Spirala - wątek zbiorczy! - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-19, 18:58   #3061
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez HotterThanFire Pokaż wiadomość
ja bede miała miedzianke, bo ze wzgledu na stan przedcukrzycowy nie moge przyjmować zadnych hormonów i za te miedzianke płace 500. takie rzeczy niestety kosztuja
Cytat:
Napisane przez Brad Pokaż wiadomość
To jakim cudem może być taka rozbieżność w cenie spirali skoro to jest tylko miedź? Nie ma lepszej ani gorszej miedzi... W aptece można ją dostać za 150, a u ginekologa już kosztuje 400/500 zł? Do tego zarzeka się, że zabieg jest darmowy bo z NFZ...

500 zł za miedzianke ? o ludzie co za zdzierstwo a co to za spirala ?masz nazwę ?
idziesz prywatnie ?
idąc na nfz ,musisz sama wykupić spiralę w gabinecie nfz lekarz nie ma prawa brac od ciebie żadnych pieniędzy.

ja swoja kupiłam za 100 zł ,założenie refundowane.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-19, 19:09   #3062
Brad
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 10
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Tego też się spodziewałem. Chciałbym zeby więcej osób się na ten temat wypowiedziało żeby skonfrontować te ceny...
Brad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-19, 19:48   #3063
adrijah
Zakorzenienie
 
Avatar adrijah
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 5 723
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Brad Pokaż wiadomość
Dodam, że moja Kobietka w ciąży nie była stąd miedziana, z hormonami się nie zmieści - tak przynajmniej powiedział ginekolog
to, że się nie zmieści to nie prawda, po prostu trochę trudniej ją włożyć, bo trzeba bardziej rozszerzyć ujście szyjki macicy. ja nie rodziłam i miałam hormonalną. z resztą niedługo będę miała wkładaną nową.
__________________
adrijah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-19, 19:51   #3064
Brad
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 10
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

I ile zapłaciłaś za tą hormonalną? Albo ile teraz ginekolog sobie życzy? Jeśli już wiesz...
Brad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-19, 20:10   #3065
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez adrijah Pokaż wiadomość
to, że się nie zmieści to nie prawda, po prostu trochę trudniej ją włożyć, bo trzeba bardziej rozszerzyć ujście szyjki macicy. ja nie rodziłam i miałam hormonalną. z resztą niedługo będę miała wkładaną nową.

Dokładnie ,chodzi o rozmiar i ew. trudnosci przy zakładaniu i ból,niektóre kobiety mają małe narządy stąd nie zaleca sie im zakladac mireny ale to zawsze indywidualna decyzja lekarza i pacjentki.
Mnie gin odradził mirene ze wzgledu na wielkosc a rodziłam już.

Cytat:
Napisane przez Brad Pokaż wiadomość
I ile zapłaciłaś za tą hormonalną? Albo ile teraz ginekolog sobie życzy? Jeśli już wiesz...
Mirena czyli hormonalna to koszt od 600 zł w górę +założenie w gabinecie prywatnym.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-19, 20:48   #3066
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Brad, za miedzianą (multiload) płaciłam 300 zł z założeniem. Z tym ze ja chodzę prywatnie.
Ten Wasz ginekolog to jakiś podejrzany typ. Narkoza do założenia wkładki? i co to za tekst że może mu się uda włożyć bez anestezjologa?
Lepiej poszukajcie normalnego ginekologa a nie jakiegoś wariata.
Pozdrawiam
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-19, 21:00   #3067
Brad
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 10
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Więc znacie jakiegoś dobrego ginekologa z okolic Zabrza, który zgodzi się to zrobić kobiecie, która nie była w ciąży?
Ten jest z Zabrza-Helenki. Nie wiem jak się nazywa ani gdzie dokładnie przyjmuje bo moja Dama nie chce nic powiedzieć.

Edit: Mogą być Katowice, Gliwice, cokolwiek...

