Wypadanie w³osów, ³ysienie- W¡TEK G£ÓWNY - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesuj± siê dermatologi± lub maj± problemy ze skór±. Masz tr±dzik lub atopowe zapalenie skóry? Do³±cz do nas, pomó¿ sobie i innym.

Poka¿ wyniki sondy: Który waszym zdaniem kosmetyk jest najlepszy, da³ najlepsze efekty podczas kuracji?
Nutricap 4 1,35%
Silice 14 4,71%
Inneov gêsto¶æ w³osów 19 6,40%
Wax 52 17,51%
Skrzyp polny 49 16,50%
Rycyna (do wcierania) 14 4,71%
Vitapil 27 9,09%
Merz 25 8,42%
Inne 93 31,31%
G³osuj±cy: 297. Nie mo¿esz g³osowaæ w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2008-09-23, 08:35   #151
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 12 249
Cytat:
Napisane przez Kamil17 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja mam w³osy przet³uszczaj±ce siê. Czy to nawil¿enie skóry , nie wp³ynie na to ¿e bêd± mi siê bardziej t³u¶ciæ ??.

A to MSM , mo¿esz podaæ pe³n± nazwê czy co¶, bo chcia³bym poczytaæ o tym.

Nie, nie spowoduje to przet³uszczania siê w³osów a wzmocnienie cebulki i nawil¿enie skóry g³owy.

MSM to jest to:
http://www.domzdrowia.pl/39810,olimp...-kapsulek.html

Cytat:
Napisane przez Kasixxa Poka¿ wiadomo¶æ
Kamil17 - Mo¿e wystarczy wypróbowaæ wszystko i zobaczyæ co jest najbardziej skuteczne ? xd
Nie, dlatego, ¿e niektóre pordukty moga dzia³ac na siebie antagonistycznie. oprócz tego, trzeba wiedziec co z czym braæ i kiedy.

Cytat:
Napisane przez Kamil17 Poka¿ wiadomo¶æ
Heh to chyba nierealne. Po prostu nie wiem co braæ. Wiadomo s± bardziej skuteczne i mniej. Ludzie ro¿nie pisz±...

Nie wiem czy mogê np. za¿ywaæ Merz Special i jak±¶ Omegê czy co¶.... Czy to nie za du¿o, czy jak. Chcia³bym aby kto¶ mi co¶ po³±czy³ fajnego hehe
Jeja, przecie¿ napisa³am.

RANO:
£ykasz dwie kapsu³ki MSM forte + witamine C (lepiej siê przyswaja) razem ze ¶niadaniem

OBIAD:
£uykasz Vitapil + Omegê 3 albo wiesio³ek (przy problemach ³ojotokwych lepszy jest wiesio³ek, gdy¿ regulujê prace gruczo³ów ³ojowych).


Cytat:
Napisane przez fixed Poka¿ wiadomo¶æ
Musze kupic Dove i sprobowac.Mam bardzo duzo przeswitow-jestem zalamana.Teraz czekam na wyniki krwi,moze to hormony.W rodzinie wszyscy maja bujne wlosy.Scielam sie na krotko ale to nic nie pomoglo.Czesze sie do tylu zagarniajac wlosy opaska a i tak widac moja lysine ;((
Dove tu nie pomo¿e, ten szampon nie ma w sk³±dzie ¿adnego sk³adnika, który wyró¿nia³by go na tle inncy szamponów, a ju¿ na pewno nie powstrzyma wzmo¿onego wypadania w³osów.
Mo¿e pomóc przy wypadaniu spowodowanym przesileniem jesiennym.
L_V jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-09-23, 13:56   #152
Kamil17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 34
Dot.: wypadanie w³osów

By³em w aptece i pani powiedzia³a ¿e maj± takie szampony przeciw wypadaniu w³osów: Wax, Dermena, Neril (Garnier)

Obecnie mam WAX. Zastanawiam siê nad tym Dermena...

W Opisie MSM Fote, nic nie piszê o wypadaniu w³osów. Tylko o stawach, bólach itp. heh nie wiem czy to co¶ da... Ale spróbuje.
Kamil17 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-09-23, 14:05   #153
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 12 249
Dot.: wypadanie w³osów

Cytat:
Napisane przez Kamil17 Poka¿ wiadomo¶æ
W Opisie MSM Fote, nic nie piszê o wypadaniu w³osów. Tylko o stawach, bólach itp. heh nie wiem czy to co¶ da... Ale spróbuje.
Wiem, ale metylosulfonylometan jest polecany przez dermatologów jako wsomaganie w terapii p/tradzikowej. Jednym ze "skutków ubocznych" jest wzmocnienie i przyspieszenie wzrostu w³osów.

SPrawdzi³am na sobie, leka dzia³a i mo¿na go przyjmowac przez d³ugi czas.

