Panny Młode 2019 cz. 7 - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-05, 16:01   #1021
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Panny Młode 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
My również nie zamierzamy inwestować w szampana Zobaczymy, co będzie w Selgrosie, ale nie wykluczamy Igristoje

Mikoma - ale chcesz tego najnowszego Yarisa? Ja jeżdżę mega starym, ale miałam okazję kajtnąć się tym z 2017 i to już kompletnie inne auto, o wiele większe i bardziej komfortowe. Także pewnie najnowsza wersja jest jeszcze fajniejsza.
Ja niestety choruję śmiertelnie na Auris Jeszcze biorę pod uwagę Alfę Romeo Giuliettę, ale Toyoty są bardziej niezawodne.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Auris wycofali z produkcji od tego roku. Tak nam pan z salonu dzisiaj powiedział.


Wybrałam! jednak niebieski, bo z wyprzedaży 2018 nie mieli już bordowych, a za nowy wyszłoby dużo drożej, tym bardziej, że jednak biorę hybrydę. Jestem mega zadowolona, tż się przejechał i mówi, że super ja się bałam jechać po mieście o tej godzinie. Mam już nawet zaakceptowany wniosek leasingowy, więc przez weekend tylko poczytam sobie na spokojnie umowę, w następnym tygodniu podpisuje i możliwe, że już przed Świętami będę go miała

Edytowane przez mikoma
Czas edycji: 2019-04-05 o 16:02
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-05, 16:05   #1022
n0emi
Zakorzenienie
 
Avatar n0emi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 304
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 7

mikoma zazdro no i gratulacje
n0emi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-05, 17:30   #1023
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Auris wycofali z produkcji od tego roku. Tak nam pan z salonu dzisiaj powiedział.


Wybrałam! jednak niebieski, bo z wyprzedaży 2018 nie mieli już bordowych, a za nowy wyszłoby dużo drożej, tym bardziej, że jednak biorę hybrydę. Jestem mega zadowolona, tż się przejechał i mówi, że super ja się bałam jechać po mieście o tej godzinie. Mam już nawet zaakceptowany wniosek leasingowy, więc przez weekend tylko poczytam sobie na spokojnie umowę, w następnym tygodniu podpisuje i możliwe, że już przed Świętami będę go miała
Ale super Też bym bardzo chciała hybrydę

Żartujesz z tym Aurisem Toż to obecnie flagowy model Toyoty

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-05, 17:58   #1024
Ipecacuanha
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 765
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
Ale super Też bym bardzo chciała hybrydę

Żartujesz z tym Aurisem Toż to obecnie flagowy model Toyoty

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
No tak bo bedzie corolla

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ipecacuanha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-05, 18:04   #1025
Animka11
Zakorzenienie
 
Avatar Animka11
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 4 566
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 7

Mikoma super ,gratuluję


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Animka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-05, 18:27   #1026
heziola
Zadomowienie
 
Avatar heziola
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Redhill
Wiadomości: 1 158
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
Miałaś rację, dobrze że odczytałam Twój post jak zadzwonił budzik, bo już miałam nie jechać Na szczęście udało mi się załatwić, chociaż ksiądz buc Wspólną cechą kleru jest to, że traktują ludzi z góry i ja tak zostałam potraktowana. Od początku pytania, dlaczego tam, przecież to w parafii panny młodej powinien być ślub, kto tak robi, a w ogóle to czy chodzę na rekolekcje (powiedziałam że nie), zaczął buczeć, że nie powinien mi tego zaświadczenia wydawać, bo widać że mi nie zależy, no k%$$^a mać Kim on do cholery jest, żeby mnie oceniać? Ale fajnie Przylatujesz teraz do Polski?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


W środę; ostatnia wizyta w pl przed ślubem.

Ryczałam jak nigdy w życiu przez praktycznie cały poranek. A dzieci ze mną płakały ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
heziola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-05, 18:45   #1027
Likable
Zakorzenienie
 
Avatar Likable
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 8 551
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Auris wycofali z produkcji od tego roku. Tak nam pan z salonu dzisiaj powiedział.


