Mamy wrześniowe 2021 - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-03-31, 10:09   #2011
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
My nadal nie wiemy, a obiecaliśmy teściom, że dzisiaj damy odpowiedź Boję się przede wszystkim o siebie i małą, chociaż wczoraj rozmawiałam ze znajomą ginekolog i powiedziała mi, że ona by pojechała, bo przecież nie izolujemy się całkowicie, wychodzimy do sklepu, a mąż do pracy. Inna sprawa, że od wczoraj mój katar, z którym chodzę lekko od początku roku, jakoś się zintensyfikował i któryś wieczór z rzędu mam problemy z nabraniem takiego głębokiego wdechu.

W zeszłym roku byliśmy we dwoje i z jednej strony jest to argument za tym, by teraz jechać, a z drugiej - wtedy było kilka zakażeń na krzyż, a teraz rekordowe liczby, więc skoro wtedy nas nie było, to teraz tym bardziej powinniśmy zostać w domu. A musimy jakoś powiedzieć rodzicom o ciąży, bo dalej nie wiedzą
Wszyscy chorzy, których znam, przynieśli to z pracy, potem pozarażali najbliższą rodzinę. Ale jeśli ma się aktywną infekcję, jakąkolwiek, to uważam, że lepiej się izolować dla bezpieczeństwa innych - u teścia zaczęło się niewinnym katarem... No i masz rację, teoretyczne znacznie bezpieczniej było rok temu, teraz jest taki moment szczytowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-31, 12:10   #2012
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Na swój katar przestałam zwracać uwagę, bo w mniejszym lub większym nasileniu mam nieustannie od początku ciąży

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-31, 14:26   #2013
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
Wszyscy chorzy, których znam, przynieśli to z pracy, potem pozarażali najbliższą rodzinę. Ale jeśli ma się aktywną infekcję, jakąkolwiek, to uważam, że lepiej się izolować dla bezpieczeństwa innych - u teścia zaczęło się niewinnym katarem... No i masz rację, teoretyczne znacznie bezpieczniej było rok temu, teraz jest taki moment szczytowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zrób test, będziesz wiedzieć czy to katar zwykły, alergiczny czy początek covidu. Wynik chyba jest tego samego dnia.
Ja na katar nie mogę zwracać uwagi, starszak ma go sezonowo wiosną, a TŻ cały rok ale jakbym stała przed takim dylematem to postarałbym się o skierowanie na test i albo wóz, albo przewóz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:26 ---------- Poprzedni post napisano o 14:23 ----------

My dziś korzystamy ze słońca, siedzę w dzieciakami na placu zabaw, przynajmniej się mogę przewietrzyć i wygrzać wczoraj poszłam spać w tak słabym humorze, że to koszmar. Ale dziś postanowiłam mieć tak wywalone jak i moja rodzina i nie będziemy zabiegać o bliższe relacje, jeśli oni do tego tak podchodzą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-31, 14:34   #2014
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Na swój katar przestałam zwracać uwagę, bo w mniejszym lub większym nasileniu mam nieustannie od początku ciąży

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A więc u Ciebie katar to ewidentnie nie infekcja tak samo jak ktoś miewa alergie itp.
Test to dobry pomysł!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-31, 21:06   #2015
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Mam pytanie, zwłaszcza do dziewczyn, które nie są w pierwszej ciąży: czy też zaobserwowałyście już u siebie rozejście mięśnia prostego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-01, 07:12   #2016
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
Mam pytanie, zwłaszcza do dziewczyn, które nie są w pierwszej ciąży: czy też zaobserwowałyście już u siebie rozejście mięśnia prostego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jeszcze nie zauważyłam u siebie. Na pewno nie po 1 ciąży, a po drugiej nie zdążyłam jeszcze w ogóle zrzucić reszty nadprogramowych kg więc nie wiem. Zapewne dopiero po tej się okaże.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-01, 08:37   #2017
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Miałam wczoraj tę teleporadę, babka powiedziała, że to na 90% ucisk macicy na przeponę i płuca, ale kazała mi jechać na izbę przyjęć i sprawdzić, czy z dzieckiem wszystko ok. Na szczęście udało mi się capnąć tego samego dnia wizytę u gina w Medicoverze. Dziwny gość, ale wszystko zbadał i jest w porządku. Powiedział, że na tym etapie nie ma opcji, żeby to był ucisk macicy, bo jest jeszcze za nisko, i że skoro mam problemy z oddychaniem, to wg obecnych zaleceń MZ powinnam iść na wizytę do internisty. Z tym, ze w Medicoverze nie ma teraz wizyt u internisty bez skierowania z teleporady, także dzisiaj znowu czekam na telefon i zobaczymy, co mi powie Wczoraj wykluczyła covid, ale ja tez z tego wszystkiego zapomniałam zapytać, czy odradza mi wyjazd na święta do rodziny. Dzisiaj już muszę podnieść ten temat.

