Mamusie KWIETNIOWE 2020 - Strona 90 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-10-16, 07:03   #2671
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Curly myślę, że gdyby rzeczywiście coś było nie tak to wyniki byłyby gorsze. Wiem że mówię żeby się nie martwic za bardzo, a sama się łapie na tym że myślę że moze coś być nie tak. Ale nie można się ciągle zamartwiać. Ja postanowiłam że jak na tym badaniu będzie ok to zaczynam się już tylko cieszyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-16, 07:14   #2672
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Curly myślę, że gdyby rzeczywiście coś było nie tak to wyniki byłyby gorsze. Wiem że mówię żeby się nie martwic za bardzo, a sama się łapie na tym że myślę że moze coś być nie tak. Ale nie można się ciągle zamartwiać. Ja postanowiłam że jak na tym badaniu będzie ok to zaczynam się już tylko cieszyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No tak, mogłabym tak całą ciążę się zamartwiać... W sumie masz rację. Jakby były mutacje genetyczne ,to już na usg by to wyszło teraz. To są zbyt poważne uszkodzenia skutkujace np. brakiem kończyn czy mozgu itd. Właśnie mi to uswiadomilas,że już by było coś nie tak. Nie będę już robiła innych testów. Człowiek tak sie czasami nakręca niepotrzebnie. Nie można za duzo myśleć.

Bolą Was piersi ? Mnie ostatnio bardzo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście

Edytowane przez Curly81
Czas edycji: 2019-10-16 o 07:16
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-16, 07:20   #2673
Angel7891
Wtajemniczenie
 
Avatar Angel7891
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 093
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Ale zaczęłam dzień, tak mnie jelita rozbolały, że już myślałam, że to jakieś skurcze i poronienie, no wstać nie mogłam... Poty mnie oblały, prawie zemdlałam. Zwymiotowałam (a nie miałam czym więc żółć) i mi przeszło. Masakraaaa ale się wystraszyłam tego bólu...
A teraz jestem głodna jak gdyby nigdy nic... Oby to był pierwszy i ostatni raz taka atrakcja bolesna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angel7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-16, 07:39   #2674
ania20bn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 450
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Dobry wieczór,

Trochę mnie nie było, ale co jakiś czas czytałam trochę. Ostatni tydzień wymęczył mnie nieziemsko. Jestem w 14tym tyg. i nic lepiej a gorzej. MASAKRA. Oczywiście dokuczają mi mdłości. Mam dosyć. Doszła zgaga. W nocy wstaje po 4 razy i już zanąć nie mogę bo czuję mdłości i głód. Muszę robi sobie o 4 rano płatki z mlekiem tak mnie skręca z głodu.



Gratulacje!

Ojej...Ja jeszcze nigdy nie zemdlałam, ale słabo mi jest nono stop i musze opierać się o ścianę, pewnie z racji niskiego ciśnienia mam tak często.


Witaj w klubie.U mnie to samo.


Ja jakiś tydzień temu coś czułam w tym samym miejscu brzucha leżąc na plecach , ale teraz tego nie czuję. Pewnie to byly jelita. Teraz mam 14 tydzień i nie czuję nic poza wzdęciami.


Omg, współczuję. Ja czuję się fatalnie codziennie, ale na szczęście nie mam żadnych akcji typu mdlenie itp.



Kobiety są zdecydowanie mniej wrażliwe i podłe od facetów w stosunku do innych kobiet. Najgorsze są takie Pani przechodzące menopauzę , albo po niej. A najbardziej dokuczliwe i niewrażliwe są kobiety bezdzietne.


Też bym chciała mieć smykałkę do takiego szycia. Niestety nie mam zdolności w tym kierunku.


ja generalnie jestem za szczepieniami,ale sama pewnie się nie będę szczepiła na grypę teraz, bo głownie siedzę w domu. Męża chce zaszczepić,żeby mi czegoś do domu nie przynioósł bo jeżdzi do pracy kolejką WKD,a tam są tłumy ludzi zawsze kaszlących, kichających.


Gratuluję!

Ja odebrałam wczoraj wyniki Pappy. Lekarz powiedział,że ryzyko tych trzech chorób genetycznych jest niskie, ale jak chcę to moge sobie zrobić dodatkowo test wolnego DNA płodu odpłatnie. Jednak powiedział,że on by nie robił, bo wg. niego jest ok. Zastanawiam się nad tym jeszcze, czy nie robić tego. U mnie ryzyko z racji wieku dla Tisomii 21 wynosi 1:126, a po skoorelowaniu z badaniami usg i krwi 1:2550 pozostałe choroby odpowiednio trisomia 18 1:304 po badaniach 1:6086, a trisomia 13 1:955, po badaniach 1:19108.

