Twister!!!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-15, 21:46   #1
Monia-22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 194
Question

Twister!!!!!


Czy ktos ma w domu twistera???? Czy jest skuteczny??? Na jakie partie dziala??? (talia,brzuch????)??? I najwazniejsze-jak cwiczyc???Tzn-ile tych skretow wykonywac....Czy energiczne ruchy nie groza kontuzja kregoslupika????Prosze o rady...
Monia-22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-16, 09:01   #2
Monia-22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 194
Dot.: Twister!!!!!

Do dziewczyn chodzcych na silownie!!!
Czy cwiczylyscie na tym krazku...daje efekty???Ile razy sie krecilyscie????
Monia-22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 08:49   #3
Monia-22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 194
Wink Dot.: Twister!!!!!HEEEELLLPPPP! !!!

Czy nikt naprawde nie wie nic na temat tego krazka????Moze nazwa nie jest wszystkim znana...to krazek na ktorym sie staje i kreci sie w obie strony...jest w wielu silowniach...napewno dziala na talie i brzuszek bo po cwiczeniach czuje te miesnie...ale zastanawia mnie czy takie wygibasy nie uszkodza kregoslupa...???Ja robie po 100 obrotow dziennie-czasem 200-to nie za malo???
Monia-22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 09:26   #4
darka
Przyczajenie
 
Avatar darka
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 20
GG do darka
Dot.: Twister!!!!!HEEEELLLPPPP! !!!

Mam twister w domu i jestem bardzo zadowolona. Mam sporą skoliozę i nie zauważyłam żeby w jakikolwiek sposób mi szkodził, a wręcz przeciwnie.Swojego czasu byłam nawet w sanatorium i obowiązkowo wykonywałam ćwiczenia na tym właśnie sprzęcie, myślę więc że nie masz powodów do obaw. Nie wykonuj jedynie zbyt gwałtownych skętów i zrób dobrą rozgrzewkę. Powodzenia!
darka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 11:03   #5
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Twister!!!!!HEEEELLLPPPP! !!!

Ja mam w domku twistera, mam skłonność do skoliozy, ale on mi wcale nie szkodzi.
Nie liczę obrotów, po prostu ćwiczę na nim przez jakieś 10 minut bez przerwy, czasem dłużej. Zwykle oglądam przy tym telewizję albo muzyczki słucham, to zapominam nawet czasu pilnować.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 11:42   #6
Agniesia18
Zadomowienie
 
Avatar Agniesia18
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 057
GG do Agniesia18
Smile Dot.: Twister!!!!!

Twister to suuuper sprawa. Jak zaczynałam się na nim "kręcić" to po 2-3 minutach miałam zakwasy, ale w miarę treningu wszystko minęło ładnie wyrabia się na nim talie i skośne mięśnie brzucha.
Poza tym jest niewielki i lekki- wszędzie mozna go ze sobą zabrać
SUUUPER
__________________
Tropical the island breeze
All of nature wild and free
This is where I long to be...
Agniesia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 12:01   #7
katrina
Rozeznanie
 
Avatar katrina
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 707
GG do katrina
Dot.: Twister!!!!!

Możesz opisać dokładnie jak na nim ćwiczysz?
Nogi ugięte? co robisz z rękami (na siłowni są twistery z takim czymś do trzymania się i wtedy ćwiczy się z prostymi nogami), trzymasz się czegoś czy nie? Jak często ćwiczysz i jak długo?
katrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-18, 17:21   #8
Agneska
Rozeznanie
 
Avatar Agneska
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Gdzieś we wszechświecie :)
Wiadomości: 813
Dot.: Twister!!!!!

Widzę, że macie fajną zabawę z tym twisterem. Ale szczerze powiedziawszy nie spotkałam się z nim w sklepie Nie wiecie może, gdzie można dostać takie urządzonko i ile kaski trzeba na ten zakup przeznaczyć. Też chciałabym się trochę zakręcić !!
__________________
...:Aga:...

__________________
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today ...
Agneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 17:28   #9
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 173
Dot.: Twister!!!!!

