Spirala - wątek zbiorczy! - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-05-25, 14:27   #4861
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Nie wypadła po miesiącu. Jak mnie coś zaniepokoi to pójdę. Jednak nie chce płacić dodatkowo za wizytę 150zl. Bo to tak trochę jak bym wydawała na tabletki.
Nie wypadła
Wkładka może sie przemieścić, tym bardziej jest to najbardziej prawdopodobne w pierwszych 6 miesiacach od zalozenia. Ty tego nie poczujesz, a wkładka straci skuteczność.

Ja wkladke mialam zakladana prywatnie, zaplacilam 600zl i każda wizyte kontrolną wkładki mam w tej cenie. Czyli umawiam sie prywatnie na wizyte, mam robione usg w celu sprawdzenia wkladki i nie płace.

Na Twoim miejscu umowilabym sie nawet na NFZ ale sprawdzilabym ja napewno prędzej niz po roku.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-25, 15:10   #4862
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez dorris23 Pokaż wiadomość
Nie wypadła
Wkładka może sie przemieścić, tym bardziej jest to najbardziej prawdopodobne w pierwszych 6 miesiacach od zalozenia. Ty tego nie poczujesz, a wkładka straci skuteczność.

Ja wkladke mialam zakladana prywatnie, zaplacilam 600zl i każda wizyte kontrolną wkładki mam w tej cenie. Czyli umawiam sie prywatnie na wizyte, mam robione usg w celu sprawdzenia wkladki i nie płace.

Na Twoim miejscu umowilabym sie nawet na NFZ ale sprawdzilabym ja napewno prędzej niz po roku.
Wezmę to pod uwagę. Pierwsza wizytę miałam z listy "dla spiralek". Na ten rok nie ma już terminu. Nie chce się stresować. Skoro i tak hormonow nie mogę brac
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-25, 23:05   #4863
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Wezmę to pod uwagę. Pierwsza wizytę miałam z listy "dla spiralek". Na ten rok nie ma już terminu. Nie chce się stresować. Skoro i tak hormonow nie mogę brac
Na ten rok nie ma terminów? Masakra, inny lekarz na NFZ tez moze Ci ja sprawdzić. Ja bym sie stresowala gdybym nie miala kontrolowania polozenia wkładki.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-26, 10:59   #4864
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez dorris23 Pokaż wiadomość
Na ten rok nie ma terminów? Masakra, inny lekarz na NFZ tez moze Ci ja sprawdzić. Ja bym sie stresowala gdybym nie miala kontrolowania polozenia wkładki.
No na ten rok. Pójdę. Do innego, ale jakoś za pół roku. Dla mnie to problem, bo muszę mieć obniżony fotel, a nie wszędzie jest.
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-26, 11:58   #4865
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy!

Dlaczego obniżony fotel?
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-26, 13:08   #4866
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Dlaczego obniżony fotel?
Bo jestem niepelnospr i ciężko mi się wkulac. Poza tym mam chore biodra. Na niższym można plycej usiąść i ta pozycja jest dla mnie komfortowa. Podnozki się bardziej reguluja
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-26, 13:24   #4867
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy!

Rozumiem...
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-27, 23:17   #4868
Anabelle_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 14
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Kolorowa_Kredka87 Pokaż wiadomość
ciekawe jak Ci się sprawdzi mi levosert pomógł, w sumie ciągle pomaga przede wszystkim unormował mi okres, no i krwawienia mam dużo słabsze, mniej obolała jestem itd
Również mam Levosert, co prawda krwawienia mam, ale znacznie mniej obwite niż wcześniej, a raczej nazwałabym to plamieniami. Czasami zwykła wkładka wystarczy A co do schiz... nie ma co ich mieć, bo to jedna z najskuteczniejszych metod antykoncepcji, ciąża w przypadku wkładki to tak jak wygrana w totka...
Anabelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 22:31   #4869
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Anabelle_ Pokaż wiadomość
Również mam Levosert, co prawda krwawienia mam, ale znacznie mniej obwite niż wcześniej, a raczej nazwałabym to plamieniami. Czasami zwykła wkładka wystarczy A co do schiz... nie ma co ich mieć, bo to jedna z najskuteczniejszych metod antykoncepcji, ciąża w przypadku wkładki to tak jak wygrana w totka...
Czy ja wiem, znam 2 osoby z ciąza z wkladki hormonalnej. Jedna donosila i ma córke - rodziła w tym samym szpitalu co ja i tam sie poznalysmy, a druga poroniła.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 23:07   #4870
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez dorris23 Pokaż wiadomość
Czy ja wiem, znam 2 osoby z ciąza z wkladki hormonalnej. Jedna donosila i ma córke - rodziła w tym samym szpitalu co ja i tam sie poznalysmy, a druga poroniła.
Będąc zdjagnozowana czułam się przypadkiem 1 na milion. To był dramat czemu mnie coś takiego spotyka itd. Jak trafiłam do szpitala to tylko na mojej sali było kilka kobiet, które straciły ciążę. Bądź zaraz stracą. A takich sal było kilka. Na różnym etapie ciąży. W szpitalu zawsze możemy poznać przypadek rzadki, ale tam ich jest więcej niż w naszym osobistym życiu. Generalnie zajście z wkładka jest rzadkie, ale nie niemożliwe. Więc trzeba trochę dystansu
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 23:24   #4871
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy!

Ja nie znam zadnej co nie znaczy ze nie zachodza ale tak naprawde na kazdej antykoncepcji zdarzaja sie wpadki, ale nie mozna sie ciagle zadreczac myslac ze zdarzy sie ciaza i co to bedzie. Ja zyje mysla ze nie zajde i juz. I mi z tym dobrze.
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-29, 08:41   #4872
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Anabelle_ Pokaż wiadomość
Również mam Levosert, co prawda krwawienia mam, ale znacznie mniej obwite niż wcześniej, a raczej nazwałabym to plamieniami. Czasami zwykła wkładka wystarczy A co do schiz... nie ma co ich mieć, bo to jedna z najskuteczniejszych metod antykoncepcji, ciąża w przypadku wkładki to tak jak wygrana w totka...
skuteczność skutecznością, mnie chyba najbardziej przekonał komfort posiadania wkładki hormonalnej, teraz przy funkcjonowaniu z wkładką aż ciężko mi zrozumieć dlaczego tak późno się o niej dowiedziałam
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-29, 09:00   #4873
201611240917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 375
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy!

Jak brałam tabletki, to od początku im zaufałam i nie były potrzebne prezerwatywy.
Czy z wkładką miałyście podobnie?
Głównie mi chodzi o niehormonalną, bo hormonów już nie chcę.. .

Nie widzę innej opcji, a chciałabym pozbyć się gumek czasem :P
Piszecie o tych wpadkach i nie brzmi to dobrze.
201611240917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-29, 09:23   #4874
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez shantai Pokaż wiadomość
Jak brałam tabletki, to od początku im zaufałam i nie były potrzebne prezerwatywy.
Czy z wkładką miałyście podobnie?
Głównie mi chodzi o niehormonalną, bo hormonów już nie chcę.. .

Nie widzę innej opcji, a chciałabym pozbyć się gumek czasem :P
Piszecie o tych wpadkach i nie brzmi to dobrze.
Mnie interesuje czy sprawdźcie np dni płodne, owulacje?
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-29, 10:19   #4875
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Mnie interesuje czy sprawdźcie np dni płodne, owulacje?
Ale po co to sprawdzać, jeśli wkładka jest jedną z najskuteczniejszych metod i po to się ją ma, żeby nie myśleć o tym czy dzisiaj można bez prezerwatywy
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-29, 10:41   #4876
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Ale po co to sprawdzać, jeśli wkładka jest jedną z najskuteczniejszych metod i po to się ją ma, żeby nie myśleć o tym czy dzisiaj można bez prezerwatywy
Racja
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-29, 11:56   #4877
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Spirala - wątek zbiorczy!