Kamil, podejmij w koñcu jak±s mêsk± decyzjê i nie u¿alaj siê nad sob±. Dziewczyny du¿o ci pomog³y w tym watku. teraz bierz siê w gar¶æ i id¼ w koñcu co¶ kupiæ. Od samego gadania stan w³osów siê nei poprawi. I nie ³am siê, bo to nie jest powa¿na choroba, tlyko defekt kosmetyczny, który da siê zniwelowac.
L_V jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-09-23, 14:14   #154
Kamil17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 34
Dot.: wypadanie w³osów

Ok to kupiê to. Mam w domu kapsu³ki wiesio³ka, jaki¶ Olej z wiesio³ka czy co¶ heh.

A szampon ?? mam u¿ywaæ ten Wax, czy ten Dermena lepszy??
Kamil17 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-09-23, 15:10   #155
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 12 249
Dot.: wypadanie w³osów

Cytat:
Napisane przez Kamil17 Poka¿ wiadomo¶æ
Ok to kupiê to. Mam w domu kapsu³ki wiesio³ka, jaki¶ Olej z wiesio³ka czy co¶ heh.

A szampon ?? mam u¿ywaæ ten Wax, czy ten Dermena lepszy??

Wklej sk³ady obydwu, porównamy.
L_V jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-09-23, 16:22   #156
Kamil17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 34
Dot.: wypadanie w³osów

A ten MSN forte mówisz ¿e dzia³a na porost w³osów jako skutek uboczny. Ale czy to chodzi o w³osy na g³owie tylko ?? czy o w³osy na ca³ym ciele... Bo nie chce zarosn±æ jako¶ hehe
Kamil17 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-09-23, 16:27   #157
lucy77
Raczkowanie
 
Avatar lucy77
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: dolno¶l±skie
Wiadomo¶ci: 139
Dot.: wypadanie w³osów

L_V jak du¿o wiesz na ró¿ne problemy. to super, ¿e mo¿emy skorzystaæ z twoich porad. mi równie¿ wypadaj± w³osy, ale zrobi³am sobie badania i wysz³o ¿e mam nadczynno¶æ tarczycy. mimo to stosujê Seboradin do wcierania, ³ykam Silicea Origin (z apteki z produktami tylko naturalnymi) oraz pijêlen mielony 2 razy dziennie. SZampon Klorane do wypadaj±cych taki br±zowy. nie wiem czy to ok? do tego ³ykam na skóre twarzy Topialyse i Biocell, bo mam tak± kaszke. masakra wszystko na raz mi siê porobi³o.
lucy77 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2008-09-23, 16:50   #158
Kasixxa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tam Gdzie Diabe³ Mówi Dobranoc ; D
Wiadomo¶ci: 78
Dot.: wypadanie w³osów

L_V - To nie jest ¿adne przesilenie jesienne ... Hahaha ... W³osy mi wypada³y od ponad pó³ roku zacze³am go urzywaæ i ju¿ nie mam tego problemu nawet,gdy przestane go urzywaæ ...
Wiêc nie pisz mi o ¿adnym przesileniu bo chyba wiem jak dzia³a szampon którego u¿ywam ....
Kasixxa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-09-23, 18:58   #159
Kamil17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 34
Dot.: wypadanie w³osów

MSM Forte na razie nie kupie. Powiedzia³em mamie o tych lekach, mama mi kupi ale do MSM forte jest nie przekonana, bo mówi ¿e nie ka¿dy musi mieæ takie skutki uboczne. Ka¿de tabletki maj±, i na jednych w ogóle nie dzia³aj± te objawy uboczne, a na innych tak.

A Szampon Wax ma 100% ekstrakt z Henny (Lawsonia) co u³atwia sk³adnikom wnikanie do wnêtrza w³osa i do cebulki. Ma te¿ 100% ekstrat z Aloe Vera dzia³a koj±co na skórê g³owy itp.

Nie ma w internecie sk³adników, a z butelki nie chce mi siê przepisywaæ bo trochê tego jest.

Szampon siê nazywa ,,Wax - Intensywnie regeneruj±cy szampon, Do w³osów s³abych ze sk³onno¶ci± do wypadania''


Czyta³em opinie o tym szamponie Dermena, to ludzie pisz± ¿e w³osy po umyciu s± strasznie sztywne, ciê¿ko je rozczesaæ itp. No a jak ciê¿ko ,a wypadaj± w³osy, to raczej szczot± ci±gn±æ po nich mocno to nie mo¿na za bardzo...

Tak¿e od jutra za¿ywam Vitapil, wiesio³ek (olej z wiesio³ka), i witamine c.
Kamil17 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-09-24, 09:47   #160
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 12 249
Dot.: wypadanie w³osów

Cytat:
Napisane przez lucy77 Poka¿ wiadomo¶æ
L_V jak du¿o wiesz na ró¿ne problemy. to super, ¿e mo¿emy skorzystaæ z twoich porad. mi równie¿ wypadaj± w³osy, ale zrobi³am sobie badania i wysz³o ¿e mam nadczynno¶æ tarczycy. mimo to stosujê Seboradin do wcierania, ³ykam Silicea Origin (z apteki z produktami tylko naturalnymi) oraz pijêlen mielony 2 razy dziennie. SZampon Klorane do wypadaj±cych taki br±zowy. nie wiem czy to ok? do tego ³ykam na skóre twarzy Topialyse i Biocell, bo mam tak± kaszke. masakra wszystko na raz mi siê porobi³o.
Na razie nie dorzuca³abym nic innego do twojej pielêgnacji - i tak tego du¿o. Szampon Klorane znam, sama u¿ywa³am. Musisz najpierw ustabilizowac czynno¶ci tarczycy - jeste¶ pod opiek± endokrynologa?