Ja też chętnie bym kupiła twister,ale myślę bardziej o stepperze i hula-hoop.No chyba,że ten twister nie jest drogi.Ile dziewczynki za niego zapłaciłyście?
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 18:05   #10
Agniesia18
Zadomowienie
 
Avatar Agniesia18
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 057
GG do Agniesia18
Smile Dot.: Twister!!!!!

Ja kupiłam swój w sklepie sportowym. Najzwyklejszy Twister kosztuje 20zł. To są śmieszne pieniądze. Takie podstawowe twistery do ćwiczeń w domku spokojnie możecie dostać na Allegro za mniej niż 50zł. Polecam
__________________
Tropical the island breeze
All of nature wild and free
This is where I long to be...
Agniesia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 18:08   #11
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 173
Dot.: Twister!!!!!

Dzięki za odpowiedz imienniczko!W takim razie sobie kupię,chyba na początku czerwca.Takie pieniądze to prawie jak za darmo.
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-18, 22:02   #12
Agneska
Rozeznanie
 
Avatar Agneska
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Gdzieś we wszechświecie :)
Wiadomości: 813
Dot.: Twister!!!!!

Agniesia - dziękuję za informację. Też chyba kupię sobie taki twisterek. W końcu to nie pieniądz, a urozmaici ćwiczonka.

Pozdrowienia
__________________
...:Aga:...

__________________
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today ...
Agneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 22:29   #13
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Twister!!!!!

Ja swój kupiłam po prostu w supermarkecie, kosztował chyba koło 30 zl.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-19, 08:48   #14
Monia-22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 194
Smile Dot.: Twister!!!!!

Dzieki dziewczyny za odpowiedzi-bardzo sie ucieszylam jak zobaczylam ich tyle-Ja mój twisterek kupilam w markecie za 39,99...jest lekki i fajnie sie kreci...jak cwicze? No wlasnie on jest bez raczki i powiem szczerze ze nie widzialam takiego z raczka-na silowni widzialam tylko taki ale moze to byla biedna silownia...ja staje w otwartych drzwiach zeby moc sie podeprzec-nogi wyprostowane, brzuch wciagniety i ruszam tylko dolna partia ciala-klatka piersiowa praktycznie jest nieruchoma choc przyznam szczerze ze nie do konca...no ale staram sie...robie 100 obrotow (50 na jedna i 50 na druga)-odpoczynek maly i druga partia tyle samo obrotow-mysle ze powinnam wiecej cwiczyc ale lapie mnie kolka w prawym boku...a w zasadzie to na jakie partie to dziala???Na brzuszek troche?? Talie na 100% ale czy na te cholerne boczki z dolnej partii pleców-wydaje mi sie ze nie...
Monia-22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-19, 11:12   #15
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Twister!!!!!

Cytat:
Napisane przez Monia-22
Dzieki dziewczyny za odpowiedzi-bardzo sie ucieszylam jak zobaczylam ich tyle-Ja mój twisterek kupilam w markecie za 39,99...jest lekki i fajnie sie kreci...jak cwicze? No wlasnie on jest bez raczki i powiem szczerze ze nie widzialam takiego z raczka-na silowni widzialam tylko taki ale moze to byla biedna silownia...ja staje w otwartych drzwiach zeby moc sie podeprzec-nogi wyprostowane, brzuch wciagniety i ruszam tylko dolna partia ciala-klatka piersiowa praktycznie jest nieruchoma choc przyznam szczerze ze nie do konca...no ale staram sie...robie 100 obrotow (50 na jedna i 50 na druga)-odpoczynek maly i druga partia tyle samo obrotow-mysle ze powinnam wiecej cwiczyc ale lapie mnie kolka w prawym boku...a w zasadzie to na jakie partie to dziala???Na brzuszek troche?? Talie na 100% ale czy na te cholerne boczki z dolnej partii pleców-wydaje mi sie ze nie...
Mnie też kolka łapie, ale ją lekceważę i po kilku chwilach mi mija. Twister ponoć działa na talię i na skośne mięśnie brzucha.
Ja staję przy jakiejś szafce dość wysokiej żeby sie wygodnie trzymać. Od pasa w górę ciało powinno bbyć nieruchome,tak?
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-19, 17:59   #16
Monia-22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 194
Dot.: Twister!!!!!

