Rozszerzone pory - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2010-02-22, 19:08   #31
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: Rozszerzone pory

Też mam ten problem. Mam cere mieszaną ( tłuste partie: czoło i nos) a rozszerzone pory na całej twarzy - nawet na suchych policzkach. Nie ma żadnych wyprysków - nawet na tych tłustych partiach, żadnych wągrów. Gładka buzia w kropki Macie jakieś rady?
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 09:34   #32
dora1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: bydgoszcz
Wiadomości: 42
Dot.: Rozszerzone pory

bajeczkaooo identycznie mam to samo co ty ,srefa T przetłuszczona ,policzki skóra sucha nawet z pęknietymi naczynkami i zaskórniki na policzkach ,nosie ,czole ,brodzie ,ogólnie juz chyba wszędzie . Mam 35 lat nie wiem co stosować ,na noc mam krem diferin co 3 dni ,jest po tym kremie lepiej ,ale co mam stosować na strefe t w dzien i na noc jak nie uzywam diferinu ??? Nie mam pojęcia .effaclar duo jest dla mnie za bardzo sciagający i wysuszający ,zbyt mocny . Moze ktos coś podpowie jakie kremy na cere mieszaną uzywać na dzien i na noc ??? Podajcie kilka kremików ,wyprobuje sobie

Edytowane przez dora1974
Czas edycji: 2010-02-23 o 09:36
dora1974 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-11, 21:23   #33
callmeangel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: Rozszerzone pory

ja mam chyba wszystkiego po trochu z kazdej z Was! najgorsze jest to ze sposob na rozwiazanie jednego problemu jest niewskazany i poglebia te inne. i jak tu dzialac tak zeby zapobiegac im wszystkim? plus pojawiaja mi sie pierwsze zmarszczki wiec kolejny problem sie zaczyna....masakra...czy leci z nami dermatolog?
callmeangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-11, 22:49   #34
kasiczek617
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Dot.: Rozszerzone pory

dermatolog mile widziany
ale i bez niego sprobuje kilku Waszych sposobow. zobaczymy
kasiczek617 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-17, 21:22   #35
polutek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
Dot.: Rozszerzone pory

Ja mam ten sam problem. Ale zaryzykowalam z peeligiem enzymatycznym i jest lepiej. Lekko mi systematycznie oczyszcza nochal i policzki z nadmiaru sebum (czy jak to się tam nazywa) a zamyka lekko pory (raz na tydzień na 10 minut go nakładam) . Zdecydowanie lepiej nakłada mi się teraz podkład i puder. No i jeszcze tonikiem przemywam często buzię (bo myję tak naprawdę płynem do mycia twarzy z wodą, więc tonik tylko dla wykończenia). Ten peeling, który mam to do cery naczynkowej flosleku. Jestem zadowolona z tego, że nie podrażnia mi skóry, a działa na pory. Może spróbujesz takiego rozwiązania.
polutek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-25, 10:53   #36
thekonstancja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 86
Send a message via Skype™ to thekonstancja
Dot.: Rozszerzone pory

co znaczy "odwrocony typ cery mieszanej"?Mnie sie wydaje ze ja mam chyba taka cere tzn tluste sa boki twarzy(okolice zuchwy) i skronie ,chociaz caly czas slysze tylko o T strefie.Czy w ogole jest taki typ cery jaki ja mam?
thekonstancja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 21:15   #37
Dobrzaniska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2
Dot.: Rozszerzone pory

Pomocy Jaki kosmetyk mam kupić .
MAm tlusta skóre jak pory sobie odetkam xD .
A jak nie to wszystko zostaje w porach . JAki kosmetyk mam kupić .
Garnier 3 w 1, z loreal tez taki 3w1 ,czy kupiś jakiś zel z ziaji unred 20 czy liren .

Chce cos co mi odetka pory i takie tam wiecie
Dobrzaniska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-11, 12:38   #38
znadzieniemkakaowym
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Dot.: Rozszerzone pory

na rozszerzone pory polecam maseczkę z drożdży.

1/4 kostki drożdży
1-2 łyżki wody

wszystko razem mieszamy, nakładamy na twarz, na około 20 minut. pory zmniejszają się natychmiastowo )))))
znadzieniemkakaowym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 01:08   #39
BONI767
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3
Dot.: Rozszerzone pory

thekonstancja cera mieszana wcale nie znaczy że obszar T ma być tłusty a reszta sucha , może być też na odwrót lub tak jak w twiom przypadku. Poprostu musisz pielęgnować twarz jak byś miał dwa rodzaje cery.Jest to trochę kłopotliwe ale cuż się nie robi dla urody

---------- Dopisano o 01:08 ---------- Poprzedni post napisano o 00:51 ----------