Cytat:
Napisane przez Kasixxa Poka¿ wiadomo¶æ
L_V - To nie jest ¿adne przesilenie jesienne ... Hahaha ... W³osy mi wypada³y od ponad pó³ roku zacze³am go urzywaæ i ju¿ nie mam tego problemu nawet,gdy przestane go urzywaæ ...
Wiêc nie pisz mi o ¿adnym przesileniu bo chyba wiem jak dzia³a szampon którego u¿ywam ....
Moja panno, trochê wiêcej kultury wypowiedzi - je¿eli jeszcze chcesz korzystac z tego forum.
Napisa³am tlyko, ¿e w sk³±dzie szamponu Dove nie ma absolutnie ¿adnego sk³±dnika, który hamowa³by wypadania w³osów. A na sk³±dach - powiem nieskromnie - nam siê.

Tyle na ten temat.

Cytat:
Napisane przez Kamil17 Poka¿ wiadomo¶æ
MSM Forte na razie nie kupie. Powiedzia³em mamie o tych lekach, mama mi kupi ale do MSM forte jest nie przekonana, bo mówi ¿e nie ka¿dy musi mieæ takie skutki uboczne. Ka¿de tabletki maj±, i na jednych w ogóle nie dzia³aj± te objawy uboczne, a na innych tak.
MSM jest porduktem o takiej samej topksyczno¶ci jak woda (s± o tmy badania). Mo¿na go zazywac latami, pod warunkiem, ¿e nei ma siê porbleów z nerkami i watrob±.
MSM to forma siarki (mniej wiêcej).

Cytat:
Napisane przez Kamil17 Poka¿ wiadomo¶æ
A Szampon Wax ma 100% ekstrakt z Henny (Lawsonia) co u³atwia sk³adnikom wnikanie do wnêtrza w³osa i do cebulki. Ma te¿ 100% ekstrat z Aloe Vera dzia³a koj±co na skórê g³owy itp.

Nie ma w internecie sk³adników, a z butelki nie chce mi siê przepisywaæ bo trochê tego jest.
W takim razie, je¿eli Tobei siê nei chce, to ja tym bardzije nie bêde szukac sk±dników,a by przeprowadziæ dla Ciebie anali¿e tych¿e szamponów. A to co napisa³ porducent na opakowaniu,t o czêsto mo¿na w³o¿yæ miêdzy baajki, bo zachwalany aloes mo¿e byæ na szarym koñcu sk±³du, czyli nic nei zadzia³a. Podobnie wa¿ne jest jakich detergentów u¿yto w szamponie - niekóte z nich dzia³aj± wysuszaj±co na skórê g³owy i zamaiast pomóc jeszcze wzmoga wypadanie w³osw.
L_V jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-09-24, 12:11   #161
Kamil17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 34
Dot.: wypadanie w³osów

DEMENA (znalaz³em w internecie, wiêc nie wiem czy to pe³na lista)
Sk³ad: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Lautyl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Juglans Regia Extract, Coco Glucoside, Glyceryl Oleate, Hydroxypropyltrimonium, Peg-15 Coco Polyamine, Parfum, Sodium Chloride, 1-methylparaben, phenoxyethanol, Propylparaben.

WAX( z butelki jak s± jakie¶ b³êdy to sorry, ale napisali niezbyt czyteln± czcionk±)
Sk³ad: Aqua, sodium, laureth, sulfate, cocamidopropl, betaine, disodum laureth, sulfposuccinate, cocamide dea, coco-glucoside, sodium chloride, polycquaternium - 70(and),dipropylene clyccl, dicaprylyl ether (and) lauryl alcohol, styrene/arcylates copolymer, (and) coco-glucoside polyquaternium - 10, propylene glycol, aloebarbadensis leaf juice, lawsonia inermis (henna) extract, parfum, tetradsodium edta, citric acid, benzyl alcohol (and), methylchloroisothiazolion e (and) methylisothiazolinione, linalool, c.i.42090
Kamil17 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-24, 12:26   #162
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 12 249
Dot.: wypadanie w³osów

Cytat:
Napisane przez Kamil17 Poka¿ wiadomo¶æ
DEMENA (znalaz³em w internecie, wiêc nie wiem czy to pe³na lista)
Sk³ad: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Lautyl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Juglans Regia Extract, Coco Glucoside, Glyceryl Oleate, Hydroxypropyltrimonium, Peg-15 Coco Polyamine, Parfum, Sodium Chloride, 1-methylparaben, phenoxyethanol, Propylparaben.
Szampon zawiera agresywne detergenty - sodium laureth sulfate, które moga powodowac przesuszenie skóry. jedeynym sk³adnikiem aktywnym jest tu wyci±g z orzecha, który oprócz tego ¿e przyciemnia w³osy, to mo¿e dzia³ac na nie lekko usztywniaj±co -st±d porblemy z rozczesywaniem (plus te detergenty). Kiepskawy pordukt.

