Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-12-11, 14:10   #1231
little_redhead
Zadomowienie
 
Avatar little_redhead
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 309
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

Cześć dziewczyny Siedzę w pracy i nadrabiam wątek

Byłam dzisiaj na rozmowie kwalifikacyjnej, myślę że poszło mi dobrze.
Odpowiedź będę mieć do poniedziałku, trzymajcie kciuki Nie mogę się doczekać...

Miałam wczoraj imieniny i z tej okazji zafundowałam sobie wizytę u kosmetyczki A tż zafundował mi martini

Przewijał się temat współlokatorów widzę... U mnie co jeden to lepszy artysta, w dodatku jestem jedyną kobietą + 6 chłopa (dobrze że chociaż jeden własny )
Wczoraj posiedziałam chyba do 3 gadając z 2 współlokatorami... Śmialiśmy się że zebranie "właścicieli" bo tamci dwaj są na umowie + mój tż jeszcze, więc ja byłam jako reprezentant podchmielony współlokator do mnie cały czas mówił że jestem żoną mojego M. Jeszcze zaręczyn nie było a ten nas już pożenił
__________________



We dance round in a ring and suppose,
But the Secret sits in the middle and knows.




little_redhead jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-11, 14:19   #1232
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

nie można coś taniej pokombinować z tym sprzętem?
ja się nie znam, ale ostatnio na zajęciach (jejku, kocham moje studia ) w ramach zaliczenia przedmiotu kolega pokazywał nam swój sprzęt i mówił, że wygląda jak za grube miliony, ale wcale taki nie jest, bo on kombinuje z obiektywami i np. pokazywał na jakiś z 91 roku i mówił, że zapłacił za niego jakieś grosze, a że jak taki sam jak bla bla. i tutaj nazwa jakiegoś sprzętu, ale nie wiem jakiego bo się tym nie interesuję.
w każdym razie gadał nam o tym przez godzinę i w sumie byłam pod wrażeniem, że tak się da
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-11, 14:27   #1233
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

Cytat:
Napisane przez loloo Pokaż wiadomość
nie można coś taniej pokombinować z tym sprzętem?
ja się nie znam, ale ostatnio na zajęciach (jejku, kocham moje studia ) w ramach zaliczenia przedmiotu kolega pokazywał nam swój sprzęt i mówił, że wygląda jak za grube miliony, ale wcale taki nie jest, bo on kombinuje z obiektywami i np. pokazywał na jakiś z 91 roku i mówił, że zapłacił za niego jakieś grosze, a że jak taki sam jak bla bla. i tutaj nazwa jakiegoś sprzętu, ale nie wiem jakiego bo się tym nie interesuję.
w każdym razie gadał nam o tym przez godzinę i w sumie byłam pod wrażeniem, że tak się da
Da sie. Ale pelnej klatki nie zastapisz niczym i tego bedzie brakowac. Widac roznice jakosciowa zdjec z pelnej i zdjęć z niepelnej. Ja pelnej nie mam i to blokuje.
Poza tym - tanie obiektywy czyli pewnie m42 maja jedna wade. Sa manualne. To utrudnia prace w warunkach reporterskich. Sa na to sposoby, ale tak czy siak - robisz wolniej.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-11, 14:34   #1234
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

Mojwa, nie mam aktualnie swojego aparatu (jeśli nie liczyć zwykłych cyfrówek), jak mi coś wpadnie w łapki to chętnie pstrykam, ale nie mam swojego więc nie mam na czym się uczyć. No ale wiem, że mam dobre oko i dużo pomysłów, a co do niszczenia marzeń to spoko, każda osoba która fotografuje nie wiem dlaczego stara się gasić osoby, które chcą to robić, przywykłam Ta fotografia ślubna to w perspektywie za 5 czy więcej lat. Jak kupię aparat (też nie celuję w nic bardzo drogiego bo po prostu nie mam kasy, w coś za ok 3000) to będę ćwiczyła do upadłego na znajomych, mam też w rodzinie fotografa, który uczy ludzi fotografować więc i mi udzieli paru rad. I dopiero po kilku latach prób i błędów pewnie ośmielę się fotografować na weselach, choć powiem szczerze, że patrząc na to jakich ludzie biorą beznadziejnych fotografów za których płacą grubą kasę, to już teraz obstawiam, że pewnie i tak będę lepsza od nich. Ale czas pokaże.
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-11, 14:48   #1235
lolusl
Japońska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29 367
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

