Skierowanie na badania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-05-31, 21:57   #1
Saphirie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 6

Skierowanie na badania


Stomatolog (prywatny) skierował mnie na badanie rtg pantomograficzne. Nad skierowaniem jest zapisana nazwa i adres, pod którym mogę zrealizować skierowanie. Badanie będzie też prywatnie i odpłatnie. Moje pytanie brzmi, czy mogę zrealizować to skierowanie gdzieś indziej? Ktoś tak robił?

Adres, pod który mnie skierował jest dosyć daleko, nie mam samochodu ,a na piechotę półtorej godziny, a bliżej mam kilka gabinetów, gdzie też robią takie zdjęcia, a dojdę tam w 10 minut. Skierowania są przecież po to, żeby ludzie nie narażali się na promieniowanie bez powodu, a ten adres jest nad skierowaniem pewnie dlatego, że stomatolog ma jakieś porozumienie z tym gabinetem. Więc zastanawiam się, czy ten adres to sugestia i mogę iść gdzie indziej, czy gdzie indziej mnie po prostu nie przyjmą?
Saphirie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-02, 18:42   #2
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Skierowanie na badania

Cytat:
Napisane przez Saphirie Pokaż wiadomość
Stomatolog (prywatny) skierował mnie na badanie rtg pantomograficzne. Nad skierowaniem jest zapisana nazwa i adres, pod którym mogę zrealizować skierowanie. Badanie będzie też prywatnie i odpłatnie. Moje pytanie brzmi, czy mogę zrealizować to skierowanie gdzieś indziej? Ktoś tak robił?

Adres, pod który mnie skierował jest dosyć daleko, nie mam samochodu ,a na piechotę półtorej godziny, a bliżej mam kilka gabinetów, gdzie też robią takie zdjęcia, a dojdę tam w 10 minut. Skierowania są przecież po to, żeby ludzie nie narażali się na promieniowanie bez powodu, a ten adres jest nad skierowaniem pewnie dlatego, że stomatolog ma jakieś porozumienie z tym gabinetem. Więc zastanawiam się, czy ten adres to sugestia i mogę iść gdzie indziej, czy gdzie indziej mnie po prostu nie przyjmą?
Tak, możesz iść gdzieindziej. Skoro to prywatne badanie, to robisz, gdzie chcesz.

Mam identyczną sytuację, też zostałam skierowana do konkretnego punktu, bo jak sie okazało systemy obu miejsc są połączone i wynik przyjdzie przez ten system.

Jak pójdziesz gdzieśindziej, to po prostu dostarczysz wynik badania na płycie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-15, 20:05   #3
Just_lob
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Niedźwiadek ;)
Wiadomości: 328
Dot.: Skierowanie na badania

Lekarze mają z gabinetami diagnostycznymi umowy, a ułatwia to tyle, że po prostu od razu dostają wyniki (zdjęcie) na meila. Jak zrobisz badanie gdzieś indziej to tyle tylko, że będziesz musiała podskoczyć jeszcze do stomatologa z płytką. Sama oceń, co będzie dla Ciebie wygodniejsze
__________________
Również szczęścia chodzą parami


Just_lob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-15 21:05:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:06.