Jak Wam wyszło ,chodzi mi głownie o kobietki w podobnym wieku jak ja po 35rż...

Witam nowe mamusie.
Wydaje mi się że masz dobre te wyniki i nie ma się co martwić. Ja jeszcze nie mam wyników ale jak będę mieć to napisze. Jestem w podobnym wieku. 32 lata.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:37 ---------- Poprzedni post napisano o 08:35 ----------

Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
Hej byłam dzisiaj u lekarza prowadzącego, chyba rośnie nam synek ️ tylko mam nadal wysokie ciśnienie i od ostatniej wizyty schudłam 1kg, aktualnie mam 52,4 przy 166, więc trochę słabo. Trochę się martwię, chociaż maluch ładnie rośnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak maluch ładnie rośnie i lekarz nie ma żadnych objekcji to nie ma się czym martwić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:39 ---------- Poprzedni post napisano o 08:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Haneczka1122334445 Pokaż wiadomość
Idealny na moje 4 piętro Szkoda że cię tak to męczy cały czas mi trochę odpuściło ale i tak nie ma dnia bez pawia. Ostatnio zaczęłam się zastanawiać czy te mdłości nie są przez to że mało jem. Wpadam w błędne koło : mam mdłości - > mało jem bo boję się że po danym jedzeniu będę mieć mdłości - >mam jescze większe mdłości.
Co do badań to jak usg wyszło w porządku to wydaje mi się że powinno być Oki Nie starość tylko ciąża i nawet nie bierz sobie do głowy takich tekstów. Mnie tam cały czas coś boli, kłuje, ciągnie, bulgota. Po prostu musimy stworzyć warunki dla naszych maluszków. Wydaje mi się że na tycie mamy jeszcze trochę czasu Jakoś się grubo przy was czuję bo mam 60.5 przy wzroście 160. A od początku ciąży cały czas jestem na minusie.,

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 19:49 ----------

A mogłabyś podpowiedzieć co można zjeść takiego w ciągu dnia, coś typu drugie śniadanie albo na kolacje. Nie mam kompletnie ochoty nią nic i żadnego pomysłu co mogę zjeść.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dużo 60 kg przy 160? To ja jestem wieloryb. 70 kg przy 160

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania20bn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-16, 07:46   #2675
madziarek1
Rozeznanie
 
Avatar madziarek1
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 586
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez ania20bn Pokaż wiadomość
Wydaje mi się że masz dobre te wyniki i nie ma się co martwić. Ja jeszcze nie mam wyników ale jak będę mieć to napisze. Jestem w podobnym wieku. 32 lata.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:37 ---------- Poprzedni post napisano o 08:35 ----------

Jak maluch ładnie rośnie i lekarz nie ma żadnych objekcji to nie ma się czym martwić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:39 ---------- Poprzedni post napisano o 08:37 ----------

Dużo 60 kg przy 160? To ja jestem wieloryb. 70 kg przy 160

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziewczyny... a ja mam 33 lata, badania prenaralbe za darmo bo taki projekt unijny mnie objął i w tym mam test pappa na którego wynik czekam i test potrójny który podobno jest jeszcze mniej dokładny... ja szczerze chciałabym nie robić tych testów w ogóle bo usg wyszło super, ale jezt to w pakiecie i musze:/

Co do wagi to ja jestem na serio gruba, ważyłam 92kg na początku przy wzroście 162. Na dziś mam -5,5kg. Jakoś samo u mnie schodzi, jem częściej i mniej, nie pijęcwieczorkuem coli czy piwka a po słodkie sięgam ale bardzi mało bo mnie muli...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
madziarek1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-16, 08:06   #2676
sylwiak854
Raczkowanie
 
Avatar sylwiak854
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 355
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez madziarek1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny... a ja mam 33 lata, badania prenaralbe za darmo bo taki projekt unijny mnie objął i w tym mam test pappa na którego wynik czekam i test potrójny który podobno jest jeszcze mniej dokładny... ja szczerze chciałabym nie robić tych testów w ogóle bo usg wyszło super, ale jezt to w pakiecie i musze:/