Cytat:
Napisane przez loloo Pokaż wiadomość
ja zaraz wychodzę do pracy, jeszcze tżta odprowadzę na dworzec. i się w sumie troszkę pokłóciliśmy o ten Londyn, bo jak zobaczyłam ile on tam kasy chce wydać to mi się słabo zrobiło. no a on stwierdził, że raz się żyje i przywiezie mi piękne prezenty
Daj chłopu spokój,należy mu sie. Raz na jakiś czas
Cytat:
Napisane przez loloo Pokaż wiadomość
za taką kasę, to bym te sokoły nawet w sypialni trzymała

Cytat:
Napisane przez VinVinara Pokaż wiadomość
Ja też



dokładnie

Dziewczyny, jakbyście mogły założyć jakiś własny biznes, to co by to było?
Pomyslów mam mnóstwo
1.Fotografia ślubna jako totalny dodatek - już krok naprzód jest.
2. Mini cukiernia z tortami (uwielbiam piec i muszę przyznać,że fajnie mi to wychodzi. Jestem naczelnym cukiernikiem rodziny.)
3. Sala weselna
4.Prywatne przedszkole.

To te najbardziej poważne. Myślę,że za X lat jak bedziemy miec wiekszy wkład własny i już kupimy kolejne mieszkanie to zrobimy 3 albo 4. A 1 i 2 będę robić hobbystycznie (albo to,co wypali )
Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Co to znaczy odpowiedniego? Ja troche sprzetu mam i ciagle za malo, moze jakbym wytrzasnela skads 15k i poszukala okazji na uzywki na all to skompletowalabym cos sensownego.
Nie chce niszczyc marzen, ale sama probuje w tym swoich sil i widze ze bez grubych tysiecy (a nie mam sprzetu z calkiem najnizszej polki bo mam C 50d jako pierwsze body) to za wiele nie zdzialam, za duzo rozczarowan i problemów. No chyba ze tyle chcesz na sprzet wydac.
Teraz czym fotografujesz?
To na pewno prawda.Ale z drugiej strony jak ktoś jest dobry,to zarabia sporo. Trzeba się trochę wstrzelić w to,czego chcą klienci w danym momencie. Na dzień dzisiejszy widzę,że jest mega zapotrzebowanie na pastelowe zdjęcia ,takie hamerykańkie.
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.
lolusl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-11, 14:53   #1236
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Mojwa, nie mam aktualnie swojego aparatu (jeśli nie liczyć zwykłych cyfrówek), jak mi coś wpadnie w łapki to chętnie pstrykam, ale nie mam swojego więc nie mam na czym się uczyć. No ale wiem, że mam dobre oko i dużo pomysłów, a co do niszczenia marzeń to spoko, każda osoba która fotografuje nie wiem dlaczego stara się gasić osoby, które chcą to robić, przywykłam Ta fotografia ślubna to w perspektywie za 5 czy więcej lat. Jak kupię aparat (też nie celuję w nic bardzo drogiego bo po prostu nie mam kasy, w coś za ok 3000) to będę ćwiczyła do upadłego na znajomych, mam też w rodzinie fotografa, który uczy ludzi fotografować więc i mi udzieli paru rad. I dopiero po kilku latach prób i błędów pewnie ośmielę się fotografować na weselach, choć powiem szczerze, że patrząc na to jakich ludzie biorą beznadziejnych fotografów za których płacą grubą kasę, to już teraz obstawiam, że pewnie i tak będę lepsza od nich. Ale czas pokaże.
AAaa ok. Tak to jasne.
Bo zabrzmiało to tak, że kupisz aparat i zaczniesz cykać śluby. A to tak nie działa. Sama kilka lat fotografowałam ludzi, robiłam portrety i dopiero spróbowałam ślubnej i widzę jak wiele mam braków, mimo że ze ślubu na ślub się uczę.
Ja Cię nie chcę gasić w fotografii - po prostu radzę ostrożnie podejść do ślubnej. Bo sama się sparzyłam i widzę jak ogromnej wiedzy i umiejętności wymaga. Robię fotki kilka lat, na początku myślałam że robię super, od dłuższego czasu uważam że robię co najwyżej przeciętne.
Inna kwestia, że mam dosyć ślubnej, wolę pracować z ogarniętymi ludźmi zamiast z osobami, które mają wieczny ból tyłka o wszystko Ale może mi przejdzie jak się wreszcie rozliczę z młodymi, którzy chcieliby za małą kasę nie wiadomo co.
Ogólnie - jeśli widzisz to w ten sposób to jasne, działaj, nauczysz się fotografować, zobaczysz jakiego sprzętu Ci potrzeba bo każdy ma swoje preferencje, zbierzesz ten sprzęt (bo lepiej rozbić to na kilka lat zamiast kupować na raz) i wtedy jasne. Przepraszam za lekki atak, ale napisałaś tak jakbyś miała np jutro kupić aparat i od razu firmę otwierać
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-11, 14:59   #1237
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
AAaa ok. Tak to jasne.
Bo zabrzmiało to tak, że kupisz aparat i zaczniesz cykać śluby. A to tak nie działa. Sama kilka lat fotografowałam ludzi, robiłam portrety i dopiero spróbowałam ślubnej i widzę jak wiele mam braków, mimo że ze ślubu na ślub się uczę.
Ja Cię nie chcę gasić w fotografii - po prostu radzę ostrożnie podejść do ślubnej. Bo sama się sparzyłam i widzę jak ogromnej wiedzy i umiejętności wymaga. Robię fotki kilka lat, na początku myślałam że robię super, od dłuższego czasu uważam że robię co najwyżej przeciętne.
Inna kwestia, że mam dosyć ślubnej, wolę pracować z ogarniętymi ludźmi zamiast z osobami, które mają wieczny ból tyłka o wszystko Ale może mi przejdzie jak się wreszcie rozliczę z młodymi, którzy chcieliby za małą kasę nie wiadomo co.
Ogólnie - jeśli widzisz to w ten sposób to jasne, działaj, nauczysz się fotografować, zobaczysz jakiego sprzętu Ci potrzeba bo każdy ma swoje preferencje, zbierzesz ten sprzęt (bo lepiej rozbić to na kilka lat zamiast kupować na raz) i wtedy jasne. Przepraszam za lekki atak, ale napisałaś tak jakbyś miała np jutro kupić aparat i od razu firmę otwierać
Nie przepraszaj, coś ty! To mogło tak zabrzmieć, wszystko ok
Wiem, że długa droga czeka mnie, jeśli chcę nauczyć się dobrze fotografować:P Po prostu czuję, że to może być coś dla mnie bo często biorąc jakiś wypasiony aparat, robię nim zdjęcia lepsze niż jego właściciel. Mam po prostu dobre oko, fantazję, umiem uchwycić moment. Dlatego żal mi ściska cztery litery, że często mniej zdolne osoby stać na więcej. :/
Natomiast nie wiem czy będę aż tak dobra, że będę fotografowała śluby, zobaczymy. Przeglądając masę zdjęć ślubnych stwierdzam, że nie jest ciężko zrobić dobre zdjęcia z sesji (albo tak mi się wydaje), natomiast wesele to już ciężka sprawa...

