Pedagogika - studentki, studia - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-12, 09:31   #331
chabrowykocyk
Raczkowanie
 
Avatar chabrowykocyk
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 145
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;25291471]WSP TWP - co prawda nie w wawie studiowałam, lecz w Katowicach, ale to ta sama uczelnia. Mnie się podobało, tym bardziej, że po lic możesz zmienić kierunek i mgr robić z innej specjalizacji (po zaliczeniu różnic oczywiście). [/QUOTE]

To prawda, że z organizacją na uczelni jest problem?

Zainteresowałam się także APS, ale musiałabym zdawać tam egzaminy wstępne. Niestety nie doczytałam na czym one polegają, widnieje tylko taka informacja. Może ktoś tutaj zdawał takie egzaminy?
Kierunkiem, który mnie dokładnie interesuje jest wychowanie przedszkolne. I tutaj pytanie do doświadczonych koleżanek Czy warto iść w tą stronę czy lepiej w kierunku pedagogiki specjalnej? W informatorze napisali, że wybierając wychowanie przedszkolne będę także przygotowana do nauczania w klasach od 1-3, czy to wiąże się z praktykami w szkole? Na czym polegają praktyki i czy miejsca są z góry ustalone czy wybieramy miejsca praktyk osobiście? Każda odpowiedź będzie dla mnie cenna

JUŻ WSZYSTKO WIEM Napisałam emaila do działu rekrutacji, odpowiedzieli bardzo szybko i konkretnie. Dla zainteresowanych egzaminy dotyczą tylko osób ze starą maturą, a dla tych co nie zdawali dodatkowego przedmiotu typu wos, historia, biologia można wziąć pod uwagę matematykę Ponawiam jednak pytanie o wybór specjalizacji.

Edytowane przez chabrowykocyk
Czas edycji: 2011-03-16 o 15:24
chabrowykocyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 12:40   #332
omines
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: to tu... to tam... :P
Wiadomości: 101
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

A ja dziewczyny mam inne pytanie, nie chcę zakładać nowego wątku więc tutaj piszę- czy po licencjacie z pedagogiki, mogę pójść na studia magisterskie o kierunku dziennikarstwo? Jestem na drugim roku pedagogiki, mam teraz praktyki i duza zajęć sspecjalnościowych i kompletnie nie odnajduję się w pedagogice, dlatego chciałabym skończyć ją tylko na poziomie licencjatu, a dalej pójść już inną drogą. Pomyślałam o dziennikarstwie, ale nie mam pojęcia czy da się tak...
Proszę o odpowiedzi
omines jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 12:43   #333
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Cytat:
Napisane przez omines Pokaż wiadomość
A ja dziewczyny mam inne pytanie, nie chcę zakładać nowego wątku więc tutaj piszę- czy po licencjacie z pedagogiki, mogę pójść na studia magisterskie o kierunku dziennikarstwo? Jestem na drugim roku pedagogiki, mam teraz praktyki i duza zajęć sspecjalnościowych i kompletnie nie odnajduję się w pedagogice, dlatego chciałabym skończyć ją tylko na poziomie licencjatu, a dalej pójść już inną drogą. Pomyślałam o dziennikarstwie, ale nie mam pojęcia czy da się tak...
Proszę o odpowiedzi
Wszystko zależy od uczelni i tego jakie mają wymogi i warunki.
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 16:25   #334
Kasiarzynek
Zadomowienie
 
Avatar Kasiarzynek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 212
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Cytat:
Napisane przez chabrowykocyk Pokaż wiadomość
Czy warto iść w tą stronę czy lepiej w kierunku pedagogiki specjalnej?
Zależy czy chcesz pracować w szkole specjalnej bądź szkole z oddziałami integracyjnymi, ale z dziećmi niepełnosprawnymi.
Cytat:
Napisane przez chabrowykocyk Pokaż wiadomość
W informatorze napisali, że wybierając wychowanie przedszkolne będę także przygotowana do nauczania w klasach od 1-3, czy to wiąże się z praktykami w szkole? Na czym polegają praktyki i czy miejsca są z góry ustalone czy wybieramy miejsca praktyk osobiście? Każda odpowiedź będzie dla mnie cenna
Nie wiem jak jest teraz, ale kiedy ja wybierałam specjalizację, to była tylko taka o wdzięcznej nazwie "pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna" po której rzeczywiście można było pracować i w przedszkolu i pierwszych klasach szkoły podstawowej. Podejrzewam, że teraz może być tak, że po wychowaniu przedszkolnym, dopiero po studiach uzupełniających będzie można uczyć w klasach I-III. No ale tu już musisz się sama dopytać.

