Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8. - Strona 131 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-10-31, 17:49   #3901
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-31, 17:59   #3902
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Coś wam opowiem. Na pewno część z was pamięta jak pisałam parę tygodni temu o gorączce i osłabieniu u męża. Pisałam, że nie planujemy dzwonić do lekarza, bo oboje pracujemy zdalnie a poza tym on nie miał gdzie się zarazić koroną, więc na pewno to jakaś inna infekcja. Tu na wizażu wywiązała się dyskusja zresztą o naszym podejściu. Zdanie zmieniliśmy jak 3 dni później ja zaczęłam mieć te same objawy, co on. Zadzwoniłam do lekarza rodzinnego (żeby z nim pogadać wykonałam łącznie 30 połączeń do przychodni jednego dnia!) Opisałam objawy (gorączka dochodząca do 38,5 stopnia, osłabienie, bóle mięśni, utrata smaku i węchu) i lekarz stwierdził, że prawdopodobnie to covid, że jego zdaniem wszystkie objawy na to wskazują. W ogóle nie był zaskoczony. Po tym jak dowiedział się, że pracujemy z domu i sami zarządziliśmy sobie izolację (moi rodzice już wówczas też nie wychodzili z domu) a chorobę przechodzimy łagodnie to stwierdził, że na razie nie wyśle nas na test. Nie powiedział tego wprost, ale dał mi do zrozumienia, że lepiej, żeby na test wysłać osoby bardziej potrzebujące, z ostrzejszymi objawami). Umówiliśmy się na wizytę kontrolną za parę dni, plus miałam dzwonić, gdybyśmy się gorzej poczuli.
Po tych paru dniach mąż był już bez objawów, ja na końcówce, a chorzy byli już moi rodzice oraz 85 letnia babcia. Babci lekarz przepisał osłonowo antybiotyk na płuca i skierował na test. Miał przyjechać do niej wymazobus, a wcześniej sanepid miał zadzwonić do mamy (bo babcia nie ma telefonu) i uprzedzić. No i mija piąty dzień, sanepid się nie odezwał, wymazobus nie przyjechał, do sanepidu nie można się dodzwonić. Mama dostała tylko smsem ponaglenie, żeby zainstalować aplikację kwarantannową. No i wychodzi na to, że ona jest w kwarantannie, mimo że infekcja się już skończyła.
Mimiko dzięki za ta historię, bo się właśnie zaczęłam bulwersowac na historię znajomego, który po 1 dniu gorączki i utracie smaku węchu zamiast odbijać się do lekarza o test to poszedł do pracy...
A to w sumie widać,że system "truck nad trace" w Polsce nie dziala i szkoda nerwów na to wsztstko
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-31, 18:11   #3903
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Bo miałam status studenta i prace na uz. Teraz dalej jestem na uz a więc ja tak wesoło nie jestem za zamykaniem. Nie wszyscy radośnie na tyłku posiedzą a wypłata na konto sama wpadnie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Ok rozumiem. To trudna sytuacja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:08 ---------- Poprzedni post napisano o 19:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Ciekawa jestem kogo naraziłam odstępy były zachowane

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ok ale nie wszedzie latwo na cmentarzach zachowac odstep.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:08 ---------- Poprzedni post napisano o 19:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
No przecież, zaraz napiszę do znajomych co stracili pracę, jaką żyłę złota dla nich mam. Jeszcze mi jakiś % odpalą z tych kokosów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Haha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 19:08 ----------

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Mąż właśnie dostał życzenia świąteczne na wypadek zablokowania telefonów
Żarty żartami ale do czego to wszystko prowadzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jakiego zablokowania telefonow?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Dokladnie tak. Juz to dzisiaj dwa razy pisalam. Teraz (od 24 pazdziernika) zasady sa takie ze np. Jesli ty bedziesz miala kontakt z kims chorym to tylko ty masz kwarantanne, domownicy nie i normalnie chodza do pracy itp. Dopiero jesli ty bys zachorowala i miala dodatni wynik to wtedy z automatu oni wszyscy maja kwarantanne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chore to jest troche.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-31, 18:25   #3904
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Może dlatego, że ich nie stać na leczenie szpitalne? Jak ktoś tam nie ma ubezpieczenia (a ubezpieczenia mają fefnaście wariantów), to na leczenie szpitalne wydaje majątek.
Widziałam kiedyś rachunek za cesarkę tam- kilkadziesiąt tys. dolarów. Myślałam, że co jak co, ale porody to minimum, na które nie trzeba mieć polisy.
Mój mąż pracował w USA 2 lata i potwierdza, że tak jest. Ponoć to nie jest standard, tak jak u nas, że umowa o pracę równa się ubezpieczeniu zdrowotnemu.