A może w ogóle mi się to nie spodoba i nie będę robiła fotek ślubnych, któż to wie
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-11, 15:01   #1238
201608212239
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2 632
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Da sie. Ale pelnej klatki nie zastapisz niczym i tego bedzie brakowac. Widac roznice jakosciowa zdjec z pelnej i zdjęć z niepelnej. Ja pelnej nie mam i to blokuje.
Poza tym - tanie obiektywy czyli pewnie m42 maja jedna wade. Sa manualne. To utrudnia prace w warunkach reporterskich. Sa na to sposoby, ale tak czy siak - robisz wolniej.
Zgadzam się. Na szczęście nie doszłam jeszcze do etapu, na którym sprzęt mnie ogranicza, bo fotografia to studnia bez dna. Na razie mam bardzo podstawowy model lustrzanki + 2 obiektywy i wciąż odkrywam nowe możliwości.
201608212239 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-11, 15:11   #1239
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

Wiem co bym chciała! Pensjonat nad morzem Mimo, że morza nie cierpię to pensjonat mogłabym mieć


Co do fotografii ślubnej to uważam, że jeśli ktoś ma dobre body (nawet amatorskie) i dokupi do niego kilka niezłych obiektywów (nie mówię o najlepszych i najdroższych) może szkolić się na imprezach rodzinnych, zaciągać się jako fotograf-wolontariusz na jakiś różnych imprezach. Jeśli zdjęcia robi dobre to może zacząć robić zdjęcia ślubne za grosze, często potrzeba fotografa na 'zaraz' więc byłaby to dobra opcja I z doświadczenia wiem, że nie trzeba mieć najlepszego i najdroższego sprzętu, żeby zrobić dobre zdjęcie Tym bardziej, że większość osób nie widzi różnicy. A z czasem można wymieniać po mału sprzęt na profesjonalny