Bede musiala sie bardziej starac-choc przyznam szczerze ze tak do konca nie idzie byc nieruchomo od pasa w gore...Lexie a ile robisz tych kreconek???Widzisz efekty???Ja przyznam szczerze ze mam plaski brzuszek i talie tez spoko ale ostatnimi czasy to troszke mi te boki urosly wiec lepiej pocwiczyc i byc gibkim i wycwiczonym niz ledwo co sie zginac...
Monia-22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-19, 20:20   #17
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Twister!!!!!

Cytat:
Napisane przez Monia-22
Bede musiala sie bardziej starac-choc przyznam szczerze ze tak do konca nie idzie byc nieruchomo od pasa w gore...Lexie a ile robisz tych kreconek???Widzisz efekty???Ja przyznam szczerze ze mam plaski brzuszek i talie tez spoko ale ostatnimi czasy to troszke mi te boki urosly wiec lepiej pocwiczyc i byc gibkim i wycwiczonym niz ledwo co sie zginac...
Ja nie licze, kręce ile mi się spodoba, zwykle tak z 10 minut, to pewnie wychodzi ok 300 obrotów w każdą strone? A co do efektów to sama nie wiem, bo sie odchudzam i w pasie schudłam, ale nie wiem czy twisterek miał na to jakiś wielki wpływ W każdym razie czuje, że mięśnie pracowały jak juz skoncze.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-21, 09:57   #18
Monia-22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 194
Cool Dot.: Twister!!!!!

Kurcze ja po 10 minutach to bym chyba jajo zniosla...mowisz po 300 obrotow na jedna stronke czyli razem 600 w 2 stronki-kurde duzo...jak na mnie...mysle ze z 200 na jedna i 200 na druga starczy aby utrzymac forme-tzn.talie-zeby tluszczyk sie nie pojawil...co o tym myslisz????
Monia-22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-21, 13:50   #19
andariel
Raczkowanie
 
Avatar andariel
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 183
GG do andariel
Dot.: Twister!!!!!

hello
ja tez uzywam w domciu tej magicznej machiny z tym ze sie niczego nie trzymam a dloniach przy skretach mam ciezarki. staram sie wlasnym cialem tak ruszac by ten magiczny przedmiot zechcial sie okrecac. poswiecam na to 15 minut dziennie i efekty sa naprawde zdumiewajace. pomijam fakt, ze zaczynalam od 5 min i mialam jezyk na brodzie. ale sie oplacalo.
teraz moj brzuszek jako tako wyglada, ale jeszcze dluga droga przede mna.
pozdrawiam
andariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-04, 16:33   #20
ma.ko
Zakorzenienie
 
Avatar ma.ko
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Oława:)
Wiadomości: 9 188
GG do ma.ko
Dot.: Twister!!!!!

dziewczyny a czy cwiczac na twisterze rzeczywiscie zrzuce troche brzuszka? miesnie sie wyrabiaja tak?a tluszczyk sie spala?
ma.ko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-04, 16:38   #21
andariel
Raczkowanie
 
Avatar andariel
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 183
GG do andariel
Dot.: Twister!!!!!

tak
__________________
NAJPIEKNIEJSZE JEST NIEWIDOCZNE DLA OCZU
andariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-04, 16:40   #22
ma.ko
Zakorzenienie
 
Avatar ma.ko
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Oława:)
Wiadomości: 9 188
GG do ma.ko
Dot.: Twister!!!!!

a duzo udalo ci sie zrzucic/ ja chce jakies 3 kilogramy no i pare centymwrtow w talii. w poniedzialek lece do sklepu i kupuje twister npo albo zamawiam na allegro.
ma.ko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-04, 20:57   #23
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 173
Dot.: Twister!!!!!

Ja robię obecnie na twisterze 450 obrotów na każąn stronę i cały czas zwiększam.Niestety mam go za krótko by powiedzieć czy ubyło mi centymetrów,ale czuję,że miśnie brzucha pracują,a nawet ręce,bo trzymam się mocno krzesła...
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-05, 13:18   #24
andariel
Raczkowanie
 
Avatar andariel
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 183
GG do andariel
Cool Dot.: Twister!!!!!

