Rozszerzone pory - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2009-05-29, 12:33   #1
redakcja
(ro)BOT
 
Avatar redakcja
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 25 437

Rozszerzone pory


Rozszerzone pory na twarzy to problem wielu osób. Widoczne w postaci malutkich, okrągłych wgłębień lub nawet ?dziurek? sprawiają, że skóra nie ma idealnie gładkiej powierzchni. czytaj więcej
redakcja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-31, 09:31   #2
Stepkowska
Raczkowanie
 
Avatar Stepkowska
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 65
Send a message via Skype™ to Stepkowska
Dot.: Rozszerzone pory

Ok wiemy czego unikać ale co używac? I w jaki sposób uzywać aby je trochę zamaskować to nie wiemy. Może ktoś podpowie?
Stepkowska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-31, 10:12   #3
Sheep*
Raczkowanie
 
Avatar Sheep*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraina Oz
Wiadomości: 77
Dot.: Rozszerzone pory

W zakładce "w domu" i "w gabinecie" pisze, co z tym robić
__________________
Nie otrzymujemy krótkiego życia, lecz je takim czynimy.

Nie brakuje nam czasu, lecz trwonimy go.


[Seneka]
Sheep* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-31, 13:52   #4
neferis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 6
Dot.: Rozszerzone pory

Tak naprawdę do pewnych przekonań o rzekomo nienagannym wyglądzie cery zmusiły nas całe dekady oglądania na łamach kobiecej prasy nienaturalnie wyglądających modelek, wyretuszowanych wcześniej dzięki wielogodzinnej stylizacji makijażystów tudzież użyciu filtrów nakładanych na obiektyw, później dzięki coraz bardziej powszechnemu (sic!) zastosowaniu Photoshopa oraz innych programów do cyfrowej obróbki zdjęć. Ta wizualna indoktrynacja ze strony mediów jest na tyle skuteczna, że obecnie nie jesteśmy w stanie zaakceptować naturalnego wyglądu naszej skóry, która (bądź co bądź) nigdy, przenigdy nie będzie nieskazitelną, idealnie gładką i pozbawioną wszelkich zmian pigmentacyjnych czy nierówności powierzchnią. Ba, co innego nadmiernie rozszerzone pory zaczopowane zaskórnikami w przypadku nadmiernie przetłuszczającej się cery. Tu istotnie przyda się kilka opisanych w artykule trików.
neferis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 14:18   #5
dududidu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1
Dot.: Rozszerzone pory

Gdyby nie oczyszczanie manualne to miałabym mnóstwo trwałych zaskórników, tylko to pomaga mojej skórze regularne odtykanie tych biednych porów, paru poważnych zmian nie dopilnowałam i męczyłam się dosłownie z DZIURĄ wypchaną tym co opisano w art. , na szczęście po kilku próbach odblokowałam i się zwęziło wszystko.... mam już dość męczenia się z tym ;/
dududidu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-07, 13:06   #6
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Rozszerzone pory

Polecam maseczkę z glinki raz w tygodniu. Rewelacyjnie odtyka pory i nie ma szans zapchać!
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 22:22   #7
anyssia93
Przyczajenie
 
Avatar anyssia93
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lodz
Wiadomości: 2
Dot.: Rozszerzone pory

Ja mam wielki problem z twarza
Nie wiem juz co robic
Nie dosc ze mam tradzik to jeszcze wagry
nie wiem juz co robic
pomozcieee !
anyssia93 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-27, 14:22   #8
lola06
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1
Dot.: Rozszerzone pory

a ja mam problem z doborem kosmetykow do mojej wrazliwej a zarazem problematycznej tradzikowo twarzy...jedynie firma iwostin mnie nie uczula bo mam z niej zel i krem na noc ale jest dosc droga a chcac kupic wiecej produktow wydalabym duuzo kasy... poszukuje czegos tanszego... Co myslicie o perfekcie albo firmie AA...? Doradzcie cos Prosze
lola06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-04, 15:13   #9
mgielka
Raczkowanie
 
Avatar mgielka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: HomeSweetHome
Wiadomości: 93
Dot.: Rozszerzone pory

