Ciąża - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-12, 11:21   #1
Sylwestera
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: w. świętokrzyskie\pow.Staszów
Wiadomości: 40
Question

Ciąża


Moja koleżanka jest w ciąży... Chciałabym jej jakoś pomóc...
Boję się że może coś sobie zrobić... Proszę o szybkie odpowiedzi!!!
Jak mogę jej pomóc???

Edytowane przez Sylwestera
Czas edycji: 2010-03-12 o 11:32
Sylwestera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 11:28   #2
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Ciąża

Odpowiedzi na jakie pytanie?

W czym pomóc?
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 11:32   #3
Pamela86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 780
Dot.: Ciąża

W czym pomóc, dlaczego mialaby sobie cos zrobić??? o jakie chodzi odpowiedzi nie zadałas przecież żadnych pytań...!
__________________

Pamela86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 11:40   #4
Sylwestera
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: w. świętokrzyskie\pow.Staszów
Wiadomości: 40
Dot.: Ciąża

Z tym że może coś cobie zrobić to chodziło mi o... nie mogę tego wykrztusić...chodziło o ... samobójstwo!!!


Jak jej mogę pomóc???
Sylwestera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 11:45   #5
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Ciąża

Nikt Ci nie pomoże, bo nikt nie rozumie o co chodzi i dlaczego niby by sobie miała coś zrobić.

A jak tak bardzo chcesz pomóc i spodziewasz się samobójstwa koleżanki to chyba powinnaś być z nią teraz gdzieś u terapeuty, albo choć trzymać za rękę... bo na forum to możesz dostać odp. za... tydzień albo wcale.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 11:47   #6
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Ciąża

Tzn, co, jest bardzo młoda? Chora? Rodzice? Chłopak? Pieniądze?
Nic nie wiadomo.
Bądź przy niej - tyle mogę powiedzieć.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 11:51   #7
Sylwestera
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: w. świętokrzyskie\pow.Staszów
Wiadomości: 40
Dot.: Ciąża

Tylko że ona jeszcze nie wie że ja wiem

---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:48 ----------

Nie jest chora. Ma tylko 14 lat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!
Rodzicom jeszcze nie powiedziała. Jej chłopak też jeszcze nie wie! Ma tyle samo lat co ona. Zerwała z nim wczoraj.
Sylwestera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-12, 11:51   #8
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Ciąża

No ale, czego oczekujesz?

powtórzę, bądź przy niej.

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2010-03-12 o 11:53
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 11:56   #9
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Ciąża

To skąd Ty wiesz, skoro nikt jeszcze nie wie i nie wiesz tego od niej?
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 12:05   #10
Sylwestera
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: w. świętokrzyskie\pow.Staszów
Wiadomości: 40
Dot.: Ciąża

Chodzę z nią do jednej klasy. To przebojowa i pewna siebie dziewczyna. Z Matim była od paru miesięcy. Około 4. Jak już pisałam ma 14 lat. Jej chłopak też. Jej rodzice jeszcze nie wiedzą. Mieszkamy na wsi. Nie ma tu w ośrodku zdrowia terapeuty. Jest ortopeda, dentysta, pediatra i lekarz rodzinny, ale oni jej raczej nie pomogą. Jest jedna osoba która może jej pomóc. A mianowicie babka z poradni K (czyt. da kobiet). Ale jak ja ją znam to nie będzie chciała tam pójść.

---------- Dopisano o 13:00 ---------- Poprzedni post napisano o 12:58 ----------

Wie tylko parę osób ze mną włącznie. Jaj kolega, przyjaciółka, koleżanka, koleżanka i ja.

---------- Dopisano o 13:05 ---------- Poprzedni post napisano o 13:00 ----------

Mam z nią poruszyć temat o usunięciu czy raczej nie???
Sylwestera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 12:08   #11
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Ciąża

Jeśli jedno dziecko chce popełnić samobójstwo, to drugie dziecko mu nie pomoże.

Trzeba powiedzieć rodzicom. A w sytuacji naprawdę fatalnej (mam na myśli psychikę dziewczyny) poszukać profesjonalnej pomocy. Choć zwykle wystarczy pomoc matki i ojca.