Cytat:
Napisane przez dora1974 Pokaż wiadomość
dziewczyny ,a jakie kremy stosować na rozszerzone pory gdy ma się cere naczynkową ?? jestem załamana . tu wszyscy piszą ze mają problemy z zaskórnikami bo mają tłustą skórę ,ja nie mam tłustej i mam zaskórniki .mam cerę naczynkową ,raczej nie moge uzywać zadnych pillingow ,więc co mam robić ??? poradzcie jak to oczyszczac i jakie kremy stowsowac ??
Do cery wrażliwej , naczynkowej polecam krem Iwosti i nie wiem czemu nie używasz peelingu enzymatycznego ? ja mam ten sam problem i do tego dochodzi jeszcze łojotok .
BONI767 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-21, 01:55   #40
thekonstancja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 86
Send a message via Skype™ to thekonstancja
Dot.: Rozszerzone pory

Cytat:
Napisane przez dora1974 Pokaż wiadomość
dziewczyny ,a jakie kremy stosować na rozszerzone pory gdy ma się cere naczynkową ?? jestem załamana . tu wszyscy piszą ze mają problemy z zaskórnikami bo mają tłustą skórę ,ja nie mam tłustej i mam zaskórniki .mam cerę naczynkową ,raczej nie moge uzywać zadnych pillingow ,więc co mam robić ??? poradzcie jak to oczyszczac i jakie kremy stowsowac ??
Rzecz jasna ze tylko peelingi enzymatyczne ,albo peel off (nie probowalas?) w zadnym wypadku rozgrzewajace
thekonstancja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 13:51   #41
rose776
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2
Dot.: Rozszerzone pory

Dziewczyny nie wiecie czy jeszcze dostane gdzies Lysanel Active ? Bo slyszalam ze go wycofali a ten zamiennik nie jest zbyt dobry??
rose776 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-13, 15:32   #42
parabola1981
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 12
Dot.: Rozszerzone pory

Dziewczyny preparat Idealist możecie spokojnie używac na naczynka!!zawiera on wyciąg z kasztana jadalnego który łagodzi zaczerwienienia,a po drugie bedzie to fajna baza pod makijaż,skóra jest wygładzona,pory niewidoczne, a krem zależy od potrzeb?,ja osobiście polecam Revelelation lub DayWearPlus - Estee Lauder.
polecam!!!

Edytowane przez parabola1981
Czas edycji: 2010-10-13 o 15:34
parabola1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 20:26   #43
Natalia_190
Przyczajenie
 
Avatar Natalia_190
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 13
Send a message via Skype™ to Natalia_190
Dot.: Rozszerzone pory

Boże piszą ,że nie wolno matować skóry ,używać bazy pod make-up ,pudrować się ... czyli najlepiej się nie malować ja robię to wszystko co oni mówią żeby nie robić mam trądzik ,pryszcze giganty ,wągry ,pory i do tego co najgorsze mam już ze 6 blizn .. mam 13 lat nie wiem co mam robić :pro si:: prosi:używam bazy pod Makijaż AA .. takie zielone opakowanie z czymś tam matującym ,polecacie coś na rozszerzone pory jakieś maseczki ,tabletki ,kremy może ktoś ma tłusta cerę i testował ???:c onfused::confus ed:
__________________
Natalia
Natalia_190 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-27, 13:49   #44
SREBRNA PANI ZIMA
Przyczajenie
 
Avatar SREBRNA PANI ZIMA
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: L B N
Wiadomości: 23
Dot.: Rozszerzone pory

siema ja to mam problem mam rozszezone pory naj bardziej pomiedzy brwiami i nosie i malutko na policzkach.Miedzy oczami to mam tak bardzo ze wsumie nikt niechce wiezyc ze to pory ,kazdy mowi ze to blizny problem w tym ze w tym miejscu nigdy nie mialam tradziku.mam go tylko na tylach policzkow i zuchwie ehhh...mam wrazenie ze z roku na rok sa coraz wieksze.Sa to nawet 3 wglebienia jak byscie wbily sobie na chwile paznkiec najmniejszy u reki...przeraza mnie to nie wiem co robic...nie wiem nawet od czego to jest a co naj gorsze nikt mi nie umie pomuc.czasem mam napady placzu jak patrze na to bez pudru.jeszcze nikogo nie widzialam z takim czyms jak ja mam.niehce sie cale zycie malowac ! ;( zwlaszcza w wakacje...moze kturas ma podobny problem i jakies sposoby????????
SREBRNA PANI ZIMA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-09, 16:00   #45
anes119
Zadomowienie
 
