Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-05, 08:02   #1741
martysiamazmarta
Raczkowanie
 
Avatar martysiamazmarta
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: woj. mazowieckie
Wiadomości: 29
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

a ja właśnie siedze z drożdżmi na buzi na włosachi jeszcze je popijam z mleczkiem
martysiamazmarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-05, 09:54   #1742
19Mallgosia91
Raczkowanie
 
Avatar 19Mallgosia91
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
GG do 19Mallgosia91
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Boshe jakie zdjęcia Szok Ja piłam drożdże a teraz biore tabletki zmian nie widze nie wiem czy po maseczce drożdżowej mnie nie wysypało albo po sudocremie ale odłożyłam te 2 rzeczy i jest lepiej naszczęsciePzdr
19Mallgosia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-05, 14:29   #1743
ConstanceOfTrentham
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 29
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Niby ze mną jest cały czas lepiej, ale mam wrażenie , że mam strasznie poniszczoną cerę.
Wszyscy mi mówią, że jest już OK, ale nie specjalnie wierzę.
Zresztą zobaczcie

Czy taką cere ma 14-latka.?
ConstanceOfTrentham jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-05, 16:15   #1744
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ConstanceOfTrentham Pokaż wiadomość
Niby ze mną jest cały czas lepiej, ale mam wrażenie , że mam strasznie poniszczoną cerę.
Wszyscy mi mówią, że jest już OK, ale nie specjalnie wierzę.
Zresztą zobaczcie

Czy taką cere ma 14-latka.?
Jak dla mnie wyglądasz naprawdę dobrze
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-05, 18:37   #1745
19Mallgosia91
Raczkowanie
 
Avatar 19Mallgosia91
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
GG do 19Mallgosia91
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Moim zdaniem nie masz złej cery jest dobrze;] Ja wyglądam gorzej
19Mallgosia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-05, 18:40   #1746
poziomka03
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

witam
Od 7 lat leczyłam się na trądzik, próbowałam chyba wszystkiego..
udałam mnóstwo kasy na kosmetyczki, lekarzy, zabiegi, antybiotyki i nic..nie było dnia bez nowych krostek, grudek...
W aptece polecono mi krem na bazie aloesu - tani, ale nie pomógł zabardzo.
Od dwóch tygodni smaruje się liśćmi z aloesu i muszę przyznać że to najskuteczniejszy sposób pozbycia się niedoskonałości. (sposób użycia: otworzyć środek liścia i smarować oczyszczoną twarz, najlepiej na noc. jeśli by ktoś miał podrażnioną skórę polecam witaminę A -posmarować w czasie dnia. (do kupienia w aptece ok 2zł)) Od czasu smarowania nie pojawiło się mi nic nowego na twarzy
pozostały mi jednak blizny po trądzikowe
nie zna ktoś skutecznego sposobu na te blizny??

Edytowane przez poziomka03
Czas edycji: 2008-11-05 o 19:03
poziomka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-05, 18:44   #1747
AryaxD
Wtajemniczenie
 
Avatar AryaxD
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków, ale myślami z Meksyku ;)
Wiadomości: 2 400
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Chciałabym mieć taką cere
__________________
"Zanim umrę, chcę walczyć o życie. Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę. " - Paulo Coelho.
Mów mi Arya
AryaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-05, 18:49   #1748
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez 19Mallgosia91 Pokaż wiadomość
a znacie jakiś dobry krem nawilzający? mam stracznie wysuszoną twarz po benzacne;/ myślałam ze nunocoś pomoże ale raczej nie nawilża;/ Pozdrawiam
Ja mogę ci polecić z Ziaji Calma HLC (krem biolipidowy) wprawdzie jest polecany do cery suchej,wrażliwej i podrażnionej ale moją tłustą uratował po retinoidach. Troszkę lżejszy też z Ziaji Sopot Spa krem ochronny aktywnie nawilżający (30+)
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-05, 18:51   #1749
kamelka33
Zadomowienie
 
Avatar kamelka33
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 759
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Kochane wizażanki Mam pytanie- czy któraś wie cokolwiek o żelu DIFFERIN? Specyfik ten przepisał mi ostatnio dermatolog, nie mam dużej ilości pryszczy, chodzi mi raczej o uporczywe zaskórniki. Ten lek jest dość drogi, znalazłby się jakiś tańszy odpowiednik?
kamelka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-05, 19:03   #1750
ConstanceOfTrentham
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 29
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Może i przesadzam, ale jak czasami spojrzę w lusterko...
Już nie mówiąc jak w szkole widzę idealne cery koleżanek.
Jedna ma kilka zaskórniaków koło nosa i płacze, że jest zasyfiała i ma dużo pryszczy ;/
ConstanceOfTrentham jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-05, 19:44   #1751
19Mallgosia91
Raczkowanie
 