Cytat:
Napisane przez Kamil17 Poka¿ wiadomo¶æ
WAX( z butelki jak s± jakie¶ b³êdy to sorry, ale napisali niezbyt czyteln± czcionk±)
Sk³ad: Aqua, sodium, laureth, sulfate, cocamidopropl, betaine, disodum laureth, sulfposuccinate, cocamide dea, coco-glucoside, sodium chloride, polycquaternium - 70(and),dipropylene clyccl, dicaprylyl ether (and) lauryl alcohol, styrene/arcylates copolymer, (and) coco-glucoside polyquaternium - 10, propylene glycol, aloebarbadensis leaf juice, lawsonia inermis (henna) extract, parfum, tetradsodium edta, citric acid, benzyl alcohol (and), methylchloroisothiazolion e (and) methylisothiazolinione, linalool, c.i.42090
Znowu mamy SLS na poczatku sk³adu, czyli detergenty agresywne. Na plus zaliczam obecno¶æ nawil¿aj±cych emoleintów, które bêd± neutralizowa³y SLSy i nawil¿a w³soy. Powinny siê lepiej rozczesywaæ. Wyci±gu z aloesy jest niewielie - tak jak przypuszcza³am, jest pod koniec sk³adu. Mo¿e miec koj±ce dzia³anie na skórê g³owy, ale róznie dobrze mo¿esz nie odczuwac jego obecno¶ci.

Ogólnie - o wiele lepszy szampon od dermeny.
L_V jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-09-24, 12:36   #163
Kamil17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 34
Dot.: wypadanie w³osów

Neril
Aqua, sodium laureth sulfate, sodium chloride, cocamidopropylamine oxide, zinc pyrithione, carbomer, sodium benzoate, PEG-7 glyceryl cocoate, sorbic acid, polysorbate 20, sodium hydroxide, methionine, caprylic acid, capric acid, limonene, linalool, hydroxycitronellal, citronellol, linolenic acid, oleic acid, linolenic acid, palmitic acid, stearic acid, ,parfum, fragrance.

A ten szampon ?? bo równie¿ ten pani w aptece mi poda³a
Kamil17 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-09-24, 12:44   #164
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 12 249
Dot.: wypadanie w³osów

Cytat:
Napisane przez Kamil17 Poka¿ wiadomo¶æ
Neril
Aqua, sodium laureth sulfate, sodium chloride, cocamidopropylamine oxide, zinc pyrithione, carbomer, sodium benzoate, PEG-7 glyceryl cocoate, sorbic acid, polysorbate 20, sodium hydroxide, methionine, caprylic acid, capric acid, limonene, linalool, hydroxycitronellal, citronellol, linolenic acid, oleic acid, linolenic acid, palmitic acid, stearic acid, ,parfum, fragrance.

A ten szampon ?? bo równie¿ ten pani w aptece mi poda³a

Ten jest zdecydowanie najlpszy. tez ma SLSY w sk³±dzie, ale zbilansowane bêd± emloentami. Ma nawet trójlicerydy, które bêda dzia³ay bardzo nawil¿aj±co. Do tego kwas hialuronowy, kwas oleinowy - super! Dobry apteczny szampon.
L_V jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-09-24, 12:52   #165
Kamil17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 34
Dot.: wypadanie w³osów

tylko w³osy bêd± po nim puszyste ?? w takim razie muszê wypróbowaæ go.

Mo¿e to g³upie, ale czyta³em w necie ¿e dobrze jest po ymyciu g³owy, i sp³ukaniu. Polaæ jeszcze g³owê octem jab³kowym. Ogólnie czyta³em ¿e ocet jab³kowy dzia³a koj±co na rany, itp itd. I podobno bardzo dobry na w³osy jest. Faktycznie spróbowa³em, w³osy by³y puszyste i bardzo dobrze siê rozczesuj±.

Ocet jab³kowy oczywi¶cie z wod±. Tak jako¶ 25% octu i 75% wody. W opisie piszê ¿eby dawaæ nierozcieñczony, ale niektórzy stosuj± rozcieñczony (zaznaczy³em w tek¶cie o tym)

Ocet jab³kowy jest nie tylko dodatkiem smakowym, ale tak¿e naturalnym lekiem. Lekarze, nie tylko homeopaci, rekomenduj± go jako naturalny ¶rodek o korzystnym dzia³aniu, g³ównie ze wzglêdu na du¿± zawarto¶æ potasu, wapnia, fosforu i sodu.W occie jab³kowym jest oko³o 20 najwa¿niejszych substancji mineralnych i mikroelementów, a tak¿e kwasy octowy, mlekowy i cytrynowy, cenne substancje balastowe, ca³y szereg fermentów i aminokwasów.
³ówn± rolê w powrocie organizmu do zdrowia odgrywa tu sk³adnik octu jab³kowego pektyna. Jest to substancja balastowa, poprawiaj±ca procesy trawienia i pe³ni±ca szereg po¿ytecznych funkcji w organizmie: obni¿a poziom cholesterolu we krwi, poprawia stan naczyñ krwiono¶nych, zapobiega mia¿d¿ycy, nadci¶nieniu itp.

