Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci! - Strona 67 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-11-20, 17:06   #1981
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez Sarenkalesna Pokaż wiadomość
Ktoś ma przestać wierzyć czy chodzić do kościoła bo pedofilia???Skąd wiedzą czy akurat ten ksiądz jest w zły?Jeśli by wiedzieli że jest pedofilem i jest to udowodnione to by chodzili do innego kościoła proste.
A to wierzyć można wyłącznie w kościele? Nie można się modlić tak o?

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 17:10   #1982
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez Sarenkalesna Pokaż wiadomość
Ktoś ma przestać wierzyć czy chodzić do kościoła bo pedofilia???Skąd wiedzą czy akurat ten ksiądz jest w zły?Jeśli by wiedzieli że jest pedofilem i jest to udowodnione to by chodzili do innego kościoła proste.
Nie no, nie muszą przestać.

Ale niech wezmą na klatę, że wspierają organizację chroniącą pedofili.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 17:15   #1983
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez Sarenkalesna Pokaż wiadomość
Ktoś ma przestać wierzyć czy chodzić do kościoła bo pedofilia???Skąd wiedzą czy akurat ten ksiądz jest w zły?Jeśli by wiedzieli że jest pedofilem i jest to udowodnione to by chodzili do innego kościoła proste.
Ty w ogóle czytasz co cytujesz? Przecież ja nie mówię o jednostkach, a o przynależności do całej organizacji. Nie chodzi o to, czy jeden konkretny ksiądz jest pedofilem czy nie jest, tylko o systemowe krycie pedofili przez lata.
Ja nie mówię nikomu co ma robić i czy ma przestać wierzyć(to nie to samo co wyznawać religię), tylko stwierdzam fakt, że człowiek aktywnie należąc do organizacji z której działaniami się nie zgadza, jest hipokrytą.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 17:19   #1984
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Oglądałyście "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"? Polecam, genialny film. Jego główna bohaterka Mildred Hayes tak to w jednej ze scen to podsumowała i przyznaję, że sama nie umiem znaleźć na to trafniejszych słów:

Myślałam o czymś, Ojcze. O tych ulicznych gangach z Los Angeles, Cripsach i Bloodsach. I tych prawach, które wprowadzono w latach osiemdziesiątych, by się z nimi rozprawić. Nie pamiętam dokładnie, ale szło to jakoś tak: jeśli wstąpiłeś do gangu i się z nim zadawałeś, i pewnego wieczora, bez twojej wiedzy, jakiś inny Blood albo Crip zastrzelił kogoś albo zadźgał – nie miało znaczenia, że nic o tym nie wiedziałeś i że stałeś sobie na ulicy jak gdyby nigdy nic. W świetle nowego prawa i tak mogli cię posadzić. Tylko dlatego, że wstąpiłeś do jednego z tych dwóch gangów. To mi dało do myślenia. Cały ten układ trochę przypomina ten, który macie w Kościele: nosicie własne barwy, macie swoją melinę. Jesteście gangiem, z braku lepszego słowa. Jeśli siedzi Ojciec z fajką i czyta sobie biblię, a piętro niżej kumpel z gangu posuwa ministranta – jest Ojciec winny tak, jak ci Cripsi i Bloodsi, bo jest Ojciec w gangu. Mam w dupie, czy w życiu niczego Ojciec nie widział, ani nie słyszał. Przynależność do gangu, to współudział. A jeśli ktoś jest skłonny dymać ministrantów i innych chłopaków – bo wiem, że nie wybrzydzacie – to nie ma prawa przychodzić do mnie wypowiadać się o mnie, o mojej córce i o moich billboardach. Niech dopije Ojciec herbatkę, a potem wypie*dala z mojej kuchni.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 17:56   #1985
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez Sarenkalesna Pokaż wiadomość

Tak na marginesie to bym chciała zgody między różnymi grupami i frakcjami ale tego nie widać i nie tylko o te grupy chodzi. Ekolodzy prowadzą wojnę i inni i to narasta.Moim zdaniem klucz do sukcesu w społeczeństwie to zgoda mimo różnic.
Chyba masz na myśli aktywistów, a nie ekologów. Moi profesorowie od ekologii to przemiłe osoby z ogromną wiedzą i prestiżem, które owszem dostrzegały zmianę klimatu i wymieranie gatunków już lata temu. Alarmują w swoich badaniach opinie publiczną, ale daleko im od przypiniania się łańcuchami do drzew czy prowadzenia jakiejkolwiek wojny w imię niejedzenia mięsa itp.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Oglądałyście "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"? Polecam, genialny film. Jego główna bohaterka Mildred Hayes tak to w jednej ze scen to podsumowała i przyznaję, że sama nie umiem znaleźć na to trafniejszych słów:

Myślałam o czymś, Ojcze. O tych ulicznych gangach z Los Angeles, Cripsach i Bloodsach. I tych prawach, które wprowadzono w latach osiemdziesiątych, by się z nimi rozprawić. Nie pamiętam dokładnie, ale szło to jakoś tak: jeśli wstąpiłeś do gangu i się z nim zadawałeś, i pewnego wieczora, bez twojej wiedzy, jakiś inny Blood albo Crip zastrzelił kogoś albo zadźgał – nie miało znaczenia, że nic o tym nie wiedziałeś i że stałeś sobie na ulicy jak gdyby nigdy nic. W świetle nowego prawa i tak mogli cię posadzić. Tylko dlatego, że wstąpiłeś do jednego z tych dwóch gangów. To mi dało do myślenia. Cały ten układ trochę przypomina ten, który macie w Kościele: nosicie własne barwy, macie swoją melinę. Jesteście gangiem, z braku lepszego słowa. Jeśli siedzi Ojciec z fajką i czyta sobie biblię, a piętro niżej kumpel z gangu posuwa ministranta – jest Ojciec winny tak, jak ci Cripsi i Bloodsi, bo jest Ojciec w gangu. Mam w dupie, czy w życiu niczego Ojciec nie widział, ani nie słyszał. Przynależność do gangu, to współudział. A jeśli ktoś jest skłonny dymać ministrantów i innych chłopaków – bo wiem, że nie wybrzydzacie – to nie ma prawa przychodzić do mnie wypowiadać się o mnie, o mojej córce i o moich billboardach. Niech dopije Ojciec herbatkę, a potem wypie*dala z mojej kuchni.
Dobry cytat. Dobry film. Też polecam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 18:29   #1986
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Czyli odpowiedzialnosc zbiorowa?
No nie , nie przemawia to do mnie.
To mniej wiecej tak jak ze slawną ustawą dezubekizacyjną, czyli nawet jesli bylas sekretarka w urzedzie , jestes takim samym ubeckim oprychem jak ten ,ktory przypalal wiezniow papierosem.
Nie , wierni nie ponosza winy w tym samym stopniu co pedofil ,co najwyzej wspolwinna jest kuria ,papiez itp ,czyli wszyscy ,ktorzy wiedza i nic nie robia. To jest wspoludzial.
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 18:32   #1987
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Czyli odpowiedzialnosc zbiorowa?
No nie , nie przemawia to do mnie.
To mniej wiecej tak jak ze slawną ustawą dezubekizacyjną, czyli nawet jesli bylas sekretarka w urzedzie , jestes takim samym ubeckim oprychem jak ten ,ktory przypalal wiezniow papierosem.
Nie , wierni nie ponosza winy w tym samym stopniu co pedofil ,co najwyzej wspolwinna jest kuria ,papiez itp ,czyli wszyscy ,ktorzy wiedza i nic nie robia. To jest wspoludzial.
Współudział nie oznacza, że ponoszą winę w takim samym stopniu albo że to jest taka sama wina, tylko że ponoszą ją w ogóle.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-20, 19:09   #1988
Sarenkalesna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 126
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
A to wierzyć można wyłącznie w kościele? Nie można się modlić tak o?

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Ale spójrz na to z tej strony.Ich wiara polega na tym że chodzą do kościoła to jedna z zasad tej religii czyli uczestniczenie w mszy świętej i dla takiego dość zagorzałego katolika to podstawa a w domu to nie to samo.
Sarenkalesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 19:12   #1989
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez Sarenkalesna Pokaż wiadomość
Ale spójrz na to z tej strony.Ich wiara polega na tym że chodzą do kościoła to jedna z zasad tej religii czyli uczestniczenie w mszy świętej i dla takiego dość zagorzałego katolika to podstawa a w domu to nie to samo.
To nie anuluje faktu, że są hipokrytami, a ich wybory przyczyniają się do utrwalania patologicznej sytuacji w KK, której są rzekomo przeciwni.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 19:14   #1990
Sarenkalesna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 126
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Czyli odpowiedzialnosc zbiorowa?
No nie , nie przemawia to do mnie.
To mniej wiecej tak jak ze slawną ustawą dezubekizacyjną, czyli nawet jesli bylas sekretarka w urzedzie , jestes takim samym ubeckim oprychem jak ten ,ktory przypalal wiezniow papierosem.
Nie , wierni nie ponosza winy w tym samym stopniu co pedofil ,co najwyzej wspolwinna jest kuria ,papiez itp ,czyli wszyscy ,ktorzy wiedza i nic nie robia. To jest wspoludzial.
Też tak myślę przy czym musi być spełniony jeden kluczowy warunek a mianowicie nie mogą popierać czynów pedofilskich albo być wobec nich obojętni. Po drugie jakakolwiek styczność świadoma c pedofilami w kościele automatycznie staję się współodpowiedzialna taka osoba za stan rzeczy.