Tak, sama wybierasz placówkę w której chcesz odbywać praktyki. A na czym? No to zależy jak się umówisz z nauczycielem u którego będziesz mieć praktyki
Ale najpewniej przez pierwsze godziny to będzie obserwacja, a potem prowadzenie zajęć. (Ja po pierwszym roku musiałam zrobić praktyki w przedszkolu lub na koloniach, na pozostałych - typowo w szkole).
Kasiarzynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 20:57   #335
weronika_91
Zakorzenienie
 
Avatar weronika_91
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 3 464
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

ja jestem na pierwszym roku pedagogiki specjalnej, na drugim roku wybieram spoecjalizację i bedzie to raczej oligofrenopedagogika
__________________
Jaśko
weronika_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 18:58   #336
HarajukuChilli
Zadomowienie
 
Avatar HarajukuChilli
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 862
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Hej, ja chyba też zdecydowałam sie an pedagogikę Najbliżej i najtaniej byłoby w Kaliszu, ale z 2 strony ponoć słąby poziom tam jest... Myślałam też o dsw, ale jeśli nie znajdę sobie pracy to nie mam szans żeby się utrzymać Co byście mi poradziły?
__________________
Ćwiczę tyłek i motywację:
http://rozowydres.blogspot.com/
Jillian Shred:
Level 1: 10 /10
HarajukuChilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 09:25   #337
bnd129
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

mam nadzieje ze ktos jeszcze odwiedza ten watek i mi pomoze mam pytanie. czy jesli mam z polskiego podstawowego 71% to mam jakies szanse sie dostac na pedagogike na up do krakowa ? jesli nie za 1 razem to moze za 2 ? nie wiecie jak to jest ?
bnd129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-10, 00:33   #338
Ania09121983
Zadomowienie
 
Avatar Ania09121983
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 1 751
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

tak sobie mysle...dziewczny ktore studiuja: jak wygladaja zajecia cwiczeniowe? co tam sie robi, np? nauka wychowania albo podstawy pedagokiki... jak wygladaja takie zajecia??
__________________


"Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było".
Ania09121983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 08:42   #339
nietypowynick
Zakorzenienie
 
Avatar nietypowynick
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 11 079
GG do nietypowynick
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

U mnie na uczelni poczatkowe cwiczenia to teoria, teoria i jeszcze raz teoria. Dostajesz z cwiczen na cwiczenia odpowiednia porcje materiału do opanowania i ćwiczenia polegają na rozmowie z wykladowcą, czasem na b.ciekawej dyskusji. A jeśli sa to zajęcia dotyczące praktyki to np my potrafilismy się bawić na zajęciach, robić prezentacje. Niektore cwiczenia teraz mam praktyczne jak np. orientacja przestrzenna u osob niewidomych to mam głównie zajęcia praktyczne-uczymy się chodzić z laską z zawiązanymi oczami, poznajemy różne techniki orientacji. Albo np rehabilitacja z wczesnym wspomaganiem to też będzie zapewne bardziej praktyka niż teoria.
Ale i tak wychodzę z założenia, że więcej niż przez rok nauki nauczyć się mozna na 2tygodniowych praktykach w placówce.
__________________
04.07.2011
7 lat 6 miesięcy 28 dni


Chyba zjedzą mnie koty...
nietypowynick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 14:07   #340
Alice99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 90
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Odświeżam
Mam pyatanie odnośnie edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej...
Jeżeli jestem w LO na profilu humanistycznym (pol-his-wos) to jakie przedmioty powinnam zadać na maturze? Tzn. czy coś poza historią i WOS'em ? Coś obiło mi się o uszy, że podobnież biologia...?