W sumie to dobrze się złożyło, bo zajrzałam do małej akurat w porze planowanej wizyty. Pierwszy raz się ruszała na USG i raz tak łupnęła rączką, że aż wywaliło tę skalę, a ja podskoczyłam na leżance z wrażenia Spytałam lekarza, czy dalej widać dziewczynkę, ale powiedział, że "jemu w Medicoverze za to nie płacą, żeby płeć oglądał"

A tak poza tym to wczoraj zadzwoniła do mnie mama i powiedziała, że jest bardzo bliska zwolnienia się z pracy albo przejścia chociaż na pół etatu, bo "może będzie nam za niedługo potrzebna do pomocy". Ja oczywiście grałam głupią (nie wiedzą o ciąży, powiemy im w niedzielę) i spytałam, w czym ona niby chce nam pomagać, na co ona, że gdybym chciała gdzieś wyjść, to ona może z dzieckiem zostać Szósty zmysł ma ta kobieta, w niedzielę ucieszy się podwójnie - z wnuczki i z wymówki na odpuszczenie z pracą xD
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-01, 08:54   #2018
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Spytałam lekarza, czy dalej widać dziewczynkę, ale powiedział, że "jemu w Medicoverze za to nie płacą, żeby płeć oglądał"
Ale gbur



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-01, 08:58   #2019
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Ale gbur



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W ogóle dziwny gość, bo poprosił mnie do gabinetu i zaczął nawijać, że od pół godziny próbuje się dodzwonić do pacjentki na teleporadę, a ona go zlewa i odrzuca połączenia. Potem płynnie przeszedł do historii o tym, jak to przed laty ludzie sobie zastrzegali numery telefonów. A ja siedzę na brzeżku krzesła i czekam, aż mnie zbada, bo już byłam nerwowa po tej teleporadzie
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-01, 09:05   #2020
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Ja jeszcze nie zauważyłam u siebie. Na pewno nie po 1 ciąży, a po drugiej nie zdążyłam jeszcze w ogóle zrzucić reszty nadprogramowych kg więc nie wiem. Zapewne dopiero po tej się okaże.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurczę, mi się w pierwszej ciąży rozszedł, potem wrócił do siebie, teraz znów rozszedł - zgodnie z oczekiwaniami, tylko wydaje mi się bardzo szybko, dopiero zaczynamy 5 miesiąc...

@Sale, a to przyjemniaczek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-01, 09:21   #2021
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Miałam wczoraj tę teleporadę, babka powiedziała, że to na 90% ucisk macicy na przeponę i płuca, ale kazała mi jechać na izbę przyjęć i sprawdzić, czy z dzieckiem wszystko ok. Na szczęście udało mi się capnąć tego samego dnia wizytę u gina w Medicoverze. Dziwny gość, ale wszystko zbadał i jest w porządku. Powiedział, że na tym etapie nie ma opcji, żeby to był ucisk macicy, bo jest jeszcze za nisko, i że skoro mam problemy z oddychaniem, to wg obecnych zaleceń MZ powinnam iść na wizytę do internisty. Z tym, ze w Medicoverze nie ma teraz wizyt u internisty bez skierowania z teleporady, także dzisiaj znowu czekam na telefon i zobaczymy, co mi powie Wczoraj wykluczyła covid, ale ja tez z tego wszystkiego zapomniałam zapytać, czy odradza mi wyjazd na święta do rodziny. Dzisiaj już muszę podnieść ten temat.

