Usuwanie blizn - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-03, 14:32   #661
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Usuwanie blizn

Witam wszsytkich,

w zeszla sobote uleglam wypadkowi komunikacyjnemu, skutkiem czego jest rana szarpada na kosci policzkowej. Mam ok. 5 szwow, dokladnie nie wiem ile bo nikt mi nie powiedzial (jak zapytalam lekarza to odp. ze tyle ile trzeba), ale udalo mi sie spod plastrow nitki policzyc. Rana na ok 5cm.
Mega mnie ta sprawa doluje, mam dopiero 26 lat i czuje ze bede oszpecona. Kontaktowalam sie juz z plastykiem, ale nic konkretnego nie powiedzial. Trzeba czekac, smarowac i masowac, ewentualna korekcja nie szybciej niz po 6mscach.
Czy jest mi w stanie ktos polecic dobra klinike ktora zajela by sie ta blizna kompleksowo ? ewentalnie lekarza. Koszta nie graja zadnej roli.
Jak to w koncu jest z tymi laserami robic czy nie

Edytowane przez feelin_soo_me
Czas edycji: 2015-12-03 o 14:33
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 09:49   #662
mydestinationnn
Przyczajenie
 
Avatar mydestinationnn
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 7
Dot.: Usuwanie blizn

hej ja właśnie wczoraj byłam na pierwszym zabiegu laserowego usuwania blizny. Koszt blizny do 5 cm 200-400zł. Pani dermatolog powiedziała, że moja blizna usunie się w ok 70% po 4 zabiegach. Jednakże wynik finalny będzie po pół roku. Gdy będę niewystarczająco zadowolona zabieg można powtórzyć. Moją bliznę mam prawie 20 lat a Twoja jest świeża więc łatwiejsza do usunięcia. Klinika jest w Poznaniu ale w każdym większym mieście znajdziesz taka, która oferuje usuwanie laserem. Obecnie jest to najskuteczniejsza metoda usuwania blizn. Po zabiegu jest tylko niewielkie zaczerwienienie. Ale być może w Twoim przypadku przy odpowiedniej pielęgnacji blizna ładnie się wygoi i nie będzie takiej potrzeby trzymam kciuki
mydestinationnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 13:52   #663
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Usuwanie blizn

Cytat:
Napisane przez mydestinationnn Pokaż wiadomość
hej ja właśnie wczoraj byłam na pierwszym zabiegu laserowego usuwania blizny. Koszt blizny do 5 cm 200-400zł. Pani dermatolog powiedziała, że moja blizna usunie się w ok 70% po 4 zabiegach. Jednakże wynik finalny będzie po pół roku. Gdy będę niewystarczająco zadowolona zabieg można powtórzyć. Moją bliznę mam prawie 20 lat a Twoja jest świeża więc łatwiejsza do usunięcia. Klinika jest w Poznaniu ale w każdym większym mieście znajdziesz taka, która oferuje usuwanie laserem. Obecnie jest to najskuteczniejsza metoda usuwania blizn. Po zabiegu jest tylko niewielkie zaczerwienienie. Ale być może w Twoim przypadku przy odpowiedniej pielęgnacji blizna ładnie się wygoi i nie będzie takiej potrzeby trzymam kciuki
Jakim laserem masz robione zabiegi?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 08:49   #664
mbrs
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 88
Dot.: Usuwanie blizn

A czy tą metodą można też usunąć bliznę powstałą po cesarskim cięciu? Mam na tym punkcie spore kompleksy i dorastam powoli do tego, aby się jej pozbyć.
mbrs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-07, 12:38   #665
ramona28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 222
Dot.: Usuwanie blizn

Ja również miałam kompleksy na punkcie blizny . Nie po cesarskim cięciu ale po wyrostkuk. Niektórzy mają niewielkie, ładne blizny ale moja blizna po wyrostku wyglądała bardzo źle. Była widoczna, pionowa. Trafiłam na jakiegoś partacza, ktory widocznie dopiero się uczył.Nawet moja lekarz rodzinna dziwiła sie jak mógł mi coś takiego zrobić ;/ Wybrałam sie na laserowe usuwanie blizny i powiem Ci, że jestem zadowolona.Efekt bardzo dobry, wszystko wygląda o wiele lepiej. TYle,ze robiłam to w Lublinie. W Warszawie poczytaj sobie opinie na temat laserowego usuwania blizn: http://www.znanylekarz.pl/laserowe-u...blizn/warszawa Musisz się dopytać czy można tym sposobem usuwać również blizny po cesarskim cięciu.
ramona28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-07, 14:14   #666
mydestinationnn
Przyczajenie
 
