Vectus - nowa depilacja laserowa - jakie efekty? - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-03-14, 11:49   #361
krolewna110
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17
Dot.: Vectus - nowa depilacja laserowa - jakie efekty?

Cytat:
Napisane przez Pamela_ Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Chciałam się dowiedzieć o efekty Vectusa - czy ktoś miał robiony zabieg? czy bolało , no i jakie efekty?
Miałam już na pachy i bikini IPLa i Light Sheera - bolało, a efekty mizerne. Szukam czegoś co nie boli i daje rezultaty. Miała któraś? bardzo proszę o opinie. Czytałam w jakiejś reklamie , że w ogóle nie boli zabieg - czy to prawda?
Ja tez przerabialam IPL i Light Sheer Duet. IPL wlosow nie usuwa tylko usuwa a Light Sheer Duet mial 6 lat gdy poddalam sie depilacji- wtedy bylam nieswiadoma tego iz laser powyzej 5 lat traci swoja skutecznosc. Gabinety zamiast wymieniac sprzet na nowszy wola zrobic promocje -20,-30% ( ja sie dalam na to nabrac- gabinet w centrum Poznania). teraz wykupilam pakiety na Vectusa i widze nieporownywalna skutecznosc. po pierwszym zabiegu wypadlo mi 90% wlosow. Odradzam Wam LIght Sheer Duet, w ktorym duza glowica w ogole nie ma mocy jak i wszystie stare lasery uzytkowane od wielu lat.
krolewna110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-22, 12:23   #362
viosenna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 24
Dot.: Vectus - nowa depilacja laserowa - jakie efekty?

Cytat:
Napisane przez Gejszalicious Pokaż wiadomość
Tak się składa, że wiem co w trawie piszczy, po prostu pomyliłam się i napisałam anagen zamiast telogen.
I jest tak jak pisałam we wcześniejszych postach, wykonywanie zabiegów co 5-6 tygodni po prostu nie ma sensu gdyż wiele włosów, które podczas zabiegu były w fazie katagenu i telogenu nie zdąży po prostu pojawić się na powierzchni skóry. Lepiej odstępy między zabiegami wydłużyć do 8-12 tygodni, gdyż więcej włosów zostanie wtedy "zabitych" podczas jednej sesji. Z tego wynika to co już wspominałam - w gabinetach zalecają robienie zabiegów co 6 tygodni, żeby depilowany obszar wymagał większej ilości zabiegów.
Zakładając, że podczas 1 zabiegu usuwane jest ok. 20% włosów to powinniśmy wymagać zrobienia ok 5 zabiegów, by poczuć satysfakcję. Idąc na zabieg po 6 zamiast po np. 10 tygodniach w depilowanym miejscu odrośnie nam jakieś 10% włosów (u mnie po 6 tyg. nie było nowych włosów wcale oprócz tych, które nie wypadły).
Kalkulacja jest zatem prosta
20% włosów x 5 zabiegów co 10-12 tygodni = 100% usuniętych włosów
10% włosów x 5 zabiegów co 6 tygodni = 50% usuniętych włosów

Wniosek jest prosty, im krótsze odstępy między zabiegami tym większa liczba zabiegów jest wymagana do osiągnięcia satysfakcjonującego efektu.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
powtorze to co na sasiednim watku...

ja sie niedawno scielam z pania wykonujaca zabieg http://static.wizaz.pl/forum/images/...we/brzydal.gif. mi mowi, ze nalezy robic co 5-6 tygodni, a ja przychodze po 2 miesiacach minimum... i kontynuuje wypowiedz, ze nie mam po co przychodzic, skoro wczesniej nie zarastam a laser ma dzialac na "aktywny wzrost wlosa", na co ona stwierdzila, ze laser nie dziala na wlos a na cebulki i nie ma znaczenia, czy wlos wyrasta czy nie http://static.wizaz.pl/forum/images/...s/rolleyes.gif ? zglupialam, juz sama nie wiem, a nie chcialam sie madrowac bez przeszkolenia ani wyksztalcenia... powiedziala takze, ze moge isc do konkurencji i sie spytac, czy taki odstep czasu jest odpowiedni jak ona zaradza i to, ze nie widze efektow to wina tego, ze przychodze z duzym opoznieniem. no fajnie, tylko po 1 zabiegu, jak sama stwierdzila, powinnam stracic 50% wlosow a mi caly czas odrasta ich jakby komplet (mam porownanie, bo pewnego obszaru nie laseruje). nie chcialo mi sie dyskutowac, ale totalnie zapomnialam poruszyc kwestii mocy. bo jak bedzie mi tak robic na niskich parametrach to faktycznie nawet jakbym i co miesiac chodzila to sie nie pozbede, bo za slaba moc zadaje.