Polecam dokument pt. "USA nowe oblicza biedy", bardzo często lecinbodajze na Fokus tv, w głowie mi się nie mieściło, że w USA ( które nadal ludziom jawi się jako kraj mlekiem i miodem płynący) ludzie jeżdżą kilkaset kilometrów w nocy do innego miasta i koczują w namiotach, bo się dowiedzieli, że gdzieś będą przyjmować bezpłatnie dentyści.🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-31, 18:32   #3905
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
kaylla - ok, pisałaś.
a nie wiesz na jakiej zasadzie domownicy są na kwarantannie,jak jedna osoba ma +?
Bo chyba jeszcze nie ma tego rozporządzenia.
Mnie zastanawia, co wtedy powiedzieć pracodawcy?

I kogo wrzucają na kwarantannę? Osoby zameldowane?
Ja w tej chwili mieszkam, gdzie indziej, niż mam meldunek


Czytam,że sanepid już nie zadzwoni, że wszyscy z automatu będą w kwarantannie, tylko na jakiej podstawie? Skąd będzie wiadomo, kto mieszka w danym domu, a kto nie?


Już głowa boli od tych "nowości"
O tej automatycznej kwarantannie dla domownikow to była mowa wczoraj na konferencji.
No i kwarantanna jest dla domownikow a nie osob zameldowanych. Generalnie zakladam ze bedzie tak ze w koncu sanepid sie skontaktuje z osoba z plusem i bedzie pytal z kim mieszka, tak jak do tej pory chyba bylo. I potem dla tych osob bedzie info o kwarantannie czy to na profilu pue zus czy gdzies indziej. Jak sie kogos nie poda to nikt tego nie wylapie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-31, 18:44   #3906
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
O tej automatycznej kwarantannie dla domownikow to była mowa wczoraj na konferencji.
No i kwarantanna jest dla domownikow a nie osob zameldowanych. Generalnie zakladam ze bedzie tak ze w koncu sanepid sie skontaktuje z osoba z plusem i bedzie pytal z kim mieszka, tak jak do tej pory chyba bylo. I potem dla tych osob bedzie info o kwarantannie czy to na profilu pue zus czy gdzies indziej. Jak sie kogos nie poda to nikt tego nie wylapie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No oczywiście, że tak jest. Ty podajesz sanepidowi, kto z tobą mieszka.
I prawda jest taka, że jak kogoś nie podasz, to nikt tego nie sprawdzi 🤷
Sanepid ci nie wejdzie do domu i nie policzy domowników, a policja sprawdza tylko tych, których podasz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-31, 18:45   #3907
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
O tej automatycznej kwarantannie dla domownikow to była mowa wczoraj na konferencji.
No i kwarantanna jest dla domownikow a nie osob zameldowanych. Generalnie zakladam ze bedzie tak ze w koncu sanepid sie skontaktuje z osoba z plusem i bedzie pytal z kim mieszka, tak jak do tej pory chyba bylo. I potem dla tych osob bedzie info o kwarantannie czy to na profilu pue zus czy gdzies indziej. Jak sie kogos nie poda to nikt tego nie wylapie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ok dziękuję. Bo już się zaczęłam zastanawiać,czy zaraz nie będzie tak,gdy moja mama czy tata będą mieć plusa to ja automatycznie zostanę wpisana na kwarantannę,ze względu na zameldowanie.
Ale jak tak to ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-31, 19:02   #3908
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Ok rozumiem. To trudna sytuacja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:08 ---------- Poprzedni post napisano o 19:06 ----------