Co do wagi to ja jestem na serio gruba, ważyłam 92kg na początku przy wzroście 162. Na dziś mam -5,5kg. Jakoś samo u mnie schodzi, jem częściej i mniej, nie pijęcwieczorkuem coli czy piwka a po słodkie sięgam ale bardzi mało bo mnie muli...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Madziarek to ja wazę kilka kg więcej niż Ty
Pączusio taki ze mnie
Narazie nie przytyłam, na słodkie mnie ciągnie bardzo, nie odmawiam sobie aż tak bardzo ale nie jem narazie za dwoje, nie widzę w ogóle zmiany apetytu u mnie od początku ciąży a dzisiaj 15+5 na osi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
sylwiak854 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-16, 08:26   #2677
Haneczka1122334445
Zadomowienie
 
Avatar Haneczka1122334445
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 530
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
[/COLOR]Ja tez nie mogę w tej ciąży jeść ciemnego pieczywa i najprędzej zwykle bulki mi wchodzą. Również muszę w nocy jeść. Moje bezpieczne jedzenie to płatki kukurydziane z mlekiem,kakao i bułka z miodem.

Wczoraj pojechałam kawał drogi na ulubioną pizzę włoska do mojej ukochanej knajpki sama,bo mnie coś naszło o 20 wieczorem. Taka typowa zachcianka kobiety w ciąży. Zjadłam całą pizzę ze smakiem. Wypiłam dwie zimowe herbaty 0,5l i byłam w szoku,ze tyle zamieściłam. Rachunek był duży ,ale najwazniejsze;ze mogłam zjeść ze smakiem I nie miałam po tym mdłości. Pizza cieniutka ze szpinakiem i serem feta. Najlepsza pizzeria jak dla mnie w W-wie. Trattoria rukola. Jestem jej wierna od blisko 8 lat. MajĂâ� tam też pyszne sałatki i makaron z krewetkami palce lizać . Dobrze,ze chociaż mogę od nich coś zjeść to od czasu do czasu specjalnie tam jadę na obiad. Szkoda tylko,ze ceny majĂâ� takie wysokie. W ciazy nie żal mi wydać na dobre jedzenie,bo mało co mogę w ogóle jeść. Jakby ktoś miał ochotę na włoską kuchnię i jest z wawy to polecam. Dobre majĂâ� rzeczy . Jeszcze mc Donald mi wchodzi dobrze,tak wiem ,ze niezdrowo,ale wolę zjeść ze smakiem wieś maca z frytkami niż wymiotować po mielonym z mizeria itp. O tyle jest lepiej jak było,że coś zjadam ze smakiem. Mało tego jest, ale są takie rzeczy. Mdłosci takie same, ale przynajmniej cokolwiek moge normalnie zjeść. A było tak,że nie mogłam jeść nic, bo po wszystkim rzygałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja wczoraj i dzisiaj zrobiłam sobie hamburgery i były takie smaczne i też wolę zjeść coś nie zdrowego niż nic Tak samo jak ty jestem w raju jak coś zjem i mi smakuje i nie jest mi niedobrze potem
Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
Ja z kolei mam mniejszy apetyt, ale mogę w zasadzie wszystko jeść, a odrzuca mnie mięso, w szczególności z kurczaka. Bo kanapkę z wędliną zjem, a np. dzisiaj prawie puściłam pawia kiedy smażyłam pierś z kurczaka na którą od rana miałam ochotę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mięso to moja zmora. Nie mogę wytrzymać zapachu pieczonego/smażonego. 🤮 Jedyne co mogę zjeść to szynki ale jakieś gotowane albo konserwowe bo wędzone też śmierdzi.
Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Lekarz powiedział mi,że statystycznie raz na dwa tysiące mówi pacjentce nieprawdę i myli się. Pozostaje mi mieć nadzieję,że to nie będę ja ;-). W sumie nie możemy się tak martwić,bo i młodym kobietom po 20tce trafiajà się trisomie. Moja koleżanka w wieku 24lat urodziła dziecko z zespołem Downa. U mnie ten strach to bardziej jest spowodowany też tym,ze miałam cyberknife głowy i przyjęłam duże promieniowanie gamma takie jak w Czarnobylu . Co prawda tylko na guza,ale jednak lekarz kazał mi odczekać 1,5roku od ciąży ,bo takie są przepisy. Odczekalam prawie 3lata. Miałam chorobę popromiennà po tym zabiegu,musiałam brać leki przeciw obrzekowi mózgu. Pewnie dlatego ta ciąża tak mnie stresuje. Niby nie miałam naswietlanych jajników tylko guza,ale jednak to promieniowanie trochę rozchodzi się po ciele i mogło dojść do jakiś uszkodzeń DNA komórek jajowych. Nie musi tak być ,ale może. Na usg dziecko ma wszystko na swoim miejscu,ale pewność będzie dopiero jak się urodzi,czy będzie zdrowe w 100%. Trochę zaryzykowałam. Caly czas mialam z tylu głowy,ze jeszcze chce mieć dziecko i pilnowałam przy każdej tomografii ,żeby mi zakładali fartuch od pasa w dół. Jakoś nie umiałam odpuścić ,bardzo chciałam mieć drugie dziecko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
No tak, mogłabym tak całą ciążę się zamartwiać... W sumie masz rację. Jakby były mutacje genetyczne ,to już na usg by to wyszło teraz. To są zbyt poważne uszkodzenia skutkujace np. brakiem kończyn czy mozgu itd. Właśnie mi to uswiadomilas,że już by było coś nie tak. Nie będę już robiła innych testów. Człowiek tak sie czasami nakręca niepotrzebnie. Nie można za duzo myśleć.