Edytowane przez Brad
Czas edycji: 2011-01-19 o 21:24
Brad jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-19, 21:36   #3068
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
Brad, za miedzianą (multiload) płaciłam 300 zł z założeniem. Z tym ze ja chodzę prywatnie.
Ten Wasz ginekolog to jakiś podejrzany typ. Narkoza do założenia wkładki? i co to za tekst że może mu się uda włożyć bez anestezjologa?
Lepiej poszukajcie normalnego ginekologa a nie jakiegoś wariata.
Pozdrawiam
Narkozę można sobie zażyczyć ale pytanie czy warto obciazac organizm ? ,założenie trwa 3 minuty .Wszelkie "może" w ustach lekarza obniza moj poziom zaufania do niego .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-19, 21:45   #3069
Brad
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 10
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Tu nie było kwestii 'zażyczenia', on tak zdecydował, chyba że uda się bez (z przyczyn mi nie znanych)
Najgorsze jest to, że moja dziewczyna zaciekle go broni, a mi sie nic z tego nie podoba

Edytowane przez Brad
Czas edycji: 2011-01-19 o 21:50
Brad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-20, 00:52   #3070
HotterThanFire
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 12 065
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

no, drogo, wiem nie mam pojecia jaka, wiem że rozmiar xs dla nierodzących:P wiem, ze jest refundowane, jednak nigdy nie rodziłam a wiem, ze najwiecej uszkodzeń ciała od spiralki powstaje przy zakladaniu czy zdejmowaniu, chce więc zalozyc sobie u mojej sprawdzonej gin, do której chodze odkad byłam jeszcze dziewica i mam do niej pełne zaufanie, ze zrobi to jak najmniej bolesnie, delikatnie i w ogole 'z sercem' jak to sie mowi:P a ze kosztuje, cóż to dla mnie niemały wydatek, ale 500 na 3 lata się moim zdaniem opłaca

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
500 zł za miedzianke ? o ludzie co za zdzierstwo a co to za spirala ?masz nazwę ?
idziesz prywatnie ?
idąc na nfz ,musisz sama wykupić spiralę w gabinecie nfz lekarz nie ma prawa brac od ciebie żadnych pieniędzy.

ja swoja kupiłam za 100 zł ,założenie refundowane.


---------- Dopisano o 01:04 ---------- Poprzedni post napisano o 01:02 ----------

a mam pytanko z innej beczki jak jeździłyście zakładać te spiralki to jechałyście same, czy z kims? ja nieco obawiam się bólu przy zakładaniu, albo tego że np mi się z nerwów po słabo bedzie robiło (straszna panikara jestem xD) zastanawiam sie wiec czy ciagnac ze soba Tz i czy do gabinetu ze mna czy nie ;p

---------- Dopisano o 01:52 ---------- Poprzedni post napisano o 01:04 ----------

tzn na 90% powiem zeby ze mna jechal, ale teraz sie zastanawiam nad tym wchodzeniem do gabinetu bo sie naprawde boje tego zakladania;p jak myslicie?
HotterThanFire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-20, 07:01   #3071
AnneMauro
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 71
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Brad Pokaż wiadomość
Tu nie było kwestii 'zażyczenia', on tak zdecydował, chyba że uda się bez (z przyczyn mi nie znanych)
Najgorsze jest to, że moja dziewczyna zaciekle go broni, a mi sie nic z tego nie podoba
Powiem tak: ja nie rodziłam i miałam zakładaną Mirenę, czyli spiralę większą, z hormonami, ze względów zdrowotnych. Wcześniej brałam pigułki i było kiepsko.
Mirenę zaleciła mi gin-endokrynolog, ale nie podjęła się jej założenia, bo powiedziała, że w Luxmedzie nie ma podpisanej umowy na zakładanie spiral. No cóż.
Sporo sie naszukałam, zanim znalazłam lekarkę, która się zgodziła założyć spiralę nieródce.
Miałam tę spiralę zakładaną pod narkozą, bo:
1. hegarowanie czyli rozszerzanie szyjki macicy w celu założenia spirali może być bardzo bardzo bolesne (a ja, nie dosyć, że panikuję, to jeszcze mam niski próg bólu)
2. jeśli takie zakładanie bardzo boli, to na fotelu człowiek "ucieka" przed narzędziami i źródłem bólu - przypomnijcie sobie jak reagujecie u dentysty bez znieczulenia Dlatego czasami zalecane jest uśpienie, żeby tę spiralę dokładnie umiejscowić (żeby się nie przesuwała później) i nie zrobić przy tym krzywdy, czyli na przykład nie przebić szyjki itp...