Wybrałam! jednak niebieski, bo z wyprzedaży 2018 nie mieli już bordowych, a za nowy wyszłoby dużo drożej, tym bardziej, że jednak biorę hybrydę. Jestem mega zadowolona, tż się przejechał i mówi, że super ja się bałam jechać po mieście o tej godzinie. Mam już nawet zaakceptowany wniosek leasingowy, więc przez weekend tylko poczytam sobie na spokojnie umowę, w następnym tygodniu podpisuje i możliwe, że już przed Świętami będę go miała
Superowo

po dwóch tygodniach w koncu weekend
__________________
Czasami ludzie wokół Ciebie nie będą rozumieć Twojej drogi. Nie muszą, ona nie jest dla nich.

Likable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-05, 18:47   #1028
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
Ale super Też bym bardzo chciała hybrydę

Żartujesz z tym Aurisem Toż to obecnie flagowy model Toyoty

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Cytat:
Napisane przez Ipecacuanha Pokaż wiadomość
No tak bo bedzie corolla

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Dokładnie tak pan powiedział, że zamiast Auris będą rozwijać Corollę.

Teraz tylko muszę się spłukać z połowy oszczędności a potem biedowanie i odkładanie na weselicho
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-05, 19:08   #1029
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 7

Nie ma tego złego, może dzięki temu Auris będzie tańsza

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-05, 19:25   #1030
_Pixie_
Zadomowienie
 
Avatar _Pixie_
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 926
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 7

Hej! Witam się po krótkiej przerwie! Dziękuję za odpowiedź odnośnie zaproszenia tych znajomych, zaprosimy ich w maju, mam nadzieję, że wszystko będzie ok.

Ruszyliśmy trochę z organizacją w ostatnich dniach Załatwiliśmy akt chrztu Tż i zgodę na ślub w innej parafii (choć w sumie nie widnieję tam w księgach) ksiądz był bardzo ok o nic nie pytał, nie wyjeżdżał z żadnym cennikiem. Przez ostatnie dni robiłam naszą ślubną stronkę, a dziś załatwiliśmy urząd. Dziewczyny był już chyba kiedyś taki temat, ale jakie nazwiska planujecie? Ja ostatecznie wzięłam Tż, ale jakoś ciężko mi się z tym pogodzić.

Szatynka cieszę się, że wszystko u Ciebie ok! Zaglądaj do nas częściej!
_Pixie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-05, 19:42   #1031
Animka11
Zakorzenienie
 
Avatar Animka11
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 4 566
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 7

Ja biorę nazwisko TZ-a , też będzie mi dziwnie ale pewnie się przyzwyczaje nie brałam pod uwagę nic innego od zawsze wiedziałam ,że jak kiedyś wezmę ślub zmienie nazwisko to taka kolej rzeczy dla mnie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Animka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-05, 20:05   #1032
n0emi
Zakorzenienie
 
Avatar n0emi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 304
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 7

_Pixie_ ruszyliście do przodu
Co do nazwiska mój mi powiedział (oh pan i władca), że mogę zostać przy swoim, nie chce tylko łączonego. Ale z tym też się zgadzam, że nasze łączone brzydko wyglądają
Mimo wszystko wzięłam TŻta, chociaż nie powiem jest mi tak dziwnie i pewnie długo będę musiała się przyzwyczajać, ale w końcu mam nadzieje, że stanie się dla mnie naturalne


Kolejna rodzina zaproszona. I to ta co mówiłam, że wiem, że nie przyjdzie ale wypada zaprosić. No i tak jak myślałam. Nawet ich nie podliczam. Możliwe, że jedynie tylko do kościoła przyjdą. Jeszcze jutro 1 zaproszenie i cała rodzina odbębniona
Wszystko rozdane w 2 tyg. No w sumie zostało mi jeszcze 5 ale to już na luzie, bo to znajomi
n0emi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-05, 20:17   #1033
meencantalavida
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 141
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
Pisałam w klubie, ale mogę i tu - przeprowadziła swojego psa, super insta buldoga francuskiego, żeby móc go ubrać w muchę i błysnąć w towarzystwie Oczywiście przez to nie weszła do urzędu, więc w zasadzie nie wiem, po co w ogol3 się fatygowała