Wkładka hormonalna jest w skuteczności zaraz po podwiązaniu jajowodów, a niehormonalna zaraz po niej, wiec mysle , ze nie ma co sie obawiać, jesli chodzi sie na kontrole

Edytowane przez 201607231711
Czas edycji: 2016-05-29 o 14:14
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-29, 13:25   #4878
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Będąc zdjagnozowana czułam się przypadkiem 1 na milion. To był dramat czemu mnie coś takiego spotyka itd. Jak trafiłam do szpitala to tylko na mojej sali było kilka kobiet, które straciły ciążę. Bądź zaraz stracą. A takich sal było kilka. Na różnym etapie ciąży. W szpitalu zawsze możemy poznać przypadek rzadki, ale tam ich jest więcej niż w naszym osobistym życiu. Generalnie zajście z wkładka jest rzadkie, ale nie niemożliwe. Więc trzeba trochę dystansu
Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
Ja nie znam zadnej co nie znaczy ze nie zachodza ale tak naprawde na kazdej antykoncepcji zdarzaja sie wpadki, ale nie mozna sie ciagle zadreczac myslac ze zdarzy sie ciaza i co to bedzie. Ja zyje mysla ze nie zajde i juz. I mi z tym dobrze.
Owszem zgadzam się, że nie trzeba sie zadręczać że sie zajdzie. Ale ile ludzi tyle charakterów. Jedna będzie spokojna, druga będzie panikować.
Nie ma antykoncepcji pewnej na 100%.

---------- Dopisano o 14:25 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

Cytat:
Napisane przez shantai Pokaż wiadomość
Jak brałam tabletki, to od początku im zaufałam i nie były potrzebne prezerwatywy.
Czy z wkładką miałyście podobnie?
Głównie mi chodzi o niehormonalną, bo hormonów już nie chcę.. .

Nie widzę innej opcji, a chciałabym pozbyć się gumek czasem :P
Piszecie o tych wpadkach i nie brzmi to dobrze.
Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Mnie interesuje czy sprawdźcie np dni płodne, owulacje?
Nie uzywałam prezerwatyw przy wkładce nigdy-mam niehormonalną.
Nie sprawdzam dni płodnych i nie stresuje sie tym.
Wpadki wiadomo się zdarzają, bardzo rzadko ale jednak jak przy kazdej antykoncepcji.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-02, 22:13   #4879
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy!

jakoś w moim odczuciu wkładka hormonalna to trochę pewniejsza sprawa, w sensie-nawet mi do głowy nie przyszło używać prezerwatyw nigdy, dla pewności czy coś. jednak hormony sterują i totalnie nie mam obaw
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-02, 23:22   #4880
201611240917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 375
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Kolorowa_Kredka87 Pokaż wiadomość
jakoś w moim odczuciu wkładka hormonalna to trochę pewniejsza sprawa, w sensie-nawet mi do głowy nie przyszło używać prezerwatyw nigdy, dla pewności czy coś. jednak hormony sterują i totalnie nie mam obaw
Może i tak, ale ja np już nie chcę hormonów. I tak długo brałam.
201611240917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-03, 08:36   #4881
kiwi82
Przyczajenie
 
Avatar kiwi82
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 18
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy!

ja już po usunięciu wkładki-dokładnie 1.06 miałam wizytę,strasznie się bałam,ale powiem szczerze nawet nie poczułam kiedy została usunięta narazie 6 m-cy mam byc bez wkładki bo wykryto 12 mm mięśniaka trochę mnie to zmartwiło,wizytę mam dokładnie za 6 m-cy i wtedy będzie decyzja co dalej
kiwi82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-03, 11:23   #4882
magdaa3008
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 37
Talking Dot.: Spirala - wątek zbiorczy!

