Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2. - Strona 125 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-01-30, 19:11   #3721
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

[1=c091e8898908a1b264e2bb8 8ceb2cf7cf162daf4_5d967d9 baaf5e;86439863]Strasznie mnie zdziwiło nowe prawo aborcyjne w Nowym Jorku. Niestety informacje są fragmentaryczne, nie jestem pewna czy prawdziwe, ale z tego co podali to dopuszczalna jest aborcja aż do samej akcji porodowej i z każdego powodu (jako przykład podali: matka dwa tygonie przed terminem zgłasza, że nie czuje się gotowa na opiekę nad dzieckiem)

Może ruda coś więcej wie?

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------



Ale po powrocie do domu/hotelu raczej byś się umyła, nie? Czy popylała na służbowym wyjeździe we wczorajszych skarpetkach?[/QUOTE]Też mnie to dziwi zwłaszcza że nie wiem jak na tym etapie może być w ogóle mowa o aborcji, przecież jakkolwiek się ta ciążę przerwie to mamy raczej do czynienia z porodem? Czyli co, indukuje się ktoś lub robi ciecie a potem co dalej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-30, 21:38   #3722
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

[1=c091e8898908a1b264e2bb8 8ceb2cf7cf162daf4_5d967d9 baaf5e;86439863]Strasznie mnie zdziwiło nowe prawo aborcyjne w Nowym Jorku. Niestety informacje są fragmentaryczne, nie jestem pewna czy prawdziwe, ale z tego co podali to dopuszczalna jest aborcja aż do samej akcji porodowej i z każdego powodu (jako przykład podali: matka dwa tygonie przed terminem zgłasza, że nie czuje się gotowa na opiekę nad dzieckiem)

Może ruda coś więcej wie?[/QUOTE]

Akurat wiem Fake news, a dokładniej - pozbawione koniecznego kontekstu. Nowy Jork zalegalizował aborcję po 24 tygodniu ciąży JEŚLI życie/zdrowie matki jest zagrożone, lub jeśli płód nie ma szans na przeżycie.

W Reproductive Health Act jest napisane:

“A health care practitioner, acting within his or her lawful scope of practice, may perform an abortion when, according to the practitioner’s reasonable and good faith professional judgment based on the facts of the patient’s case: the patient is within twenty-four weeks from the commencement of pregnancy, or there is an absence of fetal viability, or the abortion is necessary to protect the patient’s life or health.”


Czyli nie, kobieta w 8 miesiącu ciąży nie wejdzie do kliniki i nie powie "odechciało mi się". Ale wiadomo - jeśli tytuł artykułu będzie "W Nowym Jorku mordują bobasy w 9 miesiącu na życzenie!!!", to więcej osób kliknie.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-30, 22:28   #3723
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 410
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

zbijecimozg, ale w Niemczech tak jest. Tez sie ostatnio dowiedzialam i to akurat nie jest fake news. Aborcje mozna przeprowadzic do rozwiazania, jesli kobieta stwierdzi, ze ja to psychicznie przerasta, ze nie jest w stanie sobie z tym poradzic. To w teorii, ale trzeba by znalezc lekarza, ktory sie na to zdecyduje.
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-30, 23:07   #3724
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Akurat wiem Fake news, a dokładniej - pozbawione koniecznego kontekstu. Nowy Jork zalegalizował aborcję po 24 tygodniu ciąży JEŚLI życie/zdrowie matki jest zagrożone, lub jeśli płód nie ma szans na przeżycie.

W Reproductive Health Act jest napisane:

“A health care practitioner, acting within his or her lawful scope of practice, may perform an abortion when, according to the practitioner’s reasonable and good faith professional judgment based on the facts of the patient’s case: the patient is within twenty-four weeks from the commencement of pregnancy, or there is an absence of fetal viability, or the abortion is necessary to protect the patient’s life or health.”


