Do jakich miast Was ciągnie? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-26, 09:13   #61
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Nie ciągnie mnie w ogóle do miast, ale gdyby ciągło to do Gdańska bo nad morzem i podoba mi się to miasto

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 09:15   #62
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Oddaje swoj glos na Gdynie Ale chyba juz gdzies jest taki temat i to calkiem niedawno zalozony.
Tez mi sie cos kojarzy
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 10:04   #63
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Nie ciągnie mnie w ogóle do miast, ale gdyby ciągło to do Gdańska bo nad morzem i podoba mi się to miasto

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gdańsk wydaje się być super Teraz sobie przypomniałam, że byłam nad polskim morzem jako dziecko, ale to było w jakimś malutkim, nadmorskim miasteczku. W Gdańsku niestety nie byliśmy.

Sopot też się wydaje być super
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 12:13   #64
11bd71622419137abe56ddfdaa0fc1a26b0d8108_60b176031ff15
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 800
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Ciągnie mnie do Poznania i Rabki Zdrój.
11bd71622419137abe56ddfdaa0fc1a26b0d8108_60b176031ff15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 12:19   #65
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Z polskich miast to mało które mnie ciągnie, tzn nie chciałabym chyba mieszkać w żadnym jakbym się miała przeprowadzać. Najbardziej z dużych miast chyba lubię Kraków, swego czasu bywałam tam często i może mam sentyment. Nie byłam nigdy w Gdańsku i na pewno w tym roku odwiedzę, bo jestem ciekawa. Dla mnie polskie miasta są chyba generalnie za małe chciałabym kiedyś pomieszkać w prawdziwej metropolii. Z zagranicznych zakochałam się w Berlinie i LA, w obu bym mogła mieszkać na stałe.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 12:51   #66
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Mnie najbardziej podobaja sie male miasta, ale tez duze tez. Mysle ze zaleznie od sytuacji moglabym mieszkac i w malym miescie i w duzym. Sama z nieduzego miasta jestem i tu mieszkam. Ma tylko sporo ludnosci jak na swoja wielkosc. No i wiekszosc rzeczy jest na miejscu. Nie trzeba po wszystko jezdzic do pobliskiej Warszawy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 18:50   #67
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Mnie najbardziej podobaja sie male miasta, ale tez duze tez. Mysle ze zaleznie od sytuacji moglabym mieszkac i w malym miescie i w duzym. Sama z nieduzego miasta jestem i tu mieszkam. Ma tylko sporo ludnosci jak na swoja wielkosc. No i wiekszosc rzeczy jest na miejscu. Nie trzeba po wszystko jezdzic do pobliskiej Warszawy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Muszę się tam kiedyś przejechać w końcu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-26, 20:35   #68
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Ja mieszkam w Trójmieście od urodzenia i nie chce mieszkać gdzie indziej. Tu się najlepiej czuje. Kocham wszystko w moich okolicach i cieszę się, że się nie muszę nigdzie przeprowadzać. Nigdzie lepiej nie będzie. ;p
Na pewno nie w Polsce.
Co do za granicy, to jeszcze nie byłam w takim mieście, żebym poczuła, że chce tam spędzić część życia.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:32 ----------

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Z polskich miast to mało które mnie ciągnie, tzn nie chciałabym chyba mieszkać w żadnym jakbym się miała przeprowadzać. Najbardziej z dużych miast chyba lubię Kraków, swego czasu bywałam tam często i może mam sentyment. Nie byłam nigdy w Gdańsku i na pewno w tym roku odwiedzę, bo jestem ciekawa. Dla mnie polskie miasta są chyba generalnie za małe chciałabym kiedyś pomieszkać w prawdziwej metropolii. Z zagranicznych zakochałam się w Berlinie i LA, w obu bym mogła mieszkać na stałe.
Fakt, mi w skali globalnej polskie miasta przypominają małe mieściny. Zawsze jak wracam z jakieś metropoli, to cię cieszę na widok mojego miasta. Ludzi jakoś mało, wszystko w zasięgu ręki, wszędzie blisko. Niby miasto ale nie do końca.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 21:21   #69
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Muszę się tam kiedyś przejechać w końcu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gdzie przejechac?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 21:33   #70
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Gdzie przejechac?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Do Pruszkowa Bo jeszcze nie byłam, a czasem lubię wyjechać lekko poza Warszawę na spacer