Avatar mydestinationnn
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 7
Dot.: Usuwanie blizn

Jeśli jest to blizna wklęsła a nie przerostowa to są spore szanse jej zmniejszenia. Tylko trzeba pamiętać, że ŻADNEJ blizny nie da się usunąć w 100%, można tylko zmniejszyć jej widoczność. Ja chodzę na laserfrakcyjny. Jest to długotrwały proces ale ja już widzę pierwsze rezultaty. Polega na pobudzeniu kolagenu do wzrostu.
mydestinationnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 11:41   #667
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Usuwanie blizn

Cytat:
Napisane przez mydestinationnn Pokaż wiadomość
Jeśli jest to blizna wklęsła a nie przerostowa to są spore szanse jej zmniejszenia. Tylko trzeba pamiętać, że ŻADNEJ blizny nie da się usunąć w 100%, można tylko zmniejszyć jej widoczność. Ja chodzę na laserfrakcyjny. Jest to długotrwały proces ale ja już widzę pierwsze rezultaty. Polega na pobudzeniu kolagenu do wzrostu.
Cytat:
Napisane przez ramona28 Pokaż wiadomość
Ja również miałam kompleksy na punkcie blizny . Nie po cesarskim cięciu ale po wyrostkuk. Niektórzy mają niewielkie, ładne blizny ale moja blizna po wyrostku wyglądała bardzo źle. Była widoczna, pionowa. Trafiłam na jakiegoś partacza, ktory widocznie dopiero się uczył.Nawet moja lekarz rodzinna dziwiła sie jak mógł mi coś takiego zrobić ;/ Wybrałam sie na laserowe usuwanie blizny i powiem Ci, że jestem zadowolona.Efekt bardzo dobry, wszystko wygląda o wiele lepiej. TYle,ze robiłam to w Lublinie. W Warszawie poczytaj sobie opinie na temat laserowego usuwania blizn: http://www.znanylekarz.pl/laserowe-u...blizn/warszawa Musisz się dopytać czy można tym sposobem usuwać również blizny po cesarskim cięciu.
Cieszę się że są osoby zadowolone z laserów daje to jakąś nadzieję
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-20, 07:35   #668
aanfall
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 11
Dot.: Usuwanie blizn

Kilka opinii:
http://www.forumdermatologiczne.pl/f.../480491/1.html

http://lula.pl/lula/1,111767,1676377...tak__Nasz.html

http://www.realself.com/review/toron...axel-ruin-life

http://www.realself.com/review/sydne...exture-change#

http://sofiasmum.blogspot.com/2014/0...zyli-post.html

http://www.estheticon.pl/dyskusje/la...ematrix-i90710
aanfall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-23, 18:40   #669
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Usuwanie blizn

Ja sie jednak zdecydowalam sprobowac. Odwiedzilam dzisiaj zagraniczna klinike (nie mieszkam w pl), gdzie zaproponowano mi lasery + ewentualne ostrzykiwanie. W przyszlym tygodniu pierwszy zabieg.
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-26, 21:50   #670
PetitChat
Raczkowanie
 
Avatar PetitChat
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 86
Dot.: Usuwanie blizn

Cytat:
Napisane przez ramona28 Pokaż wiadomość
Ja również miałam kompleksy na punkcie blizny . Nie po cesarskim cięciu ale po wyrostkuk. Niektórzy mają niewielkie, ładne blizny ale moja blizna po wyrostku wyglądała bardzo źle. Była widoczna, pionowa. Trafiłam na jakiegoś partacza, ktory widocznie dopiero się uczył.Nawet moja lekarz rodzinna dziwiła sie jak mógł mi coś takiego zrobić ;/ Wybrałam sie na laserowe usuwanie blizny i powiem Ci, że jestem zadowolona.Efekt bardzo dobry, wszystko wygląda o wiele lepiej. TYle,ze robiłam to w Lublinie. W Warszawie poczytaj sobie opinie na temat laserowego usuwania blizn: http://www.znanylekarz.pl/laserowe-u...blizn/warszawa Musisz się dopytać czy można tym sposobem usuwać również blizny po cesarskim cięciu.
A u kogo robiłas w Lbn?
PetitChat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-31, 20:58   #671
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Usuwanie blizn