Za cały zabieg, czyli spiralę, którą kupiłam oddzielnie, ale też nie w aptece, tylko przez lekarza + zakładanie + narkoza + wizyta tydzień po z usg - zapłaciłam ok. 1000zł.
I nie żałuję ani złotówki!

Jeśli chcesz sie więcej dowiedzieć na ten temat, to poczytaj intensywniej ten wątek. Tu juz naprawdę było o wszystkim pisane.
AnneMauro jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-20, 11:43   #3072
czarna_kawa80
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kawa80
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 9 993
GG do czarna_kawa80
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez HotterThanFire Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 01:04 ---------- Poprzedni post napisano o 01:02 ----------

a mam pytanko z innej beczki jak jeździłyście zakładać te spiralki to jechałyście same, czy z kims? ja nieco obawiam się bólu przy zakładaniu, albo tego że np mi się z nerwów po słabo bedzie robiło (straszna panikara jestem xD) zastanawiam sie wiec czy ciagnac ze soba Tz i czy do gabinetu ze mna czy nie ;p

---------- Dopisano o 01:52 ---------- Poprzedni post napisano o 01:04 ----------

tzn na 90% powiem zeby ze mna jechal, ale teraz sie zastanawiam nad tym wchodzeniem do gabinetu bo sie naprawde boje tego zakladania;p jak myslicie?
ja byłam z Tżtem, nie wyobrazam sobie jechac tam samej, po założeniu bolal mnie brzuch i mialam dreszcze, nie wyobrazam sobie prowadzic samej w tym stanie auta
__________________
Panna Żelazny Zad
wizażuję sobie https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=343695 ZAPRASZAM


https://wizaz.pl/Mikroreklama






jestem zbyt za✂✂✂ista żeby ociekac za✂✂✂istością, to za✂✂✂istość ocieka mną


czarna_kawa80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-20, 14:20   #3073
HotterThanFire
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 12 065
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

a wchodził razem z Toba do gabinetu, jesli mozna spytać?
HotterThanFire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-20, 15:33   #3074
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez AnneMauro Pokaż wiadomość
Powiem tak: ja nie rodziłam i miałam zakładaną Mirenę, czyli spiralę większą, z hormonami, ze względów zdrowotnych. Wcześniej brałam pigułki i było kiepsko.

Za cały zabieg, czyli spiralę, którą kupiłam oddzielnie, ale też nie w aptece, tylko przez lekarza + zakładanie + narkoza + wizyta tydzień po z usg - zapłaciłam ok. 1000zł.
I nie żałuję ani złotówki!

.
Tak jak napisałam to sprawa indywidualna i decyzja należy do lekarza i pacjentki

Cytat:
Napisane przez czarna_kawa80 Pokaż wiadomość
ja byłam z Tżtem, nie wyobrazam sobie jechac tam samej, po założeniu bolal mnie brzuch i mialam dreszcze, nie wyobrazam sobie prowadzic samej w tym stanie auta
Ja pojechałam sama ale po założeniu -masakra,obstawiam moje nerwy pusciły- wyszlam z gabinetu i zadzwoniłam po TŻ ,przyjechał po mnie ,ledwie doszłam do samochodu ,od razu łyknęłam No spa i do domu ,przeleżałam pol dnia w łózku ,trzesąć się z zimna ,jakies dziwne dreszcze mną telepały ,właściwie bólu nie było ,nawet nie krwawiłam .