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 21:57   #71
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Do Pruszkowa Bo jeszcze nie byłam, a czasem lubię wyjechać lekko poza Warszawę na spacer

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pospacerowac mozna, parki sa nawet ladne. Poza tym to moze nic wielkiego ale skoro jest blisko to mozna zobaczyc, pochodzic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-26, 23:03   #72
malicious_louse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 74
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Singapur, najlepsze miasto w jakim zdarzyło mi się mieszkać. Zaraz za nim - Dżakarta.

Na pewno żadne z miast europejskich i afrykańskich.

Wymienione wyżej cenię za klimat, kulturę, różnorodność, bardzo dalece zaawansowane technologie i udogodnienia, porządek, bezpieczeństwo. Wszystko parę długości przed takimi miastami jak zachwalane Londyn, Berlin, Bruksela czy nawet nieszczęsna i zapyziała Warszawa.
malicious_louse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-27, 02:12   #73
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez malicious_louse Pokaż wiadomość
Singapur, najlepsze miasto w jakim zdarzyło mi się mieszkać. Zaraz za nim - Dżakarta.

Na pewno żadne z miast europejskich i afrykańskich.

Wymienione wyżej cenię za klimat, kulturę, różnorodność, bardzo dalece zaawansowane technologie i udogodnienia, porządek, bezpieczeństwo. Wszystko parę długości przed takimi miastami jak zachwalane Londyn, Berlin, Bruksela czy nawet nieszczęsna i zapyziała Warszawa.
A byłaś na Tajwanie? Słyszałam, że Tajpej jest takim idealnym miastem.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-27, 07:00   #74
Alassska
Raczkowanie
 
Avatar Alassska
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 494
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Na szczęście bardzo lubię Kraków, w którym mieszkam. Jeśli nie będę się musiała wyprowadzić z kraju, to raczej się nie przeprowadzę.

Ale gdybym miała, to najpewniej do Gdańska, bo ma jedyną rzecz, której brakuje w Krakowie: morze. Gdańsk w ogóle bardzo lubię.

Podoba mi się też bardzo Lublin. Centrum jest bardzo klimatyczne, lubie te małe uliczki, czasami nawet puste - przed koronawirusem w Krakowie nie było na to szans. Blisko na roztocze, co też jest dużym plusem.

Najpiękniejsza na świecie jest NAckorona z tymi małymi domkami na rynku, zachowanymi w idealnym stanie. Jakby człowiek był w żywym skansenie.

Jakbym miała mieszkać za granicą, to najchętniej w Helsinkach Kocham te ich ciche osiedla, pełne zieleni i natury, morze, rockowe bary. Mam też głupią ochotę mieszkać w Nowym Yorku, ale nigdy tam nie byłam i chyba mi amerykanskie seriale i filmy towrzą dziwne potrzeby
Alassska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-27, 07:16   #75
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Pospacerowac mozna, parki sa nawet ladne. Poza tym to moze nic wielkiego ale skoro jest blisko to mozna zobaczyc, pochodzic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiadomo, że cudów tam nie ma, ale ja uważam, że wszędzie może być coś ciekawego Czasami to jakas knajpka, czasem sklep albo właśnie park. Małe miasta też mają swój urok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-27, 07:30   #76
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Do Pruszkowa Bo jeszcze nie byłam, a czasem lubię wyjechać lekko poza Warszawę na spacer