na odchodne skomentowala, ze teraz powinnam juz miec 5 zabieg robiony a jestesmy dopiero na 3... no jaja jakies. wykupilam pakiet 4 zabiegow, wiec chodze... ale nie wykupie kolejnych, jesli mi nie zagwarantuje ustalonych mocy. w ciemno juz na pewno sie nie bede decydowac czy w tym gabinecie czy innym .

czy Wam babeczki wykonujace zabieg mowia na jakiej mocy jest wykonywany zabieg?

kwestia druga - od jakich mocy zaczynalyscie na 1 zabiegu i jaka byla tendencja mocy na kolejnych wizytach?

u mnie bylo (wg tego co mi pani pracownik powiedziala, ale nie zagladalam na pulpit...) na pachy i bikini:
1 - 10J/cm2
2 - 10J/cm2
3 - powiedziala 13, ale przez moment wydawalo mi sie, ze widze na pulpicie 12 . bylo to w momencie obracania sie na brzuch, wiec nie wiem, czy mocy nie zmniejszyla na te inna czesc ciala.. czy po prostu mnie oklamala i jechala caly czas na 12J/cm2 . niestety tego nie skomentowalam, bo widze jak sie spod byka patrzy na mnie jak przychodze sobie wg swoich checi na zabieg a nie wg tych "zalecanych" 5-6 tygodni.
viosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-22, 18:31   #363
Gejszalicious
Buszująca w hybrydach
 
Avatar Gejszalicious
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 829
Dot.: Vectus - nowa depilacja laserowa - jakie efekty?

Cytat:
Napisane przez viosenna Pokaż wiadomość
powtorze to co na sasiednim watku...

ja sie niedawno scielam z pania wykonujaca zabieg http://static.wizaz.pl/forum/images/...we/brzydal.gif. mi mowi, ze nalezy robic co 5-6 tygodni, a ja przychodze po 2 miesiacach minimum... i kontynuuje wypowiedz, ze nie mam po co przychodzic, skoro wczesniej nie zarastam a laser ma dzialac na "aktywny wzrost wlosa", na co ona stwierdzila, ze laser nie dziala na wlos a na cebulki i nie ma znaczenia, czy wlos wyrasta czy nie http://static.wizaz.pl/forum/images/...s/rolleyes.gif ? zglupialam, juz sama nie wiem, a nie chcialam sie madrowac bez przeszkolenia ani wyksztalcenia... powiedziala takze, ze moge isc do konkurencji i sie spytac, czy taki odstep czasu jest odpowiedni jak ona zaradza i to, ze nie widze efektow to wina tego, ze przychodze z duzym opoznieniem. no fajnie, tylko po 1 zabiegu, jak sama stwierdzila, powinnam stracic 50% wlosow a mi caly czas odrasta ich jakby komplet (mam porownanie, bo pewnego obszaru nie laseruje). nie chcialo mi sie dyskutowac, ale totalnie zapomnialam poruszyc kwestii mocy. bo jak bedzie mi tak robic na niskich parametrach to faktycznie nawet jakbym i co miesiac chodzila to sie nie pozbede, bo za slaba moc zadaje.

na odchodne skomentowala, ze teraz powinnam juz miec 5 zabieg robiony a jestesmy dopiero na 3... no jaja jakies. wykupilam pakiet 4 zabiegow, wiec chodze... ale nie wykupie kolejnych, jesli mi nie zagwarantuje ustalonych mocy. w ciemno juz na pewno sie nie bede decydowac czy w tym gabinecie czy innym .

czy Wam babeczki wykonujace zabieg mowia na jakiej mocy jest wykonywany zabieg?

kwestia druga - od jakich mocy zaczynalyscie na 1 zabiegu i jaka byla tendencja mocy na kolejnych wizytach?

u mnie bylo (wg tego co mi pani pracownik powiedziala, ale nie zagladalam na pulpit...) na pachy i bikini:
1 - 10J/cm2
2 - 10J/cm2
3 - powiedziala 13, ale przez moment wydawalo mi sie, ze widze na pulpicie 12 . bylo to w momencie obracania sie na brzuch, wiec nie wiem, czy mocy nie zmniejszyla na te inna czesc ciala.. czy po prostu mnie oklamala i jechala caly czas na 12J/cm2 . niestety tego nie skomentowalam, bo widze jak sie spod byka patrzy na mnie jak przychodze sobie wg swoich checi na zabieg a nie wg tych "zalecanych" 5-6 tygodni.
Masakra pisz gdzie byłaś żeby inne osoby się tam nie wybierały. Z tego co piszesz to jakość obsługi fatalna i nie mówię tu o tym jak był robiony zabieg ale o tym jak pani z tobą rozmawiała. Tak się składa, że laser działa właśnie na włos, bo impuls lasera "spala" włos w mieszku włosowym, przez co uszkadza cebulkę. Dlatego jeśli włos nie jest widoczny to nie zostanie usunięty. Moim zdaniem Pani się na Ciebie zdenerwowała, bo zorientowała się, że nie jesteś taką głupią kozą, która da się naciągnąć na x zabiegów.
Co jeszcze to przy pierwszym zabiegu niemożliwe jest usunięcie 50% owłosienia, góra to jakieś 30%. Mi kosmetolog przed pierwszym zabiegiem powiedziała, że przy pierwszym zabiegu nigdy nie jest pewne ile % włosów zostanie usuniętych, bo nie wiadomo w jakiej są fazie wzrostu.