W sumie to dobrze się złożyło, bo zajrzałam do małej akurat w porze planowanej wizyty. Pierwszy raz się ruszała na USG i raz tak łupnęła rączką, że aż wywaliło tę skalę, a ja podskoczyłam na leżance z wrażenia Spytałam lekarza, czy dalej widać dziewczynkę, ale powiedział, że "jemu w Medicoverze za to nie płacą, żeby płeć oglądał"

A tak poza tym to wczoraj zadzwoniła do mnie mama i powiedziała, że jest bardzo bliska zwolnienia się z pracy albo przejścia chociaż na pół etatu, bo "może będzie nam za niedługo potrzebna do pomocy". Ja oczywiście grałam głupią (nie wiedzą o ciąży, powiemy im w niedzielę) i spytałam, w czym ona niby chce nam pomagać, na co ona, że gdybym chciała gdzieś wyjść, to ona może z dzieckiem zostać Szósty zmysł ma ta kobieta, w niedzielę ucieszy się podwójnie - z wnuczki i z wymówki na odpuszczenie z pracą xD
Albo Ci się wydaje, że nie wiedzą o ciąży

Trochę za wcześnie na ucisk macicy, ona się rozrasta ale nie aż tak, żeby już powodować aż takie problemy z oddychaniem. Ja mam problem z oddychaniem, ale pojawia się w momencie jak zakładam maseczkę co najwyżej. Dobrze, że masz teleporadę, mam nadzieję że u innego lekarza.
A wizyty odradzają każdemu, nawet nie masz co pytać. Musisz sama podjąć decyzję i ogólnie od teraz często tak będzie

Co za dziwny lekarz w Medicoverze, że nie chce spojrzeć na płeć skoro już badania robi. Każdy lekarz to robi, tym bardziej w takiej prywatnej placówce. Może się czepiam, ale za to się płaci ciężką kasę i ja bym pewnie chciała innego lekarza, bo kto wie za sprawdzenie czego jeszcze mu "nie płacą" jego zdaniem...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:21 ---------- Poprzedni post napisano o 09:19 ----------

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
Kurczę, mi się w pierwszej ciąży rozszedł, potem wrócił do siebie, teraz znów rozszedł - zgodnie z oczekiwaniami, tylko wydaje mi się bardzo szybko, dopiero zaczynamy 5 miesiąc...

@Sale, a to przyjemniaczek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozejście się jest fizjologiczne w końcówce ciąży, potem mięśnie powinny wrócić do stanu sprzed ciąży. Jak nie wracają to wtedy tak naprawdę jest problem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-01, 10:52   #2022
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Sale ale Ci się lekarz trafił :palą:

chociaż jak ostatnio byłam w luxmedzie to lekarz nawet powiedział, że dziecko jest tak ułożone, że on nie widzi płci, a badanie trwało 5 minut i nara

Wczoraj była taka ładna pogoda, a dzisiaj pochmurno i nieprzyjemnie

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-01, 10:58   #2023
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
Mam pytanie, zwłaszcza do dziewczyn, które nie są w pierwszej ciąży: czy też zaobserwowałyście już u siebie rozejście mięśnia prostego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam rozejscie na palec. To chyba jeszcze jest ok

Ale za to nie mogę długo lezec na plecach, bo czuję nieprzyjemne napięcie i ciężar w podbrzuszu w pierwszej ciąży miałam tak dopiero z dużym brzuchem a teraz dopiero 4 miesiąc (choć fakt, że brzuch wielkością odpowiada 6 miesiącowi z pierwszej ciąży )

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-01, 11:19   #2024
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88615737]Sale ale Ci się lekarz trafił :palą:

chociaż jak ostatnio byłam w luxmedzie to lekarz nawet powiedział, że dziecko jest tak ułożone, że on nie widzi płci, a badanie trwało 5 minut i nara

