Brzuchy nisko-to już blisko - Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.V - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-01-21, 14:02   #2191
BubiGirl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 663
GG do BubiGirl
Dot.: Brzuchy nisko-to już blisko - Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.V

Kamyk Paulinka cudeńko......mała modelka....
__________________
Nasza córeczka 02.02.2010
BubiGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 14:07   #2192
zebra666
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 13 062
Dot.: Brzuchy nisko-to już blisko - Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.V

Kamyk zazdroszcze:\ czytałam, że wcześniaki często mają żółtaczkę... do tego z mężem mamy zestawianei konfliktowe i wszytsko an kupe się nałorzyło zapewne... wymiękam... a któraś inna mamusia miała jakieś ekscesy z żółtaczką?
__________________



zebra666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 14:09   #2193
Sensuel
Wtajemniczenie
 
Avatar Sensuel
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Danmark
Wiadomości: 2 760
Dot.: Brzuchy nisko-to już blisko - Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.V

Cytat:
Napisane przez elcia0787 Pokaż wiadomość
hej lasencje
ja dzisiaj pol nocy nie przespalam mialam skurcze i do nich doszly straszne bole kregoslupa myslalam ze wyjde z siebie TZ sie obudzil jak uslyszla moje jeki pomasowal plecy i po 10 minutach przeszlo a teraz znowu zaczelo jzu nie wiem jak mam lezec ulge jako taka mi przynosi lezenie na boku
To może za chwilę się coś zacznie.W końcu chyba jutro termin masz,no nie??Albo się mylę

Cytat:
Napisane przez lila12 Pokaż wiadomość
Dziewczynki, jaką pościel kupowałyście dla Maluszka? W sensie rozmiar, aby pasował do standardowego łóżeczka 120x60 no i był uniwersalny co do pościeli.
120x60,mam kupioną 1,a 2 szyła mi babcia z flaneli .Bardzo fajne są.

Cytat:
Napisane przez zebra666 Pokaż wiadomość
W Krakowie udało się na piatek umówić z okulistką, bo była chora i ma teraz masakre pacjentów- i tak mi przysługe zrobiła, że kazała w rejestracji mnie wcisnąć gdzieś na przyszły tydzień.
Za niedługo idziemy do pediatry, oby tam chociaż były dobre wieści...
Trzymam kciuki,aby wszystko było dobrze i bez nerwów dla was

Cytat:
Napisane przez lila12 Pokaż wiadomość
A kładziecie swoje maluszki na końcu łóżeczka, tak, aby nóżki były przy szczebelkach i zawijacie kołderkę za materac?
Ja swojego kładłam normalnie i nic mu się nie stało.Ale słyszałam własnie o takim sposobie o jakim piszesz

Cytat:
Napisane przez lila12 Pokaż wiadomość
I jeszcze jedno pytanko: gdzie kupujecie szczepionki dla maluszka?
Ja w przychodni kupowałam.

Cytat:
Napisane przez patinka_ Pokaż wiadomość
dziewczyny-zbieram szczękę z podłogi właśnie.....
zadzwoniłam do szpitala gdzie chce rodzić z zapytaniem o ktg czy robią itd. babka mi odpowiedziała,że jak najbardziej,że mam przyjść kiedy mi pasuje na 24h z rzeczami i dokumentami....obserwacja całą dobę-czujecie?w szoku jestem...
Pierwszy raz słyszę o takim długom KTG.Chyba trochę przesadzili z czasem.No chyba,że wymogi się zmieniły

Cytat:
Napisane przez castilia Pokaż wiadomość
Dziekuję ślicznie, a jasiek pójdzie w nogi TŻ rzeczywiście się stara i chyba wreszcie coś w Nim pękło bo bardzo emocjonalnie teraz podchodzi do tematu. Wczesniej tak jakoś w zaparte, ale On to taki typ jest, że musi przetrawić i dopiero później go dopada poczucie winy, łzy etc... Tak czy owak póki co jest pozytywnie, zobaczymy co dalej.
Daj mu szansę,niech się wykaże .Ale jednak miej oczy i uszy otwarte.Życzę dużo miłości

