SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorczy) - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-01, 10:54   #901
Magda923
Raczkowanie
 
Avatar Magda923
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 200
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Witajcie. Mam na maturze temat : Motyw zbrodni i kary w literaturze i w filmie. Omów różne realizacje motywu i oceń jego znaczenie w wybranych dziełach.

Z książkami nie mam zbytnio problemu, główni chodzi mi o filmy, zwłaszcza takie, gdzie morderca zostaje ukarany. Macie może jakieś propozycje?

Myślałam nad "Wszystko gra" i "Godzina zemsty", ale tam zabójcy zostają na wolności. A czy film "Oszukana" nadaje się do tego tematu? Było tam morderstwo i winny został powieszony, ale to nie jest głównym tematem filmu..
__________________

Magda923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 11:21   #902
201606240916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 463
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Cytat:
Napisane przez Magda923 Pokaż wiadomość
Witajcie. Mam na maturze temat : Motyw zbrodni i kary w literaturze i w filmie. Omów różne realizacje motywu i oceń jego znaczenie w wybranych dziełach.

Z książkami nie mam zbytnio problemu, główni chodzi mi o filmy, zwłaszcza takie, gdzie morderca zostaje ukarany. Macie może jakieś propozycje?

Myślałam nad "Wszystko gra" i "Godzina zemsty", ale tam zabójcy zostają na wolności. A czy film "Oszukana" nadaje się do tego tematu? Było tam morderstwo i winny został powieszony, ale to nie jest głównym tematem filmu..
Z filmów polecam "Wiedźmin", "Wszystko gra" , "Sen Kasandry", można by tak długo wymieniać. Poszukaj też w google, może coś znajdziesz.
A z literatury polecam książki Jodi Picoult, np. "Dziesiąty krąg", "Dziewiętnaście minut".
201606240916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 12:03   #903
aziek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: z najcudowniejszego miejsca pod slońcem:)
Wiadomości: 137
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Szukam tytułu filmu. Jego akcja rozgrywa się albo w czasie, albo tuż po zakończeniu II wojny światowej. Mały chłopiec idzie na piechotę przez Europę aby zanieść komuś jakieś dokumenty (chyba dotyczące jego). Spotyka po drodze malarkę. Na końcu filmu spotyka się z ojcem (rodzicami) w obozie koncentracyjnym chyba Film leciał kiedyś na TVP 1 lub 2.
__________________
"ludzie dzielą się na dwa rodzaje: jedni są zdolni do zabicia człowieka, inni nie.
na wypadek gdybyś chciał wiedzieć, którzy z nich są naprawdę źli, powiem, że ci, którzy nie potrafią zabijać. ludzie, którzy nie umieją zabijać, nie umieją też naprawdę kochać."
aziek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 12:13   #904
Magda923
Raczkowanie
 
Avatar Magda923
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 200
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Dziękuję Książki mam, ale zainteresowałaś mnie tą autorką, chętnie poczytam dodatkowo a co do filmów to mam głupie pytanie pewnie wyjdę na głupią, ale nie interesowała mnie nigdy fantastyka i nie oglądałam/czytałam "Wiedźmina" : jaki tam jest motyw zbrodni?
__________________

Magda923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 12:17   #905
201606240916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 463
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Cytat:
Napisane przez Magda923 Pokaż wiadomość
Dziękuję Książki mam, ale zainteresowałaś mnie tą autorką, chętnie poczytam dodatkowo a co do filmów to mam głupie pytanie pewnie wyjdę na głupią, ale nie interesowała mnie nigdy fantastyka i nie oglądałam/czytałam "Wiedźmina" : jaki tam jest motyw zbrodni?
Przeczytaj bo naprawdę warto, moim zdaniem jedna z najlepszych autorek, a i do pracy maturalnej idealne te 2 tytuły A co do filmu "Wiedżmin", również nie oglądałam, ale mój brat mi tu podpowiedział, on jest wielkim fanem takich filmów
201606240916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 12:22   #906
Magda923
Raczkowanie
 
Avatar Magda923
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 200
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

okej dziękuję raz jeszcze
__________________

Magda923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 12:34   #907
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Szukam tytułu piosenki

co to za zespół?
oglądałam makijaże a tu taka fajna muzyka
http://www.youtube.com/watch?v=pZvv5goFCV0&feature=fvw

ojjjj się namęczyłam znalazłam po słowach refrenu

Finger Eleven - Paralyzer

Edytowane przez dorka1980
Czas edycji: 2011-02-01 o 14:37
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-01, 18:06   #908
holalola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 73
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Magda, sądzę że film "Krótki film o zabijaniu" Kieślowskiego idealnie pasuje do Twojego tematu. I może "Tańcząc w ciemnościach"?