Wczoraj była taka ładna pogoda, a dzisiaj pochmurno i nieprzyjemnie [/QUOTE]

To moje chyba bardzo chętnie się swoją płcią chwali, bo mój już dwa razy na takich pięciominutowych USG upewniał się, że płeć znam

Za to u znajomej raz się pokazało koło 18-19tc, ostatnio (22?23?) miała nadzieję potwierdzić, a tu znów się chowało przez całe badanie
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-01, 12:40   #2025
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
To moje chyba bardzo chętnie się swoją płcią chwali, bo mój już dwa razy na takich pięciominutowych USG upewniał się, że płeć znam



Za to u znajomej raz się pokazało koło 18-19tc, ostatnio (22?23?) miała nadzieję potwierdzić, a tu znów się chowało przez całe badanie
A to widzisz, to mój ma swój ekran i mówi: wszystko w porządku, zapraszam za miesiąc, proszę się przebrać ostatnio właśnie dodał, że dziecko jest tak ułożone, że płci nie widać

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-01, 12:50   #2026
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88615993]A to widzisz, to mój ma swój ekran i mówi: wszystko w porządku, zapraszam za miesiąc, proszę się przebrać ostatnio właśnie dodał, że dziecko jest tak ułożone, że płci nie widać [/QUOTE]

Ta, mój też ma swój ekran. W trakcie nawet nic nie mówi, dopiero pod koniec się odzywa. Ostatnio wolałam się gapić w sufit niż patrzeć na klikającego pomiary niego. Za to na połówkowych sobie pooglądam, na wprost kozetki mają dodatkowy ekran dla pacjentki.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-01, 12:58   #2027
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88615737]Sale ale Ci się lekarz trafił :palą:

chociaż jak ostatnio byłam w luxmedzie to lekarz nawet powiedział, że dziecko jest tak ułożone, że on nie widzi płci, a badanie trwało 5 minut i nara

Wczoraj była taka ładna pogoda, a dzisiaj pochmurno i nieprzyjemnie

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]


Zauważyłam że w luxmedzie nie są skorzy do mówienia jaka płeć byłam już u kilku i żaden nie widzi, a prywatny sam powiedział bez pytania.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-01, 13:01   #2028
tlenekcynku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 170
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Ta, mój też ma swój ekran. W trakcie nawet nic nie mówi, dopiero pod koniec się odzywa. Ostatnio wolałam się gapić w sufit niż patrzeć na klikającego pomiary niego. Za to na połówkowych sobie pooglądam, na wprost kozetki mają dodatkowy ekran dla pacjentki.
Moj lekarz tez najpierw sobie patrzy na ten swój ekran w skupieniu i ciszy, a jak już dojdzie do jakis wniosków to mi opowiada i przesuwa ten ekran w moja stronę, żebym mogła zobaczyć bobo

Jutro mam wizyte i zamierzam przycisnąć gina o zmierzenie/czy może juz zważenie dziecka, bo na ostatniej tego nie zrobił
2 tygodnie temu odstawiłam duphaston, żadnych zmian u mnie, teraz zostały mi do brania jedynie witaminy, chociaż może jutro coś nowego dostanę z racji omawianych badań krwi i moczu.
Dziewczyny czy wy normalnie sprzątacie domy, mieszkania? Bo ja tak, ale zastanawiam się czy nie powinnam się bardziej oszczędzać (organizm mi nie sugeruje ze jestem zmęczona etc)?

W sobotę skończę 18 tygodni i zaczynam 5 miesiąc 🥂🥂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tlenekcynku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-01, 13:07   #2029
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez tlenekcynku Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy wy normalnie sprzątacie domy, mieszkania? Bo ja tak, ale zastanawiam się czy nie powinnam się bardziej oszczędzać (organizm mi nie sugeruje ze jestem zmęczona etc)?
Ja sprzątam, mąż pomaga mi trochę bardziej niż wcześniej, ale normalnie działam :P Wiadomo, że nie biorę się za rzeczy typu odsuwanie kanap albo wywalanie ciężkich pudeł z szafy, ale takie lżejsze rzeczy robię jak wcześniej. Z tym, że u nas już wcześniej był podział i mąż odkurzał i mył podłogę, a ja ścierałam kurze, sprzątałam łazienkę (teraz mi w tym pomaga) i ogólnie odkładałam większość rzeczy na miejsce.