Długo długo wydawałam pieniądze na żele oczyszczające do cery tłustej ze skłonnością do trądziku, ale one niestety nie zawsze porządnie wyczyszczą buzię- dlatego postawiłam na mydło siarkowe, którego używam rano i wieczorem z użyciem delikatnych rękawic, które bardzo delikatnie peelingują skórę - zamiast rękawic można użyć odrobiny mielonej kawy. Świetnie oczyszcza! Potem przemywam skórę naparem z szałwii, który ściągą pory i smaruję twarz kremem "nivea baby do pielęgnacji twarzy i ciała" - dobrze nawilża a o tym nie wolno zapomnieć nawet przy tłustejj cerze!
Ponadto jak najcześciej róbcie maseczkę z drożdży - ok. łyżkę stołową zmieszajcie z odrobiną mleka i sokiem z cytryny (tak by powstała budyniowata papka) nałożyc na oczyszczoną buzie i po całkowitym wyschnięciu usunąć, przemyć tonikiem, nałożyc kremik, dobrze ejst od czasu do czasu wyszorować skórę zmielonymi płatkami owsianymi zmieszanymi z kapką mleka i miodu.
Polecam peeling morelowy ST. Ives. można go nawet używac jako maseczki.
Pomagają wszelkie formy glinki.
Podobno na zmiany trądzikowe dobry jest tonik z cebuli (plasterki cebuli zalać przegotowaną wodą), wyciąga ze skóry to co złe, ale uwaga na początku moze wystąpic nasilenie zmian własnie przez to, ze cebula wyciąga na wierzch to co sie tam w skórze ukrywa... Nie sprawdziłam wiec nie wiem czy działa, ale nasze babcie używały cebuli na wszystko, wiec coś w tym moze byc...
__________________

Dopóki mogę iść o własnych siłach - pójdę tam, gdzie zechcę!

'Umrę Ci kiedyś.
Oczy mi zamkniesz.
I wtedy — swoje
Smutne, zdziwione,
Bardzo otworzysz'.
(J. Tuwim - Inne)
mgielka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-29, 21:13   #10
naaunz
Raczkowanie
 
Avatar naaunz
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 89
GG do naaunz
Dot.: Rozszerzone pory

Bardzo przydatne rady, a ja chciałabym się dopytać o herbatkę z bratka. Czy to na prawdę działa?
__________________
Jestem cebulą.
naaunz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-11, 12:43   #11
green_green_life
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Śląsk.
Wiadomości: 100
Dot.: Rozszerzone pory

naaunz - wedlug mnie fiolek trojbarwny, powszechnie zwany bratkiem pomaga skorze. ja nie pilam herbatki, bo nie dam rady (blleee ), ale codziennie rano i wieczorem bralam tabletki oczyszczaja organizm z toksyn Pomaga w polaczeniu z odpowiednia zewnetrzna pielegnacja skory pozdrawiam
green_green_life jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-17, 13:49   #12
wieprzowinka
Przyczajenie
 
Avatar wieprzowinka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 19
Dot.: Rozszerzone pory

migielka baardzo bardzo mi pomogłaś
wieprzowinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 11:15   #13
mgielka
Raczkowanie
 
Avatar mgielka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: HomeSweetHome
Wiadomości: 93
Dot.: Rozszerzone pory

...to jeszcze jedno:
łyżeczka naturalnego jogurtu + kilka kropli cytryny (albo olejku herbacianego jeśli komuś nie przeszkadza intensywny zapach) -> smarujemy tym twarz po wieczornym oczyszczeniu buzi i zostawiamy na noc, co prawda trochę męczące jest przyzwyczajenie się do spania w takim "toniku" ale jeśli ktoś zechce to zobaczy poprawę skóra jest naprawdę porządnie odświeżona, jaśniejsza, wygląda młodziej.
__________________

Dopóki mogę iść o własnych siłach - pójdę tam, gdzie zechcę!

'Umrę Ci kiedyś.
Oczy mi zamkniesz.
I wtedy — swoje
Smutne, zdziwione,
Bardzo otworzysz'.
(J. Tuwim - Inne)
mgielka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 13:52   #14
Nicia16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2
Dot.: Rozszerzone pory

Bardzo fajne i nie drogie pomysły. Ja mam straszne problemy z zaskórniakami i grudkami i cokolwiek bym nie stosowała ( chodzi
o cudowne drogie leki) to nie dają żadnych efektów. Mam nadzieje, że takie proste sposoby zrobią swoje.
Nicia16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 18:15   #15
naaunz
Raczkowanie
 
Avatar naaunz
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 89
GG do naaunz
Dot.: Rozszerzone pory