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pruszków jest git, ale w tej części okolicy miasta polecam z całego serca Komorów. Byłam tam kilka razy rowerem w poprzednim roku i uwielbiam tę okolicę.
A z ciekawych miejsc to w Pruszkowie (?) albo w tej miejscowości pierwszej od Warszawy jest taki duży, opuszczony budynek. Na początku myślałam, że to jakiś kościół
A z drugiej strony to uwielbiam Józefów Ostatni byliśmy autem i naprawdę to takie idealne wioski dalej za Otwockiem do wypadu np rowerem.
Ja mieszkam w dużym mieście, ale nie przepadam za takimi. Na ten momentu chyba najbardziej wymarzone są Cieplice w Jeleniej Górze. Na pewno będę chciała tam pojechać na dłuższy urlop, może pobyć dłużej, jeśli ho się przedłuży zimą.
Potem chyba jakieś miasto nadmorskie. Obstawiam też Kołobrzeg, chociaż ode mnie jest to koszmarnie daleko. W sumie ważniejszy od miejsca jest dla mnie punkt widokowy, jakieś mieszkanie z widokiem na morze chyba by mnie chwilowo ucieszyło
Spoza Polski to chciałabym pomieszkać w jakimś mniejszym mieście skandynawskim, ew. w Estonii albo w Finlandii. Ciągle także Rosja, ale to raczej z takiej antropologicznej ciekawości.
Na pewno nie zachwycają mnie tłumy ludzi, więc większość miejsc odpada.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:30 ---------- Poprzedni post napisano o 07:27 ----------

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Wiadomo, że cudów tam nie ma, ale ja uważam, że wszędzie może być coś ciekawego Czasami to jakas knajpka, czasem sklep albo właśnie park. Małe miasta też mają swój urok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja uważam, że małe miasta mają dużo większy urok przez spokój i ciszę Jak są ładnie położone albo mają zielone centrum i np stare kamienice to są przepiękne. Dziwią mnie ludzie, którym jak dzieciom potrzeba "mnóstwo atrakcji", żeby cieszyć się miejscem.
Ja mam takie wspomnienie z małego miasteczka w lubuskiem, gdzie mieszkała kiedyś moja ciotka. Chciałabym tam wrócić po latach i zobaczyć, czy wciąż by mnie tak zachwycało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-27, 07:52   #77
malicious_louse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 74
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Znam Tajlandię. Ale dla mnie jest przereklamowana. To, że jest tam tanio powoduje też, że jest tam najazd zboczonych tatuśków z brzuszkiem, którzy wyobrażają sobie, że za 5$ będą panami świata.

Gdyby nie brud, bałagan i zbyt swobodne podejście do pracy to tak. Ale ja cenię sobie także jakiś porządek.

Edytowane przez malicious_louse
Czas edycji: 2021-04-27 o 07:55
malicious_louse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-27, 07:57   #78
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Wiadomo, że cudów tam nie ma, ale ja uważam, że wszędzie może być coś ciekawego Czasami to jakas knajpka, czasem sklep albo właśnie park. Małe miasta też mają swój urok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tez tak uwazam. Male miasta tez lubie zwiedzac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:57 ---------- Poprzedni post napisano o 07:56 ----------

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;88669692]Pruszków jest git, ale w tej części okolicy miasta polecam z całego serca Komorów. Byłam tam kilka razy rowerem w poprzednim roku i uwielbiam tę okolicę.
A z ciekawych miejsc to w Pruszkowie (?) albo w tej miejscowości pierwszej od Warszawy jest taki duży, opuszczony budynek. Na początku myślałam, że to jakiś kościół
A z drugiej strony to uwielbiam Józefów Ostatni byliśmy autem i naprawdę to takie idealne wioski dalej za Otwockiem do wypadu np rowerem.
Ja mieszkam w dużym mieście, ale nie przepadam za takimi. Na ten momentu chyba najbardziej wymarzone są Cieplice w Jeleniej Górze. Na pewno będę chciała tam pojechać na dłuższy urlop, może pobyć dłużej, jeśli ho się przedłuży zimą.
Potem chyba jakieś miasto nadmorskie. Obstawiam też Kołobrzeg, chociaż ode mnie jest to koszmarnie daleko. W sumie ważniejszy od miejsca jest dla mnie punkt widokowy, jakieś mieszkanie z widokiem na morze chyba by mnie chwilowo ucieszyło
Spoza Polski to chciałabym pomieszkać w jakimś mniejszym mieście skandynawskim, ew. w Estonii albo w Finlandii. Ciągle także Rosja, ale to raczej z takiej antropologicznej ciekawości.
Na pewno nie zachwycają mnie tłumy ludzi, więc większość miejsc odpada.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:30 ---------- Poprzedni post napisano o 07:27 ----------

