Spirala - wątek zbiorczy! - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-01-03, 21:11   #1861
kirki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 150
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Amouage Pokaż wiadomość
Witam wszystkie Panie,
starałam się przeczytać prawie połowę wątku w kwestiach mnie interesujących (spirale ze złotem). Mam pytanie do wszystkich dziewczyn które miały zakładane spirale bo tego nie doczytałam. Jeżeli chcę sama kupić spiralę (w moim przypadku nowoczesną z serii Goldenlily), to ginekolog powinien być w stanie ocenić odpowiedni rozmiar takiej wkładki prawda? Choćby na podstawie badania USG. Czy którejkolwiek z Was przed zakładaniem lekarz coś mówił o różnych kształtach czy rozmiarach? (Wiem że jedne bardziej bolą inne mniej przy zakładaniu, jednak mnie najbardziej niepokoi fakt tego że jak będzie już "w" to niektóre z Was i Waszych partnerów je jednak CZUJE)
No i ile z was ma dodatek złota czy słyszało tych wkładkach ze złotem, srebrem i platyną (oprócz miedzi)? Mirena mnie wogóle nie interesuje, z różnych powodów.
Ja nie mam spirali ze złotem, ale co do oceny macicy i dopasowania wkładki to mogę się wypowiedzieć.
Miałam dwie wkładki: pierwszą miesiąc, bo była źle założona. Nie była dopasowywana do kształtu macicy, tylko po prostu takie lekarz ma w gabinecie i takie zakłada (była o kształcie T). Nie byłam przekonana, poszłam gdzie indziej zrobić sobie usg, żeby sprawdzić co i jak: no i lekarz robiący usg powiedział, że spirala jest wg niego za mała, poz tym niezbyt dopasowana do macicy, i rzeczywiście źle umieszczona.
Z wynikami poszłam do innego ginekologa, powiedziałam, że nie jestem zadowolona z tego co mam, pokazałam wyniki i zapytałam się o zdanie. Usłyszałam, że przy takim kształcie macicy jak na usg - spirala w kształcie T to kiepski pomysł i bardziej pasuje tu multiload. Po dyskusji, umówiłam się na wyjęcie podczas najbliższej miesiączki tego co mam i włożenie multiload, która sama kupiłam (ten lekarz nie magazynował spiral w gabinecie). Dyskusja była długa, bo choć lekarz powiedział, że pierwsza spirala jest źle założóna, to nie chciał narażać mnie na koszty i powiedział, żebym wróciła z reklamacją tam gdzie ją zakąłdano. Ale ja już nie chciałam ryzykować.

I coś dodam: zakładania multiload - mimo, że szersza i się nie składa w aplikatorzez w ogóle nei czułam, w przeciwieństwie do zakąłdania i wyjmowania pierwszej spirali.
kirki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-04, 17:33   #1862
Amouage
Raczkowanie
 
Avatar Amouage
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stolnica
Wiadomości: 54
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Dzięki!!! To bardzo cenne doświadczenie. Sądzę że każda dziewczyna przed założeniem powinna dokładnie temat z lekarzem, a nie montować "jak leci".

Dobrze że tak to się skończyło i nie miałaś większych problemów!
pozdro
__________________
jesteś tym co jesz, Twój pies i kot też...
Amouage jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-04, 17:37   #1863
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kirki Pokaż wiadomość
Ja nie mam spirali ze złotem, ale co do oceny macicy i dopasowania wkładki to mogę się wypowiedzieć.
Miałam dwie wkładki: pierwszą miesiąc, bo była źle założona. Nie była dopasowywana do kształtu macicy, tylko po prostu takie lekarz ma w gabinecie i takie zakłada (była o kształcie T). Nie byłam przekonana, poszłam gdzie indziej zrobić sobie usg, żeby sprawdzić co i jak: no i lekarz robiący usg powiedział, że spirala jest wg niego za mała, poz tym niezbyt dopasowana do macicy, i rzeczywiście źle umieszczona.
Z wynikami poszłam do innego ginekologa, powiedziałam, że nie jestem zadowolona z tego co mam, pokazałam wyniki i zapytałam się o zdanie. Usłyszałam, że przy takim kształcie macicy jak na usg - spirala w kształcie T to kiepski pomysł i bardziej pasuje tu multiload. Po dyskusji, umówiłam się na wyjęcie podczas najbliższej miesiączki tego co mam i włożenie multiload, która sama kupiłam (ten lekarz nie magazynował spiral w gabinecie). Dyskusja była długa, bo choć lekarz powiedział, że pierwsza spirala jest źle założóna, to nie chciał narażać mnie na koszty i powiedział, żebym wróciła z reklamacją tam gdzie ją zakąłdano. Ale ja już nie chciałam ryzykować.