Na wymianę od razu pojde z TŻ .

Nie musi ze mna wchodzic do gabinetu bo widząc narzędzia chyba predzej padnie niz ja
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-20, 17:13   #3075
czarna_kawa80
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kawa80
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 9 993
GG do czarna_kawa80
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez HotterThanFire Pokaż wiadomość
a wchodził razem z Toba do gabinetu, jesli mozna spytać?
nie , jakos stwierdzilam ze nie chce zeby widzial jak to wszystko wyglada

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Tak jak napisałam to sprawa indywidualna i decyzja należy do lekarza i pacjentki



Ja pojechałam sama ale po założeniu -masakra,obstawiam moje nerwy pusciły- wyszlam z gabinetu i zadzwoniłam po TŻ ,przyjechał po mnie ,ledwie doszłam do samochodu ,od razu łyknęłam No spa i do domu ,przeleżałam pol dnia w łózku ,trzesąć się z zimna ,jakies dziwne dreszcze mną telepały ,właściwie bólu nie było ,nawet nie krwawiłam .

Na wymianę od razu pojde z TŻ .

Nie musi ze mna wchodzic do gabinetu bo widząc narzędzia chyba predzej padnie niz ja
identycznie mialam, wydaje mi sie ze to wina sznownej pani macicy, co sie tak broni [przed wtykaniem jej cial obcych na sile
__________________
Panna Żelazny Zad
wizażuję sobie https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=343695 ZAPRASZAM


https://wizaz.pl/Mikroreklama






jestem zbyt za✂✂✂ista żeby ociekac za✂✂✂istością, to za✂✂✂istość ocieka mną


czarna_kawa80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-20, 21:07   #3076
Indicolite
Raczkowanie
 
Avatar Indicolite
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 87
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Brad Pokaż wiadomość
Tego też się spodziewałem. Chciałbym zeby więcej osób się na ten temat wypowiedziało żeby skonfrontować te ceny...
ja w gabinecie prywatnym płaciłam za miedziankę 350 zł- (założenie i spirala)
mirena u tej samej lekarki ok 1000zł
Indicolite jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-20, 21:53   #3077
fobia_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 23
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Widzę że w takim razie ja zapłaciłam "dużo" bo za samo założenie 500, spiralę kupiłam sobie sama.
Również nie wyobrażam sobie zakładania spirali ze znieczuleniem ogólnym..... ogromne obciążenie organizmu, przed należy wykonać wiele badań niezbędnych anestezjologowi do znieczulenia ....
Zakładnie owszem nie nalezy do najprzyjemnieszych rzeczy, ale można wytrzymać
Brad ja na twoim miejscu przyjrzałabym sie dokładnie temu lekarzowi
fobia_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-20, 22:18   #3078
czarna_kawa80
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kawa80
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 9 993
GG do czarna_kawa80
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fobia_1 Pokaż wiadomość
Widzę że w takim razie ja zapłaciłam "dużo" bo za samo założenie 500, spiralę kupiłam sobie sama.
Również nie wyobrażam sobie zakładania spirali ze znieczuleniem ogólnym..... ogromne obciążenie organizmu, przed należy wykonać wiele badań niezbędnych anestezjologowi do znieczulenia ....
Zakładnie owszem nie nalezy do najprzyjemnieszych rzeczy, ale można wytrzymać
Brad ja na twoim miejscu przyjrzałabym sie dokładnie temu lekarzowi
wydaje mi sie ze pod pojeciem znieczulenia ogolnego to ginekolog ma na mysli glupiego jasia dozylnie, watpie zeby ginekologowi do zalozenia bylo potrzebne znieczulenie ogolne (mowie o takim z rura intubacyjna) lezalam ostatnio na ginekologi i dziewczyna nawet miesniaki z macici usuwali z "głupim jasiem" wiec chyba tylko to wystarczy
__________________
Panna Żelazny Zad
wizażuję sobie https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=343695 ZAPRASZAM