Co do oglądania na USG, moja ginekolog (prywatna) zawsze od razu mi pokazuje obraz (usg jest tak usytuowane, że obie widzimy ten sam monitor) i na bieżąco wszystko mierzy i opowiada. W Medicoverze raz patrzyłam w ten sam monitor, ale chyba bez jakiegoś większego opowiadania, a wczoraj po chwili badania włączył mi drugi monitor w nogach kozetki, ale też nic nie mówił, tylko sobie po cichu mierzył. Nie wyobrażam sobie nie widzieć kompletnie nic, biedne jesteście, że Wam nie pokazują

Czekam na SMS ze skierowaniem na test na covid Mam nadzieję, że przed niedzielą dostanę informację o wyniku...

Edytowane przez sale_girl
Czas edycji: 2021-04-01 o 13:12
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-01, 13:13   #2030
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez tlenekcynku Pokaż wiadomość
Moj lekarz tez najpierw sobie patrzy na ten swój ekran w skupieniu i ciszy, a jak już dojdzie do jakis wniosków to mi opowiada i przesuwa ten ekran w moja stronę, żebym mogła zobaczyć bobo

Jutro mam wizyte i zamierzam przycisnąć gina o zmierzenie/czy może juz zważenie dziecka, bo na ostatniej tego nie zrobił
2 tygodnie temu odstawiłam duphaston, żadnych zmian u mnie, teraz zostały mi do brania jedynie witaminy, chociaż może jutro coś nowego dostanę z racji omawianych badań krwi i moczu.
Dziewczyny czy wy normalnie sprzątacie domy, mieszkania? Bo ja tak, ale zastanawiam się czy nie powinnam się bardziej oszczędzać (organizm mi nie sugeruje ze jestem zmęczona etc)?

W sobotę skończę 18 tygodni i zaczynam 5 miesiąc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jak na razie normalnie sprzątam. Mam zamiar też okna pomyc, bo tak brudne, że aż wstyd.
Dziewczyny macie jakiś skuteczny patent na te cholerne smugi?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-01, 13:56   #2031
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Zauważyłam że w luxmedzie nie są skorzy do mówienia jaka płeć byłam już u kilku i żaden nie widzi, a prywatny sam powiedział bez pytania.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Właśnie też tak zauważyłam, że prywatnie lekarz sam zapytał, a tutaj od razu, że nie widzi i mi nie powie :/

Cytat:
Napisane przez tlenekcynku Pokaż wiadomość
Moj lekarz tez najpierw sobie patrzy na ten swój ekran w skupieniu i ciszy, a jak już dojdzie do jakis wniosków to mi opowiada i przesuwa ten ekran w moja stronę, żebym mogła zobaczyć bobo

Jutro mam wizyte i zamierzam przycisnąć gina o zmierzenie/czy może juz zważenie dziecka, bo na ostatniej tego nie zrobił
2 tygodnie temu odstawiłam duphaston, żadnych zmian u mnie, teraz zostały mi do brania jedynie witaminy, chociaż może jutro coś nowego dostanę z racji omawianych badań krwi i moczu.
Dziewczyny czy wy normalnie sprzątacie domy, mieszkania? Bo ja tak, ale zastanawiam się czy nie powinnam się bardziej oszczędzać (organizm mi nie sugeruje ze jestem zmęczona etc)?