Avatar anes119
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: WROCLOVE
Wiadomości: 1 168
Dot.: Rozszerzone pory

a ja znalazłam wreszcie coś co pieknie zwęża pory i nie są to żadne silikony, a mianowicie sztyft Shiseido Pureness - calej nazwy nie pamiętam, ale z tej serii sztyft jest tylko jeden. W składzie ma m.in kwas silikonowy, cynk , krzemionkę i mikę. Sztyft po nalożeniu na pory daje ultra przejrzystą maź, ktora własnie kamufluje i zwęża pory - dla mnie to istna czarodziejska różdżka
Minusem jest cena 4g tego dobrodziejstwa kosztuje 90-100 zł...
__________________
Bloguję http://www.whitepraline.pl/
anes119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-14, 14:06   #46
anuana
Przyczajenie
 
Avatar anuana
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 29
Dot.: Rozszerzone pory

Witam ja również mam ten sam problem polecam serię zabiegów mikrodermabrazji diamentowej które zwężają pory i wygladzają buźkę, kosmetyczka poleciła mi również maseczki z zieloną glinką ale żeby zostawiać je na bardzo długo żeby zaschła na skórze i dopiero potem zmywać, zastosowałam ten sposób maseczką ziajka z zieloną glinką kosztuje kilka zł nałożyłam na noc na miejsca w których mam najbardziej widoczne pory czyli broda i nosek i faktycznie się zmniejszyły oczywiście nie znikną ale będą mniej widoczne
anuana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 21:23   #47
minako05
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1
Dot.: Rozszerzone pory

Siemka:P ja tez mam rozszerzone pory a co idzie z tym trądzik a mam juz 20latek uzywałam wiele maści i leków i nic nie pomagało, mój stan psychiczny tez był dramatyczny ale teraz doszłam do wniosku że to nie jest tragedia wystarczy zadbać odpowiednio o skórę i diete ja uzywam soku z cytryny i naprawde to pomaga potem nakładam maseczke z naturalnej glinki a teraz wybieram się na oczyszczanie twarzy kwasami mam nadzieje ze to pomoże ale dziewczyny nie możemy sie poddawać i być silne gdyz nasze nastawienie do sprawy jest bardzo ważne Głowa do góry
minako05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 10:00   #48
Barnaba54
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1
Dot.: Rozszerzone pory

spam

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2011-06-02 o 07:05
Barnaba54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 20:23   #49
tweety86
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2
Dot.: Rozszerzone pory

Witam!

na moje rozszerzone pory świetnie działają peelingi z kwasami aha. ostatnio odkryłam jeden, który sprawdził się na 5 jest delikatny, a jednocześnie bardzo skuteczny- może dlatego, że ma podwójne działanie: zawiera delikatne drobinki, a do tego tez cząsteczki kwasu mlekowego- stosuje go co 2-3 dzień, a efekty widziałam już po tygodniu czarne kropeczki na nosie zaczęły znikać zapomniałąbym o najważniejszym- to peeling Eucerin- tylko w aptekach- polecam
tweety86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-02, 11:42   #50
anuana
Przyczajenie
 
Avatar anuana
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 29
Dot.: Rozszerzone pory

tweety86 a jaki to dokładnie peeling możesz podać całą nazwę ?
anuana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-04, 11:57   #51
Aninis
Zakorzenienie
 
Avatar Aninis
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 519
Dot.: Rozszerzone pory

Czy jest jakiś zbiorczy wątek na temat rozszerzonych porów? Czy tylko ten? (jak korzystam z wyszukiwarki to wyskakuje mi tysiąc innych wątków, ale nie to co szukam)
A tutaj jest bardzo mało wpisów i informacji o tym co należy robić, żeby zniwelować problem z porami... a link do artykułu zamieszczony w pierwszym poście już nie działa

Z mojego dotychczasowego buszowania po wizażu zebrałam takie informacje w temacie rozszerzonych porów, a raczej polecanych przez innych kosmetyków/sposobów na pozbycie się problemu:

- peeling enzymatyczny (ktoś zachwalał z Dermiki) do stosowania 2 razy w tygodniu, jego zadaniem jest oczyszczenie cery

- maseczka z zieloną glinką (ktoś pisał, że najlepszy marki Demaglin) do stosowania również 2 razy w tygodniu, jego zadaniem jest także oczyszczanie

- napar z szałwii lub z pokrzywy - podobna ściągają pory

- maseczka z drożdży zmniejszająca pory, znalazłam 2 różne przepisy:
1. łyżka stołowa drożdży + odrobina mleka + kilka kropli soku z cytryny
2. 1/4 kostki drożdży + 2 łyżki wody
po wyschnięciu zmyć wacikiem nasączonym tonikiem (ja toników nie używam, więc jeżeli się zdecyduję na maseczki, to będę zmywać płynem micelarnym)

-przemywanie twarzy wacikiem nasączonym kwasem migdałowym, który ma za zadanie zmniejszenie porów