Co do mocy, to ja mialam 1 zabieg pachy i bikini 12J, drugi 13J. Podpytałam też Panią jakie moce są zazwyczaj stosowane w tych partiach i pani powiedziałam, że na bikini stosuje się zazwyczaj moc 12-16J, a na pod pachami 12-18J, z tym że moc 16J w przypadku bikini i 18J pod pachami stosuje się bardzo rzadko, gdyż taka moc zwiększa ryzyko poparzeń.

Co do efektów i odstepów między zabiegami, to gdy czytałam starsze posty na forum to dziewczyny, które stosowały większe odstępy między zabiegami czyli powyżej 10 tyg były bardziej zadowolone z zabiegów niż te co chodziły co 6-8 tyg. Ponadto u dziewczyn stosujących większe odstępy rzadziej zdarzały się przypadki, że po 2/3 zabiegu odrosło więcej włosów niż po poprzednich.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
__________________
Gejszalicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-22, 21:39   #364
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Vectus - nowa depilacja laserowa - jakie efekty?

Ja robiłam Vectusem łydki miałam najwyższą moc, czyli 20 J
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-23, 10:58   #365
viosenna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 24
Dot.: Vectus - nowa depilacja laserowa - jakie efekty?

Cytat:
Napisane przez Gejszalicious Pokaż wiadomość
Masakra pisz gdzie byłaś żeby inne osoby się tam nie wybierały. Z tego co piszesz to jakość obsługi fatalna i nie mówię tu o tym jak był robiony zabieg ale o tym jak pani z tobą rozmawiała. Tak się składa, że laser działa właśnie na włos, bo impuls lasera "spala" włos w mieszku włosowym, przez co uszkadza cebulkę. Dlatego jeśli włos nie jest widoczny to nie zostanie usunięty. Moim zdaniem Pani się na Ciebie zdenerwowała, bo zorientowała się, że nie jesteś taką głupią kozą, która da się naciągnąć na x zabiegów.
Co jeszcze to przy pierwszym zabiegu niemożliwe jest usunięcie 50% owłosienia, góra to jakieś 30%. Mi kosmetolog przed pierwszym zabiegiem powiedziała, że przy pierwszym zabiegu nigdy nie jest pewne ile % włosów zostanie usuniętych, bo nie wiadomo w jakiej są fazie wzrostu.

Co do mocy, to ja mialam 1 zabieg pachy i bikini 12J, drugi 13J. Podpytałam też Panią jakie moce są zazwyczaj stosowane w tych partiach i pani powiedziałam, że na bikini stosuje się zazwyczaj moc 12-16J, a na pod pachami 12-18J, z tym że moc 16J w przypadku bikini i 18J pod pachami stosuje się bardzo rzadko, gdyż taka moc zwiększa ryzyko poparzeń.

Co do efektów i odstepów między zabiegami, to gdy czytałam starsze posty na forum to dziewczyny, które stosowały większe odstępy między zabiegami czyli powyżej 10 tyg były bardziej zadowolone z zabiegów niż te co chodziły co 6-8 tyg. Ponadto u dziewczyn stosujących większe odstępy rzadziej zdarzały się przypadki, że po 2/3 zabiegu odrosło więcej włosów niż po poprzednich.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz. pani sie byc moze zdenerwowala, tak jak piszesz, ale dziwi mnie to, ze tak postepuje. to raczej nie jest jej salon a wiekowo jestesmy do siebie zblizone. az mi dziwnie do niej na "pani" mowic i tak wszystkie rozmowy oficjalnie prowadzic. zabiegi wykonywalam w szczecinie...

ciesze sie, ze nim zaczelam chodzic nalaser to cos tam sobie poczytalam tu na forum czy w odchlani internetu i nie spiesze sie z wykonywaniem tych zabiegow co 5-6 tygodni. totalna glupota, nie chce takich pieniedzy w bloto wyrzucac. jeszcze jakbym miala jakis wplyw na zadawane moce http://static.wizaz.pl/forum/images/.../nowe/pala.gif.

na jakims blogu wczoraj przeczytalam (niestety nie moge go odnalezc), ze nawet pani wykonujaca zabieg powiedziala, ze termin kolejnego moze sie przesunac a zalezy od tego, kiedy wlosy zaczna odrastac - i nalezaloby do tego momentu dodac 2 tygodnie http://static.wizaz.pl/forum/images/...s/rolleyes.gif.

po tym jak napisalas zakres tych mocy to mnie az zmrozilo... dwa zabiegi w plecy http://static.wizaz.pl/forum/images/smilies/cool.gif.