Bolą Was piersi ? Mnie ostatnio bardzo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak jak dziewczyny piszą jakby były jakieś wady to już by je było widać. Przecież lekarz sprawdza OUN, mózg, ciągłość powłok brzusznych, serduszko, pęcherz, nerki. Wszystko będzie dobrze i teraz się cieszmy z tych naszych maluszków.
Angel mnie kilka razy złapało coś podobnego ale zwiastowało to numer 2( że tak nieładnie to ujmę)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Haneczka1122334445 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-16, 08:47   #2678
moonara
Zadomowienie
 
Avatar moonara
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 520
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość

Moonara ja mam już chyba 4kg na plusie i widzę od początku ciąży że tyje, ale nic dziwnego skoro mam taki apetyt mimo wszystko liczę że na tych 12-14kg na plusie zakończę... Z synkiem było jakoś 12 kg i na prawdę zero problemu żeby zrzucić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki właśnie po to dobrze być na tym forum. Bo już myślałam, że to idzie za szybko.


Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość

Bolą Was piersi ? Mnie ostatnio bardzo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bolą...
__________________
Blog
moonara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-16, 09:10   #2679
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cześć, nie oznaczałam waszych wypowiedzi bo mi słabo i i tak se i nie ogarniam..

Ja trochę przytyłam, jakieś 2-3kg. Ale na ten moment zwisa mi to bo częste jedzenie małych ilości umożliwia mi funkcjonowanie

Powiem Wam szczerze że mam duży dystans do tych badań w ciąży, dziecko siostry miało mieć znieksztalcoby oczodol, szwagierki dziecko brak przegrody miedzykomorowej w sercu, mojej pacjentki dziecko miało umrzeć zaraz po urodzeniu i zaproponowano jej terminacje w 20 tyg. A wszystkie te dzieci urodziły się zdrowe.
A z kolei siostra koleżanki miała mieć zdrowa córkę a urodziła się z rozległym zespolem wad i zmarła po 5 tyg.
Staram się nie myśleć o tym wszystkim, dbac o siebie jak się da, modlić się o zdrowie i czekać cierpliwie bo ode mnie to już niewiele zależy co ma być to będzie, czy, zrobię milion badań czy nie zrobię.

Sama się sobie dziwię bo poprzednie ciąże to był stres, wyczekiwania, martwienie itp. Nie mam pojęcia skąd teraz we mnie taka dziwna postawa

Ten wózek muszę jeszcze na żywo zobaczyć. Obawiam się że ta amortyzacja to będzie ściema jakaś



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:10 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Aaaa bóle jelit, kurcze też mnie męczą a bąki jakie lecą!! 🤣
Duszno mi i slabne. Gdzieś czytałam że już w 9 tyg serce kobiety jest o 66% bardzie obciążone. To teraz, to pewnie jeszcze gorzej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami
benetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-16, 09:12   #2680
Angel7891
Wtajemniczenie
 
Avatar Angel7891
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 093
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Dzięki Haneczka, uspokoiłaś mnie, tętna też znaleźć nie mogłam gdzieś ale może po prostu tak się obrócił, nie będę panikować..
Benetta zapisałam sobie też ten wózek, daj znać jak go obczaisz w sklepie.
Myślę, że jak na usg wszystko wychodzi dobrze i prawidłowo to nie ma co się martwić. Reszta to wiadomo, że statystyka, obliczane na postawie wieku i korygowane, myślę, że nie ma co się stresować. Trzeba się cieszyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angel7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-16, 09:30   #2681
ania20bn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 450
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Czy wy macie też taki problem z sennoscia? Bo dziś spałam 9.5 godziny a jestem już mega śpiąca. Mogłabym cały dzień spać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania20bn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-16, 09:36   #2682
sugar cube
Rozeznanie
 