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
hahahaha no Gwiazda!
meencantalavida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-05, 20:31   #1034
_Pixie_
Zadomowienie
 
Avatar _Pixie_
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 926
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez n0emi Pokaż wiadomość
_Pixie_ ruszyliście do przodu
Co do nazwiska mój mi powiedział (oh pan i władca), że mogę zostać przy swoim, nie chce tylko łączonego. Ale z tym też się zgadzam, że nasze łączone brzydko wyglądają
Mimo wszystko wzięłam TŻta, chociaż nie powiem jest mi tak dziwnie i pewnie długo będę musiała się przyzwyczajać, ale w końcu mam nadzieje, że stanie się dla mnie naturalne


Kolejna rodzina zaproszona. I to ta co mówiłam, że wiem, że nie przyjdzie ale wypada zaprosić. No i tak jak myślałam. Nawet ich nie podliczam. Możliwe, że jedynie tylko do kościoła przyjdą. Jeszcze jutro 1 zaproszenie i cała rodzina odbębniona
Wszystko rozdane w 2 tyg. No w sumie zostało mi jeszcze 5 ale to już na luzie, bo to znajomi
Wow jakie tempo rozdawania zaproszeń!

To cieszę się, że nie tylko ja mam takie dziwne uczucie co do zmiany nazwiska. Mój też powiedział, że nie ma z tym problemu, żebym została przy swoim, tylko podkreślał, że na pewno on mojego nie weźmie Nasze też nie pasują do łączenia
_Pixie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-05, 20:38   #1035
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 7

Ja od razu wiedziałam, że albo zostaje przy swoim albo biorę podwójne. Moim zdaniem to strasznie szowinistyczne myślenie, że "trzeba brać nazwisko męża, bo tak, a jak nie chcesz to po co w ogóle bierzesz ślub" Ostatnio miałam zły humor i wdałam się w dyskusję z jedna laska na grupie ślubnej na fejsie i naprawdę byłam przerażona jej myśleniem. Jak dla mnie powinno to być sprawa indywidualną, bez żadnych nacisków i myślenia "co ludzie powiedzą" i tak napisałam, a ona od razu rzuciła się, że jeśli kobieta nie bierze nazwiska męża, to cały ten ślub jest bez sensu A to, że ja jednak wzięłam podwójne to znaczy, że tez nie jest to dla mnie bez znaczenia, a w ogóle to powinnam zamilknąć

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-05, 20:44   #1036
_Pixie_
Zadomowienie
 
Avatar _Pixie_
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 926
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
Ja od razu wiedziałam, że albo zostaje przy swoim albo biorę podwójne. Moim zdaniem to strasznie szowinistyczne myślenie, że "trzeba brać nazwisko męża, bo tak, a jak nie chcesz to po co w ogóle bierzesz ślub" Ostatnio miałam zły humor i wdałam się w dyskusję z jedna laska na grupie ślubnej na fejsie i naprawdę byłam przerażona jej myśleniem. Jak dla mnie powinno to być sprawa indywidualną, bez żadnych nacisków i myślenia "co ludzie powiedzą" i tak napisałam, a ona od razu rzuciła się, że jeśli kobieta nie bierze nazwiska męża, to cały ten ślub jest bez sensu A to, że ja jednak wzięłam podwójne to znaczy, że tez nie jest to dla mnie bez znaczenia, a w ogóle to powinnam zamilknąć
Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Obserwowałam Waszą dyskusję
_Pixie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-05, 20:54   #1037
n0emi
Zakorzenienie
 