Przepraszam, jeżeli powielam pytanie.
Z góry dziękuję za zainterowanie.
Alice99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 20:59   #341
nietypowynick
Zakorzenienie
 
Avatar nietypowynick
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 11 079
GG do nietypowynick
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Musisz popatrzeć, czego wymaga uczelnia. U mnie w mojej rekrutacji wymagany był tylko język polski i język obcy, na innych może byc różnie(spotkałam się z dowolnym przedmiotem jako trzecim).
Co do biologii to nawet jeśli jej nie zdasz to na studiach będziesz miała zajęcia z tej dziedziny- ja miałam anatomię ogólną.
__________________
04.07.2011
7 lat 6 miesięcy 28 dni


Chyba zjedzą mnie koty...
nietypowynick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-17, 22:14   #342
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Zupełnie się nie orientuję i przeglądając ten wątek muszę spytać : po co muzyka czy tam śpiewanie na studiach pedagogicznych?
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 23:14   #343
nietypowynick
Zakorzenienie
 
Avatar nietypowynick
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 11 079
GG do nietypowynick
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Po to, że czy w przedszkolu czy w szkole(mowa o kształceniu zintegrowanym) jako nauczyciel spotykasz się i ze śpiewem i z pracą plastyczną. U mnie zajęcia te to było połączenie teorii z praktyką- malowaliśmy ale także mielismy trochę teorii, śpiewalismy ale piosenki, które przydadzą się w pracy. Zajęcia są bardzo fajne i można samemu z nich skorzystać.
__________________
04.07.2011
7 lat 6 miesięcy 28 dni


Chyba zjedzą mnie koty...
nietypowynick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 10:59   #344
anekania
Zakorzenienie
 
Avatar anekania
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 247
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Cytat:
Napisane przez bnd129 Pokaż wiadomość
mam nadzieje ze ktos jeszcze odwiedza ten watek i mi pomoze mam pytanie. czy jesli mam z polskiego podstawowego 71% to mam jakies szanse sie dostac na pedagogike na up do krakowa ? jesli nie za 1 razem to moze za 2 ? nie wiecie jak to jest ?
Hej ja miałam 64procent trzy lata temu i sie dostałam na przedszkolna, to zalezy tez na jaka chcesz isc, bo zalezy od specjalizacji najbardziej oblozona jest wczesnoszkolna i przedszkolna, ale da sie spokojnie dostac, najlepiej składac na wiecej niz jeden kierunek

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Zupełnie się nie orientuję i przeglądając ten wątek muszę spytać : po co muzyka czy tam śpiewanie na studiach pedagogicznych?
Bo jak uczysz dzieci np w przedszkolu czy nauczaniu poczatkowym musisz miec poczucie rytmu. Nigdzie wiecej tego nie ma, ja jestem teraz dwa instytuty wyzej i juz nie ma spiewania i klaskania itp bo nie ma pracy z dziecmi.
anekania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 11:01   #345
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Cytat:
Napisane przez nietypowynick Pokaż wiadomość
Po to, że czy w przedszkolu czy w szkole(mowa o kształceniu zintegrowanym) jako nauczyciel spotykasz się i ze śpiewem i z pracą plastyczną. U mnie zajęcia te to było połączenie teorii z praktyką- malowaliśmy ale także mielismy trochę teorii, śpiewalismy ale piosenki, które przydadzą się w pracy. Zajęcia są bardzo fajne i można samemu z nich skorzystać.
Rozumiem. Ale nie trzeba chyba malować jak da vinci? bardziej oceniania jest kreatywność czy umiejętność?
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 14:15   #346
Kwaśna truskawka
Rozeznanie
 
Avatar Kwaśna truskawka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 936
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Rozumiem. Ale nie trzeba chyba malować jak da vinci? bardziej oceniania jest kreatywność czy umiejętność?
Nie trzeba
Cięzko chyba wykazać się kreatywnością, ponieważ zajecia sa planowane przez osobe prowadzącą
Moim zdaniem ten przedmiot ma na celu pokazanie nam, jak zrobić "cos z niczego", jak ciekawie dorobić historyjkę do danego tematu pracy, jak zaciekawić dzieci. Nam prowadzaca mówiła, że te zajęcia sa po to, żeby nam pokazać jaką przyjemność sprawia robienie jakiejś pracy plastycznej, nieważne czy ma się talent czy nie, czy ma sie umiejętności 3 czy 20 latka
Zwraca nam również uwage na to, że wykonujemy prace plastyczne, aby poczuc jaka to frajda, żebyśmy w przyszłości nie sadzały dzieci z kartką papieru i kredkami - bo rysując nie nabrudzą tak jak gdyby miały bawić sie farbami
__________________
20.09.2014r.
Kwaśna truskawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 13:08   #347
MeredithGrey
Zadomowienie
 
Avatar MeredithGrey
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 468
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Cytat:
Napisane przez cywil Pokaż wiadomość
Spam
1) Reklama.
2)humanistom?
Ja dziękuję, jeśli po tej uczelni są tacy humaniści jak Ty...
__________________
Książki 2015
5/52
ROLKOholizm! Jesien 2014. ..

