Do jakich miast Was ciągnie? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-07-23, 21:32   #121
Marcin89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 432
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
Aleś ty obyty Kocham takie generalizowanie i stereotypy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
eifo

Te stereotypy skądś się jednak biorą... prawda?

Porównaj sobie choćby stosunek do kobiet w górach i w Trójmieście, albo zachowanie przeciętnego człowieka w Wałbrzychu i w Krakowie. Niestety, ale to są bardzo jaskrawe i widoczne rzeczy.
Marcin89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 21:40   #122
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez Marcin89 Pokaż wiadomość
eifo



Te stereotypy skądś się jednak biorą... prawda?



Porównaj sobie choćby stosunek do kobiet w górach i w Trójmieście, albo zachowanie przeciętnego człowieka w Wałbrzychu i w Krakowie. Niestety, ale to są bardzo jaskrawe i widoczne rzeczy.
Na Podhalu spotykam ludzi głównie religijnych, ale jednak nie wtykają nosa w moje sprawy, mężczyźni jak wszędzie, niektórzy uprzejmi i sympatyczni, inni mniej. Czyżbym natknęła się na jakieś wyjątki?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 22:03   #123
Natalie_Alex
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1 199
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez Marcin89 Pokaż wiadomość
Podhale , Podbeskidzie, Podkarpacie, prowincjonalna Małopolska też niezbyt ciekawe społecznie. Sporo jeździłem po Polsce to wiem. Są w kraju regiony gdzie ludzie są po prostu niesympatyczni albo jacyś nie wiem- ogłupiali.

Wbrew pozorom poszczególne regiony bardzo się różnią pod względem mentalności. To co jest normą zachowania w dużym mieście, czy nawet miasteczku Polski "A" nie będzie normą w górach itd.

---------- Dopisano o 20:49 ---------- Poprzedni post napisano o 20:35 ----------



Ja tam dostrzegam ogromną różnicę pomiędzy miastami gdzie jest duży odsetek wykształconych ludzi a ośrodkami typowo robotniczymi.
Nawet przysłowiowy Mietek z pod budki z piwem zachowuje się inaczej.[COLOR="Silver"]
Tak cię ciągnie do "inteligenckich" miast, a nie wiesz jak poprawnie napisać "SPOD budki z piwem"? Juz nie wspominając o przecinkach...
Natalie_Alex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 22:05   #124
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez Marcin89 Pokaż wiadomość
eifo

Te stereotypy skądś się jednak biorą... prawda?

Porównaj sobie choćby stosunek do kobiet w górach i w Trójmieście, albo zachowanie przeciętnego człowieka w Wałbrzychu i w Krakowie. Niestety, ale to są bardzo jaskrawe i widoczne rzeczy.
A ty nie rozumiesz, że ludzie mieszkający na danym terenie to nie jest jedna, bezkształtna masa? W każdym regionie znajdziesz zarówno intelektualistów, jak i buraków żłopiących piwo pod sklepem i gwiżdżących na każdą przechodzącą w pobliżu kobietę. Jeśli tak bardzo generalizujesz, to wychodzi na to, że wcale nie znasz tak dobrze miejsc, w których byłeś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow

Edytowane przez j_fly
Czas edycji: 2021-07-24 o 06:14
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 22:06   #125
Marcin89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 432
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Na Podhalu spotykam ludzi głównie religijnych, ale jednak nie wtykają nosa w moje sprawy, mężczyźni jak wszędzie, niektórzy uprzejmi i sympatyczni, inni mniej. Czyżbym natknęła się na jakieś wyjątki?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Zależy od punktu odniesienia. Ja za sukces uznaję, że w kilku regionach Polski nikt mnie nie pobił i nie okradł.

Jeżeli chodzi o regiony górskie to tylko raz jeden pijany chłopek próbował mnie pobić w międzymistowym autobusie i sporo górali na mnie "warczało" ponieważ nie załatwili pewnej sprawy po swojej myśli (oni tacy kulturalni z natury i nigdy się specjalnie nie hamują w emocjach).

Edytowane przez Marcin89
Czas edycji: 2021-07-23 o 22:09 Powód: meryt
Marcin89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 22:17   #126
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Uważam, że założenie, że "ci durni niewykształceni górale" jest zupełnie idiotyczne, bo ci ludzie zazwyczaj wykształcenia nie mają wypisanego na czole. Studiowałam z wieloma góralami, większość wróciła w swoje strony i to, że teraz robi tam biznes na turystyce, nie znaczy, że mają puste głowy.
A druga kwestia jest taka, że często otrzymuje się to samo, co się daje. Jak ktoś jest gburowaty 8 zadziera nosa, bo "miastowy", to nic dziwnego, jeśli w "nagrodę" otrzymuje zwrotnie gburowate zachowanie. Ja tam na Podhalu bywam bardzo często i jakoś nie jestem źle traktowana (a wręcz przeciwnie).
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 23:12   #127
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Uważam, że założenie, że "ci durni niewykształceni górale" jest zupełnie idiotyczne, bo ci ludzie zazwyczaj wykształcenia nie mają wypisanego na czole. Studiowałam z wieloma góralami, większość wróciła w swoje strony i to, że teraz robi tam biznes na turystyce, nie znaczy, że mają puste głowy.
A druga kwestia jest taka, że często otrzymuje się to samo, co się daje. Jak ktoś jest gburowaty 8 zadziera nosa, bo "miastowy", to nic dziwnego, jeśli w "nagrodę" otrzymuje zwrotnie gburowate zachowanie. Ja tam na Podhalu bywam bardzo często i jakoś nie jestem źle traktowana (a wręcz przeciwnie).
Ja też nie jestem źle traktowana, ale również nie podchodzę do ludzi jak do kogoś "gorszej kategorii", bo ja taka miastowa. Może coś w tym jest
Spróbuj, Marcin, może Ci się spodoba

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-07-24, 14:23   #128
Marcin89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 432
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Ja też nie jestem źle traktowana, ale również nie podchodzę do ludzi jak do kogoś "gorszej kategorii", bo ja taka miastowa. Może coś w tym jest
Spróbuj, Marcin, może Ci się spodoba

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Być może zbytnio się nakręcam, choć dla mnie ludzie w górach są generalnie o jeden poziom mniej sympatyczni niż w wielkich miastach. Natarczywość i interesowność to kolejny problem. Ludzie wszędzie są interesowni, ale w dużych miastach czynią to przynajmniej w bardziej zawoalowany sposób.
Marcin89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-06, 16:45   #129
rumiankaa
lekko ekscentryczna
 
Avatar rumiankaa
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 507
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Do miast portowych, bez względu na kraj. Od zawsze. Mieszanka różnych kultur i wyznań. Ludzie są bardziej przyjaźni, wydają się mniej zestresowani a zachody słońca nad wodą są najpiękniejsze. No i ten zapach
rumiankaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-06 17:45:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:54.