BEZROBOTNI łączmy się część 3 - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-09-22, 20:12   #2521
xXCinderellaXx5
Zadomowienie
 
Avatar xXCinderellaXx5
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 155
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Cytat:
Napisane przez Morello Pokaż wiadomość
Ja nie wiem, czy mnie wezmą do sklepu... To będzie moja pierwsza praca. Nie mam doświadczenia, jedynie miesięczne praktyki studenckie. Aż się boję tego szukania...
Ja niestety też Jestem po LO i nie miałam ani praktyk ani nic.. Również to bedzie moja pierwsza praca ( o ile jakas znajde )
__________________
  • Zapuszczam i dbam o włosy
    • 03.09.12-Zdałam prawko
xXCinderellaXx5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-22, 22:06   #2522
_ewe_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 32
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Cytat:
Ja nie wiem, czy mnie wezmą do sklepu... To będzie moja pierwsza praca. Nie mam doświadczenia, jedynie miesięczne praktyki studenckie. Aż się boję tego szukania...
Ja jestem bez doświadczenia i miałam ofertę pracy w sklepie, więc myśle że znajdziesz
_ewe_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-23, 08:04   #2523
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Cytat:
Napisane przez Morello Pokaż wiadomość
Tylko zupełnie nie wiem jak zabrać się za szukanie pracy hostessy.
Poszukaj sobie serwisów 'hostessowych' - tam zazwyczaj pojawia się dużo propozycji a jeżeli jeszcze mieszkasz w większym mieście to masz duże szanse .
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-23, 09:39   #2524
lotta_983
Zakorzenienie
 
Avatar lotta_983
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: planeta Ziemia
Wiadomości: 4 884
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Cytat:
Napisane przez xXCinderellaXx5 Pokaż wiadomość
Ja jak do konca roku nie znajdę roboty to też wyjadę .. Bo ileż można
Ja sobie dałam czas do końca września
Nie chciałabym wyjeżdżać, bo byłam 3 miesiące w Holandii i było strasznie, chociaż kasa w miarę. Ale po dzisiejszej nieprzespanej nocy, zaczynam nie widzieć dla siebie ratunku innego niż wyjazd.
__________________
http://www.pmiska.pl/
lotta_983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-23, 11:42   #2525
martusiakw
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 510
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Hej dziewczyny pomóżcie mi, mam pytanie zakładają u was w Urzędzie Pracy takie coś jak IPD??? Indywidualny Plan Działań??? Jeśli jest się bez pracy ponad pół roku??? Odpowiedzcie mi koniecznie
martusiakw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-23, 11:48   #2526
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Cytat:
Napisane przez martusiakw Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny pomóżcie mi, mam pytanie zakładają u was w Urzędzie Pracy takie coś jak IPD??? Indywidualny Plan Działań??? Jeśli jest się bez pracy ponad pół roku??? Odpowiedzcie mi koniecznie
U mnie czegoś takiego nie ma. Po pół roku dostałam skierowanie do Doradcy Zawodowego. Bałam się trochę tej wizyty bo myślałam, że jak mi coś zaproponuje to nie będę mogła odmówić. Ale trafiłam na miłą babkę, która dała mi kilka propozycji działania ale niczego nie narzuciła. Jeśli nie pobierasz zasiłku, masz wykształcenie wyższe to nie masz się czego obawiać bo UP nie może Ci niczego narzucić.
antunka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-23, 11:59   #2527
Adka_Adka
Raczkowanie
 
Avatar Adka_Adka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 95
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Cytat:
Napisane przez Morello Pokaż wiadomość
Ja nie wiem, czy mnie wezmą do sklepu... To będzie moja pierwsza praca. Nie mam doświadczenia, jedynie miesięczne praktyki studenckie. Aż się boję tego szukania...

Dziewczyny przestańcie się stresować pracą w sklepach. Naprawdę nie ma czego się bać i nie zgodzę się, że do sklepów trzeba mieć jakieś szczególne predyspozycje i doświadczenie, wystarczy być uprzejmym, uśmiechać się, witać każdego klienta i nie bać się zapytać czy nie potrzebuje pomocy. No i nie stać jak kołek tylko sprawiać wrażenie, że się coś robi, chociażby ciuchy układa, poprawia. Nie odnoszę się do tego jedynego postu, ale gdzieś tu już była dyskusja o pracy w handlu i nie mogę uwierzyć, że ktoś mówi o sobie - nie nadaję się...