Dodam, że do tej pory nic z tego nie próbowałam, ale na pewno będę chciała co nieco wprowadzić w życie w najbliższym czasie.
Aninis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-22, 19:13   #52
kakabaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2
Dot.: Rozszerzone pory

moja dobra rada na rozszerzone pory : przede wszystkim nie wyciskać paluchami szczególnie tych na nosie, jeśli są zanieczyszczone to stosować jakieś żele lub pianki myjące. po drugie 2razy w tyg peeling i po trzecie tonik bez alkoholu i po czwarte dobry krem ,który nie zatyka porów np garniera za ok.15 zł długotrwały efekt matujący (cudowny krem który polecam każdemu)

dobre też są maseczki typu peel of (takie żelowe)
i plastry oczyszczające na nos.
przy ograniczeniu słodyczy, alkoholu i ostrych przypraw to już w ogóle z takim zestawem po miesiącu będziecie mieć ryjki jak gwiazdy haha, pozdro
kakabaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-17, 10:09   #53
ja_goodka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 109
Dot.: Rozszerzone pory

Ostatnio usłyszałam, że należy stosować tonik zawsze przed zastosowaniem kremu, gdyż zamyka od pory a zamkniętych porów krem potem nie zapcha. Słyszałam też, że to wszystko jedno jakiego toniku się używa. Czy to prawda? Czy trzeba kupować specjalne toniki zamykające pory? A jeśli tak, to czy znacie jakieś dobre niedrogie?
ja_goodka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 22:35   #54
kubi4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: radom
Wiadomości: 5
Thumbs up Dot.: Rozszerzone pory

najważniejsze jest dokładne oczyszczanie twarzy z makijażu- szczególnie.
Fajną metodą jest zmywanie jej mieszanką olejów ( skład zależy od typu cery).Można po takim demakijażu użyć dodatkowo płynu micelarnego i zawsze toniku, jest on po to, żeby przywrócić skórze prawidłowe ph, a nie do zmywania.Dokładnie zmyty makijaż oraz sebum nie będzie gromadził się w porach i powodował czarnych zaskórników.
kubi4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 17:10   #55
skrzydlatxd
Przyczajenie
 
Avatar skrzydlatxd
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: blisko chmur ...
Wiadomości: 7
Dot.: Rozszerzone pory

sama nie wiem ..
w sumie to ja mam problem z cerą bardzo długi czas i nic mi nie działa .
a jeśłi zaś chodzi o te " rady " tutaj wyżej , to szczerze radziłabym się zastanowić ..

Pozdrawiam .
skrzydlatxd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 19:05   #56
lupakosmetyczna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1
Dot.: Rozszerzone pory

Zawsze po umyciu twarzy wodą należy przemyć ją tonikiem ponieważ przywraca on prawidłowe pH, które to woda nam zaburzyła. Zawsze po toniku wklepujemy krem. A co do rozszerzonych porów to proponuje stosować peelingi enzymatyczne, maseczki oczyszczające i odpowiednie kremy.
lupakosmetyczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 21:04   #57
classic_chic
Zadomowienie
 
Avatar classic_chic
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: L.A.
Wiadomości: 1 904
Dot.: Rozszerzone pory

Nie opalam się na solarium, staram się nie stosować kosmetyków na twarz, które mogłyby zapchać pory, a i tak cały nos, broda i czoło jest zapchane jak stąd do Australii!

Peelingi, kremy, żele, parówki - nic nie pomaga, nic.
Wciąż tylko widzę wągry, które mnie szpecą ;((

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:03 ----------

Cytat:
Napisane przez bajeczka000 Pokaż wiadomość
Też mam ten problem. Mam cere mieszaną ( tłuste partie: czoło i nos) a rozszerzone pory na całej twarzy - nawet na suchych policzkach. Nie ma żadnych wyprysków - nawet na tych tłustych partiach, żadnych wągrów. Gładka buzia w kropki Macie jakieś rady?
skoro 'żadnych wągrów' nie masz, to czemu mówisz ze masz 'gładką buzię w kropki'??

przecież zatkane pory = wągry.
masz wągry, skoro masz 'kropki na buzi'

classic_chic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 08:27   #58
magdaaaa1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław/Lubin
Wiadomości: 1
Dot.: Rozszerzone pory

Jedyne co u mnie działa: kosmetyczka, która wydusi wągry. Mam spokój na parę miesięcy
magdaaaa1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-29, 21:34   #59
lidex7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 7
Dot.: Rozszerzone pory

Polecam peeling enzymatyczny Glico-A. Dostępny w aptece. Potrafi zdziałać cuda
lidex7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 20:57   #60
fiatek1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2
Dot.: Rozszerzone pory

Byłam u kosmetyczki na oczyszczaniu skóry, po 2 dniach pory były znowu wypełnione... na mnie nic nie działa, do tego mam bardzo tłustą skórę, jak na razie nawet dermatolog rozkłada ręce... twierdzi, że taki mój urok :P
fiatek1 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-15 17:33:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:41.