W sobotę skończę 18 tygodni i zaczynam 5 miesiąc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja sprzątam normalnie (jak jestem w domu, a TŻ w pracy), tz mi pomaga, albo on sprząta łazienke, a ja kuchnie, czy na odwrót, chociaż okna sam powiedział, że umyje z odkurzaniem nie my problemu, bo puszczamy robota i on za nas sprząta

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Ja sprzątam, mąż pomaga mi trochę bardziej niż wcześniej, ale normalnie działam Wiadomo, że nie biorę się za rzeczy typu odsuwanie kanap albo wywalanie ciężkich pudeł z szafy, ale takie lżejsze rzeczy robię jak wcześniej. Z tym, że u nas już wcześniej był podział i mąż odkurzał i mył podłogę, a ja ścierałam kurze, sprzątałam łazienkę (teraz mi w tym pomaga) i ogólnie odkładałam większość rzeczy na miejsce.

Co do oglądania na USG, moja ginekolog (prywatna) zawsze od razu mi pokazuje obraz (usg jest tak usytuowane, że obie widzimy ten sam monitor) i na bieżąco wszystko mierzy i opowiada. W Medicoverze raz patrzyłam w ten sam monitor, ale chyba bez jakiegoś większego opowiadania, a wczoraj po chwili badania włączył mi drugi monitor w nogach kozetki, ale też nic nie mówił, tylko sobie po cichu mierzył. Nie wyobrażam sobie nie widzieć kompletnie nic, biedne jesteście, że Wam nie pokazują

Czekam na SMS ze skierowaniem na test na covid Mam nadzieję, że przed niedzielą dostanę informację o wyniku...
O kurcze, oby był negatywny

Cytat:
Napisane przez mychamycha Pokaż wiadomość
Ja jak na razie normalnie sprzątam. Mam zamiar też okna pomyc, bo tak brudne, że aż wstyd.
Dziewczyny macie jakiś skuteczny patent na te cholerne smugi?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Słyszałam, że wycieranie szarymi gazetami pomaga, a w internecie znalazłam to: https://www.clau dia.pl/artykul/mycie-okien-rady-na-czyste-okna-bez-smug

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-01, 14:01   #2032
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez tlenekcynku Pokaż wiadomość
Moj lekarz tez najpierw sobie patrzy na ten swój ekran w skupieniu i ciszy, a jak już dojdzie do jakis wniosków to mi opowiada i przesuwa ten ekran w moja stronę, żebym mogła zobaczyć bobo

Jutro mam wizyte i zamierzam przycisnąć gina o zmierzenie/czy może juz zważenie dziecka, bo na ostatniej tego nie zrobił
2 tygodnie temu odstawiłam duphaston, żadnych zmian u mnie, teraz zostały mi do brania jedynie witaminy, chociaż może jutro coś nowego dostanę z racji omawianych badań krwi i moczu.
Dziewczyny czy wy normalnie sprzątacie domy, mieszkania? Bo ja tak, ale zastanawiam się czy nie powinnam się bardziej oszczędzać (organizm mi nie sugeruje ze jestem zmęczona etc)?

W sobotę skończę 18 tygodni i zaczynam 5 miesiąc 🥂🥂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak nie czujesz się zmęczona to powinnaś funkcjonować w miarę normalnie. W powiedzeniu, że ciąża to nie choroba jest sporo prawdy.
Ja mało sprzątam, bo dzielę się z TŻtem tym. Ostatnio to wręcz on więcej sprząta, ale wstając 3-4x w nocy do małego i będąc już na nogach o 5-5.30, bo on tak się budzi już po prostu brakuje mi siły na jechanie jeszcze na szmacie.

Mój lekarz w luxmedzie jest spoko, ostatnio szukał płci, ale naprawdę nie było jeszcze widać. Ten, który mi robił USG jamy brzusznej w związku z woreczkiem żółciowym, też sprawdzał co u dzidziusia i nie musiałam go nawet pytać, bo sam stwierdził że wygląda na 3 chłopaka, bo nie daje mi jeszcze gwarancji. Więc to wcale nie domena chyba luxmedu, tylko na takich lekarzy czasem się trafia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-01, 16:20   #2033
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Hej
U nas jakiś szalony czas pod względem chorobowym. Miałam niby zapalenie zatok ale zastanawiam się czy to nie był covid bo nigdy mnie tak nie powaliło do łóżka. Za jakieś dwa tygodnie zrobię sobie z ciekawości przeciwciała. Później mój syn zachorował na ospę cały czas nie miałam czasu go zaszczepić i miałam po świętach iść na szczepienie ...to wziął i w marcu zachorował na szczęście bardzo gładko przeszedł.
Na święta wybieramy się do moich rodziców i teściów. Spotykamy się normalnie co jakiś czas.
Ja sprzątam normalnie i funkcjonuje normalnie ( o ile nie choruję ). Moim zdaniem jeśli ciąża jest zdrowa i nie ma żadnych przeciwwskazań to nie ma co popadać w paranoję. Mamy starszaków zresztą wiedzą o czym mówię , nie ma czasu na oszczędzanie się wręcz przeciwnie
Jutro krócej pracuje i mam wolny tydzień ( zamknięte żłobki ) 🤩

