LO, plany, co dalej...? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-25, 15:21   #1
balkaa
Przyczajenie
 
Avatar balkaa
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 15

LO, plany, co dalej...?


Witam,
Jestem rocznikiem 96 i niefortunnie zdaję maturę na innych zasadach, jak pewnie niektórzy się orientują już muszę podjąć decyzję o przedmiotach jakich chcę się dalej uczyć i zdać z nich maturę! Dla mnie to szok, ponieważ nie mam kompletnie planów na dalszą edukację, jestem na profilu biologiczno-geograficznym ale u mnie w klasie jest totalna samowolka i są osoby które chcą np. historię
Właściwie od zawsze byłam umysłem humanistycznym, wypracowania nigdy nie sprawiały mi kłopotu, od zawsze byłam zwolenniczką historii i tym podobnych przedmiotów.
W 3 kl. gimnazjum zrobiło się gorąco, każdy szukał idealnego dla siebie profilu, a ja coraz częściej słyszałam że kierunki humanistyczne to zło w czystej postaci, po tym mnie ma przyszłości, bla bla bla... Postanowiłam się więc w porę 'przestawić' na inne przedmioty i wylądowałam na biol-geo. Teraz w głowie mam mętlik. Myślałam żeby wybrać geografię, biologię i chemię i zastanawiałam się nad historią ale wtedy musiałabym coś odrzucić, bo mogę tylko 3. Boję się że nie dam rady na studiach!
A teraz do sedna, w związku z tym mam pytanie... jakie przedmioty dobrać, by nie być typowym 'humanem' a jednak mieć szanse na dobry zawód? Myślałam o archeologii, architekturze wnętrz, a z medycznych to farmacja jeśli już mowa o ścisłych.
Czekam na odpowiedzi, szczególnie tych którzy byli w podobnej sytuacji

Edytowane przez balkaa
Czas edycji: 2013-03-25 o 15:31
balkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 15:47   #2
agusiek2323
Raczkowanie
 
Avatar agusiek2323
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 216
Dot.: LO, plany, co dalej...?

Myślę, że geografia się przyda, nie jest trudna, a na wielu niehumanowych kierunkach jest potrzebna A historia przyda się np. na prawo. Też słyszałam w gimnazjum, że klasy humanistyczne to zło i poszłam do inf-mat-fizu chociaż miałam szóstki z historii, angielskiego, wosu. Teraz, miesiąc przed maturą widzę, że to był (w moim przypadku oczywiście) ogromny błąd, bo matematyka nudzi mnie śmiertelnie, o fizyce nie wspomnę. Jeśli jesteś z czegoś dobra i lubisz to, nie staraj się na siłę iść w przeciwnym kierunku
agusiek2323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 15:58   #3
balkaa
Przyczajenie
 
Avatar balkaa
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 15
Dot.: LO, plany, co dalej...?

No tak, teraz będe się cieszyć a kiedy skończę studia, to klapa...
balkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 16:20   #4
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: LO, plany, co dalej...?

Moja rada: nie spinać się. Ja w liceum maturę miałam z wosu... w trzeciej klasie, czyli wrzesień, październik, listopad, grudzień, styczeń luty marzec i na tym się skończyło.
Maturę zdałam z palcem w oku nie ważne co wybierzesz, jeśli ci będzie zależało to do matury przygotujesz się sama. Biologia i chemia dobry pomysł, a geografia na maturze też nie jest trudna (tak jak wos który moim zdaniem jest banalny) więc wiesz, wybierz co praktyczne a jak będziesz miała aspiracje na więcej to zawsze możesz zdawać.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 17:11   #5
201612060923
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 6 533
Dot.: LO, plany, co dalej...?

Ja też rocznik 96
Archeologia wydaje się być ciekawa. Jeśli się tym naprawdę interesujesz i poświęcisz się temu kierunkowi to naprawdę masz dobre szanse w życiu. Po humanie pracy nie znajdują ci którzy tam idą bo albo nie wiedzieli gdzie iść albo boją się matmy. Jeśli naprawdę interesujesz się przedmiotami humanistycznymi to nawet po klasie o takim profilu w LO i odpowiednich studiach miałabyś szansę na odnalezienie się w przyszłości
Nikt nie musi byś specem w jednej dziedzinie. Ja chodzę do klasy biologiczno-chemicznej, ale lubię także historię, dużo czytam, nie jestem osobą, która ciągle tylko z chemią i biologią, bo taki ma profil klasy.
201612060923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 18:35   #6
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: LO, plany, co dalej...?

