Jakia metoda antykoncepcji po urodzeniu dziecka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-30, 09:55   #1
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446

Jakia metoda antykoncepcji po urodzeniu dziecka?


Witam was dziewczyny! Mam pytanie odnośnie antykoncepcji.. Jestem obecnie w 23 tc i tak juz sie zastanawiam jaka wybrać antykoncepcje po urodzeniu dziecka.. Po porodzie podobno bardzo szybko mozna zajśc w kolejną ciąże to tymbardziej chciałabym od razu zabespieczać się.. tylko jak? Jeśli bede karmić piersią to niewiem czy tabletki wchodzą w gre? prezerwatyw moj TZ nie preferuje... jak myślicie co wybrać? A może po prostu po porodzie poradzić sie gina? Jak z Wami było..?
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 10:01   #2
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Jakia metoda antykoncepcji po urodzeniu dziecka?

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
Witam was dziewczyny! Mam pytanie odnośnie antykoncepcji.. Jestem obecnie w 23 tc i tak juz sie zastanawiam jaka wybrać antykoncepcje po urodzeniu dziecka.. Po porodzie podobno bardzo szybko mozna zajśc w kolejną ciąże to tymbardziej chciałabym od razu zabespieczać się.. tylko jak? Jeśli bede karmić piersią to niewiem czy tabletki wchodzą w gre? prezerwatyw moj TZ nie preferuje... jak myślicie co wybrać? A może po prostu po porodzie poradzić sie gina? Jak z Wami było..?
najlepiej to idz do ginekologa dla matek karmiacych piersia polecane sa minipigulki. niestety ja nie znam szczgolow, wiec najlepiej zapytaj ginekologa


https://polki.pl/seks_antykoncepcja_...,10000206.html
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 10:34   #3
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Jakia metoda antykoncepcji po urodzeniu dziecka?

Do pigułek nie wrócę nigdy w życiu, nawet jakby mnie kroili. Spirali nie dam sobie założyć.
Więc zostają prezerwatywy lub globulki. Tych drugich mój mąż nie lubi, za tymi pierwszymi nie przepada - będzie musiał wybrać.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 10:44   #4
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Jakia metoda antykoncepcji po urodzeniu dziecka?

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Do pigułek nie wrócę nigdy w życiu, nawet jakby mnie kroili. Spirali nie dam sobie założyć.
Więc zostają prezerwatywy lub globulki. Tych drugich mój mąż nie lubi, za tymi pierwszymi nie przepada - będzie musiał wybrać.
są jeszcze plastry- ale s tego co czytałam to szkodzą no i podobno wprowadzili zastrzyki....
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 10:44   #5
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Jakia metoda antykoncepcji po urodzeniu dziecka?

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
są jeszcze plastry- ale s tego co czytałam to szkodzą no i podobno wprowadzili zastrzyki....
Plastry to też hormony, tak jak tabletki. Obu mówię nie.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 11:14   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Jakia metoda antykoncepcji po urodzeniu dziecka?

Bralam pigulki (skutki uboczne prawie wszytskie wystapily) ,byly tez gumki (nie wygodne ,trzeba pamietac aby kupić ,no i moze sie zsunąc ,peknąć) obecnie spirala miedziana i jest to najwygodnijesza metoda dla mnie.Zero skutków ubocznych sama plusy.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 11:25   #7
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Jakia metoda antykoncepcji po urodzeniu dziecka?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Bralam pigulki (skutki uboczne prawie wszytskie wystapily) ,byly tez gumki (nie wygodne ,trzeba pamietac aby kupić ,no i moze sie zsunąc ,peknąć) obecnie spirala miedziana i jest to najwygodnijesza metoda dla mnie.Zero skutków ubocznych sama plusy.
ja rozważam spiralę, ale boje się bólu przy zakładaniu. naczytałąm się bzdur w necie, musze zgłębić temat. Polecasz?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-30, 12:31   #8
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Jakia metoda antykoncepcji po urodzeniu dziecka?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
ja rozważam spiralę, ale boje się bólu przy zakładaniu. naczytałąm się bzdur w necie, musze zgłębić temat. Polecasz?
Polecam z calego serca nie ukrywam ze mnie bolalo(zrzucam to na karb zdenerwowania) przy zakladaniu ale np. koleżanke Ukrycior nie bolalo i po zalozeniu poszla na zakupy
W przyzlym roku mija 5 lat i jesli lekarz uzna ,że nalezy wymienić na nowa to założe kolejną ,koszt 100 zł na 5 lat,załozenie jest refundowane.