Ocet jab³kowy zawiera tak¿e witaminê E , uwa¿an± za jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy, neutralizuj±cych szkodliwe dzia³ania wolnych rodników, które mog± byæ przyczyn± przedwczesnego starzenia siê , zaburzeñ systemu immunologicznego, chorób sercowo-naczyniowych, zaæmy i chorób onkologicznych.

Ocet z jab³ek jest wa¿ny dla systemu nerwowego i uk³adu kr±¿enia. Dermatolodzy utrzymuj±, ¿e ma w³a¶ciwo¶ci przeciwalergiczne. Nierozcieñczony, stosowany bezpo¶rednio na skórê, leczy dolegliwo¶ci skórne. U¿ywany do p³ukania w³osów zapobiega ich wypadaniu.

W wielu potrawach ocet jab³kowy u¿ywany jest jako dodatek do sa³atek i dañ miêsnych. Przyspiesza trawienie, pobudza wydzielanie soków ¿o³±dkowych i syntezê enzymów trawiennych, usuwa z³ogi i pomaga rozszczepiaæ t³uszcze, a w rezultacie przyczynia siê do obni¿enie wagi.

Z pozbyciem siê zbêdnych kilogramów boryka siê a¿ 40% ludzi. Wiêkszo¶æ z nich próbuje odchudzaæ siê za pomoc± cudownych diet czy g³odówek. Ich efekty niestety nie s± d³ugotrwa³e, gdy¿ w wiêkszo¶ci przypadków koñcz± siê tzw. efektem jo-jo, który w znacz±cy sposób destrukcyjnie wp³ywa na psychikê osoby oty³ej. W takich sytuacjach warto skorzystaæ z naturalnych, znanych od lat metod wspomagaj±cych odchudzanie, które powoduj± utratê zbêdnych kilogramów bez stosowania drastycznych diet.

W³a¶ciwo¶ci lecznicze tej przyprawy odkryto ju¿ w staro¿ytnym Egipcie. Kleopatra za¿ywa³a rozcieñczony wod± ocet jab³kowy po ka¿dej obfitej uczcie kulinarnej, dziêki czemu s³ynê³a ze wspania³ej figury i dobrego zdrowia.

Osoby z nadwag± pragn±ce przeprowadziæ kuracjê octow± powinny go piæ trzy razy dziennie ( po dwie ³y¿ki octu na pó³ szklanki przegotowanej wody): na czczo, przed obiadem i przed snem. Trzeba przy tym ograniczyæ spo¿ycie soli. Kuracja trwa d³ugo, gdy¿ spalanie t³uszczu odbywa siê powoli, za to bez szkody dla zdrowia.

Nie wszyscy jednak mog± stosowaæ ocet jab³kowy w czystej postaci (osoby z problemami ¿o³±dkowymi). W aptekach jest wiele dostêpnych preparatów maj±cych w swoim sk³adzie ocet jab³kowy, który nie oddzia³uje ju¿ negatywnie na ¿o³±dek
.
Kamil17 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-09-24, 12:57   #166
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 12 249
Dot.: wypadanie w³osów

Cytat:
Napisane przez Kamil17 Poka¿ wiadomo¶æ
tylko w³osy bêd± po nim puszyste ?? w takim razie muszê wypróbowaæ go.

Mo¿e to g³upie, ale czyta³em w necie ¿e dobrze jest po ymyciu g³owy, i sp³ukaniu. Polaæ jeszcze g³owê octem jab³kowym. Ogólnie czyta³em ¿e ocet jab³kowy dzia³a koj±co na rany, itp itd. I podobno bardzo dobry na w³osy jest. Faktycznie spróbowa³em, w³osy by³y puszyste i bardzo dobrze siê rozczesuj±.

Ocet jab³kowy oczywi¶cie z wod±. Tak jako¶ 25% octu i 75% wody. W opisie piszê ¿eby dawaæ nierozcieñczony, ale niektórzy stosuj± rozcieñczony (zaznaczy³em w tek¶cie o tym)
.
Nie iwem czy w³osy bêda puszyste - to kwestia indywidulana.
Co do octu - ocet zakwasza w³os i domyka ³uski - dlatego s± bardziej ¶liskie i lepiej siê rozczesuj± oraz b³yszcz±. Ocet nie wp³ywa "leczniczo" na w³osy.
L_V jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-09-24, 13:49   #167
Kamil17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 34
Ok rozumiem. Ale mogê u¿ywaæ tego ?? w niczym to nie przeszkadza chyba heh.