Avatar 19Mallgosia91
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
GG do 19Mallgosia91
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Ja dziś byłam w aptece i sie naoglądałam tych wszystkich kosmetyków wkoncu wybrałam maseczkę nawilżającą z perfecty bardzo mi pomaga do tego krem Bambino mydełko Nivea baby podobnież nawilżające to musiałam wyprobować:P i Tran będe łykać jeszcze myśle żeby kupić tą ziaje hcl już nawet miałam to w ręce ale tak jakoś nie wiedziałam czy to dobre i dalej na ten Iwostin polowałam;]no ale z tej firmy wszędzie są żele i inne a kremu nie;/ Na przebarwienia dobry jest cepan i tointex alo po jakims miesiącu dopiero widziałam efekty
A co myślicie o tabletkach nawilżających od srodka np capivit hydro control cośik takiego?;]

Edytowane przez 19Mallgosia91
Czas edycji: 2008-11-05 o 19:46
19Mallgosia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-05, 20:18   #1752
poziomka03
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Ja capivit brałam ale nie zauważyłam różnicy...
A Iwostin też miałam, był jednym z najlepiej działających na mnie antybiotyków ale dawał efekty tylko na początku.. tak samo działał na moje koleżanki
poziomka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 10:46   #1753
martysiamazmarta
Raczkowanie
 
Avatar martysiamazmarta
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: woj. mazowieckie
Wiadomości: 29
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

zebrałam kilka fajnych przepisów, wiem ze wiekszość już była opisana na forum ale takie zestawienie moze sie przydać

Detoks twarzy
Postaw na naturalne metody. W pierwszej kolejności zafunduj sobie tzw. parówkę twarzy. Zaparz rumianek w misce gorącej wody i nachyl twarz nad parą, przykrywając głowę ręcznikiem, tworząc parny namiot. Tzw. „parówka” nie powinna trwać dłużej niż 7-8 minut. Taka mini sauna ogrzewa twarz, pozwala pozbyć się toksyn i zanieczyszczeń, otwiera pory. Po takim zabiegu oczyść twarz specjalną szczoteczką, kolistymi ruchami, dzięki czemu łatwiej usuniesz wągry i zaskórniki. Kolejnym krokiem są maseczki. Maseczka ze świeżego ogórka przeznaczona jest do skóry tłustej i ma działanie nawilżające i wybielające. Zabieg z oleju lnianego jest odpowiedni do skóry suchej z tendencją do formowania się zmarszczek. Domową miksturę z banana i avocado stosuje się do cery z trądzikiem. A maseczka z miodu jest dobra dla każdego rodzaju skóry.
Maseczka do cery tłustej lub trądzikowej
3 łyżki płatków owsianych zmieszaj z ubitym na sztywną pianę białkiem i nałóż na oczyszczoną skórę twarzy. Pozostaw na 30 minut. Maseczka ma działanie silnie oczyszczające, ściągające i regenerujace. Poprawia koloryt i miękkość skóry.
Maseczka ściągająco-oczyszczająca (dla cery tłustej i mieszanej)
Przygotuj: jedno jajko kurze, kilka łyżeczek płatków owsianych „górskich”, szklaną lub porcelanową miseczkę. Do ubitej z białka piany, dosypuj płatki wolno mieszając tak, żeby uzyskać gęstą papkę. Nałóż maskę na oczyszczoną skórę twarzy, omijając okolice oczu i ust. Pozostaw ją na 15-20 minut. Uczucie napięcia skóry jest jej naturalną reakcją – zarówno płatki, jak i białko kurze mają właściwości ściągające i obkurczają pory skóry. Na usta możesz nałożyć grubą warstwę miodu. Zanim zmyjesz maseczkę, smakołyk z ust... po prostu zliżesz. Kiedy poczujesz, że maska na twarzy utworzyła twardą skorupę, nawilż ją delikatnie wacikami zamoczonymi w letniej, przegotowanej wodzie. Resztki usuń kolistymi ruchami. Osusz twarz chusteczką higieniczną i nałóż ulubiony krem.
kompres
rozmaryn, tymianek i rumianek zaparzyć w naczyniu przez 10 minut następnie odcedzić zioła od naparu i nasączyć watę powstałą cieczą . Ułożyć na zmienione chorobowo miejsca i odczekać 10 minut skóra jest po tym fajnie ściągnięta i jakby gładsza