Cytat:
Napisane przez patinka_ Pokaż wiadomość
ja nie wiem co się ze mną dzieje,od wczoraj czuje się jakbym nie była w ciąży - czuję się taka silna, brzuch nie przeszkadza i w ogóle jakoś dziwnie:/zupełnie nie jak na tym etapie ciąży...coś czuje,że się jeszcze długo pobujam z brzuchem skoro mam takie odczucia:/
A wiesz,że ja czasami też tak mam.Czytałam,że to zbieranie sił na porodówkę .Tylko,że ja mam jeszcze dużo czasu do 19 lutego
__________________
......Myśli stają się rzeczami....
Sensuel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 14:11   #2194
elcia0787
Zakorzenienie
 
Avatar elcia0787
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 147
GG do elcia0787
Dot.: Brzuchy nisko-to już blisko - Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.V

sensuel no pierwszy teramin mam na jutro a drugi na 3 lutego
elcia0787 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 14:11   #2195
malinka118
Rozeznanie
 
Avatar malinka118
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 955
Dot.: Brzuchy nisko-to już blisko - Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.V

Kamyku malutka śliczna, a tatuś jaki troskliwy.

Zeberko co lekarz to inna opinia. Córka sąsiadów też urodzona miesiąc wcześniej miała żółtaczkę do około 1,5 miesiąca, ale lekarka zabroniła dopajać tylko dawać częściej pierś i zleciła badanie bilirubiny, bo sam kolor jednoznacznie nie świadczy o tym jak naprawdę jest z tą żółtaczką. Ale małemu to minie, dużo dzieci to ma.

Strippi za tę cenę zakup oki, ale tak jak chyba Kancia pisała, że dzieci wolą mocne i zdecydowane kolory. Ja chcę matę tiny love "kick'n'play, ale to chyb dziadkowie nam kupia. Wcześniej miałam FP maxi kolorową ale daliśmy rodzince. Synuś długo się nią bawił.

Pysiu rodzisz czy szlejesz na zakupach?

Mnie już 3 dzień czyści, krwawy czop odszedł tydzień temu, krzyż boli, tak, że ledwo wstaję z tapczanu a coś nie rodzę
__________________
Milenka 23 stycznia 2010
Olafek 12 sierpnia 2006
- 7,7 kg
malinka118 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 14:13   #2196
agusiamatyldka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 254
Dot.: Brzuchy nisko-to już blisko - Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.V

witam mamusie...

wczoraj byla u nas polozna srodowiskowa i Krzysiu przytyl przez 3 dni tyle ile dzieciaki przybieraja w 1.5 tyg na samym cycku leci ale straszny glodomor z niego, po tatusiuna szczescie mam strasznie duzo pokarmu wiec mam go czym karmic , a tak sie balam ze wogole nie bede miala(rozmiar biustu sprzed ciazy male 70B) ...sciagalam tez wczoraj szwy , blizna podobno super wyglada(mi tam sie nie podoba)...jak ja zobaczylam to dostalam ataku placzu, tak ze moj Tz stw z jestem wyrodna matka ze tak reaguje na blizne...a to wszytsko te hormony ehh...Martwi mie tylko to ze maly ma przestawiony rytm dnia tzn caly dzien spi w nocy nie spi...wiec jestem chronicznie niewyspana ale co tam dam rade
agusiamatyldka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 14:19   #2197
kamyil
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 138
Dot.: Brzuchy nisko-to już blisko - Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.V

czesc laseczki
podczytuje ale jakos jestem ciagle zmeczona i nie chce mi sie pisac wiec tylko tak na szybko:
gratulacje dla nowych mamus i zdroweczka dla ich pociech