Naprawdę jeżeli stresujecie się taką pracą to jak będziecie podchodziły do pracy na innych, poważniejszych stanowiskach? Rozumiem, gdy ktoś może się obawiać pracy przedstawiciela handlowego, bo tu już trzeba mieć więcej przebojowości i być wysoce komunikatywnym, ale praca w sklepie odzieżowym to nie jest coś skomplikowanego. Może owszem męczyć, nie raz się robi 12h jak się pracuje w galeriach handlowych, ale sama praca w sobie nie jest trudna.

A i uwierzcie, naprawdę doświadczenie w sklepach nie jest w większości przypadków wymagane, (nawet jeśli tak piszą w ogłoszeniach). Wiem, bo sama aplikowałam w miejsca gdzie wymagali dośw. nawet 1-2 lata, ja nie mając żadnego aplikowałam i jakoś na rozmowy mnie zapraszali.

Naprawdę, podejdźcie do tego na luzie, mnie nie stresowała praca w handlu, mimo tego, że raczej nie należę do przebojowych czy pewnych siebie osób. Obawiam się za to pracy na innych stanowiskach, gdzie naprawdę jest duży stres, odpowiedzialność, dużo wiedzy do przyswojenia, często wymaga się komunikacji w języku obcym...
To owszem, może przerażać.


Ja szukam już prawie 3 tyg. i póki co jest odzew tylko ze stanowisk sprzedażowych, ale kurczę nie o to mi chodzi, chcę innej pracy. Składam w takie miejsca na wszelki wypadek gdyby bezrobocie zaczęło się przedłużać. Ja naprawdę mam już dość pracy w handlu, to było dobra opcja kiedy miałam 20 parę lat, ale obecnie szukam czegoś innego, ale chyba tak prędko nie znajdę... Nie chcą mnie nigdzie do pracy biurowej....
__________________
Ada szuka pracy! Pracy, która da możliwość rozwoju...
Adka_Adka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-23, 12:06   #2528
Veris
Zadomowienie
 
Avatar Veris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Gdynia/cały świat
Wiadomości: 1 267
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

I znowu wracam na łono bezrobocia.

Pracowałam przez miesiąc jako sprzedawca, na "przyszłą" umowę zlecenie [oczywiście miałam ja dostać dopiero jak zacznę studia, czyli od października]. A w zeszłym tygodniu dostałam się z polecenia na rozmowę o pracę referenta ds. handlowych. W czwartek zadzwonili, że w poniedziałek [czyli 5 dni temu] zaczynam. Super!
Pochodziłam więc sobie 4 dni do pracy, dziś rano przychodzę, szef zaprasza na rozmowę i okazuje się, że...mnie zwalnia, a dlaczego? Bo jego żona jednak wraca do firmy, o czym oczywiście nie wiedział 4 dni temu.
Kuuuuuuu.....a mać!
Zadzwoniłam do starej pracy czy już kogoś znaleźli i oczywiście tak, więc jestem goła, wesoła i bezrobotna.

Ja pitolę!

Nie cierpię tego kraju, studiuję, znam 2 i pół [pół, bo to hebrajski i wciąż się go uczę] języka i od roku nie mogę znaleźć pracy. Żadnej. Nawet jako pomoc sprzedawcy. Nie ogarniam tego, jestem zła i do granic rozżalona. Już nie wiem gdzie szukać.
__________________
Be happy for this moment.

This moment is your LIFE!



Veris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-23, 12:25   #2529
paraqua
Raczkowanie
 
Avatar paraqua
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: sprzed laptopa
Wiadomości: 300
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Cytat:
Napisane przez martusiakw Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny pomóżcie mi, mam pytanie zakładają u was w Urzędzie Pracy takie coś jak IPD??? Indywidualny Plan Działań??? Jeśli jest się bez pracy ponad pół roku??? Odpowiedzcie mi koniecznie
u mnie w up jest takie cos. ale to tylko pic na wode, jak caly ten urzad. dostajesz karteczke, w ktorej zaznaczaja czy korzystalas ze stazu, szkolenia itp. (na ktore i tak nie ma up pieniedzy:/) normalnie kila i mogila. wszystko o kant d...y rozbic.
__________________
Miej wyj...ane a bedzie ci dane
paraqua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-23, 12:48   #2530
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Cytat:
Napisane przez martusiakw Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny pomóżcie mi, mam pytanie zakładają u was w Urzędzie Pracy takie coś jak IPD??? Indywidualny Plan Działań??? Jeśli jest się bez pracy ponad pół roku??? Odpowiedzcie mi koniecznie
U mnie ten plan wyglądał mniej więcej, że po 9 miesiacach a dokładnie po 3 'podpisach' dostałam karteczke - którą nie wiem gdzie teraz mam, że jestem w ich planie, że jeżeli nie znajde pracy to ponoć ONI mi znajdą
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-23, 16:25   #2531
Morello
Rozeznanie
 