jestem juz ponad rok po założeniu Jaydess była to najlepsza decyzja dot. antykoncepcji jaka moglam podjąć. byłam ostatnio na kontroli gin. cytologia 1 grupa wkładka leży tam gdzie leżała
podsumowujac rok to polecam. okresu nie mam juz 3 msc ( nie liczac lekkiego zabarwienia sluzu przez 2 dni którego nawet plamieniem nie da sie nazwac) zapomnialam co to silne bole brzucha w 1 dzien. nie musze pamietac o tabletkach czy prezerwatywach- nic mnie nie ogranicza. moj narzeczony bardzo chwali.
z minusow pojawil mi sie trądzik ( przy tabletkach to samo mialam) 1 kuracja plynem i przeszlo.
nie przytyłam
nie zauwazylam wiekszych zmian co do libido. a nawet widze poprawe bo moge kiedy chce i jak :p bo przy gumkach trzeba bylo uwazac :x
ogolnie znalazłam idealna anty dla mnie.
jednak na kazdego działa inaczej ja nie mam schiz ze zajde bo wtedy to tylko szklanka wody.
magdaa3008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-05, 14:21   #4883
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez shantai Pokaż wiadomość
Może i tak, ale ja np już nie chcę hormonów. I tak długo brałam.
ale masz z powodu przyjmowania hormonów jakies problemy, że już nie chcesz? też wkładkę miałaś? ja od lat stosuję hormonalną antykoncepcję i wszystkie wyniki stale pod kontrolą-w normie
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-05, 15:09   #4884
201611240917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 375
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Kolorowa_Kredka87 Pokaż wiadomość
ale masz z powodu przyjmowania hormonów jakies problemy, że już nie chcesz? też wkładkę miałaś? ja od lat stosuję hormonalną antykoncepcję i wszystkie wyniki stale pod kontrolą-w normie
Brałam tabletki przez 8 lat.
Wkładki nigdy nie miałam, teraz rozważam.
Nie chcę hormonów, bo 8 lat to już wg mnie wystarczająco długo, a poza tym tabsy podwyższały mi ciśnienie i bez nich seks jest lepszy Dni płodne, to dla mnie cudowny czas teraz
Wyniki też miałam w normie, ale moje ciało już mówi nie ingerencji hormonalnej Dobrze mi z naturalnym cyklem, stąd pomysł z wkładką miedzianą.
201611240917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-05, 15:26   #4885
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez shantai Pokaż wiadomość
Brałam tabletki przez 8 lat.
Wkładki nigdy nie miałam, teraz rozważam.
Nie chcę hormonów, bo 8 lat to już wg mnie wystarczająco długo, a poza tym tabsy podwyższały mi ciśnienie i bez nich seks jest lepszy Dni płodne, to dla mnie cudowny czas teraz
Wyniki też miałam w normie, ale moje ciało już mówi nie ingerencji hormonalnej Dobrze mi z naturalnym cyklem, stąd pomysł z wkładką miedzianą.
Dobry pomysł, również nie moge truć się hormonami.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-06, 10:46   #4886
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez shantai Pokaż wiadomość
Brałam tabletki przez 8 lat.
Wkładki nigdy nie miałam, teraz rozważam.
Nie chcę hormonów, bo 8 lat to już wg mnie wystarczająco długo, a poza tym tabsy podwyższały mi ciśnienie i bez nich seks jest lepszy Dni płodne, to dla mnie cudowny czas teraz
Wyniki też miałam w normie, ale moje ciało już mówi nie ingerencji hormonalnej Dobrze mi z naturalnym cyklem, stąd pomysł z wkładką miedzianą.
To podobnie jak ja, bo tabletki brałam 7 lat i co z tego, że wyniki w normie, skoro po odstawieniu od razu tarczyca mi lepiej funkcjonuje, libido mi wzrosło, zeszła ze mnie woda, seks smakuje znacznie lepiej, włosy i paznokcie rosną mi szybciej Niby podczas brania tabletek nie odczuwałam dyskomfortu, ale odkąd je odstawiłam, czuję się świetnie i jeśli spirala to jednak miedziana, co raz bardziej się do tego przekonuję Niestety jeszcze 3 cykle muszę odczekać, aby ginekolog mogła zadecydować, że miedzianka jest dla mnie
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-06, 11:43   #4887
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
To podobnie jak ja, bo tabletki brałam 7 lat i co z tego, że wyniki w normie, skoro po odstawieniu od razu tarczyca mi lepiej funkcjonuje, libido mi wzrosło, zeszła ze mnie woda, seks smakuje znacznie lepiej, włosy i paznokcie rosną mi szybciej Niby podczas brania tabletek nie odczuwałam dyskomfortu, ale odkąd je odstawiłam, czuję się świetnie i jeśli spirala to jednak miedziana, co raz bardziej się do tego przekonuję Niestety jeszcze 3 cykle muszę odczekać, aby ginekolog mogła zadecydować, że miedzianka jest dla mnie
Ja mam srebrną Nova T i tez sobie chwale. Oczywiscie niehormonalna.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-06, 12:15   #4888
201611240917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 375
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
To podobnie jak ja, bo tabletki brałam 7 lat i co z tego, że wyniki w normie, skoro po odstawieniu od razu tarczyca mi lepiej funkcjonuje, libido mi wzrosło, zeszła ze mnie woda, seks smakuje znacznie lepiej, włosy i paznokcie rosną mi szybciej Niby podczas brania tabletek nie odczuwałam dyskomfortu, ale odkąd je odstawiłam, czuję się świetnie i jeśli spirala to jednak miedziana, co raz bardziej się do tego przekonuję Niestety jeszcze 3 cykle muszę odczekać, aby ginekolog mogła zadecydować, że miedzianka jest dla mnie
Dlaczego 3 cykle?
201611240917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-07, 22:46   #4889
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez shantai Pokaż wiadomość
Dlaczego 3 cykle?
Bo minimum 6 cykli musi minąć, a były dopiero 3 Jestem w trakcie czwartego
A dlaczego 6 -> dlatego, że ginekolog uważa, że po tym czasie będzie w stanie ocenić funkcjonowanie mojego organizmu i że moje hormony są unormowane, a w każdym razie ocena taka będzie mniej pozbawiona błędów niż np. tuż po odstawieniu tabletek. Gdyby na przykład się okazało, że okresy mam nieregularne, zalewa mnie, boli mnie brzuch itp. to wstępnie proponowałaby hormonalną wkładkę, ale "przy regularnych normatywnych miesiączkach nie ma potrzeby ingerencji hormonalnej". Tak się z nią umówiłam, no i czekam