Tanie to to ,skuteczne i u mnie bez skutków ubocznych.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2009-10-30 o 12:32
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 12:36   #9
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Jakia metoda antykoncepcji po urodzeniu dziecka?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Polecam z calego serca nie ukrywam ze mnie bolalo(zrzucam to na karb zdenerwowania) przy zakladaniu ale np. koleżanke Ukrycior nie bolalo i po zalozeniu poszla na zakupy
W przyzlym roku mija 5 lat i jesli lekarz uzna ,że nalezy wymienić na nowa to założe kolejną ,koszt 100 zł na 5 lat,załozenie jest refundowane.

Tanie to to ,skuteczne i u mnie bez skutków ubocznych.

idę się dokształcić. Ja nie mam dzieci, ale planuję nie wcześniej niż za 3-4 lata. Można założyć spiralę na 3 lata?

Ukrycior - niezła agentka
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 12:37   #10
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Jakia metoda antykoncepcji po urodzeniu dziecka?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Polecam z calego serca nie ukrywam ze mnie bolalo(zrzucam to na karb zdenerwowania) przy zakladaniu ale np. koleżanke Ukrycior nie bolalo i po zalozeniu poszla na zakupy
W przyzlym roku mija 5 lat i jesli lekarz uzna ,że nalezy wymienić na nowa to założe kolejną ,koszt 100 zł na 5 lat,załozenie jest refundowane.

Tanie to to ,skuteczne i u mnie bez skutków ubocznych.
hmm zastanawiam sie nad tym.. przed zajsciem w ciaze bralam pigułki.. a przy spirali jest ta wygoda ze trzeba o niczym pamietac nic zażywać a jak z okresem wygląda jak masz spirale? No i jest jeden problem bo ja chce miec 2gie dziecko gdzies za 2-3 lata..
Właśnie poczytałam troche o tym i chyba u mnie to odpada. ona sklada sie z metalu na ktory mam uczulenie.. no i moze powodowac zapalenia które też już przechodziłam i nie mam ochoty znów przechodzić.. ;/
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..

Edytowane przez SugarbabyLove
Czas edycji: 2009-10-30 o 12:42
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 12:59   #11
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Jakia metoda antykoncepcji po urodzeniu dziecka?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
idę się dokształcić. Ja nie mam dzieci, ale planuję nie wcześniej niż za 3-4 lata. Można założyć spiralę na 3 lata?

Ukrycior - niezła agentka
spirale w kazdym momencie mozna wyciągnąc.

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
hmm zastanawiam sie nad tym.. przed zajsciem w ciaze bralam pigułki.. a przy spirali jest ta wygoda ze trzeba o niczym pamietac nic zażywać a jak z okresem wygląda jak masz spirale? No i jest jeden problem bo ja chce miec 2gie dziecko gdzies za 2-3 lata..
Właśnie poczytałam troche o tym i chyba u mnie to odpada. ona sklada sie z metalu na ktory mam uczulenie.. no i moze powodowac zapalenia które też już przechodziłam i nie mam ochoty znów przechodzić.. ;/
spirala to nie tylko miedz ale np. srebro,złoto
okres zawsze mialam skąpy ,teraz mam troche mocniejszy i trwa dzien dłużej bez skurczy,boleści-jesli co ssie pojawia to pomaga 1 dawka No spy, nic mnie nie zalewa, gdybym musiała to 2 podpaski na dzien spokojnie by starczyły.

fakt ew. zapalenia moga być przeciwskazaniem ale polecam obgadac to z lekarzem.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-30, 14:22   #12
kornicze_k
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 787
Dot.: Jakia metoda antykoncepcji po urodzeniu dziecka?

Właśnie staram się o rodzeństwo dla mojego 3,5letniego synka.Po porodzie,tzn po skończonym karmieniu wróciłam do tabletek ale już nigdy,nigdy nigdy sie na nie nie zdecyduję.To co się ze mna dzieje po ich odstawieniu to istna masakraWiem juz na 100% po urodzeniu drugiego malucha zdecyduję się na wkładkę mirena(ze względu na obfite i bolesne miesiączki zwykła spirala odpada)Każda kobieta ma inne zdanie na ten temat,ale ja po tylu latach stosowania tabletek(w sumie8 lat)nie widze dla siebie innej obcji.Wiadomo,że wątroby na leterii nie wygrałam.No i te okropne miesiączki.Nie mam wiele obcji do wyboru,więc obstawiam mirene.
kornicze_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:32.