melduje ze jestem po pierwszym zabiegu laserem frakcyjnym na moja blizne powypadkowa. O efektach narazie ciezko powiedziec bo dopiero 1 dzien po, narazie blizna jest zaczerwieniona, ale o tym uprzedzali. Kolejny zabieg za 4 tyg., w sumie czeka mnie ok. 5 wizyt.
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-03, 02:48   #672
pavlo84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 153
GG do pavlo84
Dot.: Usuwanie blizn

Witam was . mój problem wyglada tak ze mam blizne na policzku i bylem w klinice bienkowskiego esteticmed 4 tygodnie po sciagnieciu szfów poddałęm sie 1szemu zabiegowi gdyz ponoc najlepiej blizny usuwac puki sa swieze i wiecie co osobiscie zaluje.wiem po sobie ze laser mi niesluzy wrecz odwrotnie robi wieksze spustoszenie ogladalem efekty prac w esteticmed i to jest tak samo jak z bliznami u różnych osob jeden z was pisza ze maja szpecace blizny ale to dlatego ze sa 2 opcje lekarz s☠☠☠☠☠☠☠il temat ale mowie wam ze moze okazac sie ze pojdziecie do za☠☠☠istego lekarza chirurga w polsce wytnie i zszyje i okaze sie ze blizna jest taka sama jak wczesniej chodzi o to ze kazdy jest inny .Niestety !!! I tak samo z laserem u kogos bedzie super a u innych bedzie pogorszenie ja osobiscie uwazam ze bylo ino gorzej po 1nym zbiaegu dob rze ze niezgodizlem sie na kolejne 4 ry zabiegi gdzie bienkowski zapraszal mnie i twierdzil ze jescze 4 zabiegi bedzie zupelnie inaczej to wygladac niby lepiej nie dziekuje lasery nie sa dla mnie .osobiscie polecam skupic sie na komorkach macierzystych pozyskanych z transferu wlasnego tluszczu zalezy kto ma jakie blizny po tradzikowe raczej gruby temat z tlusczem zeby go aplikowac ale ciete blizny po urazowe na twarzy sadze ze bedzie dobrym rozwiazaniem ,osobiscie sam bede chcial sie poddac takiej terapi choc niejest tania ale któraś napisałą ze pieniadze niegraja roli tak wiec cel uświeca środki sa tez konkretne zele i kremy takie jak mederma,regima scar repair, Scar Treatment silicon sheet gel,cicatricure,Dermefface Fx7,Azanis scar serum
i coś z wyższej półki luminesce-serum.Jak napisalem wczesniej u niektorych bede rózne efekty u niektorych super u niektorcyh moga być zaledwie średnie po żelach i kremach jak i po przesczepie tluszczu inni niemusza nawet do takich rzeczy sie uciekac bo niemaja sladu po szwach czy blizny sa bardzo estetyczne u innych mega sie zucaja w oczy

pavlo84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-03, 14:17   #673
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Usuwanie blizn