zeberko moja kolezanka kiedy jej maly sie urodzil i mial podobne problemy jak WY teraz z żółtaczką musiala odciagac pokarm i doslownie z termometrem podgrzewac je do 50st. a potem wystudzic do karmienia i dawac malemu butelka i mowi ze bardzo szybko spadla bilirubiny

koleżanka jest biologiem i pracuje w szpitalu więc myślę że to dość bezpieczna metoda bo sie zna i ma lekarzy pod reka, ale mozesz poszukac w necie albo zapytac jakiegos lekarza/poloznej

trzymam kciuki
kamyil jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-21, 14:19   #2198
BubiGirl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 663
GG do BubiGirl
Dot.: Brzuchy nisko-to już blisko - Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.V

Zeberko kochana dobrze, że już po wszystkim....muszą się mamuśki wypowiedzieć co do żółtaczki, bo ja sie nie znam....ale chyba nie jest tak źle?
__________________
Nasza córeczka 02.02.2010
BubiGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 14:20   #2199
kocurazab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 214
Dot.: Brzuchy nisko-to już blisko - Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.V

Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
Mały pająk
Gratuluję super prezentu dla Babci
Może córa taka marudna wczoraj była, bo nie mogła się wypróżnić?
Zdjęcia
kocurazab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 14:22   #2200
zebra666
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 13 062
Dot.: Brzuchy nisko-to już blisko - Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.V

Cytat:
Napisane przez malinka118 Pokaż wiadomość
Zeberko co lekarz to inna opinia. Córka sąsiadów też urodzona miesiąc wcześniej miała żółtaczkę do około 1,5 miesiąca, ale lekarka zabroniła dopajać tylko dawać częściej pierś i zleciła badanie bilirubiny, bo sam kolor jednoznacznie nie świadczy o tym jak naprawdę jest z tą żółtaczką. Ale małemu to minie, dużo dzieci to ma.
Właśnie ja czytałam, że przy karmieniu piersią lubi trwać sporo dłużej, ale lekarka dała odczuć, że to nie dobrze, ze tak długo żółty i mam mętlik... co robić... dopajac a potem jak nie będzie mijać nutramigen? A jak strace pokarm:\moge coś tam odciągać ale na dłuższą metę to do dupy wszystko jest, kupa problemów i wszystko na raz, nie martwiłam się tym, ze na buźce jeszcze żóltawy bo już rączki nózki ma normalne więc uznałam, ze z twarzy mu dłużej będzie schodzić... poszłam do pediatry i już mam się czym martwić
__________________



zebra666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 14:23   #2201
lila12
Zadomowienie
 
Avatar lila12
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 440
Dot.: Brzuchy nisko-to już blisko - Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.V

Zeberko Bartuś miał żółtaczkę, nadal jest jeszcze trochę żółty: podajemy witaminę E 3 krople dziennie - nadal, w szpitalu miał fototerapię, podawałam glukozę raz dziennie - chodzi o to, aby więcej siusiał, aby wypłukać bilirubinę. Żółtaczka schodzi od dołu, czyli najdłużej utrzymuje się na twarzy dziecka, trzeba obserwować, czy przybiera na wadze, czy spokojnie i prawidłowo je i robi kupki i sika.

Trzymajcie się cieplutko
lila12 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-21, 14:23   #2202
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Brzuchy nisko-to już blisko - Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.V

Cytat:
Napisane przez zebra666 Pokaż wiadomość
A my po wizycie u pediatry i oczywiście nie mogło nic się nie znaleźć

Wszystko pięknie ładnie, mały od dnia wypisu przybrał 1 kg, ruchliwy, zdrowy... ale... bo ALE musiało być- nadal jest żółtawy na twarzyczce i mam go dopajać ok. 4 razy dziennie po 50 ml wodą z glukozą pewnie przez to będzie mniej jadł... i patrzeć czy zmniejsza się zżółcenie, jeśli nie będzie an dniach poprawy mam mu dawać nutrmigeni wogóle nie dokarmiac najpierw piesrią dopiero potem próbować troche tego trochę tego... mam dość!!! JAk nie zacznie mu kolorek schodzić po dopajaniu oszaleje, i wtedy mam zaś do Krakowa do kliniki jechać