To bêdê u¿ywa³ na razie WAX bo mam ca³± butelkê, a potem kupiê ten drugi. W Koñcu mogê u¿ywaæ raz ten, raz ten heh

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2008-09-25 o 08:12
Kamil17 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-09-24, 17:39   #168
Kasixxa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tam Gdzie Diabe³ Mówi Dobranoc ; D
Wiadomo¶ci: 78
Dot.: wypadanie w³osów

L_V - a czy ja jestem nie kulturalna?? Haaahaaa ... Dobra za³atw mi to ;] Pozdrawiam ;D
Kasixxa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-09-24, 17:40   #169
Kasixxa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tam Gdzie Diabe³ Mówi Dobranoc ; D
Wiadomo¶ci: 78
Dot.: wypadanie w³osów

Aaa i mo¿e nie maj± tego sk³adnika ale mi pomóg³ ten szampon xd Inaczej bym nie pisa³a nic na jego temat ....
Kasixxa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-27, 07:21   #170
201608251020
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomo¶ci: 15 304
Unhappy Wypadanie w³osów u mê¿czyzny! POMOCYY!!!!

Dziewczyny kochane, proszê Was, poratujcie mnie!
Mój T¯ od pewnego czasu chodzi³ bardzo przygnêbiony... Nie wiedzia³am co mu jest ale nie chcia³ mi nic mówiæ. W koñcu si³± wydusi³am to z Niego, no i "pu¶ci³ farbê"...
Od 2,5 roku wypadaj± mu w³oski.. Temat potraktowa³ bardzo oglêdnie bo chyba siê tego wstydzi³, wiêc wyci±gnê³am z Niego tylko tyle, ¿e by³ z tym ju¿ u dermatologa, stosowa³ wszystkie ¶rodki (podobno Vichy Aminexil te¿, nie wiem czy mnie zbywa³ czy naprawdê stosowa³) i to nic nie pomaga... Boi siê bardzo, ¿e to ju¿ "ten wiek" gdzie zaczynaj± wypadaæ w³osy i jest za³amany...
On ma dopiero 23 lata.
Czy jest na to jaka¶ rada?
Ostatnio, g³uptas, nawet zapyta³ mnie czy ja dalej bêdê chcia³a z Nim byæ, bo mog± Mu nied³ugo wypa¶æ wszystkie w³oski... Ehh, widzê jak Go to mêczy, tak bardzo chcia³abym mu pomóc! Przy najbli¿szej okazji postaram siê jeszcze wyci±gn±æ z Niego dok³adniej, co stosowa³, jakie preparaty, co Mu powiedzia³ lekarz, itp.
Narazie powiedzcie mi tylko czy da siê to jako¶ uratowaæ???????????
201608251020 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-09-27, 19:32   #171
Kamil17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 34
Dot.: wypadanie w³osów

Dzisiaj wypad³o mi przy myciu jakie¶ 80 w³osów. Ja wiem ¿e panikuje, ale jestem trochê przera¿ony tym. Mam nadziejê ze ten vitapil, wiesio³ek, witamina C mi pomog±, i chod¼ za 2 miesi±ce zobaczê jak±¶ poprawê.
Kamil17 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-09-30, 22:01   #172
magdunia83
Przyczajenie
 
Avatar magdunia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 9
Dot.: wypadanie w³osów

teraz ju¿ w Polsce jest dostêpny Inneov homme - dla facetów na wypadanie w³osów. mój T¯ go ³yka³ ju¿ wcze¶niej, bo te¿ mia³ problemy z ³ysieniem, a akurat mieli¶my tê mo¿liwo¶æ, ¿e moja siostra mu z Francji mog³a przysy³aæ. wed³ug mnie, to najlepszy preparat na tego typu problemy - nie pomaga³y mu ¿adne skrzypy, pokrzywy, ju¿ nawet siê ch³opak po¶wiêci³ i rycynê w g³owê wciera³! i nic! dopiero ten Inneov zadzia³a³. poczytajcie sobie w necie - sporo pisz± o tym specyfiku.pozdrawiam!
magdunia83 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-10-01, 15:29   #173
Kamil17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 34
Dot.: wypadanie w³osów

Ja wierzê ¿e to dobre ale dosyæ drogie.
Kamil17 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-10-01, 19:14   #174
magdunia83
Przyczajenie
 
Avatar magdunia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 9
Dot.: wypadanie w³osów

Cytat:
Napisane przez Kamil17 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja wierzê ¿e to dobre ale dosyæ drogie.
a to zale¿y gdzie kupujesz, najtaniej z tego co siê orientujê by³ ten Inneov w aptece internetowej s³onik (aptekaslonik.pl) - co¶ ko³o 90z³, w normalnych aptekach pewnie dro¿ej. wed³ug mnie op³aca siê trochê wiêcej daæ za preparat, ale mieæ pewno¶æ, ¿e zadzia³a
magdunia83 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-10-01, 21:03   #175
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 884
Dot.: wypadanie w³osów

mo¿e i drogie, ale podobno skuteczne jak diabli. ju¿ z niejednego ¼ród³a s³ysza³am o ¶wietnej skuteczno¶ci tych produktów (wszystkich). a jak siê stoi przed wyborem - jestem ³ysa lub mam pusty portfel, to raczej siê wybierze pusty portfel i my¶lê, ¿e nie tylko kobiety by tak zrobi³y - wiadomo ¿e dla wielu facetów w³osy to ¶wiêto¶æ, zw³aszcza w dzisiejszych czasach
silesianna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-10-19, 20:44   #176
wiojojka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomo¶ci: 8
Dot.: wypadaj±ce w³osy... :(