Ja uważam, że małe miasta mają dużo większy urok przez spokój i ciszę Jak są ładnie położone albo mają zielone centrum i np stare kamienice to są przepiękne. Dziwią mnie ludzie, którym jak dzieciom potrzeba "mnóstwo atrakcji", żeby cieszyć się miejscem.
Ja mam takie wspomnienie z małego miasteczka w lubuskiem, gdzie mieszkała kiedyś moja ciotka. Chciałabym tam wrócić po latach i zobaczyć, czy wciąż by mnie tak zachwycało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Potwierdzam Komorow tez ladny. W Jozefowie bylam juz kiedys, a ostatnio tez z przyjaciolmi sie przejechac i na lodach i jest pieknie, duzo zieleni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-27, 08:04   #79
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Mnie dość ciągnie do Wrocławia. Duże miasto, niby stare, a nowoczesne, z klimatem i jakieś takie młode duchem. Kiedyś go nie lubiłam, ale mi się pozmieniało. Blisko góry, blisko Niemcy, blisko Czechy, autostrada, dobre połączenia kolejowe. Dolny Śląsk jest piękny. Generalnie chciałabym się przeprowadzić do Wrocławia.
Ostatnio coraz bardziej ciekawią mnie też Katowice. Bardzo podoba mi się tam ta przestrzeń w okolicy muzeum i spodka.

Z wymienionych podoba mi się Lublin, piękne i duże stare miasto, bardzo dużo zieleni w całym mieście.
Sanok i Kazimierz też są ładne, ale tam spędziłam tylko po jednym dniu. W Sanoku tylko nie podoba mi się ta betonoza na ryku. Za to mają bardzo ładny dworzec autobusowy, gdzie dworce autobusowe w Polsce chyba z definicji są brzydkie.
Gdynia podobała mi się znacznie bardziej, niż Gdańsk. W Gdańsku jest przepiękne stare miasto, ale mnie męczył. A w Gdyni dużo przestrzeni.

Też bym chciała się przejechać koleją transsyberyjską, zobaczyć Bajkał, zahaczyć o Petersburg, pozwiedzać jeszcze Moskwę. Chciałabym jeszcze jechać na Ural. Tylko obawiam się, że nie ogarnęłabym tego za jednym zamachem, bo miesiąc by mi nie wystarczył I niestety nikt nie chce ze mną jechać, chociaż jak się już sytuacja uspokoi, to może będę urabiać jednego kolegę.

Z zagranicznych bardzo mi wszedł klimat Berlina, mogłabym tam mieszkać.

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Ja w ogóle nigdzie nie byłam w Polsce poza Dolnośląskim, Śląskim, Opolskim i Małopolskim. Wyjechałam za granicę jak chodziłam do szkoły i reszta Polski jest dla mnie nieodkryta. Wszystko chcę zwiedzić.
Ja też najlepiej znam województwa wzdłuż południowej granicy, chociaż z nich to małopolskie najsłabiej. Lepiej znam wszystkie trzy śląskie + podkarpackie.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-27, 10:37   #80
tinque
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 261
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;88669738]Mnie dość ciągnie do Wrocławia. Duże miasto, niby stare, a nowoczesne, z klimatem i jakieś takie młode duchem. Kiedyś go nie lubiłam, ale mi się pozmieniało. Blisko góry, blisko Niemcy, blisko Czechy, autostrada, dobre połączenia kolejowe. Dolny Śląsk jest piękny. Generalnie chciałabym się przeprowadzić do Wrocławia.
Ostatnio coraz bardziej ciekawią mnie też Katowice. Bardzo podoba mi się tam ta przestrzeń w okolicy muzeum i spodka.

Z wymienionych podoba mi się Lublin, piękne i duże stare miasto, bardzo dużo zieleni w całym mieście.
Sanok i Kazimierz też są ładne, ale tam spędziłam tylko po jednym dniu. W Sanoku tylko nie podoba mi się ta betonoza na ryku. Za to mają bardzo ładny dworzec autobusowy, gdzie dworce autobusowe w Polsce chyba z definicji są brzydkie.
Gdynia podobała mi się znacznie bardziej, niż Gdańsk. W Gdańsku jest przepiękne stare miasto, ale mnie męczył. A w Gdyni dużo przestrzeni.

