Koty część XIII - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-01, 20:23   #1501
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty część XIII

Jakie śliczności! <3

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-01, 20:28   #1502
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Koty część XIII

My w domu walczyliśmy z kocim katarem ponad pół roku. Wzięliśmy do domu chorego kociaka, działkową znajdkę, która była tak słaba, że nawet nie uciekała (dziki kociak, miał wtedy niespełna 2 miesiące, ale był to listopad i nie było na co czekać, że ją matka odchowa). Nie pamiętam nazw leków, wszystko było w kompie u weta, ale do tej kliniki już dawno z nią nie chodzimy. W każdym razie najpierw dostawała coś w tabletkach, trochę się poprawiało, i znowu było pogorszenie. Ostatecznie, kiedy ja byłam na feriach, mama z nią poszła i weterynarz powiedział, że być może trzeba będzie uśpić, bo tak źle z nią było. Zrobił badania na FIV, na szczęście negatywne. Zakończyło się na zastrzykach, chyba raz dziennie przez 7 dni i kroplówce u weta. Od tego czasu kocica już nie choruje (a jest u nas z 7 lat).

Żałuję, że nie mam zdjęć jak wyglądała, kiedy do nas trafiła, z porównaniem, jak wygląda teraz. W ogóle jak wzięliśmy ją do domu to nie jadła nic- ani suchego, ani mokrego, ani mięsa, no zupełnie nic. Przeżyła dzięki babci... Babcia pakowała ją do torby brezentowej zapinanej na suwak, z torby tylko łeb wystawał i karmiła ją na siłę łyżką zupami. Dokładnie tymi samymi, co my jedliśmy (babcia rocznik 1920, więc nie rozumiała, że kot nie je jak człowiek), zmiksowanymi. Rosół z makaronem przetarty na zupę krem, botwinka, jarzynowa... Samo zdrowie Ale żyje do dzisiaj, ma się dobrze, obecnie je tylko suchą karmę, zup już nie tyka, ale przychodzi żebrać o mięsko, sery itp.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-01, 20:48   #1503
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Koty część XIII

Ja wzięłam na dokocenie że schroniska i na drugi dzień się kot totalnie rozlozyl. Szczęście w nieszczęściu że był chudy i mega wyglodzony wiec wstawał tylko jeść. Gdyby nie to że cały czas jadł nie przezylby. Prócz kociego kataru mega rozwolnienie i zarazaenie czymś drugiego kota który też potem byl umierający. Najpierw leczyliśmy u wetki która mówiła że to przeziębienie. Przez nią kot stracił w połowie wech. Druga wetka od razu zdiagnozowala i sprowafzala leki ż USA. Jak myśleliśmy że nic nie pomoże pomógł unidox od razu😊 teraz ż tym lazawiacym okiem to też powiklanie po kocim katarze . I znowu unodox i surowica do oczka ż krwi plus kropelki... już jest dużo lepiej😊
Jak czytam opis mili 17 to od razu widzę koci katar. Dziwne że wet nie powiedział.. ..ja bym zmieniła weta...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:48 ---------- Poprzedni post napisano o 21:45 ----------

Ta czarno biała to ta schroniskowa😊 kochany grubcio😊 koty się podzieliły. Szylkreta woli męża schroniskowa woli mnie😊 a my szalejemy za nimi😊😊😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-02, 09:02   #1504
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty część XIII

Mam chłodno w mieszkaniu, więc koty mają się dobrze
Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Żałuję, że nie mam zdjęć jak wyglądała, kiedy do nas trafiła, z porównaniem, jak wygląda teraz. W ogóle jak wzięliśmy ją do domu to nie jadła nic- ani suchego, ani mokrego, ani mięsa, no zupełnie nic. Przeżyła dzięki babci... Babcia pakowała ją do torby brezentowej zapinanej na suwak, z torby tylko łeb wystawał i karmiła ją na siłę łyżką zupami. Dokładnie tymi samymi, co my jedliśmy (babcia rocznik 1920, więc nie rozumiała, że kot nie je jak człowiek), zmiksowanymi. Rosół z makaronem przetarty na zupę krem, botwinka, jarzynowa... Samo zdrowie Ale żyje do dzisiaj, ma się dobrze, obecnie je tylko suchą karmę, zup już nie tyka, ale przychodzi żebrać o mięsko, sery itp.
Fajna historia
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-02, 09:27   #1505
daktylek1987
Wtajemniczenie
 