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2014-04-29 o 17:58 Powód: Cytat ze spamem.
MeredithGrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 10:08   #348
paradise_city
Raczkowanie
 
Avatar paradise_city
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 331
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

UP UP !
dziewczyny, jestem na pierwszym roku pedagogiki na UWr i jestem póki co zadowolona na specjalizacje chciałabym pójść na Andragogikę i marketing społeczny i tu rodzi się pytanie : gdzie później będę miała możliwość pracować? (na 2stopnia chciałabym zrobić Psychologię biznesu) proszę o odp ! jeśli ktoś ma na ten temat jakieś wiadomości i chciałby się ze mną podzielić to zapraszam też do wiadomości prywatnej proszę o odp !
paradise_city jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 16:45   #349
true_blue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 8
Dot.: Pedagogika-proszę o opinię!

Na pedagogice wcale nie musi być ciężko, jeśli się wybierze łódzką WSP, gdzie ten kierunek otrzymał ocenę warunkową. Pytanie tylko, czy naprawdę o to chodzi...
true_blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-25, 08:01   #350
madziulaooo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1
Dot.: Pedagogika-proszę o opinię!

A czy wybiera się może Któraś na MWSE w Tarnowie w tym roku na zaoczną pedagogikę wczesnoszkolną?
madziulaooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-22, 11:04   #351
klauka_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1
Dot.: Pedagogika-proszę o opinię!

witajcie, czy jest tu osoba, ktora wybiera sie na UW na mgr? jak wyglada plan tak mniej wiecej, w sensie czy w kazdym dniu raczej sa zajecia czy nie? i czy sa do nadrobienia roznice programowe? mam lic z doradztwa zawodowego, nauczycielskie wiec chyba smialo moge na wczesnoszkolna z przedszkolna?
pozdrawiam klauka
klauka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 22:32   #352
Aga_102
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 3
Dot.: Pedagogika-proszę o opinię!

Ja wybieram się do Górnośląskiej WSP w Mysłowicach. Moja starsza siostra niedawno tam studiowała i sobie chwaliła. Muszę jeszcze tylko zdecydować się na specjalność, bo zastanawiam się pomiędzy pedagogiką wczesnoszkolną, a przedszkolną
Aga_102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-26, 16:09   #353
Betty213
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 40
Dot.: Pedagogika-proszę o opinię!

moja kuzynka skonczyła w tym roku pedagogikę na akademii Ignatianum w Krakowie i jest zadowolona. Przyjeli ja do szkoły w której była wczesniej na praktykach. Z tego co mówiła, to tam jest dość wysoki poziom, ale wiadomo ze do takiej pracy tez trzeba mieć powołanie
Betty213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 14:34   #354
dziennikarka93
Raczkowanie
 
Avatar dziennikarka93
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zielona Góra i okolice
Wiadomości: 136
Red face Studentki pedagogiki

Czy są tu jakieś studentki pedagogiki? Nie mam na myśli jakiejś konkretnej specjalizacji-im nas więcej, tym lepiej. Jak wrażenia po pierwszym (prawie) miesiącu studiowania? A może są dziewczyny, które już dłużej się ,,znają" z pedagogiką? Opowiadajcie, jak wrażenia, czy podobają się wam te studia itp. Sama jestem ciekawa, co o nich sądzicie
__________________
dziennikarka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 18:58   #355
kinguska01
Raczkowanie
 
Avatar kinguska01
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 404
Dot.: Studentki pedagogiki

Ja jestem studentką pedagogiki, już w zasadzie koniec, bo to 5 rok więc piszę pracę magisterską + zaczęłam podyplomowe z j. ang. w przedszkolu i kl. 1-3
Aktualnie dorabiam sobie będąc lektorem j. angielskiego w kilku krakowskich żłobkach Ale to tak chwilowo, zamierzam jednak pracować z dziećmi w wieku przedszkolnym.
__________________
Językowelove: English, Deutsch, Norsk
Razem 8.08.17
Narzeczeni 8.08.18
Mąż i żona 10.08.2019
Czekamy na nasze grudniowe maleństwo
kinguska01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-29, 07:47   #356
dziennikarka93
Raczkowanie
 