Mamusie któraś miała u dzidzi dłużej żółtaczkę i coś pomoło na to? bo mój skończy 4 tyg w poniedziałek a nadal widocznie na twarzyczce żółty.
Zebciu ja się nie znam, ale myślałam, że jak jest żółtaczka to albo podaje się leki albo się naświetla...
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 14:24   #2203
BubiGirl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 663
GG do BubiGirl
Dot.: Brzuchy nisko-to już blisko - Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.V

agusiamatyldka moim zdaniem wspaniale się zachował Twój TŻ, możesz być z niego dumna żadna z nas raczej cieszyć się z blizn nie bedzie, ale super że TŻ Cie uspokoił i nie dogadywał, jak to niektórzy panowie potrafią
__________________
Nasza córeczka 02.02.2010
BubiGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 14:24   #2204
lila12
Zadomowienie
 
Avatar lila12
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 440
Dot.: Brzuchy nisko-to już blisko - Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.V

Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
Mały pająk
Meega słodka jest
lila12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 14:24   #2205
zebra666
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 13 062
Dot.: Brzuchy nisko-to już blisko - Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.V

Cytat:
Napisane przez kamyil Pokaż wiadomość
zeberko moja kolezanka kiedy jej maly sie urodzil i mial podobne problemy jak WY teraz z żółtaczką musiala odciagac pokarm i doslownie z termometrem podgrzewac je do 50st. a potem wystudzic do karmienia i dawac malemu butelka i mowi ze bardzo szybko spadla bilirubiny

koleżanka jest biologiem i pracuje w szpitalu więc myślę że to dość bezpieczna metoda bo sie zna i ma lekarzy pod reka, ale mozesz poszukac w necie albo zapytac jakiegos lekarza/poloznej

trzymam kciuki
Mam odciągać pokarm jak dopajanie nic nie da, przejśc na nutramigen i sam podawać a potem ewentualnie próbować trochę sztucznego trochę z piersi:\ ogólem mega cyrk

Patka naświetlany już był i obniżyli mu poziom bilirubiny ale był nadal żółty i zeszło mu z ciałka ale na buźce ma widoczną i w białkach oczek:\i teraz trzeba szukać przyczyny...

Kamyk słodka Paulinka bardzo podoba mi się to zdjątko w avatarze
__________________




Edytowane przez zebra666
Czas edycji: 2010-01-21 o 14:27
zebra666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 14:26   #2206
malinka118
Rozeznanie
 
Avatar malinka118
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 955
Dot.: Brzuchy nisko-to już blisko - Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.V

Ciekawe czy u Ulki się rozkręciło?
__________________
Milenka 23 stycznia 2010
Olafek 12 sierpnia 2006
- 7,7 kg
malinka118 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 14:28   #2207
BubiGirl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 663
GG do BubiGirl
Dot.: Brzuchy nisko-to już blisko - Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.V

no oprócz stwierdzenia, że wyrodna matka jesteś ale chodzi mi o całokształt
__________________
Nasza córeczka 02.02.2010
BubiGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 14:28   #2208
lila12
Zadomowienie
 
Avatar lila12
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 440
Dot.: Brzuchy nisko-to już blisko - Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.V