https://wizaz.pl/Mikroreklama






jestem zbyt za✂✂✂ista żeby ociekac za✂✂✂istością, to za✂✂✂istość ocieka mną


czarna_kawa80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 07:54   #3079
AnneMauro
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 71
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Co do znieczulenia, to niewątpliwie jest to obciążenie dla organizmu. Jak każdy lek. Znieczulenie u dentysty też obciąża.
Ja nie wiem co to jest "głupi jaś", bo w swoim długim życiu w szpitalu jeszcze nie byłam (odpukać w nieheblowane). Anestezjolog przyjechał, wcześniej gin zrobiła krótki wywiad w związku ze znieczuleniem, założono mi mały wenflonik, kimnęłam się na kilkanaście minut i już. potem gin mnie obudziła, przeniosłam się na kozetkę i poleżałam ok. pół godziny pod kocykiem, żeby dojść do siebie.
TŻ ze mną był, owszem, ale pani doktor wysłała go do pobliskiej galerii handlowej na zakupy. Żeby nie przeszkadzał.
Po założeniu podziewałam się jakichś sensacji, bólu itp. NIC! Czułam się bardzo dobrze tylko plamienie chyba było. Tydzień później pojechałam na wizytę kontrolną, zrobiono mi USG. Wszystko było ok.
No i cieszę się spiralą do dziś
AnneMauro jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-21, 09:16   #3080
fobia_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 23
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Ja też nie wiem co to -głupi jaś-, jak ktos pisze znieczulenie ogólne, to dla mnie właśnie takie z intubacją.... miałam w swoim życiu takie i powiem wam że samopoczucie po nie jest najlepsze, miałam też zewnątrzoponowe, ale przy nim się nie zasypia.
Mam juz prawie 2 tygodnie swoją wkładkę i wbrew moim wcześniejszym obawom, nie plamię i nic mnie nie boli, czuje się rewelacyjnie i żałuje że nie założyłam sobie wkładki wcześniej
Czytałam to co napisałyście wcześniej i wiem że 1-wszy okres po założeniu jest najtrudniejszy...hmmm... zobaczymy jak bedzie ze mną... tym bardziej ze moje wczesniejsze miesiączki były dosyć długie i czasem bardzo bolesne.
Również jestem po kontrolnym USG wkładka jest gdzie być powinna. Została juz "wypróbowana" moj tz twierdzi że czuje nitki....ale ja mam wrażenie że bardziej sie sugeruje tym ze one tam są, niż faktycznie tak jest.... no nic zobaczymy jak nadal tak bedzie to bede musiała pojechać na podcięcie

Edytowane przez fobia_1
Czas edycji: 2011-01-21 o 09:19 Powód: dopisane
fobia_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 10:02   #3081
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez AnneMauro Pokaż wiadomość
Co do znieczulenia, to niewątpliwie jest to obciążenie dla organizmu. Jak każdy lek. Znieczulenie u dentysty też obciąża.
Do znieczulenie u dentysty nie jest potrzeby anestezjolog i znieczula sie tylko kawałek dziąsła ,człowiek jest przytomny i świadomy (mam na mysli np. przy ekstrakcji)
Ale to wolny wybór człowieka czy wybrać usypianie przy zakladaniu wkładki.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 11:12   #3082
dominikaaK
Raczkowanie
 
