Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4 - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-11-18, 18:41   #1891
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 315
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jakie macie sposoby na odbijanie/ulewanie?
U mnie najlepiej jak karmie pod górkę i go nie ruszam przez jakiś czas,aż mu się ułoży na brzuchu. Potem mogę odłożyć. Jak w czasie jedzenia wezmę do odbicia albo zacznę nim manewrować to obrzyga się na bank. Karmienie na leżąco w ogóle odpada.
Nowość dla mnie bo córka wcale nie odbijała i nie ulewala.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tez karmie pod górkę bo inaczej się krztusi, przy czym jak zje, to kladzie sobie głowę na piersi i leży na brzuchu aż mu się nie odbije;p czasami w sumie i podczas jedzenia mu się potrafi odbić;p ulewa bardzo rzadko, aczkolwiek sie zdarza.


Remik idzie ba rekord, brak kupy od 5 dni ale nie wygląda jakby mu to przeszkadzało więc czekam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czas i tak przeminie


01.06.2020
62 kg


01.01.2021
54 kg


cel: 46 kg
martus9191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-18, 18:58   #1892
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Czyli nie ma idealnego sposobu, zostaje przetrwać dla mnie to nowość bo młoda karmiłam na leżąco na śpiocha i tyle. A teraz muszę karmić na siedząco i jeszcze czekać aż się ułoży w brzuchu i dopiero odłożyć. Właśnie wtedy Was podczytuje nocami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-18, 19:22   #1893
seesunrise
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 281
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Chudziaszek. My chyba tez przejdziemy na 3

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Niby te 2 miały być do 6kg, mój ma mniej niż 5kg, a wczoraj w nocy i dzisiaj kryzys z przeciekaniem, każde przewijanie to od razu przebieranie i zmiana rożka... Założyłam teraz 3.
seesunrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-18, 19:38   #1894
Sylwia880
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 454
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Mojemu starszemu wychodzą piątki, więc też mam czasem combo. Mam też straszny problem z tym odbijaniem, moja mała bardzo ulewa, długo schodzi zanim sobie odbije. Szczególnie w nocy jest to uciążliwe i już sama nie wiem, czy schizuje, czy nosić ja mimo wszystko, bo chyba może się zakrztusic i udusić, czy raczej nie?



A z innej beczki, ma któraś z Was doświadczenie ze spirala, albo ma w planach zakładać? Rozważam taka opcję i chętnie się poradze
Sylwia880 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-18, 19:52   #1895
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Chudziaszek. My chyba tez przejdziemy na 3

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Twoja też taka kluska?
Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jakie macie sposoby na odbijanie/ulewanie?
U mnie najlepiej jak karmie pod górkę i go nie ruszam przez jakiś czas,aż mu się ułoży na brzuchu. Potem mogę odłożyć. Jak w czasie jedzenia wezmę do odbicia albo zacznę nim manewrować to obrzyga się na bank. Karmienie na leżąco w ogóle odpada.
Nowość dla mnie bo córka wcale nie odbijała i nie ulewala.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jestem obrzygana średnio 2-3 razy dziennie, więc jaki bym sposób nie miała, to marnie działa teraz staram się
pieluchami zabezpieczyć, ale co zapomnę to akurat jest rzyg.
Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Melduję, że po raz pierwszy odkąd urodziłam jestem tak wściekła, że bez kija nie podchodź. Nareszcie. Już mnie nudziły te idealne dni bez większych problemów...

Młodsza płacze, starsza płacze, ja mam ochotę wskoczyć do Odry. A to tylko 5 minut piechotą. Kusi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No przyjemnej się nie nudzisz A o co poszło? Czy tak po prostu wszystkim się sielanka znudziła?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:52 ---------- Poprzedni post napisano o 20:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Sylwia880 Pokaż wiadomość
Mojemu starszemu wychodzą piątki, więc też mam czasem combo. Mam też straszny problem z tym odbijaniem, moja mała bardzo ulewa, długo schodzi zanim sobie odbije. Szczególnie w nocy jest to uciążliwe i już sama nie wiem, czy schizuje, czy nosić ja mimo wszystko, bo chyba może się zakrztusic i udusić, czy raczej nie?



A z innej beczki, ma któraś z Was doświadczenie ze spirala, albo ma w planach zakładać? Rozważam taka opcję i chętnie się poradze
Ja na pewno zakładam. Mam dwie koleżanki, które mają i obie zadowolone. Jedną ma miedzianą, druga tą lepszą z hormonami. Ja planuje póki co miedzianą - tańszą , bo jeśli do roku nie zacznie się temat 3 dziecka to dajemy sobie spokój i chce męża na wazektomie wysłać. Ale i w jednym i drugim scenariuszu i tak dłużej jak rok, półtorej nie zamierzam jem mieć.
Na początku grudnia idę do lekarza to będę rozmawiać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015

Edytowane przez chudziaszek11
Czas edycji: 2019-11-18 o 19:53
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-18, 20:27   #1896
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Szczerze to poszło o jakąś pierdołę, starsza mnie wyprowadziła z równowagi a młoda ewidentnie odbiera moje emocje. Wzięłam obie na spacer po ciemku, już myślałam że będzie z głowy, ale młoda obudziła się 10 metrów od domu a starsza po powrocie nagle taaaak była zmęczona, że zamiast sprzątać swoje rzeczy ze stołu, bawiła się nimi dom wariatów. Na szczęście starsza już zasnęła a młoda pospała w chuście pół godziny, więc zdążyłam zrobić sobie coś do jedzenia, bo standardowo zapomniałam jeść od 12. Czekam, aż mąż wróci z pracy, wyżalę mu się i wszystko wróci do normy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-18, 20:28   #1897
Sylwia880
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 454
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Ja wlasnie zastanawiam sie nad ta hormonalna, ale nie wiem czy na nastroje mi to nie wpłynie, bo podatna na hormony jestem bardzo. No i druga sprawa to waga, bo też nie chciałabym jakoś się zapedzac za bardzo
Sylwia880 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-18, 20:37   #1898
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Twoja też taka kluska? Ja jestem obrzygana średnio 2-3 razy dziennie, więc jaki bym sposób nie miała, to marnie działa teraz staram się
pieluchami zabezpieczyć, ale co zapomnę to akurat jest rzyg. No przyjemnej się nie nudzisz A o co poszło? Czy tak po prostu wszystkim się sielanka znudziła?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:52 ---------- Poprzedni post napisano o 20:43 ----------

Ja na pewno zakładam. Mam dwie koleżanki, które mają i obie zadowolone. Jedną ma miedzianą, druga tą lepszą z hormonami. Ja planuje póki co miedzianą - tańszą , bo jeśli do roku nie zacznie się temat 3 dziecka to dajemy sobie spokój i chce męża na wazektomie wysłać. Ale i w jednym i drugim scenariuszu i tak dłużej jak rok, półtorej nie zamierzam jem mieć.
Na początku grudnia idę do lekarza to będę rozmawiać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jutro się okaże ile waży bo ostatnie ważenie było ponad miesiąc temu

Ale 2 nam się kończą a już muszę je częściej zmieniać bo całej nocy nie wytrzymują to bez sensu inwestować jeśli zaraz ma z nich wyrosnąć.

Wystarczy, ze powyrastala z tych ślicznych maleńkich ubranek zaczynamy wyciągać rzeczy na 68

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-18, 21:40   #1899
Laura Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Laura Rose
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7 488
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Jutro się okaże ile waży bo ostatnie ważenie było ponad miesiąc temu

Ale 2 nam się kończą a już muszę je częściej zmieniać bo całej nocy nie wytrzymują to bez sensu inwestować jeśli zaraz ma z nich wyrosnąć.

Wystarczy, ze powyrastala z tych ślicznych maleńkich ubranek zaczynamy wyciągać rzeczy na 68

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

Serio? U nas dopiero 62 zaczyna uczciwie pasować Pampki 2 są sporawe ciągle. A w gondoli robi się ciasno. Dziwne rzeczy

Ja nie biorę spirali pod uwagę. Za nic. Zraziłam się implantem do tych długoterminowych metod. Pewnie zostaną tabsy, ale te dozwolone przy kp to też sam cholerny progesteron, więc nie wiem, nie wiem, nie wiem...

Jak usypiacie dzieci?

Mój ciągle ulewa i rzyga. Jak chce nową szamę, musi się pozbyć zalegającej. Lubi też wielokrotnie warzone, więc co nieco sobie połyka z powrotem. Czasem odbije, czasem nie. Nie wpływa to na zwracanie. Potrafi się cały uwalić, ale na szczęście ogarnia oddechowo instynktownie.

Też mam problem z brakiem synchronizacji życia z jedzeniem. Jak już jem, staram się jak najwięcej, żeby coś tam podbić na maxa.
__________________
I will go anywhere as long as it is forward.
Laura Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-18, 23:07   #1900
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez seesunrise Pokaż wiadomość
Niby te 2 miały być do 6kg, mój ma mniej niż 5kg, a wczoraj w nocy i dzisiaj kryzys z przeciekaniem, każde przewijanie to od razu przebieranie i zmiana rożka... Założyłam teraz 3.
Przecieka bo się nie mieści już, czy może bokiem gdzieś?
U nas zaraz po zmienie rozmiaru pampersow zawsze były problemy z przeciekaniem ale dlatego że luźniejsze to bokiem uciekalo
Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
Serio? U nas dopiero 62 zaczyna uczciwie pasować Pampki 2 są sporawe ciągle. A w gondoli robi się ciasno. Dziwne rzeczy

Ja nie biorę spirali pod uwagę. Za nic. Zraziłam się implantem do tych długoterminowych metod. Pewnie zostaną tabsy, ale te dozwolone przy kp to też sam cholerny progesteron, więc nie wiem, nie wiem, nie wiem...

Jak usypiacie dzieci?

Mój ciągle ulewa i rzyga. Jak chce nową szamę, musi się pozbyć zalegającej. Lubi też wielokrotnie warzone, więc co nieco sobie połyka z powrotem. Czasem odbije, czasem nie. Nie wpływa to na zwracanie. Potrafi się cały uwalić, ale na szczęście ogarnia oddechowo instynktownie.

Też mam problem z brakiem synchronizacji życia z jedzeniem. Jak już jem, staram się jak najwięcej, żeby coś tam podbić na maxa.
Czasy usypiania przy cycu odeszły w niepamięć a przynajmniej jeśli chodzi o usypianie na noc. Trzeba lulać, tulać, ️chodzić!
W ogóle wieczorem moje dziecko ma najdłuższą aktywność w ciągu dnia od 18-19 do 23-1, że też taką porę sobie wybrała! W brzuchu też w tych godzinach najbardziej kopsała. Ale jak już ją ululam to śpi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-19, 03:44   #1901
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Na dwoje babka wróżyła. Może być nop, może być przedłużona zoltaczka przez KP. Jak masz ogarnietego pediatre to pogadaj. Nic się z tym generalnie nie robi, bo prostu zgłasza do sanepidu i wypełnia formularz. Będzie musiała go też wypisać osoba szczepiaca, więc przejdzie to przez szpital. Twoja decyzja czy chcesz to zgłosić czy nie


Mówię tak bardzo bardzo po cichu - Ola jakby lepsza i mniej płacząca!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ciiii!
Ja moją pochwaliłam i popołudniu były krzyki
Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Dziecko mnie gryzie jak czasem zaciśnie te dziąsełka na sutku to gwiazdki widzę
Dzisiaj poszłyśmy na spacer i jeszcze nigdy mi się to nie zdarzyło - płakała cały czas praktycznie. Źle jej było i koniec. Co jak co ale na spacerze chyba wszystkie dzieci śpią jak susły. Ale nie, nie moja!!Siacha nie wiem jakie wnioski chcesz składać ale większość można załatwić przez stronę emp@tia. Nie musisz nigdzie chodzić To im przedłożę pisemną odmowę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No moja Marta jak tymi dziąsłami przytrzyma sutek, to jak imadło. Najgorzej jak tak zaśnie
Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
I co ci teraz dolega? Boli brzuch czy co?
Ja dźwigam w zasadzie od początku, nawet jak ze szpitala wychodziłam to ja niosłam dziecko w foteliku a mąż tobołki i córkę prowadził. Nawet mi nie przyszło do głowy żeby nie dzwigać Ja od razu starszą (18kg ponad) wkładałam i wyciągałam z kąpieli. Kurde mam.nadzieje ze sobie tym krzywdy nie zrobiłam, nie robię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też noszę, czasem i 16kg starszka


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-19, 04:38   #1902
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
Serio? U nas dopiero 62 zaczyna uczciwie pasować Pampki 2 są sporawe ciągle. A w gondoli robi się ciasno. Dziwne rzeczy

Ja nie biorę spirali pod uwagę. Za nic. Zraziłam się implantem do tych długoterminowych metod. Pewnie zostaną tabsy, ale te dozwolone przy kp to też sam cholerny progesteron, więc nie wiem, nie wiem, nie wiem...

Jak usypiacie dzieci?

Mój ciągle ulewa i rzyga. Jak chce nową szamę, musi się pozbyć zalegającej. Lubi też wielokrotnie warzone, więc co nieco sobie połyka z powrotem. Czasem odbije, czasem nie. Nie wpływa to na zwracanie. Potrafi się cały uwalić, ale na szczęście ogarnia oddechowo instynktownie.

Też mam problem z brakiem synchronizacji życia z jedzeniem. Jak już jem, staram się jak najwięcej, żeby coś tam podbić na maxa.
Dziś wróciły pobudki co 2 h
Małego kołysze w wózku, ale zdarza się też na rękach, kiedy ma gorszy dzień.
My kupujemy 3ki już od tygodnia, ale mój mały waży 6 kg.. Ubranka nosi na 68. Dobrze, że na 62 choć podnosił trochę, bo 56 musiałam od razu odrzucić.
Spać!!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-19, 05:20   #1903
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Ja nie śpię od 2:30. Nie zdążyłam zasnąć, on już się budzil. Wstaje do przedszkola szykować.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-19, 08:19   #1904
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
Dziś wróciły pobudki co 2 h
Małego kołysze w wózku, ale zdarza się też na rękach, kiedy ma gorszy dzień.
My kupujemy 3ki już od tygodnia, ale mój mały waży 6 kg.. Ubranka nosi na 68. Dobrze, że na 62 choć podnosił trochę, bo 56 musiałam od razu odrzucić.
Spać!!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
duży jest! Chciałabym te wszystkie nasze dzieci zobaczyć jedno obok drugiego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-19, 09:03   #1905
siacha_ck
Zakorzenienie
 
Avatar siacha_ck
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 388
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jakie macie sposoby na odbijanie/ulewanie?
U mnie najlepiej jak karmie pod górkę i go nie ruszam przez jakiś czas,aż mu się ułoży na brzuchu. Potem mogę odłożyć. Jak w czasie jedzenia wezmę do odbicia albo zacznę nim manewrować to obrzyga się na bank. Karmienie na leżąco w ogóle odpada.
Nowość dla mnie bo córka wcale nie odbijała i nie ulewala.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie mam żadnego. Pomimo, że ładnie odbije to zdarza się, że jak go odłoże to aż fontanna poleci, a niekiedy cały dzień spokój albo delikatnie mu wyleci. Starsze też ulewaly ale nie aż tak jak K.

Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
Serio? U nas dopiero 62 zaczyna uczciwie pasować Pampki 2 są sporawe ciągle. A w gondoli robi się ciasno. Dziwne rzeczy

Ja nie biorę spirali pod uwagę. Za nic. Zraziłam się implantem do tych długoterminowych metod. Pewnie zostaną tabsy, ale te dozwolone przy kp to też sam cholerny progesteron, więc nie wiem, nie wiem, nie wiem...

Jak usypiacie dzieci?

Mój ciągle ulewa i rzyga. Jak chce nową szamę, musi się pozbyć zalegającej. Lubi też wielokrotnie warzone, więc co nieco sobie połyka z powrotem. Czasem odbije, czasem nie. Nie wpływa to na zwracanie. Potrafi się cały uwalić, ale na szczęście ogarnia oddechowo instynktownie.

Też mam problem z brakiem synchronizacji życia z jedzeniem. Jak już jem, staram się jak najwięcej, żeby coś tam podbić na maxa.
Nie mam sposobu na usypianie. Zazwyczaj zje, zmienię pampersa i odkładam. A jak mu nie pasuje to trochę go poprzytulam i odkładam.

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
duży jest! Chciałabym te wszystkie nasze dzieci zobaczyć jedno obok drugiego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ciekawie by to wyglądało.

Dzisiaj nocka lepsza.

Laktacja już mi się uregulowała, bo nie przeciekam między kamieniami.

Któraś się chyba szczotkowała w ciąży?
Myślicie, że brzuch już mogę zacząć szczotkować? Oczywiście omijając ranę.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
__________________
ŚLUB

WIKTORIA

SZYMON
siacha_ck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-19, 09:07   #1906
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez Sylwia880 Pokaż wiadomość
Ja wlasnie zastanawiam sie nad ta hormonalna, ale nie wiem czy na nastroje mi to nie wpłynie, bo podatna na hormony jestem bardzo. No i druga sprawa to waga, bo też nie chciałabym jakoś się zapedzac za bardzo
Podobno tam jest jakaś minimalna ilość hormonów i nie działa to tak jak pigułki, że wpływa na nastroje czy wagę. Ale tak jak piszę - PODOBNO. Dlatego ja myślę nad miedzianą. Nie dość że taniej, to jeszcze nie ma ryzyka że Ci hormony namieszają
Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
Serio? U nas dopiero 62 zaczyna uczciwie pasować Pampki 2 są sporawe ciągle. A w gondoli robi się ciasno. Dziwne rzeczy

Ja nie biorę spirali pod uwagę. Za nic. Zraziłam się implantem do tych długoterminowych metod. Pewnie zostaną tabsy, ale te dozwolone przy kp to też sam cholerny progesteron, więc nie wiem, nie wiem, nie wiem...

Jak usypiacie dzieci?

Mój ciągle ulewa i rzyga. Jak chce nową szamę, musi się pozbyć zalegającej. Lubi też wielokrotnie warzone, więc co nieco sobie połyka z powrotem. Czasem odbije, czasem nie. Nie wpływa to na zwracanie. Potrafi się cały uwalić, ale na szczęście ogarnia oddechowo instynktownie.

Też mam problem z brakiem synchronizacji życia z jedzeniem. Jak już jem, staram się jak najwięcej, żeby coś tam podbić na maxa.
Laura to też pewnie od rozmiarówki zależy. H&M to ma tak duże te ciuchy że u nich 56 to jak 62-68 w innych sklepach. Mój już wyrasta z 62 z Pepco, ale to 62 z Lidla dalej za duże.
Usypiam póki co na rękach
Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
Dziś wróciły pobudki co 2 h
Małego kołysze w wózku, ale zdarza się też na rękach, kiedy ma gorszy dzień.
My kupujemy 3ki już od tygodnia, ale mój mały waży 6 kg.. Ubranka nosi na 68. Dobrze, że na 62 choć podnosił trochę, bo 56 musiałam od razu odrzucić.
Spać!!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No twój to dopiero okruszek
Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Ja nie śpię od 2:30. Nie zdążyłam zasnąć, on już się budzil. Wstaje do przedszkola szykować.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Współczuję. Może w dzień się uda odespać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-19, 09:08   #1907
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Hmmm moja nie jest mała też (ok 4800) a jeszcze w jedynkach z lidla chodzi, ale one są do 5kg. Z 56 też właśnie zaczęła wyrastać chociaż te z lidla albo carters nadal są na nią dobre.

Ale się dziś wnerwiłam. Dzwoniłam wczoraj do przychodni zapisać się to mi powiedzieli, że UWAGA nie ma już terminów na ten rok. Zarąbiście. To niech kurde to zamkną w diabła skoro nie są w stanie pacjentów obsłużyć, nie powinni wg mnie zapisywać nowych dzieci w takiej sytuacji. Ale dobra pani mówi, że właśnie w tej chwili jakaś pani zwolniła termin na jutro. Mówię super, proszę mnie zapisać. Jadę tam dziś uprzednio stając na głowie, żeby ululać do fotelika wrzeszczące dziecko które chciało posiedzieć na macie a nie być pakowane, wchodzę a oni że nie ma mnie w systemie, jestem zapisana na czwartek.
Dziecko zasnęło w samochodzie w drodze powrotnej (tyle ryku, nie dziwię się) i teraz zamiast być na spacerze bo jest piękne słońce to zastanawiam się kiedy się obudzi do karmienia, bo na głodniaka jej na spacer nie wezmę jak nie ma jak nakarmić.

No. To się wyżaliłam

Muszę ją zapisać do innej przychodni tylko nie mogę się zdecydować do jakiego lekarza.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-19, 09:40   #1908
seesunrise
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 281
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Przecieka bo się nie mieści już, czy może bokiem gdzieś?
U nas zaraz po zmienie rozmiaru pampersow zawsze były problemy z przeciekaniem ale dlatego że luźniejsze to bokiem uciekaloCzasy usypiania przy cycu odeszły w niepamięć a przynajmniej jeśli chodzi o usypianie na noc. Trzeba lulać, tulać, ️chodzić!
W ogóle wieczorem moje dziecko ma najdłuższą aktywność w ciągu dnia od 18-19 do 23-1, że też taką porę sobie wybrała! W brzuchu też w tych godzinach najbardziej kopsała. Ale jak już ją ululam to śpi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pielucha była pełna jak ją zmieniałam, chyba nie wchłonęła wszystkiego, a zmieniam średnio co 2-3h. Wylewało się głównie bokiem, raz z przodu, myślałam że w nocy źle zakładałam ale powtarzało się w dzień kiedy sprawdzałam dokładnie czy dobrze zapięta i falbanki ułożone, dzisiaj w nocy przewijalismy tylko trojkami i miał suche ubranko, ale dwójek mi sporo zostało w czwartek dowiem się ile dokładnie synek waży
Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
Serio? U nas dopiero 62 zaczyna uczciwie pasować Pampki 2 są sporawe ciągle. A w gondoli robi się ciasno. Dziwne rzeczy

Ja nie biorę spirali pod uwagę. Za nic. Zraziłam się implantem do tych długoterminowych metod. Pewnie zostaną tabsy, ale te dozwolone przy kp to też sam cholerny progesteron, więc nie wiem, nie wiem, nie wiem...

Jak usypiacie dzieci?

Mój ciągle ulewa i rzyga. Jak chce nową szamę, musi się pozbyć zalegającej. Lubi też wielokrotnie warzone, więc co nieco sobie połyka z powrotem. Czasem odbije, czasem nie. Nie wpływa to na zwracanie. Potrafi się cały uwalić, ale na szczęście ogarnia oddechowo instynktownie.

Też mam problem z brakiem synchronizacji życia z jedzeniem. Jak już jem, staram się jak najwięcej, żeby coś tam podbić na maxa.
Mój najczęściej usypia przy cycu, w dzień po wcześniejszej serii jedzenia, zabawy i noszenia czasem na rękach, no i na spacerze w wózku, ale zazwyczaj przy wkladaniu do wózka jest bunt
seesunrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-19, 09:44   #1909
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 315
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Ehh, najgorsza jak dotąd noc za nami. Mąż po 3 tygodniach wrócił do pracy więc synek chyba to wyczuł i od północy nie było spania. Cycek, przysypia, odkładam go, daje smoczka i za 3 minuty ryk. I tak do rana. W łóżeczku nawet jak przysnal to za 5 minut się wybudzal przepkropnie machajac raczkami i nozkami, nie mam pojecia o co mu chodziło, jedynie podejrzewam że może to być brzuszek bo kupy od 6 dni juz nie ma. Teraz przysnal na brzuszku ale mija 30 minut i zaczyna się kręcić. Nawet kawy nie zrobię bo go obudzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czas i tak przeminie


01.06.2020
62 kg


01.01.2021
54 kg


cel: 46 kg
martus9191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-19, 09:46   #1910
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Nie wiem ile moja waży, ale robi się kluskowata. Ale to jej nie przeszkadza być za mała na rozmiar 56 i nosić pieluchy 1


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-19, 09:58   #1911
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Dzień dobry.
Marta zwróciła całe śniadanie i poszła spać.🤷☠♀️ Normalne to, że tylko pokarmu zwróciła? Zdarza się tak czy powinnam się martwić?
Cytat:
Napisane przez siacha_ck Pokaż wiadomość
Nie mam żadnego. Pomimo, że ładnie odbije to zdarza się, że jak go odłoże to aż fontanna poleci, a niekiedy cały dzień spokój albo delikatnie mu wyleci. Starsze też ulewaly ale nie aż tak jak K.



Nie mam sposobu na usypianie. Zazwyczaj zje, zmienię pampersa i odkładam. A jak mu nie pasuje to trochę go poprzytulam i odkładam.



Ciekawie by to wyglądało.

Dzisiaj nocka lepsza.

Laktacja już mi się uregulowała, bo nie przeciekam między kamieniami.

Któraś się chyba szczotkowała w ciąży?
Myślicie, że brzuch już mogę zacząć szczotkować? Oczywiście omijając ranę.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
Coo??? Szczotkować brzuch? A co to takiego? Jak to się robi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-19, 10:05   #1912
maciejka1987
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 277
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Hej. Weszłam na wizaz pierwszy raz od x czasu... Nie mam czasu nadrabiać, ale może teraz będę bardziej na bieżąco...

Pisalyscie o zabezpieczeniu... Hmm jestem głupia, ale strasznie Chcialabym 3 dziecko, ale w mojej sytuacji to chyba będzie za duże ryzyko, i pewnie się nie zdecyduje, także trzeba będzie o czymś pomyśleć... Znajoma ma wkładkę bez hormonów i bardzo poleca...

Moja mała też ulewa, w trakcie karmienia muszę ją odbijać po 2-3 razy. Dodatkowo dajemy smoczek... Mam wrażenie, że ma za duży odruch ssania i je mimo, że już jest pełna. I teraz juz jest lepiej... Ładnie przybiera, także nie glodzę jej ograniczając cyca

My mamy trochę problemów z brzuszkiem. Pręży się czasami mocno, i przez to najlepiej jej się śpi na brzuchu. Wtedy mocniej pryki idą. Nie wiem czy u nas te problemy nie są przez żelazo, bo mała bierze...

Pampersy mamy 1, bylibyśmy już na 2,ale dziadki zrobiły zapas... Mała waży ok 4800 już...

My dziś byliśmy na pobraniu krwi, bo mamy w piątek wizytę w poradni patologii noworodków.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.12.13

6.2.15



maciejka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-19, 10:05   #1913
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Hmmm moja nie jest mała też (ok 4800) a jeszcze w jedynkach z lidla chodzi, ale one są do 5kg. Z 56 też właśnie zaczęła wyrastać chociaż te z lidla albo carters nadal są na nią dobre.

Ale się dziś wnerwiłam. Dzwoniłam wczoraj do przychodni zapisać się to mi powiedzieli, że UWAGA nie ma już terminów na ten rok. Zarąbiście. To niech kurde to zamkną w diabła skoro nie są w stanie pacjentów obsłużyć, nie powinni wg mnie zapisywać nowych dzieci w takiej sytuacji. Ale dobra pani mówi, że właśnie w tej chwili jakaś pani zwolniła termin na jutro. Mówię super, proszę mnie zapisać. Jadę tam dziś uprzednio stając na głowie, żeby ululać do fotelika wrzeszczące dziecko które chciało posiedzieć na macie a nie być pakowane, wchodzę a oni że nie ma mnie w systemie, jestem zapisana na czwartek.
Dziecko zasnęło w samochodzie w drodze powrotnej (tyle ryku, nie dziwię się) i teraz zamiast być na spacerze bo jest piękne słońce to zastanawiam się kiedy się obudzi do karmienia, bo na głodniaka jej na spacer nie wezmę jak nie ma jak nakarmić.

No. To się wyżaliłam

Muszę ją zapisać do innej przychodni tylko nie mogę się zdecydować do jakiego lekarza.
U nas na zdrową stronę tez nie ma miejsca do końca roku ba kolejne szczepienie mamy przyjść bez rejestracji
Cytat:
Napisane przez martus9191 Pokaż wiadomość
Ehh, najgorsza jak dotąd noc za nami. Mąż po 3 tygodniach wrócił do pracy więc synek chyba to wyczuł i od północy nie było spania. Cycek, przysypia, odkładam go, daje smoczka i za 3 minuty ryk. I tak do rana. W łóżeczku nawet jak przysnal to za 5 minut się wybudzal przepkropnie machajac raczkami i nozkami, nie mam pojecia o co mu chodziło, jedynie podejrzewam że może to być brzuszek bo kupy od 6 dni juz nie ma. Teraz przysnal na brzuszku ale mija 30 minut i zaczyna się kręcić. Nawet kawy nie zrobię bo go obudzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Włącz mu biały szum na yt. A jak nie działa to wypróbuj inny. Na Alka działa jeden... wystarczy jej to dać i za chwilę ból istnienia przechodzi

A jak się wyłączy od razu wraca!

Myślę, że ma już zryty mózg od tego szumu

Albo jak placze to wystarczy odkurzyc mieszkanie



Mała waży 4340 także gonimy Wasze kluski
Kłócie się jej nie podobało, ale szybko dala się utulić

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały

Edytowane przez Margosia__
Czas edycji: 2019-11-19 o 10:06
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-19, 10:05   #1914
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Ultra mojej też się zdarzało.

Dziewczyny a może być tak, że dziecko przybiera nierównomiernie? Kazali mi ją ważyc i tylko zmartwienie z tym. W przestrzeni tygodnia przytyła 270 gram czyli dobrze ale np między wczoraj a dzisiaj jest wręcz spadek masy. To normalne?
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-19, 10:09   #1915
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Ultra mojej też się zdarzało.

Dziewczyny a może być tak, że dziecko przybiera nierównomiernie? Kazali mi ją ważyc i tylko zmartwienie z tym. W przestrzeni tygodnia przytyła 270 gram czyli dobrze ale np między wczoraj a dzisiaj jest wręcz spadek masy. To normalne?
Kochana, a kto się waży codziennie?
Kiedyś tak robiłam wahania wagi były duże. Raz w tygodniu wystarczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-19, 10:13   #1916
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
Kochana, a kto się waży codziennie?
Kiedyś tak robiłam wahania wagi były duże. Raz w tygodniu wystarczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie. Aczkolwiek w szpitalu ważą codziennie i zawsze były przyrosty, więc zwątpiłam.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-19, 10:15   #1917
Laura Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Laura Rose
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7 488
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez siacha_ck Pokaż wiadomość
Nie mam żadnego. Pomimo, że ładnie odbije to zdarza się, że jak go odłoże to aż fontanna poleci, a niekiedy cały dzień spokój albo delikatnie mu wyleci. Starsze też ulewaly ale nie aż tak jak K.



Nie mam sposobu na usypianie. Zazwyczaj zje, zmienię pampersa i odkładam. A jak mu nie pasuje to trochę go poprzytulam i odkładam.



Ciekawie by to wyglądało.

Dzisiaj nocka lepsza.

Laktacja już mi się uregulowała, bo nie przeciekam między kamieniami.

Któraś się chyba szczotkowała w ciąży?
Myślicie, że brzuch już mogę zacząć szczotkować? Oczywiście omijając ranę.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
Jak to odkładasz? Jak to się robi?

Co daje szczotkowanie?

Cytat:
Napisane przez martus9191 Pokaż wiadomość
Ehh, najgorsza jak dotąd noc za nami. Mąż po 3 tygodniach wrócił do pracy więc synek chyba to wyczuł i od północy nie było spania. Cycek, przysypia, odkładam go, daje smoczka i za 3 minuty ryk. I tak do rana. W łóżeczku nawet jak przysnal to za 5 minut się wybudzal przepkropnie machajac raczkami i nozkami, nie mam pojecia o co mu chodziło, jedynie podejrzewam że może to być brzuszek bo kupy od 6 dni juz nie ma. Teraz przysnal na brzuszku ale mija 30 minut i zaczyna się kręcić. Nawet kawy nie zrobię bo go obudzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Witaj w moim świecie. Tak wyglądały u nas pierwsze tygodnie. Dzień w dzień. A raczej noc w noc.

Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Podobno tam jest jakaś minimalna ilość hormonów i nie działa to tak jak pigułki, że wpływa na nastroje czy wagę. Ale tak jak piszę - PODOBNO. Dlatego ja myślę nad miedzianą. Nie dość że taniej, to jeszcze nie ma ryzyka że Ci hormony namieszająLaura to też pewnie od rozmiarówki zależy. H&M to ma tak duże te ciuchy że u nich 56 to jak 62-68 w innych sklepach. Mój już wyrasta z 62 z Pepco, ale to 62 z Lidla dalej za duże.
Usypiam póki co na rękach No twój to dopiero okruszek Współczuję. Może w dzień się uda odespać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też bym brała miedzianą jak już

A prawda. Akurat założyłam mu dziś pierwszy raz body z h&m 62 i są duże Z pepco mamy zestaw body i spodnie 56. Body za krótkie, spodnie ciągle luźne w pasie.

Coś czuję, że mój będzie jednym z ostatnich dobijających 6 kg, mimo że najstarszy Pewnie powinnam myśleć, że mam słaby pokarm?

Suche usta można czymś posmarować?
__________________
I will go anywhere as long as it is forward.
Laura Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-19, 10:16   #1918
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Fubizka
Moim zdaniem większa kupa , przed jedzeniem i już może być spadek w stosunku do wczorajszego dnia.
A w związku z tą bilirubina sprawdzaliście wątrobę? Wiem, że u nas zlecali jakieś badania w szpitalu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-19, 10:24   #1919
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Fubizka
Moim zdaniem większa kupa , przed jedzeniem i już może być spadek w stosunku do wczorajszego dnia.
A w związku z tą bilirubina sprawdzaliście wątrobę? Wiem, że u nas zlecali jakieś badania w szpitalu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
alat aspat i ggtp robilam i wg pediary jest ok. chyba mi sie znowu zazolcila, nie wiem czy jechac na pobranie bo bez sensu po takich miejscach tez chodzic ciagle.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-19, 10:24   #1920
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Znów się mojej biduli zwymiotowało całe łóżeczko do prania. Mam nadzieję że nie jest chora No i coś nie chce jej się płakać dzisiaj.
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Ultra mojej też się zdarzało.

Dziewczyny a może być tak, że dziecko przybiera nierównomiernie? Kazali mi ją ważyc i tylko zmartwienie z tym. W przestrzeni tygodnia przytyła 270 gram czyli dobrze ale np między wczoraj a dzisiaj jest wręcz spadek masy. To normalne?
No. Zje więcej albo zrobi siku, kupkę i już inaczej będzie pokazywalo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-02 13:59:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:18.