Z drugiej strony ciekawa sprawa... dziewczyna wczoraj zerwała z chłopakiem, więc chyba dopiero co się dowiedziała o tej ciąży, tak? Sporo osób już o tym wie. I poczta pantoflowa działa. Pozazdrościć koleżanek, które tak szybko paplają... :/

---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Sylwestera Pokaż wiadomość

Mam z nią poruszyć temat o usunięciu czy raczej nie???
Nie bardzo rozumiem.

Dlaczego Ty miałabyś z nią o tym rozmawiać, skoro nawet Ci o ciąży nie powiedziała? I dlaczego miałabyś z nią rozmawiać o usunięciu?
__________________

"Masz świra to go hoduj."




Edytowane przez kropka75
Czas edycji: 2010-03-12 o 12:07
kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-12, 12:12   #12
Sylwestera
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: w. świętokrzyskie\pow.Staszów
Wiadomości: 40
Dot.: Ciąża

Żadna poczta pantoflowa. Ja się po prostu domyśliłam. A chciałabym jej jakoś pomóc, wesprzeć. Pewno jeszcze sama nie może tego przyjąć do wiadomości.
Sylwestera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 12:14   #13
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Ciąża

Cytat:
Napisane przez Sylwestera Pokaż wiadomość
Żadna poczta pantoflowa. Ja się po prostu domyśliłam.
No to gratuluję intuicji.

Domyśliłaś się, jeszcze nic nie wiesz, a już chcesz z dziewczyną o aborcji rozmawiać? Boskie.

Tego komu powiedziała, a komu nie też się domyśliłaś? /Bo przecież nikt Ci nic nie powiedział./
__________________

"Masz świra to go hoduj."




Edytowane przez kropka75
Czas edycji: 2010-03-12 o 12:15
kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 12:25   #14
Sylwestera
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: w. świętokrzyskie\pow.Staszów
Wiadomości: 40
Dot.: Ciąża

3 proste rzeczy:
Nie obściskuje się z chłopakiem po kontach.
Płacze i śmieje się na przemian.
I coś gadała o sobie jak o młodej, samotnej matce.

Skojarzyłam fakty i tylko zapytałam się czy trafnie rozumuję jednej z osób którym powiedziała.

---------- Dopisano o 13:19 ---------- Poprzedni post napisano o 13:18 ----------

Teraz już wiesz dlaczego jestem pewna. Moja intuicja mnie i tym razem nie zawiodła.

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:19 ----------

Chodziło mi o odpowiedz i pomoc! A niektórzy mi tu dogadują.
Sylwestera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 12:33   #15
Pamela86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 780
Dot.: Ciąża

na forum niestety nie znajdziesz odpowiedzi... w takiej sytuacji pomoże tylko rodzina i ewentualnie psycholog, chyba najwazniejsze teraz to to by dbala o siebie i o malenstwo...
a swoja droga tak to jest jak dzieci rodzą dzieci przykro mi ale taka prawda czy ona myslala ze dzieci biora sie z kapusty czy co??? 14latka uprawiajaca seks...??? nie do pomyslenia w mioch czasach, sory ale taka prawda nie chce nikogo obrazic ale jak juz co mamy 21 wiek i prezerwatywy jak i tabl anty sa dostepne od reki!!!
__________________

Pamela86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 12:40   #16
Riana
Wtajemniczenie
 
Avatar Riana
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 2 630
GG do Riana
Dot.: Ciąża

mysle ze w szkole jest psycholog.Powinnas jesli zalezy ci na kolezance powiedziec jej rodzicom.Jakie usuniecie???????????Jesli niejest to gwalt niema mowy o usunieciu!!!Tak wlasnie jest jak dzieci bez jakiegokolwiek doswiadczenia,zabezpiecze nia w tak mlodym wieku zaczynaja a potem prosza o pomoc.Mysle ze skoro decydowala sie isc z chlopakiem do lozka powinna teraz poniesc konsekwencje.Chcialabyc dorosla niech zachowa sie jak dorosla osoba,porozmawiac z rodzicami co dalej itp a ty napewno niepowinnas jej mowic o zadnym usunieciu!!!Pozdrawiam


p-s jesli chodzi o to ze cieniektore osoby krytykuja dlatego bo wiekszosc z nas sie stara i czeka na to aby zostac mama niekiedy czeka sie dlugi okres a ty piszesz o usunieciu!!!!!!!!!!!!!!!!
__________________
Wkoncu Pawełek,Dawidek i Hubercik maja siostrzyczke
Nasz skarb nasze marzenie -Nicolka

ząbale
KLIK PLISSS
http://[luksjab]471229[/luksjab]

