45 zl/msc.


Meeega slodkie te koty. Tez by mi ciezko bylo oddac. Szkoda tamtego, ale coz zrobic.[/QUOTE]


To nie wiedziałam,że gotowane nie ma żadnych wartości ja mojemu tylko wrzątkiem sparzyłam na trochę,czytałam że niby surowe mięso nie jest dobre dla kota.To nie potrzebnie mu kupiłam tą karmę suchą,Royal Canin całkiem wywaliłam zamówiłam Brit suchą.To rzeczywiście lepiej mu kupić mokre lepsze puszki a wtedy suchą karmę wywalić plus surowe mięso.To Barf bardzo tani,tylko jak czytałam na internecie ile w tym bawienia to zbyt dużo czasu na to poświęcić trzeba,już nie wspomnę,że nikt nie toleruje u mnie jedzenia dla kota w lodówce

Edytowane przez Onnaa88
Czas edycji: 2017-04-18 o 14:51
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 15:41   #772
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
To nie wiedziałam,że gotowane nie ma żadnych wartości ja mojemu tylko wrzątkiem sparzyłam na trochę,czytałam że niby surowe mięso nie jest dobre dla kota.To nie potrzebnie mu kupiłam tą karmę suchą,Royal Canin całkiem wywaliłam zamówiłam Brit suchą.To rzeczywiście lepiej mu kupić mokre lepsze puszki a wtedy suchą karmę wywalić plus surowe mięso.To Barf bardzo tani,tylko jak czytałam na internecie ile w tym bawienia to zbyt dużo czasu na to poświęcić trzeba,już nie wspomnę,że nikt nie toleruje u mnie jedzenia dla kota w lodówce
jak surowe mieso moze byc niedobre dla kota skoro na tym polega barf? W barfowej diecie absolutnie nic sie nie gotuje.
Nic sie nie stalo ze sparzylas mieso wrzatkiem. Generalnie wystarczy miecho przemrozic 3 dni, wtedy mamy pewnosc pozbycia sie bakterii, ale ja nie zawsze sie do tego stosuje.
Fakt, barf jest bardziej czasochlonny. Trzeba lazic do sklepu, kroic i mielic mieso, porcjowac, dodawac suple. Pare h w miesiacu mi to zajmuje.
Jak bedziesz dawac dobre puchy i troche miesa to bedzie jak najbardziej ok dla kota Zobacz czy twoj kot daje rade obgryzac np. skrzydlo z kurczaka, szyje z gesi itp. Bardzo cos takiego czysci zeby. Jak nie to staraj sie dawac surowe mieso w wiekszych kawalkach, niech tez troche pomieli w pyszczku

Edytowane przez 7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Czas edycji: 2017-04-18 o 15:44
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 17:19   #773
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Koty część XIII

To jednak mało wiem o Barf myślałam,że to mięso gotowane,zmielone z dodatkowymi witaminami itd.

Spróbuję,tak jak piszesz dzięki za rady

Mój biedaczek męczył się z biegunkami,podawałam mu sucha karmę i raz dziennie puszkę i było bardzo źle,dwa razy u weterynarza był,kilka dni na mięsku z marchewką i kot zdrowy

Po mału zacznę mu wprowadzać dobrej jakości puszki mam nadzieję,że biegunki nie wystąpią,wcześniej niestety dałam mu kilka razy puszki Felix dopiero później przeczytałam,że to syf,tak samo jak karma Royal Canin,same zboża

---------- Dopisano o 18:16 ---------- Poprzedni post napisano o 18:13 ----------

najważniejsze,że kotki zdrowe nie ukrywam że jak bym miała więcej czasu to też bym chciała spróbować tego Barf,no i gdyby rodzice pozwolili mi trzymać mięso dla kota w lodówce.Może kiedyś jak zamieszkam sama to spróbuję

Widziałam też na jakieś stronie gotowe mieszkanki do suplementacji mięsa myślisz,że to jest dobre ? czy lepiej samemu te suplementy przygotowywać?

---------- Dopisano o 18:19 ---------- Poprzedni post napisano o 18:16 ----------

Spróbuję mu kiedyś dać do obgryzania kawałek skrzydełka lub szyjki,tylko to wtedy na surowo?

