szycie odzieży ciążowej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-29, 09:07   #1
navika90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 371
GG do navika90

szycie odzieży ciążowej


.

Edytowane przez navika90
Czas edycji: 2013-07-03 o 21:49
navika90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 11:08   #2
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: szycie odzieży ciążowej

Cytat:
Napisane przez navika90 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny mam do was pytanie co myślicie o otworzeniu firmy która by produkowała taką odzież?? Ogólnie odzieży jest dużo ale ciążowej za to praktycznie nie ma a jak jest to w kosmicznych cenach i nie raz brzydkie....
patrząc na moje koleżanki stwierdziłam że jest z tym problem no i wpadłam na pomysł że warto by może zainwestować w taką działalność. Wiadomo na początku mała produkcja i sprzedaż przez internet czy na rynku szukanie sklepów z którymi można by było wejść we współprace. Myślę o szyciu na początek spodni i spódnic bo wydaje mi się że z tym jest największy problem. Powiedzmy na początek jako rozwijająca się produkcja 5 krojów spodni i 5 krojów spódnic.
Proszę powiedzcie mi co myślicie o tym pomyśle?
ja myśle że pomysł dobry.

ale weż pod uwagę że ceny tez nie mogą byc wygórowane.
jeślibym była w ciazy tez by mi zalezalo aby dobrze wygladac ale nie chcialabym ładowac kasy w cos co potem bede nosic pare miesiecy.

poszłabym do lumpa i coś wyszperała.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 11:17   #3
fanala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 98
Dot.: szycie odzieży ciążowej

Dla mnie pomysł świetny W rodzinie miałam taki przypadek, że dziewczyna miała trojaczki... Nie kupowała ciuchów ciążowych, bo drogie no i nie potrzebne w przyszłości... Więcej dzieci nie planowała :P Dlatego wydaje mi się, że w tym momencie najistotniejsza jest cena. No i lepiej, żeby była możliwość mierzenia - takie ubranie musi być wygodne...
Może to Ciebie zainteresuje na początek. Można wygrać pieniądze, a wydaje mi się, że miejsce, do obejrzenia ciuchów ciążowych to podstawa (jednocześnie utrzymanie sklepu jest dosyć drogie, ale można to potraktować, jako zabieg marketingowy).

A tak w ogóle, jak już rozkręcisz biznes, to po proszę na namiary (na priva), bo w ogóle będę takimi ciuchami zainteresowana

Edytowane przez fanala
Czas edycji: 2010-07-29 o 11:18
fanala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 17:13   #4
navika90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 371
GG do navika90
Dot.: szycie odzieży ciążowej

jeśli chodzi o cenę to właśnie chcę aby to ona była priorytetem przy produkcji ciuszków dla mam bo wiem, że będąc w ciąży są ważniejsze wydatki i że takie ubrania są drogie. Ja chcę aby moje ciuszki były jak najtańsze oczywiście starałabym się aby też były z miarę dobrych materiałów.
Tylko ja nie potrafię szyć jestem totalnie zielona w tym temacie i bym musiała zatrudnić szwaczkę myślę o chałupniczce na umowę zlecenie bo taki pracownik jest tańszy w utrzymaniu. Jak myślicie ja jako osoba która o szyciu ma tylko pojęcie takie że wie jak guzik przyszyć może otworzyć taką firmę??
navika90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 17:40   #5
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: szycie odzieży ciążowej

Cytat:
Napisane przez navika90 Pokaż wiadomość
jeśli chodzi o cenę to właśnie chcę aby to ona była priorytetem przy produkcji ciuszków dla mam bo wiem, że będąc w ciąży są ważniejsze wydatki i że takie ubrania są drogie. Ja chcę aby moje ciuszki były jak najtańsze oczywiście starałabym się aby też były z miarę dobrych materiałów.
Tylko ja nie potrafię szyć jestem totalnie zielona w tym temacie i bym musiała zatrudnić szwaczkę myślę o chałupniczce na umowę zlecenie bo taki pracownik jest tańszy w utrzymaniu. Jak myślicie ja jako osoba która o szyciu ma tylko pojęcie takie że wie jak guzik przyszyć może otworzyć taką firmę??
oczywiscie liczy się pomysł.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 11:17   #6
navika90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 371
GG do navika90
Wink Dot.: szycie odzieży ciążowej

hej znów ja podbijam temat
widzę że raczej mój pomysł ma szansę na realizację i możliwe że nie splajtuje w pierwszym roku funkcjonowania.
Teraz mam do was pytanie z innej troszkę beczki. Prosiłabym was o to abyście może wstawiły zdjęcia spodni i spódnic które by wam się podobały i które byście kupiły będąc w ciąży i podajcie mniej więcej przedział cenowy jaki mogłybyście przeznaczyć na ta rzecz. Bardzo was Drogie Wizażystki proszę o POMOC!!!!
navika90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 13:19   #7
KroofkaNeonoofka
Zadomowienie
 
Avatar KroofkaNeonoofka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 051
Dot.: szycie odzieży ciążowej

Wydaje mi się, że jeżeli sama nie będziesz wiedziała jakie fasony chcesz szyć to będzie ciężko. Wiesz, że 100 wizażanek może polecić Ci jeden i ten sam fason, a potem okaże się, że nie sprzedasz ani jednej sztuki?

Kreatywność przede wszystkim!
__________________
Szukasz fotografa noworodkowego w Warszawie? Zapraszam na moją stronę:
www.magdaskrzypczak.com
KroofkaNeonoofka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-03, 20:37   #8
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: szycie odzieży ciążowej

podstawa przy podejmowaniu jakiejkolwiek działaności związanej z szyciem odzieży,wprowadzaniem własnej marki produktu to albo umiejetność projektowania,konstruowan ia wykrojów albo współpraca z projektantem i konstruktorem
bo to co sobie człowiek umyśli trzeba przetransponowac na projekt i konstrukcje wykroju-a to czysta matematyka
warto poszukac konstruktorów wśród inzynierów włokiennictwa lub techników
odzieżowych
potem nawiązanie kontaktu ze szwalnią lub z osobami pracującymi chałupniczo
to cały ługi proces od powstani projektu po gotowy produkt
warto też mieć pojęcie z zakresu materiałoznawstwa-trzeba wiedziec jak zachowują się dane tkaniny,wiedzieć jak siię zachowaja jakie mają składy-chociażby po to aby towar odpowiednio oznakować i opracować sposoby prania czy konserwacji
warto też szyc tzw.promodele i samemu testować-bo w użytkowaniu rózne kwiatki potrafią wyjść
jesli odziez ma byc zdobiona czy haftem czy drukiem to warto współpracować z grafikami i firmami usługowo zajmującymi sie np.drukiem na odzieży
reasumując-jak się samemu nie ma pojecia trzeba stworzyć dobry zespół wspólpracowników/pracowników
ja zazwyczaj wybieram forme współpracy-tzn.tworzę projekty czy odzieży czy grafik a zamówienie w pieleszach domowych na umowę o dzieło-ja wolę to niż prace na etacie-swoje projekty konsultuję z mamą która jest technikiem odzieżowym,fantastycznym krawem i dobrym konstruktorem
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:19.