Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III - Strona 122 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-11-27, 12:48   #3631
Mon_Cherry
secret.

Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Tez moja butelke wywalilam z 1\3 zawartosci i to pomimo tego, ze sie nim podzielilam i uzywalam czasem takze na lokcie i kolana.

A powiedz mi ile on ma pojemności i jaki czas po otwarciu trzeba użyć?

Bo bym z chęcią kupiła sobie
Stary 2019-11-27, 12:59   #3632
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez lulecznica Pokaż wiadomość
Uhm... myślałam, że każdy derm za to skrzyczy
Moja dermatolog powiedziała mi, że o ile nie mieszkam czy nie pracuję w piwnicy bez okien, to filtry UV muszą być. Tyle to i tak starałam się robić wcześniej, przynajmniej w bardziej słoneczne pory roku.
Przy rogowaceniu przymieszkowym to raczej odwrotnie, zaleca sie wystawianie na slonce. Naprawde slonce to nie jest samo zlo i w niektorych chorobach skornych jest wskazane korzystanie z niego.

---------- Dopisano o 12:59 ---------- Poprzedni post napisano o 12:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Mon_Cherry Pokaż wiadomość
A powiedz mi ile on ma pojemności i jaki czas po otwarciu trzeba użyć?

Bo bym z chęcią kupiła sobie
250 ml a PAO wynosi bodajze tylko 6 miesiecy. Ja i tak uzywalam go dlugo, na pewno z rok, ale w koncu wywalilam, bo podczas aplikacji zaczal sie robic bardziej wodnisty niz wczesniej.

Moje włosy

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 13:02   #3633
Mon_Cherry
secret.

Cytat:
Przy rogowaceniu przymieszkowym to raczej odwrotnie, zaleca sie wystawianie na slonce. Naprawde slonce to nie jest samo zlo i w niektorych chorobach skornych jest wskazane korzystanie z niego.

Zgadzam sie. Mam na ramionach i latem słoneczko pięknie to likwiduje. Za to zima dramat.
Kiedyś nissiax miała film o tym i ona tam poleca właśnie fajne kremy.
Mi jeszcze bardzo pomaga peeling ciała.

---------- Dopisano o 12:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:00 ----------

Cytat:

250 ml a PAO wynosi bodajze tylko 6 miesiecy. Ja i tak uzywalam go dlugo, na pewno z rok, ale w koncu wywalilam, bo podczas aplikacji zaczal sie robic bardziej wodnisty niz wczesniej.

Dzieki. to nie tak zle
Stary 2019-11-27, 13:19   #3634
lulecznica
Raczkowanie

Cytat:
Jeśli takie podejście jest do tematu, to ja bym miała opory do wprowadzenia retinoidów bez ochrony przeciwsłonecznej, zwłaszcza jak powodują dużo łuszczenia się i podrażnień.
Stary 2019-11-27, 18:39   #3635
Savasana
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
Jak dla mnie to tu za mało stricte nawilżania. Pod Ordinary włączyłabym jakieś typowe serum wodne - nawilżające. I jakiś bardzo delikatny preparat z PHA.

No właśnie - dopiero na wodne serum dałabym krem z Ordinary, z kroplą czarnuszki czy tamanu (oba oleje nie tylko z powodu okluzji). I na pewno delikatny tonik kwasowy (z PHA). Sam retinoid i enzymatyk ? To tak "niepełnie" brzmi...

Np. serum Ava Aloe Organics? Czy może masz jakieś inne do polecenia? A czy nie jest tak, że ten krem z Ordinary jest stricte nawilżający? Dodatek jeszcze nawilżającego serum coś pomoże?

---------- Dopisano o 18:33 ---------- Poprzedni post napisano o 18:29 ----------

Cytat:

Kwasów PHA też Ci nie wolno ? Toż to są kwasy bardzo delikatne, lekko złuszczające a i nawilżające polecane własnie przy kuracji retinoidami.