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:20 ---------- Poprzedni post napisano o 16:06 ----------

Aaaa, zrobiłam dziś małe zamówienie wyprawkowe na 5-10-15 dobre ceny małych rozmiarów np 3pak skarpetek za 9 zł lub 3pak body za 21 zł kupiłam też jakieś z dwa pajacyki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle

alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-01, 17:17   #2034
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Też sprzątam normalnie, poza myciem okien, to dla wręcz forma relaksu ale w pierwszej ciąży byłam dużo bardziej uważająca na siebie i to też było ok, skoro mogłam sobie na to pozwolić - najlepiej kierować się w takich sprawach własnym komfortem, nie tylko fizycznym, ale i psychicznym ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-01, 18:22   #2035
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

U mnie chyba wszystkie choroby przed nami. TŻ był chory prawie cały poprzedni rok, kto wie czy któraś z infekcji to nie był covid, kto to teraz wie... Ale dzieciaki.... Szymek przez 6lat życia nie miał ani ospy, ani różyczki, ani wszy, ani tak naprawdę jelitowki (zatruł się czymś raz, trzymało go całe pół dnia i zwymiotował dokładnie raz właśnie wtedy, przez te całe 6lat). 3x zapalenie oskrzeli zaraz po szczepionce DTP, oskrzelowe zapalenie płuc i raz zapalenie jamy ustnej a tak to zupełnie nic poza jakimś katarem i kaszelkiem to teraz będzie combo, od razu 3 się pochoruje

Mi dziś już nogi do tyłka wchodzą. Jeszcze musiałam iść do apteki po mm. Cieszę się, że już wieczór i że zdążyłam wrócić zanim się rozpada, bo ma dziś jeszcze padać deszcz coś ostatnio szybko mnie ból łapie w jednym albo drugim boku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-02, 08:40   #2036
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
U mnie chyba wszystkie choroby przed nami. TŻ był chory prawie cały poprzedni rok, kto wie czy któraś z infekcji to nie był covid, kto to teraz wie... Ale dzieciaki.... Szymek przez 6lat życia nie miał ani ospy, ani różyczki, ani wszy, ani tak naprawdę jelitowki (zatruł się czymś raz, trzymało go całe pół dnia i zwymiotował dokładnie raz właśnie wtedy, przez te całe 6lat). 3x zapalenie oskrzeli zaraz po szczepionce DTP, oskrzelowe zapalenie płuc i raz zapalenie jamy ustnej a tak to zupełnie nic poza jakimś katarem i kaszelkiem to teraz będzie combo, od razu 3 się pochoruje
Ja za dzieciaka miałam tylko różyczkę z tych poważniejszych chorób, miałam wtedy 8 lat. Ospę dopiero 3 lata temu, nie było tragicznie, chociaż dużo ludzi mnie straszyło.

Mój mąż ma dwoje rodzeństwa i wcale nie było to regułą, że jak jedno zachorowało, to pozostała dwójka od razu też, więc może u Ciebie też się obejdzie

Ufff wynik na covid negatywny <3 Zdenerwowałam się strasznie, po południu dostałam SMS z informacją, że mam przyjechać na test na 19.40 na adres, w którym jest galeria handlowa. Nie było żadnych informacji, gdzie się kierować, a wiem, że w tej galerii jest normalna przychodnia, więc poszłam tam i oczywiście wszystko pozamykane. Biegałam jak głupia po całej galerii i parkingu, dzwoniłam do tej przychodni z prośbą o pokierowanie, a równolegle dzwonił do mnie automat z sanepidu, że mam nowe zadanie do wykonania w aplikacji do kwarantanny i mam 30 min Koniec końców za galerią, w strefie dostaw, znalazł się namiot i punkt do pobierania wymazu z samochodu, więc musiałam pobiec z powrotem do męża, który kupował nam w macu kolację, i przejechać ten kawałek autem. Cyrk na kółkach.

Z tego wszystkiego problemy z oddychaniem mi przeszły Ale przynajmniej jesteśmy trochę spokojniejsi w kwestii wyjazdu na Święta.
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-02, 08:50   #2037
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Ja za dzieciaka miałam tylko różyczkę z tych poważniejszych chorób, miałam wtedy 8 lat. Ospę dopiero 3 lata temu, nie było tragicznie, chociaż dużo ludzi mnie straszyło.

Mój mąż ma dwoje rodzeństwa i wcale nie było to regułą, że jak jedno zachorowało, to pozostała dwójka od razu też, więc może u Ciebie też się obejdzie

Ufff wynik na covid negatywny <3 Zdenerwowałam się strasznie, po południu dostałam SMS z informacją, że mam przyjechać na test na 19.40 na adres, w którym jest galeria handlowa. Nie było żadnych informacji, gdzie się kierować, a wiem, że w tej galerii jest normalna przychodnia, więc poszłam tam i oczywiście wszystko pozamykane. Biegałam jak głupia po całej galerii i parkingu, dzwoniłam do tej przychodni z prośbą o pokierowanie, a równolegle dzwonił do mnie automat z sanepidu, że mam nowe zadanie do wykonania w aplikacji do kwarantanny i mam 30 min Koniec końców za galerią, w strefie dostaw, znalazł się namiot i punkt do pobierania wymazu z samochodu, więc musiałam pobiec z powrotem do męża, który kupował nam w macu kolację, i przejechać ten kawałek autem. Cyrk na kółkach.

Z tego wszystkiego problemy z oddychaniem mi przeszły Ale przynajmniej jesteśmy trochę spokojniejsi w kwestii wyjazdu na Święta.
Dobrze, że choć negatywny, bo te cyrki z testami to jakiś koszmar. Może ze stresu miałaś problemy z oddychaniem

Ja wolę się nie nastawiać, że nie będą łapać. Na pewno będą w różnej kombinacji, tak jak ja wszystko nagle od Szymka łapałam te wirusy dziecięce są szczególnie upierdliwe przede wszystkim dla dorosłych najwyraźniej, bo on po kilku dniach czuł się zawsze dobrze, a ja zdychałam 2tyg ma zwolnieniu on ma w tym domu najlepszą odporność na obecną chwilę
Ja różyczkę też miałam dawno dawno temu, złapałam chwilę przed tym jak miałam mieć na nią szczepienie i go już nie miałam przynajmniej teraz będąc w ciąży czuję się w miarę bezpiecznie, bo wciąż mam przeciwciała i święty spokój. Poza covidem, bo jak ogólnie to nie przesadzam z przejmowaniem się i zamartwianiem, tak rok temu było mówione że ciężarne nie są grupą ryzyka, a teraz zaczynają już tak mówić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-02, 08:51   #2038
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Sale to super, że wynik negatywny

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-02, 08:52   #2039
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Jestem zaskoczona, bo u mnie dziś 16+1 i jeszcze ani razu nie miałam zgagi w poprzednich ciążach już w 14tc zaczynałam mieć z tym ogromny problem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-02, 08:55   #2040
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Jestem zaskoczona, bo u mnie dziś 16+1 i jeszcze ani razu nie miałam zgagi w poprzednich ciążach już w 14tc zaczynałam mieć z tym ogromny problem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie właśnie męczy zgaga, wystarczy, że schyle się i już mnie pali, muszę dokupić sobie zapas migdałów

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-10 16:08:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:00.