Avatar dominikaaK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 222
GG do dominikaaK
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Przeczytałam cały watek.Czytałam 2 tygodnie!
Ja juz kiedys miałam załozona wkładke.
Wtedy była to Nowa T 380.
Niestety wkładka sie obsuneła po 2 msc i drazniła szyjke a przez to krwawiłam dokładnie 19 dni.
Nie było wyjscia jak ja usunąć.Usuwanie i zakładanie u mojej gin nic a nic nie bolało.
Zakładałam ja za free i tym razem tez tak bedzie.
Teraz czekam na @ i dzwonie do poloznej zeby mi powiedziała kiedy mam przyjsc.
Tym razem bedzie to Multiload 375 ze wzgledu na swoj kształt i mniejsze prawdopodobienstwo przesunięcia.
Ale wg mojej gin kazdorazowe zakładanie daje inne mozliwosci.
2 zakładania moga skonczyc sie przesunieciem,a trzecie juz bedzie dobre.


Brad a ja sie Twojej dziewczynie wcale nie dziwie ze go broni ,bo jesli ktos mi mowi ze bede do tego znieczulana(usypiana badz tez nie) to odrazu nastawiam sie na niesamowity ból i nie ma opcji zeby odbyło sie to bez znieczulenia.
Moze doktorek ja zdrowo tym przestraszył.
Rozszerzanie pewnie do bezbolesnych tez nie nalezy,aczkolwiek jesli jest mniej bolesne niz masaz szyjki przy porodzie to da sie go przezyc.
Cena taka sobie...
Na forum dziewczyny pisały tu podobne kwoty.Ale jesli zakładanie jest za free to juz podejrzanie brzmi...

Ja zakładam wkładke za darmo na nfz po raz drugi i kupuje sama wkładke.Cena dokładnie za całokształt to 73 ,89 zł ew.Castagnus ktory moja gin mi zaleciła na problemy z PRL.
__________________
...:::Słowa znaczą tyle, ile wart jest ten, kto je wypowiada:::...



52->53->54->55->56->57->58->59->60

Idę jak burza!!!!!
moje wymiary
dominikaaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 12:21   #3083
adrijah
Zakorzenienie
 
Avatar adrijah
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 5 723
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Brad Pokaż wiadomość
I ile zapłaciłaś za tą hormonalną? Albo ile teraz ginekolog sobie życzy? Jeśli już wiesz...
w sierpniu zapłaciłam 1200... ale się wysunęła i trzeba było ją szybko wyjąć, więc teraz w ramach reklamacji będę miała zakładaną za darmo.
__________________
adrijah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 12:24   #3084
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dominikaaK Pokaż wiadomość
Przeczytałam cały watek.Czytałam 2 tygodnie!
Gratuluję i przyznaje medal za wytrwałość

Cytat:
Napisane przez dominikaaK Pokaż wiadomość
Ja juz kiedys miałam załozona wkładke.
Wtedy była to Nowa T 380.
ja -chyba- taka mam




Cytat:
Napisane przez dominikaaK Pokaż wiadomość
Ja zakładam wkładke za darmo na nfz po raz drugi i kupuje sama wkładke.Cena dokładnie za całokształt to 73 ,89 zł ew.Castagnus ktory moja gin mi zaleciła na problemy z PRL.
czyli refundacja nadal obowiązuje ,miło słyszeć bo za miesiąc planuje wymienic wkładke na kolejną ,ale szybko minęło te 5 lat
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 12:59   #3085
fobia_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 23
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

W moim przypadku ryzyko przesuniecia czy wypadnięcia spirali jest minimalne (lekarz stwierdził że niemożliwe) ze względu na to że ja mam jeden koniec spiralki wszczepiony w scianke macicy..... pewnie wyciąganie będzie mało przyjemne, no ale coś za coś dam radę

Dziewczyny czy wy wiecie na jaka długośc macie przycięte te niteczki...? mój lekarz powiedział ze zostawił 2cm, które ładnie owinęły sie wokół szyjki i nie powinno byc problemu z wyczuciem przez partnera....
fobia_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 13:11   #3086
dominikaaK
Raczkowanie
 
