kolor krótkotrwały. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-29, 13:08   #1
Mary Sue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3
Unhappy

kolor krótkotrwały.


Cześć dziewczyny !
Mam mały problem jeśli chodzi o farbowanie włosów. Mój naturalny kolory włosów to ciemny blond, przez dłuższy czas zawsze rozjaśniałam sobie włosy, później natomiast zaczęłam farbować je ale również jasnymi farbami zbliżonymi do mojego naturalnego koloru ale o ton lub dwa jaśniejsze "złocisty blond" i zawsze wszystko wychodziło i farba się ładnie utrzymywała na włosach. Natomiast od wakacji postanowiłam zrobić małą zmianę i odważyłam się w końcu na rudy (u fryzjerki) wszystko wyszło fajnie i kolor trzyma mi się 2 tygodnie i koniec potem cały się spiera, na początku myślałam że może jaką starą farbę użyła fryzjerka, to poszłam do innej i znów to samo. Rozmawiałam z fryzjerką i powiedziała mi ze rude kolory trzymają się krócej ( ale tylko ok. 2 tyg?) . No to stwierdziłam, że odpuszczę sobie ten rudy i wymyślam sobie brąz i to samo po 2 tyg cały kolor się sprał znów ;/. Już sama nie wiem co mam z tym zrobić. Może znacie jakieś kosmetyki chroniące kolor bo te wszystkie do "włosów farbowanych"szampony i odżywki do włosów- guzik dają. Aha zapomniałam dodać że włosy myje codziennie chociaż bardzo się staram przynajmniej co 2 dni je myć, tak robiłam przy ostatnim farbowaniu, ale niestety nic nie pomogło. Jeśli macie jakieś rady albo znacie jakieś kosmetyki profesjonalne to bardzo bym prosiła o pomoc.
Mary Sue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 23:44   #2
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: kolor krótkotrwały.

z rozjaśnianych włosów dodatkowo szybciej zmywa sie farba, na dodatek że jest to ruda. spróbuj loreala feria preference pure paprika (jesli chcesz rudy) . nie myj gorącą wodą, spłukuj chłodną/letnią. uzywaj kosmetyków nawilżających włosy, raz w tygodniu regenerująca maseczka. jesli po farbowaniu wypłucze się włosy octem jabłkowym to kolor trzyma się dłuzej możesz jeszcze robić tak, że pomiędzy farbowaniami, raz w tygodniu uzyć szamponetki rudej, nie zaszkodzi im a pomoze w odświeżeniu koloru
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 18:24   #3
Mary Sue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3
Dot.: kolor krótkotrwały.

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
z rozjaśnianych włosów dodatkowo szybciej zmywa sie farba, na dodatek że jest to ruda. spróbuj loreala feria preference pure paprika (jesli chcesz rudy) . nie myj gorącą wodą, spłukuj chłodną/letnią. uzywaj kosmetyków nawilżających włosy, raz w tygodniu regenerująca maseczka. jesli po farbowaniu wypłucze się włosy octem jabłkowym to kolor trzyma się dłuzej możesz jeszcze robić tak, że pomiędzy farbowaniami, raz w tygodniu uzyć szamponetki rudej, nie zaszkodzi im a pomoze w odświeżeniu koloru
teraz w sumie farbuje na taki brązowawy ładny kolor , pomyślałam właśnie też o używaniu jakieś pianki koloryzującej (albo wlaśnie szamponetki) tylko nie wiem czy dam rade trafić z szampnetką w ten sam kolor ;/ albo wymysliłam sobie tylko nie wiem czy dobrze zrozumiałam czy można np. zafarbować się normalną zwykła farbą a potem poprawiać farbując "ton w ton"? czy to farbowanie ton w ton jest tylko do włosów naturalnych, bo wyczytałam ze może wydobyć ładny kolor ale czy już zafarbowanych włosów? jeśli chodzi o odżywki to zawsze używam jestem uzależniona , a to płukanie octem jabłkowym to się go jakoś rozcieńcza i płucze się przy pierwszy myciu głowy czy od razu przy spłukiwaniu farby? i czy nie zmieni ten ocet koloru ;>? Bardzo dziękuje Ci za odpowiedź.
Mary Sue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 19:11   #4
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: kolor krótkotrwały.

moze pigmentacja?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 19:36   #5
Mary Sue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3
Dot.: kolor krótkotrwały.

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
moze pigmentacja?
a może napiszesz mi coś więcej o tym ;>? bo powiem szczerze że nie jestem aż tak obeznana jak wy w farbowaniu włosów.
eh juz doczytałam o tej pigmentacji i ma to sens. Teraz tylko musze znaleść dobry salon fryzjerskki u mnie w mieście.

Edytowane przez Mary Sue
Czas edycji: 2011-03-30 o 19:46
Mary Sue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:29.