Cytat:
Napisane przez gasolina84 Pokaż wiadomość
Ja robiłam Vectusem łydki miałam najwyższą moc, czyli 20 J
od samego poczatku mialas 20J? pani wykonujaca zabieg robila badanie skintelem?
viosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-23, 11:35   #366
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Vectus - nowa depilacja laserowa - jakie efekty?

Kiedys miałam 3 zabiegi LS Duet, potem zrobiłam 5 zabiegów Vectusem pierwszy zabieg moc 17J, cztery 20J, tak badała tym czytnikem skintel
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-24, 09:04   #367
agusiawww
Przyczajenie
 
Avatar agusiawww
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 14
Dot.: Vectus - nowa depilacja laserowa - jakie efekty?

Wszystko zależy gdzie robicie zabieg tzn. w jakim miejscu, na twarzy zabiegi są co 4 tygodnie, jak ja miałam i są efekty już długo. Zalezy też jakie macie włosy, czy histuryzm itd. Jeżeli się ma problemy hormonalne to nawet co 3-4 tygodnie robią. Dobra kosmetolog a nie kosmetyczka potrafi doradzić odpowiednio np. twarz powinna być robiona i mała i duża głowicą a w niektórych klinikach robią tylko małą. U mnie już 2 lata po, 1 zabieg przypominajacy i problemu nie ma a był i to spory.

Edytowane przez agusiawww
Czas edycji: 2018-03-24 o 09:08
agusiawww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-03-24, 12:55   #368
viosenna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 24
Dot.: Vectus - nowa depilacja laserowa - jakie efekty?

Cytat:
Napisane przez gasolina84 Pokaż wiadomość
Kiedys miałam 3 zabiegi LS Duet, potem zrobiłam 5 zabiegów Vectusem pierwszy zabieg moc 17J, cztery 20J, tak badała tym czytnikem skintel
mozna wiedziec jaki masz typ, kolor wlosa? myslalam, ze ten skintel to taki zapobiegawczy i zawsze da mniejsze wartosci mocy .
viosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-04, 15:33   #369
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Vectus - nowa depilacja laserowa - jakie efekty?

Cytat:
Napisane przez viosenna Pokaż wiadomość
mozna wiedziec jaki masz typ, kolor wlosa? myslalam, ze ten skintel to taki zapobiegawczy i zawsze da mniejsze wartosci mocy .
Mam bardzo jasną skórę, włosy ciemne, ale nie czarne dość gęste. Osoba wykonująca zabieg może zwiększyć moc lasera, niekoniecznie pod wartości ze skintela.
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-04, 15:46   #370
viosenna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 24
Dot.: Vectus - nowa depilacja laserowa - jakie efekty?

Cytat:
Napisane przez gasolina84 Pokaż wiadomość
Mam bardzo jasną skórę, włosy ciemne, ale nie czarne dość gęste. Osoba wykonująca zabieg może zwiększyć moc lasera, niekoniecznie pod wartości ze skintela.
no wlasnie wiem, ze moze zwiekszyc..., ale po co, jesli klient wtedy czesciej przyjdzie , bo sie nie pozbedzie wlosow .
viosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-16, 07:29   #371
nougatka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 12
Dot.: Vectus - nowa depilacja laserowa - jakie efekty?

Ja robiłam Vectusem depilację łydek i jestem bardzo zadowolona z efektów. Akurat w moim przypadku był to toruński Endomed i mam zamiar jeszcze powtórzyć zabieg ze 2-3 razy by trwale pozbyć się niechcianych włosków.
nougatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-16, 11:53   #372
Saarenka
Raczkowanie
 
Avatar Saarenka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 31
Dot.: Vectus - nowa depilacja laserowa - jakie efekty?

Czytam i czytam to forum i nie mogę wyjść z podziwu jak sprzeczne informację się tu znajdują.