---------- Dopisano o 20:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:13 ----------

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87349835]To nie anuluje faktu, że są hipokrytami, a ich wybory przyczyniają się do utrwalania patologicznej sytuacji w KK, której są rzekomo przeciwni.[/QUOTE]

No nie zgadzam się gdzie ta hipokryzja jest?
Sarenkalesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 19:16   #1991
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez Sarenkalesna Pokaż wiadomość
o nie zgadzam się gdzie ta hipokryzja jest?
Przecież już pisałam. Przeczytaj jeszcze raz moje posty, tym razem ze zrozumieniem.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-20, 19:16   #1992
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87349835]To nie anuluje faktu, że są hipokrytami, a ich wybory przyczyniają się do utrwalania patologicznej sytuacji w KK, której są rzekomo przeciwni.[/QUOTE]Fakt że wielu żarliwie wierzących katolików (a nie tych, których wiara w boga osłabła) zdecydowało się na apostazję i odejście z kk tylko to potwierdza. Próbuje się sugerować, że apostaci=ateiści, a często są to ludzie dużo poważniej i głębiej traktujący wiarę niż wielu katolików.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 19:19   #1993
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez Sarenkalesna Pokaż wiadomość
Ale spójrz na to z tej strony.Ich wiara polega na tym że chodzą do kościoła to jedna z zasad tej religii czyli uczestniczenie w mszy świętej i dla takiego dość zagorzałego katolika to podstawa a w domu to nie to samo.
Naprawdę myślisz, że bog się obrazi i nie wpuści do nieba człowieka, który był w swoim życiu dobry, empatyczny, wierzący, tylko dlatego, że nie chodził do budynku z krzyżem?

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 19:24   #1994
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Czyli odpowiedzialnosc zbiorowa?
No nie , nie przemawia to do mnie.
To mniej wiecej tak jak ze slawną ustawą dezubekizacyjną, czyli nawet jesli bylas sekretarka w urzedzie , jestes takim samym ubeckim oprychem jak ten ,ktory przypalal wiezniow papierosem.
Nie , wierni nie ponosza winy w tym samym stopniu co pedofil ,co najwyzej wspolwinna jest kuria ,papiez itp ,czyli wszyscy ,ktorzy wiedza i nic nie robia. To jest wspoludzial.
Nie w tym samym stopniu.

Ale jeśli finansujesz organizację Z, która dobrze wiesz, że poświęca część tych środków na X, jesteś pośrednio winny X. Bo gdyby nikt nie dał organizacji Z, to nie miałaby okazji robić X, bo albo nie miałaby środków, albo nie mogłaby istnieć.

(I w miejsce X wpisz co chcesz.)

Jeśli nie wiesz, że organizacja Z robi X to nie jesteś odpowiedzialny, bo nie jesteś wróżką. Ale jeśli dobrze wiesz, że promil tego, co dajesz idzie na X, to nie zgrywaj pawiana, świadomie finansujesz X, więc popierasz i pozwalasz na X.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:21 ----------

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Fakt że wielu żarliwie wierzących katolików (a nie tych, których wiara w boga osłabła) zdecydowało się na apostazję i odejście z kk tylko to potwierdza. Próbuje się sugerować, że apostaci=ateiści, a często są to ludzie dużo poważniej i głębiej traktujący wiarę niż wielu katolików.
A to też prawda.

Jeśli bóg, o którym katolicy tak żarliwie mi opowiadają, istnieje, to zdecydowanie szybciej weźmie do nieba tych, którzy mimo wiary dokonali apostazji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 19:24   #1995
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Naprawdę myślisz, że bog się obrazi i nie wpuści do nieba człowieka, który był w swoim życiu dobry, empatyczny, wierzący, tylko dlatego, że nie chodził do budynku z krzyżem?
Tylko który bóg? Są np. osoby, które w Polsce odeszły z kk do kościołów protestanckich. Czy według katolicyzmu to droga prowadząca do wspólnego nieba?
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 19:26   #1996
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Tylko który bóg? Są np. osoby, które w Polsce odeszły z kk do kościołów protestanckich. Czy według katolicyzmu to droga prowadząca do wspólnego nieba?
Ja myślę, że jeśli ten cały bóg istnieje, to jest trochę mądrzejszy i nie postrzega czarno - biało

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 19:26   #1997
Sarenkalesna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 126
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Naprawdę myślisz, że bog się obrazi i nie wpuści do nieba człowieka, który był w swoim życiu dobry, empatyczny, wierzący, tylko dlatego, że nie chodził do budynku z krzyżem?