Avatar dziennikarka93
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zielona Góra i okolice
Wiadomości: 136
Dot.: Studentki pedagogiki

Fajnie, że ktoś na tym kierunku się znalazł
Super masz plany i wielkie szczęście, że już pracujesz w zawodzie-zazdroszczę. Ja po swoim pierwszym kierunku studiów (fil. polska) nie mogę znaleźć pracy (nie licząc korepetycji, ale to raczej hobby, a nie praca...). A trudno było Ci znaleźć pracę? I czy nie żałujesz tego, że zdecydowałaś się na studia magisterskie z pedagogiki właśnie?
__________________
dziennikarka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-30, 19:08   #357
kinguska01
Raczkowanie
 
Avatar kinguska01
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 404
Dot.: Studentki pedagogiki

Cytat:
Napisane przez dziennikarka93 Pokaż wiadomość
Fajnie, że ktoś na tym kierunku się znalazł
Super masz plany i wielkie szczęście, że już pracujesz w zawodzie-zazdroszczę. Ja po swoim pierwszym kierunku studiów (fil. polska) nie mogę znaleźć pracy (nie licząc korepetycji, ale to raczej hobby, a nie praca...). A trudno było Ci znaleźć pracę? I czy nie żałujesz tego, że zdecydowałaś się na studia magisterskie z pedagogiki właśnie?
Studia licencjackie też skończyłam z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, więc postanowiłam kontynuować, bo inne kierunki czy specjalizacje mnie niezbyt ciekawiły. Szczerze mówiąc na początku studiów nie byłam przekonana do tego zawodu, nawet wmawiałam sobie, że na pewno nie będę go wykonywać, ale z czasem przekonałam się (również na praktykach), że to fajna praca fakt, że trzeba się przygotowywać na bieżąco, ale dzięki temu nie można się nudzić (a mnie monotonia by zabiła). Jak widzę te buźki na moich zajęciach wpatrzone we mnie i (dla nas wydające się) zwykłe przedmioty, to aż się ciepło na sercu robi

Pracy szukałam od początku wakacji, wcześniej prócz praktyk ze studiów nie miałam innego doświadczenia z dziećmi wpisanego w cv, a prawie we wszystkich ogłoszeniach chcą już kogoś z doświadczeniem (często min. 1 lub 2 lata) więc studentowi nie jest łatwo coś znaleźć. Wiele jest też ogłoszeń naciągaczy, którzy liczą na to, że jak ktoś jest studentem, to może pracować jako wolontariusz np. w takim przedszkolu, robiąc wszystko to co zwykły nauczyciel (przygotowując zajęcia itd), ale za frajer , więc sorry, ale to nie dla mnie No, ale udało się znaleźć pracę i pogodzić z zajęciami, więc jest dobrze

A ty studiujesz teraz logopedię? To są studia podyplmowe czy magisterskie? Co zamierzasz po nich robić?
__________________
Językowelove: English, Deutsch, Norsk
Razem 8.08.17
Narzeczeni 8.08.18
Mąż i żona 10.08.2019
Czekamy na nasze grudniowe maleństwo

Edytowane przez kinguska01
Czas edycji: 2015-10-30 o 19:13
kinguska01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-30, 23:11   #358
KotekWKrate
Przyczajenie
 
Avatar KotekWKrate
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 7
Dot.: Studentki pedagogiki

Cytat:
Napisane przez dziennikarka93 Pokaż wiadomość
Czy są tu jakieś studentki pedagogiki? Nie mam na myśli jakiejś konkretnej specjalizacji-im nas więcej, tym lepiej. Jak wrażenia po pierwszym (prawie) miesiącu studiowania? A może są dziewczyny, które już dłużej się ,,znają" z pedagogiką? Opowiadajcie, jak wrażenia, czy podobają się wam te studia itp. Sama jestem ciekawa, co o nich sądzicie
Zgłaszam się
Ja mam pierwszy rok za sobą
KotekWKrate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-02, 09:58   #359
dziennikarka93
Raczkowanie
 
Avatar dziennikarka93
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zielona Góra i okolice
Wiadomości: 136
Dot.: Studentki pedagogiki