Nie mogę uwierzyć że u kogoś zabieg laserem vectus na obszar bikini głębokie/ pełne trwał 2 minuty :conf used:
Jak to możliwe ? Tak szybko? Tak krótko?
Jak jestem umówiona na samo bikini powiedzmy na godzinę 12 to autentycznie z gabinetu wychodzę o 12:55 czasem dłużej w zależności jak mnie boli i czy dokładnie przygotowałam się do zabiegu....mam namyśli czy zgoliłam wszystkie włoski, jeśli jakieś włoski zostaną to panie zawsze mnie poprawiają i golą to co pominęłam (zresztą nieświadomie, mam dość ciemno w łazience)
Zawsze pracują dużą i małą soczewką. Najpierw całość robią dużą soczewką a później wargi i tam bardziej głębiej poprawiają małą soczewką bo jak mówią jest bardziej precyzyjna!
Zawsze ale to zawsze badają poziom barwnika w skórze Skintelem i mówią mi jaki przedział mocy jest dla mnie bezpieczny od - do. Nigdy nie zwiększały mocy same od siebie, zawsze się pytają co czuję...jak są lekkie ukłucia to zwiększamy moc....jak faktycznie czuję że laser je wypala zostawiamy i pracujemy na tej mocy. Zawsze wiem na jakich parametrach miałam robiony zabieg.

To co piszecie o małych mocach albo zbyt dużych nawet których laser nie pokazuje to jakiś kosmos! Przecież zwiększa się ryzyko poparzenia skóry, po to laser dopasowuje parametry żeby uniknąć działań niepożądanych. Strach się bać!

Co do odstępów między zabiegami, widzę że niektóre pozjadały wszystkie rozumy świata zalecając bikini co 12 tygodni, powodzenia tyle napiszę.

Dodam od siebie, że owszem warto poczekać aż włoski odrosną i odstępy na bikini co 4 tygodnie to zdecydowanie za wcześnie ale 6-8 to już max żeby włoski wypadły i odrosły nowe. Wiem to z autopsji bo jestem po serii zabiegów, mam świetne efekty. Ostatnio zrobiłam jeden zabieg i mam spokój na przynajmniej kolejny rok, a dodam że wcale nie wydłużałam odstępów po między zabiegami tylko słuchałam się zaleceń kosmetologa i bardzo dobrze na tym wyszłam. Także radzę brać 5/10 co tu się wypisuje. Pozdrawiam
Saarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-16, 19:44   #373
viosenna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 24
Dot.: Vectus - nowa depilacja laserowa - jakie efekty?

Cytat:
Napisane przez Saarenka Pokaż wiadomość
Co do odstępów między zabiegami, widzę że niektóre pozjadały wszystkie rozumy świata zalecając bikini co 12 tygodni, powodzenia tyle napiszę.

Dodam od siebie, że owszem warto poczekać aż włoski odrosną i odstępy na bikini co 4 tygodnie to zdecydowanie za wcześnie ale 6-8 to już max żeby włoski wypadły i odrosły nowe. Wiem to z autopsji bo jestem po serii zabiegów, mam świetne efekty. Ostatnio zrobiłam jeden zabieg i mam spokój na przynajmniej kolejny rok, a dodam że wcale nie wydłużałam odstępów po między zabiegami tylko słuchałam się zaleceń kosmetologa i bardzo dobrze na tym wyszłam. Także radzę brać 5/10 co tu się wypisuje. Pozdrawiam
no niestety, ale mi wlosy nie wyrastaja po 6-8 tygodniach .
viosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-17, 08:32   #374
Saarenka
Raczkowanie
 
Avatar Saarenka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 31
Dot.: Vectus - nowa depilacja laserowa - jakie efekty?

Cytat:
Napisane przez viosenna Pokaż wiadomość
no niestety, ale mi wlosy nie wyrastaja po 6-8 tygodniach .
Jeśli to twój 6- 7 zabieg laserem to tylko się cieszyć że nie odrastają, ale 3 pierwsze zabiegi powinno się robić w określonych odstępach czyt.max 8 tygodni później włos coraz wolniej odrasta i tutaj się zgodzę że po 8 tygodniach jeszcze ich nie ma....być może to już końcówka zabiegów i mało co Ci odrośnie.

---------- Dopisano o 09:32 ---------- Poprzedni post napisano o 09:23 ----------

"powiedziala takze, ze moge isc do konkurencji i sie spytac, czy taki odstep czasu jest odpowiedni jak ona zaradza i to, ze nie widze efektow to wina tego, ze przychodze z duzym opoznieniem. no fajnie, tylko po 1 zabiegu, jak sama stwierdzila, powinnam stracic 50% wlosow a mi caly czas odrasta ich jakby komplet".......pozwoliłam sobie zacytować twoją wypowiedź.... to jak to w końcu jest? Masz dobre efekty czy nie? Mnie od zawsze mówiono że pozbywamy się około 20-30% włosków w trakcie każdej sesji nigdy nikt nie mówił o 50% - bo to oznaczałoby 3 zabiegi i goodbye mam święty spokój ..... może jednak to że wydłużasz aż tak mocno czas pomiędzy zabiegami wpłynęło na to że odrasta Ci mega dużo.... czasami warto zaufać specjaliście, albo faktycznie zmień gabinet i zobaczysz na ile twoja teoria ma przełożenie na rzeczywistość.
Saarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-17, 09:03   #375
juraa_a
Przyczajenie
 
Avatar juraa_a
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 12
Dot.: Vectus - nowa depilacja laserowa - jakie efekty?