Tonik z rumianku
Kwiaty rumianku mają właściwości kojące i przeciwzapalne, zmniejszają zaczerwienia
i podrażnienia skóry, przeciwdziałają pękaniu skóry na dłoniach i piętach. Pomagają
w leczeniu trądziku. Zaparz dwie saszetki z rumiankiem, odstaw i wypij na śniadanie zamiast herbaty. Dwie czubate łyżki ususzonych kwiatów rumianku zalej dwiema szklankami ciepłego mleka, przykryj i odstaw na 20 minut. Po odcedzeniu przemyj twarz i pozostaw do wyschnięcia.


maseczki
ü 5 łyżek dużych płatków owsianych, dwie LYZECZKI siemienia lnianego, rozgotować na papkę żeby było takie lepiące i klejące. nakładać cieple na twarz, przykryć papierowym ręcznikiem i zostawić na 20 min
ü 3tabletki aspiryny lub więcej, do tego zmieszaj to z 1 łyżeczka jogurtu naturalnego. Czasami robie z sama woda, ale trzeba pamiętać ze ta maseczka nie może wyschnąć na twarzy zmieszana z sama woda szybko wysycha stad wysuszenia i wtedy nie ma działania. Trzymam ja jakieś 15-20 min.
ü Duże kwaśne jabłko umyć i zetrzeć na tarce, dodać dwie łyżki stołowe miodu pszczelego i dokładnie wymieszać, dodać drobnych płatków owsianych (łyżkę lub dwie jako zagęstnik ułatwiający utrzymanie maseczki na twarzy) i wymieszać, Nałożyć maseczkę na twarz i pozostawić na 10 - 15 minut Zmyć twarz chłodną wodą
ü wymieszaj po łyżce płatków owsianych, nasion sezamu i lnu
zalej 3 łyżkami ciepłego mleka i łyżeczkę oliwy po ok. 3 minutach
papkę wmasuj w skórę i spłucz
ciepłą wodą a potem chłodną

ü Maseczka cebulowa: - otręby pszenne (można je zmielić w młynku do kawy, ale niekoniecznie) 4łyżki , - sok z dużej cebuli (najlepiej wyciśnie się ją w sokowirówce) - łyżeczka naturalnego miodu - kilka kropel cytryny Nałożyć równomiernie na twarz i zostawić 20min. Przed zmyciem można wykonać krótki masaż twarzy.
ü bardzo dobra na przebarwienia jest maseczka z pomarańczy i gęstej śmietany: miksuje pomarańcze a następnie dodaje odrobinę śmietany żeby nie była wodnista można dodać do niej mąki lub płatków owsianych tak aby nie spływała z twarz
ü Maseczka dla szarej ceryW tym czasie zmiksuj dwie łyżeczki rozmarynu, surowe żółtko i trzy łyżki gęstej śmietany. Papkę przełóż do salaterki, a następnie włóż do garnka z niewielką ilością gotującej się wody. Salaterka ogrzeje się, a wraz z nią papka. Nałóż maseczkę na twarz, szyję i dekolt, pozostaw na 3 minuty i zmyj. Maseczka ma właściwości oczyszczające, zwężające pory i antyseptyczne. Rozmaryn pobudza krążenie. Skóra nabiera blasku, staje się zaróżowiona i delikatna.
ü Babcina maseczka na trądzik:Drożdże rozpuść w niewielkiej ilości mleka z dodatkiem kilku kropli oliwy z oliwek na papkę. Przed nałożeniem maseczki twarz musi być dobrze umyta. Maseczkę nakłada się na twarz i szyję z pominięciem ust i okolic oczu. Zmywa się po ok. 10 minutach ciepłą, przegotowaną? wodą. Aby działa skutecznie należy nakładać regularnie przynajmniej raz w tygodniu