I coś dodam: zakładania multiload - mimo, że szersza i się nie składa w aplikatorzez w ogóle nei czułam, w przeciwieństwie do zakąłdania i wyjmowania pierwszej spirali.
pytanie co cie sklonilo zeby pojsc do innego gina na sprawdzenie spirali ?mialas jakies klopoty ?problemy ?zreszta co mozna powiedziec o spirali i jej dzialaniu po miesiacu ?

przeszlas przez 3 ginow -pierwszy zakladal-kolejny sprawdzenie i kolejny ?po co ?

lekarze rzadko sie ze soba zgadzaja a kazdy ciagnie w swoja strone i proponuje cos innego czesto cos z czego maja profity.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 12:10   #1864
Wiedziemka
Raczkowanie
 
Avatar Wiedziemka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 314
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

z tymi nitkami to można przyciąć, bo przy pewnych pozycjach penetracja jest głębsza i wtedy partner może czuć nitki

wszystkie wkładki poza Mireną mają w sobie miedź, tyle, ze co najwyżej jest ona w postaci rdzenia otoczonego innym metalem

wydaje mi się, ze z tą Ancorą to faktycznie wahania hormonalne, bo ginekolog mi zakładajacy Mirenę "montował" głównie Ancory, bo podobno dobrze "siedzą" i bardzo rzadko sprawiają kłopoty
__________________

Wiedziemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-06, 20:46   #1865
kirki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 150
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
pytanie co cie sklonilo zeby pojsc do innego gina na sprawdzenie spirali ?mialas jakies klopoty ?problemy ?zreszta co mozna powiedziec o spirali i jej dzialaniu po miesiacu ?

przeszlas przez 3 ginow -pierwszy zakladal-kolejny sprawdzenie i kolejny ?po co ?

lekarze rzadko sie ze soba zgadzaja a kazdy ciagnie w swoja strone i proponuje cos innego czesto cos z czego maja profity.
I właśnie dlatego nie należy wierzyć pierwszemu lepszemu lekarzowi, tylko niezależnie sprawdzić.
Nie rozumiem cię. Lepiej się upewnić jak ma się wewnętrzne poczucie, że coś jest nie tak, niż potem przekonać się, że coś nie działa "bo po co chodzić po lekarzach".
kirki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-07, 08:10   #1866
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kirki Pokaż wiadomość
I właśnie dlatego nie należy wierzyć pierwszemu lepszemu lekarzowi, tylko niezależnie sprawdzić.
Nie rozumiem cię. Lepiej się upewnić jak ma się wewnętrzne poczucie, że coś jest nie tak, niż potem przekonać się, że coś nie działa "bo po co chodzić po lekarzach".
skoro na zalozenie idzie sie do 1 lepszego to sie nie dziwie ze mu nie ufalas i poszlas do innego jednak z mojego doswiadczenia wiem ze co lekarz to inna opinia a jeszcze jak sie trafi na jakiegos z kompleksami to wyjsmieje przy pacjencie poprzedniego lekarza i jego sposob leczenia.

zapytalam po co poszlas do kolejnych ?czy mialas jakies fizyczne objawy i tylko stad moje zdziwienie "sprawdzania" kolejnych lekarzy.

szkoda ze nie wrocilas do lekarza ktory ci zakladal na kontrole ,moze wtedy tez zauwazylby ze jest cos nie tak a tak uwazasz ze jest zlym lekarzem a moze nie potrzebnie.mozna by mu tez powiedziec o swoich przeczucicahc i obawach i wtedy zobaczyc jego reakcje i ew. szukac kolejnego niezaleznego.
i tylko o to mi chodzilo.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-07, 12:06   #1867
wiktym80
Przyczajenie
 