Edytowane przez Riana
Czas edycji: 2010-03-12 o 12:53
Riana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 12:52   #17
Asiuulka89
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuulka89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 598
Dot.: Ciąża

OMG moja siostra ma 14 lat jak pomysle ze ona juzby tez mogla to doslownie padam
Jak dla mnie jest mlodziutka ale w zadnym wypadku NIE WOLNO usuwac ciazy. To morderstwo. Tu potrzebna rozmowa i wsparcie ze stony najblizszych. Ciaza to nie tragedia. zreszta poszla do lozka to teraz musi ponies tego konsekwencje.
Asiuulka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 13:06   #18
pacierp
Rozeznanie
 
Avatar pacierp
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 777
Dot.: Ciąża

Jeśli jest to wszystko jest prawdą i koleżanka jest spanikowana i chce zabić siebie lub dzecko to powiedz jej ze zawsze istnieje możliwość zrzeczenia się praw i oddanie dziecka do adopcji lub adopcja ze wskazaniem gdzie kobieta (w tym przypadku dziewczynka) może wybrać przyszłych rodziców swojego dziecka. Powiedz jej, że wiele rodziców bardzo czeka na dziecko i będzie mu w takiej rodzinie bezpiecznie i dobrze. Jest strona na której ogłaszają się zarówno rodzice poszukujący maleństwa jak i kobiety szukające dla dziecka domu. Takie rodziny w większości przypadków pokrywają koszty związane z ciążą.

Ciąża to nie koniec świata nawet jak się tego dziecka nie chce wychowywać!
pacierp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 13:06   #19
sanderinka
Zakorzenienie
 
Avatar sanderinka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 4 991
Dot.: Ciąża

Cytat:
Napisane przez Pamela86 Pokaż wiadomość
na forum niestety nie znajdziesz odpowiedzi... w takiej sytuacji pomoże tylko rodzina i ewentualnie psycholog, chyba najwazniejsze teraz to to by dbala o siebie i o malenstwo...
a swoja droga tak to jest jak dzieci rodzą dzieci przykro mi ale taka prawda czy ona myslala ze dzieci biora sie z kapusty czy co??? 14latka uprawiajaca seks...??? nie do pomyslenia w mioch czasach, sory ale taka prawda nie chce nikogo obrazic ale jak juz co mamy 21 wiek i prezerwatywy jak i tabl anty sa dostepne od reki!!!
dokladnie.... ehhh.... jak sie z kimś idzie do łóżka to trzeba tez myśleć o konsekwencjach....

Cytat:
Napisane przez Asiuulka89 Pokaż wiadomość
OMG moja siostra ma 14 lat jak pomysle ze ona juzby tez mogla to doslownie padam
Jak dla mnie jest mlodziutka ale w zadnym wypadku NIE WOLNO usuwac ciazy. To morderstwo. Tu potrzebna rozmowa i wsparcie ze stony najblizszych. Ciaza to nie tragedia. zreszta poszla do lozka to teraz musi ponies tego konsekwencje.
Asiulka
__________________





mężuś i żonusia




[*] Sewerynek[*]
[*] Jarek[*]





sanderinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-12, 13:14   #20
Izuniaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Izuniaa_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: 15 km od morza ;)
Wiadomości: 3 423
Dot.: Ciąża

Ręce mi opadły
Po pierwsze jej chłopak będzie mieć problem,bostosunek seksualny z osobą poniżej 15 r.ż. jest karalny!!!
Po drugie,skoro ona Ci tego nie powiedziała,to po jaką cholerę się wtrącasz?
Po trzecie sama napisałaś,że ona mówiła o byciu samotną matką,więc skąd przypuszczenie,że będzie chciała popełnić samobójstwo???

Sama mam siostrę w tym wieku i nie wiem jak można w tym wieku uprawiać seks Rozumiem,że niektóre wyglądają na 20lat,ale to ich wybór i skoro decydują się na współżycie to trzeba się liczyć z konsekwencjami... A jak się nie wie nic o antykoncepcji to się nie zabiera za seks!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jesli koleżanka poprosi Cię o pomoc,albo chociaż powie,że jest w ciąży to wtedy jej pomóż,a nie włazisz w jej życie z butami...
__________________

[*]1.08.2011

Izuniaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 13:19   #21
martita_891
Zadomowienie
 
Avatar martita_891
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 365
Dot.: Ciąża

Cytat:
Napisane przez Sylwestera Pokaż wiadomość
3 proste rzeczy:
Nie obściskuje się z chłopakiem po kontach.
Płacze i śmieje się na przemian.
I coś gadała o sobie jak o młodej, samotnej matce.