Mój Bartuś cały czas śpi: w dzień śpi i je, śpi i je, kilka godzin zaledwie jest aktywny, a w nocy je częściej, co 2 godziny, a nad ranem wymachuje rączkami i nóżkami, wije sie biedactwo - już drugi dzień tak ma. Zastanawiam się oczywiście, czy wszystko OK, ale wypróżnia się prawidłowo, przybiera na wadze. Chyba niestety nie odróżnia nocy od dnia...
Czy takie Maluszki tylko śpią?
Kiedy i jakie zabawy można rozpoczynać? Kilka razy zainteresował się leżaczkiem-bujaczkiem i wiszącymi tam stworami. Na razie tylko gadamy do siebie i patrzymy w oczka, które już zatrzymują się na twarzy mamusi chyba łapiemy kontakt.
lila12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 14:29   #2209
zebra666
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 13 062
Dot.: Brzuchy nisko-to już blisko - Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.V

Cytat:
Napisane przez lila12 Pokaż wiadomość
Zeberko Bartuś miał żółtaczkę, nadal jest jeszcze trochę żółty: podajemy witaminę E 3 krople dziennie - nadal, w szpitalu miał fototerapię, podawałam glukozę raz dziennie - chodzi o to, aby więcej siusiał, aby wypłukać bilirubinę. Żółtaczka schodzi od dołu, czyli najdłużej utrzymuje się na twarzy dziecka, trzeba obserwować, czy przybiera na wadze, czy spokojnie i prawidłowo je i robi kupki i sika.

Trzymajcie się cieplutko
Na moje oko duzo sika, bardzo często na mnie:P kupek multum robi... Przybrał duzo, bo aż kilogram od wypisu. Apetyt ma bardzo duży...To myślisz, że dopajanie może pomóc?Trochę się martwie, że przez dopajanie spadnie z wagibo będzie mniej jadł
__________________



zebra666 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-21, 14:32   #2210
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Brzuchy nisko-to już blisko - Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.V

Ja już co prawda dawno po wizycie, ale dopiero niedawno dotarłam do domu...

Niestety brzuch nadal twardenieje, na zapisie KTG widać jak to lekarz określił "gotowość porodową". Powiedziałam mu, że niestety po no-spie skurcze nie mijają,a na dodatek po no-spie jest mi niedobrze. Chciał mnie skierować do szpitala na parę dni, ale nie chciałam (bo co oni tam zrobią, też KTG, USG i pewnie tyle). Więc przepisał mi Fenoterol (4x1) i osłonowo Isoptin. Mam je brać przez 2 tyg. do następnej wizyty. I jak mimo tych leków nadal będą skurcze, to mam jechać do szpitala.

Dał mi zwolnienie na 2 tyg. i już nie pojawię się w pracy do porodu. Muszę sobie szukać jakiegoś internisty, który wystawi mi zwolnienie na resztę ciąży, bo gin mówił że może wsytawić tylko do 38 t.c. Tylko nie wiem czy oni są tacy chętni do wystawiania zwolnień ciężarnym....
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 14:39   #2211
pysiamn
Zakorzenienie
 
Avatar pysiamn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 932
Dot.: Brzuchy nisko-to już blisko - Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.V

Nie rodze jak na razie

Troszke pospalam, polezałam....

Dzieki za miłe slowa co do mężusia ...kocham go bardzo i to wcalnie nie za te prezenty ...czy za to że tak wyjatkowo dba o rodzinę ,,,,za całokształt

Jeszcze nie nadrobiłam wszystkiegooooooooooooo

Widziąłam tylko fotki pięknej Pannicy ...Kamyczku pewnie Was duma rozpiera ...piękan jest Paulinka ...

_________________________ ______

Nadrobię potem a teraz piszę...

wiesci od Ulci:
..."Żałuje ze pojechalam do szpitala, bo nic się nie dzieje, trafiłam na głupiego lekarza, co nic mi nie powiedział tylko tyle , że mnie nie wypusci bo mogę urodzić za 2 godziny jak i za 10 dni ! leże na patalogi i aż płakać mi się chce ...skurcze mam ale tylko w krzyzu"....