No ok ale nie wszedzie latwo na cmentarzach zachowac odstep.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:08 ---------- Poprzedni post napisano o 19:08 ----------

Haha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 19:08 ----------

Jakiego zablokowania telefonow?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------

Chore to jest troche.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No dziś łatwo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-31, 19:28   #3909
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Coś dla popierających tutaj działania rządu, sam wstęp pojechany:
Koronawirusowi szulerzy z rządu. W starciu z zarazą polskie państwo skapitulowało
"Nasze szanse na przetrwanie zależą — po raz pierwszy w życiu — od kwestii najzupełniej pierwotnych: wieku, schorzeń zgrabnie zwanych współistniejącymi, może DNA i grupy krwi, poziomu jakiejś witaminy lub też przyjętych wcześniej szczepionek. W starciu z koronawirusem polskie państwo skapitulowało. O naszym losie zdecyduje raczej Darwin niż Kaczyński. I to naprawdę nie jest dobra informacja."

Ale dalej już tylko wylistowane udane czy nieudane działania (czyli standard, o którym większość zainteresowanych wie)
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-o...naliza/bf4l3j9

A propos wspomnianych w artykule wojskowych lazaretów z chłodniami, chyba jest naprawdę źle: spółki Weglokoks w śląskim a Tauron w małopolskim, przygotują po 2 szpitale tymczasowe (poza tymi już określonymi, np. obok Spodka). Na Śląsku w Bielsku Białej i uwaga na lotnisku w Pyrzowicach. W hangarze cargo - ale czy tylko mi się wydaje czy to naprawdę wygląda niedobrze (?)

Na dodatek kilka dni temu wyciekło rozpytywanie przez śląski urząd wojewódzki miast, w sprawie mogił zbiorowych i miejsca pod nie na cmentarzach komunalnych. No to fajnie, pewnie taka jest procedura kryzysowa no ale jednak...
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez andra
Czas edycji: 2020-10-31 o 19:34
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-31, 19:40   #3910
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Coś dla popierających tutaj działania rządu, sam wstęp pojechany:
Koronawirusowi szulerzy z rządu. W starciu z zarazą polskie państwo skapitulowało
"Nasze szanse na przetrwanie zależą — po raz pierwszy w życiu — od kwestii najzupełniej pierwotnych: wieku, schorzeń zgrabnie zwanych współistniejącymi, może DNA i grupy krwi, poziomu jakiejś witaminy lub też przyjętych wcześniej szczepionek. W starciu z koronawirusem polskie państwo skapitulowało. O naszym losie zdecyduje raczej Darwin niż Kaczyński. I to naprawdę nie jest dobra informacja."

Ale dalej już tylko wylistowane udane czy nieudane działania (czyli standard, o którym większość zainteresowanych wie)
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-o...naliza/bf4l3j9

A propos wspomnianych w artykule wojskowych lazaretów z chłodniami, chyba jest naprawdę źle: spółki Weglokoks w śląskim a Tauron w małopolskim, przygotują po 2 szpitale tymczasowe (poza tymi już określonymi, np. obok Spodka). Na Śląsku w Bielsku Białej i uwaga na lotnisku w Pyrzowicach. W hangarze cargo - ale czy tylko mi się wydaje czy to naprawdę wygląda niedobrze (?)

Na dodatek kilka dni temu wyciekło rozpytywanie przez śląski urząd wojewódzki miast, w sprawie mogił zbiorowych i miejsca pod nie na cmentarzach komunalnych. No to fajnie, pewnie taka jest procedura kryzysowa no ale jednak...
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tego, co słyszałam, już z końcem września wyznaczono koronerów (szczerze to nawet nie wiedziałam, że w Polsce taki zawód jest) do stwierdzania zgonów w domach, bo rodzinni, w których zakresie obowiązków to leży, nie chcieli jeździć.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-31, 19:42   #3911
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

No i Borys dzisiaj przemówił.
Wprowadził 4-ro tygodniowy lockdown, od przyszłego czwartku do 2 grudnia. Ma to ocalić święta
No już to widzę, jak wirus nagle magicznie zniknie na święta, pierdzielenie takie.
Zamknął sklepy, bary, puby, restauracje, takeaway może działać.
Szkoły, uniwersytety zostają otwarte
Ludzie mają zostać w domu, ale mogą wychodzić w celu rekreacji, ćwiczeń, pracy, zakupów, pomocy innym.