Cytat:
Napisane przez pavlo84 Pokaż wiadomość
Witam was . mój problem wyglada tak ze mam blizne na policzku i bylem w klinice bienkowskiego esteticmed 4 tygodnie po sciagnieciu szfów poddałęm sie 1szemu zabiegowi gdyz ponoc najlepiej blizny usuwac puki sa swieze i wiecie co osobiscie zaluje.wiem po sobie ze laser mi niesluzy wrecz odwrotnie robi wieksze spustoszenie ogladalem efekty prac w esteticmed i to jest tak samo jak z bliznami u różnych osob jeden z was pisza ze maja szpecace blizny ale to dlatego ze sa 2 opcje lekarz s☠☠☠☠☠☠☠il temat ale mowie wam ze moze okazac sie ze pojdziecie do za☠☠☠istego lekarza chirurga w polsce wytnie i zszyje i okaze sie ze blizna jest taka sama jak wczesniej chodzi o to ze kazdy jest inny .Niestety !!! I tak samo z laserem u kogos bedzie super a u innych bedzie pogorszenie ja osobiscie uwazam ze bylo ino gorzej po 1nym zbiaegu dob rze ze niezgodizlem sie na kolejne 4 ry zabiegi gdzie bienkowski zapraszal mnie i twierdzil ze jescze 4 zabiegi bedzie zupelnie inaczej to wygladac niby lepiej nie dziekuje lasery nie sa dla mnie .osobiscie polecam skupic sie na komorkach macierzystych pozyskanych z transferu wlasnego tluszczu zalezy kto ma jakie blizny po tradzikowe raczej gruby temat z tlusczem zeby go aplikowac ale ciete blizny po urazowe na twarzy sadze ze bedzie dobrym rozwiazaniem ,osobiscie sam bede chcial sie poddac takiej terapi choc niejest tania ale któraś napisałą ze pieniadze niegraja roli tak wiec cel uświeca środki sa tez konkretne zele i kremy takie jak mederma,regima scar repair, Scar Treatment silicon sheet gel,cicatricure,Dermefface Fx7,Azanis scar serum
i coś z wyższej półki luminesce-serum.Jak napisalem wczesniej u niektorych bede rózne efekty u niektorych super u niektorcyh moga być zaledwie średnie po żelach i kremach jak i po przesczepie tluszczu inni niemusza nawet do takich rzeczy sie uciekac bo niemaja sladu po szwach czy blizny sa bardzo estetyczne u innych mega sie zucaja w oczy

hmmm... nie slyszalam o komorkach macierzystych ani tluszczu. Ja mam wlasnie blizne cieta. Robilam w Berlinie u profesora, narazie efekt jest taki ze blizna jest mocno czerwona, jakby odrobine bardziej plaska, bo zrobily mi sie wczesniej takie wybrzuszenia. tak samo nie jestem pewna efektow, czy beda, jezeli juz to jakie i czy aby napewno pozytywne. Sam doktor powiedzial, ze na to jak duza poprawa bedzie nie ma gwarancji i zaden lekarz mi tego nie powie, czy bedzie to 30 / 50 czy 70 %.
ty miales potradzikowe ? 'Po jakim czasie zeszlo zaczerwienienie ?
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-03, 23:42   #674
aanfall
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 11
Dot.: Usuwanie blizn

Laurence Miller, M.D. is a board certified dermatologist practicing in Maryland and Washington, D.C. He was born in New Jersey, and received his medical degree from The University of Lausanne, Switzerland, where he also learned to speak French fluently.
-The New England Journal of Medicine

[tłum.]"W badaniu wzięli udział pacjenci po zabiegach chirurgicznych z powodu usunięcia nowotworów nieczerniakowych na twarzy. Do badania włączono osoby posiadające blizny o długości co najmniej 4 cm. Leczenie laserem frakcyjnym CO2 rozpoczęto w dniu usunięcia szwów. Badanie miało na celu ocenę, czy wczesna laseroterapia poprawia wygląd blizny w okresie późniejszym. Każda z blizn była podzielona na dwie części – leczoną i nieleczoną, a oceny dokonano po 12 tygodniach. Ocena wykowywana przez chirurga według skali Vancouver nie wykazała istotnych różnic pomiędzy blizną leczoną i nieleczoną."
aanfall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-03, 23:52   #675
pavlo84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 153
GG do pavlo84
Dot.: Usuwanie blizn

Hej. moja blizna jest po cieciu skalperem na policzku okolo 2cm jest to gleboka blizna wklesła ma odcien po roku czasu sino brazowy , bo laser zadziałal jak slonce i opalil ja przez to moim zdaniem jest bardziej ciemna i bardziej widoczna. Poczytajcie o komorkach macierzystych ogladalem zjdecia niektorych zabiegow z ich udzialem i jak wczesniej wspomnialem ze kazdy jest inny u niektrych jest duza poprawa a u innych ledwo srednia ,minusem jest to ze pobranie tluszczu jest malo komfortowe jest to jednak liposukcja tylko ze na mniejsza skale no chyba ze ktos odrazu chche usunac wiecej tluszczu z brzucha. wole sporobowac z komorkami bo maja wlasciwosci ukrwienia blizny a a jak wiemy tkanka łaczna blizny to sam ino kolagen czyli skrzepnieta krew tak naprawde .ja laserom bynajmniej dziekuje i osobiscie wole chyba sie ich nietykać . blizny po tradzikowe hmm niewime moze laser jest OK. u mnie to wiem ze ino bylo by gorzej po kazdym laserze gdyby nie etyka lekarska i ludzka mentalnosc oraz konserwatyzm kosciola niestety ktorym swiat zachodni sie kieruje to juz dawno medycyna ruszyla by do przodu
pavlo84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-03, 23:54   #676
aanfall
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 11
Dot.: Usuwanie blizn