Cytat:
Napisane przez neitka Poka¿ wiadomo¶æ
Tak, jak w tytule w±tku - wypadaj± mi w³osy... nie wiem od czego, d³ugie jakie¶ strasznie nie s±, poza tym cieniowa³am je, ¿eby by³y l¿ejsze. Chemikalia ograniczy³am do szamponu z czarnej rzepy - ¿adnego ¿elu, ani nic. Witaminy ³ykam ca³y czas. A one nadal wypadaj±! Dzi¶ dermatolog powiedzia³a mi, ¿e najlepiej myæ w³osy raz na tydzieñ, ale przecie¿ to herezja!! Ja myjê raz na dwa dni i i tak wieczorem dnia drugiego, nie s± one fajne... Jak je odzwyczaiæ od czêstego mycia? chodziæ z t³ystymi?? Co tu zrobiæ, ¿eby nie wypada³y? Pomocy dziewczynki...
Witaj,
Ja nie pos³ucha³abym twojej dermatolog. Myj w³osy tak czêsto jak tego potrzebujesz. Na w³osach odiada wiele zanieczyszczeñ, kurzu, spalin samochodowych, trzeba je myæ.
Przeczyta³am ostatnio ¿e ¶wietnym sposobem na w³osy skórê i paznokcie- trzy w jednym, jest picie codziennie wieczorem ³y¿eczki dro¿d¿y rozpuszczonej w szkalnce mleka z ³y¿eczk± kakao - bez kakao napój ten ma ponoæ s³onawy smak. Sama jeszcze nie póbowa³am ale mam zamiar zacz±æ od jutra! Poczytajcie o dro¿dzch i ich znakomitym dzia³aniu. Ja dam siê skusiæ nic nie zaszkodzi a mo¿e jednak cos w tym jest!, Dziewczyna która stosowa³a tak± dro¿dzow± kuracjê wychwala³a je pod niebiosa, mam nadzieje ¿e i nam pomo¿e
wiojojka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-24, 21:45   #177
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomo¶ci: 2 304
Dot.: wypadanie w³osów

cze¶æ
wczesniej nie chcialam przyjsc, az cos sie nie zmieni
mianowicie w³osy wypadaj± mi po odstawieniach tablet anty
ostatnim razem tylko miesi±c wychodzi³y jak z mas³a i wsio usta³o
a teraz mija 73dzien, a one nadal sie sypi±, ale juz nie w takich ilosciach
dosta³am wcierke do skóry g³owy od dermy, taka robiona/zamawiana w aptece
albo samoistnie wypadanie sie cofie, albo wcierka pomaga, poniewaz przy czesaniu mam w koncu czysta szczotke na dluzej bez wlosow, a nie za kazdym razem przy czesaniu. Przy myciu leca nadal, ale mniej niz na poczatku. Boki glowy mam najbardziej przerzedzone, dermatolog/rodzina i fryzjerka zauwazyly od razu ;/

poniewa¿ L_V, masz du¿± wiedzê, je¶li chodzi o sk³ady chcialam zapytaæ czy to jakie¶ placebo ta moja wcierka, czy ona jednak ma w sk³adzie cos od wypadania? dodam, ¿e rzucenie tablet zbieglo sie z kuracj± antybiotykami i dermatolo¿ka jakos wiecej pytan zadawa³a o te antybiotyki, choc mowilam ze ostatnio jak odstawilam tabsy tez lecia³y, ona chyba jednak my¶li ze to poantybiotykowe, takie odnios³am wrazenie, bo nadal poleca mi Diane35, no có¿..

Sk³ad wciereczki jest taki:
  • Tin. Capsici
  • Tin. Arniae aa 5,0
  • Vit B6 amp Na 5
  • Spir vini 70proc
  • Aqua destil ao ad 100,0
  • M.f.sol.

mam astmê i ta wcierka ulatniajac sie w powietrzu "zmusza" mnie do kaszlu, nie wiem czy tam w sk³adzie to ARNIKA? czy jest cos takiego jak ARNIAE (trudno rozczytac pismo mgr..). Ogólnie mam zdrow± skóre g³owy, nigdy ¿adnych ³upie¿y nie mia³am i nie mam nadal. Od czasu odstawienia raz w tygodniu myjê Nizoralem, poniewaz doradzono mi ze wzglêdu na w³asciwosci antyandrogenne, ³ojotok sie zmniejszy³ i kaszka z czo³a nawet ustapi³a, a teraz od nowa ³ojotok sie leje z w³osow na twarz Nie wiem czy to od niej jest ta minimalna poprawa, czy samoistna po takim czasie, dlatego pytam, bo jak to placebo wole skonczyc z uzywaniem, poniewaz ten alkohol przy codziennej aplikacji powoduje wzmorzone przet³uszczanie sie.. Uzywam do mycia od pó³ roku przegotowanej wody(koniecznosc a nie ortodoksja), szamponów bez SLS od jeszcze dawniej i sp³ukuje ch³odna wod± w ostatniej fazie p³ukania, wiêc to nie od z³ej pielêgnacji tylko ta wciera o ile ma w³asciwosci srticte przeciw wypadaniu to sie przemecze