Pisałam pod koniec sierpnia o wycieku tajnego raportu ze Anglia będzie zamknięta od listopada i proszę, wszystko się zgadza. Idzie zgodnie z planem, a w styczniu ogłosimy szczepionkę

Teraz zobaczymy czy Borys dotrzyma słowa i zdejmie lockdown 2 grudnia, czy znów zrobi z gęby cholewę, jak ma to w zwyczaju. Pieprzy jedno, robi drugie.
Jestem zła, nie ważne czy przestrzegasz zasad czy nie i tak cie zamkną. Tym bardziej że nasz rejon ma jeden z najniższych przyrostów, w tym tygodniu było 65 przypadków u nas w hrabstwie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-31, 19:44   #3912
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
No i Borys dzisiaj przemówił.
Wprowadził 4-ro tygodniowy lockdown, od przyszłego czwartku do 2 grudnia. Ma to ocalić święta
No patrz, a mógł to ogłosić dopiero w najbliższą środę
Współczuję Obawiam się, że prędzej czy później PMM pójdzie tą drogą
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-31, 19:48   #3913
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

NIE zgadzam się na lockdown, trafi mnie coś zaraz słowo daje. Czarina


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-31, 19:50   #3914
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88249572]NIE zgadzam się na lockdown, trafi mnie coś zaraz słowo daje. Czarina


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]
Chyba nikt się nie zgadza.
Ale robi się coraz mniej przewidywalnie, więc w sumie spodziewać się można wszystkiego.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-31, 19:58   #3915
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
No patrz, a mógł to ogłosić dopiero w najbliższą środę
Współczuję Obawiam się, że prędzej czy później PMM pójdzie tą drogą
No popatrz, jaki łaskawca z niego [1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88249572]NIE zgadzam się na lockdown, trafi mnie coś zaraz słowo daje. Czarina


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]No chce mi się wyć!
Tym bardziej że wszędzie gdzie idę, każdy nosi maski, ludzie trzymają odstępy, sklepy, wszystko jest przystosowane pod covid. I na cholere te szmaty na gębach, to stanie w kolejkach, te odstępy itp. Jak i tak cię zamkną

Ostatnio wypłynęło że jeden z tych doradców rządowych do spraw epidemii ma zarobić 700 tys £ na wprowadzeniu szczepionki. Dlatego ja nie wierzę że to nie ma drugiego dna.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-31, 20:13   #3916
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Jakiego zablokowania telefonow?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Taki żarcik to był. Wszystko nam zabierają,blokują, zamykaja , nie wiemy co będzie następne. Taki śmiech przez łzy.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-31, 20:13   #3917
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
No popatrz, jaki łaskawca z niego No chce mi się wyć!
Tym bardziej że wszędzie gdzie idę, każdy nosi maski, ludzie trzymają odstępy, sklepy, wszystko jest przystosowane pod covid. I na cholere te szmaty na gębach, to stanie w kolejkach, te odstępy itp. Jak i tak cię zamkną

Ostatnio wypłynęło że jeden z tych doradców rządowych do spraw epidemii ma zarobić 700 tys £ na wprowadzeniu szczepionki. Dlatego ja nie wierzę że to nie ma drugiego dna.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wspolczuje i łącze się w bólu, mieszkam w NL i od 14 października mamy "częściowy" lock down, no ale liczba zakażonych zaczela się wymykac spod kontroli, R byl 1.4- 1.5 znowu

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-31, 20:14   #3918
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;88244796]Ja też, ale jeszcze bardziej nie chcę, żeby jego żona musiała kiedyś donosić ciążę z dzieckiem bez mózgu albo gdyby okazał się gejem, żeby dostał legalny wp..l.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]





Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Zal mi tych ludzi, którzy żyją ze sprzedaży i produkcji zniczy i chryzantem.