Podobno nie Tych delikatniejszych też, bo będą nasilać rogowacenie, i w sumie nie mam powodu, aby się z tym nie zgodzić, bo nigdy nie odnotowałam poprawy po delikatnych tonikach kwasowych, a mocniejsze kwasy to w ogóle robią mi masakrę (ropne podskórne gule).

Zastanawiam się też czy nie spróbować odstawić retinoidów, może nie będzie bez nich gorzej a ustanie to łuszczenie...

---------- Dopisano o 18:39 ---------- Poprzedni post napisano o 18:33 ----------

Cytat:
Na dzień być może nie trzeba więcej niż masz, już krem CC czy podkład wnoszą dość sporo do okluzji, bo są na silikonowej bazie. A wieczorem / po nocy nie czujesz ściągnięcia na twarzy, suchości?

Typowego ściągnięcia nie odczuwam, ale jeśli nie nałożę przez dłuższy czas kremu to czuję, że skórze brakuje nawilżenia. A rano skóra najczęściej jest lekko przetłuszczona...
Savasana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 18:51   #3636
lulecznica
Raczkowanie

Aj aj, kapryśną masz skórę. Naprawdę dobry derm byłby skarbem, ja aż tak szeroko się nie znam
Stary 2019-11-27, 23:20   #3637
kasiamagda
Raczkowanie

Cytat:
No nie wiem czy łuszczenia będzie dało się tak łatwo pozbyć, jeśli w grę wchodzą drażniące retinoidy. To się zapowiada na stały, długotrwały problem, póki retinoidy nie wejdą częściej albo nie zejdą z planu. Ja wiem, że okluzja to nie jest panaceum na wszystko, nie polecałabym tego wszystkim jak leci. Ale jak brakuje nawilżenia, jest podrażnienie, to imho warto spróbować czy to pomaga.
No i tu jest "pies pogrzebany" - dobrać retinoid do swojej cery i niejako wypracować używanie go, by nie było podrażnień.
Okluzja nie nawilża - zatrzymuje nawilżenie, ale nie nawilża. Jeśli cera się łuszczy , czy z podrażnieniem, czy bez (a u Savasany nie widzę wzmianki o podrażnieniu,a tylko o łuszczeniu /rolowaniu się skóry) moim zdaniem należałoby ją ", dowilżyć" i dopiero zatrzymywać nawilżenie okluzją (a i tu delikatną, skoro mamy problem przebytego trądziku czy rogowacenia).
Cytat:
Tonik miałam
Jest dobry, jeśli chodzi o ciało to u mnie to jest takie absolutne minimum przyzwoitego działania. To już coś, ale jest niedosyt
Jako opcja na start pewnie zrobi większy efekt wow niż u mnie. Być może ciężej wycelować mi z potrzebną ilością przez płynną formułę, być może po prostu przyzwyczaiłam się do wyższych stężeń. No i było więcej machania, bo i tak musiałam dokładać balsam do ciała, już wolę mieć taki balsam 2 w 1
Ja mam z tym tonikiem relację love, hate - do twarzy, ale do ciala sprawdza się . Z kwasami są jeszcze balsamy Neutrogeny, Dermascence.. Pauli, Alpha, można coś znaleźć..

Cytat:
Jeśli takie podejście jest do tematu, to ja bym miała opory do wprowadzenia retinoidów bez ochrony przeciwsłonecznej, zwłaszcza jak powodują dużo łuszczenia się i podrażnień.
Obecnie stosuję przemiennie retinol 1% i retinaldehyd 0,1% (6 dni w tygodniu). W grudniu dołączam tretinoinę. I w dalszym ciągu zamierzam się filtrować tylko wtedy, kiedy mam ranną zmianę w pracy czy przebywam sporo na świeżym powietrzu, ale na pewno nie, kiedy siedzę w domu i na pewno nie, kiedy idę do pracy na 16.00.
Retinoidy nie muszą, wręcz nie powinny wywoływać podrażnień. Kuracja nimi nie na tym ma polegać. Trzeba tylko znaleźć "swój' retinoid" w odpowiednim stężeniu i wypracować schemat używania.