Też bym chciała się przejechać koleją transsyberyjską, zobaczyć Bajkał, zahaczyć o Petersburg, pozwiedzać jeszcze Moskwę. Chciałabym jeszcze jechać na Ural. Tylko obawiam się, że nie ogarnęłabym tego za jednym zamachem, bo miesiąc by mi nie wystarczył I niestety nikt nie chce ze mną jechać, chociaż jak się już sytuacja uspokoi, to może będę urabiać jednego kolegę.

Z zagranicznych bardzo mi wszedł klimat Berlina, mogłabym tam mieszkać.



Ja też najlepiej znam województwa wzdłuż południowej granicy, chociaż z nich to małopolskie najsłabiej. Lepiej znam wszystkie trzy śląskie + podkarpackie.[/QUOTE]Ja też jestem team Wrocław, to miasto ma w sobie to coś i chyba jako jedno z większych miast, które mnie nie przytłacza( jak Warszawa czy Kraków, one mają swój urok ale tylko na jednodniowy trip) . Bardzo lubię tam jeździć. Przemawia do mnie Stare Miasto i dużo tras do przespacerowania. Szkoda tylko, że muszę pół Polski przejechać.

Lublina nie lubię, tylko moje rodzinne strony i często tam bywam, ale jest ono dla mnie zbyt szare i smutne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tinque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-27, 10:43   #81
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;88669738]Mnie dość ciągnie do Wrocławia. Duże miasto, niby stare, a nowoczesne, z klimatem i jakieś takie młode duchem. Kiedyś go nie lubiłam, ale mi się pozmieniało. Blisko góry, blisko Niemcy, blisko Czechy, autostrada, dobre połączenia kolejowe. Dolny Śląsk jest piękny. Generalnie chciałabym się przeprowadzić do Wrocławia.
Ostatnio coraz bardziej ciekawią mnie też Katowice. Bardzo podoba mi się tam ta przestrzeń w okolicy muzeum i spodka.

Z wymienionych podoba mi się Lublin, piękne i duże stare miasto, bardzo dużo zieleni w całym mieście.
Sanok i Kazimierz też są ładne, ale tam spędziłam tylko po jednym dniu. W Sanoku tylko nie podoba mi się ta betonoza na ryku. Za to mają bardzo ładny dworzec autobusowy, gdzie dworce autobusowe w Polsce chyba z definicji są brzydkie.
Gdynia podobała mi się znacznie bardziej, niż Gdańsk. W Gdańsku jest przepiękne stare miasto, ale mnie męczył. A w Gdyni dużo przestrzeni.

Też bym chciała się przejechać koleją transsyberyjską, zobaczyć Bajkał, zahaczyć o Petersburg, pozwiedzać jeszcze Moskwę. Chciałabym jeszcze jechać na Ural. Tylko obawiam się, że nie ogarnęłabym tego za jednym zamachem, bo miesiąc by mi nie wystarczył I niestety nikt nie chce ze mną jechać, chociaż jak się już sytuacja uspokoi, to może będę urabiać jednego kolegę.

Z zagranicznych bardzo mi wszedł klimat Berlina, mogłabym tam mieszkać.



Ja też najlepiej znam województwa wzdłuż południowej granicy, chociaż z nich to małopolskie najsłabiej. Lepiej znam wszystkie trzy śląskie + podkarpackie.[/QUOTE]

Mnie się podoba Zamość Ale bym tam nie zamieszkała, bo za daleko nad morze i w góry. Rynek mają przepiękny. Jak z obrazka.

Do Niemców i Ruskich mnie nie ciągnie. W Niemczech byłam i mi się nie podobało.