Bo boję się,że mu kawałek kości utknie i zrobi sobie krzywdę.Takie większe kawałki mięsa wczoraj miał,to latał po pokoju i bawił się mięsem,później znalazłam je na kanapie,nie wiem czy już za dużo w tyłku miał
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 19:04   #774
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty część XIII

Może jeść kości mięsne czyli właśnie skrzydełka, na początku można kupić gotowe mieszanki do BARF, tyle, że one wychodzą stosunkowo drogo. Myślę, że Ty możesz karmić kota mięsem, nawet sparzonym i dobrą mokrą karmą. Może też jeść żółtka surowe. Na pewno będzie mu to lepiej służyło niż kiepska sucha. Najtaniej wychodzi karmienie kota samym mięsem i suplementami.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 20:06   #775
goplankowa
Zakorzenienie
 
Avatar goplankowa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 500
Dot.: Koty część XIII

Hej! Mam pytanie Moja kotka niecałe 2 tygodnie temu skończyła swoją pierwszą ruję. Od kilku dni nie daje się głaskać bo brzuchu. Gryzie wtedy po rękach. Jest kotką wychodzącą. Możliwa oznaka ciąży?
__________________
narzeczona
fotograf dziecięcy i ślubny
rozwój osobisty!

goplankowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 20:19   #776
semantique
Zadomowienie
 
Avatar semantique
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 646
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez goplankowa Pokaż wiadomość
Hej! Mam pytanie Moja kotka niecałe 2 tygodnie temu skończyła swoją pierwszą ruję. Od kilku dni nie daje się głaskać bo brzuchu. Gryzie wtedy po rękach. Jest kotką wychodzącą. Możliwa oznaka ciąży?
Jeśli podejrzewasz ciążę to wysterylizuj kotkę jak najszybciej. Nikt Ci nie odpowie, czy jest w ciąży, ale wypuszczanie kotki w rui to mało odpowiedzialne....

Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka
__________________
semantique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 20:23   #777
goplankowa
Zakorzenienie
 
Avatar goplankowa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 500
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez semantique Pokaż wiadomość
Jeśli podejrzewasz ciążę to wysterylizuj kotkę jak najszybciej. Nikt Ci nie odpowie, czy jest w ciąży, ale wypuszczanie kotki w rui to mało odpowiedzialne....

Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka
Wysterylizowac w trakcie ciąży? Ona od początku jest na dworze więc trzymać ja w domu podczas rui byłoby dla niej i dla nas męczące. Z resztą chcieliśmy żeby młode miała. A ma poczatku ciezko bylo nam rozpoznax czy to ruja czy nie więc pytam czy może być taki objaw

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
narzeczona
fotograf dziecięcy i ślubny
rozwój osobisty!

goplankowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 20:30   #778
semantique
Zadomowienie
 
Avatar semantique
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 646
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez goplankowa Pokaż wiadomość
Wysterylizowac w trakcie ciąży? Ona od początku jest na dworze więc trzymać ja w domu podczas rui byłoby dla niej i dla nas męczące. Z resztą chcieliśmy żeby młode miała. A ma poczatku ciezko bylo nam rozpoznax czy to ruja czy nie więc pytam czy może być taki objaw

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oczywiście, że w trakcie ciąży. Po co ma mieć małe? Mało jest kotów?

Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka
__________________
semantique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 20:36   #779
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty część XIII

widocznie mało...
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 20:37   #780
goplankowa
Zakorzenienie
 
Avatar goplankowa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 500
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez semantique Pokaż wiadomość
Oczywiście, że w trakcie ciąży. Po co ma mieć małe? Mało jest kotów?

Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka
Chcieliśmy jednego zostawić i kilka osób powiedziało że kotka powinna mieć raz małe. Potem znowoz czytaliśmy ze kotka która urodzi jest bardziej narażona na nowotwory :/ i zmieniliśmy zdanie.

Ale nigdy nawet nie czytałam o tym aby w trakcie ciąży stwrylizowac. Czytałam aby po rui czy po ciąży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
narzeczona
fotograf dziecięcy i ślubny
rozwój osobisty!

goplankowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-25 21:51:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:12.