Płyn na czerwone plamki po trądziku
Polopiryna S - 5 tabletek (rozpuścić w 50 ml wody) Witamina C 200 mg - 5 drażetek (zmyć żółtą otoczkę i rozpuścić w roztworze polopiryny S) Sok cytrynowy - 15 ml Spiritus salicylowy lub mrówczany; 100 ml Olejek cytrynowy, grejpfrutowy lub Geranium; 5 kropli (dostępnie w aptece- 5 zł) Płyn przechowywać w lodówce
martysiamazmarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 16:44   #1754
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kamelka33 Pokaż wiadomość
Kochane wizażanki Mam pytanie- czy któraś wie cokolwiek o żelu DIFFERIN? Specyfik ten przepisał mi ostatnio dermatolog, nie mam dużej ilości pryszczy, chodzi mi raczej o uporczywe zaskórniki. Ten lek jest dość drogi, znalazłby się jakiś tańszy odpowiednik?
Jest cały, ogromny wątek o tym żelu
Cytat:
Napisane przez ConstanceOfTrentham Pokaż wiadomość
Może i przesadzam, ale jak czasami spojrzę w lusterko...
Już nie mówiąc jak w szkole widzę idealne cery koleżanek.
Jedna ma kilka zaskórniaków koło nosa i płacze, że jest zasyfiała i ma dużo pryszczy ;/
Za niedługo one będą zazdrościć Ci cery jak je wysypie. Nie przejmuj się tym, bo naprawdę super wyglądasz. Ja mam pełno wągrów, blizn i rozdrapanych pryszczy (nie umiem ich nie wyciskać)
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 17:55   #1755
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

helpme przeczytałam Twojego długiego posta i powiem Ci- mam identycznie jak Ty miałaś kiedyś. Jakbym czytała o sobie. Zazdroszczę Ci, że już wszystko dobrze z Twoję cerą Twoje rady są naprawdę mądre i przydatne, a co do którejś z Was, co napisała że zna wielu ludzi , którzy źle się odżywiają a mają cerę jak niemowlak- sorry, ale jeśli ktoś NIE MA PREDYSPOZYCJI DO TRĄDZIKU bo ma po prostu NORMALNĄ cerę- to raczej nic mu nie zaszkodzi. H E L P M E miała pewnie na myśli osoby z cerą podatną na trądzik- jeśli ktoś ma trądzik to złe odżywianie i picie alkoholu może jeszcze bardziej nasilić zmiany. A co do lekarzy- nie wszyscy wiedzą, co robią... I nie należy im bezgranicznie ufać. Większość z nich zna problem trądziku tylko z teorii- ja tam bardziej wierzę komuś, kto sam przez to przeszedł Pozdrawiam Cię, helpme
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 18:47   #1756
Tancerka Pl
Zadomowienie
 
Avatar Tancerka Pl
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Egipt ☼
Wiadomości: 1 769
Dot.: Najlepsze domowe sposoby na trądzik(w jednym wątku)

Przez ile czasu trzeba pic herbatke z bratka (fiolka trojbarwnego), aby zauwazyc efekty?

Zaleca sie picie takiej herbatki 2-3 razy dziennie. Pije ja 3 razy do tego lykam Zn i Omega 3, aby pozbyc sie pryszczy. Oczywiscie mam 2 antybiotyki i krem, ktory wyzera mi twarz :|
__________________
enjoy ur f*cking day
Tancerka Pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-08, 21:35   #1757
martysiamazmarta
Raczkowanie
 
Avatar martysiamazmarta
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: woj. mazowieckie
Wiadomości: 29
Dot.: Najlepsze domowe sposoby na trądzik(w jednym wątku)

[quote=Tancerka Pl;9617158]Przez ile czasu trzeba pic herbatke z bratka (fiolka trojbarwnego), aby zauwazyc efekty?


z tego o czytałam to przez pierwsze 1,5-2 tygodnie cera się oczyszcza i wszystko wywala na wierzch. Myślę że dopiero po miesiącu będzie widać efekty ja biorę bratek w tabletkach bo jest wygodniejszy i mam go zawsze przy sobie więc dawkowanie jest w miarę regularne i nie boję się że o nim zapomnę
martysiamazmarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-09, 18:32   #1758
martysiamazmarta
Raczkowanie
 