No dokładnie, dziewczyny wydłużają sobie odstępy pomiędzy zabiegami .... bo przecież widzą lepiej....a później płaczą że nie mają efektów, na własne życzenie.

Edytowane przez juraa_a
Czas edycji: 2018-04-17 o 09:08
juraa_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-18, 05:48   #376
Gejszalicious
Buszująca w hybrydach
 
Avatar Gejszalicious
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 829
Dot.: Vectus - nowa depilacja laserowa - jakie efekty?

U mnie tak jak u viosenna - po 6-8 tyg nie ma nic, a robiłam na razie 2 zabiegi. I rozmawiałam o tym z kosmetolog, która robiła mi te zabiegi, że nie ma sensu robić zabiegów jeśli nie widać rosnących włosów, bo po co "strzelać" do gołej skóry. Poczytajcie posty na ogólnym wątku o depilacji laserowej dziewczyn, które robiły zabiegi 2-3 lata temu, a zobaczycie jakie wyciagnęły wnioski

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
__________________
Gejszalicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-23, 09:20   #377
juraa_a
Przyczajenie
 
Avatar juraa_a
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 12
Dot.: Vectus - nowa depilacja laserowa - jakie efekty?

Cytat:
Napisane przez Gejszalicious Pokaż wiadomość
U mnie tak jak u viosenna - po 6-8 tyg nie ma nic, a robiłam na razie 2 zabiegi. I rozmawiałam o tym z kosmetolog, która robiła mi te zabiegi, że nie ma sensu robić zabiegów jeśli nie widać rosnących włosów, bo po co "strzelać" do gołej skóry. Poczytajcie posty na ogólnym wątku o depilacji laserowej dziewczyn, które robiły zabiegi 2-3 lata temu, a zobaczycie jakie wyciagnęły wnioski

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
okej, w takim razie z twoich wpisów wynika że jesteś już 14 tygodni po drugim zabiegu na pachy i bikini więc napisz proszę ile włosków Ci odrosło? uzyskałaś zamierzony efekt?
juraa_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-23, 09:34   #378
viosenna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 24
Dot.: Vectus - nowa depilacja laserowa - jakie efekty?

Cytat:
Napisane przez Saarenka Pokaż wiadomość
Jeśli to twój 6- 7 zabieg laserem to tylko się cieszyć że nie odrastają, ale 3 pierwsze zabiegi powinno się robić w określonych odstępach czyt.max 8 tygodni później włos coraz wolniej odrasta i tutaj się zgodzę że po 8 tygodniach jeszcze ich nie ma....być może to już końcówka zabiegów i mało co Ci odrośnie.

---------- Dopisano o 09:32 ---------- Poprzedni post napisano o 09:23 ----------

"powiedziala takze, ze moge isc do konkurencji i sie spytac, czy taki odstep czasu jest odpowiedni jak ona zaradza i to, ze nie widze efektow to wina tego, ze przychodze z duzym opoznieniem. no fajnie, tylko po 1 zabiegu, jak sama stwierdzila, powinnam stracic 50% wlosow a mi caly czas odrasta ich jakby komplet".......pozwoliłam sobie zacytować twoją wypowiedź.... to jak to w końcu jest? Masz dobre efekty czy nie? Mnie od zawsze mówiono że pozbywamy się około 20-30% włosków w trakcie każdej sesji nigdy nikt nie mówił o 50% - bo to oznaczałoby 3 zabiegi i goodbye mam święty spokój ..... może jednak to że wydłużasz aż tak mocno czas pomiędzy zabiegami wpłynęło na to że odrasta Ci mega dużo.... czasami warto zaufać specjaliście, albo faktycznie zmień gabinet i zobaczysz na ile twoja teoria ma przełożenie na rzeczywistość.
nie, to moje pierwsze zabiegi (4). odstraja za kazdym razem taka sama ilosc, wiec... .

nie mam efektow, ona tak mi tylko gadala, ze powinnam stracic te 50% owlosienia, z tym, ze jak tu stracic jak takie moce zadaje . przypuszczam, ze nawet utrzymuajc te jej 5-6 tygodni odstepu bym nie stracila takich ilosci. chodzac wtedy, kiedy mi odrastaja wlosy mam przynajmniej pewnosc, ze jestem w jakiejs aktywnej fazie wzrostu wlosa i cokolwiek (!) powinno mi na stale wypasc.
viosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-23, 13:56   #379
Gejszalicious
Buszująca w hybrydach
 
Avatar Gejszalicious
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 829
Dot.: Vectus - nowa depilacja laserowa - jakie efekty?