Avatar Morello
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 727
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Cytat:
Napisane przez Adka_Adka Pokaż wiadomość
Dziewczyny przestańcie się stresować pracą w sklepach. Naprawdę nie ma czego się bać i nie zgodzę się, że do sklepów trzeba mieć jakieś szczególne predyspozycje i doświadczenie, wystarczy być uprzejmym, uśmiechać się, witać każdego klienta i nie bać się zapytać czy nie potrzebuje pomocy. No i nie stać jak kołek tylko sprawiać wrażenie, że się coś robi, chociażby ciuchy układa, poprawia. Nie odnoszę się do tego jedynego postu, ale gdzieś tu już była dyskusja o pracy w handlu i nie mogę uwierzyć, że ktoś mówi o sobie - nie nadaję się...

Naprawdę jeżeli stresujecie się taką pracą to jak będziecie podchodziły do pracy na innych, poważniejszych stanowiskach? Rozumiem, gdy ktoś może się obawiać pracy przedstawiciela handlowego, bo tu już trzeba mieć więcej przebojowości i być wysoce komunikatywnym, ale praca w sklepie odzieżowym to nie jest coś skomplikowanego. Może owszem męczyć, nie raz się robi 12h jak się pracuje w galeriach handlowych, ale sama praca w sobie nie jest trudna.

A i uwierzcie, naprawdę doświadczenie w sklepach nie jest w większości przypadków wymagane, (nawet jeśli tak piszą w ogłoszeniach). Wiem, bo sama aplikowałam w miejsca gdzie wymagali dośw. nawet 1-2 lata, ja nie mając żadnego aplikowałam i jakoś na rozmowy mnie zapraszali.

Naprawdę, podejdźcie do tego na luzie, mnie nie stresowała praca w handlu, mimo tego, że raczej nie należę do przebojowych czy pewnych siebie osób. Obawiam się za to pracy na innych stanowiskach, gdzie naprawdę jest duży stres, odpowiedzialność, dużo wiedzy do przyswojenia, często wymaga się komunikacji w języku obcym...
To owszem, może przerażać.


Ja szukam już prawie 3 tyg. i póki co jest odzew tylko ze stanowisk sprzedażowych, ale kurczę nie o to mi chodzi, chcę innej pracy. Składam w takie miejsca na wszelki wypadek gdyby bezrobocie zaczęło się przedłużać. Ja naprawdę mam już dość pracy w handlu, to było dobra opcja kiedy miałam 20 parę lat, ale obecnie szukam czegoś innego, ale chyba tak prędko nie znajdę... Nie chcą mnie nigdzie do pracy biurowej....
Ja uważam, że nadaję się na sprzedawcę, tylko nie wiem czy pracodawca będzie tego samego zdania No cóż, zobaczymy. Po weekendzie biorę się na poważnie za szukanie.
Morello jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-23, 17:08   #2532
misspsychobunny
Raczkowanie
 
Avatar misspsychobunny
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 418
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Cytat:
Napisane przez paraqua Pokaż wiadomość
u mnie w up jest takie cos. ale to tylko pic na wode, jak caly ten urzad. dostajesz karteczke, w ktorej zaznaczaja czy korzystalas ze stazu, szkolenia itp. (na ktore i tak nie ma up pieniedzy:/) normalnie kila i mogila. wszystko o kant d...y rozbic.
ja do babki mówię tak:
mam doświadczenie w handlu, przeszłam szereg szkoleń, techniki sprzedaży, standardy obsługi, trudne sytuacje, z tego co się orientuje w ofertach pracy jedyne czego mi brak na np przedstawiciela handlowego to PRAWO JAZDY, starałam się dostać na kurs dofinansowywany z UE "przedstawiciel handlowy+prawko" ale niestety nie udało mi się, więc może wy prowadzicie takie szkolenia, bo w tej chwili nie dysponuje funduszami, zdolności kredytowej wiadomo też nie mam.
Pani do mnie że niestety, nic takiego nie mają nie wiedzą też nic o kursach dofinansowywanych z UE z modułem prawa jazdy i wyznaczyła mi termin do stawienia się za trzy miesiące...
uważam że cała ta instytucja to jedna wielka ściema
pracę jaką mi znaleziono to ☠☠☠☠☠, telemarketer..
__________________
Macierzyństwo jest najpełniejszą realizacją kobiecości.
misspsychobunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-23, 17:51   #2533
paraqua
Raczkowanie
 
Avatar paraqua
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: sprzed laptopa
Wiadomości: 300
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Cytat:
Napisane przez Bayje Pokaż wiadomość
U mnie ten plan wyglądał mniej więcej, że po 9 miesiacach a dokładnie po 3 'podpisach' dostałam karteczke - którą nie wiem gdzie teraz mam, że jestem w ich planie, że jeżeli nie znajde pracy to ponoć ONI mi znajdą
ha ha mi tez tak mowili. zarejestrowana bylam poltora roku i w tym czasie otrzymalam: 0 ofert pracy.
__________________
Miej wyj...ane a bedzie ci dane
paraqua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-23, 18:59   #2534
xXCinderellaXx5
Zadomowienie
 
Avatar xXCinderellaXx5
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 155
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Cytat:
Napisane przez lotta_983 Pokaż wiadomość
Ja sobie dałam czas do końca września
Nie chciałabym wyjeżdżać, bo byłam 3 miesiące w Holandii i było strasznie, chociaż kasa w miarę. Ale po dzisiejszej nieprzespanej nocy, zaczynam nie widzieć dla siebie ratunku innego niż wyjazd.
Ja już też nie widzę powoli innego wyjscia jak wyjazd ale nie chce tego zbytnio

Cytat:
Napisane przez Bayje Pokaż wiadomość
U mnie ten plan wyglądał mniej więcej, że po 9 miesiacach a dokładnie po 3 'podpisach' dostałam karteczke - którą nie wiem gdzie teraz mam, że jestem w ich planie, że jeżeli nie znajde pracy to ponoć ONI mi znajdą
U mnie też
__________________
  • Zapuszczam i dbam o włosy
    • 03.09.12-Zdałam prawko

Edytowane przez xXCinderellaXx5
Czas edycji: 2011-09-23 o 19:01
xXCinderellaXx5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-23, 20:44   #2535
Palulina
Raczkowanie
 
Avatar Palulina
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 344
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

No i tydzień się kończy. Mój bilans: wysłane może dwie CV i zero telefonów i przyznaję się szczerze, że mój optymizm coś mnie dziś opuścił i wkurzam się i smucę się na przemian na to wszystko...
Całe szczęście, że niedługo zjazdy na studiach się zaczynają to jakieś zajęcie będzie.
__________________
- magister już jest!
- staram się myśleć pozytywnie
- jestem z moim M. już 5 lat !



Palulina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-23, 21:09   #2536
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Cytat:
Napisane przez Palulina Pokaż wiadomość
No i tydzień się kończy. Mój bilans: wysłane może dwie CV i zero telefonów i przyznaję się szczerze, że mój optymizm coś mnie dziś opuścił i wkurzam się i smucę się na przemian na to wszystko...
Całe szczęście, że niedługo zjazdy na studiach się zaczynają to jakieś zajęcie będzie.
Mi sie zajecia jutro juz rozpoczynaja z kolezanka Baye i tez sie ciesze bo zajecie czasu i dnia bedzie
(studium)
Oczywiscie wszystko na ostatnia chwile i 22 a ja jeszcze mam plany jak sie wyszykowac na jutro a jutro o 6 wstaje
A jesli chodzi o prace..to wszystko na raz u mnie..za duzo sie zaczelo u mnie ruszac i sama nie wiem co robic..
Ale przemysle to jutro..dzis juz zmykam

Dobranoc i sie nie stresujcie
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-23, 21:45   #2537
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Ja ja już miałam nadzieję, że coś ruszyło ale niestety nie Smutno mi.
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-24, 09:48   #2538
misspsychobunny
Raczkowanie
 
Avatar misspsychobunny
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 418
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

do mnie zadzwonili z mBanku, praca w call center, na wstępie rekruterka przeprowadziła prześwietlenie mojej osoby, czyli dlaczego Brebank.
Następnie pytanie o argumenty jakie bym podała przy sprzedaży karty kredytowej.
Później podała 10 przymiotników i miałam określić w skali od 1-10 jak te przymiotniki mają się do mojej osoby, przy czym 1 to na pewno nie a 10 na pewno tak.
wszystkich przymiotników nie pamiętam, podam te które zapamiętałam:
optymistyczny,depresyjny, nastawiony na realizację wyników, dążący do realizacji celów, altruista a reszta w podobny deseń.
Kolejne pytanie to jakie mam wymagania w stosunku do pracodawcy.
Płacą 1670 brutto na etat + ewentualna premia
można wybrać 3/4 etatu lub pół etatu
praca na 3 zmiany, również w weekendy i święta
a także zmiany na noc..
No i trzeba podpisać lojalke że po przejściu szkolenia jeżeli odejdę przed upływem 13 miesięcy zobowiązuje się oddać za szkolenie ...
Zaprosili mnie na rozmowę face to face, pewnie będą pytać o produkty banku itp i scena sprzedażowa (wystarczy mówić językiem korzyści).
Praca fajna dla osób zaczynających karierę zawodową, można zdobyć doświadczenie w komunikacji z klientem, nauczyć się technik sprzedaży oraz produktu finansowego.
Niestety ja raczej nie skorzystam nie widzę siebie w takiej pracy mając dziecko, ale może komuś się informacje jakie podałam przydadzą...
__________________
Macierzyństwo jest najpełniejszą realizacją kobiecości.
misspsychobunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-24, 09:58   #2539
Palulina
Raczkowanie
 
Avatar Palulina
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 344
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Cytat:
Napisane przez misspsychobunny Pokaż wiadomość

Niestety ja raczej nie skorzystam nie widzę siebie w takiej pracy mając dziecko, ale może komuś się informacje jakie podałam przydadzą...
Też nie widziała bym się w takiej pracy. Moja koleżanka pracowała trochę w banku i uciekła stamtąd po kilku miesiącach. Powiedziała, że nigdy więcej takiej pracy. No ale ona też po pedagogice więc te wszystkie bankowe czynności to dla niej była czarna magia
__________________
- magister już jest!
- staram się myśleć pozytywnie
- jestem z moim M. już 5 lat !



Palulina jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-24, 10:54   #2540
misspsychobunny
Raczkowanie
 
Avatar misspsychobunny
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 418
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Cytat:
Napisane przez Palulina Pokaż wiadomość
Też nie widziała bym się w takiej pracy. Moja koleżanka pracowała trochę w banku i uciekła stamtąd po kilku miesiącach. Powiedziała, że nigdy więcej takiej pracy. No ale ona też po pedagogice więc te wszystkie bankowe czynności to dla niej była czarna magia
ja pracowałam w korporacji uważam że jest dużo plusów, określone zasady działania, każdy wie co ma robić i plusy w postaci prywatnej służby zdrowia, wyjazdy dla najlepszych, karty sportowe, majówki oraz premie nie tylko pieniężne ale także w bonach przy okazji świąt wielkanocnych i bożego narodzenia, kwestia organizacji pracy i podejścia do nacisku na wyniki z dystansem.
Teraz szukam podobnej pracy w sektorze bankowym ale o "normalnych" godzinach pracy, ciężko taką pracę znaleźć bez doświadczenia właśnie w finansach ;/
stąd mój pomysł na call center po roku można uciekać i pewnie większość tak robi.
Dodatkowym atutem korporacji jest możliwość awansu, jeżeli okaże się że to praca dla Ciebie wcześniej czy później awansujesz bądź uzyskasz podwyżkę do podstawy, ja przy każdej kolejnej umowie (która połączona była z rozmową ewaluacyjną) otrzymywałam 200pln podwyżki brutto za dobre wyniki.
Rozumiem też że to praca nie dla każdego, po prostu trzeba to lubić.
__________________
Macierzyństwo jest najpełniejszą realizacją kobiecości.
misspsychobunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-24, 11:52   #2541
martusiakw
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 510
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Właśnie u nas to zakładają IPD a potem nie możemy skorzystać ze stażów z UE;/;/ lipa na maxa;/
martusiakw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-24, 13:31   #2542
mobi87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 107
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Cytat:
Napisane przez martusiakw Pokaż wiadomość
Właśnie u nas to zakładają IPD a potem nie możemy skorzystać ze stażów z UE;/;/ lipa na maxa;/

hmm dziwne mi takie coś zakładali właśnie przy stażu z U.E ale to w zeszłym roku było
mobi87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-24, 15:00   #2543
Elle_
Raczkowanie
 
Avatar Elle_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 113
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Cytat:
Napisane przez misspsychobunny Pokaż wiadomość
do mnie zadzwonili z mBanku, praca w call center, na wstępie rekruterka przeprowadziła prześwietlenie mojej osoby, czyli dlaczego Brebank.
Następnie pytanie o argumenty jakie bym podała przy sprzedaży karty kredytowej.
Później podała 10 przymiotników i miałam określić w skali od 1-10 jak te przymiotniki mają się do mojej osoby, przy czym 1 to na pewno nie a 10 na pewno tak.
wszystkich przymiotników nie pamiętam, podam te które zapamiętałam:
optymistyczny,depresyjny, nastawiony na realizację wyników, dążący do realizacji celów, altruista a reszta w podobny deseń.
Kolejne pytanie to jakie mam wymagania w stosunku do pracodawcy.
Płacą 1670 brutto na etat + ewentualna premia
można wybrać 3/4 etatu lub pół etatu
praca na 3 zmiany, również w weekendy i święta
a także zmiany na noc..
No i trzeba podpisać lojalke że po przejściu szkolenia jeżeli odejdę przed upływem 13 miesięcy zobowiązuje się oddać za szkolenie ...
Zaprosili mnie na rozmowę face to face, pewnie będą pytać o produkty banku itp i scena sprzedażowa (wystarczy mówić językiem korzyści).
Praca fajna dla osób zaczynających karierę zawodową, można zdobyć doświadczenie w komunikacji z klientem, nauczyć się technik sprzedaży oraz produktu finansowego.
Niestety ja raczej nie skorzystam nie widzę siebie w takiej pracy mając dziecko, ale może komuś się informacje jakie podałam przydadzą...

też miałam taką samą rozmowe w Millennium praca kasjerki (tylko nie składałam tam nigdy CV na stanowisko gdzie choć raz bylo napisanie: pozyskiwanie nowych klientów), zamiast o moje umiejętności czy obsługa kasy itp były pytania typu jak bym pozyskała nowych klientów i jak zachęcałabym ich do kupna nowych produktów banku.
Zastanawiam się czy każde ogłoszenie banków ma na celu sprzedaż ich produktów czy naprawde poszukują ludzi na dane stanowisko:/
Elle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-24, 15:15   #2544
misspsychobunny
Raczkowanie
 
Avatar misspsychobunny
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 418
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Cytat:
Napisane przez Elle_ Pokaż wiadomość
też miałam taką samą rozmowe w Millennium praca kasjerki (tylko nie składałam tam nigdy CV na stanowisko gdzie choć raz bylo napisanie: pozyskiwanie nowych klientów), zamiast o moje umiejętności czy obsługa kasy itp były pytania typu jak bym pozyskała nowych klientów i jak zachęcałabym ich do kupna nowych produktów banku.
Zastanawiam się czy każde ogłoszenie banków ma na celu sprzedaż ich produktów czy naprawde poszukują ludzi na dane stanowisko:/
muszę cię zmartwić w większości banków funkcja kasjera jest połączona z doradcą finansowym ;/
takie dwa w jednym, pewnie po to by zredukować liczbę personelu..

---------- Dopisano o 16:15 ---------- Poprzedni post napisano o 16:15 ----------

mnie za to pytają czy mam zrobiony kurs złotowo-walutowy hehe
__________________
Macierzyństwo jest najpełniejszą realizacją kobiecości.
misspsychobunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-24, 18:00   #2545
lotta_983
Zakorzenienie
 
Avatar lotta_983
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: planeta Ziemia
Wiadomości: 4 884
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Cytat:
Napisane przez misspsychobunny Pokaż wiadomość
muszę cię zmartwić w większości banków funkcja kasjera jest połączona z doradcą finansowym ;/
takie dwa w jednym, pewnie po to by zredukować liczbę personelu..