Z wypełnianiem blizny własnym tłuszczem jest kilka poważnych problemów:
-źle podany(o co bardzo łatwo) powoduje deformacje twarzy np górka na policzku/czole niczym guz
-nie wchłania się tak szybko/a czasami wcale
-nie da się go rozpuścić substancja podaną zewnętrznie
-nawet dobrze podany z czasem może się przemieścić(jest to częste) powodując deformacje twarzy

Jeśli już to lepiej wypełniać mocno usieciowionym kwasem hialuronowym - większość ww. problemów nie istnieje wtedy a jedyny minus jest taki że wchłania się po okołu 1-2 latach.

Komórki macierzyste - to science fiction na chwilę obecną(no chyba że chodzi o te odzwierzęce np z krowiego osocza, jest kilka maści do kupienia bez problemu w większości aptek, ale badania medyczne mówią wyraźnie: to NIE działa)
aanfall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 00:07   #677
pavlo84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 153
GG do pavlo84
Dot.: Usuwanie blizn

Cytat:
Napisane przez aanfall Pokaż wiadomość
Laurence Miller, M.D. is a board certified dermatologist practicing in Maryland and Washington, D.C. He was born in New Jersey, and received his medical degree from The University of Lausanne, Switzerland, where he also learned to speak French fluently.
-The New England Journal of Medicine

[tłum.]"W badaniu wzięli udział pacjenci po zabiegach chirurgicznych z powodu usunięcia nowotworów nieczerniakowych na twarzy. Do badania włączono osoby posiadające blizny o długości co najmniej 4 cm. Leczenie laserem frakcyjnym CO2 rozpoczęto w dniu usunięcia szwów. Badanie miało na celu ocenę, czy wczesna laseroterapia poprawia wygląd blizny w okresie późniejszym. Każda z blizn była podzielona na dwie części – leczoną i nieleczoną, a oceny dokonano po 12 tygodniach. Ocena wykowywana przez chirurga według skali Vancouver nie wykazała istotnych różnic pomiędzy blizną leczoną i nieleczoną."

jak sami widzicie efekty sa znikome u jednych bedzie poprawa super a inni beda pluc sobie w w twarz. jesli bedziecie szukac wiecej informacji an temat komorek macierzystych wpiszczie je z agnielskiego steam cells wiecej jest zdjec z efektami po zaaplikowaniu.jeszcze jest jedna metoda nazywa sie ReCell Spray-On Skin ,nerium AD.

Edytowane przez pavlo84
Czas edycji: 2016-01-04 o 13:31
pavlo84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 00:19   #678
aanfall
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 11
Dot.: Usuwanie blizn

Can Stem Cellution Remove Scars Permanently?

NOTHING removes a scar. There is NO such method or cure yet and if somebody advertises it - you are being lied to. I suspect someone is trying to make money by claiming that smearing "stem cells" on a scar would give you a miraculous cure.
A scar is permanent. The best we can do is operate on a scar to "revise" it and make it more acceptable but we no dot have the ability of making scars vanish.
Dr. P. Aldea


Peter A. Aldea, MD
Memphis Plastic Surgeon


Stem cells sound very glamorous, but the truth is the technology to use them effectively is not available at this time.


Steven Wallach, MD
New York Plastic Surgeon
aanfall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 13:36   #679
pavlo84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 153
GG do pavlo84
Dot.: Usuwanie blizn

wiem o tym ze tkanki łaczej wloknistej niezastapisz na nowo zdrow2a skóra właściwa przegladalem materialy z zastosowaniem tych komorek i efekty wizualne u niektyrych byla dobre .osobiscie wole ta metode niz lasery lub nerium AD ,ale nie lasery one ino moga poprzez podgrzanie tkanek zaszkodzic. siedze czasem na forum estetichon i rozne sa opinie niektrurzy chwala sobie lasery inni zaluja ze wogole je zrobili.
pavlo84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-04, 20:09   #680
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Usuwanie blizn