Avatar martysiamazmarta
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: woj. mazowieckie
Wiadomości: 29
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

wczoraj byłam u kosmetyczki na oczyszcaniu twarzy i efekt powalający!!! suoer wszystkie wągru, zaskórniaki itp zniknęły buzia jest gładka i wspaniała. NIe pamiętam kiedy miałam taką fajną buzię i gdyby nie te krostki umieszczone głęboko pod skórą które niestety trzeba było usunąc za pomoca igły to moja cera byłaby idealna. bo niestety po tej igle to mi czerwone słady sostały ale stosuję pakkę "Jadwigi" która poleciła mi kosmetyczka na goijenie ranek i poprotu super!!! po jednym dniu zaczerwienienie zmniejszyło sie o jakiś 80%. oczyszcanie cery to jest to a i ta papkaa świetna POLECAM
jeszcze się pochwalę że nawet moja mama co była bardzo negatywnie nastawiona do oczyszczania u kosmetyczki chodzi za mną i się gapi na mają buzie i uwierzyć nie może
teraz muszę dbać żeby mi się ładnie zagoiła cera, zero fluidu i pudru przez parę dni a tylko maseczki, maseczki i jeszcze raz maseczki
ale się cieszę

Edytowane przez martysiamazmarta
Czas edycji: 2008-11-09 o 18:33
martysiamazmarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-09, 19:25   #1759
Assiiaa20
Raczkowanie
 
Avatar Assiiaa20
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z Chrzanowa
Wiadomości: 100
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Ja np. stosowałam rumianek na trądzik.
Nasączyłam płatki kosmetyczne w rumianku i nałożyłam na twarz poczekałam z 20 minut. I tak codziennie i pomogło mi.
Assiiaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-10, 20:10   #1760
pragmatka
Raczkowanie
 
Avatar pragmatka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 94
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

ładną masz cerę o co cho ?
__________________
Pozdrawiam
pragmatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 20:12   #1761
pragmatka
Raczkowanie
 
Avatar pragmatka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 94
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez 19Mallgosia91 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem nie masz złej cery jest dobrze;] Ja wyglądam gorzej
Ja też gorzej, o co w ogóle tu chodzi przecież te zdjęcia cery są ładne
__________________
Pozdrawiam
pragmatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 17:52   #1762
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Dzisiaj przy okazji sprzątania w apteczce znalazłam saszetkę Tribioticu. Spróbuję na noc, bo ma jednego pryszcza któremu nie spieszy się ze mną żegnać Znalazłam też maść cynkową i ichtiolową, ale obydwie przeterminowane, więc jutro pójdę do apteki po maść cynkową na początek. Może coś pomoże.
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 08:38   #1763
klaudiaaa86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 043
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez martysiamazmarta Pokaż wiadomość
wczoraj byłam u kosmetyczki na oczyszcaniu twarzy i efekt powalający!!! suoer wszystkie wągru, zaskórniaki itp zniknęły buzia jest gładka i wspaniała. NIe pamiętam kiedy miałam taką fajną buzię i gdyby nie te krostki umieszczone głęboko pod skórą które niestety trzeba było usunąc za pomoca igły to moja cera byłaby idealna. bo niestety po tej igle to mi czerwone słady sostały ale stosuję pakkę "Jadwigi" która poleciła mi kosmetyczka na goijenie ranek i poprotu super!!! po jednym dniu zaczerwienienie zmniejszyło sie o jakiś 80%. oczyszcanie cery to jest to a i ta papkaa świetna POLECAM
jeszcze się pochwalę że nawet moja mama co była bardzo negatywnie nastawiona do oczyszczania u kosmetyczki chodzi za mną i się gapi na mają buzie i uwierzyć nie może
teraz muszę dbać żeby mi się ładnie zagoiła cera, zero fluidu i pudru przez parę dni a tylko maseczki, maseczki i jeszcze raz maseczki
ale się cieszę

Mozna wiedziec ile zaplacilas? i ile razy o ile wogole bedziesz musiala tam jeszcze isc? Dzieki
__________________
" If You find The Right Person Never let her go away"


http://www.suwaczek.pl/cache/fd6c8075da.png

Kocham Mojego Misia
23.09.2009r - Alanek
03.12.2009r. - Together forever
klaudiaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 17:07   #1764
martysiamazmarta
Raczkowanie
 