Eeeeeeehhhh nie chce wyjść na mądralinską ....ale pisalam jej dziś że na jej miejscu bym jeszcze nie jechała

no nic dziewczyny trzymajmy mocno kciuki by za długo tam nie leżala ....oby szybko małą tuliła


Aaaaa wczoraj napisała Joli:

"ze była u lekarza i urodzi na dniach ...a jak nie to 27 idzie na wyproszenie lokatora" ale nie wiem czemu sama tego Wam nie napisze bo w szpitalu chyba nie jest


Zaraz popatrzę co tam naskrobałyście
__________________

*** -12,5kg***
pysiamn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 14:40   #2212
strippi
Zakorzenienie
 
Avatar strippi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Jaroszówka
Wiadomości: 10 460
GG do strippi
Dot.: Brzuchy nisko-to już blisko - Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.V

Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
Mały pająk
cuuudo

Cytat:
Napisane przez Kancia Pokaż wiadomość

strippi mata jest ok za taką cene chociaz ja mam calkiem inną i ta co Ty kupiłas wydaje mi się za miękka

Bubbi co do maty to się nie zgodze własnie te kolorowe z róznymi fakturami są lepsze. Mój syn do tej pory wyciaga czasem swoją i się na niej bawi a ma 2,5 roku
zresztą każdy uważa po swojemu ja specjalnie kupiłam jak to mówisz "przeładowana" zeby dziecko miało mozliwośc poznawania róznych faktur materiału i dzwieków. Nie ukrywajmy, ze dzieci się zaczynają interesowac konkretniej matą własnie w okolicach 4 mca, wczesniej to tylko leża i oglądaja a pozniej łaża po niej i dotykają miętosza, gryzą gryza własnie te plastiki, szeleszczące elementy, grzechoczące zabawki
Na pluszowej macie nie ma za bardzo czym się zainteresowac chybaze do pałaków poźniej się przypina twarde zabawki to Ok

gdybym nie miala maty to teraz wybierałabym między Tiny Love a Fisherem
Cytat:
Napisane przez BubiGirl Pokaż wiadomość
Strippi moim zdaniem zrobiłas dobry zakup....jeszcze za taką cenę myślę, że na poczatku Szkrabik nie bedzie zainteresowany aż tak wielką ilością zabawek, więc wystarczy to co jest na pająku.....a mata sama w sobie jest grupa, czy bedziesz coś jeszcze podkładać pod nią? bo wydaje się cienka, żeby maleństwa nie zawiało od podłogi...


Cytat:
Napisane przez PatkaM84 Pokaż wiadomość
Było warto - zawsze możesz sama jeszcze poprzyczepiać jakieś zabawki
Cytat:
Napisane przez malinka118 Pokaż wiadomość

Strippi za tę cenę zakup oki, ale tak jak chyba Kancia pisała, że dzieci wolą mocne i zdecydowane kolory. Ja chcę matę tiny love "kick'n'play, ale to chyb dziadkowie nam kupia. Wcześniej miałam FP maxi kolorową ale daliśmy rodzince. Synuś długo się nią bawił.
dzięki za rady, dam znać jak przyjdzie, jak wygląda na prawdę i jak z tą długością.


Cytat:
Napisane przez Lenka1000 Pokaż wiadomość
Przez ostatnie kilka godzin mam biegunkę i już 4 czy 5 razy odwiedzałam wc. Myslicie, że to może byc początek? Poza tym czuje sie niezle, moze ciut bola mnie krzyże.

no ja dzisiaj 3 razy i znowu brzuch mnie boli.
__________________
Wielu ludzi powie Ci, że nie dasz rady, a Ty po prostu odwróć się i powiedz - no to patrz
strippi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 14:42   #2213
zebra666
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 13 062
Dot.: Brzuchy nisko-to już blisko - Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.V

Biedna Ulcia:\ Wpakowała się...
__________________



zebra666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 14:46   #2214
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Brzuchy nisko-to już blisko - Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.V

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Dał mi zwolnienie na 2 tyg. i już nie pojawię się w pracy do porodu. Muszę sobie szukać jakiegoś internisty, który wystawi mi zwolnienie na resztę ciąży, bo gin mówił że może wsytawić tylko do 38 t.c. Tylko nie wiem czy oni są tacy chętni do wystawiania zwolnień ciężarnym....
Tak naprawdę to wszystko zależy od lekarza... Mój gin normalnie mi wypisał zwolnienie... teraz mam aktualnie do 25 stycznia a to będzie 40t 5d bo wg gina powinnam już się rozpakować. A jak nie to najwyżej podjadę do lekarki rodzinnej.