Cytat:
Napisane przez balkaa Pokaż wiadomość
Witam,
Jestem rocznikiem 96 i niefortunnie zdaję maturę na innych zasadach, jak pewnie niektórzy się orientują już muszę podjąć decyzję o przedmiotach jakich chcę się dalej uczyć i zdać z nich maturę! Dla mnie to szok, ponieważ nie mam kompletnie planów na dalszą edukację, jestem na profilu biologiczno-geograficznym ale u mnie w klasie jest totalna samowolka i są osoby które chcą np. historię
Właściwie od zawsze byłam umysłem humanistycznym, wypracowania nigdy nie sprawiały mi kłopotu, od zawsze byłam zwolenniczką historii i tym podobnych przedmiotów.
W 3 kl. gimnazjum zrobiło się gorąco, każdy szukał idealnego dla siebie profilu, a ja coraz częściej słyszałam że kierunki humanistyczne to zło w czystej postaci, po tym mnie ma przyszłości, bla bla bla... Postanowiłam się więc w porę 'przestawić' na inne przedmioty i wylądowałam na biol-geo. Teraz w głowie mam mętlik. Myślałam żeby wybrać geografię, biologię i chemię i zastanawiałam się nad historią ale wtedy musiałabym coś odrzucić, bo mogę tylko 3. Boję się że nie dam rady na studiach!
A teraz do sedna, w związku z tym mam pytanie... jakie przedmioty dobrać, by nie być typowym 'humanem' a jednak mieć szanse na dobry zawód? Myślałam o archeologii, architekturze wnętrz, a z medycznych to farmacja jeśli już mowa o ścisłych.
Czekam na odpowiedzi, szczególnie tych którzy byli w podobnej sytuacji
A jak sobie radzisz z tymi, które teraz masz rozszerzone i przede wszystkim czy Cię interesują?
__________________

Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 23:44   #7
kiiisiel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 433
Dot.: LO, plany, co dalej...?

jestem na stosunkach międzynarodowych, nie ma tu kompletnego humana. a deklarację zawsze możesz zmienić. zdawałam geografię, rozsz wos, rozsz ang, polski i matma podstawa
kiiisiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-26, 13:48   #8
balkaa
Przyczajenie
 
Avatar balkaa
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 15
Dot.: LO, plany, co dalej...?

Cytat:
Napisane przez Darkoz Pokaż wiadomość
A jak sobie radzisz z tymi, które teraz masz rozszerzone i przede wszystkim czy Cię interesują?
Na chwilę obecną nie mam żadnych przedmiotów rozszerzonych, wszystkiego po trochu. Teraz nam każą wybierać jakich będziemy się uczyć w 2 kl. i w moim przypadku padło na biologię, geografię i historię. ostatecznie
balkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 14:01   #9
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: LO, plany, co dalej...?

Cytat:
Napisane przez agusiek2323 Pokaż wiadomość
Myślę, że geografia się przyda, nie jest trudna, a na wielu niehumanowych kierunkach jest potrzebna A historia przyda się np. na prawo. Też słyszałam w gimnazjum, że klasy humanistyczne to zło i poszłam do inf-mat-fizu chociaż miałam szóstki z historii, angielskiego, wosu. Teraz, miesiąc przed maturą widzę, że to był (w moim przypadku oczywiście) ogromny błąd, bo matematyka nudzi mnie śmiertelnie, o fizyce nie wspomnę. Jeśli jesteś z czegoś dobra i lubisz to, nie staraj się na siłę iść w przeciwnym kierunku
Jestem na mat-infie i dla mnie z kolei to najlepszy wybór w moim życiu
Dobrze zdana rozszerzona matma otwiera bardzo wiele dróg.
Ale musisz zastanowić się, czy to Cię interesuje.
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 14:18   #10
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: LO, plany, co dalej...?

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
Jestem na mat-infie i dla mnie z kolei to najlepszy wybór w moim życiu
Dobrze zdana rozszerzona matma otwiera bardzo wiele dróg.
Ale musisz zastanowić się, czy to Cię interesuje.
No tak, bo zdawanie przedmiotów humanistycznych zamyka wszelkie drogi
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 17:43   #11
Flai
Raczkowanie
 
Avatar Flai
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 400
Dot.: LO, plany, co dalej...?

Bierz taki zestaw jaki wybrałaś i ucz się historii samodzielnie ale najlepiej jakbyś chodziła na korki bo samemu trudno się zmotywować.
PS. Nowa podstawa jeśli dobrze się orientuję to nie taka bajka ze zdawaniem dodatkowych przedmiotów spoza trzech obowiązkowych: po pierwszej klasie odpadają bowiem wszelkie przedmioty nie kierunkowe, a z tego co się orientuję to pierwsza liceum jest tylko takim uzupełnieniem wiedzy z gimnazjum. Osoba która budzi się więc w trzeciej klasie, ze chce zdawać geografię ma więc rok przerwy. Niech autorka poprawi mnie jeśli
się mylę.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=7UeH0...-03%20Odsapnij
Na poprawę humoru

Skoro można usuwać płody bo nie są jeszcze dziećmi to dlaczego nie można "usuwać" trzylatków? Przecież oni też nie są jeszcze dorośli.
Flai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-30, 10:29   #12
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: LO, plany, co dalej...?

Cytat:
Napisane przez Stace Pokaż wiadomość
No tak, bo zdawanie przedmiotów humanistycznych zamyka wszelkie drogi
Jak masz rozszerzoną maturę z matematyki to i na prawo się liczy, jak masz rozszerzenie z polskiego... No
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 17:35   #13
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: LO, plany, co dalej...?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:21.