Czyli nie, kobieta w 8 miesiącu ciąży nie wejdzie do kliniki i nie powie "odechciało mi się". Ale wiadomo - jeśli tytuł artykułu będzie "W Nowym Jorku mordują bobasy w 9 miesiącu na życzenie!!!", to więcej osób kliknie.
No dobra ale jak niby wygląda taka aborcja, założymy że zagraża życiu matki. Przecież na tym etapie ciszy mamy raczej do czynienia z porodem wcześnika?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-30, 23:18   #3725
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 410
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
No dobra ale jak niby wygląda taka aborcja, założymy że zagraża życiu matki. Przecież na tym etapie ciszy mamy raczej do czynienia z porodem wcześnika?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tego co zrozumialam, to wtedy najpierw sie cos wprowadza do organizmu matki, co sprawia, ze dziecko umiera.


Gryx: https://www.youtube.com/watch?v=fHeFnyUFxIE
§218 Strafgesetzbuch
''2. Medizinische Indikation: Ein Schwangerschaftsabbruch bleibt straffrei, wenn eine medizinische Indikation vorliegt. Das ist dann der Fall, wenn die Schwangere durch die Geburt in Lebensgefahr gerät oder ihr seelischer Gesundheitszustand durch die Geburt gefährdet wird. In diesem Fall darf ein Schwangerschaftsabbruch auch über die 12. Woche hinaus von einem Arzt durchgeführt werden. ''
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-30, 23:39   #3726
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
No dobra ale jak niby wygląda taka aborcja, założymy że zagraża życiu matki. Przecież na tym etapie ciszy mamy raczej do czynienia z porodem wcześnika?
Nie jestem ekspertem ani - na szczęście - nie miałam do czynienia z tym procesem, ale powiem co wiem - na biało, bo to raczej niezbyt przyjemny temat.

Masz rację że to raczej bardziej przypomina poród. Kilka dni przed operacją lekarz rozpoczyna proces rozwierania szyjki macicy. W dzień zabiegu następuje zatrzymanie akcji serca płodu (zastrzyk z czegośtam potasu bodajże), a następnie wyciągnięcie martwego płodu za pomocą kleszczy.

Warto zauważyć że według dostępnych danych, ze wszystkich aborcji dokonanych w USA, 0.17% nastąpiło po 21 tygodniu ciąży, więc jest to bardzo rzadkie i tragiczne zjawisko. Bredzenia proliferów o kobietach którym "odwidziało się" w ósmym miesiącu ciąży są... cóż, bredzeniem.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 00:09   #3727
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

[1=7719e1289fd8f2cabe4d276 3ed6d1b81d4eb2186;8644104 9]Gryx: ...
auch über die 12. Woche hinaus [/QUOTE]
W sumie, jeśli w ten sposób to określono, można domniemywać, że aborcja jest wówczas możliwa aż do dnia porodu Dziwi mnie, że przy ciąży w wyniku przestępstwa określono nieprzekraczalny termin aborcji do 22. tygodnia ciąży, a przy takiej zagrażającej życiu lub zdrowiu matki określono to "dopuszczalna po 12 tc". I jeszcze - w pierwszym przypadku lekarz podlega odpowiedzialności karnej, gdy usunie ciążę po 12. tyg (choć do 22. aborcja jest legalna), w drugim - już nie.
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-31, 00:32   #3728
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 410
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
W sumie, jeśli w ten sposób to określono, można domniemywać, że aborcja jest wówczas możliwa aż do dnia porodu Dziwi mnie, że przy ciąży w wyniku przestępstwa określono nieprzekraczalny termin aborcji do 22. tygodnia ciąży, a przy takiej zagrażającej życiu lub zdrowiu matki określono to "dopuszczalna po 12 tc". I jeszcze - w pierwszym przypadku lekarz podlega odpowiedzialności karnej, gdy usunie ciążę po 12. tyg (choć do 22. aborcja jest legalna), w drugim - już nie.
Tutaj rozchodzi sie o to zdanie ''oder ihr seelischer Gesundheitszustand durch die Geburt gefährdet wird.'' To mozna interpretowac na rozne sposoby i podejrzewam, ze jesli sie po prostu znajdzie lekarza, ktory takiego zabiegu dokona (i chyba znajdzie psychologa, ktory potwierdzi, ze ciaza zagraza stanowi psychicznemu matki? gdybam, nie wiem, jak to wyglada), to po prostu taki zabieg zostanie wykonany. Watpie, zeby dokonywano takich zabiegow w 9 miesiacu zycia, moze jakies pojedyncze przypadki, ale mysle, ze moga byc takie sytuacje, kiedy np. w 6, 5 miesiacu zycia rodzice sie dowiedza, ze dziecko ma jakies wady wrodzone i to ich po prostu przerasta.
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 01:05   #3729
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