Avatar n0emi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 304
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
Ja od razu wiedziałam, że albo zostaje przy swoim albo biorę podwójne. Moim zdaniem to strasznie szowinistyczne myślenie, że "trzeba brać nazwisko męża, bo tak, a jak nie chcesz to po co w ogóle bierzesz ślub" Ostatnio miałam zły humor i wdałam się w dyskusję z jedna laska na grupie ślubnej na fejsie i naprawdę byłam przerażona jej myśleniem. Jak dla mnie powinno to być sprawa indywidualną, bez żadnych nacisków i myślenia "co ludzie powiedzą" i tak napisałam, a ona od razu rzuciła się, że jeśli kobieta nie bierze nazwiska męża, to cały ten ślub jest bez sensu A to, że ja jednak wzięłam podwójne to znaczy, że tez nie jest to dla mnie bez znaczenia, a w ogóle to powinnam zamilknąć

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
A co jak facet weźmie nazwisko żony? To już do egorcysty?
n0emi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-05, 20:55   #1038
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez n0emi Pokaż wiadomość
A co jak facet weźmie nazwisko żony? To już do egorcysty?
No chyba

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-05, 21:27   #1039
n0emi
Zakorzenienie
 
Avatar n0emi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 304
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 7

Dziewczyny ale mi się gorąco zrobiło
Dostałam wycenę od dekoratorki i wyceniła ozdoby na 4 tys.
Nie wiem co robić ale na pewno tyle nie zapłacę.
Napiszę Wam co za ile wyceniła i powiedzcie czy te ceny są ok.

Tylko nie cytujcie bo później usunę tą rozpiskę.

1. 2 wiązanki + 2 butonierki - 400 zł - tu cena uważam ok
2. dekoracja ławek, klęcznika i krzeseł - 700 zł (czy to nie za dużo?) Chciałam bardzo skromnie i delikatnie udekorować coś takiego https://www.facebook.com/marrymebial...type=3&theater https://www.facebook.com/marrymebial...type=3&theater bez tych lampionów. Przecież to tylko firanki, 1 kwiatek i gałązka liści... do tego 4 białe krzesła - 200 zł
3. ścianka za mną - 700 zł kolejne WOW, chociaż nie wiem, może się nie znam
4. Mój stół, kompozycja kwiatowa jedynie na naszej, czyli mojej i TŻta szerokości plus złote świeczniki - 500 zł
5. Stoły gości - wysokie złote stojaki z kompozycjami kwiatowymi - 200 zł od jednej. Ja powiedziałam jej, żeby liczyła na razie 6, to już jest 1200 zł
6 . Dodatkowo chciałam zrobić małą ściankę do zdjęć z polaroida. Ja miałam załatwić ten stojak, a ona mi za kwiaty i kawałek firanki wyliczyła 500 zł
7. Do tego mam lampiony 6 szt/ 150zł i ozdoba listy gości 50 zł - ale z tego to na pewno rezygnuje.


Kurcze nie wiem co teraz robić

Edytowane przez n0emi
Czas edycji: 2019-04-05 o 21:36
n0emi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-05, 21:50   #1040
bb371dfbfd9298d6e78301e55742bc2d469b6322_657f8bfe235ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 519
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 7

Mikoma, gratuluję samochodu.

Noemi, u nas sprawa wygląda (póki co tak):
Kościół: 1200 (do podziału) - w tym kompozycje kwiatowe pod ołtarz, obraz Matki Boskiej, pod tabernakulum, biały tiul poprzek ławek, cylindry ze świecami, płatki róż, 4 białe krzesła (nie mieliśmy tu raczej nic do gadania);
Sala: 6 kompozycji kwiatowych na wysokich stojakach, dekoracja stołu młodych - 800 zł, ścianka biała za młodymi - 400 zł, nie wiem, ile wyniosą bukiety ślubne, butonierki i jakaś dekoracja samochodu - mam nadzieję zmieścić się w 2 tysiącach
Tak to wygląda wstępnie, na miesiąc przed ślubem się spotkamy i dopniemy szczegóły
bb371dfbfd9298d6e78301e55742bc2d469b6322_657f8bfe235ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-05, 21:51   #1041
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 7

Moim zdaniem mega drogo. Na pewno kościół, ścianka, nie wiem jakie chcesz bukiety na stoły, ale też sporo jak dla mnie. A już jest wasza zamówiona czy na razie szukasz ofert?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-05, 22:41   #1042
n0emi
Zakorzenienie
 
Avatar n0emi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 304
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 7

[1=bb371dfbfd9298d6e78301e 55742bc2d469b6322_657f8bf e235ab;86676625]Mikoma, gratuluję samochodu.

Noemi, u nas sprawa wygląda (póki co tak):
Kościół: 1200 (do podziału) - w tym kompozycje kwiatowe pod ołtarz, obraz Matki Boskiej, pod tabernakulum, biały tiul poprzek ławek, cylindry ze świecami, płatki róż, 4 białe krzesła (nie mieliśmy tu raczej nic do gadania);
Sala: 6 kompozycji kwiatowych na wysokich stojakach, dekoracja stołu młodych - 800 zł, ścianka biała za młodymi - 400 zł, nie wiem, ile wyniosą bukiety ślubne, butonierki i jakaś dekoracja samochodu - mam nadzieję zmieścić się w 2 tysiącach
Tak to wygląda wstępnie, na miesiąc przed ślubem się spotkamy i dopniemy szczegóły[/QUOTE]

No to u mnie łącznie 900 zł tylko za krzesła, firanki, parę kwiatów i gałązek Przecież to 20 min roboty. Gdybym chciała kompozycje kwiatowe pod ołtarzem to zapłaciłabym 3 tys. za sam kościół
I Ty masz za 1200 zł już udekorowaną salę, a ja za tyle mam tylko tych 6 kompozycji kwiatowych na stojakach ...


mariamarysienka na szczęście nic nie podpisywałam.


Jestem mega wściekła bo widziałam się z nią rok temu i mówiła, że to wszystko nie przekroczy 2.5 tys. Oczywiście zastrzegła, że ceny kwiatów mogą się zmienić, ale że aż tak?

Jutro szukam innych dekoratorek. Ale bardzo możliwe, że kościół będziemy dekorować sami. Jeżeli się da to dzień wcześniej. Jeżeli nie to ja przygotuje wiązanki, a TŻ z rana pojedzie upiąć. Takie firanki w IKEI są za 15 zł... Cała ozdoba kościoła nie przekroczy 200 zł.
Tą drugą ściankę do zdjęć też postanowiliśmy zrobić sami. Zrobię ją dzień wcześniej, a TŻ z rana ją tylko zawiezie i ustawi, bo i tak trzeba winietki ustawić.
I wychodzi mi za ścianę za nami, za dekorację naszego stołu i dekorację gości stołów - 6 stojaków - 2400zł.
Dalej uważam, że to drogo.
Jutro szukam innej dekoratorki, chociaż nie wiem czy już nie jest za późno

Edytowane przez n0emi
Czas edycji: 2019-04-05 o 22:55
n0emi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-05, 22:49   #1043
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 7

Może gdyby była umowa, to by musiała zrobić za tyle, ile powiedziała Mega nie fair zachowanie Na pewno ceny nie skoczyły o 50%, bez przesady. Myślę że jeszcze kogoś znajdziesz, poszukaj może w mniejszych kwiaciarniach albo na olx. A tamta babę olej, bo serio cena kosmos.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-05, 22:58   #1044
n0emi
Zakorzenienie
 
Avatar n0emi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 304
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
Może gdyby była umowa, to by musiała zrobić za tyle, ile powiedziała Mega nie fair zachowanie Na pewno ceny nie skoczyły o 50%, bez przesady. Myślę że jeszcze kogoś znajdziesz, poszukaj może w mniejszych kwiaciarniach albo na olx. A tamta babę olej, bo serio cena kosmos.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
A bo ci chodziło czy wtedy podpisywałam;> To nie wtedy nie, nawet średnio mi się powołać na te słowa, bo co mam powiedzieć... Bo najpierw TŻ do mnie, że powiedz, że podawała dużo niższą cenę. Ale co z tego, mogła wszystko mówić
Będę szukać innej... bez jaj.

Mój dj kosztował 3 tys., podobnie kamera. A więcej mam dać za dekorację

Edytowane przez n0emi
Czas edycji: 2019-04-05 o 23:00
n0emi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-06, 05:45   #1045
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez n0emi Pokaż wiadomość
szatynka

hej dziewczyny

Ja wczoraj zapraszałam wampira emocjonalnego, naszą rodzinną Gwiazdę Kurczę za każdym razem staram się dawać jej szansę i za każdym razem muszę się przejechać Oczywiście ona nie będzie w centrum uwagi to już musiała coś wymyślać.
Wróciłam do domu cała wypruta...
wspolczuje i lacze sie w bolu nie bede tu pisac ale u mnie tezz prawdziwa gwiazda


Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
My również nie zamierzamy inwestować w szampana Zobaczymy, co będzie w Selgrosie, ale nie wykluczamy Igristoje
o najlepszy wybor mniam mniam najlepiej mi smakuje kiedys pilam prawdziwego szampana za grube $$ i byl blee :P

Cytat:
Napisane przez _Pixie_ Pokaż wiadomość
Hej! Witam się po krótkiej przerwie! Dziękuję za odpowiedź odnośnie zaproszenia tych znajomych, zaprosimy ich w maju, mam nadzieję, że wszystko będzie ok.

Ruszyliśmy trochę z organizacją w ostatnich dniach Załatwiliśmy akt chrztu Tż i zgodę na ślub w innej parafii (choć w sumie nie widnieję tam w księgach) ksiądz był bardzo ok o nic nie pytał, nie wyjeżdżał z żadnym cennikiem. Przez ostatnie dni robiłam naszą ślubną stronkę, a dziś załatwiliśmy urząd. Dziewczyny był już chyba kiedyś taki temat, ale jakie nazwiska planujecie? Ja ostatecznie wzięłam Tż, ale jakoś ciężko mi się z tym pogodzić.

Szatynka cieszę się, że wszystko u Ciebie ok! Zaglądaj do nas częściej!

ja chce nazwisko meza ale ja od zawsze chcialam zmienic nazwisko, mojego nie lubie, chcialam nawet zmienic na panienskie mojej mamy ale ze mam mozliwosc po slubie to poza tym nazwisko mojego tz mi sie podoba
Cytat:
Napisane przez n0emi Pokaż wiadomość
Dziewczyny ale mi się gorąco zrobiło
Dostałam wycenę od dekoratorki i wyceniła ozdoby na 4 tys.
Nie wiem co robić ale na pewno tyle nie zapłacę.
Napiszę Wam co za ile wyceniła i powiedzcie czy te ceny są ok.

Tylko nie cytujcie bo później usunę tą rozpiskę.

1. 2 wiązanki + 2 butonierki - 400 zł - tu cena uważam ok
2. dekoracja ławek, klęcznika i krzeseł - 700 zł (czy to nie za dużo?) Chciałam bardzo skromnie i delikatnie udekorować coś takiego https://www.facebook.com/marrymebial...type=3&theater https://www.facebook.com/marrymebial...type=3&theater bez tych lampionów. Przecież to tylko firanki, 1 kwiatek i gałązka liści... do tego 4 białe krzesła - 200 zł
3. ścianka za mną - 700 zł kolejne WOW, chociaż nie wiem, może się nie znam
4. Mój stół, kompozycja kwiatowa jedynie na naszej, czyli mojej i TŻta szerokości plus złote świeczniki - 500 zł
5. Stoły gości - wysokie złote stojaki z kompozycjami kwiatowymi - 200 zł od jednej. Ja powiedziałam jej, żeby liczyła na razie 6, to już jest 1200 zł
6 . Dodatkowo chciałam zrobić małą ściankę do zdjęć z polaroida. Ja miałam załatwić ten stojak, a ona mi za kwiaty i kawałek firanki wyliczyła 500 zł
7. Do tego mam lampiony 6 szt/ 150zł i ozdoba listy gości 50 zł - ale z tego to na pewno rezygnuje.


Kurcze nie wiem co teraz robić
gruba przesada

szkoda ze nie mieszkamy blizej siebie bo moglybysmy sobie nawzajem dekorowac te koscioly

co do kwiatow - zamawialam wczoraj bukiet na slub dzisiaj do znajomych na slub i za 50 zl bede miec dosc spory bukiet.. gdybym dodala ze to slubny automatycznie byloby +200
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-06, 07:19   #1046
agulaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z miejsca znad Wisły :)
Wiadomości: 15 395
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 7

Dzień dobry

Noemi cena kosmos
Ja ściankę robię sama i wyjdzie mnie może 100 zł :p dekoracja sali plus 3bukiety i butonierki max. 1500 zł. Jeszcze kościół muszę ogarnąć, ale myślę kupić kwiaty na giełdzie i dać siostrze zakonnej,bo ona dekoruje,to tylko cena kwiatów mnie wyjdzie. Kwiaciarnie sobie krzyczą parę stów
agulaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-06, 07:38   #1047
n0emi
Zakorzenienie
 
Avatar n0emi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 304
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 7

hej

Wczoraj zasnęłam po 2, cały czas kotłowały mi się w głowie myśli co tu robić. Niepotrzebnie wysyłała mi tą wycenę wieczorem

Ale przemyślałam sprawę i możliwe, że zrobię na sali wszystko oprócz kwiatów. Sami zmontujemy ścianki (kiedyś nawet widziałam na youtubie filmik, jak z takich rurek za groszę zrobili stelaż). Sami kupimy te wysokie stojaki na kwiaty i inne duperele. Poproszę kwiaciarnię jedynie o wycenę kwiatów wiązanek. Jakby mogła jeszcze zawieźć to na sale - było super. A jak nie to też sobie poradzimy.
Napisałam wiadomości do 3 dekoratorek ale chyba tylko po to, żeby potwierdzić, że to za drogi interes.
n0emi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-06, 07:44   #1048
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 7

Witam się z rana Ja już siedzę z farbą na głowie, a zaraz potem mam makijaż próbny Nie mogę się doczekać.
Cieszę się, że mam tą koleżankę i zrobi nam dekoracje z kwiatów, które kupimy na giełdzie. Jeśli kupimy np kwiaty za 1500 zł, to będzie ich w opór, a dekoracje za tą kwotę z kwiaciarni byłyby na pewno o wiele mniej imponujące.
Myślałam też ostatnio o takiej sprawie. Chcemy życzenia na sali, ale jeśli byłaby ładna pogoda, to wolałabym, żeby były przed salą na dworze i na tle tego stelaża z kwiatami i udrapowanym materiałem, to wyjdą ładniejsze zdjęcia, z lepszym światłem. Tylko tak myślę jak wtedy rozwiązać kwestię powitania przez mamy, chleb i sól, te sprawy. Bo tak to po życzeniach każdy od razu pójdzie na salę i usiądzie, a przecież jeszcze szampan itd. Chyba że szampana normalnie przy stołach każdy wypije i tyle

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-06, 07:50   #1049
n0emi
Zakorzenienie
 
Avatar n0emi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 304
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 7

mariamarysienka chwal się po wszystkim jak wyszło

U nas jak goście wchodzą na salę to każdy ustawia się na środku sali, żeby odśpiewać sto lat i wypić szampana Dopiero później każdy siada na swoje miejsce.

---------- Dopisano o 08:50 ---------- Poprzedni post napisano o 08:50 ----------

A no i zazdroszczę tej koleżanki która zrobi Wam dekorację
n0emi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-06, 07:57   #1050
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 7

n0emi ja wlasnie z tego wzgledu robie sama dekoracje restaracji + bukiety , ale ja mam mala imprezke wiec mysle ze to ogarne
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-16 17:05:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:42.