Ale jakbym miała się w ogóle wynieść z Europy to bym chciała do Santiago w Chile. Naoglądałam się na Youtube i bardzo mi się to miasto podoba (i całe Chile). Santiago to taka Warszawa, ale z górami.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-27, 10:46   #82
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez tinque Pokaż wiadomość
Ja też jestem team Wrocław, to miasto ma w sobie to coś i chyba jako jedno z większych miast, które mnie nie przytłacza( jak Warszawa czy Kraków, one mają swój urok ale tylko na jednodniowy trip) . Bardzo lubię tam jeździć. Przemawia do mnie Stare Miasto i dużo tras do przespacerowania. Szkoda tylko, że muszę pół Polski przejechać.
Dla mnie Kraków to tylko na urlop, mieszkać bym nie chciała. Nie przemawia do mnie tak bardzo, jak inne.
Warszawa nie ma dla mnie uroku. Dla mnie to miasto bez żadnego klimatu. Albo ewentualnie ma klimat, ale ja go zupełnie nie zauważam.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-27, 11:40   #83
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Moje ostatnie fascynacje to Szczecin, Świnoujście i Jelenia Góra. Zakochałam się


Długi czas byłam oczarowana Trójmiastem, szczególnie Gdańskiem i Gdynią, więc jeździłam tam wielokrotnie przez szereg lat.


Z małych miejscowości podoba mi się Nałęczów, ale też Milanówek i Podkowa Leśna.


Z zagranicznych miast moją wielką miłością jest Wiedeń. Od lat. Mogłabym tam mieszkać.

Bardzo podoba mi się też Maribor (Słowenia), Toledo (Hiszpania) i Pescara (Włochy), oraz małe miasteczko Loreto (też Włochy), w którym jest sanktuarium. Choć nie jestem przesadnie religijna, ile razy tam jestem, ogarnia mnie taki spokój i harmonia.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-27, 14:27   #84
Lapis_Lazuli
Rozeznanie
 
Avatar Lapis_Lazuli
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 929
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Z Polskich miast to chyba głownie Gdańsk. Z zagranicznych mam chorą fascynacje Tokio.
Lapis_Lazuli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-27, 14:49   #85
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez tinque Pokaż wiadomość
Ja też jestem team Wrocław, to miasto ma w sobie to coś i chyba jako jedno z większych miast, które mnie nie przytłacza( jak Warszawa czy Kraków, one mają swój urok ale tylko na jednodniowy trip) . Bardzo lubię tam jeździć. Przemawia do mnie Stare Miasto i dużo tras do przespacerowania. Szkoda tylko, że muszę pół Polski przejechać.

Lublina nie lubię, tylko moje rodzinne strony i często tam bywam, ale jest ono dla mnie zbyt szare i smutne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To prawda. Mnie caly rynek we Wroclawiu zachwycil, te urokliwe uliczki, kolorowe kamienice, malowniczo polozona rzeka. Swietne tez maja muzeum kolejek. Ja osoba ktora moze na co dzien nie zachwycala sie kolejkami i myslala ze to bardziej dla chlopakow zachwycilam sie pieknym wykonaniem i szczegolami makiet. Cos wspanialego. Ogolnie chyba tyle co zwiedzilam podoba mi sie ten Dolny Slask : Wroclaw, Szklarska Poreba i Karpacz tez ale troche za bardzo zatloczony. Fajny klimat i duzo do zwiedzania Piekne wodospady, gory, przyroda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:49 ---------- Poprzedni post napisano o 14:48 ----------

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Mnie się podoba Zamość Ale bym tam nie zamieszkała, bo za daleko nad morze i w góry. Rynek mają przepiękny. Jak z obrazka.

Do Niemców i Ruskich mnie nie ciągnie. W Niemczech byłam i mi się nie podobało.

Ale jakbym miała się w ogóle wynieść z Europy to bym chciała do Santiago w Chile. Naoglądałam się na Youtube i bardzo mi się to miasto podoba (i całe Chile). Santiago to taka Warszawa, ale z górami.
W Zamosciu jeszcze nie bylam. No ale po zdjeciach piekny. Musze go zwiedzic tak samo Sandomierz jeszcze przede mna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-27, 14:50   #86
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Toruń też mi się podobał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-27, 14:53   #87
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;88670077]Dla mnie Kraków to tylko na urlop, mieszkać bym nie chciała. Nie przemawia do mnie tak bardzo, jak inne.
Warszawa nie ma dla mnie uroku. Dla mnie to miasto bez żadnego klimatu. Albo ewentualnie ma klimat, ale ja go zupełnie nie zauważam.[/QUOTE]Krakow mi sie podobal, ale tez chyba nie jest to "Ooo chcialabym tam mieszkac". Ja Warszawe mam bardzo blisko, niezle ja znam (moze nie cala, bo jest wielka ale duzo miejsc znam) i tez mnie nie zachwyca ale nie wiem czy dlatego, ze mam ja tak blisko czy tak ogolnie. Niemniej kompletnie zla nie jest. Lubie niektore miejsca np Krakowkie Przedmiescie, Lazienki Krolewskie, Ogrod Saski, Palac w Wilanowie i ich ogrod, Park Mlocinski, Las Kabacki. Jednak same centrum mnie meczy juz po krotkim pobycie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:53 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------