Avatar martysiamazmarta
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: woj. mazowieckie
Wiadomości: 29
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez klaudiaaa86 Pokaż wiadomość
Mozna wiedziec ile zaplacilas? i ile razy o ile wogole bedziesz musiala tam jeszcze isc? Dzieki
ja zapłaciłam 90zl ale z dodatkowa maską z alg (jakieś 30zl), a będę musiała chodzić co jakiś czas (jco jakieś 3-4 miesiąca) jak stwierdze ze znowu się "śmierdziele" pojawiły na buziaku. Napewno postanowiłam zainwestować w kosmetki JADWIGI bo po tej papce moja buzia jest taka fajniusia wiem że mają jakiś tonik i maskę z alg do cery trądzikowej tylko poczekam aż moje stare zapasy tonikow i maseczek sie wyczerpią . No i jestem pewna że bez odpowiedniej pielęgnacji buziaka wszysstko wróci i to szybko
__________________
martysiamazmarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 21:06   #1765
tynas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 378
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

pytanie może trochę nie na miejscu... ale nie mam pojęcia,gdzie je zadać....Mianowicie słyszałam,że na zaskórniki b.dobra jest maseczka L'Biotica Dermomask-"głębokie oczyszczanie"... tylko czy ktoś wie,gdzie można ją kupić we Wrocławiu?
tynas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 18:03   #1766
Dyziaczek
Raczkowanie
 
Avatar Dyziaczek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 221
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Witam panie.przeczytałam bardzo uważnie ten wątek i z kilku sposobów napewno skorzystam. Ja od około miesiaca uzywam kremu Acnederm i piję skrzyp polny.Moja buzia wyglada o wiele lepiej,nawet moja mama która widzi mnie bez makijażu to potwierdza.Oprócz tego na dzień pod makijaż stosuję emulsję matującą Iwostin, a punktowo żel z Perfecty.Dwa razy w tygodniu peeling morelowy i maseczka z zielonej glinki kambryjskiej.Mam do was pytanie czy któraś stosowała tabletki Acnecol do ssanaia i jakie były efektyPlanuje ich zakup ale zawsze boję się tych efektów ubocznych, zwłaszcza wtedy gdy trochę mi sie buzia poprawia.
Dyziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 18:10   #1767
malgoo1
Przyczajenie
 
Avatar malgoo1
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 27
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

co zrobić żeby szybko i skutecznie pozbyć się zaczerwienień i opuchlizny po wizycie u kosmetyczki?
__________________
Myślę, że jestem.
malgoo1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 18:14   #1768
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Okład z rumianku, aloes...?
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-16, 15:43   #1769
Asiaczek1208
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 6
Dot.: Najlepsze domowe sposoby na trądzik(w jednym wątku)

Hejka Wszystkim! Jestem Tu nowa
Mam taki sam problem, jak pewnie, połowa z tego forum, albo i większość.
Mam 14 lat, i straszny problem. Pewnie.. byłoby go o wiele mniej, ale ja wyciskam.. i to najgorsze, że nie wyciskam całego pryszcza, tylko początek, a ta reszta rozchodzi się po całej twarzy, a ja na drugi dzień, jestem zaopatrzona o dodatkową armię 'przyjaciół' !!
Używam CLEARASIL Ultra, jednak od tygodnia nie używałam, bo koło uszu po prostu schodzi mi skóra!! Żel za bardzo mi ją wysuszył. Przed szkołą, nakładam korektor i puder.
Całe policzki mam pokryte czerwonymi plamami - czoło także.
Już boję się wyjść z domu, bo wydaję mi się, że każdy patrzy na mnie i myśli:
"Oj, ta to ma pecha. Cała twarz w syfkach. Współczucia" A takie młodsze laski, to wogóle myślę, że się ze mnie śmieją... używałam BENZACNE, ale gdy nakładałam puktowo na pryszcze, to przy wieczornym czytaniu książki jedną ręką zdrapywałam ten wysuszony już benzacne, i przy tym rozdrapywałam pryszcze... czy ktoś mi poradzi coś dla mojego wieku, do mojej wrażliwej cery?? PROSZĘĘĘ

P.S.
Nie piszcie, żebym przeczytała inne wątki, i wogóle ten cały... BO TO JUŻ ZROBIŁAM :P
A ten najbardziej mi się spodobał, i mam nadzieję, że mi pomożecie

Pozdrawiam
Asiaczek1208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-16, 17:15   #1770
martysiamazmarta
Raczkowanie
 
Avatar martysiamazmarta
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: woj. mazowieckie
Wiadomości: 29
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez malgoo1 Pokaż wiadomość
co zrobić żeby szybko i skutecznie pozbyć się zaczerwienień i opuchlizny po wizycie u kosmetyczki?
mi kosmetyczka kładła maskę z alg po której nie miałam opuchlizny a slady tylko po tych krostkach które były kłute igłą. polecam też papkę Jadwigi do cery tradzikowej, szybko likwidyje te ślady oraz bardzo skutecznie wysusza pryszczyki. jest super
__________________
martysiamazmarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-10 11:01:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:25.