hmm...nie brzmi to pocieszajaco.
no nic ja bede probowac, za 4 tyg kolejny laser...
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 23:02   #681
pavlo84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 153
GG do pavlo84
Dot.: Usuwanie blizn

proboj jasne i tak niezostalo nic innego do sprobowania, blizna i tak zostanie widoczna niema co sie okłamywać .moja wogole nie zbladła jest nadal czerwona a mialem tylko jeden zabieg.dlatego teraz bede zamiawial serum z usa te o kotrych wczesniej wspomnialem kosztuja okolo 500-700 zl i tylko na ebayu mozna je zamowic. powiem tak po laserze mialem strupa na twarzy w miejscu blizny okazalo sie ze to zeschetniete osocze czyli komorki wzrostu a laser co wyplukal ze z mojej skóry i mialem placek na twarzy okolo 4 tygodni. jak zadzownilem do esteticmed powiedziano mi ze czasme tak jest ze skora reaguje zbyt mocno i oscocze wychodzi,osocze wychodzi ze skóry jak albo jest mocno spalona albo jak robisz tatuazna niej czyli ja uszkadzasz . mam zle wpomnienie po tym zabiegu boje sie robic kolejnych zabiegow ,wogole mam wrazenie ze skora zdrowa wokol blizny traci pigment i jest białą skora . zycze wam aby wam laser dobrze slurzył i pomogl a znacie ten lek rxi 109 narzie dupy nieurywa ale zapowiada sie obiecujaca . podoba mi sie tez efekt z wykorzystaniem recall
polonczony z laserem zobac zcie sami i ocencie efekt
http://iplandlaserdamagesupport.prop...topic1874.html

Edytowane przez pavlo84
Czas edycji: 2016-01-05 o 00:16
pavlo84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 06:05   #682
aanfall
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 11
Dot.: Usuwanie blizn

pavlo84 dokładnie lasery uszkadzają skórę - a gdy jest to blizna to uszkadzają młodą tkankę(która jest bardzo delikatna i wrażliwa nawet na zwykłe słońce a co dopiero na laser) bardzo często powodując trwałe nieraz na zawsze przebarwienia i inne problemy typu nowe blizny i zniszczenie powłoki ochronnej skóry i częste stany zapalne.

Na długo czerwoną bliznę jest dość mocny środek: krem lub żel z kwasem azelainowym. Powoduje on(w zależności od stężenia w preparacie i częstości ekspozycji smarowania) że obszar czerwony znacznie szybciej nawet 10 krotnie wybiela się. Minus jest taki że uszkadza on melanocyty(których w tkance bliznowej jest mało albo właśnie wcale) tzn blizna będzie biała a nie w kolorze skóry.. Jest to b. dobry środek na głębokie obtarcia np jak się kolanem przjedzie po asfalcie wtedy skóra nabiera szybko normalnej barwy ale właśnie... wtedy rana nie jest głęboka a po skalpelu szwy et cetera rana jest głęboka na wszystkie warstwy skóry i tu kwas będzie działał mocniej i może zabić tą resztkę melanocytów.

Osobiście używam(moja blizna to 4cm długa po głębokiej ranie do samej kości) kremu http://prostoznatury.com.pl/zywokost...m-pszczczelim/ i na razie efekt jest dobry tzn z tygodnia na tydzień blizna blednie i nie jest biała tylko ma kolor otaczającej skóry.

---------- Dopisano o 07:05 ---------- Poprzedni post napisano o 07:04 ----------

Jak wypróbujesz to serum z usa to daj znać jak efekty.
aanfall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 23:44   #683
pavlo84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 153
GG do pavlo84
Dot.: Usuwanie blizn

