"skorupka" wokół noska - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-01-29, 14:53   #1
Smalnika_mk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 30
Wyślij wiadomość przez ICQ do Smalnika_mk GG do Smalnika_mk

"skorupka" wokół noska


Witam
Mam od jakiegoś czasu strasznie szorstka łuszczącą sie skórę wokół noska i może nie jest to dla mnie takim strasznym problemem ale jednak uciązliwe no i brzydkie. Próbowałąm sobie kłaść grubo kremu nawilżżjącego, piling, maseczka też grubo położona i nic. NIe wycieram nosa szorstkimi husteczkami i nie narażam tej okolicy twarzy na jakieś podrażnienia, wiec co może byc przyczyną? Dodam jeszcze ze zmieniłam krem i zastanawiam się czy to nie on jest przyczyną. Teraz używam Normaderm Vichy, czy to może mieć z tym jakiś związek czy powinnam go odstawić?
Smalnika_mk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-29, 17:09   #2
ufcio1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 474
Re: "skorupka" wokół noska

miałam taki sam problem, kosmetyczka mi w tym pomogła heh... wg mnie masz bardzo sucha skore w okolicy nosa i powinnas udac sie własnie do kosmetyczki... ona powinna ci nawilzyc i złuszczyc skore... co do uzywanego przez ciebie kremu: nie uzywałam go ale słyszałam, ze bardzo wysusza. moze wiec pora zainwestowac w lepszy kremik(chodzi mi o ten nawilzajacy). podsumowujac powinnas sie wybrac do kosmetyczki, ktora napewno ci pomoze...
p.s. mam nadzieje, ze choc cosik z tego rozumiesz
ufcio1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-29, 20:10   #3
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: "skorupka" wokół noska

Krem ,który używasz może wysuszać skórę, mogą to być również objawy podrażnienia skóry lub alergia. Sróbuj zastosować przez kilka dni maść z witaminą A. Jeśli nie będzie poprawy powinaś wybrać się do dermatologa. Nie rób peelingu i nie nakładaj na to miejsce maseczek - mogą dodatkowo podrażnić skórę. Pomocny będzie także olej z wiesiołka lub ogórecznika.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-29, 20:58   #4
Smalnika_mk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 30
Wyślij wiadomość przez ICQ do Smalnika_mk GG do Smalnika_mk
Re: "skorupka" wokół noska

Dziękuję bardzo bo nie spodziewałam się że to może byc taka prawie poważna sprawa.
Smalnika_mk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-02, 12:59   #5
Fiku-Jez
Raczkowanie
 
Avatar Fiku-Jez
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 307
Re: "skorupka" wokół noska

Ja tez mam z tym problemy, juz kilka lat, chodzilem do roznych dermatologow, stosowalem rozne rzeczy... czasem pomagalo na jakis czas a pozniej wracalo jeszcze gorsze i do tego dotychczasowy srodek podraznial. Az na poczatku stycznia zaczalem stosowac po prostu... zwykly krem Nivea. Nie leczy na amen, ale jesli stosujesz regularnie luszczenie znika. Niestety skora jest dalej troche ciemniejsza ale to juz mniejszy problem.
Fiku-Jez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-02, 20:22   #6
kredka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 35
Re: "skorupka" wokół noska

A czy próbowaliście zastosować krem Nizoral + Krem z Oktopiroxem Eris, na zmiane?
kredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-02, 22:31   #7
Fiku-Jez
Raczkowanie
 
Avatar Fiku-Jez
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 307
Re: "skorupka" wokół noska

Ja nie, stosowalem Elocom (dopiero pozniej sie dowiedzialem ze to steryd i sie trzymam z daleka), Pityval i taki krem robiony. Zanotuje sobie te dwa, chociaz szamponu Nizoral moja skora zbyt dobrze nie znosi..
Fiku-Jez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-02-03, 08:22   #8
kredka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 35
Re: "skorupka" wokół noska

Z tego co piszesz to może miałeś ŁZS ? Bo leczenie jest podobne. Czasami po sterydach występują właśnie takie czerwone przebarwienia /jak przedobrzyłeś z częstotliwością smarowania/ i wtedy należy zastosować metronidazol,jest na receptę. Natomiast jeśli to nawracające ŁZS to spróbuj krem Nizoral ale uważaj żeby nie przesadzić, najlepiej dokładnie według ulotki lub tylko raz dziennie, zobaczysz jak skóra reaguje. ŁZS tak dziwnie wygląda, czerwone, łuszczące się plamki w okolicach nosa, na czole, przypomina trochę alergię lub przesuszenie skóry, podrażnienie. Oczywiście dermatolog wskazany.
kredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-05, 11:44   #9
Fiku-Jez
Raczkowanie
 
Avatar Fiku-Jez
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 307
Re: "skorupka" wokół noska

Tak, lojotokowe zapalenie skory wyprobuje ten Nizoral. Elocom mialem juz dawno wiec mysle ze skora juz jako-tako doszla do siebie ale teraz juz mi Nivea przestaje nawet pomagac. Dzieki!
Fiku-Jez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:24.