[1=7719e1289fd8f2cabe4d276 3ed6d1b81d4eb2186;8644109 5]Tutaj rozchodzi sie o to zdanie ''oder ihr seelischer Gesundheitszustand durch die Geburt gefährdet wird.'' To mozna interpretowac na rozne sposoby i podejrzewam, ze jesli sie po prostu znajdzie lekarza, ktory takiego zabiegu dokona (i chyba znajdzie psychologa, ktory potwierdzi, ze ciaza zagraza stanowi psychicznemu matki? gdybam, nie wiem, jak to wyglada), to po prostu taki zabieg zostanie wykonany. Watpie, zeby dokonywano takich zabiegow w 9 miesiacu zycia, moze jakies pojedyncze przypadki, ale mysle, ze moga byc takie sytuacje, kiedy np. w 6, 5 miesiacu zycia rodzice sie dowiedza, ze dziecko ma jakies wady wrodzone i to ich po prostu przerasta.[/QUOTE]
Myślę podobnie (pogrubione - raczej nie psycholog, a psychiatra moim zdaniem, ew. jeden z drugim)
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 07:42   #3730
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Nie jestem ekspertem ani - na szczęście - nie miałam do czynienia z tym procesem, ale powiem co wiem - na biało, bo to raczej niezbyt przyjemny temat.

Masz rację że to raczej bardziej przypomina poród. Kilka dni przed operacją lekarz rozpoczyna proces rozwierania szyjki macicy. W dzień zabiegu następuje zatrzymanie akcji serca płodu (zastrzyk z czegośtam potasu bodajże), a następnie wyciągnięcie martwego płodu za pomocą kleszczy.

Warto zauważyć że według dostępnych danych, ze wszystkich aborcji dokonanych w USA, 0.17% nastąpiło po 21 tygodniu ciąży, więc jest to bardzo rzadkie i tragiczne zjawisko. Bredzenia proliferów o kobietach którym "odwidziało się" w ósmym miesiącu ciąży są... cóż, bredzeniem.
Okej ale jaka tu logika w przypadku zagrożenia życia matki? Rozumiem to tak: ciąża zagraża matce więc się przerywa ciążę. Ale przerwanie ciąży na tym etapie to może być zwykły poród. Mamy więc do czynienia z bezpieczną matka i żywym dzieckiem. Po co je, jakby nie mówić, zabijać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:42 ---------- Poprzedni post napisano o 08:41 ----------

Wiem że to rzadkie no ale nie umiem znaleźć ani jednego racjonalnego argumentu (w tym przypadku który pozwala na ta aborcję w momencie zagrożenia dla kobiety).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 08:43   #3731
PaniAuto
Rozeznanie
 
Avatar PaniAuto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 885
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Okej ale jaka tu logika w przypadku zagrożenia życia matki? Rozumiem to tak: ciąża zagraża matce więc się przerywa ciążę. Ale przerwanie ciąży na tym etapie to może być zwykły poród. Mamy więc do czynienia z bezpieczną matka i żywym dzieckiem. Po co je, jakby nie mówić, zabijać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:42 ---------- Poprzedni post napisano o 08:41 ----------