Ale kto by tam myślał o tym. No na pewno nie pisiory.
Dla nich ważne ze sami przy korycie, reszta może żreć tynk . Jeszcze to opodatkują i karę pizgna za niedostateczne obroty i każą się tłumaczyć w US ze spadku dochodów.
Ten sam numer, co z gastronomią...

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
No i Borys dzisiaj przemówił.
Wprowadził 4-ro tygodniowy lockdown, od przyszłego czwartku do 2 grudnia. Ma to ocalić święta
No już to widzę, jak wirus nagle magicznie zniknie na święta, pierdzielenie takie.
Zamknął sklepy, bary, puby, restauracje, takeaway może działać.
Szkoły, uniwersytety zostają otwarte
Ludzie mają zostać w domu, ale mogą wychodzić w celu rekreacji, ćwiczeń, pracy, zakupów, pomocy innym.

Pisałam pod koniec sierpnia o wycieku tajnego raportu ze Anglia będzie zamknięta od listopada i proszę, wszystko się zgadza. Idzie zgodnie z planem, a w styczniu ogłosimy szczepionkę

Teraz zobaczymy czy Borys dotrzyma słowa i zdejmie lockdown 2 grudnia, czy znów zrobi z gęby cholewę, jak ma to w zwyczaju. Pieprzy jedno, robi drugie.
Jestem zła, nie ważne czy przestrzegasz zasad czy nie i tak cie zamkną. Tym bardziej że nasz rejon ma jeden z najniższych przyrostów, w tym tygodniu było 65 przypadków u nas w hrabstwie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co to za lockdown, jak prawie wszystko wam wolno? tzn. w porównaniu z PL

Co do lockdownu u nas, i to takiego jak wiosną - to sądzę, że wprowadzą. Bo mogą. Bo czują się nadal bezkarni.

Wczoraj to była masakra, nie wiedziałam w pracy,w co ręce wsadzić. Wiedząc, że po południu (bo wcześniej po co, prawdaż :rolleyes ) mogą wprowadzić zdalne dla 1-3 - to czy najpierw wpisywać w zeszyty dzieciom ćwiczenie liter na zapas? czy podpisywać na szybko i rozdawać kolejne części ćwiczeń? czy segregować xerówki i robić pakiety z zadaniami? czy lekcję prowadzić?
Psychicznie i fizycznie wczoraj wróciłam wykończona.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-31, 20:18   #3919
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Jechałam dzisiaj rowerem i w 5 pubach imprezy na halloween.
Pełno ludzi.

Wiec z jednej strony noszą maski (w tych pubach byli bez)
Dystans a z drugiej dzisiaj widziałam zupełnie co innego.


Moim zdaniem wcześniej było gorzej. Nie mówili nic o siłowni, kosmwtyczkach i fryzjerach.
Teraz do pracy chodza, do szkol tez.
Co mnie cieszy.

Chyba, ze ja za wcześnie wyłączyłam jego gadanie i jednak wszystkie sklepy i atrakcje zamknięte a otwarta tylko spożywka?

Edytowane przez f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Czas edycji: 2020-10-31 o 20:29
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-31, 20:28   #3920
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Chyba nikt się nie zgadza.

Ale robi się coraz mniej przewidywalnie, więc w sumie spodziewać się można wszystkiego.
No co Ty, sa osoby na wątku, które chca

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-31, 20:28   #3921
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;88249623]




Ten sam numer, co z gastronomią...



Co to za lockdown, jak prawie wszystko wam wolno? tzn. w porównaniu z PL

Co do lockdownu u nas, i to takiego jak wiosną - to sądzę, że wprowadzą. Bo mogą. Bo czują się nadal bezkarni.