Cytat:
Napisane przez linaya Pokaż wiadomość
Moje ostatnie fascynacje to Szczecin, Świnoujście i Jelenia Góra. Zakochałam się


Długi czas byłam oczarowana Trójmiastem, szczególnie Gdańskiem i Gdynią, więc jeździłam tam wielokrotnie przez szereg lat.


Z małych miejscowości podoba mi się Nałęczów, ale też Milanówek i Podkowa Leśna.


Z zagranicznych miast moją wielką miłością jest Wiedeń. Od lat. Mogłabym tam mieszkać.

Bardzo podoba mi się też Maribor (Słowenia), Toledo (Hiszpania) i Pescara (Włochy), oraz małe miasteczko Loreto (też Włochy), w którym jest sanktuarium. Choć nie jestem przesadnie religijna, ile razy tam jestem, ogarnia mnie taki spokój i harmonia.
Naleczow przepiekny Bylam tam przy okazji pobytu w Kazimierzu Dolnym. Jednak to takie dla mnie miasta typowo na wyjazd. Nie zeby myslec o mieszkaniu tam. Szklarska Poreba mnie tak oczarowala bo mimo ze male niepozorne miasto i patrzac na realia moze srednie do mieszkania i pracowania to ma duzo uroku i wszystko co lubie : przyroda, gory, muzea, blisko Czechy. Az zal bylo wyjezdzac za kazdym razem a bylam juz 3 rok pod rzad :-P

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-27, 18:20   #88
bonasera
Zadomowienie
 
Avatar bonasera
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 120
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

To ja oddam pierwszy głos na Olsztyn. Nie umiem wytłumaczyć, skąd wzięła się moja miłość do tego miasta, ale trwa już któryś rok, uwielbiam tam wracać, uwielbiam tamtejszą starówkę, plażę miejską nad Krzywym, Park Centralny czy Park Podzamcze. Totalnie się wyłączam, kiedy jestem w Olsztynie, cudownie zbieram tam siły.



Od wielu lat moim marzeniem był Gdańsk i od roku tu mieszkam, po siedmiu latach spędzonych w Toruniu. Cenię sobie bliskość morza, otwartość tutejszych mieszkańców, ich luz, oraz mnogość ludzi wkoło. Jestem z małego miasteczka, zawsze wydawało mi się, że nie polubię się z większymi miastami, ale jednak potrzebuję tego gwaru i tego tłumu wokół. Mieszkam tu niespełna rok, ale czuję, że to moje miejsce na ziemi, czego nigdy nie potrafiłam powiedzieć o Toruniu.
__________________

Nie jest próżnością znać swoje dobre strony, przeciwnie - głupotą byłoby ich nie doceniać.
bonasera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-27, 18:46   #89
11bd71622419137abe56ddfdaa0fc1a26b0d8108_60b176031ff15
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 800
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Kazimierz Dolny tez bardzo mi sie podoba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
11bd71622419137abe56ddfdaa0fc1a26b0d8108_60b176031ff15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-30, 08:51   #90
mariola_rudakowska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 289
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

W Polsce na Podlasie.Na świecie?Wschód.Krewo na Białorusi gdzie urodziła się babcia,mama mojej mamy. Druja również na Białorusi,
gdzie przyszli na świat rodzice Taty i Sarny na Wołyniu gdzie nieopodal,
urodził się drugi dziadek.Cóż.Pomarzyć dobra rzecz.Szkoda że przez sytuację polityczną jak również pandemię,nie mogę tam pojechać.
__________________
Bywam zgryźliwa.Szybko mi przechodzi
mariola_rudakowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-06 17:45:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:51.