Cytat:
Napisane przez juraa_a Pokaż wiadomość
okej, w takim razie z twoich wpisów wynika że jesteś już 14 tygodni po drugim zabiegu na pachy i bikini więc napisz proszę ile włosków Ci odrosło? uzyskałaś zamierzony efekt?
W zeszłym tygodniu robiłam 3 zabieg bikini i pachy, moc teraz była 14J, wcześniej 12 i 13.
Do 3 zabiegu na bikini odrosło mi ok. 50% tego co miałam przed 1 zabiegiem, ale włosy były dużo cieńsze. Pod pachami miałam ok 40% włosów i też dużo słabsze.
Zrobiłam też pierwszy zabieg na nogi, moc 13J i o dziwo pierwszy zabieg na nogi był dla mnie bolesny, a spodziewałam się, że będzie ok, bo poprzednie zabiegi na pachy i bikini tylko trochę bolały, więc się spodziewałam, że nogi to będzie taki lajcik .
No i teraz na bikini w niektórych miejscach głowice miałam przykladaną nawet i 3 razy, więc liczę na to, że wszystko co nie wypadło po poprzednich zabiegach teraz umrze śmiercią tragiczną

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
__________________
Gejszalicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-24, 10:10   #380
Saarenka
Raczkowanie
 
Avatar Saarenka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 31
Dot.: Vectus - nowa depilacja laserowa - jakie efekty?

Cytat:
Napisane przez viosenna Pokaż wiadomość
nie, to moje pierwsze zabiegi (4). odstraja za kazdym razem taka sama ilosc, wiec... .

nie mam efektow, ona tak mi tylko gadala, ze powinnam stracic te 50% owlosienia, z tym, ze jak tu stracic jak takie moce zadaje . przypuszczam, ze nawet utrzymuajc te jej 5-6 tygodni odstepu bym nie stracila takich ilosci. chodzac wtedy, kiedy mi odrastaja wlosy mam przynajmniej pewnosc, ze jestem w jakiejs aktywnej fazie wzrostu wlosa i cokolwiek (!) powinno mi na stale wypasc.
Czyli na jakich mocach miałaś robiony zabieg że jesteś pewna, że były za słabe? Kosmetolożka nie podnosiła mocy jak mówiłaś że nic nie czujesz? Czułaś w ogóle ukłucia w trakcie zabiegu? Bo wiesz po zbadaniu skóry skintelem masz widełki od - do na jakich mocach można u Ciebie pracować żeby włoski wypalić, bez działań niepożądanych. To przykre że nie masz efektów po vectusie bo ja mam świetne i dziewczyny na forum zresztą też, tylko kasę straciłaś

---------- Dopisano o 11:10 ---------- Poprzedni post napisano o 11:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Gejszalicious Pokaż wiadomość
No i teraz na bikini w niektórych miejscach głowice miałam przykladaną nawet i 3 razy, więc liczę na to, że wszystko co nie wypadło po poprzednich zabiegach teraz umrze śmiercią tragiczną

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
na nogach też miałaś przykładaną głowicę 3 razy w jednym miejscu?
Saarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-24, 10:37   #381
Gejszalicious
Buszująca w hybrydach
 
Avatar Gejszalicious
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 829
Dot.: Vectus - nowa depilacja laserowa - jakie efekty?

Cytat:
Napisane przez Saarenka Pokaż wiadomość
Czyli na jakich mocach miałaś robiony zabieg że jesteś pewna, że były za słabe? Kosmetolożka nie podnosiła mocy jak mówiłaś że nic nie czujesz? Czułaś w ogóle ukłucia w trakcie zabiegu? Bo wiesz po zbadaniu skóry skintelem masz widełki od - do na jakich mocach można u Ciebie pracować żeby włoski wypalić, bez działań niepożądanych. To przykre że nie masz efektów po vectusie bo ja mam świetne i dziewczyny na forum zresztą też, tylko kasę straciłaś

---------- Dopisano o 11:10 ---------- Poprzedni post napisano o 11:08 ----------



na nogach też miałaś przykładaną głowicę 3 razy w jednym miejscu?
Nie, tylko na bikini. Nogi 1raz na jedno miejsce, pachy 2xna jedno miejsce

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
__________________
Gejszalicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-15, 16:04   #382
Anika112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 7
Dot.: Vectus - nowa depilacja laserowa - jakie efekty?

Robił ktoś zabiegi w Jeleniej Górze? Jakie opinie?
Anika112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-24, 09:32   #383
Saarenka
Raczkowanie
 
Avatar Saarenka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 31
Dot.: Vectus - nowa depilacja laserowa - jakie efekty?

Nie rozumiem idei przykładania głowicy kilka razy w jednym miejscu, ostatnio rozmawiałam z kosmetolożką która robiła mi zabiegi i powiedziała że laser wypala włoski na całej powierzchni szkiełka zabiegowego jak pracuje dużą soczewką to jest to obszar dość spory ok. 5 cm robi nakładki tzn. przykłada głowice miejsce w miejsce z ok.10% nakładaniem się tak żeby nie ominąć żadnego miejsca na skórze, ale strzelanie w 100% w to samo miejsce według niej nie ma uzasadnienia a wręcz przeciwnie prowadzi do zwiększonego bólu u pacjentki bo tkanka się przegrzewa i wówczas jeszcze bardziej szczypie i piecze - jedyne kiedy powiedziała że opracowuje to samo miejsce to przy zmianie soczewki z dużej na małą - np. przy bikini na wargach / twierdzi że jest bardziej precyzyjna i można nią dokładniej opracować dany obszar, w innym przypadku w ogólnie nie przekłada się to na skuteczność zabiegu. Wierzę jej bo tylko do jednego gabinetu chodziłam i mam bardzo dobre efekty i oczywiście trzymałam się określonych odstępów pomiędzy zabiegami i dobrze na tym wyszłam. Pozdrawiam
Saarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-27, 14:59   #384
juraa_a
Przyczajenie
 
Avatar juraa_a
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 12
Dot.: Vectus - nowa depilacja laserowa - jakie efekty?

Ja też nigdy nie miałam przykładanej głowicy kilka razy w tym samym miejscu przecież to musi boleć! efekty mam super więc chyba nie trzeba współczuje jeśli cierpiałaś a umówmy się sama depilacja nie należy do najprzyjemniejszych!
juraa_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-27, 21:45   #385
viosenna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 24
Dot.: Vectus - nowa depilacja laserowa - jakie efekty?

Cytat:
Napisane przez juraa_a Pokaż wiadomość
Ja też nigdy nie miałam przykładanej głowicy kilka razy w tym samym miejscu przecież to musi boleć! efekty mam super więc chyba nie trzeba współczuje jeśli cierpiałaś a umówmy się sama depilacja nie należy do najprzyjemniejszych!

ile tygodni jestes od ostatniego zabiegu?
viosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-31, 10:37   #386
Baas
Zakorzenienie
 
Avatar Baas
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 042
Dot.: Vectus - nowa depilacja laserowa - jakie efekty?

Ja tam miałam przykładane, strzelane dwa razy w to samo miejsce. Fakt, trochę bolało, ale bez przesady, dałam rade.
Baas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-31, 19:03   #387
viosenna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 24
Dot.: Vectus - nowa depilacja laserowa - jakie efekty?

Cytat:
Napisane przez Baas Pokaż wiadomość
Ja tam miałam przykładane, strzelane dwa razy w to samo miejsce. Fakt, trochę bolało, ale bez przesady, dałam rade.

jak Twoje efekty sie ksztaltuja?




mozecie powiedziec kiedy najlepiej sie golic przed zabiegiem? zwykle wykonuje to pare godzin przed pojsciem do gabinetu... zastanawiam sie, czy to dobrze, bo wtedy nie widac wysunietych wloskow i nie czuje "mocy" lasera tam, gdzie skora jest idealnie gladka bez widocznej w skorze lodygi wlosa .
viosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-31, 19:20   #388
Gejszalicious
Buszująca w hybrydach
 
Avatar Gejszalicious
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 829
Dot.: Vectus - nowa depilacja laserowa - jakie efekty?

Cytat:
Napisane przez viosenna Pokaż wiadomość
jak Twoje efekty sie ksztaltuja?




mozecie powiedziec kiedy najlepiej sie golic przed zabiegiem? zwykle wykonuje to pare godzin przed pojsciem do gabinetu... zastanawiam sie, czy to dobrze, bo wtedy nie widac wysunietych wloskow i nie czuje "mocy" lasera tam, gdzie skora jest idealnie gladka bez widocznej w skorze lodygi wlosa .
Dzień wcześniej wieczorem

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
__________________
Gejszalicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-31, 22:09   #389
viosenna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 24
Dot.: Vectus - nowa depilacja laserowa - jakie efekty?

Cytat:
Napisane przez Gejszalicious Pokaż wiadomość
Dzień wcześniej wieczorem

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka



no to moze to tez byc powodem slabych efektow? ehh.
viosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-08, 07:38   #390
Gejszalicious
Buszująca w hybrydach
 
Avatar Gejszalicious
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 829
Dot.: Vectus - nowa depilacja laserowa - jakie efekty?

Cytat:
Napisane przez viosenna Pokaż wiadomość
no to moze to tez byc powodem slabych efektow? ehh.
Ale dlaczego miałoby to być powodem słabych efektów?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
__________________
Gejszalicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-05 19:50:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:09.