Avatar sugar cube
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 716
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez ania20bn Pokaż wiadomość
Czy wy macie też taki problem z sennoscia? Bo dziś spałam 9.5 godziny a jestem już mega śpiąca. Mogłabym cały dzień spać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja sie czuje paskudnie.... A spie mniej, bo starszak nie pozwala i przed 6 wstaje do pracy... Jest fatalnie. Jeszcze 2 tygodnie i ide na l4, bedziemy miec zlobek do konca listopada, wiec licze ze uda mi sie odpoczac... A potem juz synek zostanie w domu, ale tez mysle ze mimo wszystko bedzie lzej niz w pracy.
Poza tym tez mi duszno i slabo, dojazdy do pracy to masakra..
Ech. Narzekanie lvl max...

Wysłane z mojego LM-X410.F przy użyciu Tapatalka
__________________

sugar cube jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-16, 09:40   #2683
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez ania20bn Pokaż wiadomość
Czy wy macie też taki problem z sennoscia? Bo dziś spałam 9.5 godziny a jestem już mega śpiąca. Mogłabym cały dzień spać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja od początku ciąży mam taką senność i zmęczenie. Prawie codziennie śpię w dzień dwie godziny. Wczesńiej dwa mce temu spałam nawet dłużej 3 godzin w dzien i to codziennie, ale może dlatego,że u mnie to złe sampooczucie jest spotęgowane przez mdłości. Jak jestem w domu i nigdzie nie musze wychodzić to kładę się i śpię do oporu.Wczesniej mi się to nie zdarzało, tylko w tej ciąży.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-16, 09:46   #2684
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

U mnie senność, osłabienie, bóle brzucha, wzdęcia to od samego początku. I potworny ból piersi. Sutki aż parzą. W domu chodzę bez stanika, jak muszę wyjść zakładam taki stary z poprzedniej ciąży, nie usztywniany, wielki z rozmiaru E mam już chyba H

Ania kiedy prenatalne? Z wieku 32 wyjdzie ci ładny wynik ja jak miałam 33 to z wieku było jakoś 1:450 na ZD a teraz 35 lat i już 1:277 więc różnica ogromna. 32 to jeszcze super wiek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-16, 09:50   #2685
Konkardia
Wtajemniczenie
 
Avatar Konkardia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 141
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez margaa Pokaż wiadomość
Witajcie czas chyba się ujawnić i dołączyć Coś o sobie Gosia 34 lata jestem obecnie w 1 ciąży termin mam na 19.04 jestem już po dwóch usg i czekam na prenatalne 17.10
Cześć! Prawdopodobnie będziemy rodzić w podobnym czasie

Cytat:
Napisane przez wiola_p Pokaż wiadomość
3d najlepiej robic ok 20t, wtedy co 2 prenatalne

Cześć!
Prenatalne są pierwszym badaniem, później to już połówkowe

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Ja już po prenatalnych. Wszystko ok teraz czekam na wynik pappa mam nadzieję że nic nie pogorszy.
Płeć nieznana
Super, że ok!!

Cytat:
Napisane przez moonara Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim
Bardzo chętnie dołączę do wątku.
To moja pierwsza ciąża. Termin mam na 15.04.2020
I z Tobą też będę rodzić symultanicznie! Cześć!

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Bolą Was piersi ? Mnie ostatnio bardzo.
Taaaaaaak! Strasznie

Curly, życzę Wam dużo, dużo zdrowia! Tyle przeszłaś, że teraz musi, no MUSI być dobrze

Cytat:
Napisane przez sugar cube Pokaż wiadomość
Ja sie czuje paskudnie.... A spie mniej, bo starszak nie pozwala i przed 6 wstaje do pracy... Jest fatalnie. Jeszcze 2 tygodnie i ide na l4, bedziemy miec zlobek do konca listopada, wiec licze ze uda mi sie odpoczac... A potem juz synek zostanie w domu, ale tez mysle ze mimo wszystko bedzie lzej niz w pracy.
A ile synek ma? Nie chcę straszyć, ale wcale może nie być lżej


Też mi się ostatnio znów strasznie chce spać! Ale nie mogę, bo dziecię po mnie skacze jak z pracy przychodzę
__________________
If you walk in the sun
I will be your shadow
2015: 15; 2016: 19; 2017: 21
2018: 29; 2019: 9; 2020: 20; 2021: 6
Konkardia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-16, 10:10   #2686
sylwiak854
Raczkowanie
 
Avatar sylwiak854
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 355
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Dziewczyny to ja Wam powiem, że jestem jakimś ewenementem.....
Piersi bolą jak bolą, na początku dużo bardziej...
Spadek formy miewam a owszem, jak jestem w pracy to siedzenie przed kompem mnie totalnie nuży... noce średnio przespane bo się kręcę bo mi niewygodnie po prostu...
Jem to co przed zajściem w ciąże, bez zachcianek narazie i odrzutów...
Mdłości brak od początku i nawet humorów ciążowych
Jak czytam Was to się zastanawiam co ja tu robię ? Czy oby napewno nosze w sobie małego ludzika


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
sylwiak854 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-16, 10:27   #2687
sugar cube
Rozeznanie
 
Avatar sugar cube
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 716
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Konkardia Pokaż wiadomość
Cześć! Prawdopodobnie będziemy rodzić w podobnym czasie



Prenatalne są pierwszym badaniem, później to już połówkowe



Super, że ok!!



I z Tobą też będę rodzić symultanicznie! Cześć!



Taaaaaaak! Strasznie



Curly, życzę Wam dużo, dużo zdrowia! Tyle przeszłaś, że teraz musi, no MUSI być dobrze



A ile synek ma? Nie chcę straszyć, ale wcale może nie być lżej





Też mi się ostatnio znów strasznie chce spać! Ale nie mogę, bo dziecię po mnie skacze jak z pracy przychodzę
2 latka i wulkan energii. od prawie roku chodzi do zlobka, wiec tak, moglam zapomniec jak to jest miec go non stop w domu.


Wysłane z mojego LM-X410.F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:27 ---------- Poprzedni post napisano o 11:12 ----------

Cytat:
Napisane przez sylwiak854 Pokaż wiadomość
Dziewczyny to ja Wam powiem, że jestem jakimś ewenementem.....
Piersi bolą jak bolą, na początku dużo bardziej...
Spadek formy miewam a owszem, jak jestem w pracy to siedzenie przed kompem mnie totalnie nuży... noce średnio przespane bo się kręcę bo mi niewygodnie po prostu...
Jem to co przed zajściem w ciąże, bez zachcianek narazie i odrzutów...
Mdłości brak od początku i nawet humorów ciążowych
Jak czytam Was to się zastanawiam co ja tu robię ? Czy oby napewno nosze w sobie małego ludzika


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
W pierwszej ciazy mialam podobnie. Czulam sie super, pracowalam do konca 6 miesiaca i w sumie moglabym dluzej jakbym sie spiela. Dopiero pozniej na etapie sporego brzuszka mialam jakies drobne dolegliwosci.
Takze tylko sie cieszyc

Wysłane z mojego LM-X410.F przy użyciu Tapatalka
__________________

sugar cube jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-16, 10:35   #2688
Haneczka1122334445
Zadomowienie
 
Avatar Haneczka1122334445
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 530
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Angel7891 Pokaż wiadomość
Dzięki Haneczka, uspokoiłaś mnie, tętna też znaleźć nie mogłam gdzieś ale może po prostu tak się obrócił, nie będę panikować..
Benetta zapisałam sobie też ten wózek, daj znać jak go obczaisz w sklepie.
Myślę, że jak na usg wszystko wychodzi dobrze i prawidłowo to nie ma co się martwić. Reszta to wiadomo, że statystyka, obliczane na postawie wieku i korygowane, myślę, że nie ma co się stresować. Trzeba się cieszyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zjedz coś wieczorem, połóż się wygodnie, czasami biorę pupę delikatnie wyżej żeby wygonić leniwca bliżej pępka. Sadzam koło siebie męża bo mi nie zawsze się chce pokazać a jak on jest to prawie odrazu łapę. Wogóle to u mnie nie chce się pokazać jak szukam w lini prostej w dół od pępka. Muszę z boku przykładać i wtedy się pokazuje.
Cytat:
Napisane przez ania20bn Pokaż wiadomość
Czy wy macie też taki problem z sennoscia? Bo dziś spałam 9.5 godziny a jestem już mega śpiąca. Mogłabym cały dzień spać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jestem ciągle zmęczona ale nie mogę spać. W nocy się budzę kilka razy a to siku a to mdłości , a to duszno, a to niewygodnie. W dzień nawet jak mam wrażenie że zaraz padne to się położę i oczy jak 5zł. Dzisiaj w nocy po godzinie wiercenia i zmianie poduszek (mam trzy do wyboru) poszłam na kanapę i usnęłam na wpół siedząco pod kocem.
Cytat:
Napisane przez sylwiak854 Pokaż wiadomość
Dziewczyny to ja Wam powiem, że jestem jakimś ewenementem.....
Piersi bolą jak bolą, na początku dużo bardziej...
Spadek formy miewam a owszem, jak jestem w pracy to siedzenie przed kompem mnie totalnie nuży... noce średnio przespane bo się kręcę bo mi niewygodnie po prostu...
Jem to co przed zajściem w ciąże, bez zachcianek narazie i odrzutów...
Mdłości brak od początku i nawet humorów ciążowych
Jak czytam Was to się zastanawiam co ja tu robię ? Czy oby napewno nosze w sobie małego ludzika


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Bogini zdradź nam sekret jak ty to robisz. Trochę Ci zazdraszczam bo ja się czuję jak ułomna.
Mnie piersi już dawno przestały boleć ale od czasu do czasu bolą mnie sutki razem z otoczkami. Za to z mojego rozmiaru małe C przeszłam na wylewające się ze stanika D. Muszę sobie kupić nowy większy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Haneczka1122334445 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-16, 11:35   #2689
dorota8500
Zadomowienie
 
Avatar dorota8500
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 990
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Byłam na prenatalnych. Dzidzia ma 5 cm i odwraca się plecami i zasłania twarz rączkami. Cały czas się rusza i badanie nie było możliwe... nawet dopochwowo

Mam poczekać godzinę zjeść cos i jak się uspokoi to zrobimy jak nie to za tydzień jeszcze raz mam przyjechac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dorota8500 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-16, 11:42   #2690
sylwiak854
Raczkowanie
 
Avatar sylwiak854
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 355
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez dorota8500 Pokaż wiadomość
Byłam na prenatalnych. Dzidzia ma 5 cm i odwraca się plecami i zasłania twarz rączkami. Cały czas się rusza i badanie nie było możliwe... nawet dopochwowo

Mam poczekać godzinę zjeść cos i jak się uspokoi to zrobimy jak nie to za tydzień jeszcze raz mam przyjechac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


O to podła mała gadzina



A ja właśnie zakupiłam buty dla naszego ludzika
Szare bo przecież niewiadomo co tam rośnie

Za całe 7,59 pln

IMG_0815.JPG


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
sylwiak854 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-16, 11:43   #2691
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Dorota kciuki żeby dzidzia dała się zbadać! Jak się nie rusza to też źle, widzę że jak za dużo to też źle... Chyba najlepszy sposób żeby uśpić malucha to spacerek przynajmniej tak pamiętam z ciąży poprzedniej jak już ruchy wyraźnie czułam. Spacer zawsze malucha usypiał. Jak coś zjadłam i odpoczywałam to się zaczynały fikołki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-16, 11:44   #2692
moonara
Zadomowienie
 
Avatar moonara
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 520
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez dorota8500 Pokaż wiadomość
Byłam na prenatalnych. Dzidzia ma 5 cm i odwraca się plecami i zasłania twarz rączkami. Cały czas się rusza i badanie nie było możliwe... nawet dopochwowo

Mam poczekać godzinę zjeść cos i jak się uspokoi to zrobimy jak nie to za tydzień jeszcze raz mam przyjechac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to mały łobuziak

Mi na badaniach wyszło, że serduszko dzidzi trochę za szybko bije. Doktor powiedział, że może to być wina tego, że ja jestem zestresowana. Mogło tak być bo przed badaniem krew próbowali mi pobrać 4 razy i nic nie chciało lecieć, a w trakcie tych prób zrobiło mi się bardzo słabo.
Czekam teraz na wyniki krwi i mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze.
__________________
Blog
moonara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-16, 11:50   #2693
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Moonara nie dość że stres z powodu badania to jeszcze z pobraniem krwi. Na pewno to chwilowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-16, 11:51   #2694
kasia0912
Zakorzenienie
 
Avatar kasia0912
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 509
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Nasze spało na badaniu. Doktor musiał je obudzić to potem było złe i się ruszało ciągle;p;p;p
__________________
Dumna Ciocia 2.06.2015

Razem: 10.08.2016

Zaręczeni 1.09.2017

Ślubujemy 24.08.2018











kasia0912 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-16, 12:05   #2695
ania20bn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 450
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
U mnie senność, osłabienie, bóle brzucha, wzdęcia to od samego początku. I potworny ból piersi. Sutki aż parzą. W domu chodzę bez stanika, jak muszę wyjść zakładam taki stary z poprzedniej ciąży, nie usztywniany, wielki z rozmiaru E mam już chyba H

Ania kiedy prenatalne? Z wieku 32 wyjdzie ci ładny wynik ja jak miałam 33 to z wieku było jakoś 1:450 na ZD a teraz 35 lat i już 1:277 więc różnica ogromna. 32 to jeszcze super wiek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Prenatalne miałam 2 tygodnie temu i czekam na wyniki jeszcze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:05 ---------- Poprzedni post napisano o 13:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Haneczka1122334445 Pokaż wiadomość
Zjedz coś wieczorem, połóż się wygodnie, czasami biorę pupę delikatnie wyżej żeby wygonić leniwca bliżej pępka. Sadzam koło siebie męża bo mi nie zawsze się chce pokazać a jak on jest to prawie odrazu łapę. Wogóle to u mnie nie chce się pokazać jak szukam w lini prostej w dół od pępka. Muszę z boku przykładać i wtedy się pokazuje. Ja jestem ciągle zmęczona ale nie mogę spać. W nocy się budzę kilka razy a to siku a to mdłości , a to duszno, a to niewygodnie. W dzień nawet jak mam wrażenie że zaraz padne to się położę i oczy jak 5zł. Dzisiaj w nocy po godzinie wiercenia i zmianie poduszek (mam trzy do wyboru) poszłam na kanapę i usnęłam na wpół siedząco pod kocem. Bogini zdradź nam sekret jak ty to robisz. Trochę Ci zazdraszczam bo ja się czuję jak ułomna.
Mnie piersi już dawno przestały boleć ale od czasu do czasu bolą mnie sutki razem z otoczkami. Za to z mojego rozmiaru małe C przeszłam na wylewające się ze stanika D. Muszę sobie kupić nowy większy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie niestety omija ten objaw w postaci powiększających sie piersi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania20bn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-16, 12:07   #2696
Bacardi_
Wtajemniczenie
 
Avatar Bacardi_
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 2 464
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Ja spanie w dzień pożegnałam chyba w 12tc, teraz można żyć w ciągu dnia, za to wieczorem, koło 23-24 padam jak mucha, a byłam nocnym Markiem
Piersi jako tako już nie bolą, ale mam baaardzo wrażliwe sutki 🤪
Ja od początku ciąży jestem jakoś -3kg, nie mam większego apetytu a nawet powiedziałabym, że mniejszy.. zachcianek też brak, jem raczej na siłę żeby nie być głodnym no i oczywiście nie głodzić ludzika chciałabym mieć na coś ochotę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Czekamy na Ciebie

Bacardi_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-16, 12:36   #2697
Haneczka1122334445
Zadomowienie
 
Avatar Haneczka1122334445
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 530
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Uparte te nasze maluszki od samego początku
Cytat:
Napisane przez ania20bn Pokaż wiadomość
Prenatalne miałam 2 tygodnie temu i czekam na wyniki jeszcze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:05 ---------- Poprzedni post napisano o 13:03 ----------

Mnie niestety omija ten objaw w postaci powiększających sie piersi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja miałam 3.10 i dzisiaj przyszły wyniki pocztą a listonosz zostawił awizo zamiast się pofatygować do mieszkania. Teraz muszę czekać aż listy wrócą na pocztę i zrobić sobie spacer.
Nie powiem cyce to mam fajne teraz
Zgrzeszyłam... I wcale nie jest mi z tym źle. Zrobiliśmy z mężem na obiad dzisiaj frytki z nagetsami i surówką. Jakie to było smaczne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Haneczka1122334445 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-16, 12:40   #2698
Angel7891
Wtajemniczenie
 
Avatar Angel7891
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 093
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

To mnie piersi już wcale nie bolą jedynie sutki trochę. Ale są pełniejsze faktycznie. Ja to będę płaska jak i mamuśka moja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angel7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-16, 12:47   #2699
kasia0912
Zakorzenienie
 
Avatar kasia0912
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 509
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Ja to i tak mam spore cycki więc mam nadzieję,że dużo się nie powiększą;p
__________________
Dumna Ciocia 2.06.2015

Razem: 10.08.2016

Zaręczeni 1.09.2017

Ślubujemy 24.08.2018











kasia0912 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-16, 13:27   #2700
dorota8500
Zadomowienie
 
Avatar dorota8500
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 990
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Mnie bolą. Dwa dni to myślałam że mi wybuchną tak bolały wieczorem.

Pospacerowalam dzidzia usnela ale na plecach. Jest za mala na badanie przezbrzuszne więc jedziemy jeszcze raz we wtorek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dorota8500 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-30 23:36:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:13.