dobrze dobrany krem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-04-20, 09:25   #1
ewe123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 7

dobrze dobrany krem


przez wiele lat leczylam tradzik. cere mam zmaltretowana roznymi wysuszajacymi srodkami, od ok roku nie stosuje zadnych srodkow na tradzik (ewentualnie punktowo, bardzo rzadko). ale ze moja skora wydaje sie zmeczona, zniszczona, szara, niezdrowa.
obecnie mam 28 lat. trudno mi okreslic jaka mam cere: mam drobne krostki na czole, czasem pojawiaja sie wieksze w roznych czescich twarzy, na policzkach mam pory, ktore widac po nalozeniu podkladu. rano mam skore sucha (troche luszczy sie na czole), a po jakims czasie od nalozenia kremu i podkladu zaczynam sie swiecic. od czasu do czasu, ostatnio czesciej (ciagle!) zaczelam odczuwac nieprzyjemne odczucie napiecia i sciagniecia skory, zwlaszcza w okolicy ust, na policzkach i wokol oczu.
do tej pory przypuszczalam, ze mam nietypowa cere mieszana, ale to napiecie skory staje sie nie do wytrzymania!
ostatnio zaczelam stosowac produkty Avene: no noc (co drugi dzien) Yeasthel Emulsja do cery normalnej i mieszanej, na dzien Cleaneance Emulsja matujaca (lub nivea visage nawilzajacy - zamiennie).
Nie wiem czy to byl dobry wybor, zaczynam zalowac ze nie kupilam kremow do skory suchej!
Prosze mi cos poradzic!
Moze jakis krem na noc do skory suchej i sciagnietej?!
Przy okazji: jak podklad polecilaby Pani do mojego rodzaju skory? (kryjacy i matujacy).
ewe123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-05, 20:46   #2
Agna_Iolanthe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
Re: dobrze dobrany krem

Typuję, że cerę masz odwodnioną, a nie suchą (to chyba typowy efekt kuracji przeciwtrądzikowej). Jeśli odpowiadają Ci kosmetyki Avene, jest wśród nich dobry krem intensywnie i trwale nawilżający Hydrance w wersji lekkiej i "bogatej" - na początek poleciłabym Ci tę drugą, nie powinna za bardzo obciążyć Twojej skóry, a zdecydowanie nawilży. Jeśli nie Avene, to jest jeszcze Hydraphase z La Roche Posay oraz Thermal S z Vichy (ja lubię zwłaszcza wersję S2). Wszystkich tych kremów używałam na mocno odwodnionej, podrażnionej skórze i wszystkie są bardzo dobre. Którykolwiek wybierzesz, myślę, że odczujesz wyraźną poprawę.
Pozdrawiam.
Agna_Iolanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:24.