Cytat:
Napisane przez kinguska01 Pokaż wiadomość
Studia licencjackie też skończyłam z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, więc postanowiłam kontynuować, bo inne kierunki czy specjalizacje mnie niezbyt ciekawiły. Szczerze mówiąc na początku studiów nie byłam przekonana do tego zawodu, nawet wmawiałam sobie, że na pewno nie będę go wykonywać, ale z czasem przekonałam się (również na praktykach), że to fajna praca fakt, że trzeba się przygotowywać na bieżąco, ale dzięki temu nie można się nudzić (a mnie monotonia by zabiła). Jak widzę te buźki na moich zajęciach wpatrzone we mnie i (dla nas wydające się) zwykłe przedmioty, to aż się ciepło na sercu robi

Pracy szukałam od początku wakacji, wcześniej prócz praktyk ze studiów nie miałam innego doświadczenia z dziećmi wpisanego w cv, a prawie we wszystkich ogłoszeniach chcą już kogoś z doświadczeniem (często min. 1 lub 2 lata) więc studentowi nie jest łatwo coś znaleźć. Wiele jest też ogłoszeń naciągaczy, którzy liczą na to, że jak ktoś jest studentem, to może pracować jako wolontariusz np. w takim przedszkolu, robiąc wszystko to co zwykły nauczyciel (przygotowując zajęcia itd), ale za frajer , więc sorry, ale to nie dla mnie No, ale udało się znaleźć pracę i pogodzić z zajęciami, więc jest dobrze

A ty studiujesz teraz logopedię? To są studia podyplmowe czy magisterskie? Co zamierzasz po nich robić?
Studiuję teraz logopedię, tzn. pedagogikę ze specjalnością logopedia i terapia pedagogiczna. To są studia licencjackie, więc w sumie zaczynam wszystko od nowa, bo poprzednie studia to nie było to i skończyłam je tylko dlatego, że było mi szkoda przerwać pod koniec
Marzy mi się praca w jakimś gabinecie, albo w szpitalu, może w przyszłości otworzę własny gabinet logopedyczny. Na razie mam takie bardzo ogólne przedmioty, więc trudno powiedzieć, czy kierunek jest ciekawy-zobaczymy w drugim semestrze Ale nie żałuję, że wybrałam akurat logopedię.
Fajnie jest pracować i widzieć efekty swojej pracy. Tak jak mówisz-patrzeć na zaciekawione buźki i czuć, że to co robisz ma jakiś sens

KotekWKrate:
To opowiadaj, jak wrażenia, jaka specjalność i co chcesz robić po tym kierunku
__________________
dziennikarka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-07, 09:30   #360
KotekWKrate
Przyczajenie
 
Avatar KotekWKrate
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 7
Dot.: Studentki pedagogiki

Cytat:
Napisane przez dziennikarka93 Pokaż wiadomość
KotekWKrate:
To opowiadaj, jak wrażenia, jaka specjalność i co chcesz robić po tym kierunku
Ja jestem teraz na drugim roku pedagogiki. Studiuje na dwóch specjalnościach (dziennie i zaocznie): dziennie na edukacji dorosłych z elementami gerontologii, zaocznie na edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Na pierwszy rzut oka wygląda to na dwie całkiem różne specjalności, ale... W przyszłości chciałabym zająć się arteterapią (terapią sztuką jeśli ktoś nie wie ) i nie wykluczam możliwości pracy za równo z seniorami jak i z maluchami
Wybór pedagogiki był trochę przypadkowy. Rezygnowałam z innych studiów, nie miałam pomysłu na siebie. Teraz po roku mogę powiedzieć, że to był strzał w 10 Bardzo się wkręciłam. Mamy na uczelni fajne, praktyczne zajęcia, po zajęciach udzielam się w trzech wolontariatach, mi.in. prowadzę zajęcia plastyczne dla osób starszych.
Dużo daję od siebie teraz, wyrabiam sobie kontakty, bo w przyszłym roku chciałabym już znaleźć w miarę stałą pracę. Na razie rozglądam się za jakąś praca czasową.
Dodam jeszcze, że nie jestem osobą, która od zawsze marzyła o pracy z ludźmi, raczej można powiedzieć, że nie lubiłam ludzi Ale na studiach zmieniłam swoje podejście i teraz mogę powiedzieć, że znalazłam swoje miejsce
Pozdrawiam wszystkie forumowiczki
KotekWKrate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-09 12:23:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:00.