Saszun, nauczyciel nie zaakceptował "Moralności pani Dulskiej", a zgodził się na "Nigdy w życiu" i "Dziennik Bridget Jones"? Nie żebym coś miała do tych filmów, ale czy są one odpowiednie na egzamin dojrzałości? Ja bym rozważyła osobę matki z filmu dokumentalnego "Takiego pięknego syna urodziłam".
holalola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 19:20   #909
antagonistka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 160
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

liczę na pomoc, jeżeli już był taki temat/wątek to z góry przepraszam - szukałam, ale widać nieefektywnie
interesują mnie książki o chrześcijaństwie/religii/historii chrześcijaństwa, napisane tak, żeby się przyjemnie czytało, mogą być też książki beletrystyczne poruszające ten temat.
Póki co, trafiłam jedynie na pochlebne opinie na temat książek Hołowni, potwierdzi ktoś?
Z góry dziękuję za odzew
antagonistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 19:47   #910
Magda923
Raczkowanie
 
Avatar Magda923
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 200
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

holalola dziękuję bardzo ;* na pewno skorzystam z Twoich propozycji
__________________

Magda923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 20:44   #911
Lucy1111
Zakorzenienie
 
Avatar Lucy1111
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 6 276
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Cytat:
Napisane przez Magda923 Pokaż wiadomość
Witajcie. Mam na maturze temat : Motyw zbrodni i kary w literaturze i w filmie. Omów różne realizacje motywu i oceń jego znaczenie w wybranych dziełach.

Z książkami nie mam zbytnio problemu, główni chodzi mi o filmy, zwłaszcza takie, gdzie morderca zostaje ukarany. Macie może jakieś propozycje?

Myślałam nad "Wszystko gra" i "Godzina zemsty", ale tam zabójcy zostają na wolności. A czy film "Oszukana" nadaje się do tego tematu? Było tam morderstwo i winny został powieszony, ale to nie jest głównym tematem filmu..
A polski film "krótki film o zabijaniu"? jak dla mnie byłby super. polecam

---------- Dopisano o 21:44 ---------- Poprzedni post napisano o 21:42 ----------

Cytat:
Napisane przez holalola Pokaż wiadomość
Magda, sądzę że film "Krótki film o zabijaniu" Kieślowskiego idealnie pasuje do Twojego tematu. I może "Tańcząc w ciemnościach"?

Saszun, nauczyciel nie zaakceptował "Moralności pani Dulskiej", a zgodził się na "Nigdy w życiu" i "Dziennik Bridget Jones"? Nie żebym coś miała do tych filmów, ale czy są one odpowiednie na egzamin dojrzałości? Ja bym rozważyła osobę matki z filmu dokumentalnego "Takiego pięknego syna urodziłam".
nie przeczytałam wcześniej tej wypowiedzi, dopiero teraz
jak widzę, nie tylko ja o tym filmie pomyślałam czyli warto!
Lucy1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-02, 11:02   #912
Denise
Raczkowanie
 
Avatar Denise
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Manchesteru
Wiadomości: 448
Dot.: Szukam tytułu piosenki

Cytat:
Napisane przez la beaute Pokaż wiadomość
dziewczyny, czy któraś z Was zna tytuł piosenki która leci w tle, gdy jest reklama m jak miłość. taka klimatyczna, bez słów.
wtedy jak Gosia mówi Tomkowi, że nie mają żadnych oszczędności itp
Pamiętam , że kiedyś w "M jak miłość" , w wątku dotyczącym Gosi i Tomka , przewijała się w tle piosenka "Kiedy znajdziemy się na zakręcie" , więc może i w tym przypadku , to o nią chodziło , tutaj link http://www.youtube.com/watch?v=mayQNWW7TvQ
Denise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 15:34   #913
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Szukam tytułu piosenki

poszukuje tytułu niestety nie znajde po slowach bo to klasyka

http://w347.wrzuta.pl/audio/3Il8nUc8OkJ/szukam_tytulu
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 20:07   #914
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: Szukam tytułu piosenki

Cytat:
Napisane przez Kreskaaa Pokaż wiadomość
poszukuje tytułu niestety nie znajde po slowach bo to klasyka

http://w347.wrzuta.pl/audio/3Il8nUc8OkJ/szukam_tytulu

Mój telefonik rozpoznał to jako "Deep Impact- Crouch end festival chorus"
Ale czy się zgadza to nie wiem bo na youtube nie mogę znaleźć piosenki o tym tytule
__________________
Pani inżynier
[*] B. "Psia dusza większa jest od psa i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie"...
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 15:23   #915
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Szukam tytułu piosenki

dzięki tez na razie nie moge znalezc ale moze cos uda sie wyszperac tym tropem
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 18:59   #916
Magda923
Raczkowanie
 