Avatar daktylek1987
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Koty część XIII

Ja pod względem upałów mam mieszkanie idealne. Jeden pokój zawsze jest ciepły, latem jest wręcz duszno, zimą na tyle ciepło, że często nie muszę włączać ogrzewania. Drugi zawsze chłodny, zaciemniony, bo drzewa i bloki zasłaniają. Więc przebywam w nich (i koty też) w zależności od pogody
Moje lubią się smażyć w słońcu, ale w najcieplejsze godziny schodzą z parapetu i wylegują się gdzieś w pobliżu. Misia jest bardzo ciepłolubna, nawet w lecie wpycha się pod koc.

Tez miałam kiedyś kota z połamaną szczęką, którego karmiłam przetartymi zupami/rosołem. Tylko to powodowało, że przełykał. Uważam, że w tak mocno awaryjnej sytuacji, to ważne, żeby kot jadł cokolwiek, byle jadł, z wyłączeniem oczywiście rzeczy, które bardziej mu zaszkodzą niż pomogą.

Ostatniego dnia lipca minęły nam dwa lata z Mańkiem, z jednej strony niedużo, z drugiej trochę jakby był od zawsze Trzeba przyznać, że wyrósł na świetnego kota, zakochany we mnie bez pamięci, mruczek i pieszczoch, a z drugiej strony łobuz i kombinator, z głową pełną pomysłów Z Misią nie ma tak bliskiej relacji jaką miała z Grubciem, ale widać, że są ze sobą związane. Maniek to taki upierdliwy, ale kochany (czasem) młodszy brat
__________________
"Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc."

Edytowane przez daktylek1987
Czas edycji: 2017-08-02 o 09:29
daktylek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-02, 09:39   #1506
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Witam wszystkie kociary i kociarzy!
Sprowadza mnie tutaj pytanie dotyczące kotów i upałów, które obecnie przetaczają się przez kraj. W sumie to bardziej ciekawość. Czy Wasze koty też grzeją się tak cały dzień na słońcu? Mamy okna od strony południowej (wszystkie), tylko słońce się pojawi, to kocica leci grzać się na parapet, albo na balkon. Przynoszę ją do domu (lub zganiam z parapetu), a ta łajza robi nawrót i leci z powrotem na słońce. I tak cały dzień.
Ja wiem, że te zwierzęta to ciepłoluby, ale jakoś nie kojarzę, żeby dwa poprzednie tak kochały upały.
Dostęp do misek z wodą ma- jedną w kuchni, jedną w pokoju i największą na balkonie w cieniu, bo tam cały dzień spędza.
Nasze leżą w formie placków, czy to na balkonie, czy w mieszkaniu - im bliżej plamy słońca, tym lepiej. Wodę mają w w miseczce i fontannie, jeden włazi czasem do wanny. W skrócie nic nadzwyczajnego się nie dzieje.
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-02, 11:16   #1507
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 769
Dot.: Koty część XIII

Dziewczyny, gdzie najlepiej szukać domu tymczasowego dla około miesięcznych dwóch kociaków odrzuconych przez kotkę? Problem jest z tym, że jeden ma koci katar i ropiejące oczko. Bardzo bym chciała trzymać je w domu jak do tej pory, ale mam nienormalną rodzinę, przeszkadza im miauczenie (dzień w dzień z tego powodu jest awantura), że chodzę po schodach z jedzeniem dla nich, dodatkowo traktują kociaki jak kolejne zabawki dla psa, co je bardzo stresuje (jak to zobaczyłam była kolejna wojna i tak ciągle :/) Wczoraj zawiozłam małe do schroniska, ale są umieszczone w lecznicy, jednak tam mogą złapać kolejne choroby. Nie wiem co teraz zrobić, TOZ nie chce ich przyjąć tłumacząc brakiem miejsc, Koci Szczecin w ogóle nie odpisał na prośbę o pomoc w szukaniu domu tym. jestem ze Szn, mogłabym dojechać nawet przez pół Polski, żeby trafiły do jakiegoś bezpiecznego domu na odchowanie, mogę też pokryć pełne koszty leczenia, żywienia etc.