Avatar dominikaaK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 222
GG do dominikaaK
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Gratuluję i przyznaje medal za wytrwałość


czyli refundacja nadal obowiązuje ,miło słyszeć bo za miesiąc planuje wymienic wkładke na kolejną ,ale szybko minęło te 5 lat
Medal sie Tobie nalezy bo "siedzisz" tu juz 5 lat
teraz ten watek to juz chyba "czesc Twojego zycia

Fobia jakos nie moge sobie tego wizualnie wyobrazic po tych filmikach na youtoubie, ale to chyba dobrze bo masz jeden problem z głowy w kazdym badz razie....nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło nie?

ja ok 31 powinnam miec @ wiec jeszcze max dwa tyg a pozniej zegnaj ogumienie
__________________
...:::Słowa znaczą tyle, ile wart jest ten, kto je wypowiada:::...



52->53->54->55->56->57->58->59->60

Idę jak burza!!!!!
moje wymiary

Edytowane przez dominikaaK
Czas edycji: 2011-01-21 o 13:12
dominikaaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 16:59   #3087
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fobia_1 Pokaż wiadomość

Dziewczyny czy wy wiecie na jaka długośc macie przycięte te niteczki...? mój lekarz powiedział ze zostawił 2cm, które ładnie owinęły sie wokół szyjki i nie powinno byc problemu z wyczuciem przez partnera....
Nie wiem jak krótko,sa niewyczuwalne i już.

Cytat:
Napisane przez dominikaaK Pokaż wiadomość
Medal sie Tobie nalezy bo "siedzisz" tu juz 5 lat
teraz ten watek to juz chyba "czesc Twojego zycia
Swoim udziałem w tym wątku spłacam dług wobec ludzi dzieki ,którym dowiedziałam sie tak wiele o spirali a teraz sama przekazuję to dalej ,chcoaz bywa ciężko przez osoby ,które nie czytają wątku tylko pytają od razu
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 17:20   #3088
HotterThanFire
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 12 065
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

a mnie naszło moze głupie, ale naszlo pytanie, zwiazane z tymi sznurkami.. bo wiele dziewczyn twierdzi ze przy spirali sie nie powinno uzywac tamponów zeby sie nie wplatał w sznurki..hmm a moze byc tak, ze przy ostrym seksie penis sie jakos zaplacze w nie i np wyjmujac go wyszarpie wkladke? bo sie zaczelam tego bac
HotterThanFire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 17:36   #3089
czarna_kawa80
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kawa80
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 9 993
GG do czarna_kawa80
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez HotterThanFire Pokaż wiadomość
a mnie naszło moze głupie, ale naszlo pytanie, zwiazane z tymi sznurkami.. bo wiele dziewczyn twierdzi ze przy spirali sie nie powinno uzywac tamponów zeby sie nie wplatał w sznurki..hmm a moze byc tak, ze przy ostrym seksie penis sie jakos zaplacze w nie i np wyjmujac go wyszarpie wkladke? bo sie zaczelam tego bac
nie ma opcji, mnie moje nitki wystaja na jakiec 3 mm, ale nawet przy dłuższych, nie jest to mozliwe
__________________
Panna Żelazny Zad
wizażuję sobie https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=343695 ZAPRASZAM


https://wizaz.pl/Mikroreklama






jestem zbyt za✂✂✂ista żeby ociekac za✂✂✂istością, to za✂✂✂istość ocieka mną


czarna_kawa80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 18:16   #3090
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez HotterThanFire Pokaż wiadomość
a mnie naszło moze głupie, ale naszlo pytanie, zwiazane z tymi sznurkami.. bo wiele dziewczyn twierdzi ze przy spirali sie nie powinno uzywac tamponów zeby sie nie wplatał w sznurki..hmm a moze byc tak, ze przy ostrym seksie penis sie jakos zaplacze w nie i np wyjmujac go wyszarpie wkladke? bo sie zaczelam tego bac

Chyba penis z rączkami
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-07 18:10:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:22.