Avatar Magda923
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 200
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Cześć, to znowu ja tak dobrze mi pomogłyście, że jeśli mogę to jeszcze raz skorzystam z Waszej uprzejmości [ w końcu zdecydowałam się na "Wszystko gra" "Sen Kasandry" i "Krótki film o zabijaniu" , a polecone książki są wypożyczone w mojej bibliotece także dopiero zamówiłam ]
tym razem chodzi o moją przyjaciółkę, ma temat "Zazdrość i jej konsekwencje w literaturze i filmie. Omów sposoby ujęcia motywu na wybranych przykładach"
Książki wybrała: 'Lalka', 'Przedwiośnie', 'Granica' i zastanawia się nad 'Panem Tadeuszem' (czy nie wymienić na coś? ) mogą być?
No, ale z filmami ma problem, myśli nad 'Amadeuszem', ale co dalej? Może macie jakieś propozycje?
__________________

Magda923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 20:15   #917
Lucy1111
Zakorzenienie
 
Avatar Lucy1111
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 6 276
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Cytat:
Napisane przez Magda923 Pokaż wiadomość
Cześć, to znowu ja tak dobrze mi pomogłyście, że jeśli mogę to jeszcze raz skorzystam z Waszej uprzejmości [ w końcu zdecydowałam się na "Wszystko gra" "Sen Kasandry" i "Krótki film o zabijaniu" , a polecone książki są wypożyczone w mojej bibliotece także dopiero zamówiłam ]
tym razem chodzi o moją przyjaciółkę, ma temat "Zazdrość i jej konsekwencje w literaturze i filmie. Omów sposoby ujęcia motywu na wybranych przykładach"
Książki wybrała: 'Lalka', 'Przedwiośnie', 'Granica' i zastanawia się nad 'Panem Tadeuszem' (czy nie wymienić na coś? ) mogą być?
No, ale z filmami ma problem, myśli nad 'Amadeuszem', ale co dalej? Może macie jakieś propozycje?
http://www.filmweb.pl/forum/FILMY/mo...5%9Bci,1229887
http://www.polskina5.pl/motyw_zazdrosci_w_filmie

znalazłam to
Lucy1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 21:11   #918
Magda923
Raczkowanie
 
Avatar Magda923
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 200
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Właśnie to z tego drugiego linku widziałam, ale to pierwsze się przyda dziękuję bardzo
__________________

Magda923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 21:29   #919
Lucy1111
Zakorzenienie
 
Avatar Lucy1111
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 6 276
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Cytat:
Napisane przez Magda923 Pokaż wiadomość
Właśnie to z tego drugiego linku widziałam, ale to pierwsze się przyda dziękuję bardzo
cieszę się, że mogłam pomóc. powodzenia w pisaniu pracy
Lucy1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-03, 21:50   #920
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Cytat:
Napisane przez Magda923 Pokaż wiadomość
Książki wybrała: 'Lalka', 'Przedwiośnie', 'Granica' i zastanawia się nad 'Panem Tadeuszem' (czy nie wymienić na coś? ) mogą być?
Ja bym spróbowała z jakimiś ciekawymi pozycjami spoza kanonu lektur. Bo ileż można gadać o tym, co wałkujemy w gimnazjum, liceum, a niektórzy to i na studiach
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 17:27   #921
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Szukam tytułu piosenki

http://w581.wrzuta.pl/audio/0jaQ3yciHnq/szukam_tytulu
http://w920.wrzuta.pl/audio/0hha14NI5U3/jaki_tytul
http://w920.wrzuta.pl/audio/7klxVfBurqv/nie_znam_tytulu



moze znacie te piosenki??
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 17:56   #922
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Szukam tytułu piosenki

Kreskaaa
1. http://www.youtube.com/watch?v=gTElXhxA4Wg
2. http://www.youtube.com/watch?v=DOTXZKLrPzw tylko dałaś wersję klubową
to trzecie nie wiem
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 17:59   #923
Daeva
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 179
Dot.: Szukam tytułu piosenki

Touch & Go - Would You?
http://www.youtube.com/watch?v=izBbP...eature=related
Daeva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 18:38   #924
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Szukam tytułu piosenki

dzięki!!! ta trzecia jest super ale cięzko mi wyłapac dokładne słowa ;(
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 11:39   #925
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Poszukuję serii książek młodzieżowych, które traktowały o trójce młodych detektywów. Była bardzo ładna dziewczyna, przystojny koleś i mało urodziwy kolega. Byli z Warszawy, mieszkali chyba na Kabatach.... Kojarzy to ktoś?
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!