Sposobów na pory jest tutaj wymienionych wiele, ale widzę też pytania odnośnie trądziku. Ja zawsze miałam z nim wiele problemów. No i przetłuszczona skóra... Zaczęłam jednak stosować maseczki z alg morskich (sproszkowanych) i krem o nazwie Bepanthen jakiejś niemieckiej firmy. Co prawda jego przeznaczenie jest zupełnie inne niż zwalczanie trądziku (łagodzi i leczy podrażnienia i oparzenia skóry), ale na mojej twarzy zdziałał cuda. Pojawiają sie tylko (i to bardzo rzadko) pojedyncze krostki, zamiast "wulkanów", tak ja to bywało. I zgodnie z ulotką -uleczył wszelkie podrażnienia powstałe w wyniku krost. Jeszcze żaden krem czegoś takiego nie zdziałał.

Zapomniałam dodać że kosztuje coś około 15-20zł, więc z drogimi maściami nie ma co porównywać...
__________________
Jestem cebulą.

Edytowane przez naaunz
Czas edycji: 2009-09-25 o 18:18
naaunz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-28, 17:53   #16
Nicia16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2
Dot.: Rozszerzone pory

Zainwestuje w ten kremik, zobaczymy czy u mnie cos zdziała , zawsze warto próbowac. Kusi nie duża cena i fakt, że komuś coś pomógł.
Nicia16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-28, 18:17   #17
naaunz
Raczkowanie
 
Avatar naaunz
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 89
GG do naaunz
Dot.: Rozszerzone pory

Polecam, ale oczywiście nie gwarantuję, że na Twojej twarzy pojawią się takie efekty jak na mojej. Ale trzymam kciuki...
Dodam,że można go dostać jedynie w aptekach.
__________________
Jestem cebulą.

Edytowane przez naaunz
Czas edycji: 2009-09-28 o 18:18
naaunz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-01, 11:16   #18
malinka81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1
Dot.: Rozszerzone pory

Maści na odparzenia dla dzieci są o tyle dobre, ze oprocz tego ze wysuszają to działają tez kojąco na skorę ja na drobne wyprski podkradam córce Sudokrem działa na podobnej zasadzie jak wyżej wspomniana maść.

Świetne są Wasze porady o maseczkach, tonikach i innych "wynalazkach" domowej roboty koniecznie kilka z nich muszę wprowadzić do codziennych rytuałów pielęgnacji skory ze skłonnością do powstawania zaskórnikow.
malinka81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 12:11   #19
52arotka
Raczkowanie
 
Avatar 52arotka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: stoke-on-trent
Wiadomości: 66
GG do 52arotka
Dot.: Rozszerzone pory

SUDOCREM jest super stosuje go codzien na noc , oprocz rozszerzonych porow sciaga tez ropne wypryski oraz pomaga przy cystowatym tradziku
52arotka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-19, 16:05   #20
Gosiam38
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4
Dot.: Rozszerzone pory

Preparat kiepski jesli porownac go do ceny jaka musimy poniesc.
Nie zauwazylam zadnej poprawy, oprocz matowej skory, ale to tez nie trwa dlugo. Nie polecam.
Gosiam38 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-20, 18:34   #21
naaunz
Raczkowanie
 
Avatar naaunz
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 89
GG do naaunz
Dot.: Rozszerzone pory

Cytat:
Napisane przez Gosiam38 Pokaż wiadomość
Preparat kiepski jesli porownac go do ceny jaka musimy poniesc.
Nie zauwazylam zadnej poprawy, oprocz matowej skory, ale to tez nie trwa dlugo. Nie polecam.
A o jakim preparacie mowa?
__________________
Jestem cebulą.
naaunz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-26, 10:30   #22
ewcia25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 52
Smile Dot.: Rozszerzone pory

. Przeczytałam właśnie artykuł na temat rozszerzonych porów- koszmar.
Jakbym miała unikać tego wszystkiego co tam napisali to bym wyglądała strasznie. Tak naprawdę trudno jest mieć problematyczną cerę z innymi problemami typu alergie czy wielkie pory skórne. Mam wrażenie, że osoby które piszę takie artykuły zapewne mają ładne cery i nie wiedzą jaka to udręka. I tylko my kobiety z tłustą cerą wiemy co nam pomaga a co nie szkoda, że nikt jeszcze nie odkrył jak sobie z tym poradzić.