Dorris, właśnie ta srebrna mnie też przekonuje
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-08, 08:44   #4890
201611240917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 375
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Bo minimum 6 cykli musi minąć, a były dopiero 3 Jestem w trakcie czwartego
A dlaczego 6 -> dlatego, że ginekolog uważa, że po tym czasie będzie w stanie ocenić funkcjonowanie mojego organizmu i że moje hormony są unormowane, a w każdym razie ocena taka będzie mniej pozbawiona błędów niż np. tuż po odstawieniu tabletek. Gdyby na przykład się okazało, że okresy mam nieregularne, zalewa mnie, boli mnie brzuch itp. to wstępnie proponowałaby hormonalną wkładkę, ale "przy regularnych normatywnych miesiączkach nie ma potrzeby ingerencji hormonalnej". Tak się z nią umówiłam, no i czekam

Dorris, właśnie ta srebrna mnie też przekonuje
Rozumiem
Nie słyszałam, że trzeba czekać.
Tu mi dziewczyny pisały, że można zakładać jeszcze w czasie brania tabletek nawet
Ja na dniach zacznę 5 cykl i idę do gina. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok i będę mogła założyć.

Edytowane przez 201611240917
Czas edycji: 2016-06-08 o 08:46
201611240917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-07 18:10:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:59.