Edytowane przez Ćwirka
Czas edycji: 2011-02-05 o 11:42
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 15:12   #926
Vanillllka22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 52
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Witajcie przygotowuję prezentację maturalną na temat motywu antysemityzmu z literaturze i w filmie. Czy mogłybyście mi polecić jakieś tytuły? Chciałabym, żeby książki te były raczej cienkie :P i popularne- potrzebne będą przecież do nich jakieś opracowania naukowe. W ogóle nie wiem jak się za to zabrać jaką tezę postawić. Eh.

Pozdrawiam
__________________
Biust: 93 - ma zostać
Talia: 70 -> 65
Pupa: 94 -> 90

Brazil Butt Lift
Vanillllka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 15:36   #927
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

To po co wybrałaś taki temat, skoro w ogóle nie masz na niego pomysłu i jeszcze szukasz jak najkrótszej drogi do jego realizacji?
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 15:58   #928
Vanillllka22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 52
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Bo jest on interesujący ;] przeczytałam książkę Grossa "Strach" i sama zaproponowałam ten temat. Najkrótsza droga jego realizacji? Zdaję 6 przedmiotów na maturze. Mogę nie mieć ochoty na czytanie czterech książek o grubości tysiąca stron zwłaszcza, że nie mogę wziąć pierwszej z brzegu, gdyż potrzebuję tych opracowań.
Proszę tylko o podpowiedź, tytuły ciekawych książek. Do tej pory zdecydowałam, że użyję opowiadań Borowskiego "Proszę państwa do gazu" i "U nas w Auschwitzu", a także książkę Hanny Krall "Zdążyć przed Panem Bogiem". Z filmów- "Pianistę".
I nie ma sensu mnie atakować

---------- Dopisano o 16:58 ---------- Poprzedni post napisano o 16:56 ----------

A czytałyście może "Rozmowy z katem"? Polecacie?
__________________
Biust: 93 - ma zostać
Talia: 70 -> 65
Pupa: 94 -> 90

Brazil Butt Lift
Vanillllka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 18:55   #929
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Cytat:
Napisane przez Vanillllka22 Pokaż wiadomość
Bo jest on interesujący ;] przeczytałam książkę Grossa "Strach" i sama zaproponowałam ten temat. Najkrótsza droga jego realizacji? Zdaję 6 przedmiotów na maturze. Mogę nie mieć ochoty na czytanie czterech książek o grubości tysiąca stron zwłaszcza, że nie mogę wziąć pierwszej z brzegu, gdyż potrzebuję tych opracowań.
(...)
I nie ma sensu mnie atakować
Po pierwsze: nikt Cię nie atakuje. Zadałam proste pytanie, jednak - jak to mówią - "uderz w stół..."

Po drugie: argument z ilością zdawanych przedmiotów jest niepotrzebny, bo ani na nikim nie zrobisz wrażenia, ani w nikim nie wzbudzi to litości. Trzeba było wziąć mniej, jeśli Cię to przerasta. A jeśli Cię to nie przerasta, to po co o tym wspominasz?

Po trzecie: książki o grubości tysiąca stron naprawdę mnie ubawiły. Może zdefiniuj, jaką książkę uważasz za cienką, bo najwyraźniej lubisz wyolbrzymiać, więc pewne rzeczy trzeba by ustalić na początku

Po czwarte: zasady Wizażu są jasne - nie odwalamy z nikogo jego roboty. Jak ktoś nagle wpada i bez żadnego wkładu własnego chce, aby ktoś mu podał wszystko na tacy, nie powinien liczyć na wiele. Wybrałaś taki temat, więc opowiedz dlaczego akurat ten, jaką masz jego wizję, o czym chciałabyś powiedzieć, na czym skupić, a nie - "nie wiem jak się za to zabrać, więc niech ktoś zrobi to za mnie".
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 20:09   #930
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Dziewczyny, poszukuję książek, w których przewija się... szafa. Jak np. u Pilcha, gdzie babka Pilchowa w szafie trzymała pamiątki po pierwszym mężu, czy też w "Całym życiu Sabiny", gdzie bohaterka robiła przegląd swych wspomnień zgodnie z kolejnością sukien wiszących w szafie... Czy znacie jakieś wiersze, powieści, cokolwiek, co by mówiło o szafie choć we fragmencie?
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-27 00:37:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:59.