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Nie wiem stwierdzam fakt tylko na czym polega praktyka katolicka.
Sarenkalesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 19:29   #1998
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Tylko ,czy chce czy nie ,czy jestem wierzaca czy nie ,moje podatki ida na kk( i nie tylko) . Idac dalej , choc nie chodze ,jestem wspolwinna czemus ,co sie tam zlego dzieje?
KK to nie jest instytucja demokratyczna ,w ktorej wierni wybieraja patriachow . Wierni nie maja zadnego prawa ani mozliwosci zeby czynnie wplywac na to , kto pasie owieczki. Oczywiscie ,mozna protestowac i coraz czesciej taj sie dzieje ale to nie to samo , co przemyslany wybor pasterza. A nawet gdyby , to czy jestem winna przestepstwom posla ,na ktorego glosowalam ,a ktoremu wladza uderzyla do glowy i stworzyla nowe mozliwosci?
Przeciez to bzdury

Edytowane przez robcia
Czas edycji: 2019-11-20 o 19:33
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 19:31   #1999
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Ja myślę, że jeśli ten cały bóg istnieje, to jest trochę mądrzejszy i nie postrzega czarno - biało
a
Ja myślę, że dość mocnym dowodem na nieistnieje wszechdobrego i wszechwiedzącego boga jest właśnie fakt, że nie yebnął w KK czymś porządnym tak raz a dobrze.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-20, 19:32   #2000
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ja myślę, że dość mocnym dowodem na nieistnieje wszechdobrego i wszechwiedzącego boga jest właśnie fakt, że nie yebnął w KK czymś porządnym tak raz a dobrze.
Może jest wszechdobry i wszechwiedzący, ale nie jest wszechmocny
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 19:33   #2001
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Może jest wszechdobry i wszechwiedzący, ale nie jest wszechmocny
No tak, standardowy problem zła.

Ale skoro jest wszechdobry i wszechwiedzący, to wiedział, co robi kiedy tworzył świat.

Więc i tak jest odpowiedzialny za całe zło na świecie, nawet jak nie jest wszechmocny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 19:37   #2002
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Tylko ,czy chce czy nie ,czy jestem wierzaca czy nie ,moje podatki ida na kk( i nie tylko) . Idac dalej , choc nie chodze jestem wspolwinna czemus ,co sie tam zlego dzieje.
KK to nie jest instytucja demokratyczna ,w ktorej wierni wybieraja patriachow . Wierni nie maja zadnego prawa ani mozliwosci zeby czynnie wplywac na to , kto pasie owieczki. Oczywiscie ,mozna protestowac i coraz czesciej taj sie dzieje ale to nie to samo , co przemyslany wybor pasterza.
To nie znaczy, że jako jednostka nie masz nic do powiedzenia. Wierni(i niewierni) mogą dokonywać różnych wyborów mogących zmienić obecny stan rzeczy:
- apostazja, bo owszem, można czynnie wybierać pasterza, zmieniając wyznanie na przykład
- publiczne komentowanie sytuacji zgodnie ze swoimi poglądami
- głosowanie w wyborach na rokujące partie/ludzi
- nie dokładanie się do KK ze środków własnych (tace, kolędy, korzystanie z urozmaicania imprez okolicznościowych)
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 20:13   #2003
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87349931]To nie znaczy, że jako jednostka nie masz nic do powiedzenia. Wierni(i niewierni) mogą dokonywać różnych wyborów mogących zmienić obecny stan rzeczy:
- apostazja, bo owszem, można czynnie wybierać pasterza, zmieniając wyznanie na przykład
- publiczne komentowanie sytuacji zgodnie ze swoimi poglądami
- głosowanie w wyborach na rokujące partie/ludzi
- nie dokładanie się do KK ze środków własnych (tace, kolędy, korzystanie z urozmaicania imprez okolicznościowych)[/QUOTE]