W ogóle co Wam powiem.. Siostra TŻa ma sporo znajomych fotografów. Jeden kolega (fotograf ślubny) robił im zdjęcia na ślubie. Niedługo potem poszedł mu dysk. Jeździł z nim po całej Polsce, po różnych firmach, prokuraturach bo miał na nim pełno zleceń, zdjęć osobistych. Większość odzyskał, ale sporo zdjęć nie dało się odzyskać

---------- Dopisano o 16:11 ---------- Poprzedni post napisano o 16:10 ----------

Dobra, przebieram się i lecę na kręgle

Edytowane przez 3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Czas edycji: 2014-12-11 o 15:11
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-11, 15:12   #1240
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

[1=3cda010cf2365f85063684c ab232c67a494edda3_61df6b8 1d462b;49303028]Wiem co bym chciała! Pensjonat nad morzem Mimo, że morza nie cierpię to pensjonat mogłabym mieć


Co do fotografii ślubnej to uważam, że jeśli ktoś ma dobre body (nawet amatorskie) i dokupi do niego kilka niezłych obiektywów (nie mówię o najlepszych i najdroższych) może szkolić się na imprezach rodzinnych, zaciągać się jako fotograf-wolontariusz na jakiś różnych imprezach. Jeśli zdjęcia robi dobre to może zacząć robić zdjęcia ślubne za grosze, często potrzeba fotografa na 'zaraz' więc byłaby to dobra opcja

:[/QUOTE]

Ja mam zamiar właśnie uczyć się jako fotograf wolontariusz :P Jak się trochę wprawię to się ogłoszę jako własnie dodatkowy fotograf za grosze żeby się nauczyć.
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-11, 15:37   #1241
Dorotti666
❤ bee happy ❤
 
Avatar Dorotti666
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Charming
Wiadomości: 28 766
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

Cytat:
Napisane przez loloo Pokaż wiadomość


a, na start to ok. ale żeby cały czas tylko 4, to już mało
mało?
Jakbym zarabiała 4 k i TŻ podobnie to byłabym baaaaaardzo zadowolona
__________________
Where there is love, there is life.
Dorotti666 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-11, 15:38   #1242
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

Cytat:
Napisane przez dorotti66 Pokaż wiadomość
mało?
Jakbym zarabiała 4 k i TŻ podobnie to byłabym baaaaaardzo zadowolona
O taaak Tylko ja w PL nigdy tyle nie zarobię...
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-11, 15:39   #1243
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

Cytat:
Napisane przez dorotti66 Pokaż wiadomość
mało?
Jakbym zarabiała 4 k i TŻ podobnie to byłabym baaaaaardzo zadowolona
Ja to chyba byłabym wniebowzięta, gdybyśmy mieli 8 000. Spokojnie wychowywałabym 3 dzieci :P No nikt mi nie powie, że to jest mało kasy!
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-11, 15:41   #1244
Dorotti666
❤ bee happy ❤
 
Avatar Dorotti666
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Charming
Wiadomości: 28 766
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
O taaak Tylko ja w PL nigdy tyle nie zarobię...
Właśnie.
Zwłaszcza ja na wschodzie
__________________
Where there is love, there is life.
Dorotti666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-11, 15:42   #1245
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

Cytat:
Napisane przez dorotti66 Pokaż wiadomość
Właśnie.
Zwłaszcza ja na wschodzie
Ja gdziekolwiek Chyba, że pójdę na kontrakt i zamieszkam w szpitalu
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-11, 15:42   #1246
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

Ja się na fotografii kompletnie nie znam - nie znoszę stać ani z przodu ani z tyłu obiektywu :P Doceniam ładne zdjęcia, ale nie jest to hobby dla mnie. Podobnie jak motoryzacja i sport
W sobotę mam gości i przez to jestem zabiegana... Przygotowujemy tradycyjne dania wigilijne, więc latam po kuchni :P Te dania mają to do siebie, że lubią się przegryźć, więc śledzie już leżą gotowe w sosiku i zaraz biorę się za łazanki (grzyby suszone się wymoczyły, mrożone rozmroziły ). A to tylko część dań. Sama zamierzam zrobić z 5, więc jeszcze dużo roboty przede mną. Kupiłam też ozdoby i papierowe talerze, więc będzie pięknie