Wczoraj to była masakra, nie wiedziałam w pracy,w co ręce wsadzić. Wiedząc, że po południu (bo wcześniej po co, prawdaż :rolleyes ) mogą wprowadzić zdalne dla 1-3 - to czy najpierw wpisywać w zeszyty dzieciom ćwiczenie liter na zapas? czy podpisywać na szybko i rozdawać kolejne części ćwiczeń? czy segregować xerówki i robić pakiety z zadaniami? czy lekcję prowadzić?
Psychicznie i fizycznie wczoraj wróciłam wykończona.[/QUOTE]W Pl chyba tylko gastronomia i fitness pozamykane? Czy jeszcze coś?

No i cmentarze

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;88249629]Jechałam dzisiaj rowerem i w 5 pubach imprezy na halloween.
Pełno ludzi.

Wiec z jednej strony noszą maski (w tych pubach byli bez)
Dystans a z drugiej dzisiaj widziałam zupełnie co innego.


Moim zdaniem wcześniej było gorzej. Nie mówili nic o siłowni, kosmwtyczkach i fryzjerach.
Teraz do pracy chodza, do szkol tez.
Co mnie cieszy.

Chyba, ze ja za wcześnie wyłączyłam jego gadanie. I wszystkie sklepy i atrakcje zamknięte a otwarta tylko spożywka?[/QUOTE]Tam gdzie muszą mieć maski, tam mają. W pubach, restauracjach, kawiarniach, przy stoliku nie muszą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-31, 20:30   #3922
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Czarina ale jednak tam nie było 6’osob przy stoliku tylko o wiele więcej. Stad moje zdziwienie, ze takie tłumy...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-31, 20:37   #3923
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Chyba nie ma takiego zasiłku teraz... jest opieka 2 dni na rok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tego co jest tutaj napisane https://www.bankier.pl/wiadomosc/Kwa...w-7984364.html
wynika, że należy się jednemu z rodziców zasiłek na zasadach ogólnych z tych 60 dni które są na chorowanie dziecka. Byłam w tym roku na zasiłku chyba tylko pięć dni.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-31, 20:41   #3924
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;88249648]Czarina ale jednak tam nie było 6’osob przy stoliku tylko o wiele więcej. Stad moje zdziwienie, ze takie tłumy...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]Widocznie pub ma wywalone na to.
Jednak ja wokół widzę że ludzie przestrzegają zasad.

I co? I

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-31, 20:49   #3925
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
No i Borys dzisiaj przemówił.
Wprowadził 4-ro tygodniowy lockdown, od przyszłego czwartku do 2 grudnia. Ma to ocalić święta
No już to widzę, jak wirus nagle magicznie zniknie na święta, pierdzielenie takie.
Zamknął sklepy, bary, puby, restauracje, takeaway może działać.
Szkoły, uniwersytety zostają otwarte
Ludzie mają zostać w domu, ale mogą wychodzić w celu rekreacji, ćwiczeń, pracy, zakupów, pomocy innym.

Pisałam pod koniec sierpnia o wycieku tajnego raportu ze Anglia będzie zamknięta od listopada i proszę, wszystko się zgadza. Idzie zgodnie z planem, a w styczniu ogłosimy szczepionkę

Teraz zobaczymy czy Borys dotrzyma słowa i zdejmie lockdown 2 grudnia, czy znów zrobi z gęby cholewę, jak ma to w zwyczaju. Pieprzy jedno, robi drugie.
Jestem zła, nie ważne czy przestrzegasz zasad czy nie i tak cie zamkną. Tym bardziej że nasz rejon ma jeden z najniższych przyrostów, w tym tygodniu było 65 przypadków u nas w hrabstwie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ludzie będą mieli tak dość że połowa radosnie i dobrowolnie sama się zaszczepi. Ja podziękuję. Ale obawiam się że kilka miesięcy i wyboru nie będzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-31, 20:51   #3926
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
No i Borys dzisiaj przemówił.
Wprowadził 4-ro tygodniowy lockdown, od przyszłego czwartku do 2 grudnia. Ma to ocalić święta
No już to widzę, jak wirus nagle magicznie zniknie na święta, pierdzielenie takie.
Zamknął sklepy, bary, puby, restauracje, takeaway może działać.
Szkoły, uniwersytety zostają otwarte
Ludzie mają zostać w domu, ale mogą wychodzić w celu rekreacji, ćwiczeń, pracy, zakupów, pomocy innym.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To dość sporo. U mnie od poniedziałku do końca miesiąca zamknięta gastronomia, salony tatutażu, fitness. Zrobiłam rezerwację w knajpie na jutro, bo nie wierzę, że zamknięcie potrwa tylko do końca miesiąca. Obawiam się, że będzie przedłużone do wiosny i rozszerzone o kolejne środki. Dlatego tym razem jestem przeciwnikiem lockdownu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-31, 21:01   #3927
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Wata cukrowa i popcorn pod cmentarzem? Pierwszy raz słyszę. U mnie takich cudów nie ma