Skojarzyłam fakty i tylko zapytałam się czy trafnie rozumuję jednej z osób którym powiedziała.

---------- Dopisano o 13:19 ---------- Poprzedni post napisano o 13:18 ----------

Teraz już wiesz dlaczego jestem pewna. Moja intuicja mnie i tym razem nie zawiodła.

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:19 ----------

Chodziło mi o odpowiedz i pomoc! A niektórzy mi tu dogadują.

Masz pewność, że ona spała ze swoim chłopakiem? Bo ciąża nie bierze się od "obściskiwania po katach", wahania nastroju może mieć z powodu rozstania a mówić można wszystko, zwłaszcza w tym wieku gdzie sie dojrzewa
__________________
Szczęśliwa żona i mama

SYNEK


I ZNÓW SERCA MAM DWA
martita_891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 13:19   #22
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: Ciąża

po pierwsze to sie dowiedz czy faktycznie jest w ciazy...
nie obsciskiwanie sie po katach i gadanie o mlodych matkach nie jest oznaka ciazy a tym bardziej checi odebrania sobie zycia...
__________________

...noszę twe serce z sobą (noszę je w moim sercu).

aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 13:32   #23
Riana
Wtajemniczenie
 
Avatar Riana
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 2 630
GG do Riana
Dot.: Ciąża

Cytat:
Napisane przez Asiuulka89 Pokaż wiadomość
OMG moja siostra ma 14 lat jak pomysle ze ona juzby tez mogla to doslownie padam
Jak dla mnie jest mlodziutka ale w zadnym wypadku NIE WOLNO usuwac ciazy. To morderstwo. Tu potrzebna rozmowa i wsparcie ze stony najblizszych. Ciaza to nie tragedia. zreszta poszla do lozka to teraz musi ponies tego konsekwencje.
Cytat:
Napisane przez Izuniaa_ Pokaż wiadomość
Ręce mi opadły
Po pierwsze jej chłopak będzie mieć problem,bostosunek seksualny z osobą poniżej 15 r.ż. jest karalny!!!
Po drugie,skoro ona Ci tego nie powiedziała,to po jaką cholerę się wtrącasz?
Po trzecie sama napisałaś,że ona mówiła o byciu samotną matką,więc skąd przypuszczenie,że będzie chciała popełnić samobójstwo???

Sama mam siostrę w tym wieku i nie wiem jak można w tym wieku uprawiać seks Rozumiem,że niektóre wyglądają na 20lat,ale to ich wybór i skoro decydują się na współżycie to trzeba się liczyć z konsekwencjami... A jak się nie wie nic o antykoncepcji to się nie zabiera za seks!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jesli koleżanka poprosi Cię o pomoc,albo chociaż powie,że jest w ciąży to wtedy jej pomóż,a nie włazisz w jej życie z butami...
Cytat:
Napisane przez aniko 23 Pokaż wiadomość
po pierwsze to sie dowiedz czy faktycznie jest w ciazy...
nie obsciskiwanie sie po katach i gadanie o mlodych matkach nie jest oznaka ciazy a tym bardziej checi odebrania sobie zycia...
BRAWO DZIEWCZYNY
IZUNIA -stosunek seksualny z osobą poniżej 15 r.ż. jest karalny!!!
DOCZYTALAM ZE ON JEST ROWNIEZ W JEJ WIEKU TAK JEST JAK DZIECI ZACZYNAJA SIE BAWIC W *DOM*
__________________
Wkoncu Pawełek,Dawidek i Hubercik maja siostrzyczke
Nasz skarb nasze marzenie -Nicolka

ząbale
KLIK PLISSS
http://[luksjab]471229[/luksjab]
Riana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 13:35   #24
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Ciąża

Cytat:
Napisane przez martita_891 Pokaż wiadomość
Masz pewność, że ona spała ze swoim chłopakiem? Bo ciąża nie bierze się od "obściskiwania po katach", wahania nastroju może mieć z powodu rozstania


Cytat:
Napisane przez aniko 23 Pokaż wiadomość
po pierwsze to sie dowiedz czy faktycznie jest w ciazy...
nie obsciskiwanie sie po katach i gadanie o mlodych matkach nie jest oznaka ciazy a tym bardziej checi odebrania sobie zycia...