Cytat:
Napisane przez Savasana Pokaż wiadomość
Np. serum Ava Aloe Organics? Czy może masz jakieś inne do polecenia? A czy nie jest tak, że ten krem z Ordinary jest stricte nawilżający? Dodatek jeszcze nawilżającego serum coś pomoże?

---------- Dopisano o 18:33 ---------- Poprzedni post napisano o 18:29 ----------

Podobno nie Tych delikatniejszych też, bo będą nasilać rogowacenie, i w sumie nie mam powodu, aby się z tym nie zgodzić, bo nigdy nie odnotowałam poprawy po delikatnych tonikach kwasowych, a mocniejsze kwasy to w ogóle robią mi masakrę (ropne podskórne gule).

Zastanawiam się też czy nie spróbować odstawić retinoidów, może nie będzie bez nich gorzej a ustanie to łuszczenie...

Typowego ściągnięcia nie odczuwam, ale jeśli nie nałożę przez dłuższy czas kremu to czuję, że skórze brakuje nawilżenia. A rano skóra najczęściej jest lekko przetłuszczona...
Ava Aloe nie miałam, ale dziewczyny bardzo chwalą. Myślę, że Korah mogłaby Ci je dokładniej przybliżyć, ale z tego, co pamiętam to dobra opcja. Niod MMHC - to jest petarda. Cos leciutkiego miała jeszcze bodajże Biofficina Toscana. Przyznam, że nie pamiętam, bo ja ostatnio monotematyczna jestem i używam głównie Deciem, a i kilku azjatyków (no i retinoidy). O właśnie - Yuri Pibu Cellum Amaid Ampoule albo Asiatica Calming Ampoule - rewelacja. Bardzo ładnie nawilżają, uspokajają cerę. Obecnie mam nową Misshę Artemisia i From Nature Age Treatment Essence - przy retinoidach u mnie sprawdzają się świetnie - łagodzą i nawilżają.
Krem z Ordinary mam, używam, ale tylko do zamknięcia schematu. Sam jest zbyt słaby przy obecnej mojej pielęgnacji za to w połączeniu z The Ordinary Amino Acid - super. Łączę go też z olejową witaminą C czy z kroplą oleju (w zależności od dnia). Czasem mieszam z żelem aloesowym.
A jeżeli nie możesz kwasów to może Niod NAAP ? To jest alternatywa dla kwasów , bardzo łagodna. Używają go dziewczyny z rosacea i sprawdza się bardzo dobrze.

Retinoidu szkoda odstawić, ale może adapalen Ci nie służy? Probowałaś tretinoiny czy tazarotenu? Tazaroten używany jest właśnie przy nadmiernym rogowaceniu (leczy się nim min łuszczycę). Może warto zapytać dermatologa ? Albo zejść z mocnych retinoidów na lżejsze...

No i jeszcze jedno - cera odwodniona , ale nie sucha z natury, może reagować na odwodnienie przetłuszczaniem, niejako broniąc się przed ucieczką nawilżenia.

O lekkie sera możesz popytać tu i na wątku o kosmetykach naturalnych - dziewczyny są kopalnią wiedzy

Edytowane przez kasiamagda
Czas edycji: 2019-11-27 o 23:55
kasiamagda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-28, 11:37   #3638
lulecznica
Raczkowanie

Cytat:
Obecnie stosuję przemiennie retinol 1% i retinaldehyd 0,1% (6 dni w tygodniu). W grudniu dołączam tretinoinę. I w dalszym ciągu zamierzam się filtrować tylko wtedy, kiedy mam ranną zmianę w pracy czy przebywam sporo na świeżym powietrzu, ale na pewno nie, kiedy siedzę w domu i na pewno nie, kiedy idę do pracy na 16.00.
Retinoidy nie muszą, wręcz nie powinny wywoływać podrażnień. Kuracja nimi nie na tym ma polegać. Trzeba tylko znaleźć "swój' retinoid" w odpowiednim stężeniu i wypracować schemat używania.
Tylko może mamy trochę inny punkt startowy. Moja skóra jest ogólnie wrażliwa na słońce, nie tylko na retinoidach. Plus ja prowadzę retinoidy cały rok, nie tylko jak dni są mniej słoneczne, więc nie widzę powodu czemu akurat na zimę miałabym zrezygnować z filtrów UV