Edytowane przez ewcia25
Czas edycji: 2009-11-26 o 10:33
ewcia25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-11, 11:53   #23
2303
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 223
Dot.: Rozszerzone pory

Co to za artykuł??? To osoby z porami nic nie mogą?? Najlepiej świecić "porową" buzią bez makijażu?? ARtykuł zamiast podać konkretne serie na rozszerzone pory (a jest takich sporo), poradzić jak ten defekt ukryć, i jak taką cerę pielęgnować nic nie wnosi.
__________________
mobile
2303 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 13:34   #24
kasieni887
Wtajemniczenie
 
Avatar kasieni887
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 090
Dot.: Rozszerzone pory

yyyy... dziewne ten artykol zaprzecza prawie wszystkiemu co mozna przeczytac w innych miejscach... np niestosowanie sylikonowej bazy ktora ma za zadanie wygladzic?? czy tez stosowanie parowek, ktore moim zdaniem przed oczyszczaniem manualnym( zktorego nie da sie zrezygnowac ) sa bardzo pomocne hm.. poza tym osoby z takimi problemami raczej za Chiny ludowe nie zrezygnuja z mocniejszego makijazu hehe
kasieni887 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-13, 15:59   #25
Gosiam38
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4
Dot.: Rozszerzone pory

Teraz uzywam "pore minimizer" z Clinique. Jest to mocno rozgrzewajacy peeling, przynajmniej wedlug mnie i podobno stopniowo ma oczyscic pory.Poczekamy zobaczymy, stosuje drugi tydzien i jak na razie uwazam ze skora sie poprawila. Nalezy uzywac go 2 razy w tygodniu.

Edytowane przez Gosiam38
Czas edycji: 2010-01-13 o 16:13
Gosiam38 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-14, 21:27   #26
dora1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: bydgoszcz
Wiadomości: 42
Smile Dot.: Rozszerzone pory

dziewczyny ,a jakie kremy stosować na rozszerzone pory gdy ma się cere naczynkową ?? jestem załamana . tu wszyscy piszą ze mają problemy z zaskórnikami bo mają tłustą skórę ,ja nie mam tłustej i mam zaskórniki .mam cerę naczynkową ,raczej nie moge uzywać zadnych pillingow ,więc co mam robić ??? poradzcie jak to oczyszczac i jakie kremy stowsowac ??
dora1974 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-18, 16:39   #27
majuja 87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1
Dot.: Rozszerzone pory

zapraszam na darmowe zabiegi zmniejszające pory i wydzielanie sebum!!!jestem studentką III roku kosmetologii, piszę pracę na temat wpływu kwasów owocowych na skóry tłuste, łojotokowe. Cel badań - zmniejszenie wydzielania sebum, zmniejszenie porów. Szukam Pań (wiek 23-28 lat) z cerami tłustymi, lecz BEZ STANÓW ZAPALNYCH do zabiegów kwasami owocowymi (stężenie 25% o pH 2.5 czyli skóra schodzić nie będzie a polepszy się jej wygląd, odblokują się pory, stanie się gładsza, bardziej nawilżona, bardziej napięta, zmniejszy się wydzielanie sebum) Badanie obejmuje 10 zabiegów. Mój tel 792 232 858 zapraszam serdecznie!! Magda (LOKALIZACJA-WARSZAWA!!)

Edytowane przez majuja 87
Czas edycji: 2010-01-23 o 01:58
majuja 87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 08:11   #28
kasiulkasp
Raczkowanie
 
Avatar kasiulkasp
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Sp:D
Wiadomości: 237
Dot.: Rozszerzone pory

Ja używam kremu loreala do cery przetłuszczającej się zmniejszający widoczność porów, jakieś 16zł kosztuje
Poza tym też uważam że przed oczyszczaniem parówka jest dobra o ile nie robi się jej co drugi dzień...
__________________


kasiulkasp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-22, 21:27   #29
klara_f
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2
Dot.: Rozszerzone pory

do majuja 87: interesująca propozycja. brakuje tylko informacji o lokalizacji...
klara_f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-16, 06:49   #30
justynka206
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: niewielki zakatek w podkarpaciu
Wiadomości: 6
GG do justynka206
Dot.: Rozszerzone pory

Dla mnie do tej pory jedną z bardziej skutecznych metod zmniejszajacych widocznosć porów okazał się kwas migdałowy. Dobrze też wpływa na moje wstretne pory kawitacja.
justynka206 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-15 17:33:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:17.