I trudno się obściskiwać z kimś, jeśli się właśnie rozstało z tym kimś...
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 13:36   #25
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Ciąża

Jest karalny, ale chłopak nieletni, więc raczej kary za to nie dostanie, bo w takim razie ona też powinna zostać ukarana za stosunek z nieletnim.
A co do aborcji, to jest ona legalna w polskim prawie w niektórych przypadkach, więc nie piszcie, że w ogóle nie wolno nigdy dokonać aborcji.
A co do autorki wątku, to dowiedz się czy to na 100% ciąża, bo (mam nadzieję, że tak jest) może to być fałszywy alarm.
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 13:39   #26
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Ciąża

Cytat:
Napisane przez Izuniaa_ Pokaż wiadomość
Po drugie,skoro ona Ci tego nie powiedziała,to po jaką cholerę się wtrącasz?
Po trzecie sama napisałaś,że ona mówiła o byciu samotną matką,więc skąd przypuszczenie, że będzie chciała popełnić samobójstwo??


---------- Dopisano o 14:39 ---------- Poprzedni post napisano o 14:37 ----------

Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
A co do aborcji, to jest ona legalna w polskim prawie w niektórych przypadkach, więc nie piszcie, że w ogóle nie wolno nigdy dokonać aborcji.
Tak czy siak 14tolatka bez rodziców nic nie zrobi, więc gadki o aborcji są nieco bez sensu w jej przypadku.
No chyba że młoda ma parę wolnych tysiaków i zna gina, który jej to zrobi na boku za kasę.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 13:41   #27
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Ciąża

Oczywiście - nie chodziło mi o tę biedną dziewczynę z tego wątku. Ale niektóre osoby już się tak zapędziły, że stwierdziły, że aborcji nei wolno nigdy przeprowadzić, że to zabójstwo itp.
Tym bardziej, że chyba w tym przypadku akurat dziewczyna może się legalnie na aborcję zdecydować. Oczywiście za zgodą dorosłych osób. Ale z tego co wiem, to seks z nieletnią jest traktowany jak gwałt, a ciążę z gwałtu można usunąć.
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )





Edytowane przez lutien
Czas edycji: 2010-03-12 o 13:43
lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 13:45   #28
Izuniaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Izuniaa_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: 15 km od morza ;)
Wiadomości: 3 423
Dot.: Ciąża

Idź dziecko do szkoły dokształcić się skąd się biorą dzieci dokładnie... A nie podnosisz ciśnienie osobom,które starają się długo o dziecko lub w ogóle nie mogą mieć,a bardzo pragną...
__________________

[*]1.08.2011

Izuniaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 13:48   #29
martita_891
Zadomowienie
 
Avatar martita_891
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 365
Dot.: Ciąża

Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
Oczywiście - nie chodziło mi o tę biedną dziewczynę z tego wątku. Ale niektóre osoby już się tak zapędziły, że stwierdziły, że aborcji nei wolno nigdy przeprowadzić, że to zabójstwo itp.
Tym bardziej, że chyba w tym przypadku akurat dziewczyna może się legalnie na aborcję zdecydować. Oczywiście za zgodą dorosłych osób. Ale z tego co wiem, to seks z nieletnią jest traktowany jak gwałt, a ciążę z gwałtu można usunąć.
Seks z nieletnią to nie gwałt!
Dziewczyna nie ma prawa do aborcji, ba tym bardziej rodzice nie mogą jej do tego zmusić czy też wyrazić zgody. Jeśli rodzice nie deklarują pomocy są ośrodki dla nieletnich, samotnych matek.

Poza tym dziewczyny się nie zapędziły, ABORCJA TO ZABÓJSTWO.
__________________
Szczęśliwa żona i mama

SYNEK


I ZNÓW SERCA MAM DWA

Edytowane przez martita_891
Czas edycji: 2010-03-12 o 13:52
martita_891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 13:48   #30
Puma13
Zadomowienie
 
Avatar Puma13
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: P-ń
Wiadomości: 1 338
Dot.: Ciąża

Jeśli tak jest, to po co dzieciaki poniżej 15 roku życia mają się zabezpieczać, przecież w razie wpadki, poprostu sobie usuną.... chore...
__________________
Amelka 09.09.2007

Nadia 06.05.2010
Puma13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:58.