Avatar wiktym80
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 12
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kirki Pokaż wiadomość
I właśnie dlatego nie należy wierzyć pierwszemu lepszemu lekarzowi, tylko niezależnie sprawdzić.
Nie rozumiem cię. Lepiej się upewnić jak ma się wewnętrzne poczucie, że coś jest nie tak, niż potem przekonać się, że coś nie działa "bo po co chodzić po lekarzach".
Jakbys mogła napisać czym się objawiało to "wewnetrzne poczucie" jak piszesz (objawy Ciebie niepokojące)? Na co zwrócic uwagę?
wiktym80 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-07, 12:21   #1868
Wiedziemka
Raczkowanie
 
Avatar Wiedziemka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 314
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kirki Pokaż wiadomość
I właśnie dlatego nie należy wierzyć pierwszemu lepszemu lekarzowi, tylko niezależnie sprawdzić.
Nie rozumiem cię. Lepiej się upewnić jak ma się wewnętrzne poczucie, że coś jest nie tak, niż potem przekonać się, że coś nie działa "bo po co chodzić po lekarzach".
tu się zgodzę z paulą
dlaczego najpierw nie poszłaś do lekarza, który zakładał wkładkę? to pytanie z czystej ciekawości, bo co do weryfikowania diagnoz, jeśli czujesz, że nie są wystarczające - masz rację
__________________

Wiedziemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-07, 21:15   #1869
gosiab08
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 3
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Witam
Jestem tu nowa, ale postanowiłam coś sobie naskrobać. Przeczytałam caluśki wątek (63 stroniczki) zajęło mi to troszkę czasu, ale było warto, to naprawde ogromna skarbnica wiedzy!!!Bo myślę sobie że żaden lekarz(facet oczywiście), choćby nie wiem jaki był świetny, rzetelny itp., to nigdy tak dokładnie nie powie co się czuje ze spiralką i jakie mogą być problemy, bo on tego mieć nie będzie i tylko w teorii może nam wytłumaczyć, a jak wiadomo teoria nie zawsze idzie w parze z praktyką.Dlatego duży pokłon dla Was za tyle informacji.

Nie mówie że nie należy iść do gina w tej sprawie po prostu to jest taki komfort psychiczny poczytać jak to jest u kogoś kto ma spiralkę.No trochę chyba zamotałam ale mam nadzieje że mnie rozumiecie.

No ale do rzeczy. Chciałabym sobie założyć spiralkę ale mam pewne wątpliwości, otóż mam skłonność do nawracających infekcji i dlatego się obawiam bo jak pisałyście to spiralka wywołuje ciągły stan zapalny więc czy u mnie to nie będzie przeciwwskazaniem? aha i jeszcze przebyte zapalenie przydatków

No i poczytałam sobie o tych wkładkach Goldlilly, no i tam było że są takie specjalne Goldlilly Exclusive które zapobiegają różnym zapaleniom, więc już się ucieszyłam, ale jak doszłam do przeciwwskazań zakladania to wlaśnie były nawracające infekcje.Więc całkiem się pogubiłam.

Aha i jeszcze były takie specjalne dla uczulonych na miedź z plastiku i złota.To tak dla zainteresowanych bo było kilka pytań o to.

Ale się rozpisałam

Pozdrawiam
gosiab08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-08, 12:29   #1870
Wiedziemka
Raczkowanie
 
Avatar Wiedziemka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 314
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

gosiu, obawiam się, że niestety nawracające infekcje i zapalenie przydatków będą przeciwwskazaniem do stosowania, ale upewnij się konsultując z lekarzem ten stan (z tego co wiem, chyba tylko przy Mirenie to ma zasadniczo najmniejsze znaczenie)

plastikowe ze złotem? one wszystkie są plastikowymi kształtkami z nawiniętym tylko miedzianym druciekiem, bądź drucikiem z innego metalu z miedzianym rdzeniem, ale czyste złote? aż zerknę (na stronie goldlily było?)

doczytałam - ta wkładka jest tylko plastikowa, nie ma tam żadnego metalu i jej skuteczność jest kilka procent niższa (96% piszą) - Goldenlily Plastic bodajże sie to nazywa
__________________


Edytowane przez Wiedziemka
Czas edycji: 2009-01-09 o 10:48
Wiedziemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-09, 11:36   #1871
gosiab08
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 3
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Tak, dokładnie o tą mi chodziło.

"4. Goldlily- Plastic
Goldlily- Plastic jest stworzona specjalnie dla pacjentek szczególnie wrażliwych na metal. Kształt Goldlily - Plastic został zmodyfikowany. Jednak powszechnie wiadomo, że skuteczność mechanicznych środków antykoncepcyjnych zrobionych z plastiku jest niższa ( 96 %) od tych które zawierają stop złota / srebra z miedzią. "



No tak myślałam że z tymi infekcjami to nie przejdzie, ale zapytam jeszcze lekarza, albo dwóch najlepiej, może jednak się uda.
gosiab08 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-12, 12:45   #1872
Wiedziemka
Raczkowanie
 
Avatar Wiedziemka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 314
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

spytaj, jasne, my wyroczniami nie jesteśmy, a lekarz to jednak ekspert (przynajmniej powinien być)
tu problem to jest raczej w nitkach, po których drobnoustroje chorobotwórcze mogą się przedostać dalej (z tego co wiem, tylko Mirena tworzy w szyjce czop blokujący takie migracje)
__________________

Wiedziemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-14, 13:37   #1873
aga34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 77
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

witam wszystkich zwracam sie do osób które mają załozone wkładki
wiec tak w poniedziałek miałam złozona wkładke 6 dnia cyklu lekarz poinformowała mnie ze juz jestem zbezpieczona odrazu i wczoraj doszło do zblizenia z moim facetem a dzis przecztałąm w necie ze powinno sie odczekac jakis tydzien na innej stronie ze nia ma potrzeby czekac jak myslicie czy wczorajsza sytuacja była bardzo ryzykowna poztym wczoraj nie krwawiłam juz a dzis na nowo pokazuje sie krew
jesli ktos moze odpowiedziec z góry bardzo dziękuje
aga34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-14, 15:59   #1874
MySSaaa
Zadomowienie
 
Avatar MySSaaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: dolnyśląsk
Wiadomości: 1 694
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

a ja ma pytanie czy libido spada tak jak przy tabletkach jezlei ma sie wkladke? bo juz nie wiem co robic
MySSaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-14, 16:09   #1875
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez MySSaaa Pokaż wiadomość
a ja ma pytanie czy libido spada tak jak przy tabletkach jezlei ma sie wkladke? bo juz nie wiem co robic
Nie.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-14, 17:18   #1876
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aga34 Pokaż wiadomość
witam wszystkich zwracam sie do osób które mają załozone wkładki
wiec tak w poniedziałek miałam złozona wkładke 6 dnia cyklu lekarz poinformowała mnie ze juz jestem zbezpieczona odrazu i wczoraj doszło do zblizenia z moim facetem a dzis przecztałąm w necie ze powinno sie odczekac jakis tydzien na innej stronie ze nia ma potrzeby czekac jak myslicie czy wczorajsza sytuacja była bardzo ryzykowna poztym wczoraj nie krwawiłam juz a dzis na nowo pokazuje sie krew
jesli ktos moze odpowiedziec z góry bardzo dziękuje
wdg. mnie nie ma ryzyka ,chociaz z szalnczymi pozycjami poczekalabym do kontroli usg :-D

plamienie po zalozeniu moze wystepowac nawet pol roku.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-14, 17:19   #1877
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez MySSaaa Pokaż wiadomość
a ja ma pytanie czy libido spada tak jak przy tabletkach jezlei ma sie wkladke? bo juz nie wiem co robic
czytalam ze libido moze sie wahac przy wkladce z hormonami .
przy pozostalych nic nie wplywa na gospodarke hormonalna wiec i libido jest naturalne.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-15, 12:09   #1878
Wiedziemka
Raczkowanie
 
Avatar Wiedziemka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 314
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

wkładka działa od razu
przy hormonalnej można odczuwać wahania na początku, ale z czasem normalnieje (za mała dawka hormonu na trwały wpływ)
__________________

Wiedziemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 14:01   #1879
aga34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 77
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

mam jeszcze jedno pytanie zauwazyłam u siebie sluz białkopodobny czyli płodny czy majac wkładke ten sluz powinien byc taki bo z tego co mi mówiono on sie zageszcza i sama nie wiem odbyłam stosunek i cały czas mysle czy wkładka zrobi swoje
aga34 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-17, 15:34   #1880
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aga34 Pokaż wiadomość
mam jeszcze jedno pytanie zauwazyłam u siebie sluz białkopodobny czyli płodny czy majac wkładke ten sluz powinien byc taki bo z tego co mi mówiono on sie zageszcza i sama nie wiem odbyłam stosunek i cały czas mysle czy wkładka zrobi swoje
nie zauwazylam aby po zalozeniu spirali sluz sie zmienil a jednoczesnie spirala robi swoje .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-18, 18:20   #1881
aga34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 77
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

dzięki za odpowiedz troche sie uspokoiłam
a czy wy na poczatku tez miałyscie taką niepewnosc prz stosowaniu spirali bo jakos strasznie niepewnie sie czuje jutro ide na kontrol zobaczymy co powie gin mam nadzieje ze wszystko bedzie oki
aga34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-18, 18:34   #1882
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aga34 Pokaż wiadomość
dzięki za odpowiedz troche sie uspokoiłam
a czy wy na poczatku tez miałyscie taką niepewnosc prz stosowaniu spirali bo jakos strasznie niepewnie sie czuje jutro ide na kontrol zobaczymy co powie gin mam nadzieje ze wszystko bedzie oki
Nie, ja pewna od pierwszego dnia.

Okres mi się spóźnia, dziś 4 dzień, a ja spokojna jak zawsze.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-19, 16:09   #1883
gonia 35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 31
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Dziewczyny doradzcie mi .
Otóż biorę pigułki ,ale ze względów zdrowotnych muszę je jak najszybciej odstawić.Jestem przy 5 tabl.Dzisiaj dzwoniłam do ginekolog z zapytaniem czy mogę załozyć sobie spiralę bez czekania na krwawienie ,powiedziała że można ,że to zależy ode mnie , bo nie ukrywa że trochę boli ,ale może mi znieczulić szyjkę.
Zastanawiam się bo jej nie dopytałam czy mogę odstawić pigułki od razu ,czy będę musiała je brać chociaż do 14 tabl. Jak myślicie ,czy wytrzymam ten ból,a czy ktoś ma założoną spiralę i macicę tyłozgiętą,czy to przeszkiadza w założeniu ,bo inny ginekolog powiedział mi że może się nie trzymać .proszę o odpowiedz.
gonia 35 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-20, 15:12   #1884
gonia 35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 31
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gonia 35 Pokaż wiadomość
Dziewczyny doradzcie mi .
Otóż biorę pigułki ,ale ze względów zdrowotnych muszę je jak najszybciej odstawić.Jestem przy 5 tabl.Dzisiaj dzwoniłam do ginekolog z zapytaniem czy mogę załozyć sobie spiralę bez czekania na krwawienie ,powiedziała że można ,że to zależy ode mnie , bo nie ukrywa że trochę boli ,ale może mi znieczulić szyjkę.
Zastanawiam się bo jej nie dopytałam czy mogę odstawić pigułki od razu ,czy będę musiała je brać chociaż do 14 tabl. Jak myślicie ,czy wytrzymam ten ból,a czy ktoś ma założoną spiralę i macicę tyłozgiętą,czy to przeszkiadza w założeniu ,bo inny ginekolog powiedział mi że może się nie trzymać .proszę o odpowiedz.
pilne proszę o odpowiedz,jutro jestem umówiona na wizytęi założenie spirali
gonia 35 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-20, 18:32   #1885
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gonia 35 Pokaż wiadomość
Dziewczyny doradzcie mi .
Otóż biorę pigułki ,ale ze względów zdrowotnych muszę je jak najszybciej odstawić.Jestem przy 5 tabl.Dzisiaj dzwoniłam do ginekolog z zapytaniem czy mogę załozyć sobie spiralę bez czekania na krwawienie ,powiedziała że można ,że to zależy ode mnie , bo nie ukrywa że trochę boli ,ale może mi znieczulić szyjkę.
Zastanawiam się bo jej nie dopytałam czy mogę odstawić pigułki od razu ,czy będę musiała je brać chociaż do 14 tabl. Jak myślicie ,czy wytrzymam ten ból,a czy ktoś ma założoną spiralę i macicę tyłozgiętą,czy to przeszkiadza w założeniu ,bo inny ginekolog powiedział mi że może się nie trzymać .proszę o odpowiedz.
mozesz odstawic pigulki ale jak odstawisz moze nastapic krwawienie,plamienie ,chociaz dziwi mnie ze ktos zapisal ci pigulki a po 5 musisz odstawic.

tylozgiecie nie przeszkadza w niczym .bol moze nie bedzie duzy bo to indywidualne odczucie ,jednych bolalo-mnie ,inni poszli na zakupy po zalozeniu
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-21, 08:26   #1886
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
mozesz odstawic pigulki ale jak odstawisz moze nastapic krwawienie,plamienie ,chociaz dziwi mnie ze ktos zapisal ci pigulki a po 5 musisz odstawic.

tylozgiecie nie przeszkadza w niczym .bol moze nie bedzie duzy bo to indywidualne odczucie ,jednych bolalo-mnie ,inni poszli na zakupy po zalozeniu
Co nie znaczy, że na zakupach omal nie mdleli przed regałem
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-21, 08:37   #1887
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Co nie znaczy, że na zakupach omal nie mdleli przed regałem
sie domyslila ,że to o niej napisałam :-D
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-21, 08:44   #1888
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
sie domyslila ,że to o niej napisałam :-D
Zdaje się, że tylko ja byłam taka aparatka...
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-21, 10:06   #1889
gonia 35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 31
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
mozesz odstawic pigulki ale jak odstawisz moze nastapic krwawienie,plamienie ,chociaz dziwi mnie ze ktos zapisal ci pigulki a po 5 musisz odstawic.

tylozgiecie nie przeszkadza w niczym .bol moze nie bedzie duzy bo to indywidualne odczucie ,jednych bolalo-mnie ,inni poszli na zakupy po zalozeniu
Pigułki to ja biore juz od paru lat ,ale teraz mnie choroba postawiła do muru i dlatego musze odstawić ,a nie chce zostać bez żadnej antykoncepcji.
gonia 35 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-21, 19:47   #1890
gosiaborkowska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: WA-WA
Wiadomości: 103
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Witam Forumowiczki,
własnie sie zarejestrowałam i jak na razie będę sie poruszac, powoli

Mam spirale od 08.12.2008 czyli drugi m-c.
Zafundowałam sobie Multiload CU250/CU375 500 zł z założeniem i USG po.
Zakładałam 2 dnia okresu, bolało, ale do przezycia (jestem po 2 porodach). Okres był potem normalny, ale miałam stracha bo sie naczytałam, o wypadaniu i takich tam. PO założeniu dostałam antybiotyki, które niestety spowodowały grzybice, wiec po 1 okresie wylądowałam, po lekarstwa pzreciwgrzybiczne. Leczylismy sie oboje z mężem.
Fakt, przed okresem zaczynam plamic, tak ze 3 dni przed. Okres był męcząco intensywny, i dłuższy niz przed włożeniem.
Teraz mam jajeczkowanie, od wczoraj mnie boli dół brzucha, i dzis zaczęłam lekko różowo plamic.
Łyknęłam no-spe, i juz tak nie boli, ale martwi mnie plamienie.
Lekarz mówił ze organizm sie przyzwyczaja 2-6 m-cy. Jest to troche męczące.

Jak na razie jestem zadowolona, mąż też, trauma kolejnej ciązy mu minęła, i seks jest przyjemniejszy.

To chyba tyle, jak na wstep i tak lekko przydługo.

gosiaborkowska jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-07 18:10:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:18.