---------- Dopisano o 10:50 ---------- Poprzedni post napisano o 10:44 ----------

To wszystko bardzo mnie martwi, wczoraj jak pojechałam do schroniska je zawieźć, cały wieczór i dziś ryczę, bo wiem jak takie maleństwa są narażone na stres, choroby, etc. Bardzo się z nimi zżyłam jak mieszkały u mnie, w ogóle mnie nie drapały tylko np. siadały na kolanach spokojnie się myjąc jestem w kropce teraz, bo co bym nie zrobiła nie będzie dla nich dobre...

---------- Dopisano o 11:07 ---------- Poprzedni post napisano o 10:50 ----------

Te kotki pochodzą z takiego miejsca, gdzie nikt nie przejmuje się bezdomnymi zwierzakami, o sterylizacji można pomarzyć. Oczywiście teraz zamierzam zająć się tym sama i załatwić sterylki wszystkim dzikim kotkom w okolicy, nawet jeżeli pójdzie na to dużo moich pieniędzy, nie wiem jak inni ludzie mogą latami funkcjonować w takim miejscu i mieć wszystko w d... te kocie fundacje to też chyba tylko na papierze działają, nie wierzę już, że w czymkolwiek pomogą, tylko sterylizacje to akurat nie będzie dla mnie problem.

---------- Dopisano o 11:16 ---------- Poprzedni post napisano o 11:07 ----------

I najważniejsze, czy Waszym zdaniem taki chory maluch ma jakieś szanse na przeżycie w schronisku?
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-02, 12:07   #1508
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty część XIII

Czy kocie dziecko przeżyje w schronisku? To zależy od schroniska i ludzi w nim pracujących. W tej chwili jest wysyp kociaków i wszystkie miejsca zajmujące się kotami są przepełnione.
Szkoda, ze nie mogły zostać u Ciebie do czasu znalezienia im domów. W tej chwili możesz już chyba tylko dowiadywać się o ich los?
Jeśli chodzi o sterylizację pozostałych kotów to dowiedz się w Urzędzie Miasta kto zajmuje się sprawą bezpańskich zwierząt i czy są dotacje na sterylizacje. W wielu miastach są.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-02, 12:11   #1509
201803071148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Koty część XIII

Snowdrop, marzec jest miesiacem sterylizacji i wielu weterynarzy robi te zabiegi za darmo, mozna tez wziac z urzedu miasta taki bon na darmowa sterylizacje, ale to dopiero tez w marcu :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201803071148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-02, 12:28   #1510
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 769
Dot.: Koty część XIII

Sterylizacje to akurat najmniejszy problem, bo jestem w stanie dużo wydać na zwierzaki, więc jak nie zrobią taniej lub za free po prostu sama je opłacę. Tak samo byłabym w stanie płacić komuś za opiekę nad tymi małymi, mogę całkowicie wycofać swoje wydatki a skoncentrować się tylko na kotach. Teraz ze swojej kasy załatwiam dla schroniska lizynę w dużych ilościach, bo na koci katar jest tam wiele chorych maluchów (znacie jeszcze jakieś inne dobre specyfiki?).
Mam problem tylko z miejscem, gdybym miała swoje mieszkanie to nawet bym się nie zastanawiała nad zatrzymaniem kotków, ale mieszkam z rozwydrzonym rodzeństwem i nieodpowiedzialnymi rodzicami, którzy patrzą w dwie młodsze siostry jak w obraz a ja mam pod górkę z całą czwórką. Przez sytuację z kotami zaczęłam poważnie myśleć o wyprowadzce...

Edytowane przez Snowdrop_
Czas edycji: 2017-08-02 o 12:30
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-02, 13:33   #1511
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość
Sterylizacje to akurat najmniejszy problem, bo jestem w stanie dużo wydać na zwierzaki, więc jak nie zrobią taniej lub za free po prostu sama je opłacę. Tak samo byłabym w stanie płacić komuś za opiekę nad tymi małymi, mogę całkowicie wycofać swoje wydatki a skoncentrować się tylko na kotach. Teraz ze swojej kasy załatwiam dla schroniska lizynę w dużych ilościach, bo na koci katar jest tam wiele chorych maluchów (znacie jeszcze jakieś inne dobre specyfiki?).
Mam problem tylko z miejscem, gdybym miała swoje mieszkanie to nawet bym się nie zastanawiała nad zatrzymaniem kotków, ale mieszkam z rozwydrzonym rodzeństwem i nieodpowiedzialnymi rodzicami, którzy patrzą w dwie młodsze siostry jak w obraz a ja mam pod górkę z całą czwórką. Przez sytuację z kotami zaczęłam poważnie myśleć o wyprowadzce...
Samej Ci będzie ciężko to zrobić. Trzeba mieć klatki łapki, transport, czas, itd. Łatwiej Ci będzie współpracować z lokalną fundacją, strażą ochrony. Wiem, że nie chcą przyjmować kociaków. W tej chwili wszyscy są przepełnieni, ale za kilka tygodni organizacje zaczną "normalnie" funkcjonować i na pewno przyda im się kolejna para rąk i wsparcie finansowe.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-02, 16:14   #1512
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 769
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Samej Ci będzie ciężko to zrobić. Trzeba mieć klatki łapki, transport, czas, itd. Łatwiej Ci będzie współpracować z lokalną fundacją, strażą ochrony. Wiem, że nie chcą przyjmować kociaków. W tej chwili wszyscy są przepełnieni, ale za kilka tygodni organizacje zaczną "normalnie" funkcjonować i na pewno przyda im się kolejna para rąk i wsparcie finansowe.
Klatki wypożycza się za kaucją, łapania się nie boję - wiele razy łapałam dzikie koty czy psy, ludzie patrzyli na mnie jak na czubka, bo krew cieknie po podrapanych rękach, szyi ale nie robi to na mnie wrażenia pierwsza sterylizacja kotki już zaplanowana na piątek. Byłam u maluchów, na razie nie siedzą w tzw. "kociarni", tylko w środku lecznicy, jest tam bardzo fajna młoda pani weterynarz, generalnie sporo ludzi w moim wieku około 25 z dobrym podejściem do zwierząt. Te maleństwa aktualnie są najmłodsze i dlatego dla nich dom tymczasowy jest najpilniejszy.
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-02, 18:01   #1513
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Koty część XIII

Snowdrop- a próbowałaś ogłoszeń na fb? Nie wiem skąd pochodzisz, w Lublinie jest strona spotted Lublin i tam codziennie jest po kilka ogłoszeń. Nie wiem, na ile skuteczne.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 20:47   #1514
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty część XIII

Cześć! Ktoś pamięta malutkiego Karmelka?
Już nie jest taka malutka

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 20:48   #1515
201803071148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez witchwq Pokaż wiadomość
Cześć! Ktoś pamięta malutkiego Karmelka?
Już nie jest taka malutka

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
Co on ma na wardze?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201803071148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 20:48   #1516
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez bramborky Pokaż wiadomość
Co on ma na wardze?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gdzie?

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 21:27   #1517
201803071148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Koty część XIII

No tam na dole. To jest jezyk czy jakis "pryszcz"?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201803071148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 21:32   #1518
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty część XIII

Właśnie zauważyłam, że coś jest na samym środku. Ale nie mam pojęcia co to i czy było wcześniej - muszę zobaczyć stare zdjecia
Jak jej przy pyszczku nie majstruje to jest blade, ledwo zauważalne...
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.

Edytowane przez witchwq
Czas edycji: 2017-08-03 o 21:39
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 21:51   #1519
201803071148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Koty część XIII

Moj tez cos takiego mial, ale to byly hormony po kastracji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201803071148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-03, 21:55   #1520
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez bramborky Pokaż wiadomość
Moj tez cos takiego mial, ale to byly hormony po kastracji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurde, będę obserwować, sterylka niedługo to się też dopytam co to. Wygląda jak taki rozleglejszy pryszcz. Zobaczymy


Dzięki za zwrócenie uwagi! Jakoś tego sama nie widziałam...


Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 21:59   #1521
201803071148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Koty część XIII

Nie ma sprawy, moze to tez tylko hormony albo sie ugryzla przy skakaniu ale warto, zeby zobaczyl to weterynarz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201803071148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-04, 14:05   #1522
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Koty część XIII

Dziewczyny, jestem załamana, od wczoraj oboje z TŻ płaczemy. Nasze maleństwo od nas odeszło . I my mu pomogliśmy w tym. Ponad tydzień temu mały zaczął mieć problem z wypróżnianiem. Pojechaliśmy do weta na drugi dzień, brzuszek był już spory, ale twardawy. Wet uznał, że robaki pewnie albo zwykła niestrawność. Mały dostał paste na robaki, karmiliśmy go według zaleceń i masowaliśmy mu brzuszek. Rezydenci też masowali mu brzuszek i tyłek. Lizali go i pocieszali. Maleństwu jednak w ciągu kilku dni urósł brzuszek, a sam mały coraz mniej jadł i pił. Wychudł bardzo, a brzuszek spory. Maleństwo dostało wysokiej temperatury, więc pojechaliśmy do weta, pani doktor zaniepokoił ten brzuch. Mały miał gorączkę. Zrobiła mu usg. Okazało się, że w brzuszku jest sporo płynów. Mały nie jadł i nie pił, bo płyny uciskały na wszystko. Usłyszeliśmy najgorszą diagnozę : fip. Zaryczani pojechaliśmy do domu. Nemo dostał leki przeciwgorączkowe, zaczął jeść, ale na następny dzień znowu regres. Ciężej mu się oddychało, ciągle spał lub leżał, nie jadł, prawie nie pił. Wróciła gorączka. Zdecydowałam, że nie chcę mu przedłużać cierpienia. By zyskać pewność, że to fipowy płyn, poprosiliśmy o jego zbadanie. Płyn był konsystencji białka jaja, słomkowy i pieniący się. Z bólem poprosiliśmy o zakończenie cierpień naszego maluszka. Wyłam jak głupia, cały czas go głaskałam gdy odchodził. Był taki maleńki, taki kochany. Mruczał jeszcze nawet wtedy, gdy wetka go wyjmowała z transportera, Tulił się do nas i do niej. Narkozę dostał w moich ramionach, później spokojnie odchodził na stole. Malutki, chudy, z niemożliwie długim ogonem i najpiękniejszymi na świecie oczami.
Gdy go ujrzałam pierwszy raz, to uderzyło mnie to, jakie miał piękne oczy. Duże, lśniące, szaro-niebieskie. W kolorze identyczne jak moje. Tak mocno go kochaliśmy, a teraz go nie ma. Teraz jest olbrzymi ból, lęk o pozostałe koty. Nasze koty go szukają od wczoraj, zwłaszcza Elmo. Elmo od wczoraj nas nie odstępuje, tuli się i żali. Przynieśliśmy pusty transporter. Koty zaraz podeszły, żeby pocieszyć małego, jak po każdej jego wizycie u weta. I to jak Elmo w panice chodził wkoło transportera szukając maleństwa... .
Traktuję moje koty jak dzieci, są członkami rodziny, są ważne, kochane i dbamy o nie. A teraz myślę, że może zrobiliśmy coś złego i przez nas nasze maleństwo zachorowało.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-04, 14:10   #1523
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty część XIII

Banana, nie zadreczaj się. Tak mi przykro

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-04, 14:21   #1524
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Koty część XIII

Wczoraj płakałam w pracy jak usłyszałam "weźmiesz sobie innego". Boże, przecież to nie telewizor. Jestem kocią matką wariatką, ale dla mnie koty są jak dzieci. Nie da się ich zastąpić innymi. Wszędzie go widzę, ciągle o nim myślę...
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-04, 14:25   #1525
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty część XIII

Banana tak mi przykro Nie obwiniaj się. Fip to podstępna choroba, z którą nie mieliście większych szans
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-04, 15:19   #1526
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Koty część XIII

Trzymaj się bananalama!
Nie zadręczaj się, nie mogliście nic zrobić. A po postawieniu diagnozy podjęliście słuszną decyzję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-04, 15:24   #1527
201803071148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Koty część XIII

Banan, popłakałam się jak to przeczytałam, tak mi przykro

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201803071148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-04, 16:15   #1528
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Koty część XIII

Banan aż się popłakałam, strasznie mi przykro


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-04, 16:19   #1529
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty część XIII

Przykro mi to straszna choroba. Kotek przeżył u Was cudowny czas.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-04, 17:45   #1530
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Koty część XIII

Teraz się martwimy o starszych chłopców. Kupiliśmy nowe kuwety, michy wyparzone, podłogi umyte. Wyrzuciliśmy ręcznik i poduszkę maleństwa.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-25 21:51:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:04.