prosze o wgl±d i porade

EDIT: posznupa³am, poczyta³am i z tego co wydedukowa³am, to sk³ad jest raczej odka¿aj±cy, moze nawet przeciwgrzybiczny, wit b6 to wiadomo, co tam jeszcze.. no arnika wystarczy wpisac w google, a wiekszosc (np spir vini, capsici) to najczesciej sk³adniki lekow robionych w aptekach na ³ojotok, tr±dzik, wiec g³ownie postawiono na wzmocnienie i odka¿enie

juz mi nie trzeba pomocy w rozszyfrowaniu

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2008-11-28 o 22:03
Silwena jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-01-17, 12:16   #178
labrann
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Wypadanie w³osów u mê¿czyzny! POMOCYY!!!!

Cytat:
Napisane przez paollino Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny kochane, proszê Was, poratujcie mnie!
Mój T¯ od pewnego czasu chodzi³ bardzo przygnêbiony... Nie wiedzia³am co mu jest ale nie chcia³ mi nic mówiæ. W koñcu si³± wydusi³am to z Niego, no i "pu¶ci³ farbê"...
Od 2,5 roku wypadaj± mu w³oski.. Temat potraktowa³ bardzo oglêdnie bo chyba siê tego wstydzi³, wiêc wyci±gnê³am z Niego tylko tyle, ¿e by³ z tym ju¿ u dermatologa, stosowa³ wszystkie ¶rodki (podobno Vichy Aminexil te¿, nie wiem czy mnie zbywa³ czy naprawdê stosowa³) i to nic nie pomaga... Boi siê bardzo, ¿e to ju¿ "ten wiek" gdzie zaczynaj± wypadaæ w³osy i jest za³amany...
On ma dopiero 23 lata.
Czy jest na to jaka¶ rada?
Ostatnio, g³uptas, nawet zapyta³ mnie czy ja dalej bêdê chcia³a z Nim byæ, bo mog± Mu nied³ugo wypa¶æ wszystkie w³oski... Ehh, widzê jak Go to mêczy, tak bardzo chcia³abym mu pomóc! Przy najbli¿szej okazji postaram siê jeszcze wyci±gn±æ z Niego dok³adniej, co stosowa³, jakie preparaty, co Mu powiedzia³ lekarz, itp.
Narazie powiedzcie mi tylko czy da siê to jako¶ uratowaæ???????????
Najlepiej niech Twój 'g³uptas' zgoli wszystkie w³osy, wtedy nie bêdzie widac, ¿e ³ysieje. Ale tak na serio s³ysza³am, ¿e pomaga mieszanka majonezu zmieszanego z musztard± chrznow± i duszon± cebulk± (cebule dusiæ przez 20minut). I tak na³o¿yæ na skórê g³owy na 15 minut i przykryæ jednorazówk±. Mojemu T¯'towi pomog³o Pozdrawiam i buziaczki

Edytowane przez labrann
Czas edycji: 2009-01-17 o 12:21
labrann jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-02-01, 11:29   #179
rasberka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 9
Dot.: wypadanie w³osów

Pewnie sie powtarzam, ale ju¿ nie wiem co mam robiæ. ..W³osy mi wypadaj± od jaki¶ch 5 miesiêcy.Najgorzej jest przy myciu. jest ich du¿o w wannie, na szczotce i jeszcze mogê je wyci±gaæ gar¶ciami.. Na pocz±tku stosowa³am szampon i tonik Garnier Neril ale mi to nie pomaga³o, wiêc odstawi³am, pózniej my³am w³osy wyci±giem ze skrzypu. Caly czas bylo tak samo.. jak nie jeszcze gorzej. Bylam nawet u dermatologa, powiedzia³a ¿ebym stosowa³a Loxon, vitapil , witamine A i cynk..Nie by³o poprawy.Tutaj na wiza¿u przeczyta³am o waxie. U¿ywa³am go razem z nafta, i bra³am skrzypowita. Wax pomóg³ mi bardzo ale tylko na pocz±tku, bo teraz znowu mam nawroty tego wypadania w³osów.. Podejrzewam ¿e to wszystko sie zaczêlo od stresu, ale teraz nie mam czym sie stresowaæ, a z w³osami jest ¼le.. Straci³am ich chyba wiêcej ni¿ po³owe..Prosze o pomoc.
rasberka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-02-01, 13:17   #180
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 494
Dot.: wypadanie w³osów

A bada³a¶ poziom hormonów?
One mog± mieæ bardzo du¿y wp³yw na stan w³osów.
sabona89 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Dermatologia


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2023-07-20 21:19:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:34.