Stosuje sie do powyzszego a i tak moje pieniadze wplywaja na konta KK.
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 20:18   #2004
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Stosuje sie do powyzszego a i tak moje pieniadze wplywaja na konta KK.
Więc nie jesteś współwinna, bo zrobiłaś wszystko co w twojej mocy by nie uczestniczyć w procederze.
Przecież jest mowa o dobrowolnym finansowaniu lub wspieraniu danej organizacji.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 21:43   #2005
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez Eveen Pokaż wiadomość
Dlaczego wierni nie maja odpowiadac za swoich kapłanów? Kapłani to osoby które są w katolickiej hierarchii pasterzami wiernych. Jeżeli pasterz jest pedofilem albo zwyczajnie złym człowiekiem to czy owieczki powinny sie zachować jak ludzie czy jak skończone barany i udawać, że nie ma problemu?
No ale co wierni mogą zrobić poza powiadomieniem prokuratury i biskupa? A wiadomo, co zrobi biskup: przeniesie takiego "pasterza" na inną parafię.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 21:45   #2006
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
No ale co wierni mogą zrobić poza powiadomieniem prokuratury i biskupa? A wiadomo, co zrobi biskup: przeniesie takiego "pasterza" na inną parafię.
Mogą nie wspierać instytucji poprzez dawnie na tace czy płacenie za sakramenty. Jakby biskup nie miał za co budować kolejnego pałacu to może by się zastanowił czy warto trzymać pedofila pod sułtanną.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 21:55   #2007
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Tylko który bóg? Są np. osoby, które w Polsce odeszły z kk do kościołów protestanckich. Czy według katolicyzmu to droga prowadząca do wspólnego nieba?
No ja odeszłam do kościoła protestanckiego.
Ale tak sobie myślę, że na Sądzie spytają nas jakimi byliśmy ludźmi, jak traktowaliśmy drugiego człowieka a nie o to, jakiego wyznania byliśmy za życia

"Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie." (Mt, 7, 21-23)

---------- Dopisano o 22:55 ---------- Poprzedni post napisano o 22:52 ----------

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87350292]Mogą nie wspierać instytucji poprzez dawnie na tace czy płacenie za sakramenty. Jakby biskup nie miał za co budować kolejnego pałacu to może by się zastanowił czy warto trzymać pedofila pod sułtanną.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

OK, mogą.
Ale nie mają wpływu na to, jak rząd dotuje KK i instytucje przez KK firmowane (Ojciec Rydzyk).
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 21:56   #2008
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
No ja odeszłam do kościoła protestanckiego.
Ale tak sobie myślę, że na Sądzie spytają nas jakimi byliśmy ludźmi, jak traktowaliśmy drugiego człowieka a nie o to, jakiego wyznania byliśmy za życia

"Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie." (Mt, 7, 21-23)
Mogę spytać do jakiej konfesji konkretnie? Nie musisz odpowiadać jeżeli nie chcesz.

Drugie pytanie offopowe: czy w związku z tym poglądem i cytatem który podałaś według Twojego wierzenia będzie w niebie miejsce dla niechrześcijańskich innowierców, a nawet czyniących dobro ateistów?
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 21:59   #2009
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
OK, mogą.
Ale nie mają wpływu na to, jak rząd dotuje KK i instytucje przez KK firmowane (Ojciec Rydzyk).
Teoretycznie mają. Mogą zagłosować na partię, która wprost opowiada się za zaprzestaniem dotowania kościoła oraz rozdziałem KK od państwa. Albo przynajmniej taką, która nie robi jakiś brudnych interesów i nie przekierowuje milion na Rydzykow i jemu podobnych. Jak ktoś głosuje na PiS to znowu moim zdaniem wyraża poparcie dla takiego finansowania i instytucji KK, a tym samym jej działań.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 22:19   #2010
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Mogę spytać do jakiej konfesji konkretnie? Nie musisz odpowiadać jeżeli nie chcesz.

Drugie pytanie offopowe: czy w związku z tym poglądem i cytatem który podałaś według Twojego wierzenia będzie w niebie miejsce dla niechrześcijańskich innowierców, a nawet czyniących dobro ateistów?
Nie tajemnica. Odnalazłam swoje miejsce w kościele Adwentystów.

Wiesz, nie jestem Bogiem i nie chcę przypisywać sobie boskiego prawa decydowania, kto wejdzie do nieba, a kto nie. Ale myślę i mam nadzieję (bo to mi wolno), że miejsce w niebie będzie dla wszystkich dobrych ludzi, niezaleznie od wyznania. W sumie wszyscy ludzie mogą, co najwyżej, mieć nadzieję, że tak właśnie będzie. Okaże się na Sądzie.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-12 14:53:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:42.