dlatego nieche juz uzywac laserów bo mam wrazenie ze robia duzo szkody maja dzilac jak gumka i scierać dan powierzchnie niestety ta otaczajaca też ;/ o kwasie azeleinowym nieslyszaelm ale skoro zabija melanocyty to wole go nieprobować ten żwywotokost wydaje sie bardziej ciekawsza opcja.mozna tez wykonac tatuaz medyczny ale to jest ostatecznosć i niezawsze uda sie odopwiednio dobrac pigment to otaczajacej tkanki choc ogladam zdjecia z takich tatuazy medycznych to roznie u niktorych super efekt a u innych ledwo sredni choc to co znalalzem tutaj poiwiem że calkiem efekt wizualny jest Ok http://newhairinstitution.com/medical-tattoo.html, mozna tez uzyc spreju z wlasnych komorek macierzytych nazywa sie metoda recall spray healing scars
http://zenithcosmeticclinics.co.uk/t...erapy-results/
zapowiada sie calkiem obiecujace efekty. jest tez opcja podciecia blizny poprzez igle zakonczona haczykiem w tedy uwalnia sie zrost blizny od tkanki podskórnej bo to wlasnie w wiekszosci zrost blizny daje efekt 3d wglebionej,wklesnietej blizny czasem okazuje sie ze po podcieciu blizny usyzkuje efekt wyrównania na plaszczyżnie oatczajacej skóry. najlepiej blizny goja sie u osob starszych u ktorych proces wzrostu kolagenu fazy 3 a pozniej przesjcie w faze 1 czy kolagen blizny juz dojrzalej jest duzo lepszy ,dlatego smieszy mnie jak umieszczaja te wszytskie kremy zele i serum chocby to ze stanow .jak widze zdjecia z osobami juz w podeszlym wieku niekiedy kazuje sie ze takie osoby niemusza nic uzywac ani żeli ani laserów bo ich organizm wytworzyl ladna estetyczna blizne gdyz fibroblasty odpowiedizalne za ilosc kolagenu w bliznie oslaby w naturlany sposob ze starosci, jak by tak udalo sie wlasnie te czyniki wyodrebnic i umiec nimi manipulować to wszyscy mielibysmy ino kreseczki i ladne blizny prawie niewidoczne ...

Edytowane przez pavlo84
Czas edycji: 2016-01-06 o 00:19
pavlo84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 17:29   #684
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Usuwanie blizn

nie pozostaje nic innego jak probowac.
Od lasera minelo 1,5 tyg i juz wszystko wrocilo do normy tzn. kolor.
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-08, 01:03   #685
pavlo84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 153
GG do pavlo84
Dot.: Usuwanie blizn

dobrze ciebie rozumiem i wiem jak to jest , naprawde to niema duzo metod ktore moga pomuc to wszytsko to sa metody chybiłtraf jednym pomoga innym pogarsza stan skóry.ja sie boje juz dalej uzywac laser na twarz ,zreszta jak kiedys zrrbilem laserem co2 blizna na brzuchu to wokol skora zdrowa do dzis nieodzyskala pigmentu a byla to skora zdrowa i nadal widac ze laser juz w tedy pozbawil jej komorek pigmenotwych ,nieche miec blizny bialej a lasery takie sa one blizne czerwona zmieniaja na koloer bialy ,roznie to w sumie jest u iinych jest super efekt a inni maja chłam po laseroterapi.chce miec ukrwiona blizne tak ktora absorbuje z krwi skladniki odzywcze lacznie z tlenem a tylko komorki macierzyste maja taka moc i osoczebogatoplytkowe tylko one maja enzym ktory rozbuduwuje siatke polonczen krwionośnych przy tym oczyszczaja blizne sprawiaja ze robi sie rozciagliwa i elastyczna. jak przy tym niebedzie efektow to ostatecznie tatuaz medyczny trwaly zastosuje i tak juz tego miejsca nieda sie opalic bo niema w bliznie melanocytow. a co sadzisz o terapiach o kotrych pisalem wczesniej ??

co sadzicie o tych zdjeciaCH ?? http://wrightskincare.com/services/l...tightening.php

http://pl.aliexpress.com/item/Free-S...on=1&af=171752
przy tym noubisongu niepokojace jest ino cena skoro cos działa to dlaczego taka niska cena ;/

Edytowane przez pavlo84
Czas edycji: 2016-01-08 o 13:55
pavlo84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-08, 14:36   #686
aanfall
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 11
Dot.: Usuwanie blizn

po kolei:

1 http://wrightskincare.com/services/l...tightening.php
te zdjęcia to taki photoshop że aż oczy bolą

2
http://pl.aliexpress.com/item/Free-S...on=1&af=171752

Nuobisong ten krem to nic specjalnego czytaj człowieku skład a nie łapiesz się bezmyślnie na jakieś chwyty marketingowe : tu mamy : Aloe vera plant extract, Heparin sodium and allantoin, - tzn aloes, heparyna i allantiona pełno tego w każdej aptece za grosze tyle ze heparyna(tak jak często laser i k azelainowy) tez zabija melanocyty i bym tu uważał


