filologia hiszpańska - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-06-20, 07:29   #1
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467

filologia hiszpańska


Hej,
Chciałbym zacząć filologię/iberystykę, niestety w grę wchodzą tylko studia zaoczne w Warszawie. Wiem, że niezłe opinie ma SWPS, ale jednak czesne trochę odstrasza. Czy Vistula i Wszechnica są naprawdę aż tak słabe? Język znam na poziomie ok b1+/b2 i jednak nie chcialabym męczyć 3 lata podstaw
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-23, 20:32   #2
konto_tymczasowe1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 87
Dot.: filologia hiszpańska

Ja Ci mogę powiedzieć, jak jest na SWPS. Tzn. głównie na italianistyce, ale na iberystyce jest tak samo, mamy nawet część zajęć łączonych. Powiem Ci, że dziennych to tu nawet nie otwierają, bo jak ktoś chce na dzienne, to idzie na publiczną uczelnie. Są tylko zaoczne. Ale prawda jest taka, że pomiędzy SWPS a UW na przykład już jest różnica poziomów wyczuwalna. Nie ma cudów. Weekend raz na dwa tygodnie to nie to samo co codziennie. Do tego te studia są mocno okrojone z takich typowych filologicznych przedmiotów. Historii i literatury to było tak po jeden semestr, żeby tylko było, że było. Może gramatyki opisowej jest troszkę więcej, ale to tyle. Jeśli chodzi o samą naukę języka, to zależy od prowadzącego. Niektórzy są spoko, niektórzy tak sobie. Na pierwszym roku, jeśli zbiorą się osoby, to robią dwie grupy: podstawową i zaawansowaną. Ale i tak masz jeden podręcznik i zdajesz na koniec roku ten sam egzamin. Na pierwszym roku jest na A2, na drugim się zdaje na B2, a po trzecim powinno być C1. Ale zobaczymy, czy się uda, bo po pierwszym roku nam połączyli grupy, bo trochę osób odeszło. Na iber jest więcej niż na italianistyce, wiec większe szanse, że nie połączą.

Nie znam nikogo z Vistuli ani Wszechnicy, ale skoro już na SWPS się czuje tę różnicę poziomów do publicznych, to pewnie tam będzie jeszcze gorzej.
konto_tymczasowe1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-03, 12:59   #3
carca
Raczkowanie
 
Avatar carca
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 133
Dot.: filologia hiszpańska

Cytat:
Napisane przez casus_belli Pokaż wiadomość
Hej,
Chciałbym zacząć filologię/iberystykę, niestety w grę wchodzą tylko studia zaoczne w Warszawie. Wiem, że niezłe opinie ma SWPS, ale jednak czesne trochę odstrasza. Czy Vistula i Wszechnica są naprawdę aż tak słabe? Język znam na poziomie ok b1+/b2 i jednak nie chcialabym męczyć 3 lata podstaw
Napiszę do Ciebie wiadomość prywatną, ponieważ wiem coś na temat uczelni, jakie wymieniłaś

Napisałam już Mam nadzieję, że wiadomość doszła

Edytowane przez carca
Czas edycji: 2020-07-03 o 13:11
carca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-08, 20:36   #4
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: filologia hiszpańska

Odświeżę, żeby nie zakładać kolejnego wątku. Wiecie coś może o iberystyce na UG, głównie niestacjonarna mnie interesuje, ale wady/zalety uczelni pewnie widać niezależnie od trybu.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-08 21:36:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:53.