Mi w talii ubyło 2 cm, ale to nie tylko dzięki twisterowi. Robie jeszcze szóstkę no i inne ćwiczonka. Więc jeśli nie będziecie się ograniczały tylko do tego ćwiczenia to na pewno będize dobrze. tylko zaznaczam, że na twistera trzeba troszke czasu poświęcić. Mi to zajmuje 15 min dziennie. Nie liczę w obrotach bo i tak jestem wystarczająco zakręcona
__________________
NAJPIEKNIEJSZE JEST NIEWIDOCZNE DLA OCZU
andariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 08:12   #25
ma.ko
Zakorzenienie
 
Avatar ma.ko
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Oława:)
Wiadomości: 9 188
GG do ma.ko
Dot.: Twister!!!!!

ja od tygodnia cwiczenia (+dzisiaj kupuje twistera), od wczoraj dieta i mam nadzieje, ze tez uda mi sie troche zrzucic. a co to za cwiczenia ta szóska? ja robie zestaw z jakiejs gazety (tyzn na uda, posladki, biust i brzuch) no i dodatwkowo bede sie krecila na twisterze. mysle ze jeszcze odpowiednia dieta i bede lepiej wygladala i czula sie. a mozesz dpowiedziec cos wiecej o tej szóstce?
ma.ko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 08:38   #26
Orka
Rozeznanie
 
Avatar Orka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 912
GG do Orka
Dot.: Twister!!!!!

Dziewczyny nie kupujcie twisterów na allegro, bo to się nie opłaca. W supermarkecie zapłaciłam ok 25,- zł, a na allegro są po ok 26,- - 27,-zł + koszt wysyłki (dokładnie takie same) Pozdrawiam
Orka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 10:54   #27
andariel
Raczkowanie
 
Avatar andariel
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 183
GG do andariel
Dot.: Twister!!!!!

Hello
Dziewczyny juz podały linki do szóstki na wątku o nim taj zajrzyj. a co do samych ćwiczeń to boli troszke po nich brzuszek,ale efekty są rewelacyjne. ja jestem na 15 dniu i jestem zachwycona. Tylko nie wiem jak przeżyje te dalsze dni bo tam juz jest dużo powtórzeń.
ale jest godna polecenia.
__________________
NAJPIEKNIEJSZE JEST NIEWIDOCZNE DLA OCZU
andariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 10:56   #28
ma.ko
Zakorzenienie
 
Avatar ma.ko
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Oława:)
Wiadomości: 9 188
GG do ma.ko
Dot.: Twister!!!!!

juz troch poczytalam o tych cwiczeniach tylko jeszcze jedno pytanko: np.w pierwszy dzien jak mama zrobic 1 swrie po 6 powtorzen to robie pierwsze cw 6 razy, drugie cw 6 razy, trzecie cw 6 razy i tak dalej tak? a np w drugi dzien robie tak samo pozniej kkrotka przerwa i znow to samo tak? bo do konca nie wime! odpisz czekam
ma.ko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 11:04   #29
andariel
Raczkowanie
 
Avatar andariel
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 183
GG do andariel
Dot.: Twister!!!!!

dokładnie najpierw jedna nóżka potem druga, potem obie i tak dalej a na następny dzień tak jak mowiłaś przerwa baaaardzo króciutka i znów to samo od początku. a później kilka serii tak pod rząd
__________________
NAJPIEKNIEJSZE JEST NIEWIDOCZNE DLA OCZU
andariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 11:10   #30
ma.ko
Zakorzenienie
 
Avatar ma.ko
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Oława:)
Wiadomości: 9 188
GG do ma.ko
Dot.: Twister!!!!!

to dobrze, bo juz sie troche pogubilam ale jesli jest tak jak mowilam,to bardzo sie ciesze i lece cwiczyc. 3majcie kciuki i powodzenia wam tez papa

Edytowane przez ma.ko
Czas edycji: 2008-07-07 o 13:42
ma.ko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-04 12:19:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:26.