Wiem że to rzadkie no ale nie umiem znaleźć ani jednego racjonalnego argumentu (w tym przypadku który pozwala na ta aborcję w momencie zagrożenia dla kobiety).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Podczas takiej aborcji kobieta nie rodzi, dziecko jest wyjmowane niekoniecznie w całości. Nie ma bólu i nie ma wysiłku (czasem zagrożeniem może być właśnie ten wysiłek choć dla mnie cesarka rozwiązuje ten problem). Zagrożeniem zdrowia nie jest tu ciąża tylko poród - taka aborcja ma rację bytu jeśli z jakiegoś powodu nie można zrobić cesarki a poród zagraża życiu.
PaniAuto jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-31, 09:00   #3732
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

Cytat:
Napisane przez PaniAuto Pokaż wiadomość
Podczas takiej aborcji kobieta nie rodzi, dziecko jest wyjmowane niekoniecznie w całości. Nie ma bólu i nie ma wysiłku (czasem zagrożeniem może być właśnie ten wysiłek choć dla mnie cesarka rozwiązuje ten problem). Zagrożeniem zdrowia nie jest tu ciąża tylko poród - taka aborcja ma rację bytu jeśli z jakiegoś powodu nie można zrobić cesarki a poród zagraża życiu.
Jakie to są wskazania do takiej aborcji? Pytam serio bo nigdy nie słyszalam, aby dziecko w tym stadium ciąży wyciągano w kawałkach (terminacja ciąży to zazwyczaj normalny poród). Przeciwskazania do cesarki to często znieczulenie, wtedy robi się ją w pełnej narkozie.
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 09:02   #3733
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

Też mnie to dziwi i ciekawi, w jakich przypadkach takie coś się praktykuje?
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 09:07   #3734
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

Cytat:
Napisane przez PaniAuto Pokaż wiadomość
Podczas takiej aborcji kobieta nie rodzi, dziecko jest wyjmowane niekoniecznie w całości. Nie ma bólu i nie ma wysiłku (czasem zagrożeniem może być właśnie ten wysiłek choć dla mnie cesarka rozwiązuje ten problem). Zagrożeniem zdrowia nie jest tu ciąża tylko poród - taka aborcja ma rację bytu jeśli z jakiegoś powodu nie można zrobić cesarki a poród zagraża życiu.
a tak konkretniej?
jaki może być powód aborcji w tak zaawansowanej ciąży? o jakich zagrożeniach konkretnie mowa?


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 09:11   #3735
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86441764]Też mnie to dziwi i ciekawi, w jakich przypadkach takie coś się praktykuje?[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
a tak konkretniej?
jaki może być powód aborcji w tak zaawansowanej ciąży? o jakich zagrożeniach konkretnie mowa?


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
No i skoro poród zagraża zdrowiu i życiu matki to czy nie możńa było ciązy terminować wcześniej? Naprawdę ciekawi mnie jakie to są wskazania do tak późnej aborcji, czy w ogóle są takie schorzenia które pojawiają się dopiero w 3 trymestrze i uniemożliwiają zrobienia przynajmniej cc bez zabijania dziecka?
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 09:14   #3736
PaniAuto
Rozeznanie
 
Avatar PaniAuto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 885
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

Kiedyś widziałam dokument w którym tak to było przedstawione i nigdy nie interesowałam się tematem na tyle żeby szukać wiarygodnych źródeł. Tylko taki powód mi się skojarzył dlaczego nie można dziecka normalnie urodzić tylko trzeba najpierw zabić. Ale jeśli faktycznie się normalnie rodzi to już absolutnie nie widzę żadnego powodu medycznego.
PaniAuto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 09:24   #3737
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 125
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86441764]Też mnie to dziwi i ciekawi, w jakich przypadkach takie coś się praktykuje?[/QUOTE]Zasadniczo kobieta ma prawo zarządzać swoim ciałem według tej logiki - więc ma prawo nim zarządzać w każdym miesiacu ciąży.

Oczywiście nie jest to spoko terminować 7-miesieczną ciążę w moim subiektywnym odczuciu, ale obiektywnie patrząc, tylko takie prawo ma sens - albo kobieta może decydować o swoim ciele albo nie, wszelkie granice są sztucznie tworzone.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 09:26   #3738
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Zasadniczo kobieta ma prawo zarządzać swoim ciałem według tej logiki - więc ma prawo nim zarządzać w każdym miesiacu ciąży.