---------- Dopisano o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 11:15 ----------

Cytat:
Ja mam z tym tonikiem relację love, hate - do twarzy, ale do ciala sprawdza się . Z kwasami są jeszcze balsamy Neutrogeny, Dermascence.. Pauli, Alpha, można coś znaleźć..
Jeszcze są Neostrata (2 stężenia, 10 i 15 %), Sesderma, Glyskincare
Stary 2019-11-29, 17:14   #3639
Savasana
Przyczajenie

Cytat:
Retinoidu szkoda odstawić, ale może adapalen Ci nie służy? Probowałaś tretinoiny czy tazarotenu? Tazaroten używany jest właśnie przy nadmiernym rogowaceniu (leczy się nim min łuszczycę). Może warto zapytać dermatologa ? Albo zejść z mocnych retinoidów na lżejsze...

Tretinoina to chyba właśnie Atrederm, który stosowałam i był dla mnie zbyt silny, a tazatorenu nie próbowałam.

Dzięki dziewczyny Dałyście mi do myślenia, trzymałam się tej swojej rutyny minimalistycznej chyba bez sensu, trzeba spróbować coś zmienić.

Edytowane przez Savasana
Czas edycji: 2019-11-29 o 17:16
Savasana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-08, 12:46   #3640
AnnaLenna
Rozeznanie

Hej dziewczyny
Jak u was okres przedświąteczny?
Chodzi mi po głowie aby w tym roku postawić wcześniej choinkę . Jakoś wyjątkowo czuję nastrój świąteczny w tym roku.
Zamowilam już sobie nawet prezent na mikołajki : paczkę z biochemii sama sobie

Mam takie maski do twarzy . Co myślicie o składzie? Ryzykowac czy nie ? IMG_20191208_124310.jpg

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
AnnaLenna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-08, 13:50   #3641
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez AnnaLenna Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Jak u was okres przedświąteczny?
Chodzi mi po głowie aby w tym roku postawić wcześniej choinkę . Jakoś wyjątkowo czuję nastrój świąteczny w tym roku.
Zamowilam już sobie nawet prezent na mikołajki : paczkę z biochemii sama sobie

Mam takie maski do twarzy . Co myślicie o składzie? Ryzykowac czy nie ? Załącznik 7700112

Ja świąt właściwie nie obchodzę, jest mi obojętny ten okres, może poza stroną kulinarną, bo jeść lubię.

Tej maski to ja bym za darmo nie chciała. Detergent zaraz po wodzie, a niedaleko za nim denaturat.

Moje włosy

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-08, 14:01   #3642
AnnaLenna
Rozeznanie

Cytat:
Ja świąt właściwie nie obchodzę, jest mi obojętny ten okres, może poza stroną kulinarną, bo jeść lubię.

Tej maski to ja bym za darmo nie chciała. Detergent zaraz po wodzie, a niedaleko za nim denaturat.
Ja też jakoś szczególnie do tej pory nie nastawiakam się na święta. A wyjątkowo w tym roku ten czas wprowadza mnie w pozytywny nastrój

Tak myślałam, że ta maska to nic ciekawego.
Może Oddam młodszej koleżance takiej z nieskazitelnna cerą

AnnaLenna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-08, 14:11   #3643
Mon_Cherry
secret.

Cytat:

My ateiści ale lubimy choinkę i żarcie

Te maski czesto u mnie w tkm są i kobiety kupują jak szalone.
Zresztą całe line do twarzy też schodzą jak świeże bułeczki.

Niektórzy jak widza Made in Korea to się rzucają jak Reksio na szynkę...

Tagi
cera, mieszana, odwodniona, tłusta

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (1 użytkowników i 1 gości)
rumpleteazer
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości