Pm 2020. - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-11-13, 08:24   #4831
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Pm 2020.

Przykro mi słyszeć o tak złych relacjach... Z najbliższymi osobami.

Ja na Twoim miejscu kazałabym się jej chyba wypchać tymi pieniędzmi, nie ma nic gorszego od takiego wypominania!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-13, 08:42   #4832
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Pm 2020.

Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
Przykro mi słyszeć o tak złych relacjach... Z najbliższymi osobami.

Ja na Twoim miejscu kazałabym się jej chyba wypchać tymi pieniędzmi, nie ma nic gorszego od takiego wypominania!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz, nie ma sensu. Ja jej powiem, że nie chcę, to i tak mi da, a potem będzie wypominac, jaka to ona nie jest wielka i empatyczna, bo wzgardzilam jej pieniędzmi, a ona i tak mi dała.
Więc po prostu wezmę ten hajs, bo i tak będzie narzekanie i wypominanie, i tak.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-13, 09:24   #4833
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Pm 2020.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Mi jest szkoda hajsu na wesele, zwyczajnie szkoda. Nikt mi go nie sfinansuje, moja matka już rozpacza, że musi mi dać pieniądze (ale serio, ciągle słyszę, "nie mam, muszę odkładać na wesele"), a z tego co mówiła planuje mi dać tyle, ile mojej siostrze - 6 tys.
Moja babcia wypominała mojej mamie decyzję o remoncie kuchni, bo "trzeba odkładać na wesele". Tylko że remont miał miejsce ponad pół roku przed ogłoszeniem przez nas zaręczyn (czyli i przed samymi zaręczynami)
theali jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-13, 09:25   #4834
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Pm 2020.

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Moja babcia wypominała mojej mamie decyzję o remoncie kuchni, bo "trzeba odkładać na wesele". Tylko że remont miał miejsce ponad pół roku przed ogłoszeniem przez nas zaręczyn (czyli i przed samymi zaręczynami)
W niektórych rodzinach się odkłada "na zaś" na wesele, bo przecież w końcu będzie

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-13, 09:40   #4835
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Pm 2020.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
W niektórych rodzinach się odkłada "na zaś" na wesele, bo przecież w końcu będzie

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Ale wypominanie się zaczęło dopiero po poinformowaniu ich o zaręczynach

A tak swoją drogą, mam już zaproszenia

Tylko na żywo bardziej mi się podobają. Lekko mienią i mają taką delikatną fakturę.
theali jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-13, 09:41   #4836
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Pm 2020.

Fajne
Proste, nieprzesadzone

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-13, 11:53   #4837
PaniAuto
Rozeznanie
 
Avatar PaniAuto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 885
Dot.: Pm 2020.

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle Bernadette Pokaż wiadomość
Oficjalnie już 6 czerwiec 2020 godz. 14.00
Oczywiście negocjacji było mnóstwo, księdza mam sobie poszukać, który zechce udzielić nam sakramentu i ponieważ, nie jestem z jego parafii to będzie mnie to kosztować 500 zł.
Ja w zasadzie to nigdy nie miałam parcia na wesele. Zdecydowałam się tylko ze względu na Tż, bo jemu bardzo zależy. Teraz tak myślę, że w sumie cieszę się, że w tym dniu będę miała tyle wspaniałych ludzi przy sobie i będziemy mogli się razem bawić. Ślub chciałam zawsze mieć ale nie miałam konkretnego wyobrażenia jak to ma wyglądać. Wiem jedynie, że zależy mi na dobrym towarzystwie i cudownej atmosferze. Reszta na luzie i bez żadnego parcia
"Fajnie będzie zostać żoną i oficjalnie rozpocząć życie jako małżeństwo Cieszy mnie to." Gothka, piękne słowa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ślubujemy w ten sam dzień o tej samej godzinie



Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
Dla mnie wesele było naturalnym krokiem przy planowaniu ślubu. Po prostu nigdy nie miałam do czynienia z niczym skromniejszym. Zawsze były duże wesela i koniec. Sama chętnie bawię się na tejże imprezie, więc dlaczego mam odmawiać tej przyjemności innym? Poza tym przy mojej rodzinie to moje wesele będzie na pewno za*ebiste
Ale rozumiem różne podejścia, bo to zależy od wielu czynników.
Najgorzej, jak najbliższa rodzina olewa twój ślub, bo to "tylko" cywilny... Nie rozumiem tego!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Też uwielbiam wesela i cieszę się na swoje. Jestem pewna że będzie super.



Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Ale wypominanie się zaczęło dopiero po poinformowaniu ich o zaręczynach

A tak swoją drogą, mam już zaproszenia

Piękne, gratulacje.
PaniAuto jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-13, 12:41   #4838
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Pm 2020.

Pokazałam narzeczonemu projekt toppera na tort, a on do mnie: czy to się wsadza do kwiatka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-13, 12:44   #4839
PaniAuto
Rozeznanie
 
Avatar PaniAuto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 885
Dot.: Pm 2020.

Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
Pokazałam narzeczonemu projekt toppera na tort, a on do mnie: czy to się wsadza do kwiatka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
PaniAuto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-13, 14:16   #4840
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Pm 2020.

Pojechaliśmy odebrać obrączki. Gość wyjmuje, patrzę...
"Jakieś takie żółte" stwierdziłam tylko i pokazałam dla porównania pierścionek, bo o takim kolorze rozmawialiśmy. Znaczy, nieróżniącym się w zasadzie od srebra.
Stwierdził, że rzeczywiście są ciemniejsze i jeżeli się zgadzamy, to ogarnie do jutra jeszcze jedno polerowanie. Taa, polerowanie. Chyba raczej rodowanie, o którym komuś się zapomniało
theali jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-13, 15:20   #4841
faithworkswonders
Wtajemniczenie
 
Avatar faithworkswonders
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 2 330
Dot.: Pm 2020.

Jak dodać zdjęcie w aplikacji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Bartosz

Emilia
faithworkswonders jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-13, 15:22   #4842
faithworkswonders
Wtajemniczenie
 
Avatar faithworkswonders
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 2 330
Dot.: Pm 2020.

Takie zaproszenia zamówiłam dzisiaj IMG_20191113_162117_718.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Bartosz

Emilia
faithworkswonders jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-13, 15:35   #4843
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Pm 2020.

Cytat:
Napisane przez faithworkswonders Pokaż wiadomość
Takie zaproszenia zamówiłam dzisiaj Załącznik 7697725

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo ładne
theali jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-13, 15:43   #4844
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Pm 2020.

Też już muszę wreszcie ogarnąć zaproszenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-13, 16:10   #4845
olalaczynska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 221
Dot.: Pm 2020.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Mi jest szkoda hajsu na wesele, zwyczajnie szkoda. Nikt mi go nie sfinansuje, moja matka już rozpacza, że musi mi dać pieniądze (ale serio, ciągle słyszę, "nie mam, muszę odkładać na wesele"), a z tego co mówiła planuje mi dać tyle, ile mojej siostrze - 6 tys. Wiem, że zaraz mi powiecie, że najważniejsze, żeby mama przyszła, ale ani z nią nie mam dobrych kontaktów, ani moja mama nie należy do osób "normalnych". Ona wiecznie nie miała pieniędzy, i całe życie słyszałam "nie mam, nie mam pieniędzy, mam długi, nie mamy, nie stać nas". Zawsze jak coś chciałam dostać (jako dziecko, nastolatka), słyszałam milion pytań, a po co ci to, a gdzie w tym będziesz chodzić, nie potrzebujesz tego. Jak już się na coś uparłam i musiała mi kupić, to wzbudzała we mnie poczucie winy, do końca, żebym odpuściła. Nigdy w życiu nie byłam na wakacjach.
I wiecie, byłoby mi nawet przykro, że ona nie ma, gdyby nie fakt, że... Ona miała hajs w moim miasteczku jest taki ąę sklep, gdzie cena bluzki to ok. 120-150 zł, spodnie to koszt ok 250-300, a o np. Płaszczu za 700 to już nie wspominam. + buty, moja matka uwielbiała buty, 3- 4 pary miesięcznie to taki mus. I moja mama potrafiła w takim sklepie zrobić zakupy za np. 500-700 zł w ciągu jednego dnia, a ja w październiku chodziłam w sandalach, bo po co mi nowe buty. Była też np. Kasa na papierosy (minimum paczka dziennie), była kasa na mojego ojca (typ nigdy nie pracował, uprzedzam pytania, zdrowy, silny chłop, po prostu mu się nie chciało), któremu dawała ok. 20 zł dziennie. Robiła raz w tygodniu zakupy do domu, czasem babka coś kupowała. Mieszkanie własnościowe, koszty dzielone na 3 (babka mama i dziadek)
No, a ja całe życie słyszałam, że nie ma i nie ma. Więc teraz w kontekście tego, że ona taka biedna, na nic nie ma i MUSI ODKŁADAĆ NA ŚLUB, to serio mi się śmiać chce, bo jej zarobki do najniższych nie należą, a ona wiecznie nie ma i nie ma.
Ostatnio jej powiedziałam, że tak strasznie te pieniądze przeżywa, że lepiej jakby mi chyba nic nie dawała, na co się oburzyla, że jak jednej córce dała to i drugiej da. Więc jej mówię, że bardzo mi miło, że chce nam dać jakieś pieniądze, ale strasznie przeżywa, inni rodzice kupują dzieciom mieszkania, auta, a ona przeżywa te 6 tys, jakbym ją z ostatnich oszczędności obdzierała.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Strasznie mi przykro
Moi rodzice są moimi najlepszymi przyjaciółmi i wiem że zawsze mogę na nich liczyć. Są osobami do których idę jak stanie się coś dobrego jak i złego i zawsze mam od nich wsparcie
Bardzo mi przykro że nie każdy ma takie wsparcie
Na szczęście masz mężczyznę który Cię kocha i jest przy Tobie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:10 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Moja babcia wypominała mojej mamie decyzję o remoncie kuchni, bo "trzeba odkładać na wesele". Tylko że remont miał miejsce ponad pół roku przed ogłoszeniem przez nas zaręczyn (czyli i przed samymi zaręczynami)
Moja babcia jak moi rodzice kupili samochód to powiedziała że powinni to oddać i odkładać pieniądze na wesele ...
Najwidoczniej w pewnym wielku tak już jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olalaczynska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-13, 16:46   #4846
gothka152
Zakorzenienie
 
Avatar gothka152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolina Dzikiej Róży
Wiadomości: 19 132
GG do gothka152
Dot.: Pm 2020.

Cytat:
Napisane przez Nikki_944 Pokaż wiadomość
Nie ogarniam ludzi, którzy nie uznają ślubów cywilnych (a jest ich sporo), bo bez cywilnego kościelnego się nie dostanie, więc jednak ten cywilny ma większe znaczenie. A skoro ktoś nie uznaje cywilnych to nie powinien takiego brać. To, że będzie miał problem z kościelnym to już trudno . Kościelny wynika z wiary i poglądów, a to już indywidualna sprawa każdego.
Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
Najgorzej, jak najbliższa rodzina olewa twój ślub, bo to "tylko" cywilny... Nie rozumiem tego!
Ja mam w zasadzie gdzieś, czy ktoś ,,uznaje" mój ślub za ,,prawdziwy" czy nie Na szczęście jeszcze w Polsce uznawane są małżeństwa cywilne i nie trzeba przedstawiać zaświadczenia od księdza, że ślubowało się przed ołtarzem

Moi rodzice kwestię ewentualnego wsparcia finansowego rozwiązali krótko- zapłaciliby nam za obiad, ale jakby ślub był kościelny
__________________
17. 09. 2016 r.
Mieszkamy razem
07. 08. 2018 r.
08. 08. 2020 r.
Tekla


15/2023
gothka152 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-13, 18:05   #4847
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Pm 2020.

Tak szczerze mówiąc to obiad w całym przedsięwzięciu jest najtańszy, oczywiście u mnie większość kosztów to np. Suknia, garnitur, buty, kwiaty, obrączki - to są koszty sam obiad to niecałe 2,5 tys

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-13, 18:20   #4848
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Pm 2020.

Zmotywowałyście mnie i wybraliśmy wzór zaproszeń tzn. wiedzieliśmy, że to będzie ta seria, ale wzorów/kolorów jest 15.20191113_181907.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-13, 20:31   #4849
olalaczynska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 221
Dot.: Pm 2020.

Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
Zmotywowałyście mnie i wybraliśmy wzór zaproszeń tzn. wiedzieliśmy, że to będzie ta seria, ale wzorów/kolorów jest 15.Załącznik 7697775

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Śliczne
Z jakiej to strony?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olalaczynska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-13, 20:40   #4850
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Pm 2020.

Cytat:
Napisane przez olalaczynska Pokaż wiadomość
Śliczne
Z jakiej to strony?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stronawesela
Mają dużo fajnych wzorów w przystępnych cenach, podstawowe wersje nie kosztują często nawet 1,5zł, ale można je sobie podrasować wg. uznania
Dawno temu zamówiłam próbki i przyszły naprawdę fajne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-13, 21:00   #4851
vilka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 659
Dot.: Pm 2020.

Hej!
My od rodziców nie chcieliśmy żadnej finansowej pomocy, bo stać nas na zorganizowanie wszystkiego samemu, ale wręcz uparli się, że nas ubiorą: czyli zapłacą za garnitur i sukienką, no okej- zgodziliśmy się. Ostatnio kupowaliśmy wódkę, to znowu się uparli, że też chcieliby zapłacić- zapłacili. Fajne jest to, że jesteśmy pozytywnie zaskakiwani takimi gestami, bo jednak zawsze to ładnych kilkanaście tysięcy mniej do wydania przez nas, a będziemy zaraz urządzać mieszkanie. Moi rodzice powiedzieli ostatnio, że jeszcze nie raz mnie zaskoczą, więc możliwe, że jeszcze coś im chodzi po głowie z czym chcą pomóc

Dziewczyny, a wy jak płacicie za wesele? Sami czy rodzice dokładają? Wszystkie koszty na pół czy każdy za swoich gości? My z Narzeczonym planujemy mieć zbliżoną liczbę gości, wiec dzielimy wszystko na pół (no poza takimi pierdółkami jak mój fryzjer czy kosmetyczka)

Edytowane przez vilka1
Czas edycji: 2019-11-13 o 21:01
vilka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-13, 21:07   #4852
gothka152
Zakorzenienie
 
Avatar gothka152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolina Dzikiej Róży
Wiadomości: 19 132
GG do gothka152
Dot.: Pm 2020.

Cytat:
Napisane przez vilka1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a wy jak płacicie za wesele? Sami czy rodzice dokładają? Wszystkie koszty na pół czy każdy za swoich gości? My z Narzeczonym planujemy mieć zbliżoną liczbę gości, wiec dzielimy wszystko na pół (no poza takimi pierdółkami jak mój fryzjer czy kosmetyczka)
My płacimy za wszystko sami- po połowie, chociaż z mojej strony jest tylko brat, jego osoba towarzysząca i kolega, który będzie naszym fotografem. Od tżta jest 14 osób i wszystkich trzeba będzie gdzieś przenocować (w naszym mieszkaniu absolutnie nie ma na to warunków ).
No ale rodzina tżta w zasadzie jest też moją rodziną, więc koszty dzielimy na pół.

Pewnie wyglądałoby to inaczej, gdyby rodzice nam pomagali lub gdybyśmy mieli większą ilość gości.
__________________
17. 09. 2016 r.
Mieszkamy razem
07. 08. 2018 r.
08. 08. 2020 r.
Tekla


15/2023
gothka152 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-13, 21:25   #4853
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Pm 2020.

My na nikogo nie liczymy i mamy swoje pieniądze, ale rodzice na pewno coś dołożą. Jeszcze większych wydatków nie było, więc zobaczymy jak to będzie wyglądało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-13, 21:34   #4854
Nikki_944
Raczkowanie
 
Avatar Nikki_944
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 236
Dot.: Pm 2020.

Cytat:
Napisane przez vilka1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a wy jak płacicie za wesele? Sami czy rodzice dokładają? Wszystkie koszty na pół czy każdy za swoich gości? My z Narzeczonym planujemy mieć zbliżoną liczbę gości, wiec dzielimy wszystko na pół (no poza takimi pierdółkami jak mój fryzjer czy kosmetyczka)

My płacimy sami. Moja mama coś tam wspominała o kosztach sali, że część by dorzucili, ale specjalnie prosić i oczekiwać nie będę. Nawet wolałabym, żeby nikt nic nie dokładał, a jak ktoś ma chęć pomocy to zawsze może podarować grubszą kopertę.
__________________
Nikki_944 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-13, 21:46   #4855
Ashya_
Zakorzenienie
 
Avatar Ashya_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4 242
Dot.: Pm 2020.

Cytat:
Napisane przez vilka1 Pokaż wiadomość
Hej!
My od rodziców nie chcieliśmy żadnej finansowej pomocy, bo stać nas na zorganizowanie wszystkiego samemu, ale wręcz uparli się, że nas ubiorą: czyli zapłacą za garnitur i sukienką, no okej- zgodziliśmy się. Ostatnio kupowaliśmy wódkę, to znowu się uparli, że też chcieliby zapłacić- zapłacili. Fajne jest to, że jesteśmy pozytywnie zaskakiwani takimi gestami, bo jednak zawsze to ładnych kilkanaście tysięcy mniej do wydania przez nas, a będziemy zaraz urządzać mieszkanie. Moi rodzice powiedzieli ostatnio, że jeszcze nie raz mnie zaskoczą, więc możliwe, że jeszcze coś im chodzi po głowie z czym chcą pomóc

Dziewczyny, a wy jak płacicie za wesele? Sami czy rodzice dokładają? Wszystkie koszty na pół czy każdy za swoich gości? My z Narzeczonym planujemy mieć zbliżoną liczbę gości, wiec dzielimy wszystko na pół (no poza takimi pierdółkami jak mój fryzjer czy kosmetyczka)
My płacimy w większości sami, mówię w większości bo moi rodzice powiedzieli sami że coś dorzuca, a teściów ie również chcieli jednak oni są trochę na zasadzie ma być po mojemu i mi się podobać więc grzecznie podziękowała, powiedziałam że damy radę sami i nic od nich nie chcemy, wolę to niż się potem uzerac moi za to są, że masz i zrób tak żebyś Ty była zadowolona ale teściów ie dalej uoarci więc uznali że mamy sobie wybrać podróż poślubna i nam za nią zapłacą i zdecydowanie to mnie bardziej cieszy niż ich bezpośrednie dokładnie do imprezy. A co do tego czy między sobą jakoś po pół to totalnie nie, mieszkamy razem mamy wspólny budżet i ja odkładam moja pensje a żyjemy za jego i póki co nie ma problemu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
`Jedyna niesłuszna w niej rzecz to to, że zapomina ile jest warta..`
Ashya_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-13, 22:24   #4856
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Pm 2020.

Czemu mi nikt nie chce zapłacić za podróż poślubną

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-13, 22:40   #4857
Ashya_
Zakorzenienie
 
Avatar Ashya_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4 242
Dot.: Pm 2020.

Nie ukrywam, że to mnie cieszy akurat bo w first minute byśmy musieli kasę mieć na to przed ślubem, ale i tak nie szalejemy jakoś, wybieramy się na Cypr

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
`Jedyna niesłuszna w niej rzecz to to, że zapomina ile jest warta..`
Ashya_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-13, 22:47   #4858
SorbetMalinowy
Zakorzenienie
 
Avatar SorbetMalinowy
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Birmingham//Białystok
Wiadomości: 4 958
Dot.: Pm 2020.

Cytat:
Napisane przez vilka1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a wy jak płacicie za wesele? Sami czy rodzice dokładają? Wszystkie koszty na pół czy każdy za swoich gości? My z Narzeczonym planujemy mieć zbliżoną liczbę gości, wiec dzielimy wszystko na pół (no poza takimi pierdółkami jak mój fryzjer czy kosmetyczka)
W moim przypadku nasi rodzice dzielą się wszystkimi kosztami po połowie, my płacimy jedynie za drobnostki takie jak zaproszenia, księga gości, fotolustro, itp.

Edytowane przez SorbetMalinowy
Czas edycji: 2019-11-14 o 06:45
SorbetMalinowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-14, 05:09   #4859
demon_of_organization
Raczkowanie
 
Avatar demon_of_organization
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 177
Dot.: Pm 2020.

Za wszystko płacimy sami. Ja jedna zarabiam więcej niż moi rodzice razem wzięci, głupio by mi było wyciągać do nich rękę po pieniądze. Razem z narzeczonym mamy wspólne konto oszczędnościowe, na które odkładamy po 20% pensji. Poza tym każde ma swoje konto oszczędnościowe, gdzie odkładamy co możemy. I z tych pieniędzy będziemy płacić. Nie liczymy po połowie, ani kto ile ma gości, bo zarobki mamy bardzo różne. Wrzucamu do wspólnego wora według możliwości i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
demon_of_organization jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-14, 05:43   #4860
PaniAuto
Rozeznanie
 
Avatar PaniAuto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 885
Dot.: Pm 2020.

Cytat:
Napisane przez vilka1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a wy jak płacicie za wesele? Sami czy rodzice dokładają? Wszystkie koszty na pół czy każdy za swoich gości? My z Narzeczonym planujemy mieć zbliżoną liczbę gości, wiec dzielimy wszystko na pół (no poza takimi pierdółkami jak mój fryzjer czy kosmetyczka)
My płacimy za wszytko sami. Jedynie moja mama się uparła że skoro nie może nam pomóc w większym stopniu to kupi mi suknię. Moja chrzestna jeszcze stwierdziła że załatwi i opłaci oprawę muzyczną w kościele.

Mamy z Tż wspólny budżet i nie rozliczamy kto ile płaci za wesele. Wszystko idzie ze wspólnych pieniędzy. Odkładamy taką samą kwotę wypłaty na konto oszczędnościowe, chyba że mamy inne wydatki w danym miesiącu to jedno z nas przelewa na ślub a drugie opłaca "nagły wydatek". Przed kupnem mieszkania mieliśmy rozgraniczone finanse na osobiste i wspólne. Teraz przy remoncie nie bardzo mamy już jak to rozgraniczać i traktujemy wszystko wspólnie :P może jak się sytuacja uspokoi po wykończeniu mieszkania i po ślubie to znów wrócimy do rozgraniczania swoich funduszy
PaniAuto jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-27 11:37:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:22.