---------- Dopisano o 16:15 ---------- Poprzedni post napisano o 16:15 ----------

mnie za to pytają czy mam zrobiony kurs złotowo-walutowy hehe
misspsychobunny pracowałaś wcześniej w banku?
__________________
http://www.pmiska.pl/

Edytowane przez lotta_983
Czas edycji: 2011-09-24 o 18:02
lotta_983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-24, 23:12   #2546
Raffaello
Raczkowanie
 
Avatar Raffaello
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 74
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

w poniedziałek zaczynam pracę. oczywiście zaczyna się od szkoleń itp. ale jeszcze nie dograłam wszystkich rzeczy z lekarzem med. pracy - pojawiły się pewne problemy, w każdym razie będę miała w poniedziałek ciężki dzień, by to wszystko pozałatwiać. mam nadzieję, że wszystko zakończy się dla mnie pomyślnie.
z jednej strony cieszę się, z drugiej jestem też mocno przerażona ;D
trzymajcie kciuki! wygląda na to, że jutro ostatni dzień mojej 'wolności'! ale zyskam inną wolność, finansową i może wreszcie poczuję się.. hmm.. dorosła? cieszę się, że już nie będę ciężarem dla rodziców. to miłe uczucie, ach
Raffaello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-25, 11:56   #2547
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

U mnie cisza. Zero ofert, zero odpowiedzi na wysłane CV. Na żadnej rozmowie nie byłam, bo nikt nawet na rozmowę mnie nie zaprasza. Szukam tylko ofert godz na necie, czytam Was co nowego napisałyście i tak mi schodzi. Powysyłałam parę CV do banków , ale nikt się nie odezwał. Do tego jesień , przydałyby się jakieś cieplejsze ubrania, grubsze tuniki,leginsy, swetry, buty, tylko za co kupić je na bezrobociu. Jeszcze u nas w sklepach nic nie ma. Najgorzej boję się tego ,że zasiedzę się w domu przez jesień i zimę,i że nawet do sklepu nie będzie się chciało mi iść. Oby do wiosny. Niech ta jesień i zima szybko mijają.
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-25, 13:20   #2548
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Cytat:
Napisane przez Morello Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Mogę do Was dołączyć?
Streszczę Wam swoją historię. Studiuję dziennie, obecnie jestem na III roku, nie mieszkam z rodzicami. Do tej pory oni mnie utrzymywali, ale teraz sytuacja zmusza mnie do poszukania pracy. Plan zajęć dostałam całkiem niezły. Piątki + weekendy mam wolne. Myślałam nad tym, żeby poroznosić CV po galeriach. Może zatrudniliby mnie w jakimś sklepie na pół etatu...
Druga opcja to taka, żeby zacząć pracować jako hostessa i brać zlecenia wtedy, kiedy mam czas. Przy takiej pracy mogłabym czasami zrobić sobie wolny weekend, żeby odwiedzić rodziców. Tylko zupełnie nie wiem jak zabrać się za szukanie pracy hostessy. Wysłać CV do agencji?

Macie dla mnie jakieś rady, dziewczyny? Co byście zrobiły na moim miejscu?
Cześć.
Ja też jak studiowałam dziennie to pracowałam jako hostessa. Tylko,że ja nie musiałam się z tych pieniędzy utrzymywać, bo mieszkam z rodzicami.
Ja akurat sama dałam ogłoszenie i odezwała się do mnie koordynatorka i ponad 2 lata u niej pracowałam. Jak chcesz to mogę dać Ci na priv adres agencji, dla której pracowałam. Tam albo wyślesz CV do nich albo odezwiesz się bezpośrednio do koordynatora z Twojego regionu.
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-25, 14:48   #2549
Celebre
Raczkowanie
 
Avatar Celebre
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 468
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Mam jutro test kwalifikacyjny w szkole z zasad funkcjonowania szkoły i sekretariatu i tak się zastanawiam... poczytałam ich statut (utworzony na podstawie ustawy) no i właściwie nie wiem co dalej. By ktoś na podobnym teście? Czego można się spodziewać?
Celebre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-25, 15:30   #2550
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Mi właśnie minął miesiąc pracy w przedszkolu. Nie narzekam, chociaż kilka razy zaciskałam zęby, żeby nie powiedzieć czegoś szefowej. ;P Od miesiąca nie wysłałam żadnego CV, zrobiłam sobie przerwę, ale dzisiaj wyślę kilka. Praca w przedszkolu jest bardzo fajna, jednak jak dla mnie za mało ambitna, widzę się w branży reklamowej/eventowej i do tego będę dążyć.
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:31.