Oczywiście nie jest to spoko terminować 7-miesieczną ciążę w moim subiektywnym odczuciu, ale obiektywnie patrząc, tylko takie prawo ma sens - albo kobieta może decydować o swoim ciele albo nie, wszelkie granice są sztucznie tworzone.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moim zdaniem w momencie, gdy dziecko jest zdolne do przeżycia poza jej ciałem w zupełności, to już nie powinno być tak rozpatrywane.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 09:32   #3739
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Zasadniczo kobieta ma prawo zarządzać swoim ciałem według tej logiki - więc ma prawo nim zarządzać w każdym miesiacu ciąży.

Oczywiście nie jest to spoko terminować 7-miesieczną ciążę w moim subiektywnym odczuciu, ale obiektywnie patrząc, tylko takie prawo ma sens - albo kobieta może decydować o swoim ciele albo nie, wszelkie granice są sztucznie tworzone.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może czy nie może chcieć wczesniejszego porodu ok, ale dlaczego tzreba od razu zabijać? Mówimy o przypadku, gdy w zaawansowanej ciąży (czyli dziecko ma szansę żyć i to bez problemów zdrowotnych w przyszłości) dziecko dostaje leki (nie wiem, powodujące ustanie akcji serca?) i następuje poród. Dla mnei nie ma absolutnie żadnego powodu żeby tak robić, to jest zwyczajne zabójstwo. Nie rozpatrujemy tu przypadku, gdy dziecko nie jest zdolne do przeżycia.
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-31, 09:33   #3740
PaniAuto
Rozeznanie
 
Avatar PaniAuto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 885
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Zasadniczo kobieta ma prawo zarządzać swoim ciałem według tej logiki - więc ma prawo nim zarządzać w każdym miesiacu ciąży.

Oczywiście nie jest to spoko terminować 7-miesieczną ciążę w moim subiektywnym odczuciu, ale obiektywnie patrząc, tylko takie prawo ma sens - albo kobieta może decydować o swoim ciele albo nie, wszelkie granice są sztucznie tworzone.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jeśli faktycznie musi rodzić normalnie dziecko tylko że martwe to nie widzę tu decydowania o swoim ciele tylko dziecka. Decyduje o ciele że chce rodzić w 7 miesiącu no spoko, niech wywołają ciążę i niech rodzi tylko po co najpierw dziecko jest zabijane?
PaniAuto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 09:35   #3741
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 125
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Może czy nie może chcieć wczesniejszego porodu ok, ale dlaczego tzreba od razu zabijać? Mówimy o przypadku, gdy w zaawansowanej ciąży (czyli dziecko ma szansę żyć i to bez problemów zdrowotnych w przyszłości) dziecko dostaje leki (nie wiem, powodujące ustanie akcji serca?) i następuje poród. Dla mnei nie ma absolutnie żadnego powodu żeby tak robić, to jest zwyczajne zabójstwo. Nie rozpatrujemy tu przypadku, gdy dziecko nie jest zdolne do przeżycia.
Na to ci nie odpowiem. Może nie mamy jeszcze technologii, nie znam się na medycynie prenatalnej aż tak.

To nie jest zabójstwo, bo zarodek nie klasyfikuje się jeszcze prawnie i biologicznie jako człowiek/dziecko, choć dla mnie to też dziwne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 09:38   #3742
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

7-8 miesięczne dziecko nadal jest zarodkiem?
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 09:41   #3743
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 125
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
7-8 miesięczne dziecko nadal jest zarodkiem?
Nie jest dzieckiem, dopóki nie wyjdzie z macicy.

Nie mówię tego złośliwie, kobiety w ciąży nazywają młodsze zarodki dziećmi i spoko, nazywać można. Nie czepiam się w ogóle.

Ale w takiej sprawie jak dyskusja o aborcji terminologia ma ogromne znaczenie jeśli chodzi o granie na uczuciach odbiorcy. Więc tu się czepiam.

Oficjalnie nie to nazywa się dziecko. Oczywiście w życiu i w uczuciach można tak mówić. Ale nie podczas dyskusji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 09:46   #3744
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie jest dzieckiem, dopóki nie wyjdzie z macicy.

Nie mówię tego złośliwie, kobiety w ciąży nazywają młodsze zarodki dziećmi i spoko, nazywać można. Nie czepiam się w ogóle.

Ale w takiej sprawie jak dyskusja o aborcji terminologia ma ogromne znaczenie jeśli chodzi o granie na uczuciach odbiorcy. Więc tu się czepiam.

Oficjalnie nie to nazywa się dziecko. Oczywiście w życiu i w uczuciach można tak mówić. Ale nie podczas dyskusji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ale to nie jest zarodek, tylko płód.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 09:49   #3745
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

"wyjście z macicy" to chyba tylko psychiczna granica dla ludzi o poglądach limonki. To już jest dziecko zdolne do samodzielnego życia, inaczej można je nazwać płodem, bo nie zakończyło jeszcze swojego życia płodowego, ale jest to niezaprzeczalnie dziecko.
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 09:52   #3746
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;86442013]"wyjście z macicy" to chyba tylko psychiczna granica dla ludzi o poglądach limonki. To już jest dziecko zdolne do samodzielnego życia, inaczej można je nazwać płodem, bo nie zakończyło jeszcze swojego życia płodowego, ale jest to niezaprzeczalnie dziecko.[/QUOTE]

gdzie więc leży ta magiczna granica gdzie 'zaczyna się' dziecko?
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 09:52   #3747
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

ja to widzę tak:


- jest ciąża

- usg w 12 tygodniu pokazuje pewne problemy - matka decyduje się ciążę kontynuować
- usg w 20 tygodniu, inne badania - wykrywają więcej problemów, dziecko może umrzeć przed porodem, może krótko po - matka mimo wszystko chce dziecko urodzić
- mijają tygodnie, jest jeszcze gorzej: małowodzie, wielowodzie, niewydolność łożyska,... i inne o których (na szczęście) nie wiem
- dziecko donoszone, ale i tak bardzo chore
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 09:54   #3748
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;86442026]ja to widzę tak:


- jest ciąża

- usg w 12 tygodniu pokazuje pewne problemy - matka decyduje się ciążę kontynuować
- usg w 20 tygodniu, inne badania - wykrywają więcej problemów, dziecko może umrzeć przed porodem, może krótko po - matka mimo wszystko chce dziecko urodzić
- mijają tygodnie, jest jeszcze gorzej: małowodzie, wielowodzie, niewydolność łożyska,... i inne o których (na szczęście) nie wiem
- dziecko donoszone, ale i tak bardzo chore[/QUOTE]

Teoretycznie jeszcze po tym USG w 20 tygodniu można dokonać terminacji.

---------- Dopisano o 10:54 ---------- Poprzedni post napisano o 10:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
gdzie więc leży ta magiczna granica gdzie 'zaczyna się' dziecko?
Jak jest zdolne do samodzielnego przeżycia poza organizmem matki. Dla mnie.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 10:13   #3749
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86442042]Teoretycznie jeszcze po tym USG w 20 tygodniu można dokonać terminacji.
[/QUOTE]
Można. Tylko niektórzy mają nadzieję wbrew statystykom.


I chyba stąd są te późne aborcje.
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 10:25   #3750
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

Patrzę w subskrypcje, nowy post w wątku o aborcji, wchodzę, a tam dwie strony Przenoszenie części postów z wątków rządzi



Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
gdzie więc leży ta magiczna granica gdzie 'zaczyna się' dziecko?
Spotkałam się ze stwierdzeniem, ale zabij, nie podam Ci teraz źródła, że w tym momencie, w którym utrata ciąży przestaje być poronieniem, a jest przedwczesnym porodem. Czyli w okolicy 22 tygodnia bodajże.
Do mnie to trafia.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-24 20:37:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:13.