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
u mnie w mieście też nie ma ( miasto wojewódzkie)

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88248498]Monia, nie mam sily na ciebie. Na kazde swoje wyjscie i potrzebe znajdziesz usprawiedliwienie, ale inni ludzie cie nie interesuja. Jak przyszlo co do czego, to w sklepie nawet nie pouczalas ludzi zeby zalozyli maske.
Rownie dobrze moge ci powiedziec, niech zamkna ten twoj sklep, na zawsze, bo galerie to siedlisko wirusa, a buty mozna sobie kupic online, idz na bezrobocie bo stwarzasz zagrozenie epidemiologiczne. I to wieksze niz jakis jarmark ze stolikami na dworzu.
Empatia na poziomie rozwielitki, naprawde.[/QUOTE] o jak się zgadzam...

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;88248599]CMENTARZE SĄ ZAMYKANE PO TO, ŻEBY WINĘ NA ROZPRZESTRZENIENIE SIĘ WIRUSA ZWALIĆ NA KOBIETY.
[/QUOTE] też mam takie podejrzenie, niestety.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Tez praca ale ludzie sie skrzykuja i chryzantemy beda sprzedane. Jakas agencja z rzadu tez ma kupic czytalam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
obiecanki Cavani rządu, a zarobią na tym pewnie tylko znajomi królika a co najwierniejsi dobę z makiem dostaną. Wiara w pomoc rządu.. .
Chyba w pomoc doprowadzeniu ludzi do ruiny

Czarnia, współczuję stresu no i kciuki, żeby to tylko do tego 2.12. Było.. .
Chociaż parków i lasów wam nie zamknęli i raczej nie zamkną.
A u nas to takie pomysły od czapy, ze chyba tylko kopnieta to potrafi wcześniej przewidzieć
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-31, 21:08   #3928
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Nie wiem, czy zwróciłyście uwagę, ale podczas ostatniej konferencji (tylko nie wiem: czwartkowej czy piątkowej) Morawiecki mówił, że robią wszystko, żeby jak najdłużej nie wprowadzać lockdownu?
Odniosłam wrażenie, że jeszcze nie, ale kiedyś- tak, wnioskuję z tego "jak najdłużej".
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-31, 21:14   #3929
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy zwróciłyście uwagę, ale podczas ostatniej konferencji (tylko nie wiem: czwartkowej czy piątkowej) Morawiecki mówił, że robią wszystko, żeby jak najdłużej nie wprowadzać lockdownu?
Odniosłam wrażenie, że jeszcze nie, ale kiedyś- tak, wnioskuję z tego "jak najdłużej".
Biorąc pod uwagę modele matematyczne przebiegu sytuacji w PL, gdzie listopad/grudzień to ma być dramat zachorowań i zgonów - to lockdown jest pewny.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-31, 21:17   #3930
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy zwróciłyście uwagę, ale podczas ostatniej konferencji (tylko nie wiem: czwartkowej czy piątkowej) Morawiecki mówił, że robią wszystko, żeby jak najdłużej nie wprowadzać lockdownu?
Odniosłam wrażenie, że jeszcze nie, ale kiedyś- tak, wnioskuję z tego "jak najdłużej".
Nastawiam się mentalnie na to.

Ale wątpię, żebym przeszła przez najbliższy lockdown, jak poprzedni. Teraz zamierzam normalnie wyjeżdżać do rodziców, a nie siedzieć w domu bez fizycznych kontaktów z rodziną.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-04 17:18:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:34.