4 k można wyciągnąć jak się ma fajną działalność... Niestety to nie jest zwykle kasa "do ręki" - opłać 1000 zł ZUS, sprzęt (jak coś padnie...). A jak chorujesz to nie zarabiasz, jak masz wolne, to też jesteś w czarnej D. I ostatecznie opłacasz wszystko i zostaje Ci okrągłe 0

Edytowane przez 8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Czas edycji: 2014-12-11 o 15:45
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-11, 15:44   #1247
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

[1=8c9538aac29bb5fbc2d31b2 aac28a8f9b62d5c74_6584d26 7571b8;49303465]Ja się na fotografii kompletnie nie znam - nie znoszę stać ani z przodu ani z tyłu obiektywu :P Doceniam ładne zdjęcia, ale nie jest to hobby dla mnie. Podobnie jak motoryzacja i sport
W sobotę mam gości i przez to jestem zabiegana... Przygotowujemy tradycyjne dania wigilijne, więc latam po kuchni :P Te dania mają to do siebie, że lubią się przegryźć, więc śledzie już leżą gotowe w sosiku i zaraz biorę się za łazanki (grzyby suszone się wymoczyły, mrożone rozmroziły ). A to tylko część dań. Sama zamierzam zrobić z 5, więc jeszcze dużo roboty przede mną. Kupiłam też ozdoby i papierowe talerze, więc będzie pięknie [/QUOTE]

Ulala Ja dzisiaj na klatce schodowej kapustę czułam i pomyślałam, że ktoś pierogi robi Uwielbiam świąteczne jedzenie
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-11, 15:45   #1248
lolusl
Japońska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29 367
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

Ja bym chciała zarabiać docelowo(za jakieś X lat) te 4 tys,ale wolałabym jednak,żeby moj facet zarabiał więcej.
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.
lolusl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-11, 15:46   #1249
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Ulala Ja dzisiaj na klatce schodowej kapustę czułam i pomyślałam, że ktoś pierogi robi Uwielbiam świąteczne jedzenie
Farsz na pierogi mam gotowy i zamrożony, bo robiłam miesiąc temu :P Ciasto zrobi chłop z kumpelą, bo ona też przynosi farsz (inny oczywiście). Więc to mam z głowy
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-11, 15:48   #1250
lolusl
Japońska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29 367
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

[1=8c9538aac29bb5fbc2d31b2 aac28a8f9b62d5c74_6584d26 7571b8;49303515]Farsz na pierogi mam gotowy i zamrożony, bo robiłam miesiąc temu :P Ciasto zrobi chłop z kumpelą, bo ona też przynosi farsz (inny oczywiście). Więc to mam z głowy [/QUOTE]
Ooo,ja właśnie musze zrobić farsz.Widziałyście gdzieś tanie suszone grzyby? Zwykle mamy swoje,ale w tym roku nie było komu zbierać i nie mamy. :/ Gdzie kupujecie?

I jeszcze jedno pytanie świateczne- jakie ciasta robicie? Może mnie natchniecie Bo na razie mam pomysły na dwa,a musze ok. 4-5 zrobić.
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.
lolusl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-11, 15:50   #1251
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

Co do ciast to ja raczej nie pomogę, bo nie przepadam za ciastami. Jadłam jakiś czas temu dobre, czekoladowo-bananowe, taki chlebek jakby.
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-11, 15:50   #1252
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

Cytat:
Napisane przez lolusl Pokaż wiadomość
Ooo,ja właśnie musze zrobić farsz.Widziałyście gdzieś tanie suszone grzyby? Zwykle mamy swoje,ale w tym roku nie było komu zbierać i nie mamy. :/ Gdzie kupujecie?

I jeszcze jedno pytanie świateczne- jakie ciasta robicie? Może mnie natchniecie Bo na razie mam pomysły na dwa,a musze ok. 4-5 zrobić.
Tradycyjnie - sernik i makowiec I pewnie to wszystko, bo więcej nie przejemy

O i może zrobię ten z Mojwowego przepisu z budyniem
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-11, 15:52   #1253
Dorotti666
❤ bee happy ❤
 
Avatar Dorotti666
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Charming
Wiadomości: 28 766
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

Jak ja bym już zjadła świątecznego jedzonka

Mam urwanie głowy w pracy, ale za to jeździłam dziś takim autem, że achhh
__________________
Where there is love, there is life.
Dorotti666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-11, 15:53   #1254
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

Cytat:
Napisane przez dorotti66 Pokaż wiadomość
mało?
Jakbym zarabiała 4 k i TŻ podobnie to byłabym baaaaaardzo zadowolona
Oj ja też. Ale to raczej nierealne, chyba że mi się uda coś konkretnego i wyjadę do W-wy.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-11, 16:05   #1255
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

[1=8c9538aac29bb5fbc2d31b2 aac28a8f9b62d5c74_6584d26 7571b8;49303465]
4 k można wyciągnąć jak się ma fajną działalność... Niestety to nie jest zwykle kasa "do ręki" - opłać 1000 zł ZUS, sprzęt (jak coś padnie...). A jak chorujesz to nie zarabiasz, jak masz wolne, to też jesteś w czarnej D. I ostatecznie opłacasz wszystko i zostaje Ci okrągłe 0 [/QUOTE] No właśnie... Mój TŻ tyle wyciąga, ale musi sobie sam opłaty robić. I do tego na razie ma mały ZUS... Potem będzie gorzej
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-11, 16:13   #1256
Anemone
Mother of Cat
 
Avatar Anemone
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 304
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

dobry wieczór

Czuję się już lepiej niż wczoraj (dopadła mnie gorączka i zdychałam ).
Prezenty świąteczne także mam już skompletowane (znaczy pomysły mam, ale część już kupiona ).
I z tego powodu jestem przeszczęśliwa!
__________________
"Bądź moja na zawsze. Do ostatniego złapanego oddechu. Do ostatniego uderzenia serca..."
❤❤❤
jesteśmy razem od 1 marca 2008
zaręczyliśmy się 15 listopada 2015
ślub 30 grudnia 2017
Anemone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-11, 16:15   #1257
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;49303795]No właśnie... Mój TŻ tyle wyciąga, ale musi sobie sam opłaty robić. I do tego na razie ma mały ZUS... Potem będzie gorzej [/QUOTE]
Twój TŻ ma własną działalność?
Myślałam że jest ratownikiem medycznym (?).
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-11, 16:27   #1258
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;49303795]No właśnie... Mój TŻ tyle wyciąga, ale musi sobie sam opłaty robić. I do tego na razie ma mały ZUS... Potem będzie gorzej [/QUOTE]
Gorzej jak jakiegoś miesiąca jest mniej zleceń, a rachunki popłacić trzeba No i nienormowane godziny pracy. Mam koleżankę, która zajmuje się zawodowo min. fotografią (śluby, sesje indywidualne, sesje dzieci + wienietki, zaproszenia na ślub) od ponad roku. Stać ją na mały ZUS, ale rodzice dokładają jej się do czynszu. Nie wie co zrobi jak miną 2 lata i będzie zmuszona płacić co miesiąc 600 zł więcej.
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-11, 16:29   #1259
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

[1=8c9538aac29bb5fbc2d31b2 aac28a8f9b62d5c74_6584d26 7571b8;49304106]Gorzej jak jakiegoś miesiąca jest mniej zleceń, a rachunki popłacić trzeba No i nienormowane godziny pracy. Mam koleżankę, która zajmuje się zawodowo min. fotografią (śluby, sesje indywidualne, sesje dzieci + wienietki, zaproszenia na ślub) od ponad roku. Stać ją na mały ZUS, ale rodzice dokładają jej się do czynszu. Nie wie co zrobi jak miną 2 lata i będzie zmuszona płacić co miesiąc 600 zł więcej.[/QUOTE]

Mój TŻ po dwóch latach zamykał firmę, bo go nie byłoby stać na wysoki zus.
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-11, 16:33   #1260
Anemone
Mother of Cat
 
Avatar Anemone
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 304
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

[1=8c9538aac29bb5fbc2d31b2 aac28a8f9b62d5c74_6584d26 7571b8;49304106]Gorzej jak jakiegoś miesiąca jest mniej zleceń, a rachunki popłacić trzeba No i nienormowane godziny pracy. Mam koleżankę, która zajmuje się zawodowo min. fotografią (śluby, sesje indywidualne, sesje dzieci + wienietki, zaproszenia na ślub) od ponad roku. Stać ją na mały ZUS, ale rodzice dokładają jej się do czynszu. Nie wie co zrobi jak miną 2 lata i będzie zmuszona płacić co miesiąc 600 zł więcej.[/QUOTE]

własna działalność to jednak spore ryzyko bo i rynek jest spory, konkurencja duża...
__________________
"Bądź moja na zawsze. Do ostatniego złapanego oddechu. Do ostatniego uderzenia serca..."
❤❤❤
jesteśmy razem od 1 marca 2008
zaręczyliśmy się 15 listopada 2015
ślub 30 grudnia 2017
Anemone jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-04 13:10:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:48.