3 tatuaż medyczny jest to jakieś rozwiązanie ale i tak efekt będzie nienaturalny, widoczny(bo przecież ta skóra będzie inaczej reagować niż zdrowa wokół niej) i zmienny w czasie - do tego nieodwracalny, do tego dochodzi problem znalezienia miejsca gdzie to zrobią dobrze i maja doświadczenie np minimum 200 zabiegów już zrobili i to podobnych do naszego(danego) problemu o co może być trudno - chyba że ktoś chce być materiałem do uczenia się jakiegoś aspirującego tatuażysty(tatuaż medyczny to zupełnie inna bajka niż zwykły) - tzn DUŻE RYZYKO pogorszenia stanu wyjściowego ale warto rozważyć.

4. recell spray tu jest cały wątek gdzie jedna dziewczyna omawia efekty na przestrzeni roku:

http://www.acne.org/messageboard/top...age-12/?page=3

Generalnie dobrze to wygląda i sensownie na pierwszy rzut oka ALE:
-padają tam oskarżenia ze dziewczyna robi marketing dla tego hindusa co to robi w UK

-nie robią tego w USA, generalnie w Europie tylko w UK i tylko jakiś Afgańczyk czy tam hindus który często gdzieś tam wyjeżdża a poza tym tylko w Australii i nigdzie indziej

-kompletnie niema opinii od ludzi o efektach pozytywnych tylko ta 1 dziewczyna która ponoć robi to marketingowo - jak na taką rewelacyjna metodę jest to mocno nieprawdopodobne

-zdjęcia tej dziewczyny jak dla mnie: nie widzę różnicy przed i po tylko trochę ale to oświetlenie i kąt zdjęcia - też tak mam jak zrobię odpowiednio zdjęcie to wcale nie widać że mam bliznę

-za to jest dużo negatywnych opinii głównie z USA którzy wydali rożnie od 10000 do 30000USD by zrobić ten zabieg + przeloty z USA do UK i tak cały rok i narzekają że zostali wydymani na pieniądze a efektu nie ma no może minimalny taki jak zwyczajnie blizna zmienia się samoistnie w czasie

Wygląda na to że to ściema do robienia kasy - a szkoda bo początkowo wyglądało naprawdę nieźle.
aanfall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 13:41   #687
pavlo84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 153
GG do pavlo84
Dot.: Usuwanie blizn

to dziwne ze tylko 1na osoba w uk robi taki zabieg ,ale sa aparatury o nazwie skin spray gun ktore maja pomuc ludzia ktorzy potrzebuja przeszczepu skornego acz kolwiek jest to metyoda nowa i trzeba poczekac . czyli niema nic co moglo by pomuc jedynie oprucz masci kremow i laserow ktore efekt daje nielicznym bo u innych jescze robila wieksze spustoszenie
pavlo84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-17, 15:56   #688
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Usuwanie blizn

â slyszeliscie o karboksyterapii ?
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-02, 21:25   #689
auris
Raczkowanie
 
Avatar auris
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 50
Dot.: Usuwanie blizn

Ja jestem w trakcie zabiegów mikronakłuwania Dermapen plus osocze, a po zabiegu Magnetic Light,czyli pole magnetyczne i światło led, ktore przyspieszaja gojenie. Jestem po 3 zabiegach na blizny potrądzikowe i blizny po usunięciu znamion i widzę już wyraźne ich spłycenie i redukcję. Jestem dobrej myśli. A czy któraś z Was może korzystała z Dermapena albo osocza?
auris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-12, 08:18   #690
PetitChat
Raczkowanie
 
Avatar PetitChat
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 86
Dot.: Usuwanie blizn

Widzę, że osoby odradzające lasery na każdym forum wrzucają te same linki. Na pewno kwestia doboru lekarza jest bardzo ważna. Zrobiłam 3 zabiegi u tego samego specjalisty i podzielę się zdjęciem:
Po 1wszym zabiegu (z makijażem i bez)
po 1 a.jpg

po 1 b.jpg

po 1.jpg

Po 2gim (z podkładem)
po 2.jpg

i aktualnie po 3ech zabiegach, czyli ponad rok od pierwszego:
po 3 pr2.jpgpo 3 pr.jpg
PetitChat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-23 14:26:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:46.