Cytat:
Napisane przez pysiamn Pokaż wiadomość
wiesci od Ulci:
..."Żałuje ze pojechalam do szpitala, bo nic się nie dzieje, trafiłam na głupiego lekarza, co nic mi nie powiedział tylko tyle , że mnie nie wypusci bo mogę urodzić za 2 godziny jak i za 10 dni ! leże na patalogi i aż płakać mi się chce ...skurcze mam ale tylko w krzyzu"....

Eeeeeeehhhh nie chce wyjść na mądralinską ....ale pisalam jej dziś że na jej miejscu bym jeszcze nie jechała

no nic dziewczyny trzymajmy mocno kciuki by za długo tam nie leżala ....oby szybko małą tuliła


Aaaaa wczoraj napisała Joli:

"ze była u lekarza i urodzi na dniach ...a jak nie to 27 idzie na wyproszenie lokatora" ale nie wiem czemu sama tego Wam nie napisze bo w szpitalu chyba nie jest


Zaraz popatrzę co tam naskrobałyście
Ha! ja też Uli pusałam, że bym nie jechała... No ale przecież nie musi zostawać, może się wypisać na własne żądanie... No ale teraz ma lipę bo musi tam siedzieć...
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 14:49   #2215
BubiGirl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 663
GG do BubiGirl
Dot.: Brzuchy nisko-to już blisko - Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.V

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Ja już co prawda dawno po wizycie, ale dopiero niedawno dotarłam do domu...

Niestety brzuch nadal twardenieje, na zapisie KTG widać jak to lekarz określił "gotowość porodową". Powiedziałam mu, że niestety po no-spie skurcze nie mijają,a na dodatek po no-spie jest mi niedobrze. Chciał mnie skierować do szpitala na parę dni, ale nie chciałam (bo co oni tam zrobią, też KTG, USG i pewnie tyle). Więc przepisał mi Fenoterol (4x1) i osłonowo Isoptin. Mam je brać przez 2 tyg. do następnej wizyty. I jak mimo tych leków nadal będą skurcze, to mam jechać do szpitala.

Dał mi zwolnienie na 2 tyg. i już nie pojawię się w pracy do porodu. Muszę sobie szukać jakiegoś internisty, który wystawi mi zwolnienie na resztę ciąży, bo gin mówił że może wsytawić tylko do 38 t.c. Tylko nie wiem czy oni są tacy chętni do wystawiania zwolnień ciężarnym....
Pierwsze słysze, że do 38 tygodnia daja zwolnienie ginekolodzy...ja dostaje cały czas i mam zwolnienie do 25 stycznia, a wtedy to już bedzie prawie 40 tydzień Oby skurczybyki przeszły!!! Kochana to teraz odpoczynek i leżenie do góry brzuszkiem

Ulcia no nieeeee.......to się narobiło....oby wszystko szybko poszło...po co masz biedactwo tam leżeć niepotrzebnie i patrzeć na to co sie dzieje wokoło
Joli kciuki zaciśnięte.....
__________________
Nasza córeczka 02.02.2010
BubiGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 14:59   #2216
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Brzuchy nisko-to już blisko - Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.V

No właśnie ten mój to w ogóle jest jakiś dziwny momentami... Pewnie przy odrobinie dobrej woli mógłby wypisać zwolnienie do końca już ciąży (znajoma bez problemu dostawała od innego), ale z tego co powiedział raczej takiej dobrej woli nie wykazuje. Proponował wzięcie urlopu macierzyńskiego od 38 tyg.

Muszę szukać jakiegoś internisty...
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 15:04   #2217
addicted to wizaz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 830
Dot.: Brzuchy nisko-to już blisko - Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.V

Kamyku śliczne zdjęcia, bo i córcia śliczna
zebra nie pomogę, bo ani pierwszy ani drugi nie miał żółtaczki
ale za pozostałe wyniki
strippi jak za ta cenę to myślę, że warto było kupić matę. Na pałąkach zawsze możesz zmieniać zabawki, żeby się nie znudziło maluchowi albo odczepić zabawki i dać małemu do zabawy. Ale jak pisała Kancia to tak dopiero ok. 4 miesiąca życia będzie bardziej zainteresowany
addicted to wizaz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 15:04   #2218
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Brzuchy nisko-to już blisko - Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.V

Bubi na początku maluch może na kocyku lezec nie ma sensu kupowac dwóch mat bo to sa drogie rzeczy

azzis lekarz może wystawic zwolnienia tyle ile chce nie wiecej jak 30 dni jednorazowo w naszym przypadku, nawet kiedys tutaj ktoś wklejał artukuł na ten temat.
Ja teraz wizycie dostane do terminu porodu ale mysle, ze gdybym poszła do gina po terminie to tez by mi wystawił bo z jakiej racji ja mam brac macierzysnki skoro nie urodziłam, a jak nie urodze przez kolejne 3 tygodnie to co? macierzynski mi przepada

zebra spróbuj z glukozą a nóż spadnie ta bilirubina. Zastanawiam sie czemu kazała Ci podawac akurat Nutramigen mały chyba nie ma problemów z jedzeniem ?
__________________

Edytowane przez Kancia
Czas edycji: 2010-01-21 o 15:15
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 15:07   #2219
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Brzuchy nisko-to już blisko - Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.V

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
No właśnie ten mój to w ogóle jest jakiś dziwny momentami... Pewnie przy odrobinie dobrej woli mógłby wypisać zwolnienie do końca już ciąży (znajoma bez problemu dostawała od innego), ale z tego co powiedział raczej takiej dobrej woli nie wykazuje. Proponował wzięcie urlopu macierzyńskiego od 38 tyg.

Muszę szukać jakiegoś internisty...
Kurcze to coś z tym lekarzem jest nie teges... Bo mój własnie powiedział, że szkoda abym brała już macierzyński to on mi jeszcze wypisze.
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 15:11   #2220
addicted to wizaz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 830
Dot.: Brzuchy nisko-to już blisko - Mamusie styczniowo-lutowe 2010 cz.V

azzis to trochę nieciekawie masz z tym twardnieniem brzucha. A z lekarzem to dziwne, bo oni zazwyczaj wypisują do dnia porodu. Ja po terminie miałam zwolnienie od internisty, bo wcześniejszy macierzyński to jak dla mnie kiepski pomysł

Cytat:
Napisane przez pysiamn Pokaż wiadomość
Nadrobię potem a teraz piszę...
wiesci od Ulci:
..."Żałuje ze pojechalam do szpitala, bo nic się nie dzieje, trafiłam na głupiego lekarza, co nic mi nie powiedział tylko tyle , że mnie nie wypusci bo mogę urodzić za 2 godziny jak i za 10 dni ! leże na patalogi i aż płakać mi się chce ...skurcze mam ale tylko w krzyzu"....

Eeeeeeehhhh nie chce wyjść na mądralinską ....ale pisalam jej dziś że na jej miejscu bym jeszcze nie jechała

no nic dziewczyny trzymajmy mocno kciuki by za długo tam nie leżala ....oby szybko małą tuliła
A ja pisałam, żeby jechała
Mam tylko nadzieję, że skoro ją zatrzymali to